Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Jhonny06 válasza Traxx (#7450) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Grand Cru egy nagyon jó búzasör, így szerintem mindenképp ez legyen az egyik. Ami a Piraat-ot illeti, egy sima belga ale, persze jó minőségű, de semmi extra. A La Trappe sokkal inkább az, amelyik kiemelkedik a kettő közül, így én a Piraat-ot hanyagolnám, de egyszer ezt is érdemes megkóstolni. All in all mindhárom jó sör.

[ Szerkesztve ]

(#7452) Traxx válasza Jhonny06 (#7451) üzenetére


Traxx
őstag

Köszönöm, az előzetes véleményem nekem az volt, hogy La trappe tuti, és utána passz...adster és koxx kóstolta innen a kereső alapján a Piraat-ot (jó véleménnyel), de ez nem sok vélemény. Illetve még looser-nek volt hozzá szerencséje. Viszont a Grand Cru-t nem dicsérte agyon senki. A Hoegaarden mellett az szól, hogy van Grand Cru poharam :D

Mellé tuti nem nyúlnék nagyon egyikkel sem. Búzasörben az Edelweiss eddig talán a befutó, belga búzát nem nagyon ittam, de ezeket a citrusosabb söröket szeretem. Viszonyítási alapként: alapból az édesebb sörök jönnek be nekem, a vezető helyeken eddig a Duvel, Corsendonk és a Gulden Draak állnak, az első 2 kb. holtversenyben. Satan, Bush viszont nem jött be.

Köszi még egyszer, de több ízlelőbimbó többet mesél alapon várok még tapasztalatokat :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7453) Kergeboci válasza Traxx (#7452) üzenetére


Kergeboci
tag

Grand Cru egy nagyon elmebeteg (búza)sör, nem szabad kihagyni. Nehéz, sűrű szűretlen, és édes, mint a belgák nagy többsége.

Piraat egy korrekt, de a Le Trappe Tripelhez képest, szerényebb belga. Így másodiknak a Trappe-t szavazom be.

Szerintem :)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#7454) jookomak válasza Traxx (#7452) üzenetére


jookomak
őstag

Ebből a duvel, meg a corsendonk pont, hogy nem annyira édes szerintem. Bár tény, hogy elég rég ittam mindkettőt. Mostanában inkább az angolszász vonalat erőltetem. Belga búzákkal viszont úgy vagyok, hogy azt inkább bízzák a németekre :)

(#7455) koxx válasza Traxx (#7452) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

La Trappéből a Quadrupel a tuti. Úgy rémlik, hogy a Piraat is elég jó volt.

(#7456) BalaNce87 válasza jookomak (#7454) üzenetére


BalaNce87
addikt

Abszolút! Bajor típusú búzasöröknél nem igen van jobb! :C

(#7457) NoLF válasza jookomak (#7454) üzenetére


NoLF
addikt

A nemet es a belga buza eleg sokban kulonbozik, nem igazan erdemes osszehasonlitani :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#7458) Traxx válasza Kergeboci (#7453) üzenetére


Traxx
őstag

Akkor már 2 szavazat :R

koxx: volt régebben lehetőségem Quadrupelt venni, de letettem róla, mert 830 Ft környékét nekem már nem ért meg :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7459) looser válasza Traxx (#7458) üzenetére


looser
addikt

A kalóz jó ütős, de elég alkoholos, egyáltalán nem rossz, sőt köröket ver sok hazaira, de inkább a másik kettő. Sőt, sokkal inkább :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7460) Traxx válasza looser (#7459) üzenetére


Traxx
őstag

Akkor mivel elég egyhangúak a vélemények, ezzel szerintem el is dőlt a kérdés: Grand Cru és La Trappe Tripel lesz :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7461) BalaNce87 válasza Traxx (#7460) üzenetére


BalaNce87
addikt

Amúgy sztem a Grand Cru egyáltalán nem annyira jó, mint amennyivel magasabb árban fekszik. Véleméynem szerint a Blanche De Namur is van olyan jó mint az. Vagy a Blanche de Bruxelles.

