Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1201) boboc válasza Sk8erPeter (#1200) üzenetére


boboc
csendes tag

Köszi a "védelmet".
Egyébként meg most úgy őszintén..., közületek ki vethetné az első követ a torrentezőkre, warezolókra??? Mert ugye nektek is - mint mindenkinek - teljesen legális win7x64 ultimate fut 45-80 ezerért.

Külföldi TC-s fórumokon kérdezték (még azóta válasz nélkül), h van-e "sok-az-egyben kártyaolvasóm", mert az beleszólhat a dologba. Ezzel kapcsban esetleg vlknek vlm ötlet? Mert van multi kártyaolvasóm.

[ Szerkesztve ]

(#1202) Sk8erPeter válasza boboc (#1201) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én nem vetnék követ a torrentezőkre, nem is mondtam ilyet sehol. :)

Esetleg az egy próbát megérne, hogy az USB-s eszközök drivereit letörölgeted (úgyis fel fogja ismerni, amikor bedugod, majd újból feltelepíti a drivereket) az Eszközkezelőben (Start - Futtatás - devmgmt.msc ).
Valami mindenképp bekavar, nem tudom, milyen egyéb drivereket pakolgattál még fel, de az előbb említetteket megpróbálhatnád, hogy letörlöd.

Sk8erPeter

(#1203) karlkani válasza boboc (#1201) üzenetére


karlkani
aktív tag

Fater gépeben is van ilyen minden az 1-ben kártyaolvasó, nála is van a +4 meghajtó...

(#1204) boboc válasza Sk8erPeter (#1202) üzenetére


boboc
csendes tag

Szia
Eszközkezelő (devmgmt.msc) -> horodozható eszközök -> itt megvan a 4 nemkívánatos meghajtó. Jobbegér, eltávolítás, OK. a Commanderben viszont akor is (eltávolítás után is) ott vannak / látszanak :-(((.

Reboot, eszközkezelő, és ismét ott a 4 meghajtó :-(((

(#1205) Sk8erPeter válasza boboc (#1204) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez olyasmi lehet (most jut eszembe említeni), mint nálam az Epson nyomtatónak az ikonja: a driver feltelepítését követően maga a nyomtató (ami USB-n csatlakozik) úgy van feltüntetve Total Commanderben, mint egy pendrive (végül is egy csatlakoztatott USB-s eszköz, az stimmel), és az ott is marad, nem lehet eltüntetni.
Gondolom nálad is valami hasonló driver van telepítve, mint mondjuk az említett kártyaolvasóé, így sanszos, hogy nem is fog eltűnni, amíg az a gépeden van (de lehet, hogy szükséged is van rá).
Én azt csináltam megoldásként, hogy a Lemezkezelőben (Start - Futtatás - diskmgmt.msc) másik betűjelet adtam a meghajtónak, hogy nagyjából az ABC végén szereplő betűt kapjon, így nem keverem össze a többi eszközzel.
Nálad ennek analógiájára mondjuk el lehetne nevezni w, x, y, z meghajtóknak. :D

Sk8erPeter

(#1206) localhost válasza Sk8erPeter (#1205) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kártyaolvasóval ellátott epson? Mert akkor azt látod, ugye ? :F

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1207) Sk8erPeter válasza localhost (#1206) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pontosan. :K
Miért?

