Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2401) ABE válasza Foxi (#2400) üzenetére


ABE
őstag

Hát, engem akkor az kavarhatott meg, hogy láttam árlistában Celeron M 380-assal szerelt L30-114-est: http://www.privnet.biz/index.phtml?menu=notebook_TOSHIBA

(#2402) Foxi válasza ABE (#2401) üzenetére


Foxi
senior tag

Akkor őt pedig csak Pentium M illetve régi Celeron M procikkal lhet bővíteni. Igazából az a döntő, hogy mivel volt szerelve gyárilag mivel a Yonah bevezetésekor változott a foglalat lábkiosztása, ezért nem maradt kompatibilis a régebbi procikkal.

(#2403) ABE válasza Foxi (#2402) üzenetére


ABE
őstag

Utánanéztem a chipsetnek megint, és egyre nagyobb a kavarc: http://ati.amd.com/products/radeonxpress200mIntel/specs.html

Ezek szerint a Celeron, Celeron M, Pentium 4, Pentium M procikat támogatja, de a Core Duo-t nem is említi. Szuper...

Az L30-am 410-es Cerkával jött ki, itt a fórumon többen is fejlesztettek Core Duo-ra. De hiszek neked, hogy Pentium M-et nem támogat, és akkor úgy veszem, hogy a Celeron 380-as L30 az valami félreértés. :))

(#2404) Foxi válasza ABE (#2403) üzenetére


Foxi
senior tag

Lehet nem fogalmaztam elég jól.

Szóval, ami gyárilag 3xx vagy régebbi Celeronnal jött, abban legfeljebb Pentium M megy.
Mivel ezek azonos foglalatba mennek.

Ami gyárilag Yonah procira épül, akár Celeron M-re akár valami kétmagosra, abban lehet bővíteni a megfelelő FSB-vel rendelkező szintén Yonah magos procikra. De ezekben egy Pentium M, vagy régi sorozatú Celeron M sosem fog menni, hiába azonos a chipset.

(#2405) ABE válasza Foxi (#2404) üzenetére


ABE
őstag

De, tisztán fogalmaztál, értettem a dolgot, én spec. csak azt nem értem, hogy két L30-as között hogyan lehet különbség a processzorok támogatásában, mikor azonos a chipset. :)

A Low Voltage Celeron M, Core Duo és Core Solo procikkal kapcsolatban tudnál esetleg még valami infót adni?

[ Szerkesztve ]

(#2406) Foxi válasza ABE (#2405) üzenetére


Foxi
senior tag

A különbség annyi, hogy más a foglalat lábkiosztása :)

Az LV és U proviknál megvan rá az esély, hogy működnének biztosat nem tudok.
Sokat nem lehetne nyerni velük, egy sima mezei Core Duo-val is szépen el lehet játszani kis szerencsével, sajnos 0,950 voltnál kisebb feszt nem lehet adni nekik hála az Intelnek :(

[ Szerkesztve ]

(#2407) ABE


ABE
őstag

Akkor javítom a listát Foxi alapján, remélem most nem szúrom el:

Gyárilag legalább Celeron 410-zel szállított gépekhez:

Támogatott procik:

-Intel Celeron M (533 Mhz FSB): 410, 420, 430, 440, 450

-Pentium Dual Core (533 MHz FSB): T2060, T2080, T2130

-Core Duo (533 Mhz FSB): T2050, T2250, T2350, T2450

Valószínűleg ezek is mennek:

Celeron M (Ultra Low Voltage, 533 Mhz FSB): 423, 443, 523
Core Duo (Ultra Low Voltage, 533 Mhz FSB): U2400, U2500
Core Solo (Utra Low Voltage, 533 Mhz FSB): U1300, U1400, U1500

Gyárilag Celeron M 410-nél régebbi procival szállított gépekhez:

Támogatott procik:

Intel Celeron M (400 Mhz FSB): 310, 320, 330, 340, 350, 360, 370, 380, 390
Pentium M (400 Mhz FSB): 705, 715, 725, 735, 745, 755, 765

Valószínűleg jó:

Celeron M (Ultra Low Voltage, 400 Mhz FSB): 333, 353, 373, 383
Pentium M (Low Voltage, 400 Mhz FSB): 718, 738, 758, 778
Pentium M (Ultra Low Voltage, 400 Mhz FSB): 713, 723, 733, 733J, 754,

