Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#251) sbazsi válasza lesaux (#250) üzenetére


sbazsi
veterán

ezexerint az nem számítógép? ;] ;]

(#252) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Nem tudtok olyan programról ami kicseréli vagy eltünteti az ékezetes betűket a file nevekből?

pl így:

Nem tudtok olyan programrol ami kicsereli vagy eltunteti az ekezetes betuket a file nevekbol?

van millió képem és mp3 tele faxa ékezetekkel...nincs kedvem manuálias kiírtani az ékezeteket...

illetve lehet úgy beállítani az MRT-t hogy csak a könyvtárat adom meg + hogy melyik betűket mire cserélje..nem akarom(szeretném) :) az összes könyvtárat átnyálazni..

THX

Üdv. K

(#253) Bash válasza ekrisztian (#252) üzenetére


Bash
őstag

Nem tudom, hogy van-e ilyen program, de egy kis keresés és MRT segítségével könnyen és fájdalommentesen meg lehet csinálni.
A magyar abc-ben 8 ékezetes magánhangzó van (á, é, í, ó, ö, ő, ü, ű), ennyiszer kell végrehajtanod a műveletet.
Rákeresel pl. az ''á''-ra (Alt+F7), a találatokat betöltöd egy listába (Feed to listbox), kijelölöd az egészet (Ctrl+A), majd a MRT segítségével (Ctrl+M) kicseréled az ''á''-t ''a''-ra.

http://bashtravel.com/

(#254) ekrisztian válasza Bash (#253) üzenetére


ekrisztian
senior tag

THX!!!

de közben a google bejött...


Üdv. K

[link]

(#255) bzoley válasza Bash (#253) üzenetére


bzoley
veterán

Nem szóltam, figyelmetlen voltam.



[Szerkesztve]

(#256) ekrisztian válasza Bash (#253) üzenetére


ekrisztian
senior tag

..de tiéd jobban tetszik...csak még kell egy Ú betű is...


THX!! :R

(#257) Bash válasza ekrisztian (#256) üzenetére


Bash
őstag

Igaz, ilyenkor látszik meg igazán, hogy milyen régen is ültem iskolapadban. :)

http://bashtravel.com/

(#258) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha görgetek, akkor valami óvatos görgetés vagy mi van beállítva és baromira idegesít, hogy lassan mozognak a sorok. Hol lehet ezt átállítani? Vagy ez gyárilag ilyen?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#259) bzoley válasza Winner_hun (#258) üzenetére


bzoley
veterán

Ez Windows extra(asszem).
Win+Pause - speciális - teljesítmény, és lelövöd, ami nem kell.

[Szerkesztve]

(#260) birno


birno
addikt

TC PowerPackben megoldható, hogy drag&dropnál(akár másik ablakba, akár egy ablakon belül) ne másoljon hanem áthelyezzen?

(#261) L3zl13 válasza birno (#260) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az nem elég ha jobb klikkel húzod?

Aki hülye, haljon meg!

(#262) birno válasza L3zl13 (#261) üzenetére


birno
addikt

Ha jobb klikkel próbálom nem csinál semmit, nem kezdi el húzni csak ballal.
Ha windows módszert használom akkor úgy jó lenne, de norton commanderesnél nincs felugró sajna.

[Szerkesztve]

(#263) L3zl13 válasza birno (#262) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jah, tényleg.

Aki hülye, haljon meg!

(#264) birno válasza birno (#262) üzenetére


birno
addikt

UP a kérdésnek.

(#265) [HUN]Zolee válasza birno (#262) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

ha shift vagy ctrl -t nyomvatartva másolsz egérrel akkor áthelyezi (nem emlékszem melyik, csak láttam hogy így csinálta haver :) )

[Szerkesztve]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#266) #54715584


#54715584
törölt tag

mar ugyis ki van jelolve, nem eccerubb lent kozepen az athelyezesre kattintani? :U

(#267) Gabás válasza #54715584 (#266) üzenetére


Gabás
addikt

F6 gyorsabb :DDD

(#268) birno válasza #54715584 (#266) üzenetére


birno
addikt

Nem. :P
Mert nem biztos, hogy ki van jelölve s pl. ha egy mappában van több almappa meg fájlok s egy fájlt akarok áthelyezni egy almappába akkor a másik ablakban ki kell keresnem az almappát ás úgy áthelyezni.
Sokkal egyszerűbb lenne csak mgfogni s egy ablakon belül behúzni az almappába. :D

Furcsa, hogy mindig az ilyen apróságokra nincs megoldás.

