Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16201) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok Boltosok!

Itt a röpke alkalom, van egy ismerősöm ismerőse történetesen egy lány, aki fél a *pon féle webshopoktól, ezért olyan boltot keres, ahol le tud ülni, az igényeihez szabott konfigurációt tudnak neki összeállítani, tokkal-vonóval összerakni-telepíteni (netezős gép, windows etc.), és később lehetőség van javításra-szervízre szükség esetén. A helyszín Budapest.

Ha van jelentkező, szivesen továbbítom az elérhetőséget, ha valakinek csak javaslata van, azt is szivesen fogadom. Fontos: csak üzlethelyiséges bolt jöhet szóba a fenti feltételekkel, összerakós pistike és szlovák webshop nem.

(#16202) mongi válasza DeFranco (#16201) üzenetére


mongi
senior tag

Danke sőn a szlovák webshopost, nekem is van kettő, mivel én itt élek :D
Sajnos nem vok pesti, így kiestem (meg amúgy is Slotakia ...izé Felvidék :D)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#16203) DeFranco válasza mongi (#16202) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szlovák webshop jelentése itt ~= ÁFA-hintázó, szlovákiában bejegyzett, de itthon működő, garanciális terméket a fél világon megutaztató kétes megbízhatóságú adócsaló.

Tehát != szlovák boltos, akinek egyébként webshopja is van. ;)

(#16204) mongi válasza DeFranco (#16203) üzenetére


mongi
senior tag

értem én :K ;) csak nem hagyhattam ki :DD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#16205) cbmfan


cbmfan
senior tag

csak egy kérdés. az SMS-ben küldött számlaszám középső tagjának írt "8db0"-ban mi nem érthető? drága hölgyemény visszaírt, hogy betűket nem fogad el a bank...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16206) DeFranco válasza cbmfan (#16205) üzenetére


DeFranco
nagyúr

11773322-8db0-01478243

Teljesen egyértelmű. :K

(#16207) cbmfan válasza DeFranco (#16206) üzenetére


cbmfan
senior tag

százból egy nem érti. és az tuti nő :D

más:

meghatározhatatlan korú férfi hív, távirányító kell neki. mondom, hogy sajnos távirányítókat nem árulunk. erre nekiáll bizonygatni, hogy de igen, látta a hónlapon is, meg vett is már nálunk. mondom még egyszer, hogy nem... erre természetesen anyázás, bipbipbip... semmi extra, csak a szokásos.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16208) Balinov válasza DeFranco (#16206) üzenetére


Balinov
félisten

bazzeee...most esett le :B :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16209) westcoastog válasza Balinov (#16208) üzenetére


westcoastog
veterán

úúú nekem is :W :DDD
lestem egy darabig. :D
00000000

[ Szerkesztve ]

(#16210) cbmfan


cbmfan
senior tag

marhák :DDD

:P

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16211) Jazzos válasza Balinov (#16208) üzenetére


Jazzos
tag

Szőke nyúl. :DDD

(#16212) Akybron válasza cbmfan (#16205) üzenetére


Akybron
aktív tag

Telefonszám esetén ha ezt hallod: három három négy három öt azonnal leesik, hogy 3-444-555 a telefonszám? :))

73&DX HA5OJN

(#16213) cbmfan válasza Akybron (#16212) üzenetére


cbmfan
senior tag

de ez írott formában van, rövidítve... nem igaz, hogy nem ismeri a db rövidítést.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16214) macilaci78 válasza Akybron (#16212) üzenetére


macilaci78
nagyúr

- Halló! Ez a nulla hat harminc tizenkettő százegy kilenc nyolcvannyolc?
- Igen, igen, igen, igen, igen, nem, igen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16215) localhost válasza macilaci78 (#16214) üzenetére


localhost
Közösségépítő

- Halló! 2-222-222?
- Igen, tessék!
- Kérem hívja a mentőket, beszorult az ujjam a telefonfülkében a készülék tárcsájába...

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16216) föccer válasza localhost (#16215) üzenetére


föccer
nagyúr

- Halló! !! 4!444!4!!!!!!!!

-Nem b+ :W

;g

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16217) biker válasza localhost (#16215) üzenetére


biker
nagyúr

Hallo? Ez a 20-13-24-1?
Nem, ez a 201-32-41
Ja, akkor teves :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16218) azbest


azbest
félisten

The IT Crowd Emergency Services Number [link]

(#16219) cbmfan válasza azbest (#16218) üzenetére


cbmfan
senior tag

IT Crowd alapmű minden kockának :D a német koppintás viszont megbukott...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16220) tserrof77


tserrof77
senior tag

Üdv, Kollégák!

Mai szösszenet (nem szőke vót)...

- 'pot.. (legalább valamit nyekegett)
- Jó napot kívonák, mit segíthetek?
- Föstékkéne...
- A nyomtató típusszáma, esetleg a patron száma kellene.
- Olyan..izé.. hápés.
- Értem, gép száma, vagy a patroné?
- Mittomén. Adjon egyet, aztán ha nem jó, visszahozom.
- Sajnos erre nincs lehetőség, hacsak nem eredeti, bontatlan csomagolásban hozza vissza.
- Akkor hogy a francba próbálom ki???????
- Nem bontja ki, hanem az üres patronon levő számot összehasonlítja a dobozon levő számmal...
- Ááá, hagyjuk, ha ennyire nem akar eladni, akkor megyek máshová... -és elviharzott a bitbót irányába....

Ha ez skype lenne, akkor (finger) ...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#16221) cbmfan válasza tserrof77 (#16220) üzenetére


cbmfan
senior tag

nyugi, volt már párszor ilyen nálunk is :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16222) localhost válasza cbmfan (#16221) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Párszor? :Y Száz userből 90 nem tudja milyen patront akar és azt sem, hogy milyen nyomtatóba, a legtöbb amit tud, hogy "de a nyomtatót itt vettem két éve Önöknél."

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16223) cbmfan válasza localhost (#16222) üzenetére


cbmfan
senior tag

na jó, akkor nem naponta, csak hetente :D de ekkora idióta tényleg csak ritkán téved be.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16224) föccer válasza localhost (#16222) üzenetére


föccer
nagyúr

Én az alaplapommal voltam hasonlóan. :) Hirtelen felindulásból bementem a kedvenc (azóta megszűnt) boltomba és megkértem a srácokat, hugy ugyan legyenek kedvesek megnézni, hogy DDR2, vagy DDR3 memcsi kell a gépembe, mert nem akarok potyára visszajönni :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16225) Akybron válasza azbest (#16218) üzenetére


Akybron
aktív tag

Jujj...
Szép lenne egy ilyen segélyhívó. Mindenki kinyúvadna, mire beüti az összeset, az utolsó hármast nem lefelejtve persze ;]

73&DX HA5OJN

(#16226) localhost válasza cbmfan (#16223) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Azt meséltem már, amikor a hölgy egy utángyártott Epson patront akart elvinni, mert az volt a legolcsóbb?
De a nyomtatója márkáját sem tudta, nem hogy a típusát. Magyarázatul előadta, hogy ennek szerinte ugyanolyan jónak kell lennie, mint a sokkal drágábbnak (indoka: minden íróasztali lámpába jó az a villanyégő, mindegy milyen márka, milyen típusa)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16227) TESCO-Zsömle válasza localhost (#16226) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem az tetszett, mikor az előttem álló 'szakértő' magyarázta szegény boltosnak, hogy sz@r a (tintasugaras) nyomtató, amit eladtak neki, mert nem megy bele a festék, miközben vadul lobogtatott egy monokróm tonert a kezében... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16228) cbmfan válasza TESCO-Zsömle (#16227) üzenetére


cbmfan
senior tag

balf... :DDD

eddig semmi, nyugi van. elment pár apróság, remélem, hogy nem is lesz...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16229) mongi


mongi
senior tag

Nekem is csend, bár volt már "érdekes" érdeklődő:
Papírt és tollat kért.Adtam neki egy névjegyet, meg egy tollat papírral.
Felirkálta az összes laptop árát, majd a kérdésemre, hogy ugyan minek írja fel, adok még névjegyet, webshopban fent vannak az árak, no meg kicsit több notebook mint itt a kis üzletünkben... :N
Áááá ő a sógorának írja fel, mert kérdezte mit kaphat nálunk. :F
Mondom neki mégegyszer, minek írkál, ott a webshop rajta a névjegyen... :W
Áááá ő inkább felírja...

Nem csodálkoznék ha a konkurenciám küldte volna az utca túl feléről. :(((

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#16230) cbmfan válasza mongi (#16229) üzenetére


cbmfan
senior tag

ez is megszokott dolog. 1 db CD-t kér, számlával, kamu névvel. csak tudnám, hogy minek... harmadszorra kézzel írt számlát kapott volna, akkor mégse kérte, és kivonult.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16231) stol


stol
addikt

Telefon csörög, felvesz.
-Jónapot ....st, miben segítshetek?
-Háj! Lenne egy kis problémám!
-Mi lenne az?
-Vettem tegnap nálatok egy fecskendő Arctic Cooling MX-2 "hítszink grízt..." és az szeretném kérdezni, hogy ezt hogy kell aplikálni?
-Aplikálni?
-Igen.
-Beszélsz magyarul?
-Persze.
-Akkor elmondom, nagyon figyelj......(3s szünet) FŐ KE KENNI A PROCI ÉS HŰTŐBORDA KÖZÉ.
-És az mindegy, hogy a szípíúra avagy a kúúlerre kenem?
-Ízlés szerint....
-Köszönöm, viszhall'.

4g-os pasztát vitt, várom a reakciót, hogy nem megy a gép :DDD :W

(#16232) DeFranco válasza stol (#16231) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ne haragudj, segíts már légy szives értelmezni: ebben a beszélgetésben ki volt a hülye? :F

(#16233) TESCO-Zsömle válasza DeFranco (#16232) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem egyértelmű? A szaGértő adott lekezelő és elégtelen választ a kérdésre, ráadásul még magyarul se tud.

Az applikáció egy idegen eredetű magyar szó. Jelentése: alkalmazás, hozzáillesztés, elhelyezés

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16234) Balinov válasza DeFranco (#16232) üzenetére


Balinov
félisten

ha jol dekodoltam delikvens CPU huto pasztat vett es megkerdezte, hogy hogyan es hova kell kenni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16235) tserrof77 válasza Balinov (#16234) üzenetére


tserrof77
senior tag

...erről mindig az a sztori jut eszembe, amikor a gyerek kinyomta ezüstpasztával a 462es proci és a hűtő közét de úgy, hogy a fél alaplap pasztás volt utána... Na, volt ott amperszag utána... :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#16236) Balinov válasza tserrof77 (#16235) üzenetére


Balinov
félisten

en anno az nf2-es deszka + 1300as Thunderbird -es Athlon komboval jartam ugy, hogy nagy orom (nf2 beszerzese) utan elfelejtettem ratenni a hutot, igy kb 1mp alatt elfustolt.. :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16237) finest válasza cbmfan (#16230) üzenetére


finest
őstag

Miért rosszabb a kézzel írt? Miért nem volt jó neki? :F

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#16238) szepi79 válasza stol (#16231) üzenetére


szepi79
őstag

én ebből azt szűröm le, hogy a kedves vevő nem akart saját magának sok(tíz?)ezer forintos baromságot csinálni, így inkább megkérdezett téged, mint hozzáértőt, mer ugye mégse webshopból rendelte, gondolom várta azt a pluszt, amit azért a kb. +10% árkülönbözetért fizetett.

és erre kapott egy lekezelő, félig hasznos választ, mert ugye azt már derogált volna mondani, hogy ne nyomja rá az egészet.

hülye volt az ügyfél? persze.
nagyon? nem, bőven a tolerálható határon belül volt.
megérdemelte az oltást? abszolút nem.

engedélyt kérek leborulni a hatalmas szakmai tudásod előtt.

(szerk: még mielőtt valaki félreértene, nem azt mondom, hogy a webshopokhoz képest +10% a plusz haszon, amiért a boltosnak fényesre kell nyalni a hátsóját.)

[ Szerkesztve ]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#16239) tserrof77 válasza Balinov (#16236) üzenetére


tserrof77
senior tag

JA, meg amikor a hülyegyerek a Titan T5DB4-A hűtő aljáról nem húzta le a fóliát, és ráégett a procira :W És még neki állt feljebb, hogy a proci elpukkant.

Egen.. ezek óta az idők óta működnek a procik füsttel

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#16240) stol válasza szepi79 (#16238) üzenetére


stol
addikt

Ez egy "sajnos" visszajáró delikvens, akinek a kezében minden esetben van valami PC-s magazin és őőőő machintosh fan.

Abszolute nem ért semmihez valójában, de minden vásárláskor kihangsúlyozza, neki azért kell az adott cucc, mert ért hozzá. Na a pasztával is így volt. E3200-as cerkája van. Minek arra MX2? Berendelte, de akkor is megkérdeztem, hogy "biztos ez kell?"... "Persze, biztosan... mert jókat olvastam róla." Ráadásul 4g-os kiszerelést, ami nekünk is 3-4hétig kitartana napi 4-5 géppel számolva.

A telefonbeszélgetés egy hosszú folyamat eredménye, miszerint magyarul is alig tud és idegen szavakat használ, holott azok jelentésével nincs tisztában.
Nemmellesleg, a lenn nevezett paszta hátoldalán magyarnyelvű felhasználói útmutató található.

Amúgy az "adagolás" is a csomagoláson le vagyon írva :K

[ Szerkesztve ]

(#16241) westcoastog válasza stol (#16240) üzenetére


westcoastog
veterán

Meg gondolom fitogtatta a 'tudását" az angol kifejezések használatával. :DDD

(#16242) Xero válasza stol (#16240) üzenetére


Xero
nagyúr

A Macintoshaim CPU-ját én is 3-4 éve MX2-vel kenegetem. Fogalmam sincsen hány g-os kiszerelés, feltételezem a kisebbik, de még mindig tart. :P

Egyébként ha szakmabelivel beszélek, akkor szinte mindennek az angol elnevezését használom, lévén ez a természetes. Az orvosok sem restek a latin elnevezéseket használni egymás között. Én miért tenném.

Nyilván ha valami ismerős vagy rokon kér meg PC buzerálásnak, akkor neki szigorúan a magyar szlenget sütöm el.

Természetesen, ha egy sült tök próbálja ezzel bizonyítani a hozzáértését az több mint vicces, de nem indokolja a röhögést szerintem.

(#16243) ati012 válasza westcoastog (#16241) üzenetére


ati012
senior tag

Erről egy Simpson családos jelenet ugrott eszembe:
Fiam, ezek gazdagok. Használj minél több idegen szót. Enyém a computer, tied meg a csengő.

(#16244) westcoastog válasza ati012 (#16243) üzenetére


westcoastog
veterán

:DDD

(#16245) Chaser válasza cbmfan (#16205) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is 1értelmű mert sűrűn találkozok számlaszámokkal. Ugyanakkor aki nem sűrűn annak valszeg nem az. És már nem azért, de számlaszámot úgy küldönk el ahogy kinéz, nem 8db0 a 00000000 helyett, legalábbis mifelénk.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16246) cbmfan válasza Chaser (#16245) üzenetére


cbmfan
senior tag

b*sszál le! :DDD van 160 karaktered. írj le nevet, címet, némi infót és a számlaszámot, ami alapból 27 karakter. szóval nyugi :)

számlával trükköző: valamelyik konkurencia egyik pultosa volt, tippem sincs, hogy mit ér el egy sima számlával. sorszám alapján saccol bevételt esetleg?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16247) ati012 válasza cbmfan (#16246) üzenetére


ati012
senior tag

Max forgalmat tud így saccolni.

(#16248) szepi79 válasza stol (#16240) üzenetére


szepi79
őstag

igy már persze más a leányzó fekvése, de ezek a "kis" háttérinfók nem derültek ki az első posztból.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#16249) stol


stol
addikt

-Valamiért nem akar felmenni a Win...
-Uram, ez a HDD úgy rossz, ahogy van...
-Az lehetetlen! Tegnap még ment!
-Mennyibe kerül egy új?
-XYZ.HUF bruttó...
-Óóóóóóó az igen drága. Nem lehet kizárni a hibás részeket?
-Hát őőő nem hinném :DDD

(#16250) föccer válasza stol (#16249) üzenetére


föccer
nagyúr

O.o

Egyik napról a másikra? Nem volt valami letapadás, vagy nem esett le a gép?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.