Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#651) Mauzes válasza Angmar (#650) üzenetére


Mauzes
őstag

Mindenesetre a megoldásig feltettem egy másik fájlkezelőt, a teljesen ingyenes FreeCommander-t, de annyira bejön, hogy lehet, meghagyom végleg. Amire én használom, arra legalább olyan jól testreszabható...

(#652) Angmar válasza Mauzes (#651) üzenetére


Angmar
tag

Itt van a megoldás [link] combofix nevű program segítet [link]

(#653) N3gro


N3gro
aktív tag

Az új 7.50-es beta TC már beépített rar kezelővel büszkélkedik, ami nekem nem tetszik. Át lehet ezt valahogyan állítani a régi féle winrar módszerre?

(#654) perempe válasza Angmar (#652) üzenetére


perempe
addikt

Köszönöm, akár Logout cikk is lehetne.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#655) pethYeti


pethYeti
addikt

Win 7 RC alá milyen másolási beállításokat ajánlotok?

(#656) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Csak egy gyorskérdés: mitől függ, hogy milyen a másolási sebesség egy programmal?
Pl. Total Commander másolási sebessége sokkal jobb, mintha sima Windows Intézőben másolgatnék, vagy akár az Unreal Commanderrel. (pedig utóbbi se rossz progi, csak ilyen szempontból lassú - de legalább ingyenes :D)
Mitől van ez? (csak érdekességképpen)

Összehasonlítási alapnak ugyanazt a fájl másolgattam:

Total Commander (leggyorsabb ezek közül):
Total Commander

Unreal Commander (talán a leglassabb?):
Unreal Commander

Intéző (persze nem jelzi a sebességet, csak a hátralévő időből tudok következtetni):
Windows Intéző

Előre is köszi, ha valaki megválaszolja ezt a fura kérdést. :B

Sk8erPeter

(#657) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#656) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azt konkrétan nem tudom, hogy az adott progik milyen elven működnek, de pár információval szolgálhatók a sebbesség beli különbségek okára. Alapvetően programozástechnika az egész.(persze az adott hardver is fontos)
Egy "hétköznapi" fájl másolása a következő szerint zajlik(nagyon általánosan):
1. Megnyitom a forrást olvasásra
2. megnyitom a célt írásra
3. lefoglalok memóriát az adatok számára(puffer)
4. forrásból olvasok a pufferbe
5. pufferból kiírom cél-ba
6 lezárom forrást, lezárom célt.

A régi időkben(DOS, Assembler, Pascal, C) nagyon fontos volt, hogy a lefoglalt puffer mérete 512Kbyte többszöröse legyen, illetve még az is gyorsított a másoláson ha a kettes számrendszer szabályait alapul véve 1024, 2048, 4096 KByte-os puffereket alkalmaztál.
Szóval még akkor is volt sebességbeli különbség, ha pl 5120KB(10x512KB-t) foglaltál le, vagy 4096Kb-tot, utóbbi esetben volt gyorsabb.
Ez abból adódott, hogy az akkori HDD-k olyan elven működtek, hogy ezt az 512KB vagy annak töbszörösét alkalmazva tudták leggyorsabban "előbányászni" az adatokat....
Ezt a szabályt a mai napik betartják, csak azóta új technikák is vannak.

Aztán ebből adódóan, az is számít, hogy mekkora puffer-t foglalsz le a másolás számára.
(Ha tudod, hogy a HDD 80MB/sec-et tud példul, akkor nyílván nem 4MB-tot foglalok le, hanem pl 16MB-t...)
Lehet hogy az Unreal ragaszkodott az alapelvekhez, és úgy írta meg a másolási procedúrát, hogy az a legrégebbi HDD-ken is ugyanúgy megy , mint az ujabbakon.
(Nem nézi meg a HDD paramétereit pl)

Az Intéző az "arany közép út", azaz úgy írták, hogy mindennel optimálisan működjön

A TC már más tészta. Az egyik külföldi forúmon olvastam, hogy a TC végez egyfajta gyors tesztet a HDD-n(tényleg nagyon gyors tesztet), amiből közelítő értéket kap a HDD sebességéről, adatairól. Ennek függvényében állítja a pufferméretet, használja (programozza) az UDMA-t stb és még sok dolgot.(és az is számít, hogy hány darab puffert hozok létre, bizonyos technikák esetén sokkal hatékonyabb alkalmazni 20 darab 32KB-os puffert, mint egy 640KB-ost)

