Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1901) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Előre is elnézést ha hülyeséget kérdezek. :B
Meglehet oldani, hogy másolásnál ha kiírja: hiba nem olvasható, akkor automatikusan kihagyja, és ne nekem kelljen rányomni?
100Gb képet kéne lementem róla, de sajnos 0% a vinyó. Kevés kép lesz ami megmenthető, de azokra nagy szükség lenne.
Viszont így nagyon lassú, 20-30 másodpercenként kell nyomni... :(

:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1902) Sk8erPeter válasza Silent77 (#1901) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Másolásnál Options > Skip all which cannot be opened for reading

Copy - Options

Total Commander - Copy - Options

Skip all which cannot be opened for reading

Total Commander - Copy - Options - Skip all which cannot be opened for reading

Ezt most az előttem említett 8.50 béta 1-ben nézem.

Amúgy azt nem értem, miért nem oldották meg még Total Commandernél, hogy amikor egy fájl másolása/áthelyezése/törlése valamilyen okból nem sikerül (pl. épp ez az olvasási hiba), akkor rakja a másolási lista végére, ne kelljen a skipet választani feltétlenül, és majd a végén próbálkozzon vele újból, de ez ne akassza már meg az egész folyamatot (másolás közben történhet vmi változás, ami miatt pl. egy fájlzárolás felszabadul, vagy hasonló). Van ilyen lehetőség más fájlkezelőben (most nem jut eszembe, melyikben, amelyiknek még fasza GUI-ja is van), de itt még nem oldották meg.

#1898) dbius :
na majd kipróbálom én is. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1903) Silent77 válasza Sk8erPeter (#1902) üzenetére


Silent77
veterán

Nagyon köszönöm, kipipáltam ,de akkor is kérdezi. :F
8.01-es TC

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1904) Silent77 válasza Silent77 (#1903) üzenetére


Silent77
veterán

Most másik mappával jó. :U Még egyezer köszönöm! :R
csak ott nem néztem...

Szerk: Nem értem, eddig jól ment, most megint dobálja fel az ablakot.
Szerk2: Hol feldobja, hol nem.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1905) Sk8erPeter válasza Silent77 (#1904) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sztem próbáld meg az új 8.50 béta 1 verzióval, hátha abban már javították, fene tudja:
http://www.ghisler.com/850_b1.php
portable formában is felrakhatod.

Sk8erPeter

(#1906) Silent77 válasza Sk8erPeter (#1905) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, közben már leszedtem.
Most pár órája 2x dobta fel, remélem éjszaka nem fogja, mikor nem nézek rá. :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1907) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Miért van az, ha megnyomom az egyik meghajtóm betűjelét mondjuk E akkor nem az E meghajtó jelenik meg hanem az E\VALAMI de mindig ugyan az. hiába lépek ki abból a mappából mindig ez történik. Beállításokban nem találtam erre utaló dolgot.

Köszönöm a segítséget! :R

(#1908) fatal` válasza cekkk (#1907) üzenetére


fatal`
titán

Ha a túloldalon az E meghajtón állsz egy másik mappában, akkor meg fog egyezni a két oldal. Ez mindig is így működött. :)

(#1909) cekkk válasza fatal` (#1908) üzenetére


cekkk
veterán

Azt tudom, de nem ott álltam :D :DDD
De lehet , és végül hülye vagyok, de tisztán emlékszem, hogy ott a másik meghajtóm volt :D

(#1910) PhoenixK válasza cekkk (#1909) üzenetére


PhoenixK
őstag

És esetleg másik fülön nem volt nyitva ugyanaz a meghajtó?

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1911) cekkk válasza PhoenixK (#1910) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt írta a kolléga is fölötted, de én úgy emlékszem, hogy nem, mert pont a másikban egy másik meghajtó volt nyitva. De lehet rosszul emlékszem, bár inkább másik volt nyitva. :B
Valószínűleg nektek lesz igazatok. :K :K

(#1912) PhoenixK válasza cekkk (#1911) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem egészen, én egy háttérben levő fülre gondoltam:

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1913) cekkk válasza PhoenixK (#1912) üzenetére


cekkk
veterán

Nálam ilyen nincs beállítva, vagy is nem látszik. Nem így használom, csak simán egyszerűen. Aztán mindjárt kiderül, hogy a háttérben meg így működik :D

Most jelen pillanatban teljesen hibátlan a program :D :B

(#1914) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Total Commander összes egyéni beállítást eszköztárba bepakolt saját dolgokat, hogy tudom teljesen kimenteni?

