Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#3301) Biga123 válasza szoszo75 (#3300) üzenetére


Biga123
addikt

A szerver is vezetéken lóg? Próbából tedd vissza a régi routert.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3302) nuri válasza szoszo75 (#3300) üzenetére


nuri
aktív tag

Ha minden kábelezve van akkor mindegy hogy milyen wifi. Ellenőrizd routerbe hogy meg van-e 100mbit duplex minden csatlakozásnak.

(#3303) szoszo75 válasza nuri (#3302) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Pontosan hogyan ?
:U

DIGI 500 ról 1000-re

(#3304) nuri válasza szoszo75 (#3303) üzenetére


nuri
aktív tag

Lépj be a routerbe és keresd meg azt a részt ahol leírja kliensek hogyan csatlakoznak.

(#3305) szoszo75 válasza nuri (#3304) üzenetére


szoszo75
aktív tag

A jelek szerint megvan már ha jól értelmezem. A LAN4-en megy bluray csatlakozás. /Serviio/

A router teljesítménynél nem túl nagyok az értékek? leginkább a memória 45%-os terheltségére gondolok. Ez nem okozhat gondot?

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#3306) szoszo75 válasza nuri (#3304) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Van olyan hogy QoS ami alapból ki van kapcsolva. Van értelme bekapcsolni? Ahogy láttam ki lehet választani prioritást ahol akár be tudom jelölni a bluray ip-jét is.

DIGI 500 ról 1000-re

(#3307) nuri válasza szoszo75 (#3306) üzenetére


nuri
aktív tag

Nem, a memória azért van hogy használd 45% az semmi. Próbálj meg egy frissítést a routeren, lehet csak valami bug +1 reboot. Ha a tévéd képes rá és ismeri dlna-t megpróbálnám azon lejátszani a filmet kihagyva bluerayt.

Qos akkor érdekes ha többminden történik a hálózaton és prioritást szeretnél adni csomagoknak, voip ilyesmi. Rá lehet arra is próbálni, de nem várnék nagy változást (hacsak nem meg 10en lógnak rajta és mindenfélét csinálnak).
A tplink megoldását nem ismerem, előfordulhat hogy a qos azt priorizálja ahonnan érkeznek a csomagok, ezesetben pedig a szervert kell kijelölni, olvasd el a helpet.

(#3308) szoszo75 válasza nuri (#3307) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Sajnos a tv régebbi nem ismeri a dlna-t a bluray ami ismeri, kezeli. Frissíteni nem tudom a routert nincs új firmware.

DIGI 500 ról 1000-re

(#3309) nuri válasza szoszo75 (#3308) üzenetére


nuri
aktív tag

Esetleg próbáld ki: http://nmaier.github.io/simpleDLNA/

Így legalább kiderül nem-e serviioval van a baj.

(#3310) szoszo75 válasza nuri (#3309) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Na ez nekem magas. Gőzöm nincs mit kellene csinálni. De azért köszi, lehet megpróbálom értelmezni :Y :)

DIGI 500 ról 1000-re

(#3311) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

A Serviio nálam továbbra is borzalmas. Akármit csinálok, nem frissíti le a beindexelt tartalmat. Letöltök bármit, a TV-n nem jelenik meg az új tartalom, megnyitom a Serviio-t, majd akkor észleli hogy hopsz, van új tartalom és akkor hozzáadogatja, de akkor újra is kell indítani a szervert, szörnyű. De ez is csak úgy működik ha TV-n rá vagyok csatlakozva a Serviio-ra és mikor leállítom a szervert, akkor ledobja a TV "önmagát", külön a szerver újraindításnál nem változik a megjelenített tartalom, ha nem így csinálom.

Azt szeretném kérdezni hogy akinek működik egyáltalán ez a tartalom indexelt történet, ő melyik verziót használja? Én próbáltam a 2.0-t, otthon jó, itt a lakásban nem.. Próbáltam a legfrissebbet, azzal sose volt jó, most fent van az 1.10, ezzel sem jó természetesen.