Nem működik egyikkel sem:
Celeron M (533 Mhz FSB, 64 bit): 520, 530
Pentium Dual Core (533 MHz FSB, 64bit): T2310, T2330
Core 2 széria

Az egyetlen kérdés az maradt számomra, hogy a gyárilag C410-nél régebbi procival szállított gépek támogatják-e vajon az 533 FSB-t, így a következő kérdéses még:
Pentium M (533 Mhz FSB): 730, 740, 750, 760, 770, 780

[ Szerkesztve ]

(#2408) Kabooom válasza padre71 (#2398) üzenetére


Kabooom
tag

Köszi a választ:) Hűtésileg mennyire lesz forró a dolog?:)

(#2409) Kabooom


Kabooom
tag

Sorry a gyökér kérdésekért csak első notim és nincs kedvem átnyálazni 2xxx hsz-t:)

(#2410) ABE válasza Kabooom (#2409) üzenetére


ABE
őstag

Az utolsó kb. 150 hozzászólást érdemes végignyálaznod, mert több, az L30-cal kapcsolatos visszatérő kérdés is megtárgyalásra került. Mondjuk emlékeim szerint az L30 kb. tavaly november óta örvend nagy népszerűségnek (mikor sulinetben elég jó áron lehetett kapni), úgyhogy csak 1 évet kéne visszaolvasnod. :D

[ Szerkesztve ]

(#2411) Kabooom válasza ABE (#2410) üzenetére


Kabooom
tag

Csak....:D
Szal hűtésileg mennyire felel meg mondjuk egy CoreDuo-nak az L30-134?:)

(#2412) ABE válasza Kabooom (#2411) üzenetére


ABE
őstag

Gyárilag volt T2080-as (Pentium Dual Core) procival szerelt L30-X, és itt akik cseréltek procit, még nem panaszkodtak a melegedésre, tehát szerintem elbír a gyári hűtés a Core Duo-val. Ráadásul tudtommal lehet a sebességét szabályozni, tehát ez is egy jó pont neki. Ha egyébként visszaolvasod az ajánlott 150 HSZ-t, láthatod, hogy az L30 hűtésének javítására van egy trükk. Mondjuk ezt eddig csak Celeron procival próbáltam, nem tudom működik-e Core Duo-val is (egy Core Duo-s L30-as tulaj kérem próbálja ki!!!!), de én a hűtés miatt nem aggódnék.

(#2413) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

Satellite Pro 4600-am van, 256 RAM benne gyárilag.

A másik (So-dimm?) bővitőhelyében nincsen memória, tehát tehetnék bele még egy modult. Úgy látom CPU-Z által, hogy 133-as SD kell bele.

Procija Intel Celeron Coppermine 700-as.

Kérdésem, hogy mi az a maximum proci, amit tehetek én ebbe a gépbe, és memória ?

Látok itt Mobile Intel Pentium III procikkal szerelt 1000 MHz-es verziókat is, ugyanez a tipus, Satellite Pro 4600. Beletehető ezek szerint ? :Y

Memóriára mit tippeltek ? 512 a maximum, vagy 1 Gigát még elbir ? Nem a P3-aknál volt még mindig meg az 512 RAM-os limit ? Mert volt anno egy TUSL2-C-m, 1.4-es Tualatinnal, de annak 512 volt a max..

(#2414) #40935168 válasza #40935168 (#2413) üzenetére


#40935168
törölt tag

vajon 100-as FSB a max vagy 133-at is elbir ?
mikro-PGA ?

Találtam rakás Mobile P3 procit neten, de ezek között van 100 és 133-as FSB-s is.. :F

(#2415) ABE válasza #40935168 (#2413) üzenetére


ABE
őstag

Szia!

Google segítségével a következőkre jutottam:

-Maximum 512 Mb memóriát lehet belerakni.

-A támogatott memória sebesség 100 Mhz, tehát elvileg PC100 SDRAM SO-DIMM kell bele.

-Elképzelhető esetleg, hogy valamiért 133-as memória van a gépedben. Érdemes úgy fejleszteni a memóriákat, hogy egyformák legyenek. A www.lavalys.com-ról töltsd le a legújabb Everestet, és azzal nézd meg, hogy mi van a gépedben.

-Elvileg beletehető a 1 Ghz-s P3, mert a foglalat, a sínsebesség, és a gépen a chipset (Intel 815EM) is megyegyezik. A gép csak a 100 Mhz-es FSB-t támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#2416) Foxi válasza #40935168 (#2413) üzenetére


Foxi
senior tag

512 megabyte ram mehet bele eszerint.