(#1915) fatal` válasza SG3rg0 (#1914) üzenetére


fatal`
titán

Vista / Win7:

c:\users\felhasználónév\appdata\roaming\ghisler

XP
C:\documents and settings\felhasználónév\application data\ghisler

(#1916) Sk8erPeter válasza SG3rg0 (#1914) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Win+R
regedit
OK

azonbelül ennél a kulcsnál lesz a TC aktuális felhasználóra vonatkozó beállításait tartalmazó fájl helye:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Ghisler\Total Commander
az általános, aktuális lokális gépre vonatkozó infók itt:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Ghisler\Total Commander

Itt az IniFileName alatt lévő bejegyzés az általános beállításokat tartalmazó fájl, az FtpIniName az FTP-kapcsolatokat nyilvántartó fájl, az InstallDir pedig értelemszerűen a Total Commander telepítési könyvtára.
Ha az IniFileName relatív útvonalon szerepel, pl. úgy, hogy .\wincmd.ini, akkor az azt jelenti, hogy a telepítési könyvtáron belül keresendő a fájl (pl. portable módban telepítéskor alapértelmezettként a telepítési könyvtáron belül keresendő a wincmd.ini). Természetesen ez tetszés szerint át is állítható másik helyre.
Az IniFileName alatt látható fájlt mindenképp mentsd le onnan, ahol megtalálható, az FtpIniName alatt lévő fájlt akkor, ha vannak elmentett FTP-kapcsolataid (bár FTP-zésre inkább pl. a WinSCP nevű program való).

Az eszköztár alapértelmezett és egyéni bejegyzéseit is nálam a Total Commander telepítési könyvtárában lévő DEFAULT.BAR fájl tartalmazza.

Sk8erPeter

(#1917) fatal` válasza Sk8erPeter (#1916) üzenetére


fatal`
titán

A tc könyvtárában az alap default.bar van, emlékeim szerint, mert nekem a fent említett könyvtárban amit írtam, van szintén egy default.bar, meg egy default.br2, amiben nem tudom mi van. ftp ini is ott van.

Igazából attól függ mikori a profilod, még vista előtt a program könyvtárába tette az init, ha jól tudom jóideje lehet választani a telepítőben és az appdata az alapértelmezett.

(#1918) SG3rg0 válasza fatal` (#1915) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ez Windows 8nál is jó?

(#1919) Sk8erPeter válasza fatal` (#1917) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A tc könyvtárában az alap default.bar van"
Ez abban az esetben igaz, ha a szokásos módon telepítetted, ha portable-változatban raktad fel, akkor tartalmazza a saját módosításaidat is. Ezt mondjuk írhattam volna az előző hsz.-be is, na mindegy. De nálam portable-módban van fent, és a saját cuccaim is benne vannak a DEFAULT.BAR-ban. Mondjuk emiatt elég hülyeség, hogy az van a nevében, hogy "default"... Lehetne erre egy külön *.ini, amit szintén lehetne konfigolni (vagy user.bar, tök mindegy, vmi ilyesmi), és a DEFAULT.BAR fájl csak akkor lenne érdekes, amikor az ember vissza akarja állítani alapértelmezettre az eszköztárat.

Sk8erPeter

(#1920) Sk8erPeter válasza SG3rg0 (#1918) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mi lenne, ha megnéznéd, és elolvasnád mindkét javaslatot, amit írtak neked.....?
Amit hunfatal írt, az a rendes, felhasználófüggő telepítésre vonatkozik, amit én írtam, az picit általánosabb, lefedi a portable-változatot is, bár a DEFAULT.BAR fájl IS a userspecifikus könyvtárban van, amennyiben NEM portable-módban telepítetted, ez az előzőből megtévesztő volt.
Egyébként én most épp Windows 8 alól írtam, ha ez számít - de egyébként nem számít, ha már Vista feletti Windows-ról van szó, legalábbis egyelőre.

Sk8erPeter

(#1921) fatal` válasza SG3rg0 (#1918) üzenetére


fatal`
titán

Igen.

(#1922) andy83


andy83
aktív tag

Sziasztok!

Teljesen újra fogom telepíteni a gépemet. A Total Commanderben elég sok FTP hozzáférés be van állítva. El tudom ezeket menteni a gyalulás előtt, hogy ne kelljen újra beállítgatnom őket a gyalulás után? :F

Előre is köszi!

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1923) fatal` válasza andy83 (#1922) üzenetére


fatal`
titán

(#1915)

wcx_ftp.ini a fájlnév.

