Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2201) Kbali válasza kavarc (#2199) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia!

Ha itt regisztrálsz, akkor pontosan látni fogod a géped kategóriáját, jellemzőit, letöltheted a legfrissebb drivereket, segédprogramokat, sőt a garanciát is regisztrálhatod.
Szerintem megéri. Itt azokat a gépeket is lehet látni, amelyek már nincsenek a nyilvános listában.

A Toshiba belépő szintje most valóban 100e (Office Depo akció), de igazából 140-150.
A 180 ezres gép sajna egyáltalán nem drága, ennyiért semmilyen márkából nem kapod meg a legjobb kategóriát sem.

Én tavaly 280-ért vettem a sajátomat (M100-164), most ugyanez (kicsit jobb kivitelben) 180-190 ezer újonnan:(

(#2202) tomio válasza Kbali (#2062) üzenetére


tomio
tag

Azért kérdeztem mert még utolsó rohamos sulinet-vásárlából van egy TOSHIBA Sattelite L Series notim.
Méghozzá egy öszvér: L100/L20 (!)
L20 mert: 15"(1024x768), Celeron-M 1600, 256/533, no-WiFi.
L100 mert:
1.) PSLA3E a model száma
2.) plusz eleve minden ezt írja pl: SIW XP-n, Linux is
3.) BIOS-frissítésen is átesett már Satellite L100 (PSLA3)-t választva ki a fennt említett miatt és megette 100%-os, error nélkül lefutott
Amúgy „gyárilag” (értsd: Mo-i importőr által) átragasztgatott matrica mind a gép alján L20-182, mind a dobozon. Media Markt-osok nem hiszem hogy ezt megteszik, sztem Technotrade volt aki lecsupaszította hogy jó ára legyen. Most vagyok RAM vásárlás előtt. Nagyon örülök hogy nem akkor fizettem ki 30eHUF-ot a 2x1G-ért, hanem most fogok ~11-12eHUF-ot :D
Ja és szuper a gép!!! SATA HDD, DVD-RW. Most kap 2G-t és király lesz!

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#2203) ABE válasza kavarc (#2199) üzenetére


ABE
őstag

Szia!

Az Intel oldalán a chipseteknél rákattintottam a 945GM-re, és ott megjelenít egy ilyet: "Related products”. Itt nem szól a Core 2 Duo-ról, és máshol sem találtam pont ilyen chipsettel szerelt gépet, amiben Core 2 Duo lenne. Ennek ellenére lehet valaki tudja a frankót, hogy mégis megy ilyen chipsettel a Core 2 Duo.

A gépedet Toshiba olddalán úgy találtam meg, hogy beírtam Google-ba a típust. Az első találat a Toshiba oldalra mutatott, asszem egy pdf file volt. BIOS-ból nem lehet megtudni a pontos informciókat.

Amúgy nem értem, az 533-as FSB miért olyan nagy gond. Ennyi pénzért szerintem jó teljesítményt ad az a proci, de a technikai lehetőség is adott a bővítésre. Nem olcsó dolog egy mobil proci. Nézz csak utána, újonnan mennyibe kerül. Egy éve vettem az L30-at. Akkor 150-ért 512 Mb memóriát, 60 Gb-os winyót, és egy 1.46 Ghz-es Celeron M járt a géphez. Akkor szerinted az én gépemnek, vagy a tiédnek van jobb ár/érték aránya? Nem mondom, sok pénz a 180e forint. De csak abszolút értékben, notik között nem. 50 ezerrel kevesebbet érne a géped szerinted? Tehát szerinted ér 130 ezret? Hát, nem tudom, de akkor nézd meg, mit kapsz annyi pénzért. Drága dolog a notebook, ezt tudomásul kell venni. A Toshibánál is, és a többi gyártónál is.

(#2204) animatrix11 válasza ABE (#2198) üzenetére


animatrix11
őstag

mi a különbség a core dou és a core2 dou közt :F
vinyóról onnan szedem hogy valamelyik notebookos boltban jellemzőkhöz nem volt odaírva hogy 8 mega cache, a többihez meg oda volt írva, ennyi

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2205) Taky020


Taky020
csendes tag

sziasztok lenne egy nagy gondom van egy toshiba L20-183 laptopom és egyszer csak azt csinálta hogy nem kapcsolt be néha bekapcosl néha nem de elér v windows felállásáig vagy valamikor betölt majd egyszer csak váratlanul kikapcsol mi lehet a gondja..? voltam vele szervízben egyből rávágták hogy alaplap hibás és nem lehet vele mit csinálni vagy csak egyserűek voltak az meberek akik foglalkoztak vele és magasrol leszarták ..? én még megnéztem a tápját is elviekben 19 V ot kéne leadnija de csak 13.58 V mértem rajta.. van még egy notim egy acer aspire 3690 es ott is megnéztem a tápját és ott is 19 volt és ott 14.58 V ad le és az a noti teljesen jo amugy a toshibának se az aksija se a tápja egyéltalán nem melegszik olyna mimntha nem dolgozna semmit pedig ha rádugom akkor felvillan a led és mintha töltene.. noh ezt magyarázzátok emg nekem vagy valmai toshiba gurura lenne szükségem vagy aki javít notikat... köszi elöre is kicsit hosszura sikeredett majd irjatok lécci privit ha van valami jó ötletetek.

Üdv - Kérlek privátot küldj azt gyorsabban megkapom. köszi

(#2206) Taky020 válasza animatrix11 (#2204) üzenetére


Taky020
csendes tag

a core duo csak egymagos proci azt direk azért hozták ki hogy olcsobb legyen a notpi a core 2 pedig mint mondja 2 magos processzor van benne a gépbben

Üdv - Kérlek privátot küldj azt gyorsabban megkapom. köszi

(#2207) ABE


ABE
őstag

Keresgéltem tovább, és a következőre jutottam: az Intel 945GM elvileg támogatja a Core 2 Duo-t, ami nem támogatja, az a 945GMS és a 940GML. Ugyanakkor fontos megemlíteni, hogy a BIOS kell, hogy támogassa a procit. Hallottam már olyan esetről, ahol Pentium M helyére beraktak Core Duo-t, és elvileg támogatta is a chipset, a gép mégsem működött vele. Ha jól vettem észre, akkor a Core Duo, és a Core 2 Duo között az a különbség, hogy a T5600-ast kivéve a Core 2 Duo-k dupla akkora (4 Mb-os) L2 cache-sel rendelkeznek. Továbbá Core 2 Duo-ból létezik 800 Mhz-es FSB-jű változat is. Azonos órajelek mellett a Core 2 Duo az erősebb, kevesebbet fogyaszt. Hogy mi lehet még a különbség, sajnos nem tudom. :(

(#2208) ABE válasza Taky020 (#2206) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem a Core Duo is dupla magos (a Duo utal a duplára), ellenben a Core Solo az egymagos. Hogy a Core 2 Duo-nál pontosan mit takar a 2-es, azt mondjuk én sem tudom. Remélem van nálam itt okosabb ember, aki majd megmondja. :)

(#2209) Petro válasza Kbali (#2194) üzenetére


Petro
tag

Hello sajna nincs, azzal kezdtem, aztán jött a gugli de ott se semmi, és még csak olyan embert sem találtam akinek hasonló gépe van :)

(#2210) Gyzmo válasza kavarc (#2195) üzenetére


Gyzmo
csendes tag

Sziasztok!
Én is A200-1cr típusú géppel rendelkezem, szerintem a gépben a 945GM chipsettel van felszerelve, ezt a videó vezérlőnél tudod megnézni. Az alaplapi videokártya processzor típusa Intel GMA950. A Toshiba honlapján rajta van még az 1cr adatlapja is. [link]

(#2211) ABE válasza Petro (#2209) üzenetére


ABE
őstag

Hali!

Nem akarlak elkeseríteni, de gugli segítségével egy olyan infót találtam, hogy az U200 memóriáját Toshiba szervizben lehet bővíteni. :(

Íme a link, az oldal alján találod ("Memory modules must be installed by a Toshiba Authorised Service Provider"):
http://www.toshiba.ca/web/product.grp?section=1&group=223&product=6073

(#2212) Petro válasza ABE (#2211) üzenetére


Petro
tag

Húha ez nem jó hír. Valszeg akkor még megpróbálkozok ott ahol vettem a gépet, csak el akartam kerülni a Pestre utazást, azért lett volna jó itthon megcsinálni.

(#2213) animatrix11 válasza Taky020 (#2206) üzenetére


animatrix11
őstag

biztos hogy nem egymagos... az a core solo

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2214) kavarc válasza Kbali (#2201) üzenetére


kavarc
aktív tag

Szia Kbali!
Regisztráltam amagyar oldalon is; és valóban látszik egy áttekintés a gépről. A baj viszont az, hogy csak olyan adatokat ad meg, amit már eddig is tudtam. Sajnos az alaplapról, chipsetről, FSB-ről semmit nem mond. :(

Viszont egy költői kérdésem lenne: az én típusom vajon miért nem szerepel az a200-asok között sem a magyar sem az európai listában? Az a200-as sorozat nem oly régi, hogy ezt már kivehették volna...

Az árakkal kapcsolatban: nos igen ez szubjektív. Valóban elég nagy spektrumot fednek le az árak cirka 100ezetől 600ezerig. Ha szigorúan ezt a tartományt veszem, akkor persze a 180ezer olcsónak számít...

(#2215) kavarc válasza ABE (#2203) üzenetére


kavarc
aktív tag

Szia ABE!
Én az adatot a 945-re vonatkozóan a compare notebook chipsets összehasonlításból vettem az intel oldaláról. Ott szerepel a supported CPU's nál a core 2 duo.

Ellenben tegnap feltettem a legújabb everestet. Alaplapi chipsetre azt mondja, hogy intel 943GML. A video adapternél viszont intel 945GM-et ír, a chipre pedig 950-et. Az utóbbi biztosan igaz, hisz ez szerepel a gyártó oldalán is. Viszont, ha valóban 943GML az alaplapi chipset, akkor CSAK 533 FSB-t támogat, ami viszont elég gáz a későbbi bővítésre való tekintettel, mivel nemhogy core 2 duo-t nem tudok beletenni, de core duo-t sem, mármint 667MHz-est. Nyilván az 533-as bővítésnek szinte semmi értelme, mivel mint Te is írtad a mobil procik nem olcsók és rendkívül csekély teljesítmény emelkedés nem áll arányban 30-40-50ezer forintos bővítéssel.
Szal elég nagyot csalódtam most...

Pl ma 130ezerért lehet kapni egy ugyanolyan, sőt jobb konfigot, mint az enyém - kicsit erőssebb procival. Pedig én nem tavaly vettem a notit, alig 2 hónapja.

(#2216) ABE válasza kavarc (#2215) üzenetére


ABE
őstag

Hali!

Én azt mondom, hogy a legbiztosabb, ha felhívod a Technotrade-et, és megkérdezed tőlük, milyen proci megy bele maximum. Egyelőre nekem sem teljesen tiszta, hogy most akkor milyen chipset is van a gépedben, és mit támogat. Egyébként szerintem, ha 667 Mhz-es memóriát raktak bele, az azért van, mert támogatja a gép a 667 Mhz-es FSB-t. Általában a kompatibilitási problémákat elkerülendő nem raknak 667-es modult olyan gépbe, ami csak az 533-as FSB-t támogatja. Szóval én a helyedben még nem keserednék el, inkább hivatalos forrásból próbálnék még tájékozódni, ha már nem tudtuk itt biztosra kideríteni. Hogy mennyit jelentene pl. egy 2 Ghz-s Core Duo-ra a bővítés, azt nem tudom, de azt vedd figyelembe, hogy a notiknál nem csak a Mhz számít. Például nekem az Everest az 1.46 Ghz-es Celeron M teljesítményét egy asztali 2.4 Ghz-s teljesítményével egy szintre értékelte. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy nem érné meg a későbbi fejlesztés.

Habár a Toshiba belépő sorozata a Satellite, azért ott is vannak különbségek a modellek között. Mikor összehasonlítod más gépekkel a tiédet, két dolgot figyelj: egyazon márkán belül figyeld az árakat, és ugyanazon szériát figyeld. Az A200-as például nem feltétlenül vethető össze egy L40-el. Úgy pedig nem lehet nézni a dolgokat, hogy azon siránkozol, pár hónap alatt mennyit esett a gépek ára. Ez van. Én is sokkal, de sokkal erősebb gépet kapnék azért a pénzért, amennyibe anno az L30 került. De tudomásul kell venni, hogy folyamatosan változnak az árak, új technológiák kerülnek elérhetőbb közelségbe, új modellek jönnek ki. Ez igaz a PC-kre is, és a notebookokra is. Őszintén szólva igencsak kétlem, hogy két hónap alatt annyit estek volna az árak, hogy egyazon kategóriájú gépet 2 hónap múlva 50e forinttal olcsóbban vegyél meg. Mondom, ne egy más márka, más kategóriájú gépével hasonlítsd össze, hanem nézd meg, hogy a Satellite A200-as most mennyibe kerül hasonló tudással. Mint említettem, egy notinál nem csak a technikai paramétereket fizeted meg (képernyő minősége, akksi kapacitása, bővítőportok száma, anyagminőség, stb.). Igen, lehet, hogy rosszul választottál 2 hónapja, mert elég lett volna neked mondjuk egy L40 is, vagy valami egyéb belépőszintű gép is, és feleslegesen fizetted meg az A200-as felárát (aminek nyilvánvalóan van alapja, hogy többe kerül). De kérlek adj egy linket, ahol az A200-1CR 130e forintba kerül!

(#2217) kavarc válasza ABE (#2216) üzenetére


kavarc
aktív tag

Szia ABE!
Írtam egy emailt a Technotrade-nek.

További oknyomozás: mivel a noti adatlapján azt említik, hogy max 2 GB memória megy bele, így azt valószínűsítem, hogy vagy 943GML vagy 940GML chipsettel szerelt a gép, mivel a 945-ös chipset 4GB-ig támogatja a memóriát. Ez ugyebár azt jelenti, hogy max 533MHz lehet a FSB.
Hogy miért is kerül 667 MHz-es memória modul a gépbe: mivel az A200-as modellből van 20féle típus és ebből csak 2ben van 533 FSB-os alaplap, a gyártó nem fog csak emiatt a gyártósorra 533-mas ramot rendelni. Minőségi termékeknél pedig teljesen jól működik a lefele kompatibilitás, természetesen abban az esetben, ha maga a modul azt az órajelet támogatja.

(#2218) kavarc


kavarc
aktív tag

Processzorok:
én úgy tudom, hogy abban különbözik a core duo a core2 doutól, hogy amíg a core duo két külön maga egy memórián osztozik, addig a core 2 duo-ban lévő mindkét magnak van külön memóriája.

(#2219) ABE válasza kavarc (#2217) üzenetére


ABE
őstag

Hali!

Ha tényleg 943GML a chipset, akkor marad az 533 Mhz FSB. :( Sajnálatos, hogy ilyen nehéz kideríteni, hogy mit támogat a gép, no és a 667 Mz-es memória is megtévesztő.

(#2220) ABE válasza kavarc (#2218) üzenetére


ABE
őstag

És akkor a Core 2 Solo az micsoda, ott mit jelöl a 2-es? :DDD
Kutakodásaim alapján azt látom valószínűnek, hogy a következőt jelentik a jelölések:
-Solo: egy mag
-Duo: két mag
-2: 64 bit-es

Tehát ezek szerint a Core Duo 32 bit-es, dupla magos, a Core 2 Duo 64 bit-es, dupla magos, a Core Solo 32 bit-es, egymagos, a Core 2 Solo 64 bit-es, egymagos.

Vétó, valaki? :)

(#2221) Satellite válasza Petro (#2212) üzenetére


Satellite
tag

Azért az otthoni memória-bővítés nem ugyanaz, mint a házilagos (sufni-szervízes) CPU-csere, - tehát:
- adapter és akku kihúz,
- az U200-nál elég óvatosan lepattintani a billentyűzet felett lévő vékony műanyag takaróelemet, (nehéz eltörni, de azért volt már, akinek sikerült, :Y ) és utána a két kis csavart kivéve felemelhető a tasztatúra (a szalagkábelt nem kell kihúzni!),
- memóriákat alaposan a helyükre pattintani,
- és visszaszerelni fordított sorrendben.
Kész.

(#2222) Satellite


Satellite
tag

Látom, elég nagy itt a zűrzavar, melyik CPU-jelölés mit is jelent.
Az alapfogalmak tisztázása érdekében először is ajánlom az érdeklődők figyelmébe ezt a cikket: [link]
(az ott olvasottak nagyszerűen alkalmazhatóak hordozható gépek esetében is, - legalábbis ami az elnevezések és kategóriák közötti különbséget illeti...)

(#2223) Petro válasza Satellite (#2221) üzenetére


Petro
tag

Nagyon köszönöm a segítséget, már szét is kaptam a gépet, minden úgy volt ahogy írtad.

(#2224) padre71


padre71
tag

Sziasztok!
Egy Satellite L30-M010 (PSL33) notim van. Ati x200m chipset és celeron m440-es proci van bene. Végigolvastam a hozzászólásokat és látom néhányan kicseréltétek a notiban a celeron procit. A noti leírását olvasgatva nem tiszta számomra hogy csak a core duo megy bele (533-as FSB) vagy a core 2 duo is (667-es FSB)?
A Technotradnek írtam emilt, ők csak a T2080-as coreduo-ra mondtak árat.
Van valakinek konkrét tapasztalata vagy infoja. Előre is köszi.

(#2225) Krisz23


Krisz23
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy L40 14F notit, de nem megy rá az XP azt írja ki hogy merevlemez nincs csatlakoztatva vagy tegyem be a kislemezt amit a gyártótól kaptam.

Semmi nincs hozzá, valami natív módot kerestem hogy letiltom de nem találok ilyesmit.

Win 98 leformázta de most sem jó.

PLS HELP!

(#2226) Satellite válasza padre71 (#2224) üzenetére


Satellite
tag

padre71!

Nézd meg a gépeddel azonos modell adatlapját: [L:http://ce.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/jsp/SUPPORTSECTION/discontinuedProductPage.do?LNG=23&service=CE&BV_UseBVCookie=yes&PRODUCT_ID=127187][/L]
Láthatod, hogy 533 MHz a FrontSideBus, tehát (szerintem) nem sok értelme van egy magasabb teljesítményre képes prociért több pénzt kiadni, hiszen nem fogja tudni azt a gépedben, amire (elvileg) képes lenne.
Ugyanez vonatkozik a pár hozzászólással korábban tárgyal memória-kérdésre is: bár az 533-as gépben futni fog a 667-es memória, de - természetesen - csak a kisebb frekivel.

(Az áraknak utánanéztél? Szerintem nem azonos kategória a CoreDuo és a Core2Duo. Ha olvastad a belinkelt proci-tesztet, ott kiderült, hogy a dupla méretű cache nem mindig okoz érezhető sebesség növekedést, - tapasztalataim szerint a nagy különbség inkább a CeleronM és a CoreDuo között van.)

[ Szerkesztve ]

(#2227) Satellite válasza Krisz23 (#2225) üzenetére


Satellite
tag

Krisz23!

Nem látja a géped a SATA-meghajtót.
Több megoldás is van erre a problémára, keress rá itt a Fórum-okban.
(azt azért ne felejtsd el, hogy érdemes kicserélni a gépen lévő Vistá-s BIOS-t az XP-s verzióra, ha azt szeretnéd, hogy később gond nélkül működjön!)

[ Szerkesztve ]

(#2228) Satellite válasza padre71 (#2224) üzenetére


Satellite
tag

padre71:

Az URL helyesen: [link]

(#2229) padre71 válasza Satellite (#2226) üzenetére


padre71
tag

Köszi a választ. Közben kiderült számomra is, hogy csak a Core Duo megy bele. Megnéztem a belinket proci tesztet és látom hogy a procim (Celeron M440) a 66., míg a vele azonos órajelű (1860 MHz) core duo T2350 a 27.
A váltás talán érezhető különbséget adna, mint coreduo és egy c2d között.
Mennyire bonyorult a proci csere? A Technotradnél elég drága a proci és 5k+áfaért rakják bele. Az asztali gépemet rendszeresen szétkapom, abban van gyakorlat, de a notimat még nem szedtem szét egyszer sem.

(#2230) Krisz23 válasza Satellite (#2227) üzenetére


Krisz23
csendes tag

Légyszi mondj egy megoldást reggelre Xp nek kell futni rajta!

Biost hogy tudok frissíteni nincs kislemez, elindul cdről is a frissítés?

Köszi

(#2231) Satellite válasza padre71 (#2229) üzenetére


Satellite
tag

Hogy mennyire bonyolult?
TELJESEN szét kell szedni a gépet, majd ugyanezt vissza.
Szerintem ezért (és mivel a márkaszervíz csinálja:nem garanciavesztő!) egész baráti az ár, - nézz körül, mennyi egy ilyen munka óradíja egy akármilyen szervízben. Szerintem több ennél.
Én a helyedben biztos nem nyúlnék hozzá, - egy desktopban bárki kicserél egy vga-kártyát vagy tápot, a notebook azért más tészta.

(#2232) Satellite válasza Krisz23 (#2230) üzenetére


Satellite
tag

BIOS-t (az újabb TOSHIBA gépeknél) csak működő operációs rendszer alatt lehet frissiíteni.

De még ha fel is rakod az Xp-t, milyen drivereket akarsz alápakolni?
A gyári honlapon az XP-t kiválasztva [link] nincs egyéb, csak a BIOS... :(
Több segítséget nem tudok most adni: ideje volna haza indulnom...

[ Szerkesztve ]

(#2233) ufonauta válasza padre71 (#2229) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Te hol látsz olyan táblázatot, ami rangsorolja a procikat? 66-ik, vagy 27-ik.
Én is meg akartam nézni, de kinézem a szemem és nem találom. :U

(#2234) Krisz23 válasza Satellite (#2232) üzenetére


Krisz23
csendes tag

Köszi akkor marad Vista!

(#2235) kavarc


kavarc
aktív tag

Tegnap már azt hittem meglelem a megoldást a chipsetes problémámra.
Történt ugyanis, hogy az intel honlapján találtam egy Intel Chipset Identification Utility nevű programot, ami megmondja a tutit. Nos ezt mondta:
Mobile Intel(R) 945GM/GU/PM/GMS/940GML/943GML or Intel(R) 945GT Express

Nos ez nem volt túl nagy segítség.
Most már csak azt nem értem, ha maga az intel sem "tudja", hogy milyen chipsetem van, akkor a különböző meghajtóprogikat hogyan pakolja fel?
Sajna Technotrade sem válaszolt; most már tényleg nem tudom mivan...

(#2236) padre71 válasza ufonauta (#2233) üzenetére


padre71
tag

Bocs, azt egy másik topicban olvastam. Parancsolj, segíthet a döntésben:
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html

(#2237) padre71 válasza Satellite (#2231) üzenetére


padre71
tag

Köszi. Elgondolgodtató, hogy megéri-e a fejlesztés. A gép még jövő májusig garis, lehet hogy nem lenne szerencsés otthon házilag barkácsolni, aztán véletlen szétbarmolni valamit. Itt a PH-n kb. 20-22k egy coreduo, míg a technotrade egy T2080-t kb. 31k-ért rak bele munkadíjjal és a régi beszámításával. Lehet, hogy az a 10k különbség megéri a biztonságot és a garit.
Viszont ha ennyi pénzt áldoznék rá, lehet hogy jobban járok, ha ezt eladom és veszek egy jobbat. :F
Át kell gondolnom mindenesetre.

(#2238) Kbali válasza Petro (#2212) üzenetére


Kbali
nagyúr

Előtte szerintem hívd fel a Technotrade-et, nekik vannak vidéki szervízeik is, ill. tudnak árat is mondani.

(#2239) Kbali válasza Kbali (#2238) üzenetére


Kbali
nagyúr

Afranc, mire ideértem, meg is csináltad :C

(#2240) demars


demars
addikt

Hello mindenkinek!

Lenne egy kérdésem: miért nem működik a tapi padon a kattintás.. (nem a gombok, hanem pl a dplakattintás, meg a szimpla)! Fennt van a gyári driver hozzá, iányítani is lehet a kurzort, csak nem csinál semmi mást! Nem értem, h miért nem!
A gép: TOSHIBA Satellite Pro L100-132
Nem op rendszert adtak hozzá, hanem egy visszaállító cd-t ! (azt hiszem ezt nevezik recovery CD nek...)!
Válaszokat köszi!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2241) ABE válasza demars (#2240) üzenetére


ABE
őstag

Hali!

A tapipad szoftverében le lehet tiltani a kattintást. Én gyanítom, hogy nálad szoftveresen le van tiltva, és ez okozza a gondot. Nálam a következő módon lehet állítani a kattintást: vezérlőpult/egér/device settings/settings/tapping ,és ha itt engedélyezve van a tapping, akkor lehet kattintásra is használni a tapipadot.

(#2242) demars válasza ABE (#2241) üzenetére


demars
addikt

leellenőrzöm... nem is figyeltem ezt! csak azt vettem észre, h a jobb bal gomb működik, de a tappintás :DDD az meg nem!
Köszi a helpet! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2243) demars válasza ABE (#2241) üzenetére


demars
addikt

köszi! sikerült! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2244) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

A200-IS9-cel van valakinek tapasztalata? 220-ért nagyon megtetszett:) Főleg zajszint, vinyó fajtája érdekelne.

(#2245) ufonauta válasza padre71 (#2236) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi ez egy hasznos link. :)

(#2246) BluEyes válasza kavarc (#2235) üzenetére


BluEyes
őstag

Nézd meg a cpu-z progival is, ha ugyanazt mondja, mint az Everest, akkor ne kételkedj tovább.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2247) kavarc válasza BluEyes (#2246) üzenetére


kavarc
aktív tag

Sajnos 99%, hogy 943GML-es gagyi chipset van benne.
A Texhnotrade honlapján fent van a termék és az ottani specifikáció konkrétan írja, hogy 943GML; ill. a hivatalos toshiba honlapon max 2 GB-ig bővíthető a memória, ami szintén a 943-ra utal. :(

Most nincs nálam a noti, de megnézem még a legújabb cpuz-vel...

(#2248) tomio


tomio
tag

Idézet önmagamtól (#2202):
„Most vagyok RAM vásárlás előtt. Nagyon örülök hogy nem akkor fizettem ki 30eHUF-ot a 2x1G-ért, hanem most fogok ~11-12eHUF-ot.”
Nos már túl vagyok rajta, tegnap vettem 2x1GB/533MHz Kingmax-ot Br.: 10380Ft-ért!!!!
A gép megtáltosodott, végre jöhet a virtuális-gépezés: VirtualBox, VMware, bochs, stb.
Brutális hogy elmarad az állandó lapozófájlozás és memót használ mindenre. Végre!
Egy év alatt ,amióta megvan, erre vártam. Amúgy az egy év alatt CSAK jó tapasztalatom volt/van vele. Szóval aki azért támad erre a fórumtopikra hogy mik egy TOSHIBA-tulaj tapasztalatai annak álljon itt az ÉN véleményem: bátran, csak ajánlani tudom.
(Persze utánnajárás kell az igény/kínálat párosítása miatt.)

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#2249) FullMan


FullMan
csendes tag

Szaisztok!
Nem tudom hogy jó helyre irók-e, de nekem van egy TOSHIBA Satllite SL10-117 -es laptopom.
A problémám az lenne hogy tegnap még volt stereo hang rajta (Sennheiser PC 161-el jobb és bal oldal is szolt)! Mikor ma bekapcsoltam azt vettem észre hogy csak a bal oldala szól.
Elsőre arra gondoltam hogy a Sennheiser ment tönkre, de mikor kihúztam akkor a laptop hangszóróiból is csak a bal oldali szólt. Gondoltam valami a Driverrel(Conexant AC audio-Link 97) lehet, de nem újra raktam a drivert de semmi változás nincs. Lehetséges hogy a jet dugó foglalata hibás? vagy az egész hangkártya tönkre ment? :F

(#2250) ABE válasza FullMan (#2249) üzenetére


ABE
őstag

Szia!

Ha a hangszórókból is monoban jön a hang, akkor valószínűleg nem a jack dugó környékén kell keresni a hibát. Én leginkább hardveres problémára tippelnék. Még eszembe ötlött, de aztán el is vetettem a lehetőséget, hogy valami külső program monora átállította volna a hangerőszabályzót. Ez szerintem szerviz lesz...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.