Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#16501) mexel


mexel
veterán

Még egy kérdés: az arc éscec is be van kapcsolva, de a tv távja nem viszi az onkyo erősítő hangerejét.

(#16502) Gino20 válasza mexel (#16501) üzenetére


Gino20
őstag

Akkor valószínűleg sajnos "így jártál" :((( . Nem vagy ezzel egyedül. Én sajnos ez miatt sem tartottam mega C835-öt, mert nem működött a CEC, de nálam eldobálta az ARC kapcsolatot is 10-20 másodpercekre, majd újra kiírta, hogy ARC képes eszközt érzékelt. Ezt mondjuk 10 percenként eljátszotta. FW-el szórakoztam és sikerült addig eljutnom, hogy már nem dobta el az ARC-t és csak 2-3 másodpercre ment el a hang 10-20 percenként, de a CEC semmit nem javult.

(#16503) mikrofon válasza mexel (#16501) üzenetére


mikrofon
addikt

Nézd meg az erősítő és a TV CEC-cel kapcsolatos beállításait. Hátha valami ott nem jó, mert mennie kéne. Illetve mondtad, hogy Box-ról fogod hajtani, akkor próbáld meg annak a távirányítójával is.

Persze végső megoldásnak ott van még a hibrid kínai távirányító az ali-ról, ahol az IR részét be tudod programozni akár a TV-re akár az AVR-re. vezeték nélküli része meg kezeli a boxodat.

(#16504) nagymolnar válasza Stealth (#16496) üzenetére


nagymolnar
tag

A Google egy vegytiszta android alapot ad ki (ingyenes, te is használhatod) és minden készülékgyártó a telefonjára/TV-jére szabja, meg telerakja kém ésmindenfajta kéretlen programmal, hátsó kapukkal, meg amit ez az iparág -amit mi támogatunk- megkövetel.

(#16505) mexel


mexel
veterán

Minden CEC és ARC beállítás megvan, többször újraindítva, de az erősítő hangerejét nem viszi a tv táv. Nem annyira gáz mert univerzális lesz, de azért nem ártena ha kellene mégis. Kikapcsolni kikapcol minden eszközt.
De ez gáz viszont, mert a tv képe nagyon jónak tűnik így elsőre.

(#16506) FJC válasza mexel (#16505) üzenetére


FJC
aktív tag

Nekem 835 és működik az erősítő vezérlés (Denon).
Próbálgasd a CEC, ARC beállításokat (az erősítőn is).
A hang beállításoknál is ellenőrizd a kimeneti módot.
Most jut eszembe: minden CEC változtatásnál illik újra indítani a TV-t, erősítőt!

[ Szerkesztve ]

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#16507) mexel válasza FJC (#16506) üzenetére


mexel
veterán

Minden megtörtént többször is. A tv nem ad hangot az erősítőnek. A ki-bekapcsolás működik, a táv hangerejét ha megnyomom ki is írja hogy receiver de nem állítja a hangot.Ez a kisebbik baj, de hiába hangosítom az erősítőt, hang sem jön ki a tvből :(
Nagyon gáz lesz ha ilyen f@szság miatt kell egy végre szép képet adó tv-t visszavinni.
Azért vicc ilyen sw-vel kiadni a tv-t. Megnézem van-e frissítés hozzá, bekapcsoláskor letiltottam

(#16508) hanti válasza mexel (#16507) üzenetére


hanti
senior tag

Próbáld meg másik kábellel, hátha!

(#16509) mexel válasza Gino20 (#16502) üzenetére


mexel
veterán

Semmi megoldás erre? Frissítés nincs, legalábbis hálózaton. Mindjárt szétverem a francba, nem hoiszem el hogy 2023-ban 200 ezer körül csak ipari hulladék tv-ket lehet kapni. :((( Mondjuk haver fél millás samsungjának is foltos a képe... :(((
Pedig örültem hogy kifogtam egy jó tv-t. Na persze.

