Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1301) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy nincs-e valami plugin TC 7.55a verzióhoz, amivel lehet normálisan keresni egy mappán belül fájlénévre vagy épp mappa névre, kb úgy mint a firefoxban.. mert az alap kereső nagyon vacak, csak az első betűre keres rá, nem tudom értitek-e a problémámat..

előre is köszönöm a segítgséget!

(#1302) Fire/SOUL/CD válasza default. (#1301) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

:F ha pl az a-val kezdődő fájlokra/mappákra keresnél, akkor a*, ha a-ra végződőekre, akkor *a, ha csak mappákat keresel, akkor meg a bővített fülön bepipálod a könyvtár attribútumot...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1303) PhoenixK válasza default. (#1301) üzenetére


PhoenixK
őstag

Gondolom most a gyors-keresésről van szó, ami a hasonló commander-ek közül az egyik leg-ésszerűbben megoldott!

Beállítások -> Általános beállítások -> Gyorskeresés
Itt vedd ki a pipát a "Pontos név megfeleltetésnél" mindkét négyzetből

Ha utána elkezdesz keresni a file-listában, akkor meg Ctrl+S-el csak a megfelelő listaelemeket mutatja!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1304) Fire/SOUL/CD válasza PhoenixK (#1303) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hm, valóban inkább a gyorskereséshez kapcsolódhatott a kérdés... De ha már itt tartunk, akkor itt is használhatóak a helyettesítő karakterek, nem kell semmit ez esetben állítani. pl gyorskeresőbe *bu, akkor minden fájlt amiben a bu megtalálható listázásra kerül...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1305) PhoenixK válasza Fire/SOUL/CD (#1304) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ha a gyorskeresés beállításainál nincs beállítva, hogy a file-név elején vagy végén keressen, akkor csak töredékre is keres!

Viszont igaz, a gyorskeresésben is működnek a helyettesítő karakterek!

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1306) default.


default.
őstag

á, remek. sikerült.

köszönöm szépen a segítséget!

:Y

(#1307) Fire/SOUL/CD válasza PhoenixK (#1305) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Ha kiveszem a pipát, az általad említett beállítás elől, akkor már nem működnek a helyettesítő karakterek

2. Ez érdekes, és lehet hogy bug a 7.50-esben (nekem az van), nevezetesen ha kiveszem a pipát, az általad említett beállítás elől, használom a gyorskeresést és a csillag karaktert nem a numerikus padon ütöm le, hanem az ALTGreen+kötőjellel, mindezt úgy, hogy a keresőmező legelején teszem meg, akkor nem csak a csillagot írja be, hanem a kötőjelet is eléteszi. Normál esetben meg semmi gond, csak ha azt a gyorskeresési beállítást alkalmazom... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1308) PhoenixK válasza Fire/SOUL/CD (#1307) üzenetére


PhoenixK
őstag

A csillag és a kérdőjel is működik a 7.56a-ban:

A "*" is működik a sor elején:

Szerintem frissíts 7.56a-ra!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1309) PhoenixK válasza PhoenixK (#1308) üzenetére


PhoenixK
őstag

A HISTORY.TXT alapján:
20.04.10 Release Total Commander 7.55 public beta 3 (pre)
...
16.04.10 Fixed: Quick search with Ctrl+Alt: If user pressed e.g. AltGr+e, both 'e' and 'Euro' were added to quick search. Now try to prefer 'Euro' if there is a match, otherwise 'e'. Cursor position can still be wrong in Ctrl+S mode

Ugyanannak hibának tűnik...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1310) Fire/SOUL/CD válasza PhoenixK (#1308) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elbeszélünk egymás mellett, leegyszerűsítem: Gyorskeresővel hogy keresel pl AL-ra végződő fájlokat? Gyorskeresővel ezt nem lehet (legalábbis a 7.50-ben), csak az ALT+F7-es keresővel *al formában...

Régebben próbáltam frissíteni új verzióra, de a 7.50 kulcsfájlját nem fogadta el, pedig jogtiszta példányról van szó és nem beta vagy rc változatra próbáltam "upgrade-elni"...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1311) PhoenixK válasza Fire/SOUL/CD (#1310) üzenetére


PhoenixK
őstag

Arra van a két említett beállítás. On-the-fly (pl. sorvége karakter) esetét passzolom, de még utánanézek!
Esetleg egy megoldás: AL.<kiterjesztés> ?