(#7462) Jhonny06 válasza BalaNce87 (#7461) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egyetértek, a Blanche de Namur szvsz az egyik legjobb belga búza. És baromi jó ára van.

(#7463) adster válasza Traxx (#7452) üzenetére


adster
tag

Én azt mondanám, hogy ha van Grand Cru-s poharad, akkor legyen az, nálam ez elég sokat nyomna a latban. :DDD

Viszont akkor úgy látom, egyedül vagyok azzal a véleményemmel, hogy a La Trappét csak akkor kóstolnám meg a helyedben, ha tervezed, hogy végigmész minél több sörön, és ezek között azért a trappisták már-már kötelezőnek számítanak, ami a többségi véleményt illeti. Ebben az esetben viszont azt mondanám, hogy csak emiatt ne azt kóstold, egy Piraatot én sokkal izgalmasabbnak találnék. ;)

Bár ezt úgy látom, teljesen egyénfüggő, mint ahogy nálad is favorit a Gulden Draak, a Bush viszont már nem jött be. :)
Ha egyébként tényleg az édesebb vonalat kedveled, már csak ezért is a Piraatot javasolnám inkább.

De a legbiztosabbra akkor mennél, ha bezsebelnéd mind a hármat. :DDD

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#7464) Traxx válasza adster (#7463) üzenetére


Traxx
őstag

Na igen, a pohár fontos, pláne hogy kb. 100 Ft-ért jutottam hozzá :D A Leffés csak a fele volt...de ennyi is a pohárkészletem :)

Most viszont megkavartál. Abban teljesen igazad van, hogy minden egyénfüggő, de épp ezért támaszkodok közösségi véleményre. Az igaz, hogy trappista belgát szívesen kóstolnék, és a La Trappe ellen némileg az szól, hogy a Dubbel-t nem találtam valami kiemelkedőnek. Nem mondom, hogy gyenge volt, de a top 3-ba nem fért be. Igaz, ebből nem lehet egyértelmű utalást tenni a tripelre.

A Piraat-ról meg kb. semmit nem tudok, igazi sötét ló :D Abban pedig megint csak igazad van, hogy mindhárom lenne a tuti, de most ennyit engedek meg magamnak. Lehet az lesz, hogy bezsákolom a Grand Cru-t, és fej vagy írás alapon döntök...vagy várok még érvet, ellenérvet, bár egyrészt az eddigiek is adtak támpontot, másrészt a sörértő törzsgárda legtöbb tagja mondott tippet :D :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7465) looser


looser
addikt

Jó lenne kipróbálni őket, nem is gondoltam volna, hogy tud egy sörösdoboz is vonzó lenni :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7466) Jhonny06 válasza looser (#7465) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pedig tud :))

(#7467) adster válasza looser (#7465) üzenetére


adster
tag

A Maui Brewing Coconut Porterét mindenképpen kipróbálnám, az Avery és a Surly főzdéktől pedig bármit... :O

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#7468) looser


looser
addikt

(#7466) Jhonny06: gyönyörű, tényleg :-) Mintha lenne kint a pulton egy ilyen doboz...apropó, az aláírásoddal pedig a mosdó melletti plakáton is találkoztam :-)

(#7467) adster: nekem bármelyik jöhet! Abban egyébként kókuszlé van vagy kókuszhússal főzik egybe/érlelik rajta? Bounty Porter hmm.....

Most nem ihatok egy hétig mert antibiót írt fel a fogdoki, de már tervezem a jövő heti pótlást :o)
Más. Hétfőn voltam az Intersparban, most 3-at veszel 600 akció van, de eléggé le volt fosztva. Bush, La Trappe Dubbel, Blanche de Bruxelles...
Viszont volt még 5 palack Hoegaarden Wit 370-ért, abból hármat elhoztam. Hát, kövezzetek meg, de nekem a Barths 8.3 bejön. Nem tudom mi, eléggé érezni rajta az alkoholt, de kellemesen malátás darab. Oké, lehet hogy cukorral pótolták ki a malátát, de ha csak az lett volna, akkor valami vodkaízű izé lenne, de szerintem kellemes sör. Bár az ilyen-olyan brauk is ilyenek lennének. Szóval nekem 260-ért okés a cucc :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7469) adster válasza looser (#7468) üzenetére


adster
tag

Nem tudom, valószínű, hogy kókusztejet adnak hozzá, vagy valami ilyesmi, fogalmam sincs. :B
De biztos nem valami kapszulás aromát használnak. :DDD