Az a funkciója, hogy "Nagy fájlok másolása" nézd meg, ott már nagyon nagy puffert használ, illetve a korábbi változatok esetében oda volt írva, hogy nem biztonságos...
Ezt ki is szedték belöle, mert valóban nem volt biztonságos. Un. sector by sector módszert alkalmaztak, azaz Direct Access-t. Ennek az a lényege, hogy( mint egy particiónáló progi) nem az adott OP. rendszer által kínált állományműveleti függvényeket használja, hanem közvetlen módón éri el a HDD szektorait.
Fogja a forrás adott szektorát, megnézi hol van üres szektor a HDD-n, aztán célként ráírja az adott szektorra. (DOS környezetben a DOSNavigátor tudta ezt nagyon jól :DDD )
Azonbam amikor szektort írok, nem tudhatom, hogy más alkalmazás nem ír-e ugyanarra a szektorra(pl maga az Op. rendszer), ezért a végén előfordul, hogy mégsem az került oda aminek kellene..
Az Op. rendszer felügyel szektorokat(Pagefile.sys, MBR stb) tehát ami számára kell, de a többivel "szabadon" lehet garázdálkodni.
(Régen a DOS-nál nem volt ilyen gond, mivel egy progi futott, azt kész :DDD )

Szóval röviden, valószínűleg programozástechnikai különbségekből, a fent említett módszerek használta/nem használatából és még sok más (általam nem ismert ok miatt) vannak ezek a különbségek...

Fire.

UI: Bocs, ha untattalak volna a technikai részletekkel... :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#658) pete_21 válasza Fire/SOUL/CD (#657) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi szépen a felvilágosítást, számomra is érdekes volt :)
Viszont lenne egy kérdésem: írtad, hogy TC-ből kiszedték azt a nem biztonságos másolási eljárást. Nálam a 7.04a-ban még van olyan opció, hogy "Nagy fájl másolás módszerének alkalmazása". Viszont olyat nem látok, hogy nem biztonságos, csak olyat, hogy nem használ gyorsítótárat...
Érdemes inkább ezt használni az "Alap módszer" helyett?
Van egy WD 500 GB 16 Mb cache, illetve egy WD 1 TB 32 Mb cache winyóm.
Előre is köszi :)

(#659) Fire/SOUL/CD válasza pete_21 (#658) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, a nagy fájlok másolása ott van, csak nincs mellé írva hogy nem biztonságos. Mint írtam azért mert kiszedték(megváltoztatták azt a metódust), a 6.54-esben(ha jól emlékszem) még bent van hogy nem biztonságos, de az nem is ezt a módszert használja, szóval a 7.x verzióknál már nincs gond.

Nem tudom, hogy érdemes-e használni(már ha kisebb nagyobb, szóval általában előforduló esetekben), mivel "csak" akkor lehet értelme, ha tényleg nagy méretű állományokat másolsz, és azt egy ugyanazon lemezre kívánod másolni...
Én próbáltam, 3,5 GB-s fájlnál kb 15%-kal gyorsabban másolt...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#660) pete_21 válasza Fire/SOUL/CD (#659) üzenetére


pete_21
addikt

Értem. És akkor lassabb nem lesz kisebb fájloknál sem? Vagy nem tudni?
Ha beállítom, akkor az alapértékeken jók a bufferek?
Lemezen belül: 10240 k.
Másik lemezre: 64 k.

Köszi :)

(#661) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#657) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez nem semmi, köszi! :Y :R
"UI: Bocs, ha untattalak volna a technikai részletekkel..."
Dehogyis! Pont ilyen profi választ szerettem volna, de nem reméltem, hogy meg is kapom, és mégis... :D Szóval nagyon köszönöm! :R

A Total Commander alapvetően sokkal jobban tetszik már csak emiatt is, mint az Unreal Commander, épp ezért nagyon sajnálom, hogy nálam előbbi hibádzik: [link] A jobbklikkes menüt előhívva nagyon sokszor egyszerűen kilép a program a "Kritikus leállás" hang kíséretében.
Mondjuk megtudtam brd-től, hogy lehet rossz crack miatt, RAM-, CPU-hiba, vírus és esetleg valami hibás bejegyzés következtében...
A fene tudja, én talán az elsőre gyanakodnék, mert más program alatt nincs semmi ilyen jellegű hiba, RAM korábban tesztelve volt, igaz, a CPU még nem. No meg azóta is keletkezhetett hiba a memóriában...