Sk8erPeter

(#1208) localhost válasza Sk8erPeter (#1207) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én nem állítottam, hanem kérdeztem! :))
Tehát, ez ugye úgy van, hogy a kártyaolvasóval ellátott nyomtatón az olvasó nem csak arra használható, hogy onnan kinyomtassunk képeket (akár pc használata nélkül) , hanem, hogy a kártyán levő adatokat a pc-re olvastassuk be (másolás). Visszafelé is működik? Tudsz bármit másolni (menteni) a nyomtatóban levő kártyára a Pc-ről?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1209) Sk8erPeter válasza localhost (#1208) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, ha a nyomtató kártyaolvasójába dugom be a memóriakártyát, akkor is pontosan úgy viselkedik, mintha akármilyen másik kártyaolvasó segítségével csatlakoztatnám, ugyanúgy tudok róla olvasni, illetve a kártyára írni (csak az a jelenség áll fenn, amit korábban is említettem, hogy a meghajtó ikonja nálam sem tűnik el pl. Total Commander esetén, de ez annyira engem nem zavar, megkapta az y betűjelet, így jól a végén van - bár értelmesebb lenne, ha nem is látszana, amikor nincs bedugva semmilyen memóriakártya).

Sk8erPeter

(#1210) PhoenixK válasza Sk8erPeter (#1209) üzenetére


PhoenixK
őstag

A wincmd.ini-be a configuration rész alá tedd be a következőt: HideRemovableNoMedia=1
Majd indítsd újta a TC-t.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1211) boboc válasza PhoenixK (#1210) üzenetére


boboc
csendes tag

Szia,
beleírtam, mentettem, TC UP restart, és semmi sem változott :-( Ott vannak a gombok.
Egyébkét ez a parancs csak elrejtené azokat a drive gombokat, amikhez nincs mountolva semmi? Mert ha igen, akkor Sk8erPeter javaslatát is alkalmazni kell, hisz attól, h elrejti (elrejtené, ha működne) a fölös gombokat, attól még a betűjelek foglaltak maradnak, és nem ad ki az esetlegesen bedugott USB kütyüknek megint csak "O" és utána következőket..

Sk8erPeter: átírtam a meghajtó betűjelét, így már a "G"-től fogja kiadni a dolgokat, - így átláthatóbb, köszi az ötletet - de ez mit sem változtat azon az alapvető dolgon, hogy én eltüntetni szeretném őket egészen addig, amíg nincs bedugva adathordozó az olvasóba.

[ Szerkesztve ]

(#1212) boboc válasza PhoenixK (#1210) üzenetére


boboc
csendes tag

Tisztelt PhoenixK,

Akkor tehát a te megoldásod (kombinálva a meghajtó betűjel módosítással) lenne a számomra a leginkább megfelelő, most már csak azt kéne kitalálni, hogy miért nem működik.
Ha van vlm ötleted még, lécci oszd meg velem, és köszönöm az eddigieket.

üdv: bobóc

[ Szerkesztve ]

(#1213) Sk8erPeter válasza PhoenixK (#1210) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Eszerint ez csak 7.55a-tól felfelé működik: [link].
Nekem jelenleg 7.50a verzióm van, de majd kipróbálom, köszönöm a tippet! :R

(#1211)
boboc
:
lásd az előbb linkelt cikket, valószínűleg csak a 7.55a-nál magasabb verziószámú TC-kben működik a tipp!
Mindárt kipróbálom, és megírom az eredményt. :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1214) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#1213) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Letöltöttem a 7.56a-t, és abban már tényleg működik faszán, köszi szépen, PhoenixK! :K

Sk8erPeter

(#1215) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Samba megosztás, amiről Total Commander 7.56a val másolva 2,5 Mb/s es sebességet érek el, míg a sima windows os (exploreres) másolással 6 Mb/s.

Próbálkoztam az általános beállítások / másolás menüpontban:
Általános másolási módszer használata (ajánlott) => 2,5 Mb/s
Csak az alap módszert használja [ 32k, 32k ] => 4 Mb/s
Nagy file másolás módszer [ 10240k, 64k ] => 4 Mb/s

Próbáltam a különböző módszerek Forrás+cél értékeit módosítani, de sosem sikerült kihozni a 6 Mb/s es sebességet.
Ezek után a TC re gyanakodva kipróbáltam más verziókat is (7.50, 7.02, 7.0), de sajnos nem változott a sebesség.