(#3312) nuri válasza tothjozsi96 (#3311) üzenetére


nuri
aktív tag

Nálam a legfrisebb működik, nincs probléma új fileokkal, igaz nem serviceként használom, hanem akkor indítom el mikor szükségem van rá és nincs benne több száz gb.

(#3313) tmezei válasza farkas-j (#3226) üzenetére


tmezei
csendes tag

Én is az 1.4.1.2-t preferálom XP/W7/W10 óta, mindent visz, mindent frissít és be tudom állítani a kapcsolódó eszközökre baromi egyszerűen, hogy mely könyvtárakat láthatnak (gyerekfelügyelet!), ugyanezt az újabb, mégújabb, legmégújabb verziókban már nem, eccerűen a kliens korlátozott vagy nem, a mappa korlátozott vagy nem, és az új eszközre a default a "Korlátozott hozzáférés", príma :) .
Az elmúlt lassan 10 évben 6 okostévé csereberélődött alatta, és semmi gond.
Egyszer belövöm és nem foglalkozok vele, csak fut és teszi a dolgát. A felnőttek nézik a "felnőtt" filmeket a gyerekek meg a "gyerekfilmeket". :)
Az új webes kliensek se jöttek be, ezek böngészőből kezelt dolgok szerintem nem is igazi programok, legalább egy Delphi-.t (aka pascal) vagy c++++++-t, esetleg VBA-t megért volna egy rendes kezelőfelület.
az 1.4.1.2 pótolhatatlan :) (amíg a M$ is úgy gondolja a winfo$-al)

(#3314) farkas-j válasza tmezei (#3313) üzenetére


farkas-j
őstag

Elérhető itt a tárhelyemen.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#3315) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy serviio üzemeltethető valahogy úgy is, hogy a tűzfal be legyen kapcsolva? Jelenleg ha bekapcoslom a tűzfalat serviio kapcsoaltot bont ha kikapcoslom visszajön. Tipp hogy mit kéne tennem?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#3316) farkas-j válasza marec1122 (#3315) üzenetére


farkas-j
őstag

Én a 1.4.1.2 verziót használom minden gépen bekapcsolt tűzfalak mellett, és gond nélkül működnek.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#3317) stifi82


stifi82
aktív tag

Sziasztok! Avast premium securityt szeretném használni de feltelepítem beregisztrálom akkor nem látja a tv.
Mit kell kikapcsolni az Avaston, hogy a tv lássa a hálózaton a serviiot?

(#3318) dokee78


dokee78
félisten

Tegnap még jó volt a Serviio,ma meg nem látják a TV-k a megosztott tartalmakat.

Pedig a szerver állapotnál azt mutatja,hogy FUT!

(#3319) zapco1269


zapco1269
tag

Sziasztok!

ÚJ SONY GOOGLE/ANDROID TV-n is fog futni a SERVIIO?
Régi PANASONIC ZT60 plazmán tökéletesen futott.

(#3320) dokee78 válasza zapco1269 (#3319) üzenetére


dokee78
félisten

Magán a TV-n nem,de valószínűleg látni fogja.

(#3321) nuri válasza zapco1269 (#3319) üzenetére


nuri
aktív tag

Lehet egyszerűbb valami normális android playert felrakni és simán megosztani amit nézni akarsz.

(#3322) Drag77 válasza marec1122 (#3315) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia,

Itt irja mely portokat szükséges kinyitni a tűzfalon. link
Üdv Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#3323) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
2 kérdésem lenne serviioval kapcsolatban. Régebben is használtam, de egyiket sem tapasztaltam. Jelenleg win10, serviio 2.1.

- Mi alapján listázza a filmeket a filmek kategóriába? Van egy film amit nem listáz a filmek kategóriában, csak a mappa nézetben látom. (mkv mint a legtöbb).

