Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#2001) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Lehetséges az, hogy ugyanolyan 8as főverziójú x64 alapú TC, ugyanarra aszerverre win7 alól max 50kb/s, 8.1 alól pedig teljes sávszéllel, közel 1mb/s sebességgel tölt fel? Saját szememmel láttam, a beállítások ugyanazok voltak. Van ötletetek?

Másik kérdés. TC FTP beállításokat ki lehet valahogy menteni file-ba? Újratelepítés előtt például...

Köszi!

(#2002) Sk8erPeter válasza dodopek (#2001) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Első felére: na de ugyanarról a gépről, ugyanazzal a hálózati kártyával? Vezetéknélküli vagy vezetékes? Ha full ugyanaz a gép, ugyanaz a hálózati kártya, akkor a 7-esnél lehet, hogy nem a megfelelő driver volt fent, vagy ilyesmi, ennyiből nehéz megmondani. :F

"Másik kérdés. TC FTP beállításokat ki lehet valahogy menteni file-ba? Újratelepítés előtt például..."
Jaja, ez a wcx_ftp.ini fájlban tárolódik.
http://www.ghisler.ch/wiki/index.php/Finding_the_paths_of_Total_Commander_files
Nyomj egy Win+R-t, aztán írd be, hogy regedit, aztán Enter.
Utána navigálj el ezek valamelyikéhez:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Ghisler\Total Commander
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Ghisler\Total Commander

Itt az FtpIniName az érdekes, az ottani "Data"-bejegyzés értéke, ott található az FTP-adatokat tartalmazó fájlod. Az IniFileName az általános TC-beállításokat tartalmazza.
Na ugyanitt át is állíthatod a helyét olyan helyre, ami mondjuk másik partíción van, mint a rendszer, érdemes is, mert így nem kell mindig mentegetned! Ráadásul akkor tudod, hogy azt mindig backupolni kell.

Én úgy csináltam, hogy eleve az egész TC-t a rendszerhez képest másik (adat)partícióra raktam, az FtpIniName és IniFileName bejegyzésekben pedig ehhez a könyvtárhoz képest relatív útvonal van megadva, konkrétan:
.\Settings\wcx_ftp.ini
illetve
.\Settings\wincmd.ini
Így tehát a Total Commander könyvtárán belül (amit az InstallDir bejegyzés jelöl! Ez nálam D:\Programs\Total_Commander), a Settings alkönyvtárban vannak ezek a fájlok.

Egyébként ha a Configuration > Change Settings Files Directly opcióra rámész, akkor megnyitja a konfigfájlokat.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2003) dodopek válasza Sk8erPeter (#2002) üzenetére


dodopek
addikt

Természetesen ugyanarról a gépről, ugyanolyan feltételekkel.Vezeték, digi, integ 10/100/1000. Driver mindkét esetben a win által alapból használt, működik vele a net rendesen, torrent is tölt izomból, szóval csak a TC-nél lehetett az Anomália. Esetleg az lehet, hogy a tűzfalhoz másképp van hozzáadva? Azt hol kellene megnéznem?

(#2004) Sk8erPeter válasza dodopek (#2003) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Csak TC-ben tapasztalod ezt, tehát a sima Windows-os fájlkezelővel másolgatva hálózaton nincs ilyen durva különbség? Ezt még tesztelned kéne. Egyébként akár TC-specifikus, akár nem, túl sok ötletem erre nincs.

FTP-adatokat tároló fájl megvan? :)

Sk8erPeter

(#2005) dodopek válasza Sk8erPeter (#2004) üzenetére


dodopek
addikt

Az a durva,mhogy saját hálózaron belül a Tc is kihasználja a router sávszélességét. Csak a weboldalam ftp elérésében van ez a furcsaság.
Nem tudtam még megnézni, mert már melóban vagyok.

(#2006) dodopek


dodopek
addikt

A TC lehet a ludas, mert 1 órája próbálgatok mindeféle verziót, meg beállítást, de nem sikerül. Letöltöttem egy filezillát, azzal meg megy... :(

A leírásod így éjszakás után kicsit meredek,nem is értem, de jóeszű gyerek vagyok, ébredés után nekimegyek...:D

[ Szerkesztve ]

(#2007) Sk8erPeter válasza dodopek (#2006) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Röviden:
nyisd meg a regeditet, utána navigálj el ezek valamelyikéhez, amelyik a megfelelő:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Ghisler\Total Commander
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Ghisler\Total Commander

itt meg fogod találni az FtpIniName bejegyzés alatt, hogy milyen elérési út alatt van az FTP-adatokat tároló fájl.
A fentiek közül a HKEY_CURRENT_USER felhasználófüggő (éppen bejelentkezettre vonatkozó) beállítást tartalmaz (ha több felhasználó van a gépeden, előfordulhat, hogy egyiknek ilyen FTP-adatai vannak, másiknak meg amolyan), a HKEY_LOCAL_MACHINE pedig rendszerszintűeket (mármint a helyi gép általános beállításait).