OS: Win 7 Pro 64bit

Esetleg ha valaki találkozott ilyen problémával, vagy tudna ajánlani valami megoldást annak nagyon örülnék.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#1216) boboc válasza Sk8erPeter (#1213) üzenetére


boboc
csendes tag

Köszi,

A TC UP-be vajon mikor lesz ez belerakva? Csak mert az a kiadás jobban fexik nekem.

Köszi.

(#1217) Lenry válasza boboc (#1216) üzenetére


Lenry
félisten

az a vírusos, fölcrackelt csoda? gratulálok

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1218) localhost válasza boboc (#1216) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A Total Commandernek NINCS (!) Ultima Prime verziója, az egy összelapátolt warezhalmaz, kérd számon azt azt gányoló fejlesztőktől!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1219) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Nagyon jó ez a TC 7.56a, végre megoldották, hogy a könyvtár méretének kiíratásakor (Space a könyvtárra) nagyméretű könyvtár esetén sem fagy be az egész program, hanem a számolás végéig egy kérdőjelet helyez el a "Méret" oszlopban, és a számolás végeztével kiírja az összméretet. Gondolom végre külön szálat indít a számolásra, és azt meg is tudja szakítani, amennyiben mondjuk mégsincs szükség az összegzésre (pl. időközben beleléptünk valamelyik könyvtárba, mert rájöttünk, hogy mégsem érdekel annyira az adott könyvtár mérete).
Még az mondjuk nem annyira kellemes, hogy pl. FTP-kapcsolódáskor előtérbe ugrik a kapcsolódást jelző ablak, és ha pl. kapcsolódási gondok vannak, vagy valamiért nagyon lassan reagál a távoli szerver, akkor addig használhatatlan a program egyéb célokra. Tehát ez szerintem még megoldandó probléma, de kezd egyre jobb lenni a progi. Mondjuk a felülete még mindig nagyon durván old school. :) Tudom, a nosztalgia a régi Norton Commander miatt, meg minden, de azért kicsit lehetne újítani. :)
Viszont a fentebb említett méretszámolós probléma engem már régóta zavart, és nagyon tetszik, hogy ezt a problémát is megoldották.

Sk8erPeter

(#1220) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#1219) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, és még egy:
régen nagyon idegesítő volt, amikor kiszámoltattam sok-sok könyvtár méretét, ablakot váltottam másik programra, majd vissza TC-re, akkor ablak-újrarajzolás történt, aminek következtében a kiszámított méretek és a kijelölés hirtelen eltűnt. Ekkor lehetett újból kijelölni, illetve méretet számoltatni. Most már ez a probléma is a múlté. :K

Sk8erPeter

(#1221) Lenry válasza Sk8erPeter (#1219) üzenetére


Lenry
félisten

Mondjuk a felülete még mindig nagyon durván old school.

szvsz fölösleges újítani. becsukott szemmel is pontosan tudom, hogy mi hol van, és pontosan ez teszi baromi hatékony és gyorsan kezelhető programmá a Total Commandert.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1222) Sk8erPeter válasza Lenry (#1221) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Persze, ez tény, csak arra gondoltam, hogy az ikonokat egy picit lehetne azért modernizálni (meg magát az ablakfelületet). :) Legalább opcionálisan, a "csomag" részeként.
Ezt leszámítva nekem sincs bajom vele, csak sok kezdőtől hallottam már vissza azt, hogy azért nem használják, mert nem tetszik nekik, mert egy Windows 3.1-es programra emlékezteti őket. :) (na jó, azért lehet Windows 95-ös is, ha jóindulatúak vagyunk :D)

Mondjuk természetesen lehet netről tölteni különböző saját készítésű ikonokat hozzá ([link]), de ha egy kezdőnek gyorsan elmegy tőle a kedve, az sem jó. Mondjuk aki emiatt nem használ egy nagyon praktikus programot, mert nem csillivilli, az meg is érdemli, ez is igaz. :P

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1223) Lenry válasza Sk8erPeter (#1222) üzenetére


Lenry
félisten

Mondjuk aki emiatt nem használ egy nagyon praktikus programot, mert nem csillivilli, az meg is érdemli, ez is igaz.

eeegen, ez lett volna a következő érvem :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1224) lajos001


lajos001
aktív tag

Sziasztok!
Hogyan tudom miniatűrként megjeleníteni a NEF fájlokat, ugyanúgy mint a JPG-ket?
Előre is köszi!

