Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#401) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
Vista problémám van a 7.01-gyel
Ha a hálózat mappában tallózom a hálózati kapcsolatokat, akkor a melóhelyi gépem megtalál számos hálózatra kapcsolt számítógépet (nem mindet, de ez más tészta). Viszont, ha a hálózat felderítést a total commander paneljában hajtom végre, nem talál egyet sem....
Volt valakinek hasonló problémája? Mi a hiba?

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#402) kymco válasza kymco (#401) üzenetére


kymco
veterán

UP!

www.refujvaros.hu

(#403) #54715584 válasza Apollyon (#400) üzenetére


#54715584
törölt tag

egyszeruen megadod a winrar.exe utvonalat :)

(#404) ati888


ati888
senior tag

Hi.

Én sima 7.02-est használok, de idegesít, hogy a könyvtárakat kék ikonnal jelzi. Hogyan lehet az ikonokat vagy legalább a színüket változtatni? Az icl toolkittel sehogyan sem sikerül.

előre is köszi.

ati

(#405) nat


nat
senior tag

Sziasztok.
Felraktam a 7.02-est.
Meg kéne szoknom egyest mást
.Hogy lehetne állítani azt ,hogy a fileok nagyságát ne G,M,k és b mutassa.
A másik ,hogy a iso meg a rart ua. az ikon jelöli ezen lehet változtatni?

(#406) PazsitZ válasza nat (#405) üzenetére


PazsitZ
addikt

Beállítások/Általános beállítások/képernyő fájlablak almenü és ott alul.
Iso-t, rart olyannak mutatja, ami hozzá van rendelve a winben, avagy ha nincs akkor azért mutatja egyformának.

- http://pazsitz.hu -

(#407) nat válasza PazsitZ (#406) üzenetére


nat
senior tag

:R :R :R

(#408) icons


icons
addikt

Hol lehet beállítani a TC7.0ban, hogy egyszerr jobb gombbal több fájlt ki lehessen jelölni?
Meg hogy a meghajtók alatt kb legyen egy olyan kis gomb, hogy egy könyvtárral fel + vissza a forrásba (tehát a főkönyvtárba).

(#409) Loha válasza icons (#408) üzenetére


Loha
veterán

több fájlt ki lehessen jelölni? Nem egészen értem mire gondolsz, de próbáld ki a ''*'' és ''Insert'' gombokat is.

(#410) icons válasza Loha (#409) üzenetére


icons
addikt

Na, pont mint a *-gal, csak ne az összeset jelölje ki.
Úgy nézett ki régen, hogy az egér jobb gombját nyomva tarom, és végighúzom a fájlokon, vagy mappákon, akkor azokat kijelöli mind, de csak amin végighúzom.

(#411) Loha válasza icons (#410) üzenetére


Loha
veterán

Én ezt szoktam az Insertel csinálni. Amíg nyomod addig jelöli a fájlokat.

(#412) icons válasza Loha (#411) üzenetére


icons
addikt

Jah, látom. Csak előbb azért nem láttam, mert összesen 3fájl volt a mappában, és az olyan volt, mintha mindet egyszerre kijelölné. Így viszont van neked egy jó hírem: lehet úgy is, hogy nem sorban jelölöd, hanem te választod ki, ahogy mondtam...csak azt nem tudom, hogyan...

(#413) icons válasza icons (#412) üzenetére


icons
addikt

Na, megvan, Általános Beállítások / Működés / Kijelőlés egérrel, és ott kell átállítani.
Ha nem tudtad volna eddig, próbáld ki, ha igen, akkor sztem ez sokkal jobb :).

(#414) Loha válasza icons (#413) üzenetére


Loha
veterán

Én az egér jobbgombjára a windows-os módszert használom, tehát nekem nem kijelöl, hanem jobbklikkes menüt hoz fel.

(#415) icons válasza Loha (#414) üzenetére


icons
addikt

De akkor csak egyet jelöl ki, nem? És utána azt akarja mozgatni. Nekem ez van.

(#416) Loha válasza icons (#415) üzenetére


Loha
veterán

Igen, de én azért szeretem a TC-t mert nem nagyon kell az egér, tehát általában nem is használom ilyen célra, sokkal egyszerübb sztem bill.-el, az iránygombokat, insertet, esetleg space segítségülhívva.

(#417) adalbert1


adalbert1
veterán

Azt hogy lehet beállítani, hogy 2-nél több file ablak legyen? Mondjuk 3 vagy 4? Esetleg valamilyen pluginnal?

(#418) PazsitZ válasza adalbert1 (#417) üzenetére


PazsitZ
addikt

a CTRL+T-vel lehet új fület nyitni az ablakokban.
2-nél több ablakot nem tudom, hogy lehetne csinálni.