A TC HDD tesztjével kapcsolatban: ezeket az adatokat nem tudja ugyanúgy kiolvasni a S.M.A.R.T.-ból villámgyorsan, ahogy mondjuk a HD Sentinel teszi?

Sk8erPeter

(#662) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#661) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát igen, most kipróbáltam másik verzióval (7.5 beta), azzal már nem csinálja a programból való kilépést. Szóval magával a 7.01-es nálam lévő verziójával volt valami gond.

Sk8erPeter

(#663) mynia


mynia
csendes tag

Sziasztok!

Régóta használom a TC-t, többször akadtam már ebbe a problémába. Elég primitívnek tűnik, de valahogy sehol nem találom a megoldást és rengeteg időt vesz el.

Szóval rengeteg képet kéne 1-2 mappába átmásolnom, de ezeket a "készítője" külön egyesével mappázta, amiket aztán megint újabb mappákba rakott és így tovább. Szóval minden egyes mappát :O meg kell nyitnom és egyenként kimásolni a képeket belőle.
Próbáltam már beállítani, hogy csak a képeket másolja, vagy minden file-t csak a mappákat ne. Próbáltam áthelyezéssel, másolással, csak *.jpg vel is, de sehogy sem jön össze. :W
Valami "Összes kijelölt mappa tartalmának másolása alkönyvtárak nélkül" funkciót keresnék, vagy erre valami megoldást, mert nagyon időrabló egy dolog.....

Köszi előre is....
:))

(#664) localhost válasza mynia (#663) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Lehetőség :
A képek mappájára állva {CTRL+B} mintegy "egybenyitja" az alatta levő mappákat.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#665) VladimirR válasza mynia (#663) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ctrl+B nem segit?
ezt egy konyvtaran megnyomva, megmutatja (rekuzivan) az adott konyvtarban es azok alkonyvtaraiban levo osszes file-t, es csak azokat
itt aztan kijelolod a kepeket es atmasolod a kivant helyre

(#666) mynia


mynia
csendes tag

:C :C :C

Tökéletes:) Gondoltam, hogy valami szörnyen egyszerű megoldás lesz... :W
Köszönöm, erre gondoltam pont:) Csak a menüben a "MInden fájl egy ablakban" névre eszembe sem jutott volna.

Köszönöm, köszönöm...:))

(#667) mynia


mynia
csendes tag

Jézusom, most nézem, hogy ez egy nagyon hasznos funkció és nekem évek alatt fel sem tűnt, hogy létezik...:S :B

....mindig tanul az ember :)

Köszi mégegyszer ;)

(#668) Integra


Integra
titán

hogy tudok egy txt filet csinálni egy adott folderben található alfolderekről????

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#669) VladimirR válasza Integra (#668) üzenetére


VladimirR
nagyúr

dir /A:D > lista.txt

esetleg

dir /A:D /B > lista.txt

[ Szerkesztve ]

(#670) raczger


raczger
őstag

Van egy kis gondom. Mikor ftp-re másolok egy fájlt kiírja, hogy Átviteli hiba, nem értem miért, több ftp szerveren is próbálkoztam, itthoni nettel nincs gond. Kb 20-ból 1x tölti fel jól a fájlokat, esetleg valaki tudja, hogy mi lehet a gond? Köszönöm.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#671) Fire/SOUL/CD válasza raczger (#670) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez nem TC hiba, hanem hibás FTP beállítás szokott lenni. Leggyakrabban a PASSZÍV MÓD bekapcsolása jelenti a megoldást, ritkábban speciális PORT használata.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#672) raczger válasza Fire/SOUL/CD (#671) üzenetére


raczger
őstag

Köszönöm, egyenlőre jól működik még passzív móddal.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#673) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Hogyan tudnám beállítani, hogy a TC az FTP-kapcsolatokat mennyi idő után szakítsa meg?
Az alapérték kissé túl alacsony.

