Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1251) fatal` válasza #41133696 (#1248) üzenetére


fatal`
titán

A mostani is tökéletesen használható 64biten, csak a system32 könyvtárban vannak néha problémák, de arra van egy belső kapcsoló, illetve a syswow64 könyvtárban minden elérhető (ezt meg a windows emulálja). Azért nem volt 64bites eddig, mert nem volt 64bites delphi, azonban átírja az egészet Lazarusban.

(#1252) F34R válasza fatal` (#1251) üzenetére


F34R
nagyúr

hmm érdekes ezt nem tudtam akkor lesznek új funkciók is és GUI változás is ?

(#1253) fatal` válasza F34R (#1252) üzenetére


fatal`
titán

Új funkciók szerintem lesznek, mint minden verziónál. A GUI szerintem marad, ne is csicsázza el, tökéletes ez. Az a lényeg, hogy gyorsan használható legyen, és ez most is teljesül.

(#1254) Sk8erPeter válasza F34R (#1252) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Erről olvasd el ezt a cikket: [link].

A 64 bites azért érdekes, mert jobb lehet a program teljesítménye, ha úgy van megírva a program, hogy a 64 bites operációs rendszer által adott lehetőségeket kihasználja (rendesen leegyszerűsítve).

hunfatal: Delphi, majd most Lazarus, ez jó. :D Alig elavult mindkettő... :D
Mondjuk ettől függetlenül faszán van megírva a Total Commander. Olyan szinten, hogy bármennyire kerestem, még mindig nem találtam jó alternatívát rá pl. Linuxra. Valamilyen szempontból mindegyik kevesebbet tud (beállíthatóság, elérhető menüpontok, hotkey-k, stb.).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1267) Thomas16


Thomas16
tag

Hali!

Letöltöttem egy fájlt, ami fel van darabolva .001, .002, stb végződésű fájlokká.

Odáig eljutottam, hogy ezeket egyesíteni kell. Ezután kaptam egy .out végződésű fájlt, amibe be van csomagolva az iso fájl, ami nekem kellene.
Viszont az out fájlt már nem tudom kicsomagolni, mert ott meg egy .r00 végű fájlt kér.

Valakinek van ötlete a problémára?

Üdv: Thomas

(#1268) fatal` válasza Thomas16 (#1267) üzenetére


fatal`
titán

Biztos, hogy ezek total commanderrel darabolt fájlok és nem rarok? Ha tcmdvel van darabolva, akkor kell mellé legyen egy .crc fájl, azon enter és összeilleszti.

Ha nem, akkor próbáld meg winrarral kicsomagolni.

(#1269) canniball válasza Thomas16 (#1267) üzenetére


canniball
nagyúr

Próbáld meg az .out-ot átnevezni .iso-ra.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1270) Thomas16 válasza fatal` (#1268) üzenetére


Thomas16
tag

Csak egy nfo és egy sfv fájl a 001-061-es fájlok mellett.
A winraros csomagolás is ugyanazt az üzenetet írja ki. :(

(#1271) fatal` válasza Thomas16 (#1270) üzenetére


fatal`
titán

Pedig az winrarral van tömörítve akkor így avval kellene kicsomagolni. De lehet, hogy sérült az egész azért nem tudod kitömöríteni.

(#1272) Thomas16 válasza canniball (#1269) üzenetére


Thomas16
tag

Átnevezés és megnyitás esetén:
"A fájl formátuma érvénytelen vagy nem támogatott."

(#1273) Thomas16 válasza fatal` (#1271) üzenetére


Thomas16
tag

A winraros kicsomagolás segített.
Csak eddig a TC-ben próbálkoztam, azért nem sikerült.

Köszi a segítséget! :)

(#1274) venember83


venember83
nagyúr

A totalcmd FTP beállításait tartalmazó wcx_ftp.ini fájlból hogy lehet dekódolni a jelszót? Van rá valamilyen gyors és egyszerű mód? Köszönöm a segítséget.

(#1275) fatal` válasza venember83 (#1274) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem sehogy. Max úgy, hogy berakod egy total commanderbe és a jelszó mezőt nézed meg valamilyen programmal, ha ez működőképes egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#1276) PhoenixK válasza venember83 (#1274) üzenetére


PhoenixK
őstag

Van rá program: Windows Commander FTP Crack
Leírás: [link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1277) fatal` válasza PhoenixK (#1276) üzenetére


fatal`
titán

Hoppá, na ezt nem tudtam. :)

(#1278) venember83 válasza PhoenixK (#1276) üzenetére


venember83
nagyúr

Köszönöm, hunfatal kollégának is, tulajdonképpen az ő módszerével sikerült. Amúgy a saját ini fájlomban tárolt jelszóra voltam kíváncsi, tehát nem kell megijedni, nem volt semmi illegális indok a dolog mögött.

