Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1501) AtHoS


AtHoS
nagyúr

7.57 final for Windows released [link]

read-only mode on the forum

(#1502) fatal` válasza AtHoS (#1501) üzenetére


fatal`
titán

Köszi az infot. :)

(#1503) AtHoS válasza fatal` (#1502) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Véletlenül akadtam rá, gondoltam másnak is jól jöhet :B

read-only mode on the forum

(#1504) pufancska


pufancska
tag

Nemrég jutottam hozás egy SNplay-hez és az android, vagy úgy általában a telefon kifogott rajtam. Olyan problémába ütköztem, hogy felmásoltam az sd-re egy zene albumot és törölni akartam, de nem lehetett. Akkor gondoltam rádugom PC-re és majd úgy, de szintén semmi. Vagyis kiírta, hogy írásvédett, feloldani nem tudom, jobb egérgomb segítségével a telefonban meg nem találom a feloldás lehetőségét. Tűzfal, vírusirtó minden kikapcsolva. Tudnátok ebben a problémában segíteni? :F

(#1505) Sk8erPeter válasza pufancska (#1504) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem húztál el egy pöcköt az SD-kártyán, ha van egyáltalán rajta olyan? Vagy ez microSD? Mondjuk sanszos, ha Androidos telóról van szó.

Próbáld saját tulajdonba venni.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1506) pufancska válasza Sk8erPeter (#1505) üzenetére


pufancska
tag

Ez micro sd, ezen nincs pöcök

(#1507) Sk8erPeter válasza pufancska (#1506) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pont ezért kérdeztem rá a második mondatomban... :U Te SD-t írtál az előbb... :U
Egyébként meg igazán elolvashatnád a teljes hozzászólást, mielőtt reagálsz.

"Tűzfal, vírusirtó minden kikapcsolva."
Akkor kapcsold vissza... :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1508) pufancska válasza Sk8erPeter (#1507) üzenetére


pufancska
tag

Szia, bocsi, igazad van. Ámbár az a leírás nekem nem segít, mert "Kattintson a Biztonság fülre, majd a biztonsági üzeneten (ha megjelenik) kattintson az OK gombra.", mert a tulajdonságokban, nincs semmire sem lehetőség. De a probléma megoldódott, méghozzá, levettem a hátlapot, hogy cseréljek kártyát, hátha azzal van a probléma és lás csodát van rajta egy pöcök, ami benyom egy másik pöcköt és védet lesz a kártya. Na bumm,
de mégy egyszer köszönet és hála, hogy próbáltál segíteni :C

(#1509) Sk8erPeter válasza pufancska (#1508) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nincs mit. :D
A Biztonság fül megjelenítéséhez pedig legyen letiltva az "Egyszerű fájlmegosztás". Írják is, hogy ez előfeltétel.

Sk8erPeter

(#1510) drkbl válasza zeix (#1499) üzenetére


drkbl
őstag

Általános beállítások->Ikonok fülön speciális mappa ikonok ki vannak pipálva?

(#1511) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Total Commander 7.57a for Windows released [link]

read-only mode on the forum

(#1512) Bl@zs


Bl@zs
csendes tag

Sziasztok!

Nem találok megoldást arra ,hogy hogyan lehet 2000 fájlnál többet FTP-n feltölteni totalcommanderrel. Ezt lehet a TC beállításaival orvosolni vagy a serveren kell ezt a limitet át állítani?

Köszönöm !

(#1513) Fire/SOUL/CD válasza Bl@zs (#1512) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ez server beállítás kérdése, nem a TC-ben van limitálva.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1514) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!

