Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16851) adax01 válasza cbmfan (#16850) üzenetére


adax01
tag

Nem vagy vele egyedül én is kikapcsolok olyankor mindent ha jön a vihar.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#16852) GrandeP


GrandeP
őstag

Ezzel nincs is baj, én is így teszek.... de a kikapcsolás, meg a kis piros kapcsoló elbillentése nem véd meg....mert attól még áram alatt van, és a villám simán keresztül fut rajta...

Szaal, ha valóban meg akarjátok védeni akkor húzzátok ki a dugóból..

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#16853) macilaci78 válasza GrandeP (#16852) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És a modemet is a kábelről... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16854) szumo válasza macilaci78 (#16853) üzenetére


szumo
senior tag

És akkor van 50% esélye, hogy miközben a villám, ami teszem azt pont oda csap be, és körbeégeti a falban a kábeleket, nem ugrik át egy leheletnyi szikrával a kihúzott a konnektor elé ledobott kábelre, és füstöli el a gépeket egy szempillantás alatt.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#16855) tlac válasza szumo (#16854) üzenetére


tlac
nagyúr

amennyire lehet, mindig távolabb rakom a telefon, net, antennakábeleket, a könnyen gyulladó tárgyaktól meg főleg

[ Szerkesztve ]

(#16856) Jazzos


Jazzos
tag

A biztosítót kihagytátok! Amikor jön Mr. Steve Blood és kér egy igazolást a 486-osáról hogy a villám tönkretette. És ezt csak egy új i7-es konfiggal lehet pótolni. :D

(#16857) macilaci78 válasza szumo (#16854) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jaja, én is általában elhajintom a faltól a dugvillát, amennyire a kábel kényelmesen engedi. Az Antennakábel meg leesik a földre. Szolid méter szokott lenni így a táv. Ott a hűtő és a villanytűzhely, elég azt cserélni...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16858) sutykuru válasza Jazzos (#16856) üzenetére


sutykuru
tag

Legalább valaki vásárol. :D

(#16859) Balinov válasza Jazzos (#16856) üzenetére


Balinov
félisten

amugy Jazz ez megtortent eset? Mi lett a vege?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16860) Jazzos válasza Balinov (#16859) üzenetére


Jazzos
tag

Nálam ez sosem volt befejezett történet, de a próbálkozás része már sokszor megvolt. Nem szeretem a rizikós dolgokat. Egy-két keresztkérdés után lejön hogy nyerészkedni akar-e az illető vagy csak biztosítási csalást szeretne úgy elkövettetni velem, hogy ő nyer rajta. :DDD

(#16861) MR_Joe válasza Jazzos (#16860) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Anno pici ábécébe is jöttek szakvéleményért..örök téma ez.. :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#16862) ati012


ati012
senior tag

Fél milliós és egy milliiós rendelésnél mennyi előleget szoktatok kérni?

(#16863) mongi válasza ati012 (#16862) üzenetére


mongi
senior tag

egységes 10%

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#16864) GrandeP válasza mongi (#16863) üzenetére


GrandeP
őstag

+1 :)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#16865) cbmfan válasza mongi (#16863) üzenetére


cbmfan
senior tag

10% alap, de ritka vagy eladhatatlan cuccoknál 30%.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16866) sutykuru


sutykuru
tag

miért csak _előleget_ kértek?

(#16867) Beri válasza sutykuru (#16866) üzenetére


Beri
addikt

Mert ha tőlem elkérnék valaminek az árát előre, máshova mennék. Sőt, 10% előlegnél is rezeg már a léc, ha nem az az első vásárlásom ott.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16868) tlac válasza Beri (#16867) üzenetére


tlac
nagyúr

foglalóra gondolt

(#16869) GrandeP válasza tlac (#16868) üzenetére


GrandeP
őstag

Kihogy hívja, én nálam többet azt a pénzt nem látja! :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#16870) Beri válasza tlac (#16868) üzenetére


Beri
addikt

Én is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16871) Jazzos válasza Beri (#16867) üzenetére


Jazzos
tag

Ne tudd meg hány gerinctelen ember van, aki visszaél az ember jóindulatával! Anyagilag elég stabilan lehet vele bukni, ha az eladó túl sok bizalmat fektet a leendő vevőbe és nem kér előleget. Sajnos még az überokos számtechboltosok sem tudják ránézésre megállapítani előre, hogy ki fogja átverni és ki nem. Aki ezt belátja, nem fogja sértésnek venni, hogy előleget kell otthagyni.

(#16872) sutykuru válasza GrandeP (#16869) üzenetére


sutykuru
tag

Jó, csak a két fogalom nem azonos.

