Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1351) HZoli87 válasza caprine (#1350) üzenetére


HZoli87
veterán

Kép alapján visszatudod állítani.

(#1352) caprine válasza HZoli87 (#1351) üzenetére


caprine
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm. :R

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1353) HZoli87


HZoli87
veterán

(#1354) headhunter


headhunter
addikt

Beépülőket, hogyan lehet "előhozni"? :F

pl.: Torrent

(#1355) rt06


rt06
veterán

a halozatok kozt kellene, hogy lasd oket

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1356) headhunter válasza rt06 (#1355) üzenetére


headhunter
addikt

Itt nem látom!

[link]

(#1357) rt06 válasza headhunter (#1356) üzenetére


rt06
veterán

nem erre gondoltam, hanem arra, hogy a meghajtok felsorolasabol kivalasztod a halozatokat

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1358) headhunter válasza rt06 (#1357) üzenetére


headhunter
addikt

Torrentek "menü" nem látszik, előhozható valamilyen billentyű paranccsal?

[link]

[link]

(#1359) rt06 válasza headhunter (#1358) üzenetére


rt06
veterán

most nezem, hogy ez content plugin, ami funkcioja a, hogy a megjelenitett oszlopokat bovitsd, keresesnel hasznald, vagy egyeni tooltip-eket ajd meg, ezt csak ugy megjeleniteni nem tudod

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1360) fatal`


fatal`
titán

Stabil már a 8.0 beta, érdemes rá frissíteni, vagy maradjak a 7.56a-nál egyelőre?

(#1361) PhoenixK válasza fatal` (#1360) üzenetére


PhoenixK
őstag

A bugok jó része már javítva van, egy próbát megér! Az alap műveletekkel nincs baj, fagyást és crash-t sem tapasztaltam, megjelenítési problémán kívül mással nem is találkoztam!
A 64 bitesnek van egy "problémája": Nem kompatibilis a wcx_ftp.ini-ben levő jelszó 32 bites verzióval, tehát újra be kell írni őket amikor FTP-t használsz.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1362) Sk8erPeter válasza fatal` (#1360) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hivatalos oldalról:
"Note: For critical data, we still recommend to use the official release 7.56a for your work!"
:D

Sk8erPeter

(#1363) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Üdv.
Lehetne valahogy átlátszóvá tenni a tc-t vagy legalább a felső részt (meghajtó ikonok stb.) win7 aero segítségével, mint pl. FF-ben a böngésző eszköztár?
Köszi:)

[ Szerkesztve ]

(#1364) HZoli87


HZoli87
veterán

Péntek van, így menetrendszerűen megérkezett a frissítés!

Total Commander 8.0 Beta 6

Változások

(#1365) Visormail


Visormail
addikt

Hi Használja itt valaki az ingyenes Haozip tömörítőt? Ha ezt is ugyanúgy beállítom a tömörítőknél mint a winrart akkor a kitömörítést nem tudja úgy megcsinálni (fájl/kicsomagolás), hanem becsomagolni akarja.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1366) canniball válasza Visormail (#1365) üzenetére


canniball
nagyúr

Én a 7-zip-et használom, "ikonként" kiraktam az eszköztárra így egy kattintás és már megy is a kicsomagolás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1367) BullZeye válasza Visormail (#1365) üzenetére


BullZeye
veterán

Alt+F9 nálatok nem müxik?

(#1368) fatal`


fatal`
titán

Arról tudni valamit, hogy az androidos verzió mennyibe fog kerülni? Illetve, hogy kap e valamiféle kedvezményt az, aki legális asztali változattal rendelkezik?

(#1369) Visormail válasza BullZeye (#1367) üzenetére


Visormail
addikt

De igen nem az a lényeg honnan indítjuk, a fájl/kicsomagolást csak azért írtam hogy melyik funkcióról van szó, egyébként 100 éve nekem is ki van rakva a kicsomagolás ikon a tc eszköztárára. Winrarnál ugye mindig jó is volt csak a haozip-el ez nem működik ezért kérdeztem nem tud e valaki erre megoldást esetleg.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1370) fatal` válasza Visormail (#1369) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem nem támogatja. Esetleg próbáld meg a haozipet felparaméterezni ott, ahol betallózod a tcnek, hátha. Bár ne mismerem azt a tömörítőt, így nem tudom, hogy milyen paraméterre csomagol ki / be, ha egyáltalán támogatja. Ha nem támogatja semmiképpen nem tudod megoldani.

(#1371) Sk8erPeter válasza Visormail (#1369) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Van valami különleges oka, hogy ezt a tömörítőt használod?
Amúgy bírom, hogy ezeknek a kínai szaroknak még a hivatalos honlapján sincs normális dokumentáció, de úgy konkrétan semmiről. (Én először a ZTE honlapján csodálkoztam, amikor nővéremnek néztünk egy Blade telefont, és a hivatalos honlapon semmiféle érdemi leírást, normális specifikációt nem találtam a telóról, legalábbis angol nyelven semmiképp, pedig én naiv azt mertem feltételezni, hogy egy ilyen méretű cégnél azért már legalább az ilyesmire adnak. A kínaiaknál luxus a dokumentációk készítése, vagy mi a szar? :U)

A 7-Ziphez legalább tartozik valami normális dokumentáció, folyamatosan fejlesztik, javítják, kellően gyors, és a .7z tömörítésű fájlok meg egész kicsik tudnak lenni egy ordas nagy .zip-hez képest.

