Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1751) PhoenixK válasza szata.68 (#1750) üzenetére


PhoenixK
őstag

Esetleg még javasolnám a Recuva nevű ingyenes progit is...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1752) szata.68 válasza PhoenixK (#1751) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi,próbáltam mindkettővel,de sajnos egyikkel sem jött össze :/

(#1753) w.miki


w.miki
veterán

Hali!

TC hez (7.5+) milyen plugint javasolnátok, könyvtárak összehasonlítására?
Elvileg van a Kijelölés menüben is, de nekem nem igazán működik.
Egyszerűen mindent kijelöl, ahelyett, hogy csak a különbözőeket/azonosakat jelölné :F

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1754) andorra válasza w.miki (#1753) üzenetére


andorra
őstag

Akkor nem plugint kell keresned, hanem jól működő TC-t ! (Feltéve, hogy nem te csinálod rosszul.)

(#1755) wwhy


wwhy
veterán

Egy kis help kellene, ha vki nagyon járatos TC lelkivilágában:.

Adott:

1 db TC 8.01 x64, shareware
1 db jogtiszta W8, x64

Tünet: a TC az atyaistenenk sem őrzi meg az általam beállított ablakméretet, mindig a monitor közepén, egy adott méretű ablakban nyílik meg.

Eddigi kezelés:
- kb. 101x újratelepítve, különböző meghajtókra,
- wincmd.ini írás/olvasás stb. ellenőrzése, a kül. telepítések alkalmával kül. helyekre telepítve
- a Beállítások --> beállítások mentése --> pozíció mentése mindig eljátszva

Eredmény: nagy büdös 0.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1756) fatal` válasza wwhy (#1755) üzenetére


fatal`
titán

Biztos nem a program mappájába tetted az init?

A 32 bites működik?

Elképzelhető, hogy bugba futottál :)

[ Szerkesztve ]

(#1757) wwhy válasza fatal` (#1756) üzenetére


wwhy
veterán

Hülye azért nem vagyok :)

A 32-es sem működik, ugyanakkor érdekes, mert a külföldi fórumokon is felbukkan ez a "bug", de teljesen random, van akinél semmi gond, működik, ahogy kell. Nekem ugyanakkor 3 gépen, 3 különböző VGA-val (több helyen VGA driver hibára gyanakodnak) ugyanez a hiba.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1758) dbius


dbius
veterán

Ahogy nézem az oszlopbeállításokat - szélesség - sem jegyzi meg.

Nem tudom próbáltad-e már az alábbiakat:

1. napló fájl készítését bekapcsolni (beállítás - általános beáll. - napló fájl készítése), majd aztán megpróbálni elmenteni a beállításokat, pozíciót, kilépni a programból és újraindítani.

Nyilván ekkor is hibásan fog elindulni, de ezt követően a napló fájlban meg lehetne nézni, hogy naplózott-e valamit a beállításokról, azok mentéséről, valamint a program újraindításáról bármilyen hibaüzenetet.

2. Összehasonlítottad-e a konfig fájlokat (wincmd.ini a fontosabb, ez tárolja a pozíciót, stb.) tartalmilag, hogy a mentés után valóban megváltozik-e a fájl tartalma a mentés előttihez képest? Ugyanígy a program újraindítása után ismét meg kellene nézni, hogy tartalmilag változik-e valami az elindulást követően a mentett állapothoz képest.

3. Akkor is ugyanez történik, ha "Kézzel" mented el a konfig fájlt (beállítások - beállítások mentése közvetlenül fájlba) az eredeti helyére?

[ Szerkesztve ]

(#1759) wwhy válasza dbius (#1758) üzenetére


wwhy
veterán

Persze, próbáltam már mindent, az általad javasolt 2. és 3. lépést is -- hetek óta ezen gondolkodom.
DE megvan a megoldás, a TC angol topikjában segítette; bemásolom, hátha vkinek egyszer még jól jön:

This is caused by a new feature in Windows 7. Whenever you drag the top edge of a window to the top edge of the screen the window is maximized top to bottom - full height, but only temporary - i also happens with Windows' own programs - try with for example the Control panel window.