(#16873) GrandeP válasza Jazzos (#16871) üzenetére


GrandeP
őstag

Vagy pl, máshol ugyan drágább picivel, de ott van a polcon, már is elfelejtette a rendelést...
Nálad meg ott van egy egyedi analintruder amivel nem tudsz mitcsinálni, nagyker kisebb összegért veszi be, másnak nem biztos h pont ugyanaz kell....

Nyilván most nem az állandó forgó árura kell gondolni...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#16874) mongi válasza GrandeP (#16873) üzenetére


mongi
senior tag

"Nálad meg ott van egy egyedi analintruder... "
ez kész :DD :C :Y :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#16875) TESCO-Zsömle válasza sutykuru (#16872) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És ha ezt a vevő számon kéri, akkor vissza kell neki fizetni a pénzt, vagy legalább egy részét, míg a foglalónak tudtommal nem.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16876) sutykuru válasza TESCO-Zsömle (#16875) üzenetére


sutykuru
tag

Egészet, és a foglalónál semmit.
Sokan nem tudják, és keverik a két fogalmat ami néha problémákat okoz.

(#16877) ati012 válasza sutykuru (#16866) üzenetére


ati012
senior tag

Igen ott a pont.
Valóban nem ugyan az a két fogalom.
Előleg szebb szó, foglaló biztosabb :))

(#16878) Beri válasza Jazzos (#16871) üzenetére


Beri
addikt

A hangsúly a "ha nem az első vásárlásom ott"-on van. Ha már elköltöttem ott mondjuk 50ezret (hasraütésszerűen mondtam egy számot), ráadásul egy összegben, egyetlen arcizmom rándulása nélkül, akkor legközelebb ne kérjen tőlem ötezret azért, hogy rendeljen egy új processzort jövő csütörtökre.

Ez a "hetente egyszer jön áru" dolog is olyan, hogy annyi idő alatt úgy is ideér a cucc, ha én rendelem meg. Hajlandó vagyok (igen, volt már rá példa) plusz pénzt fizetni azért, ha sürgősen akarok valamit. Igenis megoldható, hogy másnapra a kezemben legyen az áru, gyorsabban, mintha egy random webshopból rendelnék. Az ilyen dolgok miatt megyek kiskerbe. Más értelme úgysem lenne. Megfogdosni nem tudok semmit, mert zéró áru van raktáron, rengeteg dolgot eleve nem tudnak (vagy nem akarnak) beszerezni (mint az európai kiosztású Sidewinderem például), a garanciális ügyintézés semmivel sem rövidebb (sőt, van nagyobb kereskedés, amelyik benyeli a hibás terméket és már aznap hozza is vissza a futár a bontatlan új alkatrészt - az egyik lapommal történt már ilyen és nem, nem voltam 8, vagy tudomisén hány napon belül), a garancia ideje alatti szállítási költséget is benyelik többen, tanácsért sem boltba megyek, stb.

Értem én, hogy nincspénzfőnök, meg eltaposamulti, de ha nem nyújt a kisker plusz szolgáltatást a többiekkel szemben, mért fizetne az ember felárat azért, hogy ott vásároljon? Mért várna tovább? Mért hozna kompromisszumokat csak azért, mert a kisker nem tudja beszerezni az adott terméket?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16879) mongi válasza Beri (#16878) üzenetére


mongi
senior tag

Nálunk:
- szállítás 24-48 óra (attól függ belföldről vagy külföldről jön-e a cucc)
- ha rendelsz valamit (és nem apróságot), akkor nincs plusz költség, másnap megkapod.
- nem heti 1 szállítás van ( ha nem sürgős beszerzés akkor heti 2)
- mindent nem fogunk a boltba tartani mert:
1./ nagy az áringadozás, napi árfolyamon dolgozunk
2./nem fogok berendelni kórájhetet, anyócat ötöt, hádéhétkilencnyócvanat, csúcsalaplapokat a polcra, hogy tapicska szilveszter megnézze, majd elmenjen megvenni a netről, nekem meg áll a kess benne és örülhetek ha eladom.
3./ Te is jobban jársz, ha napi szinten a legfrissebb árakon vehetsz bármit
4./ aki manapság boltban vásárol HW-t az
(A) nincs internete, nem ért hozzá semmit
(B) nem tud onnan rendelni
(C) nagyi/anyuci/apuci akit a kicsi fia elküldte a papírral mi kell neki...
(D) nem bízik a futáros házhoz szállításban.
(E) állami/vállalati/vállalkozói megbízó ahova amúgy is ajánlatkéréssel indul

Előleg meg mindenkitől kell, üzletben-szerelemben nincs haverság, hozomra ma sehol sem kapsz semmit, még ha Salamon összes kincsét is otthagytad már..
(sajnos saját káromon tanultam meg, a legjobb ismerősöd tud átb@szni a legjobban, nem is egyszer...)

