Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) Szőrös  válasza Diopapa (#9249) üzenetére


Szőrös 
veterán

beállok a sorba bégetni...

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9252) .LnB válasza Szőrös  (#9251) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez csúnya volt. (így smiley nélkül)
Mi/ők csak az igazat mondják. Nem bégetnek :(((

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9253) Szőrös  válasza .LnB (#9252) üzenetére


Szőrös 
veterán

ja bocs , reggel van smiley tényleg lemaradt.

szóval beálltam a sorba bégetni... :O vagy :DDD vagy :((( vagy :( vagy :C

nem tudom esetemben melyik a találóbb.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9254) .tnm


.tnm
addikt

tegnap Ben twitteren mondogatta, hogy ez egy jó este fennmaradni... gondolom, most szidja, aki tényleg ébren várt.

sok értelme a daily-nek, ha azt se írják le, hogy miért csúsztatnak... egy kicsit már azt remélem, hogy nagy fos lesz az egész, és egyrészt kitör a botrány, másrészt végre megszűnik az egyetlen ok, ami miatt nem adtam még el az acc-om. (ti. "ha egyszer elkészül, akkor nagyon jó lesz a játék")

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9255) Szőrös  válasza .tnm (#9254) üzenetére


Szőrös 
veterán

azért ilyet ne kívánj mert nem csak velük meg magaddal baszol ki hanem sok sok emberkével is akiknek ez lehet a - még - meg nem valósult besztdámnszépszszimever.

amúgy kíváncsi vagyok hogy a reggel nekik mit fog jelenteni.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9256) .LnB válasza .tnm (#9254) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

ha kitör a botrány akkor se lesz semmi. :((( lehajtott fejjel továbbállunk, és soha a büdös életbe nem adunk látatlanba pénzt fejlesztőknek többé.

Én mondtam korábban is, Roberts nem csak magát húzhatja le a WC-n ha elb*sszák, hanem az egész Kickstarter filozófiát is.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9257) Eyesis


Eyesis
őstag

Nekem nem kell ma, nem is kell holnap, de annyira de annyira szeretném, ha szombatra már kiadnák :)

http://starcitizen.hu/hamarosan-itt-az-arena-commander/

.LnB: Ha nem előre kifizetős, hanem rendes kiadós a fejlesztés, ott is lehetnek problémák... lásd WD...

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#9258) Menthirist válasza .LnB (#9256) üzenetére


Menthirist
veterán

Ez azért nem csak rajtuk múlik. Egyrészt az embereknek is MEG KELL TANULNIUK kordában tartani magukat a híráradatban, idevéve hogy költünk-e ezer dollárokat hajóra (bár gondolom azok megengedhetik meguknak), vagy előrendelünk-e pár videó alapján egy játékot. Minden olyan esetben amikor látatlanban fizetünk valamiért, ennek tisztában kell lenni a következményeivel. A Kickstarteren lefolyt már egysmás, voltak sikeres projektek, de legalábbis megalapozásra mindenképp jó volt (KS nélkül szerintem az Oculus Rift sem indult volna be, az Elite Dangerous sem, a Kingdom Come Deleverance, Torment Tides of Numenera, az az olcsó 3d nyomtató, Pebble, és még sorolhatnám). Szóval biztos megrengetné a scénát, de olyan szempontból hogy mindenki legalább végre kétszer is átgondolná, hogy milyen elvárásokkal jön, és hátha tudatosul hogy miért ad pénzt. Elképesztő elővásárlási hajlandóság van (az SC 450k-s népéhez képest sokszorosan rendelték elő pl a WD-t. BF4-et vagy a GTA5-öt) Viszont a fejlesztők is sokat tanulhatnak abból, milyen az, ha totál belevonják az embereket az állásba (mégha nem realtime, hanem gyakori infócsöpögtetés is). Látható hogy az emberek elég jó része (bár a szavazások alapján amit láttam ez csak olyan 30-40%) totál éretlen arra hogy felelős döntést hozzon pénzügyekben, és hogy felfogja milyen egy komplex programot létrehozni. A maradék 60% egy jó része sem képes rá, csak ők legalább türelmesebbek :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9259) vaakuum válasza Szőrös  (#9248) üzenetére


vaakuum
addikt

Ez a ló másik oldala, amikor meg már túl sok belső információ szivárog ki.

