Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1151) F34R


F34R
nagyúr

Üdv , lehetséges lenne-e , hogy a másolás/áthelyezésnél a mértékegységet ne kb-ba írja hanem dinamikusan (KB,MB/s )?

(#1152) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Üdv!

Lehet valahogyan automatizálni a TCben műveleteket?

Lenne egy olyan feladat, hogy több száz fájl van egy mappában, létre kellene hozni minden fájlnak egy külön mappát, ahol a fájl neve a mappa neve is. Majd áthelyezni a fájlt a saját nevével ellátott mappába. Remélem érthető :)

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#1153) Illusion1010 válasza Illusion1010 (#1152) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Közben egy másik topicban megoldották nekem a dolgot.

(#1154) Hege1234 válasza Hege1234 (#1150) üzenetére


Hege1234
addikt

nyahh közben megtaláltam a tökéletes megoldást számomra
sok köze nincs a total commander hez de aki szenvedett már hasonló problémával
annak jól jöhet

KM player --> F2 (beállítások) --> Általános fül --> és itt pipáld ki ezt
Töltsd be akármelyik feliratot a mappából, ha nincs megegyező
majd ments el a beállításokat

(#1155) Márton


Márton
nagyúr

üdv
az mitől van, hogy a meghajtóknál hozzáadom hálózati helyként egy másik gép
D meghajtóját, meg is jelenik a listában, és használom hetekig gond nélkül, elérem pár sec alatt. De aztán egyik napról a másikra eltűnik ez a TC listából, és megint adhatom hozzá, pedig biztos nem töröltem.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1156) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, felraktam a legújabb tc-t, és egy kis esztétikai problémába ütköztem az előző verzióhoz használthoz képest: ha kilépek és újra megnyitom a programot, akkor megjegyzi az oszlopok elhelyezését.
Régebben ilyenkor újraindításkor visszaugrott alaphelyzetbe, ez főleg azért volt kényelmes, amikor félkijelzős módban néztem és megváltoztattam az elhelyezéseket, most pedig megjegyzi, és eléggé zavaró.
Átnyálaztam a beállításokat, de nem nagyon találtam erre vonatkozót.
Tudnátok segíteni, hogy ezt hol tudom beállítani?

Köszi!:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1157) norbi1989


norbi1989
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a gondom, hogy letöltöttem egy videót ami darabolva van (001, 002 fájlok), és nem engedi a total commander egyesíteni, azt írja hogy a célfájlt nem lehet elkészíteni. Mitől nem tudom egyesíteni? Köszi a válaszokat előre is!

(#1158) erdoke válasza Zirowe (#1156) üzenetére


erdoke
titán

Ha a Fájlablak -> Ablakmérethez igazítás mellé beteszed a pipát, akkor is megjegyzi?

A legjobb aláírás a héten

(#1159) PhoenixK válasza norbi1989 (#1157) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem lehet, hogy az egy RAR és nem pedig TC-vel darabolt állomány?

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1160) Fire/SOUL/CD válasza norbi1989 (#1157) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Olyan helyre (útvonalra) kerülne az összeállítás, amihez nincs jogosultságod, vagy nem írható.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1161) erdoke válasza Fire/SOUL/CD (#1160) üzenetére


erdoke
titán

Esetleg FAT32-re formázott tárolóra akar egyesíteni túl nagy fájlt.

A legjobb aláírás a héten

(#1162) Sk8erPeter válasza erdoke (#1161) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Vagy az egyes részfájlok közül valamelyik hibásan/nem teljesen lett letöltve.

Sk8erPeter

(#1163) Smells


Smells
tag

Üdv!

Egy szokatlan és igencsak zavaró jelenségre lettem figyelmes a Total Commanderem működését illetően.

Sok-sok éve használom a programot és az utóbbi néhány napig a Quick Search funkció úgy működött, hogy a beállított billentyűt (nálam ALT) nyomva tartva a keresendő fájl/könyvtár nevét beütve odalépkedett a listában, ráállt a keresett fájlra, de minden más könyvtár és fájl látható maradt. Szóval csak a kijelölő mozgott.

Ehhez képest néhány napja a keresendő név karaktereit beütve a fájllista folyamatosan eltűník és csak a keresőkifejezésnek megfelelő nevek maradnak láthatóak, míg végül csak az az egyetlen találat fog látszódni, amit kerestem. Nagyon zavaró.

