Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1801) Sk8erPeter válasza Chrys_ (#1798) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, bocs, igazad van, a végére elfelejtettem, hogy pont az a lényeg, amit írtál, hogy "mindig a betömörítendő állomány adja a kiindulási helyet", tehát ettől még mindig ugyanott tartunk, hogy nem tudjuk biztosan a pendrive meghajtó-betűjelét. :B

Sk8erPeter

(#1802) Chrys_ válasza Sk8erPeter (#1801) üzenetére


Chrys_
addikt

Ha jól láttam, akkor ZIP-re van plugin (nem próbáltam még ki), rar-ra nem találtam.

(#1803) fatal` válasza Chrys_ (#1802) üzenetére


fatal`
titán

ZIP-hez nem kell semmi, azt alapból tudja a TC. A RAR viszont fizetős formátum, ahhoz kell külső telepítő.

7-ziphez van plugin.

(#1804) Chrys_ válasza fatal` (#1803) üzenetére


Chrys_
addikt

Igen, 7Zip, rosszul írtam.

(#1805) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

TC-vel le tudom tölteni egy oldal (www.akármi.eu/mappa) összes almappáját és a benne lévő jpg fileokat?

(#1806) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Van olyan beállítás a TCM -ben, hogy ha egy adott mappába ha belelépünk, akkor a tartalmat egy adott oszlop szerint rendezze úgy, hogy az a rendezés csak abban a mappában legyen érvényes?

Válaszokat előre is köszönöm,
Peti

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1807) Sk8erPeter válasza zetecR (#1805) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ennek SEMMI köze nincs a TC-hez.
Ennek van:
http://www.httrack.com/

SZERK.:
hacsak nem FTP-kapcsolatra gondoltál, de nem igazán fejtetted ki...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1808) fatal` válasza zetecR (#1805) üzenetére


fatal`
titán

Nem. Konkrét fájlt igen, mappát nem, csak FTP-n.

(#1806) pvt.peter: Ilyen sincs szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1809) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Rendszerindításkor egy batch file segítségével felcsatolok meghajtóként egy mappát (subst parancs). Ez a windows intézőben szépen megjelenik, de a Total Commander és a Free Commander sem jeleníti meg a meghajtót se a lemezegység gombsorban, se a legördülő menüben. Win8 Pro 64 bit van fent és a legújabb TC és FC.
Mi lehet a probléma?
Előre is köszi a segítséget!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1810) zetecR válasza Sk8erPeter (#1807) üzenetére


zetecR
addikt

Nem FTP kapcsolat, egyszerűen a www.valami.hu/mappa címre egy fa struktúra jön be, ami almappáiban jpg file-ok vannak (sok), amiket szeretnék lementeni, de nem úgy, hogy egyenként megnyitogatom és lementegetem, hanem valamilyen egyszerű, copy-féle módszerrel. :)

(#1811) Sk8erPeter válasza zetecR (#1810) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Továbbra sem kapcsolódik semmilyen módon a Total Commanderhez a kérdésed, de már ezt is írtam az előbb, és még egy konkrét programot is belinkeltem neked, amivel meg tudod oldani. Megnézted már? :U

Sk8erPeter

(#1812) zetecR válasza Sk8erPeter (#1811) üzenetére


zetecR
addikt

Meg, persze, csak gondoltam kifejtem jobban, ah nem volt teljesen érhető.
Köszi a segítséget.

(#1813) pvt.peter válasza fatal` (#1808) üzenetére


pvt.peter
őstag

Sajnos én is erre a megállapításra jutottam.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1814) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy egy usb-s meghajtó beragadt a total commanderben. A Lemezek mellett jelzi hogy ott van, de közben semmi nincs bedugva a gépbe. Ezt hogyan tudom onnan eltávolítani? Esetleg csak az újra telepítés segít? :U
A képen a "h" jelű meghajtóról lenne szó.

(#1815) Sk8erPeter válasza cekkk (#1814) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Első tippre ez olyasmi lehet, mint ami nálam is volt, hogy egy multifunkciós Epson nyomtató+scannerkészüléket rádugtam a gépre, és mivel ennek van egy kártyaolvasója is, egyből lett egy állandóan ott éktelenkedő meghajtóm, ami akkor is látszott, ha nem volt épp benne memóriakártya, erre ez jelentette a megoldást:
http://prohardver.hu/tema/total_commander/hsz_1209-1210.html

http://www.totalcommander.hu/archives/782

wincmd.ini fájlba egy plusz sor:
HideRemovableNoMedia=1
"Ha nincs média a kártyaolvasókban, akkor nem mutatja őket."

