Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#751) Tosee válasza xrvman (#747) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Szerintem ne a 2009.10.14-i kiadású telepítővel próbálkozz, hanem az egyel régebbivel (2009.09.24)! Én is ezt (10.14) próbáltam először és ugyan ez a probléma jelentkezett nálam is!
Szóval ezt töltsd le és futtasd! Hozzáteszem, hogy nálam a nyelvi fájlokra nem volt szükség magyar nyelven telepítette, de ha mégis kellene akkor itt megtalálod őket!

üdv: Tosee

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#752) xrvman válasza Tosee (#751) üzenetére


xrvman
őstag

koszi kiprobalom

(#753) xrvman válasza Tosee (#751) üzenetére


xrvman
őstag

És lőn felment. Köszi

(#754) birno


birno
addikt

Sziasztok,

7.04-es verziót frisítettem 7.50-re s ha működésnék a kijelölés jobb egérre van állítva akkor nem hozza fel a környezeti menüt, bármeddig tartom nyomva.
Mi lehet a gond vele?

(#755) Fire/SOUL/CD válasza birno (#754) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Csinálj egy tiszta telepítést. Uninstaláld mindenestől(a konfig fáljt is), majd az Intézőben még a telepítési könyvtárat is töröld, ha lehet, futtass egy registry takarítót is. Na ez után indítsd a TC7.50 telepítőjét.

Remélem segít...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#756) birno válasza Fire/SOUL/CD (#755) üzenetére


birno
addikt

Hi,

Nem segített, bár registry cleaner-t inkább nem akartam futtatni a céges gépen, de a konfig és program könyvtár törlést metgcsináltam.

(#757) _ak_ válasza _ak_ (#746) üzenetére


_ak_
addikt

Még mindig engedélyt kér. :F

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#759) Tosee válasza _ak_ (#757) üzenetére


Tosee
őstag

Azt a meghajtót win7 telepítése során hoztad létre, vagy esetleg a benne lévő mappákat telepítés után? Ha sajátgép/számítógép -ből csinálod akkor is admin jogot kér?
Ellenőrizt a meghatjó/partíció tulajdonosát! Ha esetleg nem Te lennél, akkor vedd fel magad a tulajdonosok közé (altárolókon és objektumokokn is)!
Számítógép -> jobb klikk a meghajtóra, tulajdonságok -> biztonság fül -> speciális -> tulajdonos fül

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#760) _ak_ válasza Tosee (#759) üzenetére


_ak_
addikt

Nálad a pont. Valóban az ownershippel van a probléma, ráadásul van benne egy csavar is. Hiába vettem fel magam a D:\-re full controllal, a kérdéses mappák, fájlok esetén egyszerűen nem voltam benne a user listában sem és bár kiírta, h én vagyok a tulajdonos, de amíg nem vettem fel magam manuálisan az adott mappáknál tulajdonosnak, addig nem is működött a dolog. :F

Köszi a segítséget! :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#761) Tosee válasza _ak_ (#760) üzenetére


Tosee
őstag

nincs mit! Örülök, hogy megoldódott! :)

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#762) rEnk


rEnk
tag

sziasztok!

Windows xp-n évek óta használok egy total commander power pack verziót(Total Commander PowerPack 1.41) ami mindenre jó volt amire én használtam és nagyon megszerettem...
De most változott egy nagyot a világ és win7 van a gépemen. Felteszem ugyanazt a verziót és az ikonok fön már nem láccanak illetve még 1-2 apróság van ami zavar hogy nem működik rajta..

egye fene modnom felteszem a legújabb tc-t. láss csodát az is tökjó meg minden egy dolog van ami zavar vele kapcsolatban. az én kis power packos tc-mben ha 1 könyvtáron nyomtam space-t akkor kijelölte és kiszámolta a elfoglalt területet (ezt eddig a 7.5ös is megcsinája) + ugrott a következő könyvtárra.

