Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1601) Sk8erPeter válasza fatal` (#1600) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nincs mit! :)
Amúgy hasonló jól jönne 64 bites alkalmazásokhoz is, mert annál ez nem működik. Szóval ha valaki ezzel akarja megszerezni a régi jelszavait TC-ben, akkor előbb át kell cipelnie az wcx_ftp.ini fájlt egy 32 bites TC-re, és ott előkapni az X-Pass-t.

Sk8erPeter

(#1602) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok,
lenne körübelül 10-15 .doc formátumú fájlom. Melyből .pdf kiterjesztést szeretnék csinálni.

Van valami megoldás, hogy egyszerre az egészet a TC átkonvertálja vagy egyesével nyitogassam meg office-ba, majd ott mentés másként és pdf beállítása?

(#1603) Sk8erPeter válasza Regirck (#1602) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"lenne körübelül 10-15 .doc formátumú fájlom. Melyből .pdf kiterjesztést szeretnék csinálni."
Remélem nem úgy akarod pdf-re alakítani, hogy egyszerűen átírod a kiterjesztését pdf-re.....

Miért akarsz TC-t használni ilyesmire? :F
>>> [link]

Sk8erPeter

(#1604) ro_bert17 válasza Sk8erPeter (#1599) üzenetére


ro_bert17
őstag

Lementettem ezt is! Köszönöm szépen! :R

(#1605) andorra válasza Regirck (#1602) üzenetére


andorra
őstag

Még ha 150 lenne akkor megérteném a problémát.
Beírtam az "ellenségedbe" , hogy "doc to pdf". Szerinted hány találatot adott?

(#1606) Regirck válasza Sk8erPeter (#1603) üzenetére


Regirck
senior tag

Reménykedtem benne, hogy tud ilyet is a TC. Sokszor előfordul, hogy ezt-azt kellene konvertálgatnom és bíztam benne, hogy (ha nem is minden formátumot, de) néhány kiterjesztést megtud oldani.

Nem csak a kiterjesztés szeretném átírni. Annyira az agyamnál vagyok azért.

A linket meg köszönöm szépen!

andorra: Ismerem, használom és "szeretem" a google-t. Az, hogy most 15-t kellett átkonvertálnom az egy dolog. Volt már több is, kevesebb is. Mint írtam, bíztam benne, hogy tudja a TC és abban is bíztam, hogy csak én nem találom és valaki aki okosabb nálam megmutatja, hogy hol van.

[ Szerkesztve ]

(#1607) andorra válasza Regirck (#1606) üzenetére


andorra
őstag

Ez rendben van, érthető.
Az aláírás bizonyára arra lett kitalálva, hogy másokat gyerekes színvonalú humorunkkal traktáljunk, elrettentő helyesírási hibáinkkal megspékelve.

(#1608) Regirck válasza andorra (#1607) üzenetére


Regirck
senior tag

Ez nem tudom, hogy jön ide? Nem is érdekel...

Erre az oldalra azért járok, hogy ha valamit nem tudok akkor megkérdezzem. Ha pedig olyanba botlok amit más nem tud de én tudom akkor leírjam. Nem mellesleg híreket böngészgetni esetleg fórumokat csak úgy olvasgatni. Nem pedig azért, hogy számomra érthetetlen kötekedésed felvegyem és tovább vigyem.

Éppen ezért szeretném megköszönni a TE segítségedet is, hogy leírtad, hogy a Google-ba mit kell beírni..., viszont enged meg, hogy nem bonyolódok bele felesleges billentyűzet koptatásba. Előre is köszönöm a szíves megértésedet!

(#1609) Sk8erPeter válasza Regirck (#1608) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem értem, a TC-től miért lehetne elvárni, hogy a fájlok formátumát konvertálgassa. Lehet, hogy írtak plugint hozzá, ezt nem vágom, de a TC-nek nem ez a feladata.
Ez most kb. olyan, mintha reménykednél, hogy egy FTP-kliens (pl. egy WinSCP) mondjuk tud képet szerkeszteni. :P Köze nincs hozzá.

