Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#951) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#950) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, azt vágom, csak a kérdés lényege az lett volna, hogy akkor a %T mindig a másik panelt adja-e meg, de ezek szerint igen. :)
Köszi. :R

Sk8erPeter

(#952) legiaap


legiaap
nagyúr

Halihó!
Feltettem a Total Commander 7.50a-t. (130 megás volt)
Az illető adott egy wincmd.key nevű fájlt, amit a gyökérbe kellet másolni.
De miután bemásoltam, akkor is előjön a szokásos ablak, hogy nyomjam meg az 1-es, 2-es vagy 3-as gombot.
Ezt miként tudnám kilőni?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#953) Gorneck válasza legiaap (#952) üzenetére


Gorneck
titán

Az a kód akkor valszeg nem jó...máskülönben jó lenne...

Gorneck#1239

(#954) legiaap válasza Gorneck (#953) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ezzel a total commanderrel örök életemben meg voltam áldva.
Sosem tudtam eltüntetni azt az ablakot.
Valakinek nincs esetleg jó kódja?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#955) karlkani válasza Fire/SOUL/CD (#946) üzenetére


karlkani
aktív tag

Szia!

Gond akadt... Jelszóval védett állomány kibontásánál azt az üzenetet kapom, hogy "Nincs mit kibontani". Két szóból állt a fájl. Azóta bármilyen, jelszóval védett állomány kicsomagolásánál ezt az üzenetet kapom (lehet az "egyszavas" is). A jelszót sem kéri. Ekkor létrejön egy üres mappa is azzal a névvel, amit legelőször próbáltam ezzel a művelettel kicsomagolni. Hiába más a neve a fájlnak, akkor is az első alkalommal próbált fájl nevével jön létre a mappa, illetve annak első szava lesz. Kicsit módosítottam az általad írt paramétert, így kéri mindig a jelszót, és ki is csomagolja a másik panel útvonalába a tömörített állomány teljes tartalmát.

Beírom a paramétert, hátha más is használná...

Ilyen volt: x %N*.* %T
Ilyen lett: x %N*.* "%T"

(#956) sfdrakex válasza legiaap (#952) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

a total commandernek a gyökér mappájábaa tetetd ugye, és nem a meghajton a gyökérbe, és nem elég odamásolni le is kell inditani. Egyébként mi a viharnak tcből 130 megásat felrakni ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#957) legiaap válasza sfdrakex (#956) üzenetére


legiaap
nagyúr

Megoldottam
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#958) sfdrakex válasza legiaap (#957) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

130 megás cuccból ki is használsz mindent? TC vel irsz cd-t és egyebek? Vagy csak felraktad mert az a full ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#959) Gorneck válasza legiaap (#954) üzenetére


Gorneck
titán

Nem szép ám warezolni... :D

Gorneck#1239

(#960) legiaap válasza Gorneck (#959) üzenetére


legiaap
nagyúr

Pssszttt!
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#961) Gorneck válasza legiaap (#960) üzenetére


Gorneck
titán

Amúgy próbáltam én is ezt a bővített TCt, de majdnem hánytam tőle...mondjuk van aki szereti... :)

Gorneck#1239

(#962) Fire/SOUL/CD válasza karlkani (#955) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nincs azzal semmi gond, csak ahogy látom kihagytál egy szóközt ;]
(a %N meg a *.* közt kell lenni egy space-nek, a többi meg elképzelhető, de remekül javítottad :C )

x %N *.* "%T"

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#963) karlkani válasza Fire/SOUL/CD (#962) üzenetére


karlkani
aktív tag

Tényleg, egy szóköz kimaradt. Megpróbáltam megint kicsomagolni, most ment szóköz, és "-ek nélkül is (nem tudom, délután miért problémázott). Köszönöm, hogy szóltál, javítottam a paramétert. :R

(#964) Sk8erPeter válasza legiaap (#954) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még jó, hogy épp nem járt erre moderátor, vagy csak elnéző volt... :D

Sk8erPeter

(#965) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A TC képes arra, hogy átnézze a HDD-t olyan fájlok után kutatva, amik kettő vagy több példányban vannak meg? Szóval a user nem tudja, melyikből (pl.: video, mp3, kép) van több példánya, a TC-nek kell kideríteni.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#966) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Meg tudná mondani valaki, hogy a TC miért nem lát bizonyos mappákat? Van a D meghajtón egy 50GB-os DC nevű mappa, melyet semmi pénzért sem lát. Ezt már egyébként sokszor észrevettem teljesen más random mappákkal is, ezt miért csinálja?