Én is azt gondolom, hogy előnyösebb lenne egyébként, ha inkább naprakész buglistát kezelnének nyilvánosan, és nem mondanának időpontot... És amint olyan állapotú a lista, akkor hirtelen indulna a letöltés...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#9260) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na jó kicsit erősen fogalmaztam előbb.
Azért nem kell a klotyón lehúzni a Kickstarter-t. De nem kis csorba esne rajta szerintem.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9261) Menthirist válasza .LnB (#9260) üzenetére


Menthirist
veterán

Ez már rég túlnyúlt a kickstarteren. már évek óta semmi köze hozzá. a KS csak hírnevet szerzett neki, utána már az emberek az RSI saját felületén fizettek érte. Tehát ez már nem KS, csak általánosságban közösségi finanszírozás (amúgy meg pay rage :D) Ha ez bedőlne, az emberek elképzelhető hogy óvatosabban nyúlnának a közösségi finanszírozás miatt a pénztárcájukba. De amilyen hülye az ember, nem :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9262) Diopapa


Diopapa
addikt

Arról olvastatok valamit, hogy most mik az új blockerek? Mert én nem találtam semmit.. :F

@ Cris99: Húbaz' még azt sem írtam meg CR-nek, hogy megjött az új videokártyám, szóval zöld utat adok a DFM-nek.. :O

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#9263) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Itt most nem a KS-ről meg bedőlésről van szó hanem tutyimutyiságról. És ha van valami amit nem bírok akkor ez az.

Diopapa : hát ez az...elvileg nincs blocker bug , legalább is publikus info nincs erről.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9264) SkyS1gn válasza Diopapa (#9262) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Aztmondták amíg Diopapa meg nem kapja az új avatart nem jön a DFM :(

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9265) vaakuum válasza SkyS1gn (#9250) üzenetére


vaakuum
addikt

Mondjuk lehet ők a pre-alfát magára a PU-ra gondolták, az Arena Commandert meg mint full önálló modult abban a reményben akarják kiadni, hogy ha jól megcsinálják, akkor nem csesztetik őket a userek vagy fél évig, mert addig ellesznek vele...ők meg dolgoznak nyugodtan :B

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#9266) Diopapa válasza vaakuum (#9265) üzenetére


Diopapa
addikt

Ez mindennek az alapja, az SQ42-től kezdve a PU-ig. Gyanítom a minél több pénz behúzása is ok rá no meg CR egója. Amint kijön a 0.8, pár nap múlva kb az összes nagyobb online gamer portal közölni fog róla egy írást, hogy hű de fasza lett / rossz lett. Gondolom az előbbinek jobban örülnének CR-ék. (erre mondtam a pénz behúzást) Sokan nem értik meg mi az alfa állapot, ráadásul a téma iránt érdeklődőnek ez kb az utolsó mentsvár (miután az X: Rebirth megbukott), szóval a világ spacesim rajongóinak a szeme most a CIG-n függ. Érzik, hogy nem lehet amatőr hibával elrontani. Én jobban aggódok már amiatt, hogy mi lesz velem, ha nem tetszik a repülési modell, vagy túl arcade lesz, esetleg túl realisztikus. :) First world problem. :DDD

Jah, nem tudom nem fake-e:

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#9267) Eyesis válasza Menthirist (#9258) üzenetére