Hát figyu, a Total Commander alapvetően nem egy FTP-kliens, én nagyon nem ajánlanám FTP-zésre. Régebben rengeteg negatív tapasztalatom volt vele, amelyek olykor fájlvesztésekhez is vezettek a távoli oldalon, szóval igen kellemetlen hibákat produkál(t) adott esetben. Azt javaslom, használj más klienst ilyen célra.
Ami hasonló, kétpaneles, mint a TC, az a WinSCP, én ezt nagyon szeretem, aktuális személyes kedvencem. Érdemes lenne megpróbálnod.

Sk8erPeter

(#2008) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok! Hogy lehet az beállítani hogy a mappákat is rendezze dátum szerint? :F 7.55 ös verzióban még állíthato a régi gépen de az uj 8.xx verzió nál nem.

(#2009) dodopek válasza Sk8erPeter (#2007) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm, sikerült!

Igen, azt hiszem a TC megy a levesbe FTP feltöltésileg...

(#2010) karlkani válasza Jarod1 (#2008) üzenetére


karlkani
aktív tag

Beállítások, Képernyő, Mappa rendezése, Mint a fájlok (idő szerint is)

(#2011) Jarod1 válasza karlkani (#2010) üzenetére


Jarod1
addikt

Hatalmas köszönet!!!!! :R :C

(#2012) rétisün


rétisün
veterán

ez mit jelent a jobb alsó sarokban, mappaszinkronizálásnál? nem mintha különösebben számítana, csak kiváncsi vagyok :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2013) tonyrulez válasza rétisün (#2012) üzenetére


tonyrulez
őstag

A bal és jobboldali egyedi fájlok számának összege, magyarán a nem duplikált fájlok darabszáma a 2 mappában.

4 8 15 16 23 42

(#2014) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Van valamilyen mód arra, hogy a fájlokat és mappákat vegyesen lássam ABC sorrendben egy panelen?

Jelenleg a mappákat mindig előre teszi és csak azután a fájlokat. Én pedig azt szeretném, ha ABC szerint lenne rendezve függetlenül attól, hogy mappa vagy fájl az adott elem.

read-only mode on the forum

(#2015) Jarod1 válasza AtHoS (#2014) üzenetére


Jarod1
addikt

lásd a 2010 hozzászólást...

(#2016) Lenry válasza Jarod1 (#2015) üzenetére


Lenry
félisten

... ami egyáltalán nem válasz a kolléga kérdésére :U

egyébként tudtommal nincs erre lehetőség, legalábbis én még nem találkoztam vele

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2017) AtHoS válasza Lenry (#2016) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajnos ez a helyzet. Én sem találtam erre beállítást. A mappákat mindenképpen a fájloktól külön csoportosítva lehet csak rendezni.

Néha jól jönne pedig ez a funkció

read-only mode on the forum

(#2018) canniball


canniball
nagyúr

És arra van-e lehetőség, hogy (mint a fájlokat) a mappákat is méret alapján listázzuk? Persze anélkül, hogy előtte kiíratnánk egyesével a mappák méretét.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2019) Lenry válasza canniball (#2018) üzenetére


Lenry
félisten

amíg nem méreted le, addig nem tudja a Commander a méretét, de szerencsére ezt nem kell egyesével: Alt - Shift - Enter bill.kombóval az összes almappa méretét lekérheted

a sorbarendezést pedig a #2010-ben leírtak alapján tudod állítani

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2020) canniball válasza Lenry (#2019) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt a bill.kombinációt nem ismertem, bár az igazi az lenne ha automatice mérné a mappákat de jobb híján ez is megteszi, köszönöm!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2021) karlkani válasza canniball (#2020) üzenetére


karlkani
aktív tag

Helyezhetsz egy gombot az eszköztárra az alábbi paranccsal, így egy egérkattintással is megoldhatod... :K

cm_CountDirContent

(#2022) canniball válasza karlkani (#2021) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez sem elvetendő ötlet; köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2023) tonyrulez


tonyrulez
őstag

A kettővel alattam lévő parancsot akartam hozzáadni az eszköztárhoz, majd a mentés után minden eltűnt. Gondolom a visszaállítás lehetetlen (pedig sok egyéni ikonom volt ott), de az alapértelmezettet hogy lehet visszatenni? A default.bar megegyezik a no.bar-ral :(

4 8 15 16 23 42

(#2024) Jarod1


Jarod1
addikt

7.55 IKONJAIT be tudom tenni a 8.5 be?

(#2025) tonyrulez válasza tonyrulez (#2023) üzenetére


tonyrulez
őstag

Egy másik gépről beszereztem a default.bar-t, biztonsági mentést már csinálok róla :(((

4 8 15 16 23 42

(#2026) degec


degec
senior tag

Tisztelet !