Hogyan tudok egy mappát gyorsabban elérni? A dokumentumokon belül van és nem szeretnék folyton odanavigálni. Meg lehet ezt oldani valahogy?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#1515) PhoenixK válasza Mela Kehes (#1514) üzenetére


PhoenixK
őstag

ctrl+D-vel előjön a könyvtár gyorslista, ott tudsz hozzáadni is.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1516) Mela Kehes válasza PhoenixK (#1515) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Zseniális. :R

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#1517) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Adott az egyik oldalon 50 mappa tele képekkel. Szeretném az összes mappát átmásolni, de csak a mappákat a tartalmukat nem. Lehet ilyet?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#1518) rt06 válasza Mela Kehes (#1517) üzenetére


rt06
veterán

masolasnal megmondod, hogy csak a *.asdhfsduia tipusu file-okat masolja (kiveve persze, ha vannak ilyen file-jaid, akkor mas sorrendben csapkodd a billentyuzetet, mint en tettem azt az iment)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1519) Mela Kehes válasza rt06 (#1518) üzenetére


Mela Kehes
addikt

:D Ez gyors volt. Köszi. :R

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#1520) TotO'


TotO'
aktív tag

Sziasztok, lehetséges TC-ben az, hogy kétféle sorbarendezést alkalmazzak egyszerre, pl kiterjesztés alapján, majd pedig azonos kiterjesztés esetén dátum szerint ?

4a || Neuzer Courier DT

(#1521) HZoli87


HZoli87
veterán

Ezt is megéltük, elkészült: Total Commander 8.0

(#1522) Sk8erPeter válasza HZoli87 (#1521) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:Y
Ez egy eléggé jó hír.
Köszi az infót! :K

Sk8erPeter

(#1523) Sk8erPeter válasza HZoli87 (#1521) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A "64-bit+32-bit combined" milyen esetben jön jól?
Ha mondjuk van egy plugin, aminek csak 32 bites változata készült el, vagy hasonló?

Sk8erPeter

(#1524) HZoli87 válasza Sk8erPeter (#1523) üzenetére


HZoli87
veterán

Pontosan.

(#1525) BullZeye válasza HZoli87 (#1524) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor miért nem csak ez a verzió van? Ha egyszer van egy verzió ami működik 32 és 64bites windowson, és 64bitesen kihasználja a 64bit előnyeit (ami TC esetében fogalmam sincs mi), akkor minek van külön külön?

(#1526) PhoenixK válasza BullZeye (#1525) üzenetére


PhoenixK
őstag

http://www.ghisler.com/whatsnew.htm: "Since 32-bit plugins cannot be used by 64-bit programs, they need to be converted first. Therefore there will not be many plugins available initially for 64-bit. If you use plugins extensively, you should keep using the 32-bit version. You can install both in parallel to the same directory - there is now a separate installer which will install both together."

A 32 és 64 bites verzió külön létezik, mindenki azt használja, amelyiket akarja. Mindkettőnek ott van létjogosultsága, ha valaki örül a 64 bitnek, és használná, de vannak olyan plugin-ek, amik jelenleg csak 32biteshez elérhetőek. Ilyen esetre van a 32+64 telepítő, ami gyakorlatilag mindkét verziót felhúzza megadva a gyors váltás lehetőségét.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1527) Sk8erPeter válasza BullZeye (#1525) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pl. én saját céljaimra tökéletesen feleslegesnek találnám a 32 bites verziót, mivel lényegében nem is használok plugint, vagy csak olyanokat, amiknél kibírom, hogy egy darabig nem fog létezni 64 bites átültetés.

Sk8erPeter

(#1528) Narxis


Narxis
nagyúr

Na hogy tetszik az új 8-as verzió?

Thanos was right.

(#1529) BullZeye válasza Sk8erPeter (#1527) üzenetére


BullZeye
veterán

És miért? Mármint azon kívül, hogy 64bit van írva title-be, és a tudat, hogy 64bites, milyen gyakorlati haszna van? Nem kötözködök, egyszerűen nem értem a lényegét. Mert egy Studiomaxnál, ahol kell több giga memória megcímzése, oda kell 64bit. Na de total commander, ami legdurvább esetben sem használ 20 megánál többet 20 pluginnal.