Just don't expand the window so far to the top edge that it expands downwards by itself - then you can save the size of TC.

Or you can use the keyboard to rezize the window:

Press Alt+Space, choose resize, press Arrow Up once to chose to adjust the upper edge, then hold down Ctrl and press Arrow Up until you reach the upper edge of the screen and then press Enter. Then repeat it all for the lower edge using the Arrow Down key. Now save TC's window position.

És működik, azóta kb. 20-30x kiléptem-újraindítottam a TC-t :D

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1760) dbius válasza wwhy (#1759) üzenetére


dbius
veterán

:C Végre... mondjuk erre nem tudom mikor jöttünk volna rá :)

(#1761) Sk8erPeter válasza wwhy (#1759) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Uhh, jó találat, kösz! :) Máshova is jól jöhet!

Sk8erPeter

(#1762) andorra


andorra
őstag

Ha F5-el egy könyvtárnevet másolok át a benne lévő tartalom nélkül, vagy olyan fájltípust választok a szűröablakban, amely nincs benne, vagy jó a .* is. A probléma, amit kezelni szeretnék, hogy az alkönyvtárneveket már ne másolja át. Van ebben a felállásban erre lehetőség? Ennél bonyolultabb módszer nem érdekel, mert úgy én is megoldom. (Pl. másolás után kitörlöm az alkönyvtárakat.)

[ Szerkesztve ]

(#1763) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogyan tudom beállítani a commander megnyitásakor megjelenő ablak méretét? Szeretném ha nagyobb lenne alapból. A képpel próbálom szemléltetni mit is szeretnék. A piros vonallal jelöltem a kb elképzelésem.

(#1764) Fire/SOUL/CD válasza cool13 (#1763) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kinyitod teljes méretre, majd Beállítások/Pozíció mentése opciót választod.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1765) andorra válasza Fire/SOUL/CD (#1764) üzenetére


andorra
őstag

Majd ezt követően, már a csökkentett méretben is el lehet hatásosan menteni, ugyanabban a pozícióban. (Elnézést a kiegészítésért!)

[ Szerkesztve ]

(#1766) cool13


cool13
őstag

Köszönöm!

(#1767) rétisün


rétisün
veterán

üdv,

van arra esetleg valami módszer/beállítás, hogy amikor a TC-ben nevezek át egy fájlt, csak a nevét jelölje ki, ne az egészet, kiterjesztéssel együtt, mint ahogy a win7-ben is működik az átnevezés?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1768) karlkani válasza rétisün (#1767) üzenetére


karlkani
aktív tag

Persze, hogy van...

(#1769) rétisün válasza karlkani (#1768) üzenetére


rétisün
veterán

köszönöm! :R

furcsállottam is, hogy az egészet kijelöli, csak éppen nem vettem észre, mit/hol kéne beállítani :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1770) Sk8erPeter válasza rétisün (#1767) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Alternatíva az előző módszerre:
én azt csináltam, hogy F2-re beállítottam, hogy az legyen az átnevezés (ugyanúgy, mint a Windows Explorerben):

TC - F2: rename only

ezután ha KÉTSZER nyomom az F2-t az alapbeállításokkal, akkor a kiterjesztés nélküli változatot jelöli csak ki.

Sk8erPeter

(#1771) karlkani válasza Sk8erPeter (#1770) üzenetére


karlkani
aktív tag

Na igen, ez is egy jó megoldás, nekem ez a beállítás kint van az eszköztáron, néhány, gyakran használatos paranccsal együtt...