A beállítások között nem láttam olyasmit, ami erre utalna, korábban évekig a fenntebb említett módon működött, én nem állítottam át semmit, egyik napról a másikra kezdett ilyen szokatlanul működni ez a funkció.

Megköszönném az ötleteket arra vonatkozóan, hogy mi okozza ezt és hogyan lehetne az eredeti működésre bírni.

thx

(#1164) PhoenixK válasza Smells (#1163) üzenetére


PhoenixK
őstag

Keresés közben Ctrl+S-el tudsz módot váltani

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1165) Márton válasza PhoenixK (#1164) üzenetére


Márton
nagyúr

Meg ott van a gombja az input ablak mellett közvetlen jobbra..
Oké, nekem is kellett egy kis idő, mire rájöttem :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1166) proof88


proof88
addikt

Hello,

olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne egy parancsikont készíteni, ami a total commanderre mutat és úgy indítja el, hogy a bal panelon nyissa meg a C:\asdasd könyvtárat, és szintén a bal oldalon nyisson egy új tabot és ott meg a C:\hahaha könyvtárat?
Belenéztem a helpbe, az alapján próbálkoztam pl ezzel:

"C:\Program Files\totalcmd\totalcmd\TOTALCMD.EXE" /O /T /L="C:\asdasd" "C:\hahaha"
"C:\Program Files\totalcmd\totalcmd\TOTALCMD.EXE" /O /L="C:\asdasd" /T "C:\hahaha"
"C:\Program Files\totalcmd\totalcmd\TOTALCMD.EXE" /O /L="C:\asdasd" /T /L="C:\hahaha"

De egyik sem akarja azt csinálni amit kérek. :B

helpből részlet:
/T Opens the passed dir(s) in new tab(s) (for usage with /O)
totalcmd.exe /O /T /L=c:\somepath Open a new directory tab on the left side of the already running Total commander with c:\somepath in it.

[ Szerkesztve ]

(#1167) Lenry válasza proof88 (#1166) üzenetére


Lenry
félisten

kerülő megoldás, de szerintem egyszerűbb:
beállítod a két panelre a megfelelő mappákat, kilépsz, visszalépsz, aztán kiveszed a pipát innen:

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1168) proof88 válasza Lenry (#1167) üzenetére


proof88
addikt

jajj ezt ismerem, de pont az a lényeg hogy csak akkor csinálja ezt a tc ha ezt kérem tőle, tehát ha parancsikonra kattintok :)
mindenesetre szerintem én vagyok a béna :D esetleg bugzik? 6.51-es száz éves verzió, csak azért gondolom :D

[ Szerkesztve ]

(#1169) bzoley válasza proof88 (#1168) üzenetére


bzoley
veterán

Simán a parancsikon tulajdonságainál a célhoz az exe után beírod a két elérési utat idézőjelek, és egyebek nélkül. Egy-egy szünettel persze.
...\totalcmd\TOTALCMD.EXE C:\asdasd C:\hahaha

[ Szerkesztve ]

(#1170) proof88 válasza bzoley (#1169) üzenetére


proof88
addikt

ez azt eredményezi hogy az 1. elérési út a bal oldalon, a 2. pedig a jobb oldalon lesz megnyitva :U

(#1171) bzoley válasza proof88 (#1170) üzenetére


bzoley
veterán

Persze, én voltam f@sz, nem olvastam el elég alaposan, amit írtál.

(#1172) Jarod1


Jarod1
addikt

hogy tudnám beállítani hogy ne mutaSSA A KÖNYVTÁRAK MÉRETÉT?

(#1173) Sk8erPeter válasza Jarod1 (#1172) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kicsit pontosíthatnád a kérdést... Hol ne mutassa? Ha rámész Space-szel? Vagy mi va'? :D Amúgy miért zavar az téged? :D Nem lenne rossz érteni, hogy mit szeretnél.

Sk8erPeter

(#1174) Jarod1 válasza Sk8erPeter (#1173) üzenetére


Jarod1
addikt

kijelölés nélkül mutatja a könyvtárak méretét mindig

(#1175) Fire/SOUL/CD válasza Jarod1 (#1174) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ultimate Prime vagy hasonló verziót vagy Power Pack-ot használsz?
Mert a "sima" TC-ben a folyamatos könyvtár méret kijelzését pl a DirSizeCalc pluginnel lehet kivitelezni (legalábbis legjobb tudomásom szerint)...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1176) Boha


Boha
aktív tag

van v.mi érdemleges beállítás a tc másolás beállításaihoz ?
vagy maradhat alapon úgy se lesz jobb semmivel ?