(#1370) hunfatal: Mivel context menu-be beépülő paraméterezhető menüpontjai is vannak, ezért biztos, hogy paraméterezhető valamilyen módon.
Ki lehetne deríteni. De én 1000%, hogy nem rakom fel, hogy kiderítsem. :D

Sk8erPeter

(#1372) fatal` válasza Sk8erPeter (#1371) üzenetére


fatal`
titán

Én sem gányolom össze a gépemet ilyenekkel. :D Én Winrart használok, nagyritkán 7z, bár általában csak kicsomagoláshoz.

Amúgy ez a specifikáció dolog érdekes, talán a gyártók úgy gondolkoznak (most itt elsősorban a telefonokra gondolok), hogy a legtöbb embert nem érdekli csak a marketing maszlag? Mert én pl. előbb tudom meg a mobilarena tesztből, hogy milyen hardver van egy adott készülékben, mint pl. az SE honlapjáról. Bár nincs kizárva, hogy én voltam béna és nem találtam. :D

(#1373) Visormail válasza Sk8erPeter (#1371) üzenetére


Visormail
addikt

Nincs, csak valaki ajánlotta hogy ingyenes és jó ezért most kipróbáltam kíváncsiságból, a tc integráción kívül más gondom nincs vele, ismerem a 7-zipet is. Hát igen a dokumentáció úgylátszik nagyon gyenge pontjuk, a honlapról a multilanguage verziót töltöttem le ami csak angol nyelvet kínál a kínai mellett, de most megnéztem a beépített súgó ebben is csak kínai. A honlapjukon is van egy csomó menüpont eredetibe, csak az angol verzióra váltáskor tűnnek el. Lehet majd dolgozniuk rajta még bőven. :)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1374) HZoli87


HZoli87
veterán

Újabb béta verzió jelent meg!

Total Commander 8.0 Beta 7

Változások

(#1375) norbi0604 válasza HZoli87 (#1374) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Stabil kiadás mikorra várható?:) Vagy ezt így nem lehet tudni?

(#1376) HZoli87 válasza norbi0604 (#1375) üzenetére


HZoli87
veterán

Maximum csak találgathatunk, de szerintem idén még megjelenik (pár béta + pár rc van hátra).

(#1377) norbi0604 válasza HZoli87 (#1376) üzenetére


norbi0604
aktív tag

aha értem, köszi.

(#1378) Visormail


Visormail
addikt

Használja valaki? skydrive plugin Most próbálkozok vele de nagyon rosszul működik, amit a honlapon töltöttem fel azt látja de ha tc-ből új mappát hozok létre abba nem tud belépni és törölni se tudja, hibaüzenet nincs.
Régebben a gladinetet használtam azzal nem volt semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1379) fatal` válasza Visormail (#1378) üzenetére


fatal`
titán

Én is próbálkoztam vele, de nekem sem működött.

(#1380) Visormail válasza fatal` (#1379) üzenetére


Visormail
addikt

Ok köszi.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1381) Visormail válasza Visormail (#1380) üzenetére


Visormail
addikt

Lejárt az idő. Akkor most azt hiszem ennél maradok:
Skydrive explorer free [link] ezt a sajátgépből elindítani név/jelszó megjegyez.
Total commanderbe beírni alulra cm_OpenDrives akkor mutatja ezt a meghajtót is, egérrel odahúzni az eszköztárra. Eddig működik be tudok lépni a mappákba, létrehozni kitörölni is engedi, tudok fájlokat másolni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1382) Gabás válasza Visormail (#1381) üzenetére


Gabás
addikt

a skydrive egyszerű csatolásához nem kell semmilyen külső eszköz (csak ha spéci dolgokat, pl. szinkronizálást is szeretnél): [link]

de persze ilyesmire a gladinet vagy az SDExplorer a legjobb megoldás

[ Szerkesztve ]

(#1383) Visormail válasza Gabás (#1382) üzenetére


Visormail
addikt

Nem akartam csatolni mert annyira nem használom sűrűn.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1384) HZoli87


HZoli87
veterán

Péntek van, frissült a béta!

Total Commander 8.0 Beta 8

Változások

(#1385) pilóta


pilóta
nagyúr

Van egy NAS, amiről mindenki dolgozik.
Olyasmi történik mostanában, hogy ha F6-al áthelyezek egy fájlt, akkor átmásolódik, csak az új helyről nem lehet megnyitni. A fájl ott van, de nem nyitja semmilyen program.
Például egy jpg képet átrakok, akkor se a corel, se a windovs képnézője se semmi nem tud vele mit kezdeni. De fájlfüggetlen, doc fájlokkal is ezt csinálja. A fájl mérete megmarad, tehát ott a fájl, csak valamiért nem nyitható.
És csak az új telepítésű 7.56, mert a régebbi gépen megmaradt a 7.0 van fenn, azzal nincs ilyen. Win7 Xp home és XP prof alatt is...
Még trükkösebb, hogy ha F5-el másolom, akkor semmi gond, simán megnyitható marad a fájl.
Tehát csak áthelyezés esetén, csak 7.56-al és csak NAS-on belül jelentkezik a hiba :Y

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1386) pilóta válasza pilóta (#1385) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ötlet?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1387) pilóta


pilóta
nagyúr

UP

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1388) Visormail válasza pilóta (#1387) üzenetére


Visormail
addikt

Próbáld ki az új bétával esetleg.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1389) pilóta válasza Visormail (#1388) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem szívesen kísérletezgetek béta szoftverekkel céges gépeken.

Tuti, hogy valami beállítás gond lesz, csak nem tudom mi.
Hátha valaki találkozott már ilyennel...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1390) Sk8erPeter válasza pilóta (#1385) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezek szerint sima Windows Intézős fájlböngészéssel meg lehet nyitni?
És ugyanezt a 7.56-tal átmozgatott fájlt meg tudod nyitni 7.0-s TC-vel?
Csak hogy egyértelmű legyen (pl. hogy nem b@sz-e el valami jogosultságbeli dolgot). Egyelőre ötletem nincs, de hátha közben valakinek támad valami ötlete, ha több infót írsz.

Sk8erPeter

(#1391) pilóta válasza Sk8erPeter (#1390) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem. Soha többé semmivel nem lehet megnyitni. Annak a fájlnak annyi...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1392) Sk8erPeter válasza pilóta (#1391) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez érdekes. Akkor sem működik, ha visszamásolod helyi belső vinyóra, aztán ráküldesz egy Take Ownership-et, majd saját gépen megpróbálod megnyitni?
Bocs, egyelőre csak ötletelek, konkrét megoldásom nincs.

Sk8erPeter

(#1393) Fire/SOUL/CD válasza pilóta (#1391) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nézd meg a beállításoknál a Másolás/Törlés szekcióban, hogy ott az általános módszer van-e megadva, avagy esetleg a nagy fájlok másolása módszerének alkalmazása.
Ha meg ez sem, akkor használj egy másik verziójú TC-t, nem érdemes ez miatt szívni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1394) pilóta válasza Sk8erPeter (#1392) üzenetére


pilóta
nagyúr

A "Take Ownership" fogalmam nincs micsoda, de bárhová másolom, nem nyitja semmi.
Mit csinál ez, és hogy lehet ráküldeni?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1395) pilóta válasza Fire/SOUL/CD (#1393) üzenetére


pilóta
nagyúr

És melyik a jó? Alapértelmezésen van. Most nem vagyok benn a cégben, de úgy van, ahogy telepítésnél magától állítja be, nem nyúltam hozzá...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1396) Sk8erPeter válasza pilóta (#1394) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez csak annyit takar, hogy saját "magadévá teszed" (:D) a fájlt, tehát Te leszel az új tulajdonosa. Ez igazából csak jogosultságbeli dolgok miatt lehet érdekes, egyáltalán nem biztos, hogy ez megoldás, főeg, ha a fájlok egyszerűen elbarmolódnak... De felmerült bennem, hogy esetleg valami jogosultság elkúródik. Amúgy [link].

Sk8erPeter

(#1397) Fire/SOUL/CD válasza pilóta (#1395) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, alapértlmezetten kellene lennie. Akkor ez sem az oka....
Még az ötlött fel a fejemben, hogy az nem lehet, hogy amikor telepítetted, akkor nem mindenki számára volt bejelölve, hanem az aktuális felhasználó. Na most ha nem admin fiókból és/vagy nem az a user van bejelentkezve, akkor valóban gondok lehetnek a jogosultsággal, mármint az NTFS jogosultsággal és ha azt nem másolja, akkor ahhoz semmi nem fog tudni hozzáférni... Esetleg ezen meditálj el, hátha így telepítetted. (Alapban amúgy az aktuális felhasználó van bejelölve, szóval ha nextnextnextfinish módszerrel toltad fel, akkor ez lesz a gond)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1398) pilóta


pilóta
nagyúr

Elvileg minden felhasználónak telepítettem.

Na holnap reggel kirpóbálom ezeket, addig is köszi mindkettőtöknek :R

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1399) pilóta válasza Sk8erPeter (#1396) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem nincs ilyen "take ownership"-em...
Hogy lehet ezt elérni?
(angolul nem nagyon tudok, annyit értettem a linkelt oldalból, hogy valami registry hacket kellene feltenni, de azt nem nagyon szeretnék...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1400) szaki26a válasza pilóta (#1399) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Nason frissíts firmwaret ott lesz a hiba nem a TC-ben szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.