- http://pazsitz.hu -

(#419) adalbert1 válasza PazsitZ (#418) üzenetére


adalbert1
veterán

Próbáltam, de ez a megoldás nem tetszett annyira. Jobb híján kiraktam két total commandert egymás mellé.

(#420) Apollyon válasza #54715584 (#403) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Próbálnám, de nem enged, csak és kizárólag *.wcx kiterjesztésű fileokat...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#421) Loha válasza adalbert1 (#417) üzenetére


Loha
veterán

Az a baj ezzel, hogy ugye másolásnál, az aktív ablakból másol a nem aktívba. Na most ha 3 ablak van, akkor honnan tudja, hogy melyik nem aktív ablakba akarod másolni a fájlt?
Léteznek többablakos fájlkezelők is, de ugye ott a drag&drop megy.

(#422) adalbert1 válasza Loha (#421) üzenetére


adalbert1
veterán

Igazából a másolás nem is lenne annyira lényeg, inkább az, hogy egyszerre több könyvtár tartalmát tudjam figyelni. Meg tudnád mondani, hogy melyikek azok a filekezelők?

(#423) Chandler


Chandler
senior tag

hali

az volna a kérdésem, hogy be lehet-e állítani vhogy azt hogy amikor lenyomok egy betűt akkor ahoz lépjen, vagy beírom pl hogy ''program files'' akkor oda menjen.
ezt tudja a total commander ultima prime de csak ezért nem akarom feltenni azt.

mod: hupsz már megvan, bocsi :B

[Szerkesztve]

(#424) Tomics


Tomics
addikt

hy.

a total commander által összeillesztet fájlok után kaptam egy .out kiterjesztésű fájlt. ezzel mit lehet kezdeni? se csomagoló program se más nem ismeri fel

PH! addikt since 2004

(#425) demars válasza Loha (#421) üzenetére


demars
addikt

ez valóban elgondolkodtató.. erre nem is gondoltam! Bár én szinta csak is drag&drop pal másolok...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#426) sgergi válasza Tomics (#424) üzenetére


sgergi
veterán

Nevezd át a kiterjesztést olyanra, amilyet kapnod kellett volna. .rar, .iso, stb..(Nem volt meg az .svf fájl, így a progi nem tudja mire kellett volna átneveznie, így kézzel kell megcsinálni.)

(#427) Tomics válasza sgergi (#426) üzenetére


Tomics
addikt

thx a gyors választ :R

PH! addikt since 2004

(#428) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Hella!
TCM 7.01 van fenn, törléssel van gondom. Néha nagyon lassan töröl. Miért?
Ötlet?

(#429) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Hella!
Újabb kérdés: suliban usbről használom a tcm-t, plugineket hogy tudok bele telepíteni, pontosabban olyat aminek a renszerbe is íródik része, pl.: a Virtual Disk 1.30?
Előre is köszi!

(#430) legiaap


legiaap
nagyúr

Haló!
Lehet,hogy ez most eléggé Láma kérdés,de hogy lehet megoldani,hogy ne kérje mindíg belépéskor hogy nyomjam meg az 1-es, a 2-es vagy a 3-as gombot.
Amúgy a legújabb PCGururól toltam fel.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#431) kraftxld válasza legiaap (#430) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondjuk megvenni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#432) kicsitomi88 válasza legiaap (#430) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Na most komolyan. Aki 1000+ szakmai hsz utan ilyet kerdez. hát...

90 87.5 87.8 87.5

(#433) kraftxld válasza kicsitomi88 (#432) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehet, hogy a gameware-ből jött át :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#434) legiaap válasza kicsitomi88 (#432) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én nem itt szólogattam hozzá eddig,hanem a mobilos részlegnél főképp, amásik hogy eddig nem hazsnáltam TC-ert.
Mindent Windows-al csináltam.
Nos akkor tisztelt TC rajongók teszek fel egy értelmes kérdést is ha már így melegen fogadtatok:
Miben tud többet az erdeti,ami nem kéri azt a bizbaszt az elején????

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#435) kicsitomi88 válasza legiaap (#434) üzenetére


kicsitomi88
őstag

nem kéri a bizbaszt.

