Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16101) stol válasza Syl (#16098) üzenetére


stol
addikt

Ez a második ilyen gépe :DDD
45-54e a havi villanyszámlája.
Monitor nincs rajtuk. Csak 230 és egy szál utp madzag.

[ Szerkesztve ]

(#16102) sutykuru válasza stol (#16101) üzenetére


sutykuru
tag

HD-t kódol, vagy mit számol rajtuk?

(#16103) LÁZ válasza sutykuru (#16102) üzenetére


LÁZ
addikt

másra tippelek :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#16104) sutykuru válasza LÁZ (#16103) üzenetére


sutykuru
tag

GPU brute force mar nem meno :D

(#16105) Syl válasza stol (#16101) üzenetére


Syl
nagyúr

Nagy Isten állatkertje....

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16106) cbmfan válasza stol (#16094) üzenetére


cbmfan
senior tag

Pacman?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16107) eziskamu válasza sutykuru (#16102) üzenetére


eziskamu
addikt

Hekkelné a NASA-t, vagy valami brutális képfeldolgozási feladatra készül, mondjuk hobby CT :DDD az inverz Radon trafó is prociigényes állítólag :)
Persze mindkettő gyorsítható volna pár GPU-val is.

[ Szerkesztve ]

(#16108) LÁZ válasza sutykuru (#16104) üzenetére


LÁZ
addikt

én ismerek olyan srácot, akinél 4-5, de lehet 6 - 6990 prüntyög, és számolgat 'dolgokat' :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#16109) Vicoo


Vicoo
senior tag

De most komolyan, mit számol?

Ja amúgy:

kellene olyan usb tuner, amivel tudom nézni a tévét a laptopon, mert digim van.
hát olyan nem lesz.
memé?
meee hiába digitális a tuner, nincs hova tenni a kártyát!
ja hogy az nem megy?
hát nem!
akkor hogy nézem rajta?
sehogy, max digitalizálón át, de annyit nem ér.

minek van digije, ha nincs tévéje? ha van , akkor minek akarja a laptop 15" kijelzőjén ?

(#16110) Jester01 válasza Vicoo (#16109) üzenetére


Jester01
veterán

Azért abból, hogy usb még nem következik, hogy nincs benne kártyahely. Nem csak "stick" formájú vevők vannak ám.

A kártyát beledugni még nem nagy ügy (mármint ha vettél hozzá megfelelő CA modult is), de alkalmasint működésre bírni már macerásabb lehet (digitv honlap szerint csak beltérivel adják az előfizetést, és állítólag a kártya párosítva van az eszközhöz így nem lehet másikkal használni).

Jester

(#16111) azbest válasza Vicoo (#16109) üzenetére


azbest
félisten

A kábeles digi kódolatlan (kivéve prémium csatornák), dvb-c tunerrel nézhető. Nem könnyű beszerezni és nem is olcsó, de legalább 3 féle kártyát is fogadó dvb-c tuner is kapható. A többi szolgáltatónál lehet probléma, akiknél a box-hoz kötött a kártya. Cam modult fogadó tuner jó kompromisszum lehet, ha a szolgáltató ad cam modult. Egyébként kártyaolvasó nélküli tuner + usb pcsc kártyaolvasó is megoldás ha kódolt de nem kötődik szolgáltatói boxhoz (pl. homesys programmal win vagy tvheadend linux alá). Javaslom az idevágó topic tanulmányozását [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#16112) Vicoo


Vicoo
senior tag

Jójó,nyilván van kártyás stick, de olyat nem tudtam adni mert nem is volt, és nem is lesz készleten, ez meg azt se tudja mit akart igazán.

(#16113) Xero válasza Vicoo (#16109) üzenetére


Xero
nagyúr

Itt azért remélem érzed, hogy nem a customer volt a tájékozatlan. :DDD

(#16114) stol


stol
addikt

Ilyen nekem is volt már. Inkább mondom azt, hogy nem tudok segíteni, minthogy a kártya párosítással járkáljon vissza 5-10x. NEkem is szívás volt a DVB-C képes LG-TV + CA modullal is. Maga a CA kártyaolvasóból volt a 3., amit hajlandó volt a TV lekezelni.