- Mi lehet az oka annak, hogy 80+%on pörgeti a procit az ffmpeg mikor épp megy a megosztás? Van mikor 3 is fut egy időben ebből, akkor meg is fogja a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#3324) farkas-j válasza Talala (#3323) üzenetére


farkas-j
őstag

Esetleg be van kapcsolva az újrakódolás. Ha igen, kapcsold ki a beállításoknál.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#3325) Talala válasza farkas-j (#3324) üzenetére


Talala
senior tag

Sajnos nem ez okozza, azért köszönöm a tippet

[ Szerkesztve ]

(#3326) Fuser és Tsa válasza Talala (#3323) üzenetére

nézd át alaposan a fájlneveket/címeket.
sajnos van, hogy a virágboltban helytelen a címfelépítés és akkor nem találja. vagy mást talál helyette.
nézz körül, hogy nincs-e a serviio listában olyan film/sori, ami nincs is meg neked.
akkor az lesz az, át kell nevezni.

(#3327) cucumber87


cucumber87
tag

Sziasztok!

Ha volt már kérdés elnézést. A gondom a következő hátha tudtok segíteni:

Serviio-t használok a gépen és így nézem a filmeket LG B9-en. A mp4 formátumu dolby vision fájlokat mappa szinten se látja. Csak külső merevlemezről tudom nézni most. Van valakinek megoldási javaslata ?

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#3328) cucumber87


cucumber87
tag

Közben találtam is rá megoldást:
C:\Program Files\Serviio\lib , átnevezni ffmpeg.exe to old_ffmpeg.exe-re , https://www.gyan.dev/ffmpeg/builds/ utolsó release letölt, ffmpeg.exe másolása C:\Program Files\Serviio\lib servio service újrainítás után látja.

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#3329) farkas-j válasza cucumber87 (#3328) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszi az infót, még jól jöhet!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#3330) taxi


taxi
aktív tag

Az utóbbi időben nem működnek bizonyos funkció gombok. Nem tudok például beletekerni
a filmbe. Tv, vagy Serviio probléma? (Plexnél működik)
(Serviio 2.1-Samu RU7102, ill. F6400)

Hakuna matata

(#3331) Inhouse


Inhouse
őstag

Sziasztok!

Olyanról hallottatok, hogy a Digi-s modemrouter csere után nem működik a már bevált Serviio-s lejátszás?
Egy Win10-es gépen fut, látszólag minden oké. A TV egy öreg Samsung, nem okos, de az USB mellett tudja a DLNA-t. Eddig egy Digis modem volt és egy Gigabites swicth volt még utána, ezen lógnak az eszközök. A szolgáltató lecserélte a modem-et egy új modemrouterrel, amin már 4 LAN port van, így a swicth kikerült. De azóta a TV-n a DLNA nem elérhető. Próbáltam másik streamelő programot, ugyanaz. Van egy másik TV-jük is, azon sem megy a DLNA.
Csak távolról tudtam benézni a gépükbe és elmondták, hogy mit látnak a TV-n. Majd lassan eljutok hozzájuk és jobban meg tudom nézni. Létezik, hogy ez az új szolgáltatói eszköz okozza ezt?

Üdv Inhouse

(#3332) alaves válasza taxi (#3330) üzenetére


alaves
addikt

Szerintem ezt is megoldja az legújabb ffmpeg codec bemásolása a serviio/lib-be.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#3333) Inhouse válasza Inhouse (#3331) üzenetére


Inhouse
őstag

Végülis távolról amit lehetett megpróbáltam de nem lett jó.
Látszólag minden oké, mégsem megy a TV-n a Serviio. Visszadugtam a gigabites switchet és a TV és a PC is erre lett dugva és innen egy kábel a szolgáltatói eszközbe. Azonnal lett Serviio. Viszont a net csak 94Mbps le és fel is a Gigabites kapcsolattal. Vannak korlátozó tényezők, de közvetlenül a szolgáltatói eszközbe dugva 270Mbps is volt. Megnéztem a switch bejövő kábelét és tesztelve minden ér ép. Gyári kábel, a sorrend is jónak tűnt. Kicseréltem egy másikra és lőn csoda, már az új felállásban is közel 300Mbps a sebesség.
Már csak az a kérdés, hogy a szolgáltató modemroutere miért nem engedi a Serviio-t a TV-re?
Beléptem a felületére, a legközelebb az UPNP van, az ki van kapcsolva, nem is javasolják bekapcsolni, de ez DLNA lenne...