(#967) canniball válasza jorden06 (#966) üzenetére


canniball
nagyúr

Ugye nem rejtett mappákról van szó?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#968) sfdrakex válasza jorden06 (#966) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha bekapcsolod hogy muatassa rejtett mappákat is akkor se látszik ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#969) jorden06 válasza canniball (#967) üzenetére


jorden06
senior tag

Nem rejtett mappák, teljesen egyszerűek, többnyire .mp3, néhol .rar tartalmúak. (de konkrétan ami idegesít, hogy az egész mp3 tartalmú mappámat nem látja a D meghajtón, csak a parancsikonjával tudok belelépni, de néhány mappát akkor is kihagy).

(#970) Sk8erPeter válasza jorden06 (#969) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most ezt tuti csak a TC csinálja? Mert ez nem igazán normális. Vagy valami szanaszétwarezolt szart használsz, vagy vírusod van, vagy haldoklik a vinyód, esetleg a tápegységed, netán túl van húzva a géped (és nem fixáltad a megfelelő értékeket tuningnál), és sürgős adatmentésre van szükség.
Ezek csak első tippek, amik eszembe jutottak így hajnali 4 óra felé... :DDD

Sk8erPeter

(#971) AtHoS válasza Sk8erPeter (#970) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Vagy esetleg a TC-ben a Tiltólista részen kellene matatni

read-only mode on the forum

(#972) Sk8erPeter válasza AtHoS (#971) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Így van, plusz egy lehetőség. :K

Sk8erPeter

(#973) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!
7.50a verziónál lehetséges olyan, hogy sok fájl másolásának befejezése után hibernálja/kikpacsolja a gépet a TC?
Azért kellene, mert volt olyan, hogy este/napközben, mikor nem tudtam a gép előtt lenni, mondjuk 50-100 GB adatot akartam gépről USB HDDre másolni, és jó lett volna, jó lenne, ha nem menne másolás után még egy csomót a gép, hanem kikapcsolna.
Tudom, jó esetben a Windows kikapcsolja magát, X idő üres járat után.

Hülye felvetés tőlem, vagy másnál is felvetődött?
Néztem, bocs, ha könnyű feladvány.
-
Más: PC PATA HDD és USB-SATA HDD között milyen másolási beállításokkal érdemes másolni? Alap, 1025kb, vagy tök mindegy, itt nem számít?
Nvidia2-S chipset van a gépen, WinXp az OS.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#974) zoli03


zoli03
őstag

Meg lehet valahogy csinálni a Total Commanderben, hogy ne csak a fájlokat rendezze dátum szerint, hanem a könyvtárakat is?

(#975) PhoenixK válasza zoli03 (#974) üzenetére


PhoenixK
őstag

Configuration -> Options -> Display -> Sorting Directories -> Like files (also by time)

Beállítások -> Általános beállítások -> Képernyő ->Könyvtár rendezése -> Mint a fájlok (idő szerint is)

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#976) zoli03 válasza PhoenixK (#975) üzenetére


zoli03
őstag

Köszi

(#977) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Csak kérdés! Mi a javaslat, milyen másolási beállítás a legideálisabb SATA-SATA mozgatásnál? Nekem jelenleg SATA1 és SATA2 portra van dugva a két winyó, és elég brutál lassú tud lenni a mozgatás a két winyó között, főleg ha 1GB-nál nagyobb fájlt másolok. Majdnem 30 GB/sec sebességre visszaesik a végére.

(#978) sfdrakex válasza Clemi (#977) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Majdnem 30 GB/sec ?? 30 GigaBájt/sec ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#979) Clemi válasza Clemi (#977) üzenetére


Clemi
veterán

Bocsi elírtam 30 MB/sec-re esik vissza

(#980) kraftxld válasza Clemi (#977) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nemcsak töredezett a vinyó?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#981) sfdrakex válasza Clemi (#979) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mindkét vinyó SATA módban megy? Oda vissza lassú? Letöltés/feltöltés nem megy közbe egyikre ?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#982) Clemi válasza sfdrakex (#981) üzenetére