Segítséget szeretnék kérni szépen !

TC 64 bit 8.5 b15 legális megvásárolt.. szeretném megoldani, hogy a a számgépre usb-n felcsatlakoztatott androidos okosteló memkártyáját elérjem mint meghajtót, és ne intézőbe kelljen matatni..mert azt gyűlölöm.. kaptam rá plugint ghisler.com-ról wmdmplug.wfx Ghisler bá saját cuccát de ez csak 32 bit és nem az igazi..marha lassú..class10 es extreme memkártya van pedig benne..egyéb ötlet? vagy egyéb commander alternatíva? minden érdekelne!! Köszönöm szépen ! :R

(#2027) tonyrulez válasza degec (#2026) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nem értem, Androidos telefonokat lehet simán tárhelyként csatlakoztatni, azt pedig rögtön felismeri a TC.

4 8 15 16 23 42

(#2028) woodworm válasza degec (#2026) üzenetére


woodworm
veterán

Nem feltétlenül a 32bit számlájára írnám a lassúságot, a köztes protokoll is lehet ludas. Nálam jó 50%-kal gyorsabban másol közvetlenül, mint a plugin segítségével. Annak a wfx-nek (Windows Media Audio (MP3)) nem találtam 64bites kiadását, viszont az utódjának (Windows Media Audio 2 (MP3)) van.

Bocs. rossz volt a link.

[ Szerkesztve ]

(#2029) dbius válasza tonyrulez (#2027) üzenetére


dbius
veterán

Nem mindet, MTP módban lehet csak egyre többet csatlakoztatni, úgy pedig nem látja meghajtóként.

(#2030) Sk8erPeter válasza degec (#2026) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#2031) degec válasza woodworm (#2028) üzenetére


degec
senior tag

:R :R

Sk8erPeter : :R :R

(#2032) Ungie


Ungie
újonc

Sziasztok! Segítségre van szükségem Textline 1.1.0 nevű totalcommander plugin konfigurálásában.

rendeznem kell pár ezer cnc megmunkálási programot(szöveges fájlok kiterjesztés nélkül)

A feladat: szeretnék kapni egy olyan oszlopot a total commanderben amely az adott fájl második során belül zárójelben foglalt kifejezés(eke)t tartalmazza, hogy ezután azon tartalom alapján tudjam rendezni a fájlokat tömeges átnevezés előtt.. Az eddigi ismereteim alapján ez a program az amire szükségem van, de nem értek a script íráshoz és a plugin configurálását így nem tudom elvégezni..

A fájlok így néznek ki:

filenév: O0412

% (első sor)
O0412(335609 1.MEG) (második sor)
..... (tetszőleges számú sorok)
% (utolsó sor)

Tisztelettel kérném egy ilyen ini fájl megírását, előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2033) fatal` válasza tonyrulez (#2027) üzenetére


fatal`
titán

Ez nem feltétlen igaz, mivel egyre gyakoribb, hogy a belső tárhely extre van formázva (hála istennek, a fosadék fat32 helyett), és akkor csak MTP mód van.

Ennek ellenére sajnos maga az MTP borzalmas, egy bughalmaz az egész. Én ADB pluginnal másolok, viszont az nem túl gyors.

(#2034) woodworm válasza fatal` (#2033) üzenetére


woodworm
veterán

"egyre gyakoribb, hogy a belső tárhely extre van formázva (hála istennek, a fosadék fat32 helyett), és akkor csak MTP mód van"
A kártyámon van egy ext4-es partíció a link2sd-nek. Ha a telón bekapcsolom az usb tárat, akkor ugyan meghajtóként nem jelenik meg a windowsban, de a DiskInternals Reader plugin látja.

(#2035) fatal` válasza woodworm (#2034) üzenetére


fatal`
titán

Lehet, hogy az látja, mert egyébként van mass storage mód a romodban. De amelyik telefonon nincs SD bővítés, ott az egész belső tár egybe van formázva (illetve a /system külön van) ext2-re vagy ext4-re és ott nincs MSC mód egyáltalán.

(#2036) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

A Ctrl+C és Ctrl+V nem működik valamiért file átnevezésnél. Ha kijelölök a fileban egy részt és be akarom illeszteni egy másik file nevébe, törli az egészet és nem illeszt be semmit. Ennek mi lehet az oka?

(#2037) degec


degec
senior tag

Tisztelet !