Én nem akartam belemenni, de ha már vita lett, az aláírásod (idézem: "Nincs mit tenni ilyen magas Svájci Frank mellet, mint lerohani Svájcot... !") tényleg elég nevetséges, nem vicces. :D Igazából azért járnál jobban, ha ezt inkább lecserélnéd, mert nem veled fognak nevetni, hanem rajtad. :DDD (Nem elég, hogy a tartalma gáz, de még tényleg tele van helyesírási hibákkal is. Egy 11 szavas mondatban 4 helyesírási hiba? Az már teljesítmény! ;])

(#1604) ro_bert17 : nincs mit! :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1610) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Azt hogy kell beállítani, hogy ha a bal oldali fájlablakban bent vagyok egy mappában, akkor ha a másik fájlablak fölött ugyanarra a meghajtóra nyomok, akkor beleugrik oda ahol a másik áll. Úgy emlékszem régebben ilyet be lehetett állítani.
8-as verzióm van.

Előre is köszi. :R

Switch Tax

(#1611) Sk8erPeter válasza MasterMark (#1610) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Úgy érted, ezt az alapbeállítást sikerült megváltoztatnod?

Sk8erPeter

(#1612) MasterMark válasza Sk8erPeter (#1611) üzenetére


MasterMark
titán

Ez alapbeállítás lenne? A frissen telepítettel nem működik... (8.0-ás)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1613) fatal` válasza MasterMark (#1610) üzenetére


fatal`
titán

Rákattintasz ugyanarra a hdd-re mint amiben a bal oldal áll. Vagy alt+f2 és meghajtó betűjel. (Fordított esetben ugye alt+f1, ez a bal oldalt állítja).

Ez az alapbeállítás. Aztán a beállítások -> Általános beállítások... -> Működés fülön be lehet pipálni, hogy mindig ugorjon a főmappába ha meghajtót cserél, ha ez be van pipálva, akkor értelemszerűen a gyökérkönyvtárba fog ugrani, nem a másik oldalt veszi figyelembe. :)

(#1611) Sk8erPeter: Biztos, hogy még mindig ez az alapbeállítás? Idegen gépeken vettem észre, hogy sok alapbeállítás megváltozott pl. azt hiszem alapértelmezetten már a gyorskereső sem a ctrl+alt+valami mint régen (én alttal használom). Én már azt sem tudom mi az alapbeállítás, egy kb. 8 éves init hurcibálok mindig. :D

[ Szerkesztve ]

(#1614) MasterMark válasza fatal` (#1613) üzenetére


MasterMark
titán

Semmit nem csinál, pont ezt kéne beállítani.

Na azt mindjárt megnézem.

szerk.: Ohh megjavult köszi, szóval mégis én állítottam el. :B
Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1615) Sk8erPeter válasza fatal` (#1613) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Áhá, szóval ez:
http://i.imgur.com/lPcid.png

Nem tudom, a 8.0 beta 14 változatot használom jelenleg, és abban alapbeállítás volt.
Elég fura lenne, ha ezt megváltoztatták volna a kevésbé kényelmes megoldásra alapbeállításként, persze nem kizárt, én abból indultam ki, amit az eddigi összes változatnál tapasztaltam, egészen az előbb említett változatig bezárólag.

Sk8erPeter

(#1616) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok,

erdemes a masolas/torles opcio alatt a masolasi modszer ertekeket modositani? halozaton nagymeretu allomanyok masolasa eseten mit celszeru beallitani?
koszi.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1617) andorra válasza Konflikt (#1616) üzenetére


andorra
őstag

Érdemes egy összehasonlító mérést elvégezned a nagy fájlok másolása és az explorer copy/paste módszer kiválasztása között, mert nálam az utóbbi tűnt ugyan gyorsabbnak, de nem törvényszerű, hogy másnál is ez válna be.

(#1618) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Nem tudom, volt-e már téma...
Pár oldalt visszaolvastam, de nem találtam diskurzust róla...

Szóval, felcsaptam a 64 bites 8.0-ás TC-t, mondván ha már 64 bites a win, akkor legyen ez is az (semmi különösebb oka nem volt)... Nagy változásokat, gyorsulást, stabilitást, stb. nem vettem észre... Pár dolgot újra be kellett állítanom, de nagyjából minden beállításom olyan lett, mint előtte a 32 bites 7.56/57-esen volt, egy dolgot kivéve, ami NAGYON ZAVAR, mégpedig, hogy a file méreteknél eltűnt az ezres tagolás... Átnéztem a menüpontokat elejétől a végéig, de nem találtam erre vonatkozó beállítást... Próbáltam a win7 területi beállításainál is újra belőni (ott be volt állítva az ezres tagolás), de ez sem segített...