Proci passz, valószínűleg a Coppermine magos procik között kell nézelődnöd, a Tualatinokkal az eltérő tokozás miatt több mint valószínű, hogy nem működne.
Ha cserélsz mindenképp próbáld ki előtte, hogy működik-e az adott proci a gépedben, így nagyon mellé nem nyúlhatsz.

Picit elkésve :D

[ Szerkesztve ]

(#2417) #40935168


#40935168
törölt tag

ABE, Foxi, köszi a gyors reakciókat !!!

Klassz :) Igy lesz..

Igazából anyám gépe, vinyóját már cseréltem újra, gyorsabbra, nagyobbra, mint a gyári.

Most proci jön, és némi plussz ram.

Memória 133-as van benne és 100-on megy, szóval végülis ha még egy 133-ast veszek bele, nem lesz gond vele szerintem.

Az XP kicsit kényelmetlenül érzi magát 256-on, egyébként csak Office és Internet amire kell neki a gép, szóval 512-vel és az új proccal ki is lesz hozva belőle a max úgy néz ki.

Külön köszi a max 100 FSB infóért, 133-ast akkor nem nézek bele, igencsak lassabban menne, ha azt a gép 100-on hajtaná meg.

Mégegyszer, thx !!! :R

(#2418) peregrine77


peregrine77
csendes tag

Sziasztok, májusban vettem egy Toshiba SatelliteP100-434 notebookot, Vista oprszel, gyakran panaszkodott Flashcard error-ra. Az okos Vista kitalálta, hogy bios frissités segithet az ügyön, nosza toshiba honlapról letölt , exe file futtat és természetesen Vista a procedúra közepén lefagy. A gép bios nélkül se boot se semmi. :W
Tuid valaki valamilyen megoldás a gép ujrabiosolására?
Gondolkodtam h USB floppyrol v pendrive ról lehetne esetleg frissiteni.
Segítségeteket előre is köszönöm! :Y

(#2419) amol


amol
addikt

Sziasztok!
Szükségem lenne zsanérokra SAT 5100-hoz és A45-höz (=A40). TT 5k +áfáért adja darabját (bal és jobb külön) és meg kell rendelni, amiben már volt részem korábban más alkatrésznél, elég hosszadalmas, ha lehet kihagynám. Ötlet?

(#2420) miccur válasza amol (#2419) üzenetére


miccur
aktív tag

Tiszteletem Úraim! 1kis segitségre lenne szükségem, L40-14f-hez létezik XP diver lelőhely, vagy csak :((( vista-t lehet etetni vele :R :R

no comment.....

(#2421) miccur válasza miccur (#2420) üzenetére


miccur
aktív tag

SRY amol , ez nem válasz az üzenetedre ! mellééé ment :B

[ Szerkesztve ]

no comment.....

(#2422) miccur


miccur
aktív tag

THX vissza olvastam!

no comment.....

(#2423) miccur


miccur
aktív tag

Megtaláltam a driverpackot is az XP-hez a Toshiba oldalán , :DD :Y naon örülök hogy nem kell csak vistazni. ;]

[ Szerkesztve ]

no comment.....

(#2424) amol


amol
addikt

Hurrá.

(#2425) miccur válasza amol (#2424) üzenetére


miccur
aktív tag

Tudom hogy benne van a gúny (részedröl), de nem érint :P , azért örülök mert a vissza olvasás alapján nem lehet :( állitólag hmm.................... ;] :R

no comment.....

(#2426) Huawei


Huawei
tag

Sziasztok!

Nekem egy Toshiba Satellite L30-134 laptopom van.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ennek a laptopnak a bővítőkártya helyére belemegy-e egy X-Fi Xtreme Audio nootebok hangkártya.

Az X-Fi ExpressCard foglalatbe illeszkedik, nekem meg a laptop leírásában csak annyi van írva hogy:
"A PC-kártya nyílásába egy darab 5 mm-es (II típusú) kártya helyezhető. A nyílás 16 bites PC-kártyák és CardBus PC-kártyák használatát támogatja."

Szerintetek?

(#2427) garaizs válasza Huawei (#2426) üzenetére


garaizs
csendes tag

Oda és vissza is létezik átakító...

http://pcbonto.addel.hu/products.php?prcategory=18249

[ Szerkesztve ]

(#2428) amol válasza miccur (#2425) üzenetére


amol
addikt

Az örömödben én is osztozom, csak ahogy írtad...