(#269) [HUN]Zolee válasza birno (#268) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

szerintem máskor olvasd el amit írnak neked :P

amúgy most itthon megnéztem és a shiftet lenyomod és utánna áthúzod ahova szeretnéd, és áthelyezi.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#270) birno válasza [HUN]Zolee (#269) üzenetére


birno
addikt

Bakker, az az egy hsz kimaradt, az összes többit elolvastam, valszeg az azonos avatar zavart meg. :B
Köszi szépen, ez valóban működik. :R

[Szerkesztve]

(#271) fister


fister
tag

hogy lehet olyat csinálni, hogy dátum szerint rendezzen, de könyvtárakat is, ne csak fájlokat?

(#272) Xpod válasza fister (#271) üzenetére


Xpod
addikt

Ezt a menüben kell beállítani. Általános beűllítások->Megjelenítés->képernyő ->könyvtár rendezése.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#273) fister


fister
tag

köszi szépen

(#274) Antonio


Antonio
senior tag

... sziasztok nem használom sokat a TC (pedig kéne) de azon vagyok hogy megszokjam

egy kérdésem lenne hirtelen

FTP kapcsolatba vagyok és képeket töltök fel szerverre (kép.tar-ra), és egyszerre csak egy képet lehet másolni(?) (vagy nem?)

belehet állítani? és hogyan?
azt hogy pl kijelolom az összes képet és a gép magától tölti fel őket egymás után és nem nekem kell minden mindig újra kijelölnöm és kiadnom a parancsot másolásra, mindeneggyes felmásolt kép után

előre is köszi

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#275) Bash válasza Antonio (#274) üzenetére


Bash
őstag

Kijelölöd a feltöltendő képeket (Insert) és F5. Egymás után egyesével szépen feltölti őket, további felhasználói beavatkozást nem igényel.

http://bashtravel.com/

(#276) Antonio válasza Bash (#275) üzenetére


Antonio
senior tag

természetesen azzal kezdtem (mindent kijeloltem és F5) de nem akarta csinálni

valamit elszúrhattam ... na megnézem megint


ja persze a fától nem láttam az erdőt :),
az egyenkénti kijelolesnel ugye automatice megy a kép neve viszont csoportosnál
kell adni ... én meg nagy kényelmemben csak ''ok'' -éztam és nem néztem mit is kéne csinálni :B :B

sorry
felőlem törölhetitek a soraimat tök fölösleges volt a kérdésem :)


[Szerkesztve]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#277) Soockit


Soockit
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy hogyan tudom megcsinálni, hogy meghajtóként lássam az egyéb eszközöket amik megjelennek a Windows Intéző Alatt.

Gondolok itt pl. a következőkre:
Megosztási mappák
Nero Scout
Nokia Phone Browser
Ezek a könyvtárfában a Hálózati helyek felett vannak.
Remélem tudja mindenki, hogy mire gondolok és, tudtok is segíteni!

Ha nem akkor majd szúrok be egy képet!

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Soockit

(#278) deadguy


deadguy
aktív tag

Érdekes dolgot produkál a TC. Ha egy .exe file-ra akarok jobb gombbal kattintani, egyszerűen bezárja a progit... minden másra (pl.: mappák, nem .exe file-ok) engedi. Ugyanez a helyzet ha a jobb control melletti windows-izé gombot nyomom (NEM a win gomb; a másik). Valakinek valami ötlet?

Mod.: windows intézőben nem csinál ilyet.

(#279) deadguy válasza deadguy (#278) üzenetére


deadguy
aktív tag

UP

(#280) deadguy válasza deadguy (#279) üzenetére


deadguy
aktív tag

Megoldva.

(#281) koxx


koxx
MODERÁTOR

Megjelent a total commander 7.0 béta 1 verziója [link]

(#282) Integra válasza koxx (#281) üzenetére


Integra
titán

kíváncsi vagyok az fpt részére, abban még nem volt erős, meg hogy nincsen benne ssl...
na mindegy jöhetne már:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#283) joseph01


joseph01
csendes tag

Sziasztok.
Biztosan tudtok nekem segíteni. A total commandert régóta használom, nagyjából el is igazodok benne. Nemrég azonban összekötöttem két gépet (otthoni hálózat), és nem tudok rájönni, (valahol azt hiszem régebben láttam), hogy hogyan lehet a total commanderrel egyik gépről a másikra üzenetet küldeni (egy felugró ablakban jelenik meg a szöveg). Ha valaki tudja, és segít, azt megköszönöm.