Hogy tudnám megoldani hogy két win7 64b-es gép között intézővel tökéletesen jelszó nélkül megosztott mappát TC vel is tudjak rendesen böngészni másolni törölni... 8.5 rc3 64 bit -el??
Intézőt ugye utáljuk, de TC vel egyszerűen hálózatok ikon katt kifagy vagy olyan 10 percig semmi sem történik, majd belassít mindent semmit sem tudok vele csinálni restart windows..
Mi kell ehhez plugin? beállítás ? Segítsetek léCCi ! köszönöm szépen ! :R :R :F :F

(#2038) canniball válasza degec (#2037) üzenetére


canniball
nagyúr

Tudom ez nem segít de nálad lesz valami probléma, nálam gond nélkül működik a dolog.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2039) degec válasza canniball (#2038) üzenetére


degec
senior tag

de segít ! csak nem jövök rá.. windows tűzfal alapból kiherélve.. minden egyéb ilyesmi is.. NOD (sima nem tűzfalas) van csak abba mi a francot kéne azt nem tudom..de megmatatom...! :R

(#2040) degec válasza degec (#2039) üzenetére


degec
senior tag

megoldódott! a hálózat felderítést ki majd bekapcsoltam win7 en és érdekes módon jó lett !! köszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz azért nagyon ! :R :R

(#2041) aleister


aleister
veterán

A csoportos átnevezésnél van arra mód, hogy ne külön, egyesével kelljen megadnom a cserélendő karaktereket, hanem egy körben az összeset kicserélje a progi?
Pl ékezetes karaktereknél ne á - a, é -e, í-i stb, hanem áéí...-aei.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2042) Sk8erPeter válasza aleister (#2041) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egyszerűen nem a Total Commander való erre a feladatra.
Én csomó átnevezésre használtam régen ezt: Lupas Rename. Még ha 2005 óta nem is született belőle új változat, ez is teljesen jól megfelel, vagy legalábbis én nem találkoztam bugokkal, ettől még nyilván mindenképp készíts backupot a fájljaidról, mielőtt átnevezgetsz!
A lényeg: a programban van egy "Remove accents" checkbox, azt pipáld be, aztán menj rá az átnevezésre. Jobb oldalt láthatsz egy előnézetet, hogy mik lesznek a fájl- és könyvtárneveid az átnevezés után!

Másik megoldás a Bulk Rename Utility, ezt még sosem használtam, csak gyors keresés után találtam:
http://mikesl300i.blogspot.hu/2008/01/bulk-rename-utility-howto-remove.html

Sk8erPeter

(#2043) Sk8erPeter válasza fatal` (#2033) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ennek ellenére sajnos maga az MTP borzalmas, egy bughalmaz az egész. Én ADB pluginnal másolok, viszont az nem túl gyors."
Milyen parákat tapasztaltál vele? Nem kötekedésből kérdezem, hanem kíváncsiságból, hogy mire lehet számítani, amivel még nem találkoztam.

Sk8erPeter

(#2044) aleister válasza Sk8erPeter (#2042) üzenetére


aleister
veterán

Köszi! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2045) fatal` válasza Sk8erPeter (#2043) üzenetére


fatal`
titán

Pl. ha törlök közben a készüléken valamit fájlkezelőből, akkor az MTP nem frissül amíg újra nem indítom az egész PC-t.

Aztán van hogy átmásolja ugyan látszólag a fájlt, a telefonon mégsem jelenik meg. Vagy átmásolja csak a listát nem frissíti (pc-n) és szintén géprestart kell.

Most így hírtelen ennyi, jóideje nem használom már és az is elképzelhető, hogy ez mind a windows szarsága.

[ Szerkesztve ]

(#2046) PhoenixK válasza aleister (#2041) üzenetére


PhoenixK
őstag

Meg lehet adni a több mintát is az átnevezéshez | karakterrel elválasztva:

á|é|í --> a|e|i
valami1|bármi1|megintmás1 --> valami2|bármi2|megintmás2

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2047) HZoli87


HZoli87
veterán

Elstartolt: Total Commander 8.50

(#2048) aleister válasza PhoenixK (#2046) üzenetére


aleister
veterán

Na ez a legjobb megoldás. Köszi! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2049) Pocford


Pocford
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy munkahelyi szerver, amit az intéző lát és jelszóval be is lehet lépni. Viszont a TC-ben csak a munkacsoportot látomés abba se enged belépni. Azt írja ki, hogy nincsen hozzáférésem ahhoz a munkacsoporthoz.
Tudnátok ebben segíteni?

(#2050) PhoenixK válasza Pocford (#2049) üzenetére


PhoenixK
őstag

A legegyszerűbb megoldás szerintem ha meghajtóként csatlakoztatod:
Sajátgép -> jobb klikk -> Hálózati meghajtó csatlakoztatása

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.