OBORZIL

(#1177) F34R válasza Boha (#1176) üzenetére


F34R
nagyúr

Alapon hagyhatod hacsak nem mozgatsz naponta több giga adatot akkor megfelelő.

(#1178) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

A TC becsomagoláskor azt írja, ha a célállomány nagyobb lesz, mint 2 GB, olvashatatlan lesz számos ZIP kezelő programmal. Akkor ilyenkor hogyan kell csomagolni? Nincs más megoldás, csak előtte darabolni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1179) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Van olyan lehetőség, hogy fájlkicsomagolás után automatikusan törli a tömörített fájlt?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1180) Sk8erPeter válasza tknof1871 (#1179) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem Total Commanderre, hanem 7-Zipre vonatkoznak a hsz.-ek, de itt esetleg a 7-es és 9-es hozzászólás érdekes lehet számodra.

Egyébként elvileg WinRAR-ban van "Delete files after archiving" opció, de mintha valaki arról beszélt volna az előbbi fórumon, hogy ennél ha hiba történik a kicsomagolás során, akkor is törlődik az eredeti fájl, ami elég gáz lenne...na ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom, 7-Zipet használok.
Szerk.: most nézem a WinRAR oldalán, és ennek ellentmondó infót olvasok, pont egy bugot javítottak, ami szerint ha bárhol hiba történt nagy mennyiségű tömörített fájl kibontása után, akkor a hibás fájl utániakat sem törölte, még akkor sem, ha annak kitömörítése sikeres volt:
"Bugs fixed:
[...]
b) if "Delete archive" option was enabled when unpacking several
ZIP archives and if one of archives was damaged, WinRAR did not
delete archives after the damaged one, even if they were unpacked
successfully;
"

Ez épp arra utal, hogy ha hiba történt a kicsomagolás során bárhol, akkor az eredeti tömörített fájlt NEM törli. Csodálkoztam is volna egy WinRAR-nál, ha ilyet benne hagynak. Lehet, hogy a fórumos hozzászóló valami korai változatról beszélt, ahol ez nem volt még megoldva.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1181) alapz@j


alapz@j
tag

Az Internal Associations-nél be lehet valahogy állítani, hogy ne a teljes fájlnevet adja át a kijelölt parancsnak, hanem csak a kiterjesztés nélküli részt? Java class fájlokra akarom beállítani a futtatást, de a java/javaw csak kiterjesztés nélkül fogadja el az osztálynevet...

(#1182) Fire/SOUL/CD válasza alapz@j (#1181) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

%O

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1183) alapz@j válasza Fire/SOUL/CD (#1182) üzenetére


alapz@j
tag

Sajnos nem működik. A javaw.exe azt mondja, nem találja a %O osztályt.

(#1184) fodorati


fodorati
csendes tag

Sziasztok,
az alábbi problémával nem tudok mit kezdeni, ha tudtok, lécci segítsetek:

Win 7 x64, TC UP 5.0
Amint berakok egy USB kütyüt, ugyebár azonnal ad neki egy lemezegységsor gombot (meghajtó betűjelet). Már az O betűnél járok, mert nem töröli a régieket akkor sem, ha már nincs bedugva a kütyü (se sima kihúzáskor, se hardver biztonságos eltávolításakor nem törli)
Hogyan tudom, a már nem használt lemezegységsor gombot (meghajtó betűjelet) törölni, ill mit kell tennem / beállítanom, hogy automatikusan törölje, ha leválasztottam a meghajtót???

Köszi előre is: fodorati

(#1185) Sk8erPeter válasza fodorati (#1184) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát valszeg gagyi az a warezolt változat, amit használsz.

Sk8erPeter

(#1186) boboc válasza Sk8erPeter (#1185) üzenetére


boboc
csendes tag

Torrent. Keressek másikat, esetleg frissebbet? Ötlet, h honnan lehetne jót leszedni, ill. honnan tudom, h jó-e, amit épp le akarok szedni?