(#1924) andy83 válasza fatal` (#1923) üzenetére


andy83
aktív tag

Köszönöm! :R

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1925) Sk8erPeter válasza andy83 (#1922) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

vagy: [link] :D

Sk8erPeter

(#1926) dances


dances
tag

Üdv!

TC -ben be lehet állítani valahol, hogy másolásnál csináljon fájl integritás ellenőrzést?
Ha igen, hol?

Only the Good die young.

(#1927) 8th


8th
addikt

Üdv. Egy két részre vágott filmet szeretnék Total Commanderrel összerakni egy fájlba. Fájlegyesítés után az alábbi üzenetet kapom: Az xyz.out file összeillesztése sikerült (a CRC fájl nincs meg). A kapott fájl .avi helyett .out formátumú lett. A fájl méret egyébként stimmel tehát összefűzte a két részt. Átneveztem avi-ra de a filmnek vége van már a felénél, pont ott ahol eredetileg a második "cd2" kezdődne. Ilyenkor mi van? Láma vagyok én ehhez szájbarágós választ kérnék. Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#1928) canniball válasza 8th (#1927) üzenetére


canniball
nagyúr

Ehhez nem a TC kell neked, hanem pl. a VirtualDub.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1929) 8th válasza canniball (#1928) üzenetére


8th
addikt

Aha. Oké, köszi. :)

(#1930) dbius


dbius
veterán

Tegnap felraktam a 8.50 béta 5-öt és indítás után azt tapasztaltam, hogy megváltoztatta a használt betűtípusokat.

Másnak is így van esetleg ezen verzió telepítése után?

A régi nekem jobban tetszett, így visszaállítottam. (Ha jól emlékszem akkor Microsoft Sans Serif 8-as)

(#1931) PhoenixK válasza dbius (#1930) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ugyanez itt is. Egyelőre szokom a dolgot, mert nem rossz.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1932) dbius válasza PhoenixK (#1931) üzenetére


dbius
veterán

Igaz, úgy tűnt nekem, hogy több infó fért el az új betűtípussal ugyanazon oszlopban, viszont egyelőre én meg visszatértem a régire.

(#1933) PhoenixK válasza dbius (#1932) üzenetére


PhoenixK
őstag

Viszont egy dologgal "megszivatott" Ghisler az új bétával:
A másolásnál/mozgatásnál most már kihagyja azokat, amiket nem tud másolni, és csak a végén kérdez rá. Ezt mutattam egy kollégának, de nem akart működni! A megoldás - hátha más is belefut:
Amikor elkezdi a műveletet, kicsit várm azt feltételezve, hogy úgyis ott van a felhasználó. Először a várakozás 0,5 mp volt, most már 5 mp.

HISTORY.TXT:
01.09.13 Added: F5 copy, questions asked at end: If there is a dialog within the first 5 seconds, show it instead of postponing it (the user should still be there) - was 0.5 seconds in beta 1 (32/64)

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1934) andorra válasza PhoenixK (#1933) üzenetére


andorra
őstag

Az adott feladtra kipróbáltam a könyvtárszinronizációt különböző beállításokkal (TC 8), de ezt a feladatot nem tudtam megoldani, ebben kérek segítséget:

Adva van két főmappa két merevlemezen,(továbbiakban I-II) azonos névvel és tartalommal.
A könyvtármélység mondjuk A,B,C, vagyis I A és II A kijelölésével szinkronizálok.
Bizonyos B könytárneveket olyan módon változtatok meg az I oldalon, hogy hozzájuk toldok + karaktereket, de a tartalmuk változatlan marad.
Ezt szeretném szinkronizálni a II oldalra, anélkül, hogy a tartalom változna, és anélkül, hogy a régi könytárnév megmaradna a II oldalon. Vagyis praktikusan, csak a II B könyvtárneveket szeretném átíratni a változásnak megfelelően, tartalmak mozgatása nélkül. (Terrás nagyságrendű tartalomról van szó és olyan megoldást szeretnék, ami egy percen belül lefut.)

[ Szerkesztve ]

(#1935) Sk8erPeter válasza PhoenixK (#1933) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A másolásnál/mozgatásnál most már kihagyja azokat, amiket nem tud másolni, és csak a végén kérdez rá."
Végre!!! :C Ezer éve várok erre! Korábban itt a topicban még említettem is, ez mekkora hiányossága a TC-nek.