Valakinek lenne esetleg ötlete?

Remélem, hogy meg lehet oldani a dolgot, mert ha nem, akkor biza' megy vissza a 7.57, vagy akár a 32 bites 8.0 (nem tudom, ebben is létezik-e a probléma)...

Előre is köszönöm! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1619) HZoli87 válasza vond (#1618) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Erre a tagolásra gondolsz? KÉP
Nálam így néz ki a 64 bites verzió mellett.

(#1620) BullZeye válasza vond (#1618) üzenetére


BullZeye
veterán

(#1621) vond válasza HZoli87 (#1619) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, erre gondolok...
Nálam nem így néz ki, hanem egyben van az összes szám...
Be tudom ezt valahol állítani?

(#1620) BullZeye: Ja-ja, köszi... Ezt megtalálatam én is, de ha ezt (vagy bármelyik másik nem byte-os, vagy kilobyte-os verziót) beállítom, akkor dinamikusan kilobyte-ban, meg megabyte-ban írja ki a méreteket... És én nem ezt szeretném, hanem azt, ami HZoli87-nél is látható...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1622) HZoli87 válasza vond (#1621) üzenetére


HZoli87
veterán

Próbáltad már a Total Commandert újratelepíteni? Ez a tagolás alap dolog, gyárilag működnie kellene. Még nézelődök a beállítások között, majd írok ha találtam valamit.

(#1623) vond válasza HZoli87 (#1622) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;)

Hát, rátelepítettem asszem a 7.56a-ra a 64 bites 8-ast... Ennyi történt... És azóta nincs ez a tagolás...

Azt mondod, szedjem le teljesen, és tegyem fel újra?

Köszönöm a segítséget! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1624) HZoli87 válasza vond (#1623) üzenetére


HZoli87
veterán

Ha nem nagy gond, akkor én törölném a fent lévőt, programot és a beállításokat is. Majd ezután telepíteném a 64 bites verziót. Telepítés után úgy kellene kinéznie, mint a linkelt képemen (én nem állítottam rajta semmit sem).

(#1625) vond válasza HZoli87 (#1624) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nnnno, pár újratelepítés és állítgatás után rájöttem, mi a probléma forrása... :)

Mind a 32 mind a 64 bites 8.0-ás TC nem kezeli jól az általam használt/kedvelt "MS Sans Serif" betűtípus félkövér változatát... Sem az ékezetek nem jók, sem az ezres tagolás... Hogy miért, az rejtély... A 7.57-ben még teljesen jó volt...

Az alapértelmezett "Microsoft Sans Serif" mosottsága nekem nagyon nem jön be, és nem találtam hasonlóan jó betűtípust sem, úgyhogy visszatettem a 7.57-et... Annak idején, amikor megváltozott az alapértelmezett TC font, akkor is visszaváltoztattam a régi verziókban használt "MS Sans Serif"-re...

Ha lenne valami kézzelfogható, komoly előnye a 8.0-nak, akkor természetesen bevállalnám ezt a kis kellemetlenséget, de egyelőre úgy néz ki, maradok a régebbi verziónál...

Nem tudom, hogy mennyire javítható a dolog, illetve egyáltalán foglalkoznak-e vele... De ha igen, akkor van esetleg valami olyan hely, ahova hibajelenségeket lehet beküldeni, hogy javíthassák őket?

Köszönöm a segítséget! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1626) Sk8erPeter válasza vond (#1625) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

TC8.0 bug reports (English)

vagy megpróbálkozhatsz itt, a magyar oldalon, a 8.0 megjelenésével kapcsolatos hírnél: [link], vagy esetleg a vendégkönyvben.

Sk8erPeter

(#1627) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy azt hol és hogy tudom beállítani a Win7 alatt a TC-ben, hogy amikor elindítom ne keljen mindig le oké-zni a felugró ablakot, hanem rögtön nyissa meg a TC-t?
Régen már megcsináltam, de már nem tudom, hogy hogyan is kell. :F
Az exe-én a tulajdonságokban már beállítottam a rendszergazda jogot, de sajna még így is felugrik indításkor az engedélyező ablak.

:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1628) MasterMark válasza spiky03 (#1627) üzenetére


MasterMark
titán

Ahhoz meg kell venni.