(#1279) PhoenixK válasza venember83 (#1278) üzenetére


PhoenixK
őstag

Anno nekem is hasonló okokból kellett, mivel a jelszó-adatbázisom részlegesen korrupt lett, de sajnos későn vettem észre! A mentés meg a heti másolásnál felül lett írva...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1280) fatal` válasza venember83 (#1278) üzenetére


fatal`
titán

Sejtettem, ezért is segítettem. :)

(#1281) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Hogyan lehet megnézni a jelszót, amivel FTP szerverhez kapcsolódok?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1282) fatal` válasza tknof1871 (#1281) üzenetére


fatal`
titán

(#1283) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok!

pár hete újra raktam a gépem egy korábbi friss telepítés-mentésből. azóta a total commanderben egy furcsaság ütötte fel a fejét: az össze mappa nevét, ami csupa nagybetűvel volt írva, kicsire cserélte. az újonnan készített mappákba sem tudom csak nagybetűvel jelölni, mert kicsire változtatja. a kis- és nagybetűk kombinációját tudja kezelni

ÚJ MAPPA --> új mappa
Új Mappa --> Új Mappa

:F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1284) Fire/SOUL/CD válasza Wolfskin (#1283) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Intézővel is próbáld meg, ott minden oké?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1285) canniball válasza Wolfskin (#1283) üzenetére


canniball
nagyúr

És ha Intézőben jó akkor nézz körül a TC beállításaiban, valahol van erre egy menüpont (de persze hiába túrom már negyed órája most bezzeg nem találom :W ).

Én is kérdeznék: 7.50-ből kimentettem a wincmd.ini-t, 7.55-be "importáltam", nagyrészt sikerült is a dolog de az eszköztár nem állt be a régi, megszokott kiosztásra, mit rontottam el?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1286) canniball válasza canniball (#1285) üzenetére


canniball
nagyúr

Talán ez: Beállítások-> Általános beállítások-> Képernyő-> A 8.3 formátumú fájlok kisbetűvel. Bár ez a régebbi nagybetűs mappáimra nincs hatással, csak az újonnan létrehozottra...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1287) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#1286) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az nem lehet, mert az ubulka~1, ubulka~2 formátumra állítja (DOS formátumra na, ami a neve is) :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1288) PhoenixK válasza canniball (#1285) üzenetére


PhoenixK
őstag

Én is így vagyok vele, van valami beállítás, de nem tudom már mi! :W

A visszaállításhoz: A DEFAULT.BAR-t (illetve egyéb *.BAR) is vissza kell állítani! Én általában telepítés előtt a legfrissebb verziót ráhúzom a mostanira, majd a teljes mappát kimentem (nekem a wincmd.ini is itt van - ezért nem is keresi máshol). Win újratelepítés után (1. lépés persze) ugyanazt a verziót telepítem (ikonok, reg bejegyzések miatt), majd rámásolom a kimentett totalcmd mappát.

szerk.: a 7.56a-t nem rakod fel?

@Fire/SOUL/CD: Jogos, ott a pont!

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1289) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#1287) üzenetére


canniball
nagyúr

Próba után írtam: létrehoztam egy mappát [DOS], bekapcsolom ezt a menüpontot, ekkor így jeleníti meg: [Dos], kikapcsolom megint ezt látom: [DOS]. Persze ettől még lehet tévedek. :R

PhoenixK!
Átmásoltam a default.bar-t (meg a default.br2-t is), rajtam ez sem segített...
7.56 majd akkor ha lesz x64 magyar. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1290) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#1289) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Ebben igazad van, csak gondolom 8 karaternél hosszabb nevű mappái is vannak, csak feltűnne lenne a Tilde karakter (~) a mappa nevében...

2. A Hosszú fájlnevek megtartása opció engedélyezése esetén (alapon azon van), nincs ilyen kihatása a 8.3 formátunak, ha meg a korábbi opció ki van kapcsolva(a 8.3 meg be), akkor egyből Tilde hegyek jelennek meg illetve ÚJ MAPPA létrehozásakor jmappa~1 lesz a neve...

Rejtélyes a dolog, remélem az alap TC-t használja, nem pedig valamelyik speckó kiegészítős változatot...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1291) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#1290) üzenetére


canniball
nagyúr

Én pl. csak rövid nagybetűs mappákat szoktam kreálni, de majd jön a kolléga aztán elmondja ő mire jutott. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1292) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Intézőben csináltam egy mappát, hogy ABBA, azt a tcm Abba-ként jeleníti meg.
Ha tcm-ben átírom, akkor ABBa mehet, de ha arra írom, hogy ABBA, akkor enter után Abba marad... ennyit a popzenéről.

ezután ABBA is hagytam a próbálkozást, tovább olvastam a hozzászólásokat. és valóban, a A 8.3 formátumú fájlok kisbetűvel. jelölőbe belement egy pipa. pedig nem állítgattam mostanában semmit, nem is értem. :W

kösz!