Habár most nézem, hogy a TC 8-as verziójánál nálam nincs bent ez a sor, mégis elrejtődik alapból ez a meghajtó... Hányas verziód van fent?

Sk8erPeter

(#1816) cekkk válasza Sk8erPeter (#1815) üzenetére


cekkk
veterán

7.56-s van fent nálam.
Már is megnézem azokat amiket írtál.
Köszi a válaszodat.

Szerk:
Ez meg is oldotta a dolgot.
Viszont amikor bedugtam valamit akkor sose ez a lett az aktív hanem megjelent egy új és így kettő volt egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#1817) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

TC 8.01-nél tapasztalok olyat, hogy másolásnál elkezdi gyorsan 100-110MB/s-el másolni a dolgokat, de csak 99%-ig. Ott megáll, és vár nem keveset.
Ez egyedi jelenség, vagy más is tapasztalt már ilyet? Meg lehetne oldani, hogy a valós sebességet, és időt mutassa?

:R

(#1818) PhoenixK válasza akom (#1817) üzenetére


PhoenixK
őstag

Próbáld meg a másolási módit átállítani:
Beállítások -> Általános beállítások -> Másolás/Törlés -> Másolás/beillesztés Exploreren keresztül

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1819) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Hogyan tudnám azt beállítani, hogy az alábbi képen levő fájlok így legyenek rendezve?
[link]

M1_Notify_Lite.csv
M2_NXT-rc.csv
M3_Omnidroid.csv
...
...

Tehát az M1... után ne az M10... jöjjön.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1820) akom válasza PhoenixK (#1818) üzenetére


akom
senior tag

Köszönöm Süsü az ötletet, de sajnos nem változott semmi.
A jelenség megmaradt :(

(#1821) PhoenixK válasza pvt.peter (#1819) üzenetére


PhoenixK
őstag

Első tesztre ez bejött:
Beállítások -> Általános beállítások -> Képernyő -> Rendezési elv: -> Természetes rendezés: karakterkód és számok által

@akom: Ha viszont így is belassul, akkor ott nem a TC a problémás. Esetleg érdemes lehet a HDD-vezérlő driver-ét frissíteni, de akár az is megeshet, hogy a vinyó viselkedéséből adódik. Nagy cache-sel rendelkező HDD-k esetén előfordulhat, hogy a cache-be kiírja a dolgokat, és onnan a végleges (vagy akár késleltetett írás - bár ennek a természetében nem vagyok biztos) lemezre írás végéig nem jelez vissza, hogy az adat ki van írva

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1822) akom válasza PhoenixK (#1821) üzenetére


akom
senior tag

Én is gondoltam erre a driver, és cache dologra.
Csak ha a windows-ba másolom (Áthúzom egyik ablakból a másikba) akkor tökéletesen látom hogy 80-100MB/s sebességen másolja, és jelzi mennyi van még hátra a másolásból.

(#1823) PhoenixK válasza akom (#1822) üzenetére


PhoenixK
őstag

Furcsa... Ha beállítod, amit fent írtam, akkor ugyanazt a módszert kell, hogy használja, mint az explorer (ugyanazzal a státusz-ablakkal)

szerk.: Kipróbáltam megint, nekem így az explorer/windows módszerrel másol.

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1824) akom válasza PhoenixK (#1823) üzenetére


akom
senior tag

Érdekes.

Újra fogom telepíteni a TC-t.

(#1825) PhoenixK válasza akom (#1824) üzenetére


PhoenixK
őstag

Tehát nem az explorer-rel másol ilyenkor nálad? :Y
Még egy nagyon utolsó ötletem van: Nem írható a wincmd.ini-d, és ezért nem menti el a beállítást. Próbáltad adminisztrátorként futtatni, és úgy beállítani neki?

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1826) akom válasza PhoenixK (#1825) üzenetére


akom
senior tag

Nem.

Szerintem is az .ini-t nem tudja írni.