Switch Tax

(#1629) spiky03 válasza MasterMark (#1628) üzenetére


spiky03
veterán

Ez érdekes, mert az újra rakás előtt se megvásárolt TC-m volt és ott nem volt ilyen. Vagyis volt, de valahogy kilehetett iktatni.
Azért köszi.

:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1630) MasterMark válasza spiky03 (#1629) üzenetére


MasterMark
titán

Crack-el ki lehet, de azt itt nem szabad. :D

Switch Tax

(#1631) PhoenixK válasza spiky03 (#1629) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ha a licensz miatt felugró ablak a gond (1-2-3), akkor vedd meg. és ennyi. Ha az első alkalommal szükséges konfigurálás ablak jön elő minden alkalommal, akkor a file-jogosultsággal van probléma!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1632) spiky03 válasza PhoenixK (#1631) üzenetére


spiky03
veterán

Nem az ugrik fel, amikor az ' v 2 v 3-as gombokat kell nyomni.
Hanem azaz első alkalmas dolog.
Abban tudsz segíteni, hogy mit és hol kell beállítani, hogy ezt kiküszöböljem? Az újra telepítés előtt jól működött, akkor megtaláltam valahol, hogy mit kell beállítani, de sajna nem tudom már, hogy merre volt. :(

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1633) PhoenixK válasza spiky03 (#1632) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ami ötletem van hirtelen:
- rendesen telepítve lett?
- hivatalos telepítő, nem pedig valami kókányolt szutyok?
- nézd meg a Help -> About Total Commander alatt az INI-files részt: Létezik-e az ott megadott mappa, és tud-e írni bele a TC?
- esetleg Vista/Win 7 alatt a kikapcsolt UME is bekavarhat jogosultság témában

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1634) Sk8erPeter válasza spiky03 (#1632) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Várj, most erre gondolsz, ami alább látható?

TC Nyomd meg a(z) [ 3 ]-s gombot!

(csak gugliztam egyet gyorsan, ez jó régi verzió)
Tudsz linkelni screenshotot?

(#1633) PhoenixK :
"- esetleg Vista/Win 7 alatt a kikapcsolt UME is bekavarhat jogosultság témában"
UME? Az mi? :D Nem UAC-ra gondolsz? :F

Sk8erPeter

(#1635) spiky03 válasza Sk8erPeter (#1634) üzenetére


spiky03
veterán

Nem ez a gond.
Sajna most képet nem tudok, mert melóban vagyok. :)
De az van, hogy amikor rákatt a TC-re, akkor elsötétül a képernyő, majd megjelenik egy balak, ahol Igen vagy Nem-et lehet csak választani.
Sajna a pontos szövegre nem emlékszem, de mintha az lenne, hogy engedélyezem-e a Tc futtatását.
Win 7 64bit-em van.

Az azt sem tudom, hogy mi az a UME, UAC. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1636) PhoenixK válasza Sk8erPeter (#1634) üzenetére


PhoenixK
őstag

Basszus, igen, UAC. :B Lassan inkább megyek aludni, mielőtt még több hülyeséget írok! Éjszakás műszak...

@spiky03: Az az UAC: User Account Control
Akkor jön elő, ha adminisztrátorként akarod futtatni a TC-t (vagy bármi egyéb programot).
Jobb klikk a TC ikonjára -> kompatibilitás -> futtatás rendszergazdaként elől a pipát kivenni

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1637) PhoenixK válasza Sk8erPeter (#1634) üzenetére


PhoenixK
őstag

Kicsúsztam az szerkesztési időből...

UME: User Management Engine (Legalábbis én ezt a verzióját ismerem, nagyon más téma) :B

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1638) spiky03 válasza PhoenixK (#1636) üzenetére


spiky03
veterán

köszi
Kipróbálom majd, mert szerintem nálam bent van a pipa.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1639) spiky03 válasza PhoenixK (#1636) üzenetére


spiky03
veterán

:R
Kivettem a pipát és már jó s lett.

Köszi mindenkinek az igyekezetet.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1640) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Kezdek egy kicsit kilenni, most nemtudom hogy a hiba a game szerverrel van vagy TC beállítás hiba, ezért itt megkérdem hátha tudnátok segíteni.

Szóval adva van 1 trackmania szerver aminek ha a log file-ba beleakarok nézni FTP-n akkor nemtudom mert a tc 550 can't access file hibát dob ki.