[ Szerkesztve ]

(#2429) Sashaboy


Sashaboy
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki tanácsot adni abban,hogy miért tök lassú sokszor a laptopom?
A winchester pörög,a proci is 100% közeli teljesítményen van a programok nem akarnak megnyílni vagy leállnak,aztán tovább futnak,amikor ez a dolog lezajlik.A böngészés is akadozik.
A laptop paraméterei: Toshiba Satellite L-20 100,512DDR2RAM,80GB Winchester,1,73Ghz Pentium M proci,XP Home Edition Op.rendszer,saját illesztő progikkal.Minden frissítés rajta van,Nod32 vírusírtóval ellenőrizve,spy progik nincsenek.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#2430) Huawei válasza garaizs (#2427) üzenetére


Huawei
tag

Na erről nem tudtam.

Köszi a választ!

(#2431) amol válasza Sashaboy (#2429) üzenetére


amol
addikt

Nézd meg mi adja annak a 100% procihasználatnak a nagy részét.

(#2432) Kabooom válasza Sashaboy (#2429) üzenetére


Kabooom
tag

Én ilyenkor szoktam berakni az xp cd-t és újrahúzom a rendszert. am. sztem még 512 rammal nem találkoznál ezzel:)

(#2433) Kabooom


Kabooom
tag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy L30-134,144-ben hány Memória slot van? Most nincs nálam és még nem jutottam el odáig h. szétszedjem:)

(#2434) ABE válasza Kabooom (#2433) üzenetére


ABE
őstag

2 db slot van benne, max. 2x1 Gb memória rakható bele. Kompatibilitási problémák elkerülése érdekében 533 Mhz-es modult érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

(#2435) G.Zs. válasza s_akos82 (#2371) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Privi ment.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#2436) Kabooom válasza ABE (#2434) üzenetére


Kabooom
tag

Dual Chanelt is támogatják?

(#2437) ABE válasza Kabooom (#2436) üzenetére


ABE
őstag

Tudtommal az XPress 200M chipset nem támogatja a Dual Channel-t.

(#2438) Kabooom válasza ABE (#2437) üzenetére


Kabooom
tag

Na akkor ha valakinek X200as chipsetje van és megnézi everestben az írja már ide pls:)

(#2439) ABE válasza Kabooom (#2438) üzenetére


ABE
őstag

Nekem ilyen chipset van a gépben (L30-134), és a memóriasebességek mérésénél nem írja az Everest, hogy dualban menne a két modul (2db 1 Gb-os Kingmax memóriám van). Azért írtam úgy, hogy tudtommal nem támogatja a Dual Channelt, mert nem akartam még véletlenül sem fals információt adni.

[ Szerkesztve ]

(#2440) Kabooom válasza ABE (#2439) üzenetére


Kabooom
tag

hmm hmm pedig ati oldalán azt írták rá.:(

(#2441) ABE válasza Kabooom (#2440) üzenetére


ABE
őstag

Az Xpress 200 támogatja a Dual Channelt:
http://ati.de/products/radeonxpress200Intel/index.html

"A dual channel system memory interface supporting DDR or DDR2 memory at speeds up to DDR2-667 ensures best-in-class system performance."

De az Xpress 200M szerintem nem:
http://ati.amd.com/products/Radeonxpress200mintel/index.html

"Radeon™ Xpress 200M provides investment protection for next-generation operating systems along with support for DDR2 memory up to 667 MHz."

De ha más infót találtál, akkor add meg légyszi a linket, hogy nekem is egyértelműbb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#2442) ABE


ABE
őstag

Egyébként jelentem, a múlt héten lecseréltettem a Celeron M 410-est (1.46 Ghz) egy Core Duo T2450-esre (2Ghz), és meg kell mondjam, megérte a pénzét. :) Ugyan kicsit jobban megküzd vele a hűtő, de kárpótol, hogy néhol drasztikus javulás következett be. És az sem mellékes, hogy akksis üzemmódnál nyugodtan levehetem 800 Mhz-re a sebességet... Emellett a 2 Gb-ra bővített memória fel sem tűnt szinte, de így legalább megnyugodott a lelkiismeretem, hogy ebből a gépből többet nem lehet kihozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#2443) ABE


