Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1701) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#1700) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én csak kerülő megoldást tudok: FTP-szervert felállítani az adott gépen... ami egyébként pár kattintás. De nyilván nem erre a válaszra vágytál, ezért OFF-ba rakom.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1702) ro_bert17 válasza PumpkinSeed (#1700) üzenetére


ro_bert17
őstag

A kérdés számomra sem annyira tiszta. Mennyire "távoli" az az asztal? Ha alhálón belül van, akkor sima ügy. Vagy mivel használod a távoli asztalt? VPN, vindóz rdp? Mert akkor ott a beépített. Vagy egy netes távoli asztal? Akkor a teamviewer-é tök jó.

(#1703) fatal` válasza Sk8erPeter (#1701) üzenetére


fatal`
titán

További megoldás a VPN és a megosztás fájlmegosztás funkció. :)

(#1704) Sk8erPeter válasza fatal` (#1703) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igaz. :)

Sk8erPeter

(#1705) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Hol lehet azt beállítani, hogy a méretnél ne eegybefüggően legyenek a számok, hanem tagoltan?

23789654 helyettt 23 789 654

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#1706) pilóta


pilóta
nagyúr

Segítsetek, mert megőrülök már!

Adott egy TC 7.56, de a 8 is ezt csinálja.
Ha F6-al áthelyezek egy fájlt a nasra, akkor onnantól kezdve nem lehet semmit csinálni azzal a fájllal.
Ott van, megvan a mérete, de nem nyitja meg a megfelelő program.
Ha F5-el másolom, akkor semmi baja. Most egyelőre visszaraktam a 7.04-est, azzal nincs ilyen gond, viszont jó lenne visszaszerezni a fájlok fölött a hatalmat...
Ha próbálom például másolni, akkor nem enged, rendszergazdaként meg jelszót kér, de nincs jelszó, vagy legalábbis nem tudom, mit kellene neki jelszóként írni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1707) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Nekem is egy "hülye" kérdésem van. Miért van az, hogy a Total Commanderrel ha a kifelé mozgatok a gépről egy a hálózatban lévő másik eszközre fájlokat, akkor a maximum sebesség 6-7 Mbyte/sec és ez akkor se megy feljebb, ha átváltok FTP kapcsolatra, míg ugyanoda a FlashFXP vagy akár a WinSCP programmal ez a sebesség 10-11 Mbyte/sec. Igaz a mértékegység nem ugyanaz amit a programok kiírnak, de ugyanakkora fájl a TC-vel 40-42 perc a FlashFXP-vel 30 perc alatt ér át.

Ennek mi lehet az oka?

(#1708) Sk8erPeter válasza Clemi (#1707) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem igazán tudok annál bővebb választ adni, mint hogy a Total Commander NEM FTP-zésre való. Arra a célra szerintem kifejezetten sz@r. Az általad említett programok viszont jó alternatívák, és kifejezetten FTP-zésre valók, használd azokat FTP-zésre! Saját gépeden való fájlkezelésre használd a TC-t.

Sk8erPeter

(#1709) Clemi válasza Sk8erPeter (#1708) üzenetére


Clemi
veterán

Oksa, köszi!

(#1710) razorka777


razorka777
veterán

Sziasztok.
Total commanderhez létezik mtp plugin?Az új xperiám csak mtp módban kommunikál a géppel,de én nem szeretek a windowson belül másolgatni. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#1711) fatal` válasza razorka777 (#1710) üzenetére


fatal`
titán

Van. :)

[link]

(#1708) Sk8erPeter: Én nem hiszem, hogy ez TC hiba lenne, évek óta használom FTP-zésre (is), és még soha nem volt vele semmi gondom. És nem volt lassabb sem, mint bármi más.