(#16115) localhost válasza cbmfan (#16066) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Betoltátok a nénit a tepsibe?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16116) Zolás válasza localhost (#16115) üzenetére


Zolás
addikt

Gondolom direkt hánytorgatod fel a nénit a tepsivel? :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16117) föccer válasza localhost (#16115) üzenetére


föccer
nagyúr

Vagy a tepsit a nénibe :Y

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16118) Lenry válasza föccer (#16117) üzenetére


Lenry
félisten

beteg állat... :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16119) cbmfan válasza föccer (#16117) üzenetére


cbmfan
senior tag

:P

mamika jött, vitte a tepsijét. és beígérte, hogy ezentúl ide jön, ha valami gondja lenne...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16120) forintuser


forintuser
őstag

Sziasztok szakik.Adott egy Asus Eee pc 900-s masina.Haver elhozta hogy nem jön be a win.Sebaj, majd a recovery megoldja.De itt a bökkenő.Hiába tapicskolom az f9-t, nem hozza be a helyreállító menüt.Csak kiírja hogy hardver vizsgálat, utána bejön a win logó és a végtelen várakozás.Mivel a gép garanciális, gondolom nem nagyon nyúlhatok bele.Esetleg valami ötlet amit ki lehetne próbálni?

Holnapkészítést vállalok.

(#16121) LÁZ válasza forintuser (#16120) üzenetére


LÁZ
addikt

volt, hogy nekem se jött be elsőre, csak 4-5. próbálkozásra :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#16122) forintuser válasza LÁZ (#16121) üzenetére


forintuser
őstag

Addig próbálgattam, amíg le nem merült...Akkor próbálom még ha lesz töltőm..Köszi.

Holnapkészítést vállalok.

(#16123) cbmfan


cbmfan
senior tag

ilyet se kértek tőlem vagy tíz éve: Commodore 64-hez Scart kábelt. szerintetek tudtam adni neki? :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16124) ati012 válasza cbmfan (#16123) üzenetére


ati012
senior tag

Szerintem igen.

(#16125) cbmfan válasza ati012 (#16124) üzenetére


cbmfan
senior tag

hozta alapanyagot, tíz perc alatt összeraktam egyet. anno rengeteget csináltam, jó volt kis mellékesnek.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16126) Akybron válasza cbmfan (#16125) üzenetére


Akybron
aktív tag

Ritka már az aktívan C64-ező ember így 2012-ben :) . (Meg van még nekem is, de nem kapcsoltam be évek óta. A lemezeim tartalma PC-re másolódott)

73&DX HA5OJN

(#16127) cbmfan válasza Akybron (#16126) üzenetére


cbmfan
senior tag

lásd nickem...

dobj egy PÜt, ha megszabadíthatlak tőle :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16128) Akybron válasza cbmfan (#16127) üzenetére


Akybron
aktív tag

Most esett le a nicked jelentése :B
Egyelőre nem válnék meg tőle. Tudod, az emlékek. A szívemhez nőtt.

73&DX HA5OJN

(#16129) Xero válasza Akybron (#16126) üzenetére


Xero
nagyúr

C64.... lemez.... burzsuj. :P
Nálam a C16, kazetta és négyzet rácsos füzet szentháromság volt a menő. ;)

(#16130) föccer válasza Xero (#16129) üzenetére


föccer
nagyúr

A füzetbe kellett írni, hogy a kazettán mettől meddig vannak felvéve a programok. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16131) Xero válasza föccer (#16130) üzenetére


Xero
nagyúr

Így-így. :K
Egy szatyor kazetta és a hozzájuk tartozó kettő-három A/5-ös füzet talán még ma is megvan a pincében. Sosem felejtem el a hétvégi rituális C16-at Videoton TV párosításokat.
Igaz én még nagyon kölyök voltam, de az indított el egy úton amit sosem fogok elfelejteni. ;)

(#16132) cbmfan


cbmfan
senior tag

én burzsuj voltam/vagyok :DDD

C64C, 1541/2, 44 darab lemez. magnóm sosem volt :P irigyelt is mindenki érte általánosban...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16133) Akybron


Akybron
aktív tag

Nekem forráskóddal teleírt füzeteim vannak, már azon is programozni próbáltam. Középsulis koromban kórházban fekve írtam papíron assemblyben Tetrist. Otthon bepötyögve viszonylag kevés javítás után működött.

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#16134) Expulso


Expulso
tag

nagyon jó topik, itt mindig van min "dőlni" :DDD

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#16135) kisi válasza Expulso (#16134) üzenetére


kisi
aktív tag

Szerintem, aki régóta a szakmában van, kevés kivételtől eltekintve mind C64, 16, +4, stb.. gépeken kezdte.
Nekem is megvan még a kockás füzet, de abban nem a kazetták poziciói voltak -mert az hallás után ment-(tekerés mellett óvatosan lenyomni kicsit a play gombot is..) , hanem a Lords of Chaos, és a Laser sqad nevű körökre osztott stratégiai játék saját készítésű pályái.
Pályaelemek kódjai, kézzel rajzolt térképek, és ezek átirata hexa számokra.