(#1225) fatal` válasza Sk8erPeter (#1219) üzenetére


fatal`
titán

A felületet csak ne gányolják össze, jó az, ahogy van. :)

(#1224) lajos001: Ha az IrfanView vagy az XnView kezeli ezt a formátumot (ezt most nem tudom pontosan), akkor a nézőke beállításaiban betallózva az exet meg fogja jeleníteni. Amennyiben nem úgy esetleg a hivatalos oldalon nézz körül plugin ügyben. Ha az sincs, akkor sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#1226) Sk8erPeter válasza fatal` (#1225) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem gányolásról beszéltem, hanem némi OPCIONÁLIS modernizálásról (tehát ha valakinek nem tetszik az új felület, vissza tudjon térni a régire, mint pl. WinAmpnál is van Classic Skin meg Modern Skin, plusz ami még telepíthető az egyes júzerek által feltöltött témákból). :)

Sk8erPeter

(#1227) fatal` válasza Sk8erPeter (#1226) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem egy ilyen program minél fapadosabb designal rendelkezik, annál jobban használható. De jó, legyen választható. :)

(#1228) Sk8erPeter válasza fatal` (#1227) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nekem sincs bajom vele. :)
Csak mondom, pár emberkétől hallottam már, hogy nekik nem tetszik, hogy ilyen "csúnya", dehát evvan, ezt kell szeretni. :)

Sk8erPeter

(#1229) fatal` válasza Sk8erPeter (#1228) üzenetére


fatal`
titán

Akkor, akinek nem tetszik az használjon mást (pl. unreal commander vagy explorer) :)

(#1230) Sk8erPeter válasza fatal` (#1229) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Vagy SpeedCommander, stb.
Ennek mondjuk előnye, hogy van 64 bites változata is.

Szerk.: mondjuk elsőre ez sem sokkal "csicsább", mint a TC. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1231) fatal` válasza Sk8erPeter (#1230) üzenetére


fatal`
titán

Azért írtam az unrealt mert az free, ellenben szerintem borzalmas. :)

(#1232) Sk8erPeter válasza fatal` (#1231) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Fúj, most megnéztem, ez tényleg ocsmány, és most jövök rá, hogy ezt már ki is próbáltam - nagyjából 5 percig maradt fent a gépemen, ennyire nyerte el a tetszésemet! :DD

Sk8erPeter

(#1233) lajos001 válasza fatal` (#1225) üzenetére


lajos001
aktív tag

Köszönöm, kellene még egy kis eligazítás.
Felraktam az irfanview-et + pluginok. Meg tudom nyitni vele a NEF fájlokat, de a TC miniatűrök nézetben a kis képek nem jelennek meg.
Általános beállítások-Miniatűrök-Miniatűrök beolvasása sorban pipa be van téve a Betöltés az Irfan révén.
Hogyan tovább?

(#1234) fatal` válasza Sk8erPeter (#1232) üzenetére


fatal`
titán

Nekem ez a trágya UC egy percet nem töltött a gépemen, csak az egyetemen cserélték le rá a TCMD-t (hogy miért azt nem tudom, volt rá liszensz). :(

(#1233) lajos001: Nyomj F3at valami fájlon, a megjelenő lister ablakban:
beállítások -> további beállítások -> Alul nem BMP grafikához az IrfanView / XnView használatát pipáld be és tallózd be az IrfanView exejét (általában C:\Program Files\IrfanView\i_view32.exe, 64bites oprendszeren C:\Program Files (x86)\IrfanView\i_view32.exe).