szóval a kérdésem az lenne hogy nem lehetne ezt a kis apróságot elővarázsolni az újban is?
(próbálkoztam a gyorsbillentyűknél kombózni valamit de nem sikerült megoldani)

előre is köszi a válaszokat

üdv: rEnk

a hosszú élet titka: iddqd

(#763) andy83 válasza rEnk (#762) üzenetére


andy83
aktív tag

Billentyű kombináció: space aztán lefelé nyíl... :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#764) rEnk válasza andy83 (#763) üzenetére


rEnk
tag

és ha én csak 1 gombot akarok nyomogatni mert már megszoktam (vagy mert csak 1 ujjam van/vagy csak lusta vagyok...)?

a hosszú élet titka: iddqd

(#765) andy83 válasza rEnk (#764) üzenetére


andy83
aktív tag

Igazad van! Arra sajnos nem találtam megoldást... :B

facebook.com/SzeretekMozizni

(#766) Fire/SOUL/CD válasza rEnk (#762) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Erre én sem tudok megoldást, de ha nyomsz egy ALT+SHIFT+ENTER-t, utána már az INSERT-et nyomogathatod 1 újjal is... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#767) rEnk válasza Fire/SOUL/CD (#766) üzenetére


rEnk
tag

Köszi szépen egyenlőre megteszi... bár még mindig reménykedem hátha valahogy meglehetne oldani hogy úgy működjön mint a régiben. :R

a hosszú élet titka: iddqd

(#768) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

meg lehet azt oldani a csoportos átnevezéssel, hogy pl az srt fileok az avik nevét vegyék fel?

(#769) Fire/SOUL/CD válasza #54715584 (#768) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem.
(Gondolom olyan lejátszód van, ami csak akkor jeleníti meg a feliratot, ha annak ugyanaz a neve mint az AVI-nak, csak a kiterjesztésben különbözik)

Segédprogramot lehetne hozzá írni, de lehet hogy létezik is ilyen alkalmazás.
(ha egy könyvtárban több AVI és azokhoz tartozó SRT van, akkor össze kell párosítani, hogy melyik avi-hoz, melyik felirat tartozik)

A fájlnévből nem derül ki(ebből adódóan egy progi sem tudhatja "magától"), ezért bármelyik srt tartozhat, bármelyik avi-hoz...

film_xy_CD1.avi
film_xy_CD2.avi
4321.srt
1234.srt

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#770) #54715584 válasza Fire/SOUL/CD (#769) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi :R

Igazából sorozatokról lenne szó.
Amiben egyértelműen pl s01e01, s01e02, stb...és gondoltam, az az utáni részt ki lehetne cserélni.
Bár az az utáni részt tudom törölni ebben a formában TC-ben is. Akkor lehet marad csak a rövid név :)

(#771) Fire/SOUL/CD válasza #54715584 (#770) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Várj egy kicsit, mert bizonyos esetben megoldható a TC-vel is a dolog, csak légyszi konkrétan írd le, hogy hogy is néz ez ki.
Ha fellelhető benne valami általános szabály, akkor lehetőség is van a megoldásra, csak akkor nem, ha semmi azonosság nincs az AVI neve és az SRT neve közt.

"Amiben egyértelműen pl s01e01, s01e02, stb...és gondoltam, az az utáni részt ki lehetne cserélni."
Ez így is van, cserélhető.
3 létező AVI nevét, meg a 3 ezekhez tartó SRT nevét kérném, és megmondom mit lehet tenni.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#772) #54715584 válasza Fire/SOUL/CD (#771) üzenetére


#54715584
törölt tag

Írok pü-t :)

(#773) Sk8erPeter válasza #54715584 (#772) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért nem ide írod? Valszeg másokat is érdekelne a megoldás... :U

Sk8erPeter

(#774) Drag77 válasza #54715584 (#768) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