Továbbá a Cov magazin, és évkönyv néhány programozással, hardverekkel foglakozó cikke.

Bónuszként megvan még egy "egér", ami szintén a fent nevezett játékhoz lett készítve, SZÁMOLÓGÉPBŐL!

A panel ki lett szedve, új maratva, 2-4-6-8 irányok, 5- + tűz.
Mivel a gumi gombaljak nem adtak elég üzembiztos érintkezést, palmatex ragasztóval egy - egy pici alufólia darab lett ráragasztva.

De van a PC-s Online Mmorpg korszakomból automata tűzgombos egér, szabályozható kattintási idővel 5mp- 2min közt.. (lineage, craftegér.. gyártás elindít, egér a megfelelő gombon felemel, hanyatfordít, hogy ne mászkáljon el a gombról, és már csak az időt kellett beállítani...)
Egy éjszaka alatt "ledarált" a klánnak 20.000 csontot is.. :D

(#16136) localhost válasza kisi (#16135) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Sosem volt Commodore gépem! - sőt a családban sem senkinek! :Y
Pedig még a "Commodore 64 gépi kódú programozása" c. tanfolyamot is elvégeztem, sőt egy ideig munkakörömben programoztam is.
De én már akkor z80 hívő voltam.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16137) szumo válasza localhost (#16136) üzenetére


szumo
senior tag

Nekem Videoton TV Computerem volt magnóval, és volt bele egy extra bővítő kártya, így 128MB ra volt bővítve. :)

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#16138) Ygg válasza szumo (#16137) üzenetére


Ygg
senior tag

MB? Nem KB?

(#16139) localhost


localhost
Közösségépítő

Első otthoni... PRIMO 64 - kutyaközönséges magnóval.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16140) localhost válasza localhost (#16139) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Sajnos nem igaz, nem A64-es, hanem A32-esem volt. :N :(((

[link]

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16141) cbmfan válasza localhost (#16140) üzenetére


cbmfan
senior tag

nekem meg A500 és A1200 :) bár ezek már csak az utóbbi pár évben.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16142) #21346560


#21346560
törölt tag

Nekem meg Homelab-4 -em volt :))

(#16143) szumo válasza Ygg (#16138) üzenetére


szumo
senior tag

Bocsi, félálomban elüti az ember ;P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#16144) adax01


adax01
tag

Nekem meg Enterprise gépem volt kis meg nagy flopy val meg magnó val 4Mb rammal.
Azok voltak a szép idők mikor az ember egyesével rakta bele az új ramicket a foglalatba meg ilyenek. :DD :C

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#16145) Josi válasza adax01 (#16144) üzenetére


Josi
aktív tag

csak szerettél volna 4MB ramot abban az időben!

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#16146) adax01 válasza Josi (#16145) üzenetére


adax01
tag

Volt nekem 4mb ram hozzája kb 1990-1996 ig meg volt a gép 91 től 93 ig 2MB utánna lett meg a 4MB.
Úgy nevezett buszbővítő kártyákon volt csak annyit tudott használni.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#16147) nyunyu válasza kisi (#16135) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem, aki régóta a szakmában van, kevés kivételtől eltekintve mind C64, 16, +4, stb.. gépeken kezdte.

Ehh, 13k lakosu varoskankban osszesen 2 Atari 800XL volt.

Irigyeltem az osztalytarsakat akiknek C64-e volt, konnyen csereberelhettek a jatekokat egymas kozt.

Plusz Atarira nem volt turbo, igy a Spy vs Spy jatek kazettarol betoltese potom 35 perc volt :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16148) Akybron válasza #21346560 (#16142) üzenetére


Akybron
aktív tag

Lukács testvérek csodálatos terméke.
Lukács Józsi egy ideig a főnököm volt.

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#16149) cbmfan


cbmfan
senior tag

kedvenc játék?

Defender of the Crown alap, Oil Imperiumban sikerült bevételt átbillenteni negatívba 47 miliárd után :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16150) Josi


Josi
aktív tag

Nekem a Lasersquad, Elite, volt a kedvenc játék.
A C64 meg egy halom kiegészítő még most is megvan.
256MB ramdisk, Speeddos, Atomic Power Cartridge, Action Replay kártya,....
Csak időm nincs :(

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.