Eyesis
őstag

Nem akarom megint a flame-t, de az nem éretlenség szerintem, ha egy publikus dátumot, egy igéretet az ember próbál számon kérni, vagy legalább bocsánatkéréseket kapni...
Igen baromira fel lehet sülni sok tekintetben, és pont ez az, ami miatt joggal lehet aggódni az egész projekt sikerességét illetőleg... tényleg kurva sok pénzt kaptak, de közel sem végtelent, és nem egy ember kapta, hanem franc se tudja mennyi, de jó sok, és nem minimálbérért dolgoznak, ergó egyszer elfogy, és ha addig nem készül el, akkor már rohadt nehéz lesz még pénz kunyizni rá...
Remélem, hogy mivel ennyi igéretet nem tartottak be, tanultak belőle, és kezelik a problémát, mert ez igen is egy probléma, és nem türelmetlenség és éretlenség miatt probléma, hanem azért, mert olyat igértek, amit nem tudtak tartni, és utána sem kértek elnézést, (bár már volt egy kósza sorry valahol) ami arra enged következtetni, hogy fel sem fogják, hogy ez így nem jó...
Remélem a következő modulnál már tartható időpontot ígérnek, vagy nem ígérnek semmit... Illetőleg az is jó lenne, ha megírna CR, hogy jelen állás szerint ekkor meg akkor fejeződik be a projekt, és erre még pont elég is a pénz, sőt még modnjuk 1 év csúszást is kibír a költségvetés...

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#9268) .tnm


.tnm
addikt

Közben legyen meg a novella író verseny hivatalosan is.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9269) PodMAN válasza Diopapa (#9266) üzenetére


PodMAN
senior tag

Érzem a vizeletemben, hogy ma este megkapjuk. Ha mégse, holnap megyek az urológushoz :D

(#9270) Menthirist válasza Eyesis (#9267) üzenetére


Menthirist
veterán

Hogy nehéz-e pénzt kunyerálni rá, passz. CR már megtette előtte a Freelancerrel. Emellett ha jó cuccokat szállítanak, szerintem a pénz jönni fog még. Illetve noha indie/független játékok terén ez nagyon sok pénz, ne felejtsük el hogy egy-egy komoly AAA játék ennél többe kerül, pláne ha mmo is. Annyi, hogy ha elég pénz van, hátha nem kell megcsonkítani / kiadni az előtt, hogy valami igazán jó szülessen. Ekkora léptékben ilyen nem volt eddig, és lehet hogy már nem is lesz.

Amilyen nyaggatást kapnak az emberektől, nem csoda ha óvatosan bánnak a határidőkkel, pláne ha tudják hogy eleve késnek (CR mindig mindennel késik, lásd előéletét). Én leginkább attól félek, hogy ez a nagy nyílvános nyomás és folyamatos szitokáradat elveszi a lelkesedését. Egó alapon működik, ha valami sikeres, akkor az fel tudja tölteni egy időre, de szerintem ha kap pár erős negatív kritikát a művükre, az nem feltétlen potizív irányba taszítaná. Amúgy meg igen... ha nem mondanak határidőt, akkor az a baj (emlékezz csak, hányszor elhangzott hogy mondjanak bármit, akár tartják, akár nem, de irányadónak legalább hogy 1 hó, egy év vagy bármi), míg ha mondanak, és alulbecsükik (ahogy nálunk a cégnél mondják kiesik még pár csontváz a szekrényből), akkor meg az a baj. Ha meg mindig minden időre elkészülne, nem lennének fennakadások, akkor meg ők lennének a svájci óra :D

Költségvetést belőni ilyen növekvő területen meg nem feltétlen könnyű. Ők is látják, látták hogy ömlik a pénz, lehet hogy pár kinézeti és méreti döntést ekkor hoztak meg, illetve ha most azt mondanák hogy elég a pénz hogy befejezzék + 1 év, akkor jogosan jönne +5 millió dollár után a kérdés, hogy akkor most miért nem + 2 évre elég, vagy hasonlók.