(#1530) PhoenixK válasza BullZeye (#1529) üzenetére


PhoenixK
őstag

Sok (teljesítménybeli) haszna tényleg nincs. Leginkább két dolog miatt van x64 verzió:
- közvetlen hozzéférés a Win 64bites részéhez (pl.: System32)
- szép lassan közeledik a 64 bites jövő felé

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1531) Sk8erPeter válasza BullZeye (#1529) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

PhoenixK már le is írta azt a két fő szempontot, amit elő lehet kapni a 64 bites alkalmazások alkalmazása mellett való érvként - tulajdonképpen abban igazad van, hogy pl. akár egy Photoshop vagy pl. egy videószerkesztő program ezerszer jobban kihasználja a 64 bit által adott előnyöket, de elképzelhető, hogy más módon is kiaknázhatók a 64 bites adottságok, tulajdonképpen azt nem tudom, pl. fájlkezelésben milyen hasznot tud nyújtani, ez engem is érdekelne.
De megfordítom a kérdést: ha 64 bites oprendszerem van, és van egy natív 64 bites alkalmazás, akkor minek kéne abból inkább a 32 bites változatot feltenni, amennyiben számomra abszolúte semmilyen előnyt nem nyújt a 32 bites használata (mert pl. nem használok plugineket)? :)

Sk8erPeter

(#1532) BullZeye válasza Sk8erPeter (#1531) üzenetére


BullZeye
veterán

Egyik nagy előny, ha pluginokat nem is használsz, hogy ha saját profilod van, azaz saját színek, beállítások, programok amiket használsz, és azt szeretnéd régebbi gépre rakni, akkor nem kell vacakolnod, hanem átrakod a 32 bites változatot amit használsz.

Így univerzálissá válik a dolog, míg ha csak 64bites a TC, akkor előnyöd nincs ,cserébe régi laptopodra azt a TC-t már nem rakhatod fel.

(#1533) Narxis


Narxis
nagyúr

Akkor a 64bitest nekem találták ki. Nekem nem fontos semmit átvinni és plugineket se használok. :) Alap dolgokra használom meg néha FTP kapcsolatra. Épp jókor jött a 8-as mert a SpeedCommandert használtam eddig de az a legutóbbi frissítése óta random bezáródott, semmi hibát nem írt ki... úgyhogy újra TC-s vagyok, hosszú szünet után. :)

Thanos was right.

(#1534) Sk8erPeter válasza BullZeye (#1532) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ízlések és pofonok, kinek miért kell egyik vagy másik változat (32 vagy 64 bit). Jelenleg nekem pl. semmi szükségem a 32 bites változatra, így teljesen megelégszem a 64 bitessel.
A színekre és hasonlókra vonatkozó beállítás viszont nem érv, mivel az defaultból a wincmd.ini-ben tárolódik, az meg érvényes és hordozható 32 és 64 bites változattól tökéletesen függetlenül. :)

http://ghisler.ch/board/viewtopic.php?p=237335&sid=0d27ac5f49aee47e3ee3ffe861773f08#237335
ghisler(Author)
"There are no big benefits, but you can now compare really big files (several GBytes), e.g. large log files or so."

Aztán ugyanitt még idézik ezt:
"The system isolates 32-bit applications from 64-bit applications, which includes preventing file and registry collisions. Console, GUI, and service applications are supported. The system provides interoperability across the 32/64 boundary for scenarios such as cut and paste and COM. However, 32-bit processes cannot load 64-bit DLLs for execution, and 64-bit processes cannot load 32-bit DLLs for execution. This restriction does not apply to DLLs loaded as data files or image resource files; for more information, see LoadLibraryEx."

Sk8erPeter

(#1535) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

A 8-as változatban, a korábbi katasztrofális FTP jelszó kezelést javították? (titkosításnak nem nevezhető, bárki számára megnyitható TXT fájlban tárolás, stb stb-re gondolok)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1536) fatal` válasza Fire/SOUL/CD (#1535) üzenetére


fatal`
titán

Régóta lehet mesterjelszóval védeni az ftp kapcsolatokat, ott a kódolás gomb az ftp kapcsolatoknál.