[ Szerkesztve ]

(#1712) Sk8erPeter válasza fatal` (#1711) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Erről már korábban pont veled dumáltam. :DDD
http://prohardver.hu/tema/total_commander/hsz_1658-1662.html
Akkor is írtam, hogy csak ritka FTP-zésre lehet használható a TC, gyakori használatra egy szegényes fos. :D
Ráadásul nem is túl megbízható (exmunkatársam volt, hogy elvesztette fájljait valami furcsa módon, amikor ezen keresztül FTP-zett, mármint a távoli szerverről, aztán idővel ő is elfogadta, hogy a TC nem FTP-zésre való, csak ráerőltettem végül a WinSCP-t :DDD persze simán lehet, hogy valami bugos dolog volt, amit azóta javítottak), bár biztos stabilizálódott az új verziók megjelenésével; meg idegesítő, hogy várja a leokézást a párbeszédablakon keresztül, amikor megnyitsz egy fájlt vele, és esetleg vissza is akarod tölteni a módosításokat a szerverre; nem lehet a fájlokkal a háttérben dolgozni úgy, mint WinSCP-nél, hogy amikor elmented, megy is fel egyből a szerverre; tudtommal még mindig nincs benne olyan opció, hogy megjegyzi egy history-ban, melyik könyvtárban voltál legutóbb a helyi gépen és a távoli szerveren is; aztán még brutálsok opciót fel tudnék sorolni, de tök felesleges, elég csak elolvasni egy rendes FTP-kliens felkínált szolgáltatásainak listáját, és összehasonlítani azt a TC-vel.

Összefoglalva:
a Total Commander helyi fájlkezelésre az egyik legjobb program, és alkalmankénti FTP-zésre is használható, gyakori FTP-használatra rendes FTP-klienst kell használni.

====================

(#1709) Clemi : szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1713) fatal` válasza Sk8erPeter (#1712) üzenetére


fatal`
titán

Igen ezt már megbeszéltük egyszer. :DDD

Viszont a kollega sebességproblémája tuti, hogy nem TC bug.

(#1714) Sk8erPeter válasza fatal` (#1713) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem lehet jobban optimalizálva mondjuk egy WinSCP ilyen feladatra?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1715) default.


default.
őstag

uraim!
egy furcsa kérdésem lenne, a következőt szeretném megoldani:

van kb 8 mappám, mappánként kb 10 almappám, bennük fájlok.
szeretném a fájlneveket word-be, excell-be, bármilyen progiba áttenni, egy listát létrehozni a fájlnevekből,
valahogy gyorsabban, egyszerűbben, mint az "átnevezés - másolás - beillesztés" módszerrel...

van erre valamilyen megoldás ?
karácsonyi ajándék lenne édesanyámnak, kérlek segítsetek ! :)

köszönöm szépen előre is!

[ Szerkesztve ]

(#1716) canniball válasza default. (#1715) üzenetére


canniball
nagyúr

Alul a parancssorba: tree > tree.txt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1717) modder válasza canniball (#1716) üzenetére


modder
aktív tag

hát ez a tree parancs marha jó, nem ismertem.

(#1718) default. válasza canniball (#1716) üzenetére


default.
őstag

köszi, ez nem valami jó sajnos, mert a fájlneveket nem írja ki csak a mappákat... :(

esetleg valami plugin, amivel excell-be átrakja ?

(#1719) PhoenixK válasza default. (#1718) üzenetére


PhoenixK
őstag

tree /f >tree.txt

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1720) default. válasza PhoenixK (#1719) üzenetére


default.
őstag

köszi szépen!

(#1721) Kékes525


Kékes525
félisten

A Total Commander 8,01-ből szeretném eltávolítani a fájl panelek között levő gördülő sávot.

Van e lehetőség erre?

Előre is köszi a válaszokat!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1722) Kékes525


Kékes525
félisten

Bocs!

Pontosabban a fájl ablakoknál levő függőleges gördítősávokat...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1723) andorra válasza PhoenixK (#1719) üzenetére


andorra
őstag

Szerintem egyszerűbb megoldás a következő: Az ikonsoron balról a hatodik: minden fájl megjelenítése a jelenlegi és minden almappában. A fájlokat kiterjesztés szerint kell rendezni és máris megvannak a txt fájlok is, mindössze két kattintással.