Clemi
veterán

Igen abban megy, az eszközkezelő szerint UDMA-5 üzemmódban.
Most semmilyen letöltés nincs, és igen oda-vissza ugyanannyi. Persze ha ugyanazt mozgatom vissza, ahonnan átmozgattam, akkor nagyon gyors (130-ra esik csak vissza), de próbáltam direkt, hogy más-más fájlokat mozgatok a két winyó között.
A BIOS-ban sajna a SATA beállításoknál csak IDE mód van. Egyedül a jMicron vezérlőnél van az eSATA miatt AHCI beállítási mód, de az a vezérlő jelenleg le van tiltva.
Szerinted számít valamit, hogy melyik alaplapi portra van csatlakoztatva a kábel? Marhára nincs kedvem ki-be kapcsolgatni, és dugdosni a kábeleket feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#983) sfdrakex válasza Clemi (#982) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem hiszem hogy számít hova van bedugva. Azt hogy érted hogy a SATA beállításnál csak IDE mód van ? Azon kívűl semmi más? Auto vagy akármi ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#984) Clemi válasza sfdrakex (#983) üzenetére


Clemi
veterán

Azt hogy érted hogy a SATA beállításnál csak IDE mód van ?

Igen, szó szerint csak IDE mód van. A kézikönyv szerint IDE vagy AHCI a lehetséges opció, de ez szerintem a sebességen egyébként sem változtatna, mármint, ha AHCI-be kapcsolnék. Van egy olyan gyanúm, hogy a moddolt BIOS miatt van így (hagy ne írjam le milyen okbol is van moddolva).

(#985) sfdrakex válasza Clemi (#984) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pedig az gáz ha IDE módban van mert az lassítja, ha jól tudom.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#986) Clemi válasza sfdrakex (#985) üzenetére


Clemi
veterán

Igen, a logika szerint mindenki azt várná, hogy gyorsabb az AHCI, de csak szolgáltatásokban ad többet.

[link]

(#987) sfdrakex válasza Clemi (#986) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Érdekes, akkor tényleg nézd meg nem e töredezettek a maghajtók. Indexelés megy? Az nem lassíthatja ? Vírusirtót nem cseréltél ?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#988) Fire/SOUL/CD válasza Clemi (#986) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egy es HDD-k IDE módban cefet lassúak lehetnek, pl az én saját Hitachi HDD-m. Ha az XP-t IDE módban telepítem, akkor max 30-40Mb/s a sebesség, ami apróbb fájloknál 6-8Mb/s-re is belassulhat másolás közben. AHCI-ban apróbbnál is max 30Mb/sec-re "lassul".
(Erre Hitachi-ra IDE módban fel sem lehet telepíteni a Vista vagy W7-et)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#989) Clemi válasza Fire/SOUL/CD (#988) üzenetére


Clemi
veterán

Egy es HDD-k IDE módban cefet lassúak lehetnek

Nekem Samsungok vannak, és ha exploreren keresztül másolok, mozgatok, ~80 MB/sec, a sebességről indul az adatmozgás. Na ezek a sebességek tudnak a felére visszaesni.
Egy dologban viszont félrebeszélek :W Ez az egész, egy HDD-n belüli, másik particióra történő adatmozgásra vonatkozik.
A lényeg pedig továbbra is az a kérdés, hogy ha a TC saját másoló rutinját használom, akkor ott mik a legjobb beállítások, mert a gyári beállításai közül mindegyiknél gyorsabb az exploreren keresztüli adatmozgás sebesség.

(#990) Fire/SOUL/CD válasza Clemi (#989) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ja így már más. Ha saját "magára" másolsz/mozgatsz, akkor az természetes, hogy visszaesik a sebesség, sok apró/kis fájlok esetén meg mégjobban. Azt, hogy ezen a TC speciálisan a Te esetedben mit tud javítani, azt nem tudom, de itt nézz körül és próbld ki a különböző módszereket, valamint "játszani" a buffer méretekkel: [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#991) Clemi válasza Fire/SOUL/CD (#990) üzenetére


Clemi
veterán

Azt, hogy ezen a TC speciálisan a Te esetedben mit tud javítani, azt nem tudom, de itt nézz körül és próbld ki a különböző módszereket, valamint "játszani" a buffer méretekkel:

Igen, ott szoktam szórakozni a beállításokkal a TC-ben, ami a linkelt képen játszik, de eddig bármit próbáltam, az exploreren keresztüli mozgatás a leggyorsabb.
Ezért dobtam fel itt a kérdést, hogy van-e esetleg olyan, aki már kikísérletezte, mik a legjobb beállítások azon a bizonyos részen.