Garancia:
- cserélgettem én is azonnal, aztán mikor elkezdték visszadobálni a garis cuccokat kijavítva (gamer egér, vga, alaplap...stb. nem kétforintos szarok), itt állt jó pár eladhatatlan javított, érték csökkent cucc. Egyenes út a csődbe...
Azóta szépen mindenki megvárja hogy mi van vele, a törvényeket maximálisan betartva, a legkisebb kellemetlenséget okozva a vevőnek. Pénz vissza csak ha leírja agyártó.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#16880) GrandeP válasza mongi (#16879) üzenetére


GrandeP
őstag

Ott a pont! Ennyi... :R

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#16881) mongi


mongi
senior tag

Ja és a legjobban felb@szó dolog az az, amikor ajánlatot kérnek tőled, mert nem ért a géphez
Megcsinálod 5-6 féle HW-összeállításban, hogy fusson a crájziszkéccáz, elviszi hogy átnézi otthon, majd megrendeli otthon a neten vagy a konkurensednél lobogtatva a te ajánlatodat.
És még van pofája ezután dicsekedni neked, milyen jól járt, meg milyen f@sza gépet rakott össze... :(((
Na ilyenkor tudnám a fejét áthúzni a pult felett... :K :W

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#16882) Jazzos válasza Beri (#16878) üzenetére


Jazzos
tag

Huh, elég sok keresűség kiszakadt belőled, én csak írtam hogy miért kérünk előleget rendelős cuccokra. A többi dolgot honnan szedted (hetente 1x áru, nincspénzfőnök, eltaposamulti)? Vagy ezt már nem nekem akartad írni?
Én köszi jól vagyok. :D

(#16883) gozso válasza mongi (#16881) üzenetére


gozso
senior tag

14 ev alatt se tudtam ezt megszokni.
anno: elkészített árajánlat, többféle konfigban, átbeszélve ezerszer. 3 nap múlva megjelent a sulinetes géppel, hogyaszongya csak linux van rajta nem ringyóz :W

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#16884) cbmfan válasza gozso (#16883) üzenetére


cbmfan
senior tag

ennél már csak a teszkó/ósün gazdaságos cuccok a rosszabbak. jön sírni, hogy óóóócsóért vette, csak kicsit rosszabb, de miért nem megy az [aktuális bármivel behelyettesíthető] játék... de ezt tudjuk mindannyian.

sulinetes témát ne is emlegesd... szívtam anno vele mint a torkosborz. hiteligényléssel pláne.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16885) gozso válasza cbmfan (#16884) üzenetére


gozso
senior tag

emlekszem: akkor nem lehetett 52x lg-t kapni. mindbe azt pakoltak :C

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#16886) MR_Joe válasza cbmfan (#16884) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Sulinet egy érdekes állat volt..a mai napig találkozom a matricával itt-ott...pont az elmúlt hetekben találtak meg egy ilyen géppel, hogy "hát fejleszteni kéne valamit rajta...fijam aszondta valami négymagos kéne bele".. s478 lap 512 ddr1 memoval.... De ugye nem lesz baj belőle,ha felbontyuk a matricát? Mert anno aszondták, hogy nem szabad... :W

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#16887) szumo válasza mongi (#16881) üzenetére


szumo
senior tag

Ismerős a buli :((
Vállalkozó jött akit régről ismerek, hogy kellene neki gép a vállalkozásába, meg is csináltuk, rendben ment minden, majd jön, hogy egy laptopra is szüksége lenne, és egy fél szóban megemlítette, hogy vett egy gépet a gyereknek, és az milyen jó vétel volt, és hasonlók. Laptop biznisz megoldva. Majd jött pár hónapra rá, hogy amit összeraktunk x éve gépet nem megy a dvd benne. Megoldottam a problémát, és ekkor hozakodik elő, hogy a másik gépe olyan lassúcska a gyereknek. Gondoltam, jól tele van szemetelve az egész. De nem! A rémület fogott el mikor megláttam, a diagnosztikai program kiírását. Anno amit összeraktam neki, mert hogy a gyerek is tudja használni, az P45; E7400; 4GB DDR3; HD4870; stb. Ami a másik gépben volt amit jóval később vett, az G31; E5200; 2GB DDR2; nv 8400gs; stb. S mint a számláról megtudtam, W7-tel együtt 280eHUF-ot fizetett érte. Ráadásul megkérdezte a bűvös mondatot, hogy milyen jó kis gépet rakatott össze UGYE.
Nem szóltam semmit mert más üzletébe nem rondítunk bele, de mondtam neki, hogy ha eddig megbízott az illetőben, akkor nagyon óvatosan kezelje innentől a kapcsolatukat.