Pl: ha csinálsz egy bat filet az alábbi tartalommal:
@echo off
echo The following files were renamed:
for /F %%i in ('dir /b *.avi ^| findstr /i "S[0-9]*E[0-9]* [0-9][0-9][0-9] [0-9]x[0-9][0-9]"') do (
echo %%i >> file
for /F "tokens=1-3 delims=." %%a in ('findstr /i "S[0-9][0-9]E[0-9][0-9] [0-9][0-9][0-9] [0-9]x[0-9][0-9]" "file"') do (
echo %%a >> temp
echo %%b >> temp
echo %%c >> temp
echo %%d >> temp
echo %%e >> temp
echo %%f >> temp
echo %%g >> temp
for /F %%m in ('findstr /i "S[0-9][0-9]E[0-9][0-9] [0-9][0-9][0-9] [0-9]x[0-9][0-9]" "temp"') do (
for /F %%q in ('dir /b *.srt ^| findstr /i "%%m"') do (
rename "%%~q" "%%~ni.srt"
echo ------------------------------------------------------------------------------- "%%~q" - "%%~ni.srt"

)
)
)
del file
del temp
)
pause

üdv. Drag

[ Szerkesztve ]

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#775) #54715584 válasza Sk8erPeter (#773) üzenetére


#54715584
törölt tag

Rendben, íme a probléma

pl egyik sorozat:

sorozat1.s01e01.rész neve angolul.AVI
sorozat1.s01e01.hdtv.xvid.2hd.SRT

sorozat1.s01e02.rész neve angolul.AVI
sorozat1.s01e02.hdtv.xvid.lol.SRT

sorozat1.s01e03.rész neve angolul.AVI
sorozat1.s01e03.hdtv.xvid.notv.SRT

vagy másik példa:

sorozat2 - s05e01 - rész neve angolul.AVI
sorozat2 - s05e01SRT

sorozat2 - s05e02 - rész neve angolul.AVI
sorozat2 - s05e02.SRT

sorozat2 - s05e03 - rész neve angolul.AVI
sorozat2 - s05e03.SRT

Az kellene nekem, hogy a "rész neve angolul" rész a feliratfáljba nevébe is kerüljön bele.

Addig nem gond az átnevezés TC-ben, hogy sorozat név.s01e01 stb...
De olyan jól néznek ki az angol címekkel együtt :)

Drag77: köszi :)

Fire/SOUL/CD is felajánlotta, hogy ír rá egy scriptet(?), de ez pár perces munka csak, csak meg akartam kímélni magam a babramunkától.

(#776) Drag77 válasza #54715584 (#775) üzenetére


Drag77
senior tag

nm. :))
lustassag viszi elore az informatikat:-)

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#777) tknof1871


tknof1871
őstag

TC 7.50a nem regisztrált képes az ISO kiterjesztésű fájlt kicsomagolni, virtuális meghajtót csinálni neki, vagy jobb virtuális DVD/CD meghajtót emulálni pl. Daemon Tools-al?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#778) Sk8erPeter válasza tknof1871 (#777) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tudtommal nem képes, de ne használd a Daemon Tools-t, mert egy gány szar ;], inkább a SlySoft cég Virtual CloneDrive-ját ajánlom. Nagyon jó, INGYENES, egyszerű és kis helyet foglaló program. Jobb mint a Daemon Tools vagy az Alcohol 120% (utóbbiak gondot okozhatnak a DVD-írásnál, olvasd a Probléma a CD/DVD-meghajtóval topicot, ha érdekelnek az okok).

Sk8erPeter

(#779) tknof1871 válasza Sk8erPeter (#778) üzenetére


tknof1871
őstag

THX! Közben Felfedeztem, a TC bővíthető plugin-ekkel. Ez óriási! Új tulajdonságokkal, képességekkel lehet felruházni, mint pl. a FF böngészőt. Találtam is egy plugin-t, ami tetszik. Virtual Disk 1.30. Ez jobban tetszik, mint az, hogy telepítsek új programokat. Most új az OS telepítésem, gyorsan indul, gyorsan áll le. Lehetőleg nem akarok rá telepíteni, hogy ilyen maradjon. Itt találtam egy rövid tutorialt hozzá magyarul. Az a baj, nem értem, hogyan kell használni. Szerintem már hozzáadtam. A Beállítások > Általános beállítások... > Működés > Beépülők > Fájl rendszer beépülők [.WFX] > Beállítás-ra kattintva ott van a neve, Virtual Disks (az "s"-t csak itt teszi a Disk-hez) és a hely, ahova tette. Újraindítottam a TC-t, de nem találom sehol a Virtual Disk-et, hogy csináljak egy virtuális meghajtót.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#780) tknof1871 válasza tknof1871 (#779) üzenetére