Csak ugye megint felmerül a gond, hogy ok explorer modban másolja, de ott nem tudok pause-álni, sorbaállítani...

(#1827) pvt.peter válasza PhoenixK (#1821) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi, pöpec. :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1828) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Sziasztok!

Van arra lehetőség, hogy megadva fájlneveket, több könyvtárból is kijelöljek fájlokat? Konkretizálom, mert így még nem túl érthető: van egy fájllistám egy txt-ben teljes elérési utakkal, ebből az összes fájlt szeretném kijelölni pl. TC-ben, hogy aztán ezeket a fájlokat drag'n'droppal egyszerűen behúzzam egy másik alkalmazásba - ezzel megnyitva ott ezeket a fájlokat.
Azt tudom, hogy van az a lehetőség, hogy több könyvtárat is meg tudjak nyitni, fájljait listázni, ha kijelölöm a megfelelő könyvtárakat, majd nyomok egy Ctrl+Shift+B-t. De van arra is lehetőség, hogy ezen a listán belül (ti. több megnyitott könyvtár tartalma ömlesztve) egy hosszú elérésiút-lista alapján (többszáz fájl, de persze ezt részletekre tudom bontani, ha korlátba ütköznék) kijelöljek bizonyos fájlokat?

Ez lenne a kérdés, de még jobban konkretizálom, hátha valakinek beugrik esetleg TC-n kívüli megoldás is.
Van az általam igen kedvelt MusicBrainz Picard program, amiben kifejezetten CSAK azokat a zenefájlokat szeretném megnyitni, amelyek nincsenek normálisan tagekkel ellátva (előadó, cím, stb.). Nos, van az ilyen fájlokról egy listám elérési utakkal, ezeket szeretném megnyitni.
Először az jutott eszembe, hogy nyomok egy Ctrl+O-t, megnyílik a Windows szokásos fájlmegnyitó dialógusablaka, egyszerűen itt a "File name" mezőbe bedobom az elérési utakat idézőjellel, szóközzel ellátva (pl. "fájl1.mp3" "fájl2.mp3" "fájl3.mp3"), ahogy látható, amikor az ember több fájlt kézzel kijelöl, de ez nagyon korlátos, túl kevés karaktert fogad be. Viszont a programba bedobás az működőképes lenne, ezért gondoltam rá, hogy TC-ben egyszerre kijelölöm azt a sok fájlt, csak odáig nem jutottam el, hogyan kéne kijelölni ennyi fájlt az elérési utaktól függően.

Lehet, hogy valami nem ugrott be eddig, szóval jól jönnének ötletek. :) Köszi!

Sk8erPeter

(#1829) fatal` válasza Sk8erPeter (#1828) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudok ilyenről sajnos. :(

Szerintem egyszerűbb lenne írni egy programot, ami benyalja a txt-ből az elérési utakat és megnyitogatja őket.

[ Szerkesztve ]

(#1830) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#1828) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyszerűbb lenne egy másik, megfelelő MP3 manager-t használni, ha az általad használt nem tud rendezni/szűrni aszerint, hogy van-e TAG vagy sem. (Arról nem is beszélve, hogy kijelölve a TAG nélkülieket batch feldolgozást is támogat)

Fenti feature-ket támogatja pl ez a cucc: Helium Music Manager is (van free változata is)

TC-ben talán az megoldás lehet(ha jól értettem, amit írtál), hogy egyszerűen végigkeresed a teljes meghajtót MP3-ak után (ALT+F7 és *.mp3) aztán kiteszed a keresési eredményeket ablakba (keresési ablak jobb alsó szélén gomb). Ott ömlesztve lesz az összes mp3.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1831) Sk8erPeter válasza fatal` (#1829) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát egy olyan programot kb. 5 perc alatt lehetne írni, de attól még a fájlok a MusicBrainz Picard progiban nem lesznek megnyitva. :DDD
Szóval érted, az a cél, hogy abban a progiban szelektív módon legyenek megnyitva a fájlok, és lehessen őket szépen tagelni (de még inkább tageltetni a szerverrel, amiről a metaadatokat általában elég korrekt eredménnyel lehúzza, úgy, hogy a saját fájljaimról bizonyos adatokat feltölt, és összeveti az adatbázisával), ahhoz meg be kéne húznom oda a fájlokat, nem komplett könyvtárakat akarnék megnyitni, meg persze a többszázat nem kézzel szeretném kijelölgetni. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1832) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#1830) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hű, köszi, ez eddig eléggé bejövős! :K Nem is ismertem ezt a progit.
Kipróbálom normálisan, nemsokára lesz rá időm, aztán visszajelzek. :)