Üdv Inhouse

(#3334) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Van egy pc n futtatott serviio az itthoni hálózatban. Egy laptopon lévő vlc vel az univerzális plug n play opció alatt kéne látnom a serviiot d enem látom. Esetleg van tippetek hogy miért nem? A hálózaton lévő másik pc re telepítet vlc vel simán megy

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#3335) jenco73 válasza Inhouse (#3333) üzenetére


jenco73
csendes tag

Szia!
Sikerült megoldani a problémát?
Hasonlóval küzdök én is.
Nem látom a Kodi-ról a Pc-n futó serviio-t.
Szintén Digi szolgáltató által bizosított Ont.

(#3336) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Bárhogy, bármit állítok, a lejátszani kívánt filmet nem hajlandó angol hanggal lejátszani a TV, ami serviio-hoz csatlakozik. Beírtam, hogy azt preferálom, de mindig a magyar a default. (Igen, van angol hangsáv a filmhez.)

Valaki találkozott már ilyennel? :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#3337) nuri válasza Phobion (#3336) üzenetére


nuri
aktív tag

Kapcsold be, hogy minden hangsávot elküldjön és váltsd át a tv-n?

(#3338) Phobion válasza nuri (#3337) üzenetére


Phobion
őstag

Sajnos a TV-n nem tudok hangsávot váltani, csak feliratot.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#3339) gywer


gywer
újonc

Sziasztok, régi samsung tv-m van, de eddig hibátlanul működött a serviio-val.
A régi asztali gépem tönkrement, így a céges gépemre dobtam fel a a progit, de azóta nem megy mkv-val.
Biztosan láma vagyok és majd jönnek az nem kívánatos hozzászólások, de ez most miért történik?
Előre is köszönöm az építő kommenteket.

(#3340) gywer


gywer
újonc

Frissítés; pendrive-ról lejátsza a tv, de akkor serviio-ról miért nem?

(#3341) Biga123 válasza gywer (#3339) üzenetére


Biga123
addikt

Céges gépnél, sokminden bekavarhat, hálózati oldalon.
Csak mkv val nem megy, vagy semmivel?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3342) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék, mert az istennek se tudom akadás nélkül lejátszani a normális minőségű 4K filmeket az LG oled TV-n! Itt van az egyiknek az infója:

Encoder........: HEVC (h265)
Resolution.......: 3840x2160
Parameters: Main10/L5.1/High
4:2:0/HDR10/BT.2020/PQ/P3
Bitrate..........: 49.7 Mbps
FPS.............: 23.976 fps

Language...........: hun/eng
Codec...: AC3 5.1/TrueHD 7.1
Channels...: 6 (5.1)/8 (7.1)
Bitrate......: 640/5669 kbps
Sampling rate....: 48,000 Hz

Plexen már feladtam (le is töröltem, mert nem kezel MKV-t), ott "lebutítva" működött, csak nyilván rosszabb képminőséggel.
A profilt már átállítottam Generic DLNA-ról LG TV / player-re, átkódolás engedélyezve van, de a proci 2-5% között ugrál csak. A számítógép etherneten csatlakozik a routerhez, ugyanez a router Wifin keresztül csatlakozik a tőle 10 cm-re lévő TV-hez 5Ghz-en (TP-Link Deco M5)

Van valami ötlet erre?

(#3343) nuri válasza cadgers (#3342) üzenetére


nuri
aktív tag

Próbáltad transcode nélkül?