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#7470) adster


adster
tag

Jah, tényleg, nem is írtam róla. Hétvégén ellátogattam Miskolcra, hogy elnézzünk a barátnőmmel a Zipsbe.

Nem is lett volna semmi gond, ha nem a vonatállomáson szembesültem volna vele a net segítségével, hogy 15:00-18:00-ig zárva tartanak.

Na, nem nagyon kell ecsetelnem, hogy ezért utaztunk el oda, egy kis délutáni sörözésre, aztán kiderül, hogy zárva van. Ha már ott voltunk, elmentünk a Belga Sörözőbe, ami egyébként közelebb (pl. Debrecenben) is lett volna, na de valamit kezdeni kellett.

Aztán ott lecsúszott egy-két sör, de nem bírtam megállni, hogy a Zipsbe ne nézzünk be, "majd megyünk a fél nyolcas vonattal" felkiáltással. Így is történt, hatra már ott voltunk, hogy legalább egy fél órára benézzünk, de a második rossz hír aznap az volt, hogy ahhoz, hogy magadnak csapolhass sört, olyan asztalhoz kell ülnöd, amit előzőleg lefoglaltál. Így maradt a pincéres megoldás, és egyetlen sört sikerült már magamba tuszkolnom, annyira tele voltam. Ez a Golden Ale volt, ami finom kis sörbet, de igazán hangulatos úgy lett volna, ha legalább a csapon szereplő 4 sört sikerül végigkóstolni, és természetesen mindezt úgy, hogy magamnak csapolom a sört.

Na, de majd legközelebb... :)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#7471) jookomak válasza adster (#7470) üzenetére


jookomak
őstag

Én bármit ittam a zip's-től, mind ízlett. Sajnálom, hogy pesten nem lehet hozzájutni a termékeikhez (persze főzdefeszten kívül). Bár állítólag terveznek saját, önálló helyet, de nehezen jön össze.

(#7472) adster válasza jookomak (#7471) üzenetére


adster
tag

Én is a végére fogok majd járni a dolognak, mert az alapján az egy sör alapján én is csak jókat tudok mondani róluk. Bár maga a hely kicsit flancos, talán nem sörözéshez illő mértékben, de ha ott ülsz a boxban és magadnak csapolod az italt, biztosan el lehet tőle vonatkoztatni.

Hogy egy kicsit más vizekre evezzek, hála az égnek, meg vagyok fázva, mint a sz*r, így egy nappal a hosszú hétvége előtt, úgyhogy a Csakajó szállítmány, ami már lassan két hete árválkodik ott a spájzban, most aztán tényleg össze lehet zavarodva... Nagyon remélem, hogy egy nap alatt helyrejövök, aztán jöhetnek ide befelé. :DDD

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#7473) NoLF


NoLF
addikt

A mai napra csak annyit tudok mondani, hogy thank you zerodegrees :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#7474) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello

Aki volt mar valamelyikben vagy mindkettoben az melyik belga sorozot ajanlana?
(Nem csak a sor de az etel is szempont)
[link]
[link]
Vagy lehet hogy van masik ami jobb akkor annak az elerhetosege is megteszi :)

Youth hides the key to salvation

(#7475) jookomak válasza DelArco (#7474) üzenetére


jookomak
őstag

Mi a pater marcus-ba szoktunk járni, nagy kedvenc a hely. Kajájuk is jó, én legalábbis rosszat még nem ettem ott. Meg van még ez is, ami belga söröző és étterem. Mosselen, de itt még nem voltam. Szóval egy szavazat a pm-re.