Köszi! :R

Sk8erPeter

(#674) Krystal_s válasza Sk8erPeter (#673) üzenetére


Krystal_s
addikt

szia, az FTP kapcsolat beállításainál : Parancsküldés a kapcsolat fenntartásához - NOOP be van kapcsolva ? az arra való, ha nincs folyamatos adatküldés, akkor is jelet küld a kapcsolatok között így "inaktivitás" miatt nem szakad meg a kapcs.

[ Szerkesztve ]

(#675) Sk8erPeter válasza Krystal_s (#674) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, ez nem jutott eszembe, megoldottad a kérdést, köszönöm szépen! :R:R

Sk8erPeter

(#676) Krystal_s válasza Sk8erPeter (#675) üzenetére


Krystal_s
addikt

;)

(#677) andy83 válasza Krystal_s (#674) üzenetére


andy83
aktív tag

Hű, ezt én sem tudtam... :B

Köszi! :R

facebook.com/SzeretekMozizni

(#678) chungee


chungee
addikt

Hű ízé... csoportos átnevezéssel hogy tudnám megoldani ezt a sort:F :B

09-001-jan-08 -> 09-00001-jan-08.php tehát még 2 db nullát szeretnék beszúrni a 09 utáni számsorhoz.

[ Szerkesztve ]

(#679) Lenry válasza chungee (#678) üzenetére


Lenry
félisten

van egy olyan gomb, hogy [N#-#]szakasz
arra rákattintasz, kijelölöd az eredeti cím elejét, addig a pontig, ahová a nullákat be akarod szúrni, majd beírod a két 0-t, majd a szöveg végét is beteszed, úgy ahogy az elejét...

a végén kb így nézhet ki a képlet
[N1-3]00[N4-iksz]

nem 100%,mert Linux alól vagyok, itt meg nincs totalcmd, de valahogy így :B

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#680) spirit007


spirit007
senior tag

Sziasztok !

A Strat menüt szeretném bővíteni (Change Stat Menu) , de limitálva van 200 "tételnél" . Nekem meg kéne vagy 250 :)
Tud valaki segíteni , mit/hol kéne meghekkelni a kibővítéshez ?
Köszi.

ver. 7.02

(#681) anri-ur


anri-ur
tag

megoldva!

[ Szerkesztve ]

(#682) Gabás válasza anri-ur (#681) üzenetére


Gabás
addikt

a rar.exe-t add meg:)

(#683) localhost


localhost
Közösségépítő

Megjelent a végleges 7.50!

Total Commander 7.5 FINAL for Windows released! September 9, 2009

{kattintás}

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#684) ne_nezze válasza localhost (#683) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

köszi! :)

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#685) sonar


sonar
addikt

Sziasztok

SSL hitelesitésű ftp kapcsolatot szeretnék létesiteni.
Letöltöttem innen: http://www.totalcmd.net/plugring/sftp.html a plugint.
Kicsomagoltam bemásoltam a fájlokat a totalcmd könyvtárba, szerkesztettem a wincmd.ini-t, de vhogy nem akar működni. Ha ftp kapcsolatnál kiválasztom az ssl/tls-t hibaüzit kapok, hogy instaláljam a plugint. Itt elakadtam. Már mindent átnéztem de nem tudom mi lehet a megoldás
win xp és TC 7.02

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#686) Fire/SOUL/CD válasza sonar (#685) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Töltsd le EZT
A ZIP-ben lévő fájlokat másold be a TC könyvtárába és elméletileg ennyi... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#687) IveyBaby


IveyBaby
tag

Sziasztok!
Miért van az, hogy hiába kattintok a Pozíció mentésére/Beállítások mentésére, mindig ugyanabban a pozícióban nyílik meg aztán a program, pedig a másik gépen mindig megjegyzi az utolsó helyzetet, beállítást, könyvtárat és aztán is ott nyílik meg. :Y
Hibás lenne? Mert a nyelvet se engedi átállítani, illetve a rejtett fájlokat se akarja mutatni, hiába állítom be. :F

(#688) Fire/SOUL/CD válasza IveyBaby (#687) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Esetleg x64 OS alatt használod? Ha igen, akkor NE a program files(x86) könyvtárba telepítsd, hanem a "sima" program files-ba.
(esetleg újratelepítés előtt, futtasd rendszergazdaként a TC-t, akkor mit produkál)

Fire.