Ezt az első 5 másodpercig várakozós dolgot viszont nem értettem, most nem tudom kipróbálni, ezt hogy is kell érteni? Milyen várakozás volt a korábbiban 0.5 másodperc? Az angol szöveget is értem, viszont nem vágom, mire vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1936) PhoenixK válasza Sk8erPeter (#1935) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ha az első 5 mp-ben van valami üzenet (pl megerősítés felülíráshoz) akkor feldobja az ablakot rögtön - azt feltételezve, hogy a user ég ott ül a monitor előtt. Ha utána, akkor csak a legvégén. Emiatt még megyek a TC fórumba egy kört, a 0,5 mp sokkal jobb volt!

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1937) fatal` válasza PhoenixK (#1933) üzenetére


fatal`
titán

Na végre ez is bekerült. :)

[ Szerkesztve ]

(#1938) andorra


andorra
őstag

Határozottan rosszabb az olvashatósága.

(#1939) fatal` válasza andorra (#1938) üzenetére


fatal`
titán

Állítsd vissza Microsoft Sans Serifre és kész :)

(#1940) Sk8erPeter válasza PhoenixK (#1936) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, hát a legjobb egy beállítható opció lenne, hogy mondjuk a 0,5 másodperctől az 5 másodpercig terjedő tartományból te meddig szeretnéd, hogy legyen ez a várakoztatás.

Sk8erPeter

(#1941) PhoenixK válasza Sk8erPeter (#1940) üzenetére


PhoenixK
őstag

Igen, ez lenne alapból a legszimpatikusabb!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1942) andorra válasza fatal` (#1939) üzenetére


andorra
őstag

Kösz, közben már rájöttem.

(#1943) dbius válasza PhoenixK (#1933) üzenetére


dbius
veterán

Erre a változtatásra nem figyeltem fel, mert lusta voltam a changelogot megnézni :B

andorra kollégával egyetértve egyébként azt mondom, hogy számomra kevésbé olvasható az új betűtípussal. A régi valóban jobb, vagy csak egyszerűen annyira beleivódott a retinámba, hogy "nem kell más".

(#1944) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, megoldható vhogy, hogy total commander alatt nem csak olvasni, hanem írni is tudjam a külső ext meghajtómat?
Jelenleg az ext4 plugint használom, de azzal csak olvasni tudok, írni nem.
Szeretnék vmi helyi, csak tv-n belüli megoldást, mert már volt egy külső wines program, amivel tudtam írni és olvasni extet, de az eléggé problémás dolog volt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1945) Fire/SOUL/CD válasza Zirowe (#1944) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos nem tudok ilyenről(ami biztonságosan működik is), de azt megkérdezhetem, hogy
1. Milyen okból van ext4 fájlrendszer használva?
2. Mit jelent a "csak tv-n belüli megoldást"?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1946) fatal` válasza Fire/SOUL/CD (#1945) üzenetére


fatal`
titán

Valószínűleg egy linuxos partícióról van szó és a tv-n belüli az tc-n belüli akart lenni, csak melléütött.

(#1947) Zirowe válasza fatal` (#1946) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mind kettő talált. :)

Routerre kötött ext3-as meghajtó néha gépre is van kötve a gyorsabb másolás miatt, a tc-t pedig a mobil javította tv-re.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1948) Fire/SOUL/CD válasza Zirowe (#1947) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Világos, csak már azt hittem valami "csoda TV"-re kötött cuccról van szó...(Eddig is cumiznak a userek, mert nagyon sok csak FAT32-t ismeri, aztán a BD rip-ek meg nagyobbak, mint 4GB.. :DDD )

Szerint csinálj egy boot Linux pendrive-t, aztán arról bebootolva simán másolhatsz, fájlkezelőjét kezelni sem lesz kihívás... (Egy gyorsabb pendrive-ról (nem kell USB3 sem) elég gyorsan el lehet indítani egy Linux-ot)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1949) Zirowe válasza Fire/SOUL/CD (#1948) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na ja, de akkor ennyi erővel a win program megoldást is alkalmazhatnám. :)

Nagyon jó ez az ext4 plugin, csak nem értem miért csak olvasásra képes.

Amúgy 3 évesek a tv-ink, de az ntfs-t is ismeri. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1950) fatal` válasza Zirowe (#1949) üzenetére


fatal`
titán

Esetleg nézd meg az Ext2Fsd-t.

Még sosem használtam, csak hírtelen ezt találtam. Elvileg evvel fájlrendszer elemként csatolható a linux partíció (gondolom könyvtárba, vagy betűjelre), talán akkor megy TC alól is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.