[ Szerkesztve ]

(#1724) Sk8erPeter válasza andorra (#1723) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És ebből hogyan lesz lista egy fájlban? :U

(#1722) Kékes525 :
nem tudom,, hogy lehet, de mi a célod vele? :)

Sk8erPeter

(#1725) Kékes525 válasza Sk8erPeter (#1724) üzenetére


Kékes525
félisten

Úgy próbálom átalakítani, hogy majdnem(!) úgy nézzen ki, mint anno a Norton Commander. Vagy most a Far Manager.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1726) andorra válasza Sk8erPeter (#1724) üzenetére


andorra
őstag

Valóban, ehhez további két lépés is kell, kijelölni a fájlokat és vágólapra tenni. De ezekhez is elég az egér.

Kérdésem:
Mappa neveket más színre változtani lehetséges alapból, vagy valamilyen pluginnel?

(#1727) Sk8erPeter válasza andorra (#1726) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazából eleve a "megoldási" javaslatodat sem értem, amikor eleve ez volt az eredeti kérdésben: "van kb 8 mappám, mappánként kb 10 almappám, bennük fájlok, szeretném a fájlneveket word-be, excell-be, bármilyen progiba áttenni, egy listát létrehozni a fájlnevekből, valahogy gyorsabban, egyszerűbben, mint az "átnevezés - másolás - beillesztés" módszerrel..."

Sk8erPeter

(#1728) Sk8erPeter válasza Kékes525 (#1725) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#1729) andorra válasza Sk8erPeter (#1727) üzenetére


andorra
őstag

Akkor elmondom mégegyszer: Kijelölöm a főmappákat. Az említett paranccsal egyetlen gombnyomással megjelenik az összes fáljnév egyszerre, amik az almappákban vannak, azok is. Kijelölöm mind, majd egyetlen paranccsal vágólapra teszem őket. Gyakorlatilag három gombnyomás a szöveges beíráshoz képest. Azt egyébként is nehezebb fejben tartani.

A Midnight Commandert köszönöm, de nekem TC-ben lenne csak jó.

[ Szerkesztve ]

(#1730) Fire/SOUL/CD válasza andorra (#1726) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Mappa neveket más színre változtani lehetséges alapból, vagy valamilyen pluginnel?"
Ha erre gondolsz, az plugin nélkül is kivitelezhető.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1731) andorra válasza Fire/SOUL/CD (#1730) üzenetére


andorra
őstag

A képen minden mappanevet kéknek látok.
Arra gondolok, hogy egyes mappaneveket más színnel szeretnék megjelölni.

[ Szerkesztve ]

(#1732) Fire/SOUL/CD válasza andorra (#1731) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor jól látod. :DDD De nem épp ezt kérdezted? "Mappa neveket más színre változtani lehetséges alapból, vagy valamilyen pluginnel?"

Szerk
Ja, hogy pl csak az Ubul nevű mappa legyen kék... Végül is kivitelezhető az is, csak kicsit körülményes adott esetben

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1733) andorra válasza Fire/SOUL/CD (#1732) üzenetére


andorra
őstag

Sajnálom, hogy félreértetted, a magyar nyelv finom árnyalatait néha nehéz felismerni. Ha az összesre gondoltam volna, akkor a mondat helyesen így hangzana: Lehetséges-e "a" mappa neveket más színre változtani? Tehát a névelő használatával egyértelműen az összeset, nélküle, egyeseket. A szórend viszont valóban így lett volna tökéletes. A lényeg azonban mégiscsak az, hogy sajnos nem lehet. Vagy mégis?

[ Szerkesztve ]

(#1734) Fire/SOUL/CD válasza andorra (#1733) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"A lényeg azonban mégiscsak az, hogy sajnos nem lehet. Vagy mégis?"
Vagy mégis.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1735) andorra válasza Fire/SOUL/CD (#1734) üzenetére


andorra
őstag

Igen így szeretném. Ha lennél olyan szíves, írd le, hogyan lehet megoldani. Köszönöm.