[ Szerkesztve ]

(#1235) lajos001 válasza fatal` (#1234) üzenetére


lajos001
aktív tag

Mindamellett, hogy semmi sem történik, hogyan befolyásolja ez a miniatűrök megjelenítését? Nem egy fájlt akarok megnézni, hanem a mappában lévő összes fájlt akarom látni kis képekben.

(#1236) fatal` válasza lajos001 (#1235) üzenetére


fatal`
titán

Azt nem fogod tudni, mivel azt a windows vezérli és nem a tcmd. Amit írtam avval annyit érsz el, hogy F3-al belenézve a fájlokba megjeleníti a képet.

[ Szerkesztve ]

(#1237) lajos001 válasza fatal` (#1236) üzenetére


lajos001
aktív tag

Valahogy biztosan meg lehet csinálni, hiszen amíg a TC UP-t használtam, azzal ment. Aztán itt olvastam, hogy tele van minden kakival, leszedtem. Azóta hiányolom ezt a funkciót. :(

(#1238) Sk8erPeter válasza lajos001 (#1237) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez a WIACam plugin nem támogatja? >>> [link]
bár egyik fórumon azt olvastam, így sem lesz előképe a NEF-fájloknak, de egy próbát megér, elvileg TC UP-ben is ez van.

Vagy ha ez nem is jó, keress RAW-képeket támogató plugineket TC-hez.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1239) lajos001 válasza Sk8erPeter (#1238) üzenetére


lajos001
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget!
Sikerült megoldanom [ezzel] a pluginnal. Sajnos lassan töltődnek be az előnézeti képek, de betöltődnek.

(#1240) GrandeP


GrandeP
őstag

Üdv!

VAn a tc-hez olyan "plugin" ami aktívan mutatja a növekvő-csökkenő helyet a címsorban?!

ugye most ez csak akkor változik ha könyvtárt váltasz.. de jó lenne ha másolás-telepítés közben aktívan mutatná..

Köszi..

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#1241) fatal` válasza GrandeP (#1240) üzenetére


fatal`
titán

CTRL+R, nem kell könyvtárat váltani.

De be lehet állítani a beállításokban, hogy mindig frissítsen magától. :)

(#1242) Fire/SOUL/CD válasza GrandeP (#1240) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem kell hozzá plugin: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1243) GrandeP


GrandeP
őstag

A láma...

Meg se néztem a beállításoknál..

Köszi srácok... :R

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#1244) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló !

Lenne egy kérdésem. A Total Commander élettartam licences program ?

(#1245) Neil Watts válasza #41133696 (#1244) üzenetére


Neil Watts
veterán

igen. Egyszer megveszed, utána egy fillért nem kell fizetned, mert mindíg megkapod a friss verziót :D

(#1246) #41133696 válasza Neil Watts (#1245) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi , akkor ez is tervbe véve :D Igaz 7 -8 éve csak Windows Intézőt használok, de majd beújítok egy - vagy két ilyenre. Inkább kettőre , hogy mind a két gépen legyen, ráadásul a második licenc lényegesen olcsóbb :)

(#1247) fatal` válasza #41133696 (#1244) üzenetére


fatal`
titán

Igen. Ráadásul nem gépre veszed, hanem userre. Tehát egyszerre használhatod a 20 gépeden is. :D

[ Szerkesztve ]

(#1248) #41133696 válasza fatal` (#1247) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi az infót :R :D Látom már készül a 64-bites verzió is, sőt majdnem kész :)

(#1249) Sk8erPeter válasza #41133696 (#1248) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jéé, tényleg! :K Kösz, hogy szóltál!

Sk8erPeter

(#1250) F34R válasza #41133696 (#1248) üzenetére


F34R
nagyúr

az jóh lesz , én is várom már :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.