Eddig eszembe se jutott, most viszont betettem F2-re is, ne csak az egér kopjon, köszi! :R

(#1772) Sk8erPeter válasza karlkani (#1771) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nincs mit! Igazából én alapvetően elég keveset használom az egeret, ha tehetem, szóval mindent próbálok úgy beállítani, hogy billentyűzettel gyorsan elérhető legyen a legtöbb utasítás, nekem úgy gyorsabb. :)

Sk8erPeter

(#1773) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Van arra lehetőség, hogy az explorer ikonjait használja a total commander?
Van egy nagyon jó folder colorizer programom, illetve sugar sync is zöld pöttyel jelzi a szinronizált mappákat, ezek TC-ben nem látszanak, mert a saját ikonkészletét használja.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1774) PhoenixK válasza daninet (#1773) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ikonokra vonatkozólag csak ezt találtam:

"Speciális mappa ikonok megjelenítése"
Nekem csak a Dropbox folder-nek van saját ikonja, de az desktop.ini-ből jön...

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1775) daninet válasza PhoenixK (#1774) üzenetére


daninet
veterán

ez kellett :) szépen szinezi a folder colorizer. thx

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1776) core2trio


core2trio
tag

Üdvözletem!
Lenne egy feladat amivel nem tok mit kezdeni, hátha valamelyőtök tudja, hogyan lehetne +oldani.
Adott a TC-ben egy keresés eredményeként összeálló file-lista, vagy csak egy könyvtárban lévő sok-sok file, és ezt szeretném könyvtárakba rendezni pl. 10-100 darabonként automatizálva.
Tehát ne kelljen kijelölni és átrakni "kézzel" kijelölgetve hanem csak beállítani egyszer a darabszámot, pl sorszámozott könyvtárlétrehozással, és elindítani a folyamatot egyszer.
A legjobb az lenne ha a fájlokat is lehetne sorszámoztatni-átnevezni egyúttal ha épp szükséges.
Erre létezik valami funkció vagy beépülő?

(#1777) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!

Szerettem volna, ha a TC betölti a miniatűröket, hogy könnyen válogathassak a képek közt. Telepítettem is ezt a kiegészítőt: File Thumbnails 1.0.2. Ám nem történt semmi változás. Miniatűr képek helyett most is ikonok vannak, hiába állítom be. :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#1778) dbius válasza JetiRulez (#1777) üzenetére


dbius
veterán

Ehhez nem kell semmilyen plugint telepítened, alapból tudja. Belépsz abba a könyvtárba, amelyikben a képek vannak és megnyomod a:

CTRL+SHIFT+F1

kombinációt. Ismételt bill.kombinációra visszavált az előző nézetbe.

Itt is van

(#1779) JetiRulez válasza dbius (#1778) üzenetére


JetiRulez
őstag

Miniatűr módba kapcsolva nem tölti be az előnézeti képeket, csak az ikonokat továbbra is (az alap Win7 JPG ikonját), ezért kérdeztem.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#1780) dbius válasza JetiRulez (#1779) üzenetére


dbius
veterán

Nálam megjelennek a képek miniatűrjei ezzel a módszerrel (win7 x64, totalcmd 8.01). Szerk: egyébként azt nem írtad, hogy így már próbáltad.

[ Szerkesztve ]

(#1781) JetiRulez válasza dbius (#1780) üzenetére


JetiRulez
őstag

Most felfrissítettem 7.55a-ról 8.01-re. Így már működik. Kösz! :R

Ja, már látom, hogy kimaradt valami a mondandómból.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#1782) dbius válasza JetiRulez (#1781) üzenetére


dbius
veterán

Remek. Szívesen :K

(#1783) core2trio


core2trio
tag

erre vki? :U

(#1784) dbius válasza core2trio (#1783) üzenetére


dbius
veterán

Erre - legalábbis egyetlen parancsként - biztosan nincs lehetőség a tc-ben. Fájlok tömeges átnevezése van - de ezt gondolom tudod -. Könyvtárak automatikus létrehozásáról nem tudok, esetleg pluginok között kellene szétnézned a neten, hátha valaki írt valami ilyesmit.