(#992) Fire/SOUL/CD válasza Clemi (#991) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azt tudom neked javasolni(főleg ha x64-es OS-t használsz), hogy próbáld ki a SpeedCommander-t(ennek van x86 és x64-es változata). A TC ugyanis nem x64-es kód, egész másképp "viszonyul" a fájlműveletekhez, mint az x64 OS. Nálam a törlés is nagyon lassú az Intézőhöz képest TC-ben, ellenben SpeedCommanderben nem.

A TC meg az Intéző közt mindenkinél meg van ez a sebesség különbség, főleg x64 alatt, max még nem próbáltak Intézővel másolni/mozgatni/törölni. :K

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#993) Clemi válasza Fire/SOUL/CD (#992) üzenetére


Clemi
veterán

Oksa, köszi a választ. Lehet hogy kipróbálom... semmi újnak nem vagyok az ellenzője.

(#994) Clemi válasza Clemi (#993) üzenetére


Clemi
veterán

Kipróbáltam a SpeedCommandert... khmmm tökéletesen ugyanazzal a sebességgel mozognak az adatok, mint a TC-ben, viszont ha a TC-ben belövöm, hogy másolás az exploreren keresztül, akkor... szóval kb 20%-al gyorsabb, vagyis egyik lemezről a másikra a TC-vel exploreren keresztül 110-95 MB/sec között marad a sebesség, míg ugyanez a Speed Commanderrel és a TC saját másoló rutinjával 75-85 között mozog.
Ugyanazon lemezen, particiók között, 120-ról indul, de rögtön visszaesik 85-re, és onnan fokozatosan 37 MB/s-ig, és ebben egyforma mindkét fájlkezelő.

(#995) moonman


moonman
titán

nemtom, nekem tc és explorer is egyforma sebességgel másol x64-en: gyorsan. :)

(#996) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Ha kijelölök hangfájlokat (zenék) akkor jobb egérgombot rajtuk nyomva előjött egy menü, amiben a winamp legfelül vastagbetűkkel szerepelt. Most nincs ott, nem választhatom, a winamppal lejátszást. Hogyan lehet visszatenni? A fájlok még mindig a winamppal vannak társítva.
Az Eszköztárban a Notepad az utolsó ikon, de rákattintva nem a Jegyzettömb jön elő, hanem az Összehasonlítás tartalom szerint. Ez normális?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#997) tr4nc3


tr4nc3
tag

Sziasztok!

Van arra mód, hogy Total Commanderben mondjuk az egyik fülön csak bizonyos mappákat lássak? Arra gondolok, hogy mondjuk bizonyos, általam előre kiválasztott mappákat listázza ki? És azon a fülön jegyezze meg, hogy ezeknek a mappáknak kell maradnia egy TC ujrainditás után is. pl: D:\DOWNLOADS; E:\SOROZATOK; G:\INSTALL; G:\KÉPEK; I:\DOKUMENTUMOK
És ezekben keresni is tudjak, és teljesértékűen tudjam használni a fileokat és mindent :)
Lehet ilyet csinálni?
Köszönöm! :)

(#998) Fire/SOUL/CD válasza tr4nc3 (#997) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Belépsz az egyik "rögzíteni" kívánt mappába, CTRL+D, Aktuális könyvtár hozzáadása.
Ezt eljátszod a többi mappával is, ezután bármikor CTRL+D és a listából már választhatóak is a mappák, amibe belép.

"És ezekben keresni is tudjak, és teljes értékűen tudjam használni a fileokat és mindent"
Na ezt viszont nem igazán értem, mire gondolsz... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#999) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#998) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha meg esetleg meg ERRE gondolsz, akkor CTLR+T -vel új fület hozol létre, míg CTRL+W-vel meg törlöd azt a fület, amin épp állsz. A TC megjegyzi kilépéskor, hogy melyik fülön, melyik mappa volt megjelenítve... :K

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1000) tr4nc3 válasza Fire/SOUL/CD (#998) üzenetére


tr4nc3
tag

Erre gondoltam.
Köszi szépen! :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.