(#16510) Gino20 válasza mexel (#16509) üzenetére


Gino20
őstag

Nekem nem sikerült megoldani. Egy ~5 éves ARC képes Arcam erősítőm volt, ami előtte és a mostani TV-n is tökéletesen működött. Természetesen kipróbáltam minden beállítást, megnéztem 4db HDMI kábellel is. Nekem alapvetően volt hang, de kezdetben ~10 percenként eldobálta az ARC kapcsolatot. Ilyenkor kb 10-20 másodpercre elment a hang, majd kiírt a TV valami olyasmit, hogy ARC eszközt érzékelt és megint volt hang 10-15 percig. FW-t nekem sem talált, hanem OTA meg IMG újabb és régebbi fw-ekkel szarakodtam pendrive-ról. Ahogy írtam az egyikkel annyit sikerült elérnem, hogy már nem dobta el az ARC kapcsolatot és "csak" 2-3 másodpercre ment el a hang. CEC egyikkel sem javult és végig úgy működött, hogy ki-be kapcsolta az AVR-t, a hangot felfele nagyon-nagyon döcögősen lehetett adagolni, de halkítani már egyáltalán nem lehetett. Talán Én voltam az első, aki írta itt aztán olvasgatva a topikot (meg a milyen TV topikot) sajnos lett még pár ember, aki hasonlóan járt, de azóta valami újabb fw-el már soundbar tulajok is panaszkodtak itt. Az AVR-re kötött médialejátszóval meg természetesen nem kezdett semmit szóval az 1 távirányítóból hirtelen lett 3, de a hang eldobálása komolyabb probléma volt.
Szóval kész kabaré, mert a C835-nek a képével amúgy az ég világon semmi bajom nem volt. Én ezért ajánlottam 1-2 alkalommal csak úgy, hogy "ha nem kötsz rá kicsit régebbi hangkeltőt, akkor kép alapján best buy választás lehet, hangkeltő esetén meg vagy szerencséd lesz vagy sem"

[ Szerkesztve ]

(#16511) Gino20 válasza Gino20 (#16510) üzenetére


Gino20
őstag

Jut eszembe. Még az AVR-en is frissítettem a szoftvert szóval nekem tényleg semmi nem segített, így elálltam a vásárlástól.

(#16512) mexel


mexel
veterán

A 4 hdmi-ből most a hdmi 4-en elindult, de arra a bemenetre az van írva hogy 60Hz- Így nem lesz gondolom 120Hz-es képfrissítés, szóval ezért kár iylen tv-tvenni ha éppen ez nem megy majd. Szóval egy hulladék az egész azt hiszem.

(#16513) F.B.I. válasza mexel (#16509) üzenetére


F.B.I.
veterán

Úgy vannak vele, ilyen kis képernyőhöz, használd a beépítettet. :W

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#16514) FJC válasza mexel (#16512) üzenetére


FJC
aktív tag

Hülyeségeket beszélsz.... :)
A csatira rá van írva, hogy az az eARC. -Miért, nem olvasod el a doksit??
A 60 Hz a forrásra vonatkozik (pl: BD, MédiaPlayer...), attól a képernyő 120 Hz -val frissít!
Cserélgessél te is egyből firmware-t!!! -Az a tuti megoldás.. :

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#16515) mexel válasza FJC (#16514) üzenetére


mexel
veterán

Basszál le mert 4 hdmi-ből 1-en megy csak az ARC. Ráírva nem csak erre van :(

[ Szerkesztve ]

(#16516) Gino20 válasza mexel (#16515) üzenetére


Gino20
őstag

1 ARC csati van szerintem minden TV-n [C735]

(#16517) FJC válasza mexel (#16515) üzenetére


FJC
aktív tag

Szerintem csak arra van írva...
Álltalában a TV -ken egy bemenet ARC-s, vagy legalább is választható, hogy melyik legyen.

[ Szerkesztve ]

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#16518) mexel válasza FJC (#16517) üzenetére


mexel
veterán

Igazad van, csak 1-re van ráírva valóban. Detök mindegy mennyire van ráírva ha először egyiken sem ment... Ott kezdtem a próbát
Tudom hogy nem mindegyiken megy, de bármelyiken látta az erősítőtcsak hang nem volt sehol...
A tv boxnak volt hangja, csak tv adásnál nem volt semmi. Kb 30 újraindítás kellett, 10 reset, és egyszercsak felismerte az erősítőt. Ugyanazon a csatin előtte nem ment egyszer sem. Így kérdéses hogy ezután vajon hányszor fogja eldobni ahogy más is írta már.
A tv képe egyébként nagyon jó, az jobb mint a samué amit teszteltem és egy árban vannak...

[ Szerkesztve ]

(#16519) Mr.Iksz válasza Gino20 (#16510) üzenetére


Mr.Iksz
kezdő

En ezt ugy oldottam meg h optikan csaptam ki az erositonek a jelet. :))
Tudom tobb tavviranyitos,de az erolkodot bekapcsolom utana a boxon tudom a hangerot allitani.

(#16520) mexel


mexel
veterán

Lehet én voltam a hülye hogy a többi csatin is mind végigpróbáltam, de elsőre sehol nem ment az arc- Most jó elvileg.
Szóval ha menni fog visszavonom a tv re írt ipari hulladék jelzőt, de a samsungra nem a képe miatt. :(

Kettő kérdésem lenne még: a képélesség itt hol van nullán, azaz hol nem avatkozik be? 0-án, vagy 25 vagy 50?
Samunál 0 azt hiszem sonynál a felénél a skálának itt nem tudom hol.

A másik kérdés: a kijelzőn nem lehet kikapcsolni a Kijelzést hoyg mhdmi, hangerő stb? Androidos más tv-n lehetett.

Ha bejelentkezek googleba lesz más beállítás is, vagy csak tartalom hozzáférés?

(#16521) Gino20 válasza Mr.Iksz (#16519) üzenetére


Gino20
őstag

Az is egy megoldás :) , csak nekem nem elég az optika (5.1.2)

(#16522) Vhiktor válasza mexel (#16520) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nulla

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#16523) Vhiktor válasza FJC (#16514) üzenetére


Vhiktor
veterán

A legtöbb ilyen problémát tapasztalatom szerint felhasználói hiba okozza. Nem cak ennél a markanal hanem a többinél is. :R

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#16524) mexel válasza Vhiktor (#16522) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Akkor 5-10 körül már nem lesz látványos a beavatkozás 8nem szeretem nagyon túltolni, szemcsés lesz a kép valahogy

(#16525) Vhiktor válasza mexel (#16524) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen az még vállalható.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#16526) mexel válasza Vhiktor (#16525) üzenetére


mexel
veterán

Mennyire szokás egyébként, illetve pontosan az mit csinál a tv-ken? Soha nem jöttem rá mitől élesítés a neve

(#16527) Vhiktor válasza mexel (#16526) üzenetére


Vhiktor
veterán

Képzelj el egy papírra rajzolt pontot. Ez tvn 1 db pixel. Majd a papíron kezd el körbe rajzolni ezt a pontot más színnel, egyre vastagabban. Kb ezt csinálja az élesség a pixelekkel.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#16528) mexel válasza Vhiktor (#16527) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, ez nagyon jó leírás. De ez miért élesítésnek hívják? Érdemes nullára tenni?

(#16529) mexel


mexel
veterán

Valami csatornalistaszerkesztő progi létezik a tv-hez? Baromi lassú lenne mindentátrakni a tv-n

(#16530) Vhiktor válasza mexel (#16528) üzenetére


Vhiktor
veterán

Lényegében hogy korberajzolja a pixeleket azzal elesit is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#16531) RBJ


RBJ
addikt

Ma vásároltam 55c735 készüléket.
Próbálom a garit regelni de már a dátummal elbukik
Szlovákul még nem értek. Ha jól értem kamu a reggelés.
Miylen beállítások ajánlottak?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#16532) winters123 válasza RBJ (#16531) üzenetére


winters123
tag

az a típus nem része az 5 éves garancia akciónak amúgy se

[ Szerkesztve ]

(#16533) Torony 1. válasza RBJ (#16531) üzenetére


Torony 1.
tag

Szia.
Próbáld windows alól,Microsoft Edge-el,nem megy sajnos minden böngészővel a regisztráció.
Megnéztem,benne van,szerepel a 55c735 készüléked a tipus listában :K
Hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#16534) randras_83 válasza Vhiktor (#16523) üzenetére


randras_83
addikt

Mondjuk az 5-8 perc után kikapcsoló optikai kimenet azért okozott fejtörést nálam, ahogy a középen pöttyös kijelző is. Szóval nálam kettő 55C735-ből nulla az eredmény. Pedig a másodiknak szép képe volt de végül azt is visszavittem és marad a C725. Szóval azért van baj a TCL-nél is. Bár azt aláírom hogy ha olyan példányt sikerül venni ami hibátlan, akkor tuti vétel. Én már megvárom az új szériát, addig elvagyok a mostanival.

https://www.flickr.com/randras83/

(#16535) RBJ


RBJ
addikt

Azt be lehet állítani, hogy a jel forrástól függően kapcsol oda a tv ahová kell. Pl ha tv beltéri megy akkor a tv legyen
Ha Xbox akkor az legyen a forrás. Eddig bekapcsnal mindig smart része jön be.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#16536) RBJ


RBJ
addikt


Nincs promó ebben a datumban. Érdekes áprilisig lehet.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#16537) winters123 válasza Torony 1. (#16533) üzenetére


winters123
tag

Bocs jogos, tenyleg. Emag 55c735re is van 5ev

(#16538) RBJ


RBJ
addikt

Tényleg Windows alól megy. Sose használom én mint linuxos.
Euronics nincs listán. Akkor smafu?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#16539) cd930 válasza RBJ (#16538) üzenetére


cd930
aktív tag

Igen, egyetlen Telekomos típuson kívül csak az eMAG-nál vett modellekre érvényes: 43C639, 43C735,50C639, 50C735, 55C639, 55C735, 55C739, 55C839, 65C639, 65C739, 65C839, 65C935, 75C639, 75C739, 75C935

20+ éve a Prohardveren

(#16540) cd930 válasza mexel (#16529) üzenetére


cd930
aktív tag

Chansort

20+ éve a Prohardveren

(#16541) gluke válasza RBJ (#16535) üzenetére


gluke
csendes tag

Szia! Be lehet állítani, hogy az utolsó jelforrás vagy Home kezdőkép jöjjön elő bekapcsoláskor.

(#16542) Lutyo1982


Lutyo1982
csendes tag

Sziasztok! Mai nap megjött nekem is 55c835asom. Olyan problémám lenne h régi 5 éves Samsung tvmen UMSt használtam. Megosztottam laptopon feljött a jel a samsungnal rá mentem és játszottam a divx,720p filmeket. Nekem nagyon bejött eddig azt használtam. Most UMS valami brutál szart továbbít mert még egy divx film is szaggatt rajta vagy le se akarja játszani. Felirat kezelés is jó lenne mert van hogy sokszor nézek feliratos filmeket is. Amit az UMS nagyon jól használt.Vajon mit állítok be rosszul? Vagy a TCL neki ennyire szar a média lejátszó része?

(#16543) RBJ válasza gluke (#16541) üzenetére


RBJ
addikt

Hol? Ha kérhetem.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#16544) Vhiktor válasza Lutyo1982 (#16542) üzenetére


Vhiktor
veterán

Próbáld ki plexet vagy a kodit.

Ha razeszed pendrivera és a tvn jazszatod le nem hiszem hogy akadni fog.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#16545) Lutyo1982 válasza Vhiktor (#16544) üzenetére


Lutyo1982
csendes tag

Pont azt nem akarom H másolgassak. Letöltöm laptopra oszt onnan már nézem is. Nekem ilyen megoldás kéne. És plexi meg a Kodi is így működik? Az az érdekes H Windows média player 11et erőlteti a tv megosztashoz

(#16546) Lutyo1982


Lutyo1982
csendes tag

Másik kérdésem nekem most a 474es fw van fent és ugye kijött az 503as. Érdemes rá frissíteni?

(#16547) FJC válasza Lutyo1982 (#16546) üzenetére


FJC
aktív tag

Dobj fel a laptopra valami DLNA progit (plex, Servio, stb), azt simán lejátszod pl.: VLC, Vimu Player (ez fizetős), stb...
A gyári média lejátszó is jól működik a TV-n (a Divx lehet, hogy problémás, azt még nem próbáltam (nincs már Divx filmem).
Hagyd az eredeti Firmwaret egyenlőre, ismerd ki a TV-t, utána változtass...
Nekem se adta még fel az 503-at -nem, is erőltetem... :)

[ Szerkesztve ]

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#16548) gluke válasza RBJ (#16543) üzenetére


gluke
csendes tag

Beállítások\Rendszer\Áramellátás és Energia \Bekapcsolási viselkedés

(#16549) Vhiktor válasza Lutyo1982 (#16545) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen mindkettő olyan.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#16550) redbiro válasza Vhiktor (#16549) üzenetére


redbiro
őstag

hát sztem pont nem olyan egyik se mint amilyet keres. a kodinál sourcet kell felvenni, libraryt kell építeni, frissíteni, javítani a fájlnevet ha szarul van megadva, plexnél ugyanez megfejelve a szerver-kliens kombóval, szóval rohadtul nem az a “kattintok és megy” megoldás egyik se.

én valami olyasmivel próbálkoznék, hogy VLC-ből castolni a beépített chromecastre. nekem még nem jött meg a tv, úgyhogy csak tipp.

it never gets easier, you just go faster

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.