Én maradtam egyelőre a 32bites verziónál, az MTP plugint és az Uninstaller plugint baromira megszoktam. :)

[ Szerkesztve ]

(#1537) Fire/SOUL/CD válasza fatal` (#1536) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor másképp kérdezem: ha mesterjelszót használsz is, akkor is simán egy bármilyen "nézőkével" megtekinthető a wcx_ftp.ini tartalma?
(Nem díjazom, ha egy szöveges fájlban simán olvasható a szerver címe és a felhasználónév stb)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1538) fatal` válasza Fire/SOUL/CD (#1537) üzenetére


fatal`
titán

Gondolom igen, de szarrá van benne titkosítva a jelszó, miért ekkora probléma ez?:)

(#1539) BullZeye válasza fatal` (#1538) üzenetére


BullZeye
veterán

Szarrá titkosított jelszót cirka 1 kattintás láthatóvá/olvashatóvá/másolhatóvá tenni, gondolom ez a baja neki. :)

(#1540) fatal` válasza BullZeye (#1539) üzenetére


fatal`
titán

Mesterjelszó után? Azt igen erősen kétlem.

(#1541) Fire/SOUL/CD válasza BullZeye (#1539) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, nem az a "bajom", hanem amit írtam: "Nem díjazom, ha egy szöveges fájlban simán olvasható a szerver címe és a felhasználónév stb"
Ha meg látszik a 8-asban is (nincs-e tekintetben változás a 7-eshez képest), akkor használom az eddig is használt FTP kliensem. Pusztán érdeklődtem, hogy van-e változás ezen a fronton a 8-asnál...

(AES256-os titkosítást (ha nem 1 karakteres a jelszó), nem kell ebben az életben visszafejteni(A mesterjelszó AES256-ot használ))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1542) fatal` válasza Fire/SOUL/CD (#1541) üzenetére


fatal`
titán

Na megnéztem, csak a jelszót titkosítja.

(#1543) vante válasza Fire/SOUL/CD (#1541) üzenetére


vante
aktív tag

Az miért baj? ha egyszer a jelszó nélkül használhatatlan...

[ Szerkesztve ]

(#1544) BullZeye válasza vante (#1543) üzenetére


BullZeye
veterán

Valszeg mert a sexyboyz.ftp.org eléggé sokat mondó, amit nem szeretne XD

(#1545) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#1541) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jelenleg melyik FTP-klienst használod?

Sk8erPeter

(#1546) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#1545) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

SmartFTP Ultimate

vante
Nem a használhatatlanon van a lényeg. Nyilván nem egy kategóriájú munkát végzünk, FTP account-okl információiról nem lehet betekintést nyerni egy nézőkével...

hunfatal - kösz, hogy megnézted.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1547) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#1546) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezek szerint ez titkosítva tárolja a hostneveket és felhasználóneveket is?

Mellesleg régebben, amikor próbáltam, a FileZilla is igencsak hiányos volt biztonság terén (hogy hogyan tárolja az adatokat).

Sk8erPeter

(#1548) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#1547) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Ezek szerint ez titkosítva tárolja a hostneveket és felhasználóneveket is?"
Nem. Bővebben privátba írtam.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1549) vante válasza Fire/SOUL/CD (#1548) üzenetére


vante
aktív tag

Viszont, ha a többi ftp-s program sem titkosít mindent, akkor nem tudom hogy várható el itt is...

Nem tudom milyen környezetben akarod használni, többfelhasználós vagy csak azt akarod hogy a jelenlegi fiókkal használt internetről leszedett "ismeretlen" programok ne férjenek hozzá?

(#1550) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

A téma adott: total commander, csoportos átnevezés.
Hogyan tudom megoldani vele azt, hogy egy könyvtárban az azonos kiterjesztésű fájlok nevéből egy adott szakaszt (egy szakaszt, mely mindegyikben megegyezik) kitöröljek vele?
(Eddig csak arra sikerült rájönni, hogy hogyan szúrhatok be ilyen szakaszokat...) Manuálisan természetesen könnyen megoldható a probléma, de sokáig tart/macerás/idegőrlő.

Nem minden vándorút céltalan...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.