tknof1871
őstag

UPDATE
Itt találtam valamit arról, hogy installáni kell, de nem értem. A netes fordítókkal se megyek sokra.
ATTENTION!!!
For the plugin to work it is needed to install the driver of the virtual drives (the "Install" command from the context menu of the file VD_Driver\vd_filedisk.inf).
In 64-bit Windows versions the driver installation must be performed from Windows Explorer only!

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#781) canniball válasza tknof1871 (#780) üzenetére


canniball
nagyúr

Talán ez segít, 23. Hogyan kell a beépülõket (plugin) telepíteni?.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#782) Sk8erPeter válasza tknof1871 (#780) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az általad linkelt cikkből ez a kulcsmondat:
"A Windows 2000 és Windows XP/2003 32/64 bites operációs rendszereken futtatható Virtual Disk működtetéséhez telepítenünk kell egy virtuális meghajtót (vd_filedisk.inf), melyet a letöltött -- WinRAR-ral csomagolt -- állomány tartalmaz."

Ennek a telepítését pedig úgy tudod megtenni, hogy a "vd_filedisk.inf" fájlra rákattintasz jobb gombbal, az előugró menüből pedig kiválasztod az "Install" (/Telepítés) menüpontot (általában a második menüpont).

"Ez jobban tetszik, mint az, hogy telepítsek új programokat."
Ez ugyanolyan telepítés, mintha az általam ajánlott Virtual CloneDrive-ot telepítenéd, csak kicsit bonyolultabban... :P A VCD-ben azt szeretem, hogy egyszerűen csak ráklikkelek kétszer a iso, bin vagy akármilyen fájlra, ami társítva van vele, és máris "mountolta" a virtuális meghajtóba, nem igényel külön kiválasztást. Ezért is ajánlottam.

Sk8erPeter

(#783) canniball válasza Sk8erPeter (#782) üzenetére


canniball
nagyúr

"A VCD-ben azt szeretem..."
Igen, ez egy okos megoldás. A funkció tökéletességéhez már csak az kéne hogy ezt visszafele is tudja: a már moutolt fájlra kettőt kattintva unmountolja azt. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#784) Sk8erPeter válasza canniball (#783) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ehelyett azt is lehet, hogy jobb klikkelsz a meghajtóra, és a VCD menüjénél kiválasztod, hogy Unmount. :D
Amúgy meg ha újabb képfájlra klikkelgetsz, akkor úgyis azt mountolja, úgyhogy probléma egy szál se... :DDD

Sk8erPeter

(#785) mpepe20


mpepe20
tag

hi!

van egy olyan problémám a Tc-vel (több verzio és több gépen is tesztelve) hogy időnként a másolási sebesség 300-500k és megőrülök tőle..

esetleg tipp?

(#786) tknof1871 válasza Sk8erPeter (#782) üzenetére


tknof1871
őstag

:)) Már azt hittem megtaláltam a legjobb megoldást.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#787) mpepe20 válasza mpepe20 (#785) üzenetére


mpepe20
tag

senki..?

(#788) Lalaland


Lalaland
tag

Üdv!

Olyan problémám "akadt" win7-64 alatt a total commanderben(7.50) a scroll akadozik- (azaz görgetek a mappákban az egérrel lefele és csak lassan csúszik, a gyors görgetés helyett). Az intéző, böngészőkben zökkenőmentes csak a tc-ben nem, xp alatt is jó. Vkinek ötlet?

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#789) canniball válasza Sk8erPeter (#784) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ehelyett azt is lehet..."
Az már macerás.