(#1785) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv mindenkinek!
Total Commander 8.01-et használok Win8 64 bit alatt. Munkahelyi hálózaton vannak különböző hálózati mappák, amikhez csatlakozok (felhasználónév/jelszó kell hozzá) és meghajtókén jelennek meg (X, Y, Z stb.). A problémám az, hogy ezek eltűnnek, mikor kikapcsolom a gépet.
Valaki tud abban segíteni, hogyan maradjanak meg a mappák, hogy ne kelljen mindig csatlakozni?
Előre is köszönöm a segítséget!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1786) PhoenixK válasza morfondőr (#1785) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ez nem TC probléma, a hálóztai meghajtók automatikus csatlakozása bejelentkezéskor szerintem ki van kapcsolva. Amikor felcsatolod ezeket a meghajtókat, akkor kell beállítani ezt is.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1787) morfondőr válasza PhoenixK (#1786) üzenetére


morfondőr
őstag

Be van kapcsolva minden! Úgy néz ki, mint a képen, amit küldtél. És a felhasználónév/jelszó megjegyzése is be van pipálva.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1788) gezatata


gezatata
aktív tag

sziasztok,
meg lehet-e azt oldani, hogy a meghajtó gombok mellé gyorsindító gombokat lehessen tenni amelyek előre beállított könyvtárakhoz irányítanak?

a CTRL+D lehetőséget ismerem, de egyszerűbbet szeretnék ha létezik.

valami olyasmit szeretnék mint a böngészőkben van a könyvjelző sáv.

[ Szerkesztve ]

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#1789) Chrys_


Chrys_
addikt

Hogy lehet portable TC esetén portable 7ZIP vagy WinRAR útvonalát megadni az options-ben?

Pl.:
%cd:~0,3%@_DATA\@_Program\Packager\WinRARPortable\WinRAR.exe

A %cd:~0,3% a drive-t adja vissza, pl.: a:\

Ez nem működik, csak batch file-ból indítva jó megoldás. A lényeg, hogy a TC teljesen más útvonalon van, mint a utility, ezért a relatív útvonalban vissza kellene lépni 1-2 szintet, utána pedig egy másik könyvtártól kezdve lejjebb menni a tömörítő .exe file-ig. Az abszolót útvonal megadás nem jó, mert a meghajtó betűjele gépenként változhat.

(#1790) fatal` válasza Chrys_ (#1789) üzenetére


fatal`
titán

Sima ..\..\tomoritohelye\winrar.exe stb. nem működik?

(#1791) Chrys_ válasza fatal` (#1790) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez akkor lehetne, ha nem kellene a könyvtárszerkezetben a TC indítási helyétől feljebb lépni. De a tömörítő prg-k más alkönyvtárban vannak, és nem a TC alatt.

(#1792) fatal` válasza Chrys_ (#1791) üzenetére


fatal`
titán

A ..\ feljebb lép. Pont ezért kérdeztem, nem próbáltam :)

(#1793) Sk8erPeter válasza Chrys_ (#1791) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Viszont a \ELERESI_UT (pl. cd \Users) működik általában az elérési utaknál Windows-ban (szóközt tartalmazó elérési utat idézőjelek közé kell rakni, pl. cd "\Program Files"), akármilyen mélyen is vagy a könyvtárszerkezetben, tehát ha egy perjel van előtte, visszalépsz a "rootba" (pl. a "C:\Program Files\Total Commander" esetén a C:-be, nyilván más meghajtó esetén annak a "rootjába"), hasonlóan a Linuxos megoldáshoz (csak ott / a root, meg ugye az egész tök másképp működik, de a lényeg érthető).

Ebből nem tudsz kiindulni?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1794) Chrys_ válasza fatal` (#1792) üzenetére


Chrys_
addikt

Kipróbáltam a TC exe mellett egy batch-fileban. Onnan elindul ezzel a módszerrel a tömörítő, de ugyanez a TC options-ból már nem, nem találja a file-t.