Mindegy, mondom nekem kb 60 dollárom van most benne, nem kapnak többet egy ideig, de ha most azonnal felmondanának, akkor sem dőlne bennem össze semmi :) Mint ahogy akkor sem, ha ma sem kapok release-t :)

@ Malachi: nekem eleve minden éjszaka bekapcsolva marad a gépem, én azért hagytam most is úgy :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9271) Malachi válasza PodMAN (#9269) üzenetére


Malachi
addikt

ma este legfeljebb gutaütést kaphatsz, mert éjfél tájban lesz legközelebb kupaktanács, aztán ha mehet, akkor gondolom egy napon belül izzítják a szervereket.

troll on: annak, aki egész éjjel bekapcsolva hagyta a gépét a twitteres hitegetés miatt, hogyan, milyen módon térítik meg az elfogyasztott áram árát? ;]

(#9272) Jack@l válasza Diopapa (#9262) üzenetére


Jack@l
veterán

Az új blocker CR vagy a PR menedzsere...
(a rossz reklám is reklám és hasonló baromságok)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9273) Szőrös  válasza Malachi (#9271) üzenetére


Szőrös 
veterán

Délután kéne hogy legyen az újabb go/nogo, LA reggel az itt 16-17 óra attól függ nekik mi a reggel.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9274) Diopapa válasza Malachi (#9271) üzenetére


Diopapa
addikt

Most lett olcsóbb az áram ne panaszkodj teeee ;] :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#9275) Malachi válasza Szőrös  (#9273) üzenetére


Malachi
addikt

ó, akkor nem figyeltem, kösz! így még akármi is lehet! (haha) :DDD

Diopapa - CR már a rezsicsökire játszik. :O

mondjuk arra nem rossz ez a pár nap, hogy összerázza kicsit a közösséget. a végén együtt küldjük el őket a francba, aztán megjelenés után együtt éljenzünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#9276) SkyS1gn válasza Szőrös  (#9273) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mostmár d.u.? Tegnap meg fél11kor éjjel volt az LA reggel? :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9277) Szőrös  válasza SkyS1gn (#9276) üzenetére


Szőrös 
veterán

Senki sem beszélt tegnap reggelről. LA 13:30 kor volt a meeting ami itteni idő szerint 22:30 volt.

Ma reggelre írtak újabb meetinget. Kérdés nekik mikor kezdődik és meddig tart de az nálunk már (késő)délután.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9278) Eyesis válasza Menthirist (#9270) üzenetére


Eyesis
őstag

Szerintem nem egy pff határidő kell nesze ez alapon kéne belőni, hogy melyik modul melyik év melyik negyedévében várható, hanem normális projek management döntések alapján, ahol látják, hogy kb mennyi munka van még, eddig kb mennyi volt, eddig kb mennyit csúsztak, ilyesmi..
Egyáltalán fogadják el, hogy ez nem lesz kész még egy hamar...
Az a legdurvább, hogy ez a hangár, meg az arena commander kb a "legkönnyebb" rész... az is igaz, hogy fontos, hogy jó és élvezhető legyen...

Eyesis

(#9279) Malachi válasza Eyesis (#9278) üzenetére


Malachi
addikt

"Az a legdurvább, hogy ez a hangár, meg az arena commander kb a "legkönnyebb" rész..." - ha jól figyeltem, épp ellenkezőleg. az AC az kb. maga a játék lényegi része, arra épül majd minden űrös rész. a hangár, meg a planetside egyszerűbb lesz a Cryengine miatt.

(#9280) Szőrös  válasza Eyesis (#9278) üzenetére


Szőrös 
veterán

Mondjuk az AC a legkritikusabb része és nem hinném hogy az lenne a legkönnyebb.

A solo része még oké talán de a multi biztos hogy nem.