(#3344) Biga123 válasza cadgers (#3342) üzenetére


Biga123
addikt

"Plexen már feladtam (le is töröltem, mert nem kezel MKV-t)" kerüljük a durva általánosításokat, évek óta nézek mkv -t plexen :D (ami ugye csak egy konténer)

Első körben kéne egyet mérni a tévén h milyen tempót tud hálózaton, és ahogy nuri is mondja transcode off.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3345) alaves válasza cadgers (#3342) üzenetére


alaves
addikt

Előttem írókhoz: igen, átkódolás: ki. Továbbá nálam a ~100 Mbps sem akadozik 5 GHz-en (telekom gigabit). A C1 5 GHz-en tud (a mérő szoftvertől függően) le: ~230 Mbit/s fel: 90-190 Mbit/s. (Esetleg torrent kliens okozhat ilyet, ha megy a le vagy feltöltés nagyobb sebességgel, illetve más progi.)
A TV-n teszteld a sebességet az 'Internet Speed 2' app-al.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#3346) gywer


gywer
újonc

A serviio-t kellett beállítani. A csatlakoztatott eszköz samsung c-d-e, vagy valami ilyesmi és minden ok.

(#3347) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Köszi az ajánlást @alaves!

Van-e lehetőség olyan beállításra, hogy amikor megy egy film, akkor a Windows energiabeállításai ne zavarjanak be, tehát ne menjen el a gép alvóba, mint azt egyébként tenné X beállított idő után? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3348) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Abból a mappából szeretnék TC-rel filmet törölni, ami meg van adva a Serviio-ban, hogy elérjem pl. tévéről. De nem tudom bizonyos ideig megtenni, mert a Serviio használja. Ezzel lehet valamit kezdeni? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3349) nuri válasza tylerddd (#3348) üzenetére


nuri
aktív tag

Lekapcsolod a klienst ami csatlakozik vagy leállítod a servicet.

(#3350) tylerddd válasza nuri (#3349) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi, de pfff... ez kell hozzá? Elég "baltával faragós" megoldás.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3351) nuri válasza tylerddd (#3350) üzenetére


nuri
aktív tag

Vagy lejátszottál valamit vagy indexelt ép a service.

(#3352) tylerddd válasza nuri (#3351) üzenetére


tylerddd
veterán

Indexelt.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3353) stifi82


stifi82
aktív tag

Halihó! Vettem 1 új laptopot feltettem a serviiot 2.2 végtetelenítve. LG tvn nézek filmet ahogy szoktam de nem sikerült. Belemegyek a mappába benne a fájl rámyomok és minden filmre azt irja ki, hogy: Ez a fájl nem ismerhető fel. Vissza térés a listához. Ilyenkor mi a baj: Mi a teendő?

(#3354) dbThunder


dbThunder
friss újonc

Sziasztok!
Ubuntu szerver 22.04-en szívok a Serviióval (1.1), kisebb bonyodalom volt felgyűrni is, de odáig eljutottam, hogy megy, van megosztási könyvtár, látja is benne a file-okat. De amikor az LG tévén betallóznák bármit is, nem jelenik meg az elérhető média tartalmak, csak az alábbi szöveg: Az eszköze leválaszva. Kérjük ellenőrizze a kapcsolat státuszát!
Egy hete túrom a netet a megoldásért de nem jutottam előrébb! A Log file-ban sem láttok semmi érdekeset!

Valakinek bármi 5let??

Köszönöm!!

(#3355) szuwise


szuwise
csendes tag

hali

nem tudom, h volt e mar, de:

serviio oke
tv-n siman nezem oke

ios- en mivel tudom elerni??

erre ha tudnatok vmi jo appot megkoszonom

udv

(#3356) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! A konzolon az állapot lap legalján lehet leállítani a kiszolgálót. Nem akarom, hogy menjen, csak ha bekapcsolom. Viszont mindig visszakapcsol. A feladatkezelőben nem látszik, nem tudom letiltani, hogy induljon a rendszerrel. A beállításaiban nem találok erre vonatkozó lehetőséget. Mit lehetne tenni? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3357) tylerddd válasza tylerddd (#3356) üzenetére


tylerddd
veterán

Üdv! Erről valami információ?! [link]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3358) tylerddd válasza tylerddd (#3357) üzenetére


tylerddd
veterán

A services.msc megnyitása után, ott tudod kézire állítani az indítását.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3359) tylerddd válasza tylerddd (#3358) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm! :R

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3360) stifi82


stifi82
aktív tag

sziasztok! kb 3 napja nem megy a serviio-m. Nem csináltam vele semmit. Valami tapasztalat máshol mi a helyzet működik?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.