Közben a módszereddel rájöttem valamire: mindig a betömörítendő állomány adja a kiindulási helyet, és onnan kell megkeresni a winrar.exe-t. A program egy pendrive-n van, de a tömörítendő cucc bárhol lehet. Ez esetben kell egy módszer, amivel minden esetben azonosítható a pendrive meghajtója. Onnan már egyszerű.

@Sk8erPeter:
Thx, már értem, ezért volt sikeres a fent leírt teszt. Az idézőjeles részt már ismerem, néhány egyéb portable prg-t is batch-ből indítok, ott volt küzdés vele. Viszont ott minden azonos meghajtón belül történik, nem volt gond a meghajtóval. TC bonyolítja nekem :)

Mod2:
Ha valahogy be tudnám azonosítani a TC.exe process futási helyét... :)

[ Szerkesztve ]

(#1795) Sk8erPeter válasza Chrys_ (#1794) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, OK, most már értem, mit szeretnél. Tehát mondjuk van egy pendrive-on hurcolt 7-Ziped, amivel szeretnél tömöríteni, viszont a pendrive betűjele változhat, lehet pl. F: vagy G:, és így tovább, úgyhogy ez az abszolút elérési út nem adható meg. Ilyen esetben ötletem sincs, hogyan adható meg, valóban az lenne a jó, ha a TC-től el lehetne "kérni" az aktuális elérési útját, ahonnan futkorászik...

Sk8erPeter

(#1796) Chrys_ válasza Sk8erPeter (#1795) üzenetére


Chrys_
addikt

Pontosan, itt akadtam el én is :)
Lehet kell írnom egy kis C# kódot, amivel lekérdezem a TC process-t indító file helyét, és abból kiveszem a meghajtót, a többi pedig már tényleg csak abszolút útvonal megadás a tömörítő exe file-jának a helyéig.

De hogy azt hogy etetem meg a TC options-szel, még homály..

[ Szerkesztve ]

(#1797) Sk8erPeter válasza Chrys_ (#1796) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azt tudnám még elképzelni kicsit butább workaroundnak, hogy nem csak a tömörítőd portable, hanem a TC-d is, és mindig ugyanarról a meghajtóról indítod a portable TC-t, mint amin a portable tömörítő programod is van. Akkor már működne az említett meghajtó nélküli perjeles megoldás a roothoz.

Sk8erPeter

(#1798) Chrys_ válasza Sk8erPeter (#1797) üzenetére


Chrys_
addikt

Éppen ez a helyzet, mind2 portable és a pendrive-n vannak.
A probléma:
Tegyük fel, hogy a pendrive az A: meghajtót kapta.
A TC-vel tömörítendő file (ALT+F5) viszont a D: meghajtón van. Ekkor a kiindulási pont a tömörítő .exe file-jához a D: meghajtó és a file elérési útvonala. Innen kellene visszatalálni az A: meghajtóra és a tömörítő .exe file-jához. Szóval nem az számít, honnan fut a TC (egyébként én is azt gondoltam, hogy mégis ez adja meg az aktuális meghajtót).

(#1799) Chrys_ válasza gezatata (#1788) üzenetére


Chrys_
addikt

pl.:

subst W: D:\temp

ekkor a W: meghajtó a d:\temp könyvtár tartalmára mutat. Ez nem nem csak TC-ben fog működni. Tedd bele egy .bat file-ba azt meg helyezd el a Startup-ba, hogy minden win-induláskor lefusson.

Mod:
A könyvjelző sáv helyett meg bekapcsolod a füleket, és rögzíted őket, ha ez lehetséges. Én nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#1800) gezatata válasza Chrys_ (#1799) üzenetére


gezatata
aktív tag

na ez nem semmi, még nem hallottam ilyen lehetőségről, de tetszik, köszönöm szépen a segítséget

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.