(#284) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Azt be lehet állítani, hogy ha FTP-hez kapcsolódok akkor valamilyen időközönként ébrentartási parancsokat küldjön az FTP felé, hogy a kapcsolat fentmaradjon? (pl PWD, REST 0, TYPE A)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#285) Noxy válasza joseph01 (#283) üzenetére


Noxy
veterán

Alapértelmezésben az SP2-s gépeken, el kell indítani az üzenetkezelő szolgáltatást.
Futtatás: %SystemRoot%\system32\services.msc /s
TC/Parancsok/Dos parancssor:--> net send 192.168.1.?? mit csinálsz mert nálunk qrva magas a ping <---- pld

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#286) Dictator^ válasza Winner_hun (#284) üzenetére


Dictator^
veterán

net/ftp connect/ edit az egyik cimedet/ send command to keep connection alive/ noop,pwd,syst és mellette beállithatód hány mp-enként küldje

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#287) Winner_hun válasza Dictator^ (#286) üzenetére


Winner_hun
félisten

És télleg ott van legalul, thx:R
Az ugye tökmindegy, hogy mit állítok be? Mármint hogy mit küldjön

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#288) Dictator^ válasza Winner_hun (#287) üzenetére


Dictator^
veterán

sztem igen. de csinalj egy probat mielott élesbe küldenéd :DD

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#289) Zoli329


Zoli329
addikt

Üdv!
Powerpack-ot használ valaki? Az a kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, hogy 6.55-höz vagy 7-hez van már? Mert 6.54től felfelé nem találtam ill nincs meg már a link se a főoldalon hozzá...

(#290) Nabu válasza Zoli329 (#289) üzenetére


Nabu
aktív tag

Az utolsó TCMPOWER PACK az 1.3.2-es verziószámmal jött ki és a 6.54a TC-re épült...
Nem értem, hogy miért lett leállítva a projekt.

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#291) Winner_hun válasza Dictator^ (#288) üzenetére


Winner_hun
félisten

UW tudomásom szerint 1 perc tétlenség után bont, beállítottam 30 mp-re a frissítést, mindhárom megoldást kipróbáltam, ami a tc-ben van, de a kapcsolat megszakadt. Mit ronthattam el?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#292) Dictator^ válasza Winner_hun (#291) üzenetére


Dictator^
veterán

én a PWD-t küldöm 30sec-enként és tökéletesen megy az uw. nem bont. 6.51es tcmd. regelt változat.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#293) Winner_hun válasza Dictator^ (#292) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor lehet hogy az a baj, hogy nincs regelve?
No akkor meglesz az is... thx

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#294) Winner_hun válasza Winner_hun (#293) üzenetére


Winner_hun
félisten

7.0 beta kettő regelve és ezzel sem az igazi:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#295) Dictator^ válasza Winner_hun (#294) üzenetére


Dictator^
veterán

ha kell holnap átküldöm az enyémet hátha azzal...majd holnap irok egy msn- cimöt! :DD

Mod: vagyis ma szombaton csak miutan felkeltem, most indultam aludni pápá

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#296) Zoli329 válasza Nabu (#290) üzenetére


Zoli329
addikt

Pedig itt a 7-es tcmd jó lenne ehhez is vmi hasonló :O

(#297) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Hali!

Valaki nem tudja véletlenül, hogy a total commanderben hogy lehet a mappák méretét listázva kiíratni (a fájlméretekhez hasonlóan) a DIR szó helyére?
Nem a space-re gondolok egyesével, hanem hogy minden könyvtár mellé alapból mindig kiírja a méretét.
Előre is köszi!

(#298) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Total Commander 6.53 nem tud olyan csodát, hogy html fájlokat pdf-be árkonvertál? Esetleg valamilyen plug-innel?

Kösz.

(#299) Kinder


Kinder
senior tag

HAli!

TotalCommander 6.54a + powerpack kérdés:
Alul, az állapotsorban nem írja ki, hogy mekkora a file-ok mérete, hanem csak a nevüket.
Hogyan lehetne a méretüket kiiratni? ( mint ahogy a sima TC-ben alapban ott van ) :)

(#300) shev7 válasza Kinder (#299) üzenetére


shev7
veterán

gondolom ennek is van Configuration menupontja. Ott a layoutban pipald ki a show statusbar-t

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.