Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16951) MR_Joe válasza stol (#16949) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Kár hogy nem százas szöget használt :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#16952) cbmfan válasza stol (#16949) üzenetére


cbmfan
senior tag

itt mi a gond? ha eltörik a pöcök, simán pótlom az összeset túloldalról süllyesztett fejű csavarral, alátéttel és anyával.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16953) shteer válasza GrandeP (#16950) üzenetére


shteer
titán

talán menetet fúrt az alaplapba? :B

..szerintem jónak tűnik

(#16954) cbmfan válasza shteer (#16953) üzenetére


cbmfan
senior tag

na az durva lenne :D több képet! :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16955) adax01 válasza stol (#16949) üzenetére


adax01
tag

Hát ez nem semmi és legalább még megy?
Ez dúrva! :W
Úgy látszik tényleg ma faszkalap invázió van.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#16956) adax01 válasza cbmfan (#16948) üzenetére


adax01
tag

Hát te nem vagy egyedül ezekkel .
Engemet meg ilyenekkel szórtak ma meg.

Kb15 db

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#16957) stol válasza adax01 (#16955) üzenetére


stol
addikt

Nem. Avval jött be, hogy hütö javítás után nem indul a gép...

(#16958) macilaci78 válasza stol (#16957) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Okosan... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16959) adax01 válasza stol (#16957) üzenetére


adax01
tag

Hát ja amikor tönkre tette.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#16960) Mr X


Mr X
veterán

Üdv!

Bocs a zavarásért és az esetleges rossz topikért, de hátha ti tudtok segíteni.

Olyan budapesti (XIX. kerületben vagyok, szóval előny, ha errefelé van) szervizt keresek, ahol javítanak laptop alaplapot. Konkrétan egy darab alkatrész cseréjéről lenne szó.

Előre is köszönet.

(#16961) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Tudom, itt a szatócsék szoktak írogatni, de ha esetleg érdekel benneteket helpdeskes sztorik is (egyelőre szerény tárházamból), írhatok párat. ;)
Kis ízelítő:

- Jó reggelt! Nem igaz, hogy titeket kell hívjalak minden reggel! Már megint nem csatlakozik a gépem a[z egyik hálózati] meghajtóra.
- Értem, hadd nézzem. [Távcsatlakozok az ipse gépére] Hmm, a Novellbe miért nincs bejelentkezve?
- De be vagyok! Az mi?
He? Nem tudod, mi az, de azért be vagy jelentkezve rá? Azért az ipsének röviden elmagyaráztam, hogy mit is kellett volna a Windows login képernyőjén csinálnia, és persze így már megvan az elveszett meghajtó is. Odafordulok a kollégámhoz:
- XY volt az, ugyanazzal a hibával, mint tegnapelőtt.
- Iiigen, és hallottam, hogy akkor is magyaráztál már neki. Meg én is a múlt héten. Meg a másik kollégánk is. Hiába, no, nem fogja fel... :D

Reggeli hívás:
- Mi is a login nevem?
És a jelszót bezzeg tudja... :DDD És ez relatíve gyakran megesik!

- Lassúszarfos a gépem
[Bedekázok távolról a gépbe, tényleg. Gyanús, hogy a VPN is fut, és az is lezabál az amúgy sem acélos mennyiségű memóriából nem is keveset]
- Oké, látom, hogy gáz van. Hol van most jelenleg?
- Lengyelországban a foci EB-n.
Bazz, én nem vagyok Gyurcsók!