"TC-ben talán az megoldás lehet(ha jól értettem, amit írtál), hogy egyszerűen végigkeresed a teljes meghajtót MP3-ak után (ALT+F7 és *.mp3) aztán kiteszed a keresési eredményeket ablakba (keresési ablak jobb alsó szélén gomb). Ott ömlesztve lesz az összes mp3."
Magát a módszert természetesen ismerem jól, de az lenne itt a lényeg, hogy CSAK azokat a fájlokat tudjam kijelölni, amik abba a bizonyos txt-be konkrét elérési út alapján ki lettek gyűjtve - az összes mp3-fájllal ugyanott vagyok, ahol a part szakad, mivel az említett programban komplett könyvtárat természetesen hozzá lehet adni, és onnan kigyűjti a zenefájlokat (nem csak mp3-fájlok lehetnek taggel ellátva).

Na, de a lényeg, hogy kipróbálom az általad ajánlott progit inkább tényleg. :)
Ez amúgy is sokkal komolyabbnak tűnik már ránézésre (a MusicBrainz Picard magára a tagelési folyamatra nagyon jó, csak a szofisztikált szűrési lehetőségeket nem is értem, miért nem készítették el).
Eléggé OFF, de egyébként a WinAmp is támogat batch-szerű tagelést: jobb klikk - Send to > Auto-tag; ezzel viszont az a probléma, hogy nagyon sokszor igénytelenül feltöltött adatokat gyűjt be (szarul kitöltött infók, sokszor tapasztaltam), gondolom ez elsősorban szimplán felhasználói adatbázis, nem egy normálisan felügyelt, és innen húzza le az adatokat.
A MusicBrainz Picard amúgy úgy működik, hogy feltölt valami "audio fingerprintet", és ez alapján veti össze a szerveren lévő adatbázissal, hogy ez vajon melyik zenefájl. Néha hibázik, de általában egész hatékony.
Gondolom ilyesmi módon megy az általad ajánlott Helium Music Manager is. De majd megnézem a honlapján. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1833) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Régen a fájlok másolásához a DOS-ban lehetett használni egy kapcsolót, azt hiszen VERIFY volt a neve. Ezzel ellenőrizni lehetett a másolást, rendben történt-e meg. Ilyen ellenőrzést lehet használni a totac commander-ben vagy nem? Csak a mai Windowsos másolásokban van, vagy ott se? Létezik még ilyen?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1834) fatal` válasza Sk8erPeter (#1831) üzenetére


fatal`
titán

Már miért nem? Akkor nem megnyitod az mp3at, hanem a MusicBrainz Picardnak adod be paraméternek a beolvasott fájlokat (mint a windows beállítás, csak nem módosítod rendszerszinten csak hivogatod az exéjét meg a paramétert).

Mondjuk így n példányt nyit, de másképp tcből sem lehetne sehogy.

(#1833) tknof1871: Én nem tudok ilyenről, de még nem láttam olyat, hogy hibás lett volna a másolat (és erről ne adott volna hibajelzést).

[ Szerkesztve ]

(#1835) tknof1871 válasza fatal` (#1834) üzenetére


tknof1871
őstag

Én nem tudok ilyenről, de még nem láttam olyat, hogy hibás lett volna a másolat (és erről ne adott volna hibajelzést).

Ez nekem úgy hangzik, mintha a Total Commander másolási funkciójába integrálták volna a másolás ellenőrzését, vagy tévedek?

Mekkora a valószínűsége, hogy a másolásba hiba csúszik? Mi növeli a valószínűségét?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1836) fatal` válasza tknof1871 (#1835) üzenetére


fatal`
titán

Ha nem tudja írni az adott eszközt, akkor hibát dob (kivéve ha mondjuk letéped a pendriveot másolás közben, akkor a töredék rajta marad a pendriveon, de ez nem a tc hibája). Ha tudja írni, akkor nagyjából semekkora.