(#9281) Cris99 : pénteki bejegyzés :D tegnap már 1:30at írtak.

na mondjuk ja ma is csetet kell nézni ott mit írnak. tegnap is Travis írta meg ott a tutit.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9281) SkyS1gn válasza Szőrös  (#9277) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Neme?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9282) Diopapa válasza SkyS1gn (#9281) üzenetére


Diopapa
addikt

Hát Travis Day már most vinnyog, hogy milyen nehéz lesz megcsinálni a multicrew shipes részt.. Ez még szép baleset lesz..

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#9283) Menthirist válasza Diopapa (#9282) üzenetére


Menthirist
veterán

Nekem leginkább a méretek nem jönnek össze. Ugye ez nem rendes mmo, tehát nem lesznek száz és ezer hajós csaták, "csak" instance-oltak. Ebből hogy hogy csinálnak multi ship csatákat, mikor ez alsóhangon is olyan mintha 128v128 vagy 256v256-os meccseket tartanának.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9284) Diopapa válasza Menthirist (#9283) üzenetére


Diopapa
addikt

Egymás között szerintem csatánként nem számítanak kb 10-20 hajónál többre. A legtöbb hajó max 4 fős, szóval emiatt nem aggódom. Az ilyen Idris méretű hajókat szerintem igyekeznek majd ellehetetleníteni fenntartás ügyileg. Én amúgy nem bánom, sokkal jobban szeretem a small scale harcokat, jobban kijön az ügyesség és a taktika, a zerglingnél csak egy csavar vagy a gépezetben.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#9285) Viper26 válasza Menthirist (#9283) üzenetére


Viper26
nagyúr

Szerintem ők sem tudják még. :D

iPhone 14 | FR955

(#9286) Eyesis válasza Szőrös  (#9280) üzenetére


Eyesis
őstag

tényleg fontos része a játéknak, de a megvalósítása az lényegesen egyszerűbb, mint egy minden egyes játékost irányító állandó világ problémamentes megvalósítása... azért ezt lássuk be, hogy nagyságrendekkel nehezebb munka, mint egy "tökéletes" multis lövöldözős játék...

Eyesis

(#9287) Szőrös  válasza Eyesis (#9286) üzenetére


Szőrös 
veterán

Csakhogy ez nem egy szimpla multi lesz hanem multi-instance. Gyakorlatilag az egész rendszer gyökerét ki tudják itt tesztelni. Vagyis kéne nekik.
Aztán hogy ezek mit fognak csinálni és hogyan az már más kérdés.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9288) Jack@l válasza Szőrös  (#9287) üzenetére


Jack@l
veterán

Mostmá légyszi magyarázza el valaki mi az a multi-instance.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9289) Revolit válasza Jack@l (#9288) üzenetére


Revolit
senior tag

A multi-instance? A multi-instance az olyan kis pihécske, ami például a takarón, a párnán...

;]

Amúgy gondolom a több isntance-ból álló világra gondolnak. Nem tudom hogy mondjam el, minden MMO-ban van instance igazából :)

[ Szerkesztve ]

(#9290) .tnm válasza Jack@l (#9288) üzenetére


.tnm
addikt

az űrnek ugyanaz a szeletkéje nem csak egy példányban létezik, hanem több példányban is, így előfordulhat, hogy Te is, meg haverod is pont ugyanott vagytok, de nem látjátok egymást, mert az univerzum egy másik példányában vagytok (a gyakorlatban egy másik szerveren, vagy másik virtuális szervergépen, másik homokozóban stb.)

erre azért van szükség, mert lehetetlen lenne 450ezer játékos, vagy akárcsak 1000, egymásra hatni tudó, aktív játékos tevékenységét szinkronizálni az összes kliens-en. képzelj el egy olyan FPS match-et, ahol egy pályán 1000-en vagytok és mindenki mozog és mindenki lát mindenkit, ilyenkor a szervernek ki kéne várnia az összes klienstől jövő input infót, azok különböző késleltetéseivel, sorbarendezni, hogy hogyan történhettek azok (nagyon pontosan, hiszen ezen múlik, hogy talált-e egy lövés vagy sem), majd minden kliens-nek egyesével visszaküldeni az eredményt. eközben a kliensek vagy állnak (10mp-ként lenne egy új frame), vagy gyártják a következő adag információt, miközben még az előzőekkel sem tudtak számolni (brutális fél-1 perces lag lenne).