(#7476) koxx válasza DelArco (#7474) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

PM-ra +1 szavazat.

(#7477) NoLF


NoLF
addikt

zerodegrees münchner hefeweissen, pale ale, belgian caramel ale, black lager :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#7478) looser válasza NoLF (#7477) üzenetére


looser
addikt

A tűz közelében... :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7479) NoLF válasza looser (#7478) üzenetére


NoLF
addikt

sajnos ilyen ez... tesztelni kell. :D

tegnap viszont egy kis SN pale ale napot tartottam, a másikat viszont nem én kortyoltam, sőt, hozzá sem értem! (estrella damm, pokolian szétkukoricázott spanyol lötty...)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#7480) jookomak válasza NoLF (#7479) üzenetére


jookomak
őstag

Sierra Nevada-ról homályos emlékeim vannak: én kértem egy stout-ot, kollegának egy porter-t, de szerintem egyik sem volt kiemelkedő. De lehet azért volt, mert előtte már megittunk 5-6 egységet...:)
Kukoricás játéksörök meg mondjanak le! Igen, a coronita is. Csak egy helyen tudnám elképzelni, hogy azt iszom. Mehikóban, sombreróban, atlétatrikót viselve.

(#7481) NoLF válasza jookomak (#7480) üzenetére


NoLF
addikt

a pale ale isteni, máshoz meg még nem volt szerencsém... ebből meg tizenx ment le tegnap :D

minden lötty mondjon le! a corona förtelem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#7482) NoLF


NoLF
addikt

Korai szombat esti vegzes eredmenye a brewdog pub... Ipa is dead sorozatbol: goldings, el dorado, es dana. Elso fincsi szaraz, viragos, masodik edes es citrusos, az utolso meg szaraz de van valami olyan ize amit nem tudok hova rakni de nem is tetszett. Meglepetescsapon mikkeller milk stout, isteni edes porkolt finomsag, imadnivalo. Meg lehet megkostolom a three
Floyds-al kozosen ellovetett boogood-ot :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#7483) 14adam


14adam
addikt

nos, ma rávettem magam,hogy vegyek két drágább fajta sört. Az egyik Zipfer a másik egy Oberdorfer Weissbier (a kép itteni) .
Nem bántam meg. Mostantól nem fogok sajnálni 500-1000-1500ft-ot egy sörért mert valóban teljesen más

(#7484) DelArco


DelArco
aktív tag

Köszönöm a Pater Marcus ajánlásokat tényleg szuper kis hely határozottam vissza kell még látogatnom párszor.

Youth hides the key to salvation

(#7485) koxx válasza DelArco (#7484) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

helyes :K

(#7486) NoLF válasza 14adam (#7483) üzenetére


NoLF
addikt

és innen már csak jobbak jönnek, ha kinyitod a szemed :)

én most Bank's bitter 3,8as üdítő, de nagyon fincsike, gyönyörű mélyarany színnel :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#7487) Kergeboci


Kergeboci
tag

Mindig meghatódva gondolok vissza az elsőnek ivott Brutal Bitterre.. vagy 1 órán át, könnyes szemmel kortyolgatva hagytam, hogy ízlelőbimbóimmal brutális násztáncot járjon a poharamba töltött folyékony komló :)

Remélem a mostani főzet sem fogja ezt az emléket megbecsteleníteni:

[Legenda Sörfőzde, kocsmamegnyító]

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#7488) koxx


koxx
MODERÁTOR

Vééégre :C

(#7489) Jhonny06 válasza koxx (#7488) üzenetére


Jhonny06
veterán

Na erre tuti kinézek, bár egyre kevesebb olyan marad, ami még nem volt meg. :))

(#7490) adster válasza koxx (#7488) üzenetére


adster
tag

Egy ilyen sörfesztiválnak az egyik szimpatikus tulajdonsága éppen az lenne, hogy olyanokat kóstolhatsz, amikre máskor nem igazán van lehetőség. Na most, ez a belgákra a legkevésbé igaz... De a hangulata biztos jó.