(#1736) Fire/SOUL/CD válasza andorra (#1735) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Configuration/Options/Color/Define Colors by Filetype/Add/Define

Advanced tab
# Attributes elé pipa
# Directory elé pipa

Plugins tab
# Plugin -> tc
# Property -> fullname
# OP -> =
# Value -> annak a mappának a pontos neve, amit "kiszínezel"

Save és megadod a Template nevét, OK, OK, kijelölöd milyen színnel legyen megjelenítve a mappa, OK, OK

UI: nem véletlenül írtam, hogy "kissé" körülményes, főleg, ha több mappán kellene ezt végigzongorázni. (Ha meg sok mappáról van szó, akkor meg tényleg szenvedés. Kellene hozzá egy progit írni, ami lehet, hogy van is, vagy létezik valami plugin, csak én nem ismerek ilyet)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1737) Kékes525 válasza Sk8erPeter (#1728) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, de a hangsúly a majdnem volt.

A Far Manager 3.0 64bit-es sokkal jobb, csak nem tudja a compare funkciója a 256-nál nagyobb file-könyvtár rendszereket kezelni, míg a total commander igen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1738) Sk8erPeter válasza andorra (#1729) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Kijelölöm mind, majd egyetlen paranccsal vágólapra teszem őket"
Továbbra is kérdéses, hogyan. :) Hogyan lesz neked ebből olyan fájllistád, mint amiről a kérdező beszélt? Elsőre is értettem, hogy az összes fájlt megmutatod egy helyen, aztán kiterjesztésre szűrsz, de:
1.) ez nagyon sokáig tarthat jól egymásba ágyazott könyvtárak esetén, nagyon sok fájlnál, és akkor még sehol sincs a lista, ami a végcél, míg az említett tree-vel egyből lehet fájlba küldeni a cuccot
2.) ha megvan a kijelölés, utána Ctrl+C és esetleg egy Notepadba Ctrl+V nem működőképes; ha a kijelölt fájlokat pedig egyszerűen egérrel áthúzod, akkor csak azok tartalma kerül bele a jegyzettömbbe, az meg szintén nem volt szükséges.
Tehát hogyan is lesz ebből fastruktúrád egy fájlban? Még mindig elbeszélünk egymás mellett.

"Azt egyébként is nehezebb fejben tartani."
Hát ez valóban rendkívül hosszú időt igénylő memorizálást igényel, hogy valaki fejben tartsa ezt: tree /f >tree.txt :D
Főleg, hogy fastruktúrát szeretnél elmentetni, akkor a "tree" egészen félrevezető. ;]

"A Midnight Commandert köszönöm, de nekem TC-ben lenne csak jó."
Erre igazából nem tudom, miért reagáltál, mert nem neked ajánlottam. Érdemes megnézned a fejléceket is a hozzászólásoknál, lásd: "(#1728) Sk8erPeter válasza Kékes525 (#1725) üzenetére"...

Sk8erPeter

(#1739) andorra válasza Sk8erPeter (#1738) üzenetére


andorra
őstag

Az eredeti kérdésben nincs szó fastrukturáról, csak a fájlnevek listázásáról.

Nincs szó CTRL-C ről, a TC saját parancsai között a kijelölés menüben négyféle parancs vonatkozik erre:
1 A kijelölt nevek másolásra a vágólapra
2 A nevek másolása útvonallal együtt a vágólapra
3 Másolás a vágólapra minden adattal
4 Másolás a vágólapra minden adattal + az útvonallal
Mielőtt ajánlottam kipróbáltam, egy másodperc alatt kész volt.

Miután alkalmi feladatról van szó, nem mindennapos tevékenységről, valószínűbb, hogy ezt a módszert könnyebb megjegyezni, mint egy parancssort, látható, hogy aki ajánlotta, neki is csak másodszorra sikerült szintaxis helyesen megadnia !
Sokáig tarthat, erre nem is érdemes érdemben reagálni. Most két módszer közül lehet választani, olyan nagy gond ez neked?