az ini fájlra van egy ilyen megoldás, az ini relocation, amivel telepítés után át lehet rakni máshová, de a többire nem tudom.

az egyéb beállításokkal nem bajlódom, mivel hosszú kísérletezés és keresgélés után sikerült olyan hordozható verziót összeütni, ami működik. így nekem a c helyett a z meghajtóról fut, illetve más gépeken, ahol dolgozom szintén a saját arculattal, testre szabva megy.
a frissítés is egyszerű, mivel feltelepítem az új verziót, utána pedig az app/ tcm mappában kicserélem/felülírom a friss fájlokkal (jelenleg 7.55a). az ini-t, meg a plugineket máshonnan hívja be, tehát minden marad ahogy volt.
egy dolog nem klappol csupán, hogy idegen gépen, a menübe általam pluszba berakott ikonokat nem látja, mivel azt az eredeti helyről akarja belinkelni. a funkció ott van, csak az ikon nem látszik. valahogy úgy kellene beírni a hivatkozását, hogy nem z:\..., hanem % vagy más ~ (?) jellel, hogy a saját mappában keresse. még nem jöttem rá :F .

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1293) canniball válasza Wolfskin (#1292) üzenetére


canniball
nagyúr

A lényeg hogy sikerült! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1294) stupid user


stupid user
tag

Sziasztok,

előre bocsátom, nem olvastam végig az összes hozzászólást.

Kérdésem az lenne, lehet-e valahogy egyik gépről a másikra ftp beállításokat másolni, vagy egyenként fel kéne vinnem őket újra?

Előre is kösz a segítséget

[ Szerkesztve ]

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#1295) PhoenixK válasza stupid user (#1294) üzenetére


PhoenixK
őstag

A Súgó -> Total Commander névjegya
Itt kiírja az ini file-ok helyét. neked a wcx_ftp.ini kell, azt másold át.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1296) stupid user válasza PhoenixK (#1295) üzenetére


stupid user
tag

köszönöm

hálám üldözni fog

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#1297) mzx


mzx
senior tag

hali!

A teló képnézegetője kizárólag dátum szerint rendezi a képeket, ráadásul meg sem jeleníti a képfile-ok neveit. Így hát a fent levő képnézőn nem tudok képregényt olvasni. Tudom, megoldást jelenthet egy másik képnézegető, Androidos (majd megkérdezek egy telókhoz értőt, vagy ha tudtok letöltési linket normalis képnéző app-ra, szívesen veszem :) ), de a jelen helyzetben , úgy fest, az lenne a megoldás, ha át tudnám írni a kép file-k dátumozását, a file nevek sorrendjében. Total Commander -ben nem leltem a megoldást, de ha ott meg lehet oldani, vagy más módon, érdekelne csoportos dátumátnevezés, a file nevek sorrendjének megfelelő időrendi sort generálva. :) Tehát nekem mindegy, mi a kezdő dátum-idő, és a léptetés mértéke is mindegy, csak feleljen meg a file dátumok időbeli sorrendje a hozzájuk tartozó file nevek sorrendjével. Pl. a01.jpg-től a60.jpg -ig vannak mappában file-ok, és legyen a legrégebbi dátumú az a01.jpg, a legújabb pedig az a60.jpg, a közte levők meg időben növekvően. De lehet felőlem csökkenő sorrend is, csak feleljen meg egymásnak a dátum-idő sorrend, a file nevekével, ez a cél. ;)

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." /Petőfi Sándor/
-> ez nagyon tecccc :C ..de a Süsü avatár is üt :U

(#1298) Fire/SOUL/CD válasza mzx (#1297) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. amikor lemásolod a kütyüről a gépre a képeket, akkor pontosan mi lesz a fájlnév?
2. a lemásolást követően, jobb egér a fájlon/tulajdonságok/általános fül, itt a létrehozva/módisítva/hozzáférés dátumok között van eltérés a fájlok közt?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1299) mzx válasza Fire/SOUL/CD (#1298) üzenetére


mzx
senior tag

Köszi, h válaszoltál. :) Egyébként azóta kaptam vkitől egy fincsi kis scriptet linuxra, és megoldódott a problémó. :)

De akkor már reagálok két pontodra:

1. Pontosan ugyan az lesz, a file nevek is, meg a dátumaik is.
2. ezt még nem néztem, mert többnyire linuxban tartózkodom. :) De a lényeg, hogy script -tel megoldódott már.

További szép napot kívánok! :)

(#1300) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Van egy sorozat, melynek minden egyes része önállóan van feldarabolva TC-vel (minden rész 3 darab fájlból áll).
A gondom az, hogy ezeket csak részenként tudom egyesíteni (elindítom az első rész egyesítését, majd 10 mp után kiírja hogy kész, majd ugyanezt eljátszom a további részekkel).

Van olyan megoldás, mely egyesít minden egyes darabot manuális beavatkozás nélkül?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.