Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1551) Sk8erPeter válasza 3.Aragorn (#1550) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Milyen "szakaszokra" gondolsz? Van valami szabály, ami alapján mondjuk lehetne írni rá reguláris kifejezéseket? Arra gondolok, hogy mondjuk van a fájlokban olyan, hogy xyz001.bla, xyz002.bla, xyz003.bla, stb., tehát valamiféle hasonlóság az elnevezésekben?
Nem próbáltam még ezt a plugint, de úgy tűnik, "advanced" reguláris kifejezéses keresgélést, cserét is lehet vele nyomatni, ha a beépített nem elég, nem vágom, milyen: QuickSearch eXtended.

Sk8erPeter

(#1552) fatal` válasza 3.Aragorn (#1550) üzenetére


fatal`
titán

Vagy a nevéből tudsz törölni n. karaktertől m.-ig pl. ha szeretnéd az ötödik karaktertől a 8.-ig törölni akkor a névhez beírod, hogy [N1-4][N9-], vagy tartalmat cserélni meg a jobb oldalon lévő keresés és cserénél tudsz. Pl. kicseréled az xyz-t a semmire, akkor ahol xyz van a fájlnévben azt kitörli.

Csoportos átnevezéshez meg kijelölöd a fájlokat és ctrl+m, bár gondolom nem erre irányult a kérdés.

(#1551) Sk8erPeter: Van regex a gyári csoportos átnevezőben is, bár nem tudom az mennyit tud, még egyszer sem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#1553) Sk8erPeter válasza fatal` (#1552) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Van regex a gyári csoportos átnevezőben is"
Tudom, én meg ezt írtam: "ha a beépített nem elég". Azért ajánlottam plugint is, mert feltételeztem, hogy végigpróbálta már a gyárival. De lehet, hogy csak rosszul használta.
Én használtam már a beépítettet is regexpekkel, nagyon jól használható.

Sk8erPeter

(#1554) fatal` válasza Sk8erPeter (#1553) üzenetére


fatal`
titán

Ja azt hittem a "beépített nem elég" az átnevezőre vonatkozik, a regex nélkül. :)

(#1555) 3.Aragorn válasza Sk8erPeter (#1551) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Van hasonlóság.
Hogy konkrét példát írjak: adott egy album. Az egyes számok értelem szerűen külön címmel és sorszámmal rendelkeznek, de ezek előtt minden egyes fájl nevében ott van az előadó neve és az album címe is - értelmetlenül hosszú lesz a fájlnév, és ez sok esetben zavaró, főleg, hogy a fájlnév érdemi része az, ami nem látszik a TC-ben, vagy a zenelejátszóban, csak ha kinagyítom azt.

A fájlokban tehát a törlésre szánt szakasz megegyezik, amit meghagynék, az már különböző.

Nem minden vándorút céltalan...

(#1556) 3.Aragorn válasza fatal` (#1552) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez a megoldás működik, amit leírsz:
"Vagy a nevéből tudsz törölni n. karaktertől m.-ig pl. ha szeretnéd az ötödik karaktertől a 8.-ig törölni akkor a névhez beírod, hogy [N1-4][N9-]"
Így, hogy kipróbáltam. Csak ennyi kellett. (Tehát elég ez a beépített is)

Valószínűleg előbb-utóbb magam is rájöttem volna, ha próbálgatom a funkciókat egy kicsit, de egyszerűbb volt megkérdezni. Köszönöm a választ mindkettőtöknek.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#1557) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Az megint más kérdés, hogy a fájlok nevében az alsó vonást "_" hogyan lehet automatikusan szóközre cserélni? Ez már nem követ ilyen szabályosságot.

Nem minden vándorút céltalan...

(#1558) fatal` válasza 3.Aragorn (#1557) üzenetére


fatal`
titán

Jobb oldalt a cserével, de ezt is leírtam. A kettőt kombinálhatod is.