[ Szerkesztve ]

(#1740) Sk8erPeter válasza andorra (#1739) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát akkor miért nem hasonló módon írtad elsőre. :)

Akkor összefoglalom inkább:

1.) Ctrl+Shift+B
2.) numerikus billentyűzeten plusz (+) karakter lenyomása, majd *.txt beírása, Enter
3.) Utána a lehetőségek a kijelölésre (most ez angol változat) a Mark (Kijelölés) menüben:

Total Commander - Copy selected names to clipboard

"Sokáig tarthat, erre nem is érdemes érdemben reagálni."
Szerintem érdemes, mert ha mondjuk a C gyökérkönyvtárában nyom egy Ctrl+Shift+B-t, akkor számítson rá, hogy valószínűleg nem lesz türelme megvárni a végét, hacsak nem SSD-t használ.

"valószínűbb, hogy ezt a módszert könnyebb megjegyezni, mint egy parancssort, látható, hogy aki ajánlotta, neki is csak másodszorra sikerült szintaxis helyesen megadnia"
Nekem erről jutott eszembe, hogy "erre nem is érdemes érdemben reagálni": teljesen egyénfüggő, ki mit jegyez meg könnyebben. Nekem például most bevésődött ez a tree parancs a fejembe, mert tetszetős, hogy ilyen egyszerű. Sok kattintgatás helyett egy sort beírok, enter, aztán a háttérben csinálja csak. Ha a szintaxisra vagyok kíváncsi, hát a cmd elindítása után beírok egy
tree /?
sort, ahogy a legtöbbször szokás a beépített Windows-os parancsoknál.

De igazából jól átrágtuk a lehetőségeket, ízlések és pofonok különböznek, mindenki eldönti majd, neki melyik tetszik jobban. :K

Sk8erPeter

(#1741) canniball


canniball
nagyúr

Be lehet-e úgy állítani a TC-t hogy tudjon róla, hogy ha egy meghajtó és egy ugyanazon meghajtó egyik mappájából készített virtuális meghajtó között végzek fájlmozgatást, akkor nem kell fizikailag is elvégeznie a műveletet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1742) andorra válasza canniball (#1741) üzenetére


andorra
őstag

Attól még szerintem el kell végeznie.

(#1743) canniball válasza andorra (#1742) üzenetére


canniball
nagyúr

Már miért kéne? Partíción belüli mozgatásról van szó.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1744) fatal` válasza canniball (#1743) üzenetére


fatal`
titán

Próbáld meg ezt, bár nem hiszem, hogy ez arra szolgálna, amire neked kell:

Beállítások -> Másolás / törlés -> Általános másolási módszer elől pipa ki, a következő meghajtók azonos fizikai lemezt jelölnek.

(#1745) canniball válasza fatal` (#1744) üzenetére


canniball
nagyúr

Logikusan ennek jónak kéne lenni, de már korábban beállítottam és sajna nem az. :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1746) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Véletlenül letöröltem a telefonról egy fontos videót Total Commanderrel,amikor rá volt dugva a gépre.
Valahogy vissza lehet hozni? Lomtárban nincs... :/
(lemezmeghajtóként volt-és van még mindig- rádugva)

Üdv.

(#1747) fatal` válasza szata.68 (#1746) üzenetére


fatal`
titán

Ha kártyán volt akkor a kártyaolvasóban a GetDataBack for FAT-tal megpróbálhatod visszahozni.

(#1748) szata.68 válasza fatal` (#1747) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi! 16Gb-os nem bővíthető memórián volt. Ha lehúzom a telefont,és később dugom vissza,akkor is működhet,vagy csak úgy,ha nem volt eltávolítva?

(#1749) fatal` válasza szata.68 (#1748) üzenetére


fatal`
titán

Megpróbálhatod, de minél tovább tökörészel, annál kisebb az esély, lévén a telefon írkál a tárhelyre.

(#1750) szata.68 válasza fatal` (#1749) üzenetére


szata.68
senior tag

Oké,remélem összejön. Azért kérdeztem,mert az előbb lemerült a laptopom sajnos,de már töltőn van,és éppen most fut a program.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.