UI: ja és persze ne valami Béta változat legyen...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#689) IveyBaby válasza Fire/SOUL/CD (#688) üzenetére


IveyBaby
tag

Szia! :)
Ezen a gépen 32 bites Vista van és a sima Program Filesba van telepítve, megnéztem (csak ezt a program files mappát látom hirtelen :F )...

Nem béta :)
Az újratelepítés akár meg is oldhatja mondjuk, mindenképp megpróbálom akkor majd rendszergazdaként. Majd jelentkezem utána, mi újság :) Köszi! :B

[ Szerkesztve ]

(#690) sonar válasza IveyBaby (#689) üzenetére


sonar
addikt

Valszeg nincsen jogod irni a wincmd.ini -t

Nem tudjátok, hogy hogyan kell a következőt megcsinálni:
Van egy mappám amiben van egy halom mappa aminek felét kiírom dvd-re.Úgy összehasonlitani, hogy jelölje ki akár az egyezőket akár a különbözőket?
Fájlokra megtudom csinálni de könyvtárakra nem.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#691) zotya678


zotya678
csendes tag

Üdv!
Miért nem tudok csatlakozni a uw-re? Már elég sok FTP programmal próbáltam! Total Commander, Smart FTP, FileZilla, és egyik sem akar csatlakozni az ultrawebre. Szerintetek mi a megoldás? Total Commender-nél itt akad le:

Connect to: (2009.09 18 15:12:59)
hostname=ftp.uw.hu
username=kutyafüle
startdir=
ftp.uw.hu=212.40.120.245

A beállításokat a Total Commander-ben próbáltam passzív módban is, és az nélkül is!
A megoldásokat előre is köszönöm!

(#692) asthma válasza zotya678 (#691) üzenetére


asthma
tag

"kutyafüle" - ez most a felhasználónév? mert szerintem az ékezet lesz akkor a hiba :D

https://www.youtube.com/user/asthmajt0

(#693) zotya678 válasza asthma (#692) üzenetére


zotya678
csendes tag

Ezt csak úgy írtam :D Nem ez a felhasználónév :D

[ Szerkesztve ]

(#694) zotya678


zotya678
csendes tag

Ki próbáltam még egy lehetőséget vírusirtó és a tűzfal off, és úgy próbáltam meg feltölteni de úgy sem sikerült!
Továbbra is várom a megoldásokat!

(#695) sonar válasza zotya678 (#691) üzenetére


sonar
addikt

uw-nél nézted az admin felületen, hogy engedélyezve van-e az ftp?
Legalábbis szokás letiltani náluk.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#696) Sk8erPeter válasza zotya678 (#694) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na meg nem ártana pl. ATW-nél is kipróbálni, hogy biztosan az UW-vel van-e a gond. De ezt már priviben megbeszéltük... :D

Sk8erPeter

(#697) fps8


fps8
senior tag

Valaki segítsen picit!

Adott sok száz mappa, amiből listát szeretnék csinálni bármilyen formában, csak annyi lenne a kérés, hogy pl doc vagy text legyen. Hogyan tudom kimásolni az egy mappában elhejezkedő sok száz mappa nevét :F

"War... war never changes"

(#698) Fire/SOUL/CD válasza fps8 (#697) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akár egy sima DIR parancsal... ;)
Lépj be TC-vel abba a könyvtárba, amiről a listát készítenéd, majd írd be ezt a sort

dir *.* /AD /S /B >d:\anyfolder\dirlist.txt

Természetesen az d:\anyfolder csak példa, de akármi is az elérése és neve, annak a könyvtárnak léteznie kell.(a fájlnak(esetünkben most dirlist.txt) nem, az mindenképp létrejön vagy ha már létezik akkor felülíródik

Fire.

UI: Ha ez a megoldás esetleg idegen Tőled, akkor meg tudom mutatni, hogy kell ugyanezt TC-vel is megcsinálni

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#699) fps8 válasza Fire/SOUL/CD (#698) üzenetére


fps8
senior tag

Siker!
Nagyon köszönöm :R

"War... war never changes"

(#700) localhost válasza fps8 (#699) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Van egy pompás eszköz ugyanerre - legközelebbre: [link]

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.