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1312) Fire/SOUL/CD válasza PhoenixK (#1311) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sorvége sem jó, mert akkor az AR-ra keresve, az összes RAR kiterjesztésű fájl is ott lesz a listában... :DDD

De végül is lényegtelen, mert a gyorskeresőt alapbeállításon használom, elég ritkán, 99%-ban az ALT+F7-et, szóval számomra nem fontos ez a dolog, ha nem lenne gyorskereső, nem is venném észre, hogy nincs... :N

(Nálam alapvető dolog, hogy korrektül rendszerezve vannak az állományaim, kereső nélkül is tudom, mit és hol találok. Ezen felül tömörítve is van minden, szóval ha valamiért keresnem kell valamit, azt csak tömörítetten belül találhatom meg. Nem utolsó sorban meg dolgozom a gépekkel, nincs letöltés orrba-szájba, nincsenek irdatlan mennyiségű adattal televágva a gépeim, 1 darab warez cucc sem fellelhető rajtuk, ami esetleg meg igen, az azért, mert adatot mentettem egy ügyfélnek éppen...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1313) fatal` válasza default. (#1301) üzenetére


fatal`
titán

ALT+F7

Én egyébként a mappák közti ugráláshoz használom a gyorskeresőt csak, tehát általában csak az első karakterig.

[ Szerkesztve ]

(#1314) PhoenixK válasza Fire/SOUL/CD (#1312) üzenetére


PhoenixK
őstag

Most találtam: QuickSearch eXtended
Mindjárt ki is próbálom!

szerk: Innen le is lehet tölteni, a fenti link-ről nekem nem jött le... :B

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1315) Fire/SOUL/CD válasza PhoenixK (#1314) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megnéztem a "használati utasítást", hát vannak benne érdekes dolgok, az biztos... :DDD
Nekem ez már nagyon eltúlzottnak tűnik (mármint, hogy mit keresel és miket talál), de biztos lesznek versenyzők, akik értékelni fogják ezt a cuccot... :K

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1316) PhoenixK válasza Fire/SOUL/CD (#1315) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nekem is kicsit erős, de ha már felmerült az igény, gondoltam megosztom! :DDD

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1317) HZoli87


HZoli87
veterán

Újdonság!

Total Commander 8.0 Beta 1

- 64 bit :)

(#1318) PhoenixK válasza HZoli87 (#1317) üzenetére


PhoenixK
őstag

Már tesztelem is! :DD :C

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1319) fatal` válasza HZoli87 (#1317) üzenetére


fatal`
titán

thx, let's try :)

(#1320) PhoenixK válasza PhoenixK (#1318) üzenetére


PhoenixK
őstag

Fent is van, az első pár perc alapján:
- x64 alatt a plugin-ek nem működnek, egy sem! - ahogy írja is az oldalon
- párhuzamosan működik a 32 és 64 bites verzió - ugyanabba a mappába telepítve
- a 32 bites alatt természetesen minden plugin OK!

szerk: Tudom, feltűnően a pluginek miatt siránkozok, de nekem a lister plugin-ek hiányoznak! :O
Na lássuk azokat a beállításokat ;]

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1321) rt06 válasza HZoli87 (#1317) üzenetére


rt06
veterán

no, ez igazan jo hir, szoptam anno eleget, mire be tudtam loni a 32 bites verzio ala a tortoisesvn-t rendesen
lehet a jovoben nem kell belole ket verziot telepiteni majd (a 64 bites tortoise nem ment a 32 bites tc-vel)

kosz az infot

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1322) PhoenixK válasza PhoenixK (#1320) üzenetére


PhoenixK
őstag

1. hiba: a 64 bites verzióval nem tudok felmenni az FTP tárhelyemre - incorrect login! Akkor sem működik, ha kézzel írom be a jelszót. A 32 bites simán felmegy az elmentett jelszóval.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1323) Lenry válasza PhoenixK (#1322) üzenetére


Lenry
félisten

nálam gond nélkül megy az FTP

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1324) rt06 válasza PhoenixK (#1322) üzenetére


rt06
veterán

nekem kezzel beirva mukodik
mukodik tovabba ugy is, ha az ftp kapcsolat beallitasainal beirom, majd mentem az uj jelszot
ezt kovetoen viszont az adott kapcsolat nem mukodik 32 bites verzio alatt (amig be nem irom kezzel a jelszot, vagy nem modositom a kapcsolatot)

gondolom valami elteres lehet a ket verzio jelszotarolasaban (ami nekem rossz hir, mert az ftp jelszavaim kozul kb kettot tudok (ami kellemetlen, mikor van az embernek 50 ftp account-ja)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1325) PhoenixK válasza Lenry (#1323) üzenetére