Nemtudom se lemásolni a filet, se megnyitni nézőnek semmit. Csakha a szerót lekapcsolom, és így nemhasználja a logfileokat. Szerintetek milyen hiba lehet ez, esetleg az ftp szerveren nincs valami jól beállítva, vagy a tc-be nekem?

köszönöm előre is a segítséget.

iPhone 13 Pro Max

(#1641) randras


randras
veterán

Helló,

hogy tudom megcsinálni két mappa tartalmának összehasonlítását csak a benne lévő fájlok nevei alapján? Tehát méretet vagy dátumot ne nézzen, mikor shift+f2-őt nyomok!

:R

(#1642) Fire/SOUL/CD válasza randras (#1641) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Parancsok/Könyvtárszinkronizálás és nem jelölöd be az említett opciókat.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1643) PhoenixK válasza jozsi252 (#1640) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ha a szerveren az alkalmazás fogja a file-t, akkor sajnos valószínű, hogy nem is lehet távolról hozzáférni FTP-vel. Az FTP ugyanis addig szintén lock-olná a file-t, amíg az átvitel folyamatban van. Mivle az alkalmazás lock már rajta van, az FTP nem is fogja tudni zárolni.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1644) randras válasza Fire/SOUL/CD (#1642) üzenetére


randras
veterán

Az nem jó. Vagyis lehet, hogy arra jó, amit írtam, de akkor viszont mára lenne szükségem. Venni A mappát, és megnézni, hogy B mappában vannak-e olyan fájlok, amik A-ban nincsenek benne. Ezt hogy tudom megoldani?

(#1645) Ziog


Ziog
aktív tag

Meg lehet az oldani valahogy, hogy a mappák előtt egy számozás is szerepeljen. Nem akarom az összes mappa nevét átnevezni, csak egy countert szeretnék egy külön oszlopban melyben számok szerepelnek. Plugin egyéb akármivel ezt meg lehet oldani?

(#1646) egykori


egykori
őstag

Lehet tapasztalni valamilyen különbséget, ha a W7 64 bites rendszerre a 64-es TC-t rakom?

[ Szerkesztve ]

(#1647) andorra válasza egykori (#1646) üzenetére


andorra
őstag

Mert ha nem, akkor a 32 bitest rakod rá? Feltűnő különbség biztosan nincs.

(#1648) Fire/SOUL/CD válasza Ziog (#1645) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Nem akarom az összes mappa nevét átnevezni, csak egy countert szeretnék egy külön oszlopban melyben számok szerepelnek."
Egyedi oszlopot lehet létrehozni, de abban csak valamilyen fájltulajdonság szerepeltethető, a sorszám meg nem az. Egyedi oszlopban egyedi számláló, ilyenről nincs tudomásom. (őszintén szólva elég értelmetlennek tűnik a dolog, bár ha megírod, hogy miért is lenne szükséged ilyen megoldásra, akkor talán értelmet nyerne)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1649) egykori válasza andorra (#1647) üzenetére


egykori
őstag

Az én XP-s gépemen természetesen jó a 32 bites, de a nejem W7-es 64 bites gépén nem akartam kísérletezni, és ezért érdeklődtem - azért köszi a választ.

(#1650) Sk8erPeter válasza egykori (#1649) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"de a nejem W7-es 64 bites gépén nem akartam kísérletezni"
Ha erre vagy kíváncsi, semmi problémád nem adódik belőle, ha 64 bites gépen 64 bites szoftvert használsz.......sőt! Felesleges 32 bites szoftvert használni, ha van elérhető, stabil 64 bites változat is - hacsak nincs rá valami különleges okod (pl. TC-nél 32 bites plugint szeretnél használni, vagy hasonló; ha nem használsz ilyet, akkor nyugodtan mehet a 64 bites változat).

Szerk.: halkan megjegyzem (mielőtt ilyen jellegű komment érkezne), itt most még azt sem állítottam, hogy a 64 bites TC-től olyan elképesztő nagy javulást, pozitív irányú változást kellene várni a 32 biteshez képest, de ha valakinek egyelőre mindegy, hogy melyiket választja, akkor nyilván 64 bites operációs rendszeren használja a 64 bites változatot, én amondó vagyok. Bár az is tény, hogy így nem költöztethető 32 bites operációs rendszerre a TC ezen változata, tehát megint csak marad a 32 bites változat, ha valakinek ez szempont...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.