ABE
őstag

Mivel PM-ben kérdezték most ketten is, hogy milyen változást tapasztaltam a fejlesztés után, röviden ide is leírom:

-1 gigáról 2 gigára bővítve a ramot nem vettem észre jelentős változást, önmagában ez még nem gyorsítja meg XP alatt igazán a gépet, ellenben 512 Mb-ról érdemes fejleszteni, mert az jobban érzékelhető

-a Core Duo előnye akkor jön ki, ha processzor igényes program fut (játékok, vagy nálam pl. TV tuner felvétel közben, esetleg PS, CAD)

-bátrabban lehet párhuzamosan programokat futtatni, nem fekszik ki a gép, ha több művelet fut egyszerre, nem szöszmötöl annyit egy-egy program megnyitásánál, szóval kezesebben viselkedik

-akksinál számít (ha nem is túl sokat), hogy le lehet venni a sebességet, így tovább bírja szuflával, és kevésbé melegszik

Összegezve azt mondom, ha valaki tényleg maxon hajtja a gépet, és szokta érezni, hogy kevés az ereje, akkor érdemes fejleszteni (később így jobban el is adható a gép), de az előrelépés akkor lesz csak igazán érzékelhető, ha tényleg ki is van használva a processzor ereje (párhuzamos futtatás, számításigényes programok).

(#2444) Kabooom válasza ABE (#2441) üzenetére


Kabooom
tag

Ugyanezeket a linkeket találtam:)

(#2445) padre71 válasza ABE (#2443) üzenetére


padre71
tag

Meg tudlak erősíteni az általad leírtakban, ugyanezeket tapasztaltam én is.

Az L30-M010 notiban én is lecseréltem a celeron M440-et egy CoreDuo-ra (T2350 - 1886 MHz) és 2 db gigás Kingmaxra. Nekem a csere 20k+10k-ba volt. Az eredeti proci egyenlőre még megvan, de az egyik 512-est már sikerült eladni. Így most 28k-ba van a fejlesztés.

Tényleg ez a max, amit ki lehet hozni ebből a notiból, de azt néztem, hogy kb. 220k-ig szinte ugyanezt kapnám. A Core2Duo a noti kategóriában csak hajszálnyival jobb, mint a CoreDuo.
Szerintem jobban megéri 20-30k-t rákölteni a gépre, mint eladni max 100k-ért (ha egyáltalán sikerül) és hozzárakni kb. 60-80k-t minimum. És akkor uaz az eredmény, max csak új és garanciás.

(#2446) litter


litter
tag

Halkan jegyezném meg a core duo sok járulékos előnye előtt fejet hajtva, hogy L30-on 4 before-after módszerrel tesztelt játék közül (AOE III, GTA VC, Heroes V, Far Cry) egy sem lett egy szemernyit sem gyorsabb, szebb a Celeron M440 -> duo t2350 fejlesztés után. De tényleg, egy árva fps-t se dobott rajta két mag.
Tudom-tudom, a VGA. Meg a program sem úgy osztja a lapokat a procnak hogy ki legyen rendesen használva az erő, de azért úgy voltam vele, hogy valamicskét csak számít.
Nem baj x200, szeretünk így bután is! (NOT!)

[ Szerkesztve ]

(#2447) kug500


kug500
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémában szeretném a segítségeteket kérni:
Toshiba L-40 14F laptopomon nem müködik a wifi (hiába kapcsolom be a hardveres kapcsolót, fn-F9 -et is. ) A telepítés után az eszközkezelöben sincs bent viszont talál a vista egy ismeretlen drivert. A noti hátán ott van a wifi kártya tipusa (Realtek8187B) viszont a megfelelő drivert hiába telepítem fel! segítsetek!!

(#2448) lúúúzer válasza litter (#2446) üzenetére


lúúúzer
tag

Neked megy a HeroesV?!?
Fél évig kísérleteztem, aztán feladtam....
L30, cerka 440-nel, 1280MB rammal, XPvel, amin nem megy....
Egész pontosan néhány másodperc után lelassul legkisebb felbontásban is....:-(((
Hogy csináltad????

(#2449) Kabooom válasza lúúúzer (#2448) üzenetére


Kabooom
tag

Szerintem a dolog ott kezdődik Heroes V-nél nálad h. Celeron 440. :)

(#2450) lúúúzer válasza Kabooom (#2449) üzenetére


lúúúzer
tag

Az a baj, hogy nálam valamiért nem kezdődik el... :O

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.