90 87.5 87.8 87.5

(#436) kymco válasza legiaap (#434) üzenetére


kymco
veterán

Semmivel sem tud többet, csak legálissá válik...

www.refujvaros.hu

(#437) kymco válasza kymco (#401) üzenetére


kymco
veterán

UP! :)

www.refujvaros.hu

(#438) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Vista alatt miért nem működik, hogy mappák mérete szerint akarok rendezni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#439) klambi


klambi
addikt

helló mindenki
nem lehet kiszedni vagy rejteni valahogy amikor van 1 kártyaolvasóm és kijelzi folyton a kártyahelyeket a commander?
engem eléggé idegesít..
van rá valami beállítási gyógymód...?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#440) gergo84


gergo84
aktív tag

üdv, nem akadok rá egy beállításra

azt szeretném, hogy a kiterjesztés oszlopba kerüljenek a kiterjesztések, ne pedig a fájlnév után legyen egyből írva. a kiterjesztés oszlop meg üres!
hol állítsam át?

(#441) MaciG


MaciG
addikt

Sziasztok

Lenne egy olyan problémám, hogy valamiért t.commanderrel nem tudok semmit se feltölteni ftp-n internetese tárhelyekre (neállam van a gond mert másnak simán megy ugyanoda). Mikor beírom az datokat és kapcsolodnék akkor írtó sok ideig kell várni és közben ezt írja " Várakozás a szerverre" És miután nagynehezen bejön és fel akarok másolni valamit ,akkor el se indul a másolás.

De eddig simán ment mióta újra feltetem a win-t aztóta van ez (6.03 -as t.commanderem van)

BANZAII

(#442) PazsitZ válasza MaciG (#441) üzenetére


PazsitZ
addikt

Próbáld meg bekapcsolni a passzív módot az ftp beállításainál. Hátha segít.
Tűzfal nem blokkolja esetleg a kapcsolatot?
Nagy fájloknál nálam pl. előfordul, hogy meg-megszakad olyan esetekben a firefox fireftp kiterjesztését hazsnálom.

- http://pazsitz.hu -

(#443) Loretto válasza gergo84 (#440) üzenetére


Loretto
veterán

Beállítások --> Általános beállítások --> Fájlablak.
Itt van olyan opció, hogy a fájl neve mögé teheted a kiterjesztést, illetve megadhatod a kiterjesztés oszlop tabulátor helyét. mondjuk nálam a fájlablak fejléc el van rejtve, így csak a számokkal szórakoztam, de szerintem neked is menni fog. 7.01.

Soirée...

(#444) MaciG válasza PazsitZ (#442) üzenetére


MaciG
addikt

passzív moddal megy KÖSZI SZÉPEN :R :R :R :R

BANZAII

(#445) gergo84 válasza Loretto (#443) üzenetére


gergo84
aktív tag

köszönöm, elég egyértelmű helyen van, nem is értem miért nem találtam meg :R

(#446) Scrym


Scrym
tag

Üdv!

Elég érdekes problémám akadt! Friss Windows, feltettem a drivereket, Total, stb. - tökéletesen működik minden! Használgattam a Total-t, hoztam létre mappákat, raktam hozzá ikononat, minden jól ment.
Újabban viszont a létrehozok egy mappát, és mondjuk rakok hozzá egy ikon-t, eltűnik a mappa, egyszerűen nem látja a Total, csak akkor ha beállítom, hogy lássa a rejtett fájlokat/mappákat. De hát nem rejtett, egy újonnan létrehozott mappa! :F Érdekes!
És ha sajátgépbe megkeresem akkor ott van! Szóval total nem vágom, hogy a TotalC-be miért nem látható, és másik gépeken is tapasztaltam ezt már!
Lehet, hogy találkozott már valaki ezzel a problémával, és ki is tárgyaltátok már itt, de sajna nincs időm visszaolvasni ennyi oldalt! Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném!!!

Talán vírus? Vagy bekavarhat, hogy voltak fenn különböző ikon/asztal témák (pl. Vista Inspirat)?

Köszi előre is!

(#447) Scrym


Scrym
tag

Nincs senkinet ötlete, vagy nem látogatjátok ezt a topic-t?

(#448) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogyan lehet megcsinálni, hogy a Dátum fejlécre kattintva a mappákat is elrendezze, ne csak a fájlokat?

(#449) Fla$hly


Fla$hly
aktív tag

hy!

Egy olyan problémám van a TC-ben, hogy ha futtatni akarok benne valamit, akár videót, progit, zenét, bármit, akkor egész egyszerűen kilép... ha enterrel, ha dupla kattintással, ha jobb egér futtatással, bárhogyan, kilép egyfolytában, lépegetni tudok könyvtárakban, a nézőke is jó, minden más. Nem tudja valaki hogy ez mitől lehet? Elég idegesítő :O

Aláírás

(#450) Scrym


Scrym
tag

Ne fáradozzatok, úgy látszik nem látogatják a topicot, vagy csak nem tudnak válaszolni! :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.