PhoenixK
őstag

Igen, kézzel beírva működik - ahogy rt06 is írta... Lehet nem hajnal egykor kellene játszanom a jelszavaimmal! :B

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1326) rt06


rt06
veterán

arra van valakinek otlete, hogyan lehetne egyszeruen eletre kelteni az ftps funkcionalitast ugy, hogy az mukodjon mind a 32, mind a 64 bites verzio alatt?
a 64 bites tc ugyanis nem megy 32 bites openssl-lel, a 32 bites tc pedig nem megy 64 bites openssl-lel

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1327) fatal` válasza rt06 (#1324) üzenetére


fatal`
titán

Seperc alatt visszafejthetők a jelszavak a 32 bites verzióból, elvileg.

(#1328) PhoenixK válasza rt06 (#1326) üzenetére


PhoenixK
őstag

Mivel ennyire nem működnek együtt, én holnap külön fogom szedni a két verziót - átmenetileg. A beállításokat egyszer átviszem (wincmd.ini és wcx_ftp.ini), és remélem, hogy a 64 bites lassan életképes lesz! Így legalább a jelszavak nem vesznek össze!
A plugin-ekre viszont Ghisler kitalálta, hogy a 64 bites plugin 64-re végződik majd, pl xyz.wfx64, tehát egy plugin mindkét verziója elfér egymás mellett! Ez határozottan tetszik, de kellene egy wcx_ftp64.ini is - de legalábbis a jelszó-tárolást egységesíteni... :B

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1329) rt06 válasza fatal` (#1327) üzenetére


rt06
veterán

igen, tisztaban vagyok vele, de user szempontbol nem ez a megfelelo megoldas

PhoenixK:
az a baj, hogy itt nem plugin-rol van szo, hanem az openssl dll-ekrol, amiket ugyanazon a neven keres a 32 es 64 bites verzio is, igy amig nem mukodokepes minden a 64 bites verzio alatt, addig ket kulon telepites szukseges

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1330) PhoenixK válasza rt06 (#1329) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ennek szólt a hsz első fele! :U

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1331) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Total Commander 8 Beta 1 x86
Total Commander 8 Beta 1 x64
ChangeLog

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1332) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#1331) üzenetére


Mercutio_
félisten

:C
Remélem bugmentes a 64bites :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1333) rt06 válasza Mercutio_ (#1332) üzenetére


rt06
veterán

nem az, par post-tal fentebb targyaltuk

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1334) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#1331) üzenetére


HZoli87
veterán

Volt már. :P

Egyébként nem ajánlatos használni, mert jó pár javítandó hibát tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#1335) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#1334) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tudom, csak bevágtam még1x (nem csak ide), mert szerintem ennél azért többen várták a megjelenését, csak ritkábban néznek be ide... :P

Ebben a topikban vagyunk vagy 5-en, akik örülnek az x64 megjelenésnek, még ha vannak is pitty-puttyok vele, de hát még beta. majd küldeni kell ezerrel a hibajelentéseket Ghisler-nek... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1336) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Win reinstall után vagyok. Volt egy fasza kis total commander power packom, amit ki is másoltam a program files mappából és hát most mikor visszamásoltam teljesen össze-vissza ad be mindent. Eltűntek fentről az ikonok és hasonlók. Gondoltam leszedek egy ilyen bétát de ezzel is elég sok gondom van.
1.A régiben, ha kerestem akkor automatikusan odaugrott a kereséshez és nem lent kezdte beírni a total commander futtatáshoz.
2. Eltűntek fentről a meghajtójelek, csak a legördülő sáv van, nekem mellette volna ikonokba is a meghajtók.
3. Ha rámegyek, hogy dátum szerint rendezze, akkor csak a fájlokat rendezi úgy és a mappákat nem.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe 10 perc használat után.
Esetleg akinek van egy jó(és használható - nem 1-2-3 kattintgatós) TC Power Packja, vagy normálisan használható az dobjon meg pls pü-vel! Köszöntem!