[ Szerkesztve ]

(#16962) shteer válasza Mr X (#16960) üzenetére


shteer
titán

..szerintem jónak tűnik

(#16963) mongi


mongi
senior tag

Boltot kinyitós, villámoktól károsult routeres/gépes rohamos jó reggelt minden kollégának :DD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#16964) GrandeP válasza mongi (#16963) üzenetére


GrandeP
őstag

:DDD

Azthiszem lesz ám olyan böven... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#16965) gozso válasza GrandeP (#16964) üzenetére


gozso
senior tag

megvolt:)
5 gep eddig +
2 laptop

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#16966) cbmfan válasza mongi (#16963) üzenetére


cbmfan
senior tag

ne is mondd... környéken csapkodott rendesen, 17 db gép áll sarokban nem indul hibával.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16967) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Nálunk meg tegnap éjjel fertőtlenítés volt - minden gépet szépen megpucoltak. Ma reggel folyamatosan csörgött mindegyikünknél a telefon, hogy nem megy a billentyűzet és/vagy az egér. Szerencsére a legtöbb esetben csak nem tugták vissza, de volt olyan pocok és kéjborda, amelyik belefulladt a vegyszerbe... Jó kis rohangálós délelőtt volt. :D

(#16968) cbmfan válasza SityiSXT (#16967) üzenetére


cbmfan
senior tag

olcsóbb billentyűzetekkel nem szórakozok, simán nekiesek zuhannyal és dörzsiszivaccsal. ha durvább, akkor beáztatom :D fene fog sűrített levegővel fújkálni a begyógyult 3 hónapos pörköltszaftot.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16969) GrandeP válasza cbmfan (#16968) üzenetére


GrandeP
őstag

Vagy 1k-ért adsz nekik egy másikat... 20k alatt nem takarítok billentyűzetet...és akkoris drágább lesz mintha újat vett volna... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#16970) SityiSXT válasza cbmfan (#16968) üzenetére


SityiSXT
őstag

Itt fertőtlenítés volt, nem sima mosás! ;) Meg kell becsülni az a párszáz HP és Apple billentyűzetet (a cég "nagyobbik" fele Macen dolgozik), meg van egy pár Logi is. A HP-kért nem kár, azok döglöttek be leginkább a hörcsögeikkel együtt.

De ettől függetlenül továbbra sem értem, hogy pusztulhatott meg az a néhány, amikor az elsöprő többség túlélte.

[ Szerkesztve ]

(#16971) cbmfan válasza GrandeP (#16969) üzenetére


cbmfan
senior tag

nyugi, én sem ingyen vállalom... egy óra munkadíj :DDD általában inkább vesznek másikat, de néha rábólint a "kedves vevő".

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16972) mongi


mongi
senior tag

eső...nihil...ügyfél 1 szál sem...
hoppá! Kapás!
-"nemmegyotthonawifimanetbookon"
- Power ON, wifi kapcsoló ON, s lőn világosság...

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#16973) Rival válasza Beri (#16813) üzenetére


Rival
aktív tag

Bocs, hogy csak most...

Mért is számít, hogy 20-as tápcsatlakozó van a 24pines helyre dugva?

Ne mondd, hogy nem számít! :) Én tudom jól, hogy működik úgy is, de amikor én összerakok egy gépet, nem tudom, hogy mi lesz annak az utóélete. Én úgy gondolom, hogy nem véletlenül raktak a lapra 24 pines tápcsatit. Ha 24 pines van a lapon, 24 pines dugó is jár bele (annak idején volt olyan lap, ahol a 20 pines atx tápcsati mellé egy 4 pines molex csatlakozót raktak).

Ok, egy sulinetes Celeronhoz nem feltétlenül volt szükséges a plusz 4 pin, nagy valószínűséggel nem volt szükség 350-400 wattnál nagyobb teljesítményre sem. De... ha később esetleg szomszéd Pistke változtatott a konfigon, és én csak 20 pines tápcsatit raktam a 24 pines aljzatba, akkor miattam elfüstöl a lap (és magyarázkodhatok, hogy szomszéd Pistike miért nem figyelt erre).

Szóval legalább egy 20-24 pin átalakító.

Szerintem ez csak igényesség kérdése. Ez manapság már persze nem téma, mert minden ATX tápon 24 pines a csatlakozó, de régebben ez nem így volt...