Köszi

(#1187) localhost válasza boboc (#1186) üzenetére


localhost
Közösségépítő

http://www.totalcommander.hu/ - esetleg.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1188) boboc válasza localhost (#1187) üzenetére


boboc
csendes tag

A totalcommander.hu-ról telepítettem a
Total Commander 7.55a magyar telepítő (2010.07.10) -t.

Ebben is ugyanúgy ott vannak a nem kívánatos meghajtók (G,H,I,J,...)
:-(((

[ Szerkesztve ]

(#1189) PhoenixK válasza boboc (#1188) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem lehet, hogy a Windows gamer edition-ben van valami elk... elbaltázva? Ha a sajátgépben vagy a lemezkezelőben is látszik, akkor win gond van.

A warez témát meg az alapelvek értelmében hagyjuk. Megjegyzem, hogy a shareware programok letöltése torrent-ről beletartozik a warez kategóriába!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1190) Gubek-Einste válasza boboc (#1188) üzenetére

Beállítások --> Általános beállítások --> Megjelenítés --> Lemezegység-gombsor pipa ki és nem látszik többé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1191) localhost válasza boboc (#1188) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Akkor ez vélelmezhetőleg nem commander hiba, hanem az oprendszeredé, vagy azon belül valamely más (driver)meghajtódé. (ha az operációs rendszer gyanús!)
Ellenőrizd a következőképpen:
Lépj ki a commanderből, lépj be a Sajátgép számítógépbe, oszt' jól ki-be dugosod, amit eddig is. Ha ott is "szaporodnak" a meghajtók, akkor nem nagyon van köze a commanderhez.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1192) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Hozzáértők segítségére lenne szükségem. Ugyan nem teljesen Total Commander téma, szeretnék egy új elemet hozzáadni az eszköztárhoz, melyre kattintva a kijelölt mappák, fájlok megjelennének a WinRAR "Archívum neve és jellemzői" ablakban. Gyakorlatilag, mintha megnyitnám a WinRAR-t és a hozzáadás menüt választanám (persze a kijelölt dolgok már legyenek hozzáadva).

Előre is köszönöm!

Üdv.: karklani

(#1193) Fire/SOUL/CD válasza karlkani (#1192) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem biztos, hogy jól értem, de a Winrar alapból beépül a context menübe, intézőből, TC-ből stb, jobb egérrel a fájlnéven előhozható, az miért nem jó? :U [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1194) boboc válasza localhost (#1191) üzenetére


boboc
csendes tag

Először is köszi a válaszokat.
A sajátgépben semmi sem látszik ezekből a meghajtókból, viszont a mass storage-ben megtaláltam őket. Ott viszont mindegyikre azt írja, h az eszköz megfelelően működik., pedig hát nincs bedugva semmi. :-(

]

[ Szerkesztve ]

(#1195) Fire/SOUL/CD válasza karlkani (#1192) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Időközben leesett, mit is szeretnél, de az is elérhető a context menüből:
Jobb egér az archive-on/Tulajdonságok/Archívum fül

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1196) karlkani válasza Fire/SOUL/CD (#1193) üzenetére


karlkani
aktív tag

Tudom, hogy beépül, csak az eszköztárra szeretnék rakni egy menüpontot, ha lehet, állandóan ott keresem, mindent onnan tömörítek, bontok ki...

(#1197) boboc válasza localhost (#1191) üzenetére


boboc
csendes tag

szia.
Nem az a célom, h ne legyen lemezegység gombsorom, hanem az, h csak azok a meghajtók legyenek láthatók, amik valóban "léteznek".

(#1198) localhost válasza boboc (#1197) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Biztos, hogy ezt nekem akartad válaszolni ? :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1199) boboc válasza localhost (#1198) üzenetére


boboc
csendes tag

Bocsi, mellé ment.

Gubek-Einste lett volna a címzett.

(#1200) Sk8erPeter válasza PhoenixK (#1189) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha valaki pl. egy próbaverziót feltesz valahova torrent formájában, és azt valaki letölti, az egyáltalán nem wareztéma, teljesen legális.
Ahogy önmagában a torrentezés SEM illegális.

(#1194) boboc: valszeg az oprendszereddel nem stimmel valami, lehet, hogy az is warezolt. :))

Szerk.: De most látom, hogy már localhost is leírta, hogy az oprendszered lehet a hibás. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.