(#1837) tknof1871


tknof1871
őstag

Ha van 3 fizikai külön meghajtó (HDD), mindegyiken csak egy partícióval, és természetesen C:-n van az operációs rendszer, akkor ha D: HDD-ről másolok E: HDD-re, akkor az adatok átmennek a C:-n is?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1838) fatal` válasza tknof1871 (#1837) üzenetére


fatal`
titán

Miért menne át? A HDD szektorokra van bontva, a kijelölt szektortartományra (partíció) másol.

[ Szerkesztve ]

(#1839) Fire/SOUL/CD válasza tknof1871 (#1837) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, mármint úgy érted, hogy először D-ről C-re, aztán C-ről E-re "mennek" az adatok? Mert ha igen, akkor nem, dehogyis. :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1840) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

8.01-es 64 bit-es TC-hez (Win7 64) keresek OpenSSL dll-t, hogy az SSL funkciót aktiválni lehessen az FTP-nél.

Hol találok ilyet? (amit eddig találtam vagy régi 2009-es volt vagy új de nem ment vele)

[ Szerkesztve ]

(#1841) PhoenixK válasza Alex123 (#1840) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ezt próbáld ki: http://ghisler.fileburst.com/addons/openssl+ssh64.zip

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1842) Alex123 válasza PhoenixK (#1841) üzenetére


Alex123
senior tag

Működik. köszi!

(#1843) tknof1871 válasza Fire/SOUL/CD (#1839) üzenetére


tknof1871
őstag

3 winchesterem van. Amelyiken a rendszer (C: ), csak az van a gépben. A másikakat egy dokkolóba teszem, maximum kettő mehet a dokkolóba. Valaki azt mondta, a dokkolóban lévők nem tudnak közvetlenül fájlokat másolni/áthelyezni egyikről a másikra a dokkolón belül megoldva. Tehát ha D: és E: a dokkolóban van és mikor D:-ről E:-re másolok, akkor D:-ről a fájl elindul a házba az USB-n, ... Itt már nem értettem a magyarázatot és arra gondoltam, valahova íródnia kell és csak C: van a házban. Aztán a fájl visszaindul USB-n a dokkolóba az E: winchesterre.

Gondolom, felmerül a kérdés, miért csak a rendszermeghajtó van a házban. Gyakran van, hogy csak 10 percem van felmenni a netre megnézni híreket, érdekes fórumokat. Ezért nem akarom "koptatni" a másik kettőt, nem kapcsolom be a dokkolót.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1844) andorra


andorra
őstag

Megoldható-e, hogy pl az áthelyezés parancs kiadása után, ne kelljen azt jóváhagyni egy felugró ablakban, hanem egyből hajtsa végre a műveletet? Nem találtam ilyen lehetőséget a beállításokban. Jelenleg egy olyan munkában vagyok, hogy ezt többszáz alkalommal kell megcsinálnom.

(#1845) Fire/SOUL/CD válasza andorra (#1844) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez egy "kicsit" trükkösen van a TC-ben, ugyanis a beállítások/vegyes opciónál az egérrel való másoláskor(drag&drop) elől kell kiszedni a pipát.
Nevével ellentétben nem csak az egérrel való másoláskor/mozgatáskor nem jelenik meg a megerősítő ablak. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1846) andorra válasza Fire/SOUL/CD (#1845) üzenetére


andorra
őstag

Köszönöm, de ezt korábban megpróbáltam és már kivettem a pipát, most sincs ott, mégis kér megerősítést.

(#1847) Fire/SOUL/CD válasza andorra (#1846) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor másolj/mozgass (ez utóbbinál SHIFT-t kell nyomva tartani) egérrel...
(Nálam, amikor már 1x egérrel másoltam/mozgattam, utána már billentyűzettel is megy.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1848) andorra válasza Fire/SOUL/CD (#1847) üzenetére


andorra
őstag

Nálam, sajnos nem, csak egérrel. Kiléptem, újraindítottam, úgy sem.

(#1849) fatal` válasza andorra (#1844) üzenetére


fatal`
titán

Ennyire komoly probléma az enter az F6 után? :) Szerintem nincs ilyen beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#1850) andorra válasza fatal` (#1849) üzenetére


andorra
őstag

Ha órákon keresztül nyomkodod, akkor igen. Egyébként meg sem kérdezném.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.