Majd később egy kávézás alkalmával előhozakodott, hogy miért is mondtam neki amit mondtam. Elmeséltem, hogy mennyire át lett baszarintva a feje a gyerek gépével, és csak lesett rám mint borjú az új kapura. Ő mesélte, hogy napokig nem tudott napirendre térni a dolog fölött. Azóta is üzleti kapcsolatban állunk, ha valamire szüksége van, és nálunk nem kapható, vagy a madarastecsó olcsóbban adja (pl TV) akkor legalább a véleményünket kikéri.

Mi nem verjük át, ő hűséges megrendelőnk marad. Ilyen egy HAPPY END-es sztori.
Bár sajna manapság csak elvétve akad ilyen, ugyanis mindenki 5forintért megB....a az édesanyát is.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#16888) Beri válasza mongi (#16879) üzenetére


Beri
addikt

És hol van ez a bolt? :DDD
Külföldről áru? Mégsem toporzékoltál, hogy te akarod megrendelni a Sidewinderemet, pedig itt is "hirdettem" :P

Jazzos: Csak néha megszalad a kezem alatt a billentyűzet, ennyi az egész. Nincs ebben keserűség (legalábbis nem az enyém), csak az itt olvasottakból merítettem, aztán leírtam a véleményemet, tapasztalataimat.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16889) tope válasza szumo (#16887) üzenetére


tope
addikt

Bizalom kiépítése az elsődleges :K , mert hiába van neked minden, meg jó ár, meg mifene, ha nincs aki bemenjen, mert egyébként meg szemét/paraszt/bunkó/... vagy, és így csak a negatív reklám lesz csak meg.

(#16890) mongi válasza Beri (#16888) üzenetére


mongi
senior tag

A lenézett szlotákia déli részén (felvidék). Igen,külföldről Pl. lengyelből, csehből...Ja és egy kis falusi boltocska :D
Amúgy mióta láttad hogy a pék szaladgál utánad a kenyérrel? :P Levegő-levegő rakétával amúgy sem kereskedek (bocs, nem hagyhattam ki a sidewindert :D )

Szumo: pont erre épült (épül ma is) az üzletpolitikánk, mindenki számít, no átverés, de csak egy becsülete van...

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#16891) GrandeP válasza tope (#16889) üzenetére


GrandeP
őstag

En rolam tudja mindenki, h akkora TROLL vagyok mint 10 masik se, megis megkeresnek mert h ajanlottak... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#16892) Beri válasza mongi (#16890) üzenetére


Beri
addikt

Nem tudok hozzád ennél jobban odamenni, ugyanis fogalmam sincs, hol az a bolt. Ennél hatékonyabban tehát nem tudok a pék kedvében járni :P

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16893) mongi válasza Beri (#16892) üzenetére


mongi
senior tag

már leírtam, nem foglalkozunk sidewinderrel...

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#16894) sasa311


sasa311
veterán

Bocs srácok, hogy itt trollkodok, de valaki nem tudja véletlen, hogy egy Asus Eee 1215B notihoz mennyiért kapni vacsi új kijelzőt? Kicsit rommá tört belülről, kívülről a műanyag egyben maradt...

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#16895) adax01 válasza sasa311 (#16894) üzenetére


adax01
tag

Passzolom a kérdést.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#16896) macilaci78 válasza sasa311 (#16894) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Alaplaphibás notit keress bontásból...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16897) GrandeP válasza sasa311 (#16894) üzenetére


GrandeP
őstag

Felmesz ebay-re es megnezed...

Vagy bemesz a profiszervizbe Pesten mint hivbatalos Asus szerviz, ha jol emlekszek, ok ott mondanak neked egy olyan arat h 4 masik vadonat uj EEPC-t tudnal rajta venni... ;] ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#16898) adax01


adax01
tag

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#16899) gombcomp válasza sasa311 (#16894) üzenetére


gombcomp
senior tag

Ők elég jók alkatrészekben is. :K
Hívd fel őket,mert bontott is van néha náluk. Amúgy az új kb. 50e btto. Pl. itt is.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#16900) finest


finest
őstag

Srácok, akad valakinek esetleg egy beragadt, jobbfajta AM2/AM2+ lapja, amin van DVI-csati az integrált VGA-hoz?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.