ehelyett sok kis dobozkába osztják az egymáshoz közeli játékosokat, hogy csak egy párat kelljen közvetlenül szinkronizálni. a nehézség ezzel az, hogy ezeket a dobozkákat nagyon jól kell tudni menedzselni, elsősorban úgy, hogy észre se vedd. pl. pont a haverjaiddal (vagy az esküdt ellenségeiddel) lehetőleg mindig megtaláljátok egymást, de legyen arra is lehetőség, hogy olyannal is kapcsolatban kerülj, akivel korábban még sose találkoztatok a PU-ban.

remélem érthetően fogalmaztam. :)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9291) Szőrös  válasza Jack@l (#9288) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nagyon röviden és tömören : WoT megvan ? Talán legjobb példa , vagy inkább War Thunder ( azt jobban szeretem :D ). Csak azzal a technológiával az egész PU-t tákolják össze annak megfelelően .

szerk.: na .tnm kollega bővebben kifejtette.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9292) Revolit


Revolit
senior tag

;]

[ Szerkesztve ]

(#9293) .tnm válasza Revolit (#9292) üzenetére


.tnm
addikt

I'm not doing THAT! ;]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9294) Menthirist válasza Revolit (#9292) üzenetére


Menthirist
veterán

Na ettől fog még Diopapa kínjában új instance-t nyitni :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9295) Jack@l válasza .tnm (#9290) üzenetére


Jack@l
veterán

Köszönöm mindenkinek, így már értem. Nem nagyon mmo-ztam még...
Az lenne az igazán frankó, ha a serverek nem csak az intance-ok kezelését végeznék, hanem mondjuk az űr egy szeletkéjét látnák el. Esetenként, ha összegyűlik a nép egy csomópontban, akkor több szerver is load balance-olna arra a részre. (Szép álom :) )

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9296) SkyS1gn válasza Revolit (#9292) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Elkapnám szívesen ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9297) Menthirist válasza Jack@l (#9295) üzenetére


Menthirist
veterán

Minden szerverarchitektúra máshogy oldja meg a dolgokat. Ott ahol kevésbé számít minden msec, ott a te általad írt megoldás is jöhet, de egy ilyen jellegű játéknál mint ez szerintem már kevésbé. gyorsnak is kell lennie (20 gép a képernyőn és döglik meg minden), és marha szinkronizáltnak is. Még a WoW szerű mmo-kban is problémás volt, ha mondjuk a városban összeverődött vagy 3-500 ember, pedig milyen low polysok a hajókhoz képest.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9298) vaakuum válasza .tnm (#9290) üzenetére


vaakuum
addikt

És az nem lehet, hogy minden hajóra egyedi méretű az instance? Mondjuk értelem szerűen mindegyiknek a saját radarsugara? Azon kívüli távon meg úgyis tökmind1, mi van, amíg nem jön közelebb.
Így tuti találkoznak, amikor csak elvétve lézengenek egy űr-térfogatban.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#9299) vaakuum válasza SkyS1gn (#9296) üzenetére


vaakuum
addikt

De csak amikor rajta van a szép, új pilóta-sisak :DDD, mi? :B

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#9300) Revolit válasza vaakuum (#9298) üzenetére


Revolit
senior tag

De akkor összekapcsolódhat az egész világ. A-nak hatósugarában van B, de C nincs, viszont B-nek igen, akkor már egybe kell venni, és így tovább. Szóval tranzitív kellene hogy legyen.
vagy mindenkire külön számolni? Na az még brutálisabb lenne :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.