(#1559) Sk8erPeter válasza 3.Aragorn (#1557) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

TC - Multi-rename: underscore to space

Sk8erPeter

(#1560) 3.Aragorn válasza Sk8erPeter (#1559) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszönöm újfent. Ezt az ábrát még egy írni olvasni nem tudó, agysorvadásban szenvedő, 3 éves csimpánzgyermek is könnyen megértené. ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#1561) fatal` válasza Sk8erPeter (#1559) üzenetére


fatal`
titán

:DDD

Ehhez már nem volt kedvem :D

[ Szerkesztve ]

(#1562) mobal


mobal
MODERÁTOR

Heló!

Jól vettem észre, hogy a 8 as TC -nél a Delete -már az operációs rendszerrel végezteti? Ezt hol lehet felcserélni?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1563) canniball válasza mobal (#1562) üzenetére


canniball
nagyúr

Beállítások-> Általános beállítások-> Másolás/Törlés alatt nem állítható?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1564) mobal válasza canniball (#1563) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

De, de figyelmeztet is, hogy ne piszkáljam! Felül be van pipálva a "Use standard copy method". Gondolom akkor most a standard azt jelenti, hogy az operációs rendszerrel végezteti el a törlést.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1565) fatal` válasza mobal (#1564) üzenetére


fatal`
titán

Alatta ott van, hogy az explorer módszerrel töröljön e, vedd ki a pipát. Bár én ezt használom, mert sokkal gyorsabb. Amit te nézel (amire írja, hogy ne piszkáld) az a másolásra vonatkozik, nem a törlésre.

[ Szerkesztve ]

(#1566) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Na most akkor mi van, ha en felrakom a 8-as TC-t egy regi 7.55a-sra, akkor megmaradnak a beallitasaim, eszkoztaron levo cuccok, sajat gyorsbillentyuk stb vagy sem?
Mert ha nem, akkor inkabb nem frissítek, amugy se tudom mondjuk minek kellene. :)

(#1567) fatal` válasza birno (#1566) üzenetére


fatal`
titán

Megmarad minden, ha a 32bitest telepíted.

[ Szerkesztve ]

(#1568) localhost válasza birno (#1566) üzenetére


localhost
Közösségépítő

:Y MINEK???
Idemásolom neked a kizárólag 7.55a utáni változásokat.

[link]

[ Módosította: Barthezz2 ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1569) fatal` válasza localhost (#1568) üzenetére


fatal`
titán

Ez így nem egészen igaz. A rengeteg hibajavítás nagyon nagy része ahhoz kapcsolódik, hogyújraírta az egészet (így a korábbi béták hibáit javítgatta nagyrészt, nem a 7.55-ből származókat).

(#1570) Fire/SOUL/CD válasza localhost (#1568) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezek nem (csak) változások, több mint 80%-ban bugfix notes-ok... Az érdemi változások (vagy annak nevezhető újítások) ennek a töredéke.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1571) localhost válasza Fire/SOUL/CD (#1570) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igazatok van, csak a MINEK??? kérdésnek is csak ennyi a valóságtartalma.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1572) fatal` válasza localhost (#1571) üzenetére


fatal`
titán

Igen annak sincs sok értelme, ennyi erővel használhatná a Windows Commander 4.0-t is :D

(#1573) birno válasza localhost (#1571) üzenetére


birno
addikt

Akkor elmondom, hogy a "minek", nalam mit jelentett.
Adott egy szoftver, ami az en igenyeimet kiszolgalja, nincs vele bajom, nem talalkozom bugokkal stb.
Kijon egy uj verzio, ekkor megnezem az uj funkciokat, ha nincs semmi olyan ami erdekelne, akkor nem frissitek, nehogy az ujjal valami gaz legyen s akkor a nagy semmi plusz miatt elcsesztem a regi stabilt.
Regen nem egyszer jartam igy mas progikkal, szoval tapasztalatbol mondom.
Pl. videokartya drivert se frissitettem az elmult 3 evbe, egeszen mult hetig, mert ment vele minden game ami engem erdekelt, akadas nelkul, akkor meg minek. :D

(#1574) BullZeye válasza birno (#1573) üzenetére


BullZeye
veterán

KB 1 hétig használtam 8at, aztán jött vissza 7.55.

Újdonságot talán kicsomagolásnál láttam, hogy kiírja hány elem van hátra.

Cserébe ami miatt váltottam vissza. W7 alatt nekem hálózatoknál csak azt mutatja, hogy User1, User2, User3. Itt viszont valamiért odajött a "Workgroup" amire rendszerint véletlenül kattintok, és befagy FF jó fél percekre, néha többre.

Ami hibákat/hiányosságokat tapasztaltam 7.55-ben 8.0-ban sem javították, úgyhogy ha valami gyakorlati haszna van amit nem vettem észre, mondjátok. :)

(#1575) mobal válasza birno (#1573) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Viszont a sok hibajavítás növeli a szoftver megbízhatóságát.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1576) Sk8erPeter válasza mobal (#1575) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ilyet meg hol olvastál? A hibajavításokkal könnyű újabb hibákat belevinni a programba. :D
Persze ez most csak gonoszkodás, de önmagában amit állítasz, ebben a formában nem igaz. :P

Sk8erPeter

(#1577) mobal válasza Sk8erPeter (#1576) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Na! Ezt tanították nekem! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1578) Sk8erPeter válasza mobal (#1577) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor hülyeséget tanítottak. ;]

Sk8erPeter

(#1579) fatal` válasza mobal (#1575) üzenetére


fatal`
titán

Ez az elmélet. Gyakorlatban, ahogy már írták akár új hibákat is generálhat (darabra akár többet is) :D

(#1580) mobal válasza fatal` (#1579) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Tudom, de attól még így van. :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1581) Sk8erPeter válasza mobal (#1580) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pont azt magyarázzuk, hogy ennyire azért nem eCCerű. :D De mindegy, ez már OFF.

Sk8erPeter

(#1582) mobal válasza Sk8erPeter (#1581) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ezt is tudom. De a megbízhatóságot növeli a hibajavítás :)

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1583) BullZeye válasza mobal (#1582) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem feltétlen, mert lehet összeomlik egy hibajavítása után, ami generált egy rosszabb hibát. Ezt értsd már meg, hogy nem igaz amit mondasz. :)

(#1584) mobal válasza BullZeye (#1583) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én csak azt mondom, amit tanítanak nálam okosabb emberek akik ezzel foglalkoznak. Igaz, de olyan értelembe, hogy egy hiba javításával nem okozol új hibát (ez ugye elég "ritka"). Ha most ezzel is csökken az ismeretlen, végzetes hibák számának a halmaza akkor jó és helytálló amit mondok, mondanak. Inkább nem teljesen igaz :P

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1585) BullZeye válasza mobal (#1584) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem sok tapasztalatod van játékokkal igaz ? :D Főleg MMORPGkkel, ahol kijavítanak egy hibát, ami generál 100 másikat. :) És ez csak 1 programtípus. :)

Nálamnál sokkal okosabb emberek oktatnak egyetemen, mégis 2-est ad analízis vizsgára, amit másik tanár 100%ra értékel. :) Úgyhogy ennyit az oktatásról.

(#1586) fatal` válasza mobal (#1584) üzenetére


fatal`
titán

"Hogy egy hiba javításával nem okozol új hibát (ez ugye elég "ritka")"

Te fejlesztettél már programot (nem a Hello Worldre gondolok)? Egyáltalán nem olyan ritka, mint, ahogy gondolnád. Persze az ilyen verziókat általában nem adják ki, mert kijavítják a generált hibákat is.

(#1587) PhoenixK válasza fatal` (#1586) üzenetére


PhoenixK
őstag

szerintem pedig ez már csak hitvita.
Két teljesen különböző szemlélet:
ha nincsenek hibák minek javítani <-> új funkciók
Az is egy külön ág, hogyha vannak hibák, amik érintenek, de esetleg nem érdekelnek az új funkciók. Teljesen egyénfüggő, szerinem felesleges ebben a témában egymást győzködni! :R

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1588) Sk8erPeter válasza mobal (#1584) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"egy hiba javításával nem okozol új hibát"
Most ezt komolyan állítod? Meglep, hogy ilyen butaságokat állítasz, pedig szoktál mozogni a PHP topicban is.
Ha a tanáraid ilyen f@szságokat állítanak, akkor nem biztos, hogy hinni kell nekik, attól még, mert tanárok, nem biztos, hogy a GYAKORLATI szakmai tudásuk a topon van, vagy napi szinten fejlesztgetnek - lehet, hogy a könyvszagú elméleteiket fejtegetik.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1589) mobal válasza Sk8erPeter (#1588) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Heló!

Nem badarságot írtam. Tudom, hogy nincs ilyen, olvasd el még egyszer amit írtam mert feltételes módba ment, feltételes mód akart lenni (Speeedfire betegsége lehet elkapott?! :D)

- "Én csak azt mondom, amit tanítanak nálam okosabb emberek akik ezzel foglalkoznak. Igaz, de olyan értelembe, hogy egy hiba javításával nem okozol új hibát (ez ugye elég "ritka")."

Mint utaltam is rá, olyan értelembe mikor hiba javításéval NEM okozol "kárt".

Szerintem itt többünk közt csak félreértés van. Tanáraim tudásába én meg bízom.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1590) Sk8erPeter válasza mobal (#1589) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, akkor valóban félreérthetően írtad le, az már nem az én hibám. :D

Azért ezeket inkább így:
"olyan értelembe" ---> "olyan értelemben"
"Tanáraim tudásába" --> "Tanáraim tudásában"

Sk8erPeter

(#1591) mobal válasza Sk8erPeter (#1590) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Rossz az "n" betű. Ha rosszul nyomom nem eszi meg néha :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1592) Sk8erPeter válasza mobal (#1591) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, én is ezt mondanám. :DDD

Sk8erPeter

(#1593) mobal válasza Sk8erPeter (#1592) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Kérdezd meg Kalandor -t :D, Enyém a régi Dell klaviatúrája :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1594) ro_bert17


ro_bert17
őstag

FR45HUK152 jellegű jelszót visszatudok fejteni? Én vagyok az admin az ftp szerveren, és tulajdonképp jelentőssége nincs, csak kíváncsiságból kérdezem.
Ha tilosban járok, akkor modi radírozza, ti meg majd elzavartok. :)

(#1595) Sk8erPeter válasza ro_bert17 (#1594) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem értem a kérdést. Mi az, hogy "FR45HUK152 jellegű jelszót"? :F

Most nem az a kérdésed, hogy a TC-ben tárolt jelszavakat meg tudod-e nézni?

Sk8erPeter

(#1596) ro_bert17 válasza Sk8erPeter (#1595) üzenetére


ro_bert17
őstag

Igen, bocsi. Szóval TC-ben tárolt jelszavakat meg lehet nézni?
Mert ugye itt szó volt erről nem rég a 8-as verzió kapcsán.
Erre jutott eszembe, hogy évekkel ezelőtt találkoztam a jelszavaimmal a wcx_ftp.ini fájlban. Gondoltam most, bele nézek:
username=anonymous
password=FR45HUK152

Ezért kérdeztem, hogy ebből a kódszerűségből vissza tudja valaki fejteni a jelszavamat?

(#1597) PhoenixK válasza ro_bert17 (#1596) üzenetére


PhoenixK
őstag

Igen, vissza lehet fejteni: [link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1598) ro_bert17 válasza PhoenixK (#1597) üzenetére


ro_bert17
őstag

Köszönöm! :R

(#1599) Sk8erPeter válasza ro_bert17 (#1596) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Van az előzőnél egy szerintem sokkal egyszerűbb - 32 bites alkalmazásoknál működő - jelszó-visszafejtő módszer, ami nem csak TC-vel működik:
X-Pass
Összesen 13,3 KB méretű alkalmazás, nem kell telepíteni sem, csak elindítani.

Elindítod; TC-ben Ctrl+F-fel megnyitod az FTP-kapcsolatokat, a megfelelő bejegyzésnél rámész az Editre, majd a Password mező fölé húzod a kis X-et. Az X-Pass szövegmezőjében pedig látszani fog a kimásolható jelszó.

Sk8erPeter

(#1600) fatal` válasza Sk8erPeter (#1599) üzenetére


fatal`
titán

Még ezer éve, windows 98-on használtam ilyen appot és az istennek sem találtam. Nem TC miatt, de kösz. :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.