(#1337) fatal` válasza Atomgeszi (#1336) üzenetére


fatal`
titán

Szánj még rá 10 percet és állítsd be.

A beállítások azért vesztek el, mert nem a program filesban tárolja.

A warez pedig tiltott a fórumon. A Power Pack csak egy pluginelt tcmd.

(#1338) Atomgeszi válasza fatal` (#1337) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A keresést sikerült.
De azt ,hogy rendezéskor a mappákat is rendezze, azt nem találtam beállításoknál. A meghajtójelek kirajzolását sem találtam. A többi ami bökte a csőrömet azt sikerült először is, de ezek kifogtak rajtam. Ezért bátorkodtam ide beírni, hátha itt tapasztaltabb emberek sakkoznak. :D

(#1339) PhoenixK válasza Atomgeszi (#1338) üzenetére


PhoenixK
őstag

Meghajtójelek:
Beállítások -> Megjelenítés -> Lemezegység-gombsor -> Két lemezegység-gombsor

Mappák rendezése:
Beállítások -> Képernyő -> Mappa rendezése -> Mint a fájlok

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1340) Atomgeszi válasza PhoenixK (#1339) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszönöm! :R

(#1341) HZoli87


HZoli87
veterán

(#1342) BullZeye


BullZeye
veterán

Tudja már valaki miért jó a 64 bites TC8? Ahogy olvastam csak hátránya van, ugyanis a pluginok nem működnek vele, hisz újra kell kódolni az összeset, hogy működjenek.

Legyen szíves, aki ért hozzá, az magyarázza már el nekem, hogy miért várjam x64 verziót? :)

(#1343) rt06 válasza BullZeye (#1342) üzenetére


rt06
veterán

en pl azert varom, hogy mukodjon rendesen, mert akkor nem kell a tortoisesvn-bol ket verziot fenntartanom (es kulon-kulon frissitenem) a gepemen

a tortoisesvn egy windoze-os svn kliens, ameny beepul a windoze shell-be, s a context menu-bol hasznalhato
viszont amig a totalcommander 32 bites modban fut, addig kell telepitenem egy 64 bites tortoisesvn-t az explorer miatt (ami a 64 bitest hasznalja), es egy masikat a totalcommander miatt (ami meg a 32 bitest hasznalja)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1344) BullZeye


BullZeye
veterán

Arra van lehetőség, hogy pl a D:\Downloads mappát dátum szerint rendezze, a c:\windows mappát név szerint, alapból meg mindent kiterjesztés szerint? Kezd unalmas lenni az állandó váltogatás.

(#1345) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Sziasztok!
A kérdésem egyszerű, hogyan lehetne a TC-t alapértelmezett fájlkezelővé tenni a Win 7/64-ben az intéző helyett? Tehát pl. a FF-ban letöltök valamit Flashgottal ne az intéző nyíljon meg?

(#1346) fatal` válasza Tacsika (#1345) üzenetére


fatal`
titán

Sehogy.

(#1347) PhoenixK


PhoenixK
őstag

TC 8.0 beta 3: [link]

change history: [link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1348) Sk8erPeter válasza fatal` (#1346) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De lehet. Van erre registry-módosítás, most nem találom (annyira nem is erőlködtem), én ki is próbáltam, és ha pl. Chrome-ban rámentem, hogy "Megjelenítés mappában", akkor nem az Intéző jelent meg, ahogy alapértelmezettként, hanem a TC-ben jelenítette meg a fájlt.
DE annyira bugossá tette a rendszert, annyi minden nem nyílt meg, vagy működött idiótán ezzel a módszerrel, hogy aztán nagyon gyorsan letettem erről, és visszaállítottam az egészet. Szóval nem ajánlom senkinek. Pedig jó lenne, ha az egyszerű mappában történő megjelenítést külön be lehetne állítani, hogy TC-ben tegye... de ez sajnos sok egyéb dolgot is átállít, és TC-ben erőlködik vele, ami meg érthető módon nem megy neki.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1349) HZoli87


HZoli87
veterán

(#1350) caprine válasza HZoli87 (#1349) üzenetére


caprine
aktív tag

Leszedtem, jó.

Egy kérdésem lenne, valami billentyűzet kombinációt lenyomtam, és a bal panel mellett most mutatja a könyvtár strukturát a sajátgéphez hasonlóan. Mi ez, mire jó és legfőképpen hol lehet kikapcsolni???? :Y

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.