"Amúgy meg ha..."
De ritkán mountolok, akkor is csak rövid időre, egyébként meg nekem legyen üres a meghajtó! :D

(#785) mpepe20!
Kompatibilitási mód?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#790) Sk8erPeter válasza canniball (#789) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"egyébként meg nekem legyen üres a meghajtó! :D"
Tán attól tartasz, hogy brutálisan belassítja a gépedet az, ha virtuálisan mégis benne van a meghajtóban a képfájl? :DDD

Sk8erPeter

(#791) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Adott TC 7.50+win7 (32bit). Egy weboldal tartalmát próbáltam feltölteni ftp-n, de nem sikerült, Átviteli hibát és Megszakadt kapcsolatot írt ki. Próbáltam uw-s tárhelyet is, de annál is ugyanez a hibajelenség. Kikapcsoltam a védelmi szoftvereket, ugyanaz. Router mögött vagyok, ha ez számít. Mérgemben kipróbáltam a FileZillát, a FireFTP-t és a Free Commandert, ezekkel ment a feltöltés maxon. Tehát végül is tudom pótolni a TC-t, de azt már nagyon megszoktam. Van tippetek, hogy mi lehet a gond?

(#792) Sk8erPeter válasza UserX (#791) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Korábban működött? Gondolom pontosan ugyanazokat a beállításokat próbáltad TC-ben is, mint FileZillával.
Próbálkozhatnál esetleg passzív mód bekapcsolásával (vagy kikapcsolásával, ha bent van a pipa), vagy ha ez sem segít, egy alapos uninstallal ("alapos" alatt azt értem, hogy a registry-ből is eltávolítod a nyomait; ennek legegyszerűbb módja, ha Revo Uninstallerrel távolítod el a programot, és/vagy uninstall után CCleanerrel registry-t tisztítasz). Ezután reinstall VAGY másik verziószámú TC telepítése.

Sk8erPeter

(#793) UserX válasza Sk8erPeter (#792) üzenetére


UserX
őstag

Köszi :R . A passzív módot kellett bekapcsolni, így már tökéletes! :)

(#794) Sk8erPeter válasza UserX (#793) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ennek örülök. :R

Sk8erPeter

(#795) zoli03


zoli03
őstag

Hogyan lehet beállítani, hogy a Shift+F1 és a Shit+F2 billentyűkombinációkra ne csináljon semmit a Total Commander?

(#796) Fire/SOUL/CD válasza zoli03 (#795) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tudtommal sehogy, csak újra lehet definiálni a billentyűzet kombinációkat. Amúgy érdekes "probléma", ha lesz időm, megnézem, hátha van valami trükk... ;]

De a legegyszerűbb ha nem nyomkodott a pl SHIFT+F2-t, akkor biztos nem csinál rá semmit. :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#797) zoli03 válasza Fire/SOUL/CD (#796) üzenetére


zoli03
őstag

Csak az a baj, hogy arra lett beállítva a zenelejátszóban a szünet és már megszoktam nagyon. Mindegy átraktam Ctrl+Y-ra, így most jó.

(#798) randras


randras
veterán

sziasztok! van valami mód arra h a total commanderben tárolt ftp kapcsolatokból egy kb. backupot csináljak? fontos lenne, hogy a jelszókat is mentse! 2 programot használok ftp-zésre: a másik a filezilla, abban van ilyen funkció, viszont a legtöbb kapcsolat ide van mentve, és már nagyon unom újra beállítgatni!

(#799) sfdrakex válasza randras (#798) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

unod újra beállítgatni? egyszer felrakod beállítod évekig megy az os akkor nem kell állitgatni sztem. Egyébként ha a total commandert elmásolod pl a D meghajtóra mindenestől meg a doc&settingsből (win7 esetében users mappából) is az app datában lévő fileket kakor sztem meg tartja a beállításokat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#800) randras válasza sfdrakex (#799) üzenetére


randras
veterán

hát csak az a baj h az os nem megy évekig, de akkor majd legközelebb D-re telepítem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.