(#16974) plömplöm válasza Rival (#16973) üzenetére


plömplöm
őstag

"Szóval legalább egy 20-24 pin átalakító"

csak súgok, hogy ezzel tovább rontod a helyzetet, mert ugyanúgy 20 pinen megy a kraft, csak még emeled a kockázatot +48 érintkezővel :W

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#16975) Rival válasza plömplöm (#16974) üzenetére


Rival
aktív tag

Én sem úgy gondoltam, hogy marad a 200 wattos Vargáné és Tsa. Az ATX12V v2.0 előtt is voltak nagy teljesítményű PSU-k és konfigok. Nem vagyok meggyőződve arról, hogy a plusz 4 pint csak úgy viccből rakták a lapra. Amúgy tényleg off, mert már ritka a 20 pines tápcsati, és ma már enyhén időszerűtlen erről vitázni... :)

(#16976) Ygg válasza plömplöm (#16974) üzenetére


Ygg
senior tag

De legalább nem tud mellédugni semmit...
Bár ez a téma lassan tényleg kezd kikopni.

(#16977) Rival válasza Ygg (#16976) üzenetére


Rival
aktív tag

Csak erő kérdése... ;)

(#16978) GrandeP válasza Rival (#16977) üzenetére


GrandeP
őstag

Számból vetted ki a szót! :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#16979) Ygg válasza GrandeP (#16978) üzenetére


Ygg
senior tag

Na ya...

Mint a viccben a logikai játékkal.

A userek 10 %-a ügyes.

90%-a meg erős.

:DD

(#16980) Jester01 válasza Rival (#16975) üzenetére


Jester01
veterán

Cserébe viszont van a 8 tűs EPS12V vagy mi, hogy ne legyen unalmas az élet :U

Jester

(#16981) Rival válasza Jester01 (#16980) üzenetére


Rival
aktív tag

Pár hete egy 10 éves HP Proliant szerverben kiment a táp. Gyárit aranyáron sem kapni, kukázni meg nem akartam. Szerencsére szabvány ATX dizájn, a 24 pines csati mellett viszont ott figyelt az alaplapon az EPS12V is. Kellett keresni egy olyan tápot, amin van ilyen csati, ugyanis hiába nem volt nagy teljesítményű gép, ha nem csatlakoztattam, egyszerűen meg sem röccent a masina. Az egyik izmosabb Chieftec modellen volt ilyen, berak, örül, hogy negyed áron megoldódott. Sokáig nem kell kibírnia, mert a merevlemezeknek már olyan hangja volt, mint egy porszívónak.

(#16982) adax01


adax01
tag

Én hozzám is a vihar után szépen csöndesen esnek be a cuccok tápok meg ilyesmik.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#16983) gozso válasza adax01 (#16982) üzenetére


gozso
senior tag

na, már megint ez a kukluksz expressz beállítása....:DDD

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#16984) SityiSXT


SityiSXT
őstag

- Helló, IT Support, miben segíthetek?
- Helló. Az a bajom, hogy a szerverre nem tudok adatot másolni/menteni!
(Gyors pillantás a szerverükre)
- Igen, a szerveren kevesebb, mint 1% a szabad hely. Törölni kéne róla.
- Oké, és ezzel kihez kell forduljak?
(Bazz, ennyire sötét nem lehetsz!)
- Azt magának kéne tudnia.
- Na jó, de maguk az IT Support...
- Hölgyem, mi a vasat adjuk, a rajta lévő adatok az önöké. Maguk tudják, mit lehet törölni...
- Na jó, akkor megkérdem a főnököm.

És ebből volt ma már egy tucat, és még nincs vége a napnak...

(#16985) adax01


adax01
tag

Én ma csak javítok és javítok pedig úgy volt hogy ma semmit sem csinálok.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#16986) szumo válasza adax01 (#16985) üzenetére


szumo
senior tag

Én ma csak pislogtam ki a fejemből, és ha ilyen időjárás marad, nem lesz ez másként jövőhéten sem. 38 fok hát a proci a gépemben nincs ilyen meleg.
Nekem ha meghaladja a hőmérséklet a 28 fokot, akkor reszeltek az agyműködésemnek :B
Kárt meg nem akarok okozni :D

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#16987) adax01 válasza szumo (#16986) üzenetére


adax01
tag

Nálam 27 fok a határ afölött fagyi és ventilátornak kell lenni a közelemben.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#16988) mongi


mongi
senior tag

na akkor ma is csak zombik fognak kiszolgálni mindenhol :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#16989) szumo válasza mongi (#16988) üzenetére


szumo
senior tag

ÁÁÁÁááááá dehogy is.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#16990) cbmfan válasza szumo (#16989) üzenetére


cbmfan
senior tag

éjjel aludtam vagy három órát....

mai termés:

- két nemmegyagépanagyesőótasegiccsé (vérpistikék)
- egy tönkrevágott még egy hét garanciális nyomtató

pultos pedig ráejtette fénymásoló üveglapjára a félkilós kalapácsot. három órája szedem ki belőle az üvegszilánkokat... szerintetek sima ablaküveggel lehet pótolni?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16991) localhost válasza cbmfan (#16990) üzenetére


localhost
Közösségépítő

(1) Szegény pultosban remélem nem maradt több szilánk, orvossal meg kellene nézetni!
(2) Nem hiszem, hogy egy pultost lehetne ablaküveggel helyettesíteni

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16992) Cucuska2 válasza localhost (#16991) üzenetére


Cucuska2
őstag

(3) Lehet nincs is rá szükség, mivel az apja lehet, hogy üveges.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#16993) adax01


adax01
tag

Amikor a vérpistikék dolgoznak.
Ez egy asus p5q típusú lap proci hűtő ventilátort akart cserélni a delikvens és elsodorta a kondikat rajta ja és van ilyenből vagy3.
íme a képek.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#16994) cbmfan


cbmfan
senior tag

a kalapácsot meg nem sajnáljátok? mekkora lelki trauma lehetett ez neki!

egyébként meg: marhák! :DDD

lap szép... echte igazi konyhaasztal szervizes.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16995) shteer válasza adax01 (#16993) üzenetére


shteer
titán

Hogy lehet így összerakni? paszta nélkül...

..szerintem jónak tűnik

(#16996) adax01 válasza shteer (#16995) üzenetére


adax01
tag

Nekem oda adták hogy próbáljak meg lelket lehelni bele.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#16997) adax01 válasza cbmfan (#16994) üzenetére


adax01
tag

Bocs a terítőért mikor megláttam egyből fényképeztem.
De azt nem értem hogy nyúlhat hozzá olyan aki nem ért hozzá hogy tudták így eltolni.
Már egyébként már működnek az újra kondizás után de mindnek ez volt a baja.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#16998) cbmfan válasza adax01 (#16997) üzenetére


cbmfan
senior tag

nem rád értettem, hanem a vérpistikére. de hogy és mivel sikerült lezúznia?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16999) adax01 válasza cbmfan (#16998) üzenetére


adax01
tag

Proci hűtő ventivel sikerült neki lezúznia a kondikat mehettem ebben a melegben az alkatrészes hez.
A másik az meg hordja nekem a döglött tápokat.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#17000) adax01


adax01
tag

Úgy látszik hogy ezek a vérpistikék ma különösen szaporodnak !!!
Kb 2 hete kapott az egyik tőlem egy zalman hp 600w-s tápot ma hív hogy durrant valami, benne kérdem hogy mi történt erre ő hogy kicserélte tegnap előtt, a 12 ventilátort mert hangos volt neki ami benne volt.
Az kb 3000 ezret fordult amit meg belerakott az meg csak 1800-at forog percenként mert azt mondja hogy azért tette mert ez halkabb ja és még azt a hűtőbordás csövet is kiszedte a marha és ugye ebben a gatya repesztő melegben ugye az a szerencsétlen meg tönkre ment.
Jön hogy próbáljam meg újra éleszteni én leg szívesebben fejéhez vágtam volna.
Úgy látszik ezek a melegben klónozással szaporodnak. :W

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.