Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2951) pmatthew válasza zsoltke (#2950) üzenetére


pmatthew
tag

Pl. 3dmark teszteredményeket feltehetnél esetleg :)

(#2952) Kbali válasza ABE (#2948) üzenetére


Kbali
nagyúr

Netes rendelésnél 8 nap a visszavétel.
Ajánlom tanulmányozásra a fogyasztóvédelem honlapját :)

(#2953) spyduck válasza zsoltke (#2950) üzenetére


spyduck
nagyúr

Küldtem privit, ezeket berakhatod fórumba is mert sokaknak segítenél ;)

(#2954) funkygee


funkygee
aktív tag

Sziasztok!
Ha kivették gyárilag ( boltilag ) a belső wifit az L30 ból, milyet kéne beszerezni? Milyen belső slot van benne? :F

(#2955) ABE válasza funkygee (#2954) üzenetére


ABE
őstag

miniPCI

(#2956) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Hali!

Egy nagyon régi laptophoz keresnék XP-s Display Driver-t, de sehol nem találtam. Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném. A laptop títpusa Toshiba Satellite 4010CDT. Előre is köszi.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2957) ABE válasza TazLeacher (#2956) üzenetére


ABE
őstag

Itt tudsz drivereket letölteni: [link]

Termék típusánál az archívumot választod, onnan pedig már megtalálod a Satellite 4010-es sorozathoz való Win98-as vagy WinNT-s drivereket. Talán az XP elfogadja az NT-s drivert. Az mondjuk érdekes, hogy az XP nem ismeri alapból ilyen régi gépnél. :F Ha Toshiba oldaláról nem tölthető le XP-s driver, akkor szerintem nem is volt hozzá támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#2958) ABE válasza ABE (#2957) üzenetére


ABE
őstag

Nah, kifutottam az időlimitből. :((( Közben utánakerestem, a vga kártya típusa: Chips and Technologies 65555 PCI. Itt találtam XP-s (nem Toshibás) drivert, talán ez is jó lesz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2959) TazLeacher válasza ABE (#2958) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezt én is néztem, csak nem mertem belevágni, pont mert nem toshibás...bepróbálom...köszi.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2960) ABE válasza TazLeacher (#2959) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem nem nagy kockázat. Ha más nincs, egy próbát megér, tönkre csak nem megy. :)

(#2961) TazLeacher válasza ABE (#2960) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Tönkre nem, csak még az OPrendszert is nehéz volt rá felszenvedni, mert nem 100%-os az olvasója. Aztán most taccsra vágom, szt szia. Kb. 2,5 óra volt, mire felkúszott az XP. Ja, meg nem az enyém a gép.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2962) dsi


dsi
csendes tag

Üdvözletem!

Elgondolkoztam laptop vásárlásán, ez lenne az egyik kiszemelt:

TOSHIBA L40-14H (Dual Core T2310, 1Gb, stb..)

A probléma az lenne, hogy nekem nem átlagfelhasználásra kellene, hanem ArchiCAD és más CAD futtatására, valamint Photoshop. Megfelel erre a célra ez a gép (memóriabővítéssel persze)?

Tudom, hogy belépőkategória, de jelenlegi asztali Sempron 2800+ -nál (1Gb) szerintem egy picivel jobb, bár nem értek a mobil CPU-khoz.

Köszi a választ!

(#2963) mozesz


mozesz
csendes tag

Hi,
van 1 Toshiba Satellite L30, PSL 33 -as laptopom.

Az új BIOS-sal és a hűtéssel kapcsolatban van észrevételem és segítséget kérnék.

A 3.00 BIOS volt fent. Ennél a Power Saver-ben full power profil esetén 50-55 fok között tartotta az alaplapot v procit. Korábban már tárgyalták itt, hogy hírtelen pörög fel a hűtés. Más profil esetén pedig 65 fok-ig engedi melegedni a procit és (mert lassabban melegszik fel) és aztán kezd hűteni.
Felraktam a 3.10-es BIOS-t. Ez kb.: 1 hónapja jött ki. Itt a Power Saver-ben full power profil esetén 55-72 (76) fok között ingadozott a hőmérséklet. Akkor kapcsolt be a hűtés és gyorsan melegedett. Ha terhelve volt a proci, akkor lassabban melegedett fel, de így még 80 fok körül is volt a hőmérséklet.

Ezt követően visszaraktam a 3.00 -ás BIOS-t és minden a régi lett. 50-55 fok. Többször pörög fel a ventilátor.

Kérdésem: mennyi az a hőmérséklet ami nem káros a procinak? Tapasztaltátok már ezt?

Köszönet.

IF BLEDS WE CAN KILL IT. SOMEONE WINS, WE LOSE. Néha visszatérnek

(#2964) ABE válasza mozesz (#2963) üzenetére


ABE
őstag

A legújabb BIOS tényleg megemelte a hőmérséklethatárokat. Ez még nem káros neki, de ha kritikus hőmérsékletet ér el, akkor úgyis lelövi magát a proci. Nyugi, nem lesz gond ebből.

(#2965) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok én is egy A200-1N2 szemezek tudom,hogy csak helyre állító lemezt adnak hozzá de én szeretnék egy "eredteti szagos" telepitö vista dvd.Lehet külön valahogyan anyag árban ill posta díjba beszerezni?Nem is torrentröl akarom leszedni,hanem szép hologramos dvd :D akarok de nem szeretném még egyszer megvenni,mert úgyis kapom a géphez.

(#2966) szrxx


szrxx
tag

Sziasztok!

Nagyon tetszik egy Toshiba A200-1s9 notebook, mind megjelenésében, mind felszereltségében, és az árfekvése is megfelelő(videokari fontos). Bár ami kicsit nyugtalanít az a processzor.
Ebben ugyebár egy Intel Pentium Dual-Core processzor T2330 1.6Ghz mag van, ami ...nem egy mai darab.Tudtommal a cseréje korlátozott(core 2 nem megy bele..)!
A kérdésem az lenne, hogy az aksit mennyivel veszi jobban igénybe egy ilyen processzor, mint a testvére A200-1IW(kb. 40ezer a difi :O ), amiben core2 duo T7250 ketyeg. Tehát a két processzortípus akkumlátorigényére lennék kiváncsi(Pentium dual core<--> Core 2 duo).Szövegszerkesztés ill. filmnézés menne mobilitás közben.
Válaszokat előre is köszönöm! :R :R

Üdv

Hol alszanak az álmos bitek????? - A Hálókártyán

(#2967) ABE válasza szrxx (#2966) üzenetére


ABE
őstag

Fogyasztásban nincs jelentős különbség a két proci között. A gépben Intel 945GM chipset van, tehát a 667Mhz FSB-jű Core 2 Duo-t is támogatja. Az már más kérdés, hogy garancia alatt procit cserélni gázos. Ha nem támasztasz extrém igényeket a teljesítménnyel szemben, a T2330 bőven elég. De úgy végy gépet, hogy utána ne kelljen rá állandóan költened, tehát gondold végig az igényeidet.

(#2968) pmatthew válasza szrxx (#2966) üzenetére


pmatthew
tag

Én ugyan ebben a dilemmában vagyok mint Te :D. Egyébként az 1IW ~60k val drágább mint az 1S9, és nem tudom h csak az erősebb proci megér e ennyit :F

(#2969) super65


super65
csendes tag

nem próbáltam az 1s9-es modellt, nekem egy 1iw-m van. erről tudok írni pár jó szót. mert rosszat még ha akarnék se menne.
3dmark06 ban elért pontszám : 3243 kb..
kialakítás remek, megbízhatóság 100%
akkut nem nagyon próbálgattam, állandóan hálozatról megy, de minden nap cipelem és jól viseli.
meg is akartam kérdezni: ha mindig hálózatról nyomulok, akkor érdemes kiszedni az aksit? és anélkül működtetni a gépet?

(#2970) ABE válasza super65 (#2969) üzenetére


ABE
őstag

Ne szedd ki az akksit. Ha állandóan hálózatról megy a gép, akkor tapasztalatom szerint tök mindegy, hogy benne van-e az akksi, vagy sem. Az állandó lemerítések és feltöltések veszik igénybe, illetve az elektronika megzavarodása szokott kapacitásvesztést okozni, ha sok töltési cikluson megy keresztül.

(#2971) T-unit válasza szrxx (#2966) üzenetére


T-unit
őstag

Ugyanilyet néztem énis ki, mert kicsit kevéske a mostani x1600, és reménykedek lenne érezhető különbség a hd2600-al(ami gondolom csak ddr2-es mint általába),mert messze egyik legjobb vételnek látom 200k alatt. :K
Gondolom a vista-t, meg talán az ilesztőprogikat is backup-al nekünk kell kiírni dvd-re ha meg is szeretnénk menteni-nem használtam még vista-t csak vmi ilyesmit hallottam,meg mostmár lehet egyik particióba vista-t tennék, másikba meg a bevált xp menne szoftver támogatás miatt.

üdv.

(#2972) Tybi


Tybi
csendes tag

Sziasztok!

Új regisztráltként a segítségeteket szeretném kérni!

Van egy Toshiba Satellite L40-14F notebook-om, és nem boldogulok az Xp feltelepítésével. Már alapból nem akarja fogadni, de még ha sikerül is feldologzni rá (nlite-vel a sata drivert hozzáadom a telepítőhöz) akkor sincs hangja! már kb 4X próbáltam egymásután újra, és mindíg ugyan ez volt a szitu.

Tudtok valamit javasolni?[P:L][/P]

[ Szerkesztve ]

(#2973) ABE válasza Tybi (#2972) üzenetére


ABE
őstag

Szia!

Igen, én tudom ajánlani a visszaolvasást! :D Ha ehhez viszont nincs kedved, szedd le ezt, és telepítsd fel: [link]
Miután feltelepítetted, az eszközkezelőben az ismeretlen eszközt távolítsd el, indítsd újra a gépet, és ezután működnie kell a hangnak is.

Másik lehetőségként a www.realtek.com.tw oldalon lévő High Definition Audio drivert tudom ajánlani, harmadik megoldásként pedig a Microsoft UAA driver letöltését és telepítését. Remélem sikerül kiválasztanod a neked tetsző módszert. :) Leggyorsabb az első verzió szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#2974) Tybi válasza ABE (#2973) üzenetére


Tybi
csendes tag

Köszi a segítséget! Jövő héten kipróbálom!

Boccs a visszaolvasás miatt, nem volt időm végigolvasni majd 3000 hozzászólást!

Mégegyszer köszönet :)) :R

(#2975) szrxx válasza super65 (#2969) üzenetére


szrxx
tag

Pontosan milyen chipset is van az A200-1iw-ben? :F

Hol alszanak az álmos bitek????? - A Hálókártyán

(#2976) ABE válasza szrxx (#2975) üzenetére


ABE
őstag

Intel PM965: [link]

(#2977) sanyez


sanyez
csendes tag

Sziasztok
Vettem egy Toshiba notit A200, teljesen jó, viszont a Bluetooth-al nem vagyok megelégedve egyszeerűen használhatatlan, kis fájlok küldésénél nincs gond viszont ha már olyan 10 mega környékén van akkor nem küldi át, megszakítja az átküldést egy idő után. Volt vkinek ilyen tapasztalata? Ha igen megköszönném a segítséget.

Segíts magadon, az Isten is megsegít :D

(#2978) ABE válasza sanyez (#2977) üzenetére


ABE
őstag

Milyen szoftver van hozzá? Véletlenül nem BlueSoleil? Mert azoknál van valamiféle 5 megás korlát, ha nem teljes verziót használsz, vagy mi a szösz. Nekem az MSI BlueTooth stick-hez kellett levadásznom normális szoftvert, hogy működjön.

(#2979) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Helló!

Na megjött a csere laptop (L40-14F)
Ez már jól szuperál.
Viszont lenne egy kérdésem: az eszközkezelöben van egy felkiáltójel egy ismeretlen eszköznél.
És az FN plusz hangerő gombok sem szuperálnak. Az fn + fényerő megy.
A wifi ledje sem világít pedit netezni tudok vele.
Esetleg ezekre hirtelen tudjátok a választ?

ˣ

(#2980) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Újra én!
Miért nem tudom visszavenni a proci teljesítményét? Állandóan 1,46Ghz -en megy (T2310) és szeretném ezt csökkenteni mondjuk 1Ghz-re.
És az normális hogy sima netezés közben 60 fok a proci hőmérséklete?
Másnak is ennyi? A saját hp nx6310 esemnek soha nem megy fel 46-50 fok főlé a hőmérséklete. :(

ˣ

(#2981) spyduck válasza tuzpenge (#2980) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem is t2310-es van a gépben!
Az órajelet az NHC nevű progival tudod visszavenni! A hőfok elvileg normális, nem tudom mitől függ nállam is néha netezés közben 58fok, most éppen 52, de van amikor csak 47.
ötletem:
-VGA órajelét lentebb venni
-ha nincs benne az akksi akkor is kevesebb a hőfok
-ne játsz rajta és akkor alacsony marad

(#2982) tuzpenge válasza spyduck (#2981) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ok köszi!
Viszont: NHC fent van és semmit nem tudok vele állítani! (Minden szürke).
Melyik verzió kellene nekem? Vista van fent a gépen. Esetleg el tudnád küldeni? (tuzpenge@gmail.com)
VGA órajelét hogy vegyem lejjebb? Intel 945GM chipsetes vga van benne!
Köszi!

ˣ

(#2983) spyduck válasza tuzpenge (#2982) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ennek a VGA-nak az órajelét ne vedd le, valószínűleg nem is lehet:) Az NHC meg lehet a VISTA miatt nem idul el!
így lehet beállítani:
settinngs-->hide all nhc options and settings-->cpu speed-->utána értelemszerűen lentebb veszed!

(#2984) parandroid válasza tuzpenge (#2982) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Integrált grafika órajelén nincs mit állítani. A többi funkciónak elvileg működnie kellene. Az NHC legújabb verziója a 2.0 pre-build 6, ezt a pbus-167.com oldalról le tudod tölteni. Ott érdemes olvasgatni a FAQ-ot is, hátha ismert probléma a típussal kapcsolatban.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2985) ABE válasza spyduck (#2983) üzenetére


ABE
őstag

NHC megy Vistával is gond nélkül.

tuzpenge

A Vista energiagazdálkodási beállításainál is van lehetőség megzabolázni a procit. Ha állandóan maxon megy a proci, elképzelhető a 60 fok is akár. Toshibánál szeretik elég magasra felengedni a hőmérsékletet. :)
A többi problémádra pedig annyit, hogy rakd fel a Hotkey drivert, illetve a Vistához való BIOS-t.

[ Szerkesztve ]

(#2986) spyduck válasza ABE (#2985) üzenetére


spyduck
nagyúr

Lehet neki vmi régi verzió van meg!

(#2987) ABE válasza spyduck (#2986) üzenetére


ABE
őstag

Én abból szoktam kiindulni, hogy mindenki az utolsó drivert/programot vadássza le a netről.

(#2988) parandroid válasza spyduck (#2986) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A régi verzió el sem indul Vistán, csak a legutolsó.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2989) spyduck válasza parandroid (#2988) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sejtettem, azért írtam, h neki vmi régi verzió van, mert szürke a képernyő ha elindítja az NHC-t!

(#2990) parandroid válasza spyduck (#2989) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"NHC fent van és semmit nem tudok vele állítani! (Minden szürke)."

Ezt vagy te értelmezed félre, vagy én. Az NHC ezzel együtt nem csinál full szürke képernyőt, egyszerűen hibaüzenetet ad, és el sem indul, ha régebbi verzió.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2991) spyduck válasza parandroid (#2990) üzenetére


spyduck
nagyúr

egyszerűen hibaüzenetet ad
Ezt nem tudom!

NHC fent van és semmit nem tudok vele állítani! (Minden szürke)."
Én ebből gondoltam, h régi verzió van neki és nem idul el!

(#2992) ABE válasza spyduck (#2991) üzenetére


ABE
őstag

Az én értelmezésem szerint elindult az NHC, csak éppen a beállítási lehetőségek "szürkék", vagyis valami nem lett engedélyezve valószínűleg. De majd tuzpenge megmondja, hogy mi is a helyzet...

(#2993) gunszt


gunszt
tag

Sziasztok

Szerdán jön meg a toshiba satellite a200-1s9 notim, és alapból vista lessz rajta ha minden igaz..nos én nagyon szeretnék rá xp-t, és olvastam h mival s-ata winyo van benne és h az nincs integrálva az xp telepítőbe vagy valami ilyesmi... olvastam h nlite progival kell bele integrálni xp telepítőbe vagy külső floppy meghajtoval felpakolni valahogy de nekem ez magas :( nemtudna valaki segíteni h mi a helyzet ezzel a dologgal vagy részletesen leírni hogy mit kéne tennem majd.. légszí segítsetek

Ja és kellemes ünnepeket :)

(#2994) ABE válasza gunszt (#2993) üzenetére


ABE
őstag

Szia!

Részletesen le van írva: [link]

vagy: [link]

Fontos! 32 bit-es oprendszerhez csak a 32 bit-es drivereket szabad integrálni, 64 bit-est nem! A drivereket pedig TEXT módúként kell integrálni.

Ha ez alapján nem megy a dolog, inkább ne állj neki. :)
Egyébként ajánlom, hogy tegyél egy próbát a Vistával is.

(#2995) gunszt


gunszt
tag

nagyon köszi, mingyárt megis próbálom :) és miután kiírtam az új xp cd-t úgyanúgy megy a telepítés mint a régi úgye ? cd-be bootolásnál meg lekell nyomni egy gombot aztán megy magától mint a sima ? köszi a helpet tényleg sokat segítettél :) igen énis gondolkodtam a vistán mert hát azt ajánlják hozzá is meg minden..csak én szeretnék rajta játszani is és mindenhonnan azthallom h vistán az nehezebb mert kb 20%al lassabban mennek rajta a dolgok mint xp-n sajnos :(

(#2996) ABE válasza gunszt (#2995) üzenetére


ABE
őstag

Igen, minden úgy működik, mint bármely XP-nél.

Én nem tapasztaltam, hogy lassabbak lennének a játékok Vista alatt. Igaz, nem vagyok hardcore gamer, és 3DMark-ot sem futtatok állandóan, de a 20% csöppet irreálisnak hangzik.
Lehetőleg 2 Gb ram a gépbe (bár a mostani notim 1 gigával is szépen viszi), legfrissebb driverek, SP1, és korrektül beállított rendszer. Ha ezek megvannak, szerintem kezesebb a Vista, legalábbis számomra megbízhatóbbnak tűnik. A Vistával most is az van, mint annak idején az XP-vel: lassan szokják meg, köpködik, szidják a teljesítményét. Ugyanakkor érdemes észrevenni, hogy a Vistával nem gond egy nyamvadt SATA vinyóra felrakni a rendszert, alapból benne van egy csomó driver, tulajdonképpen egyből telepítés után munkára fogható, és nem kell 3-szor újraindítani, hogy erőre kapjon. Míg az XP kb. 3 év alatt lett kiforrott rendszer, a Vistának ehhez "csak" 1,5 év kellett. Nem egyszer merült fel itt a topicban, hogy az új gépeknél gond van az XP-s driverek feltelepítésével. Persze mindkettőt ki kell próbálni, hiszen ízlések és pofonok...

(#2997) gunszt válasza ABE (#2996) üzenetére


gunszt
tag

Igen ebben teljesen igazad van, a Vistáról nagyon sokat hallom hogy sokkal stabilabb és nincsenek folyamatosan fagyások és kékhalálok, ha pedig vannak akkor az a nem megfelelő driverer ráerőszakolása miatt következik be általában,és ez nem feltétlenül a vista hibája hiszen ő nemtehet róla példáúl hogy plaz ati/nvidia szar drivereket gyárt a vgakhoz vagy egyéb ilyen kis integrált noname gyártok nemtudnak vistára drivert írni a ketyeréikhez és összeomlasztják a rendszert...és úgyhallottam még h a vista takarékosabb mármint kevesebb procit használ és jobban felosztja az erőforrásokat nemúgyvan h pl megnyitsz egy utorrentet firefoxot ,winampot és már 60-70%on letterhelődik a rendszer...megkell adni a lá a vasat és jó drivereket kell neki adni és akkor egyre jobb lesz szvsz :) énis most szedegettem le toshibáról drivereket ...hát vistára frisebbek vannak mint xpre...:) azlessz sztem h hagyom fennt vistát egy ideig megnézeim miújság és ha minden ok akkor marad :) ja és nagyon köszi a helpet még1x :)

(#2998) bigbandi


bigbandi
csendes tag

Sziasztok! hosszas mérlegelés után vettem egy toshiba a200-14e laptopot. minden klasszul működik cska egy preoblémám van vele, mégpedig a windows pista, ami nem nagyon tetszik nekem de cserébe fogja a gépem. szóval az lenne a kérdésem hogy simán feltudok helyette tenni mondjuk XP-t? van driver támogatás Xp hez és ha van akkor milyen sorrendben érdemes feltenni azokat? Csinált már egyébként valaki ilyet? előre is köszi a segítséget srácok.

Böff

(#2999) gunszt válasza bigbandi (#2998) üzenetére


gunszt
tag

Igen feltudsz rá tenni xp-t, pár kommentel feljebb le is van írva hogy hogyan, integrálni kell az xp telepítőbe a s-ata meghajtó driverjét..nem oylan nehéz ám mint ahogy hangzik :) pár órája csináltam énis ;) ő támogatottság elvileg van, én most vadásztam le a drivereket, menj fel a toshiba oldalára, van magyar nyelvü és ott keresd meg az a támogatásnál szépen egyesével lelehet őket kapni, ha gáz van szólj :) 100%ra azért nemmondom h megy mert én szerdán megyek csak a notimért és akkor tesztelem le,de elvileg minden müxik xp-n is!

(#3000) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Egy L40-14F notink van, T2310 procival.
Az lenne a kérdésem azokhoz akiknek szintén ilyen gépük van, illetve ilyen procival szerelt, hogy náluk mennyi a processzor hőmérésklete sima netezés és office közben, mert ennek 57-60 fok körüli.
Illetve, hogy tudom én ezt a notit speedstep-elni, mivel a biosban a dynamicra van állítva, nhc-ban max batteryre és még mindig 1,46GHz-en üzemel. Valyon miért nem veszi vissza az órajelet mondjuk 1 Ghz-re?
Tudtok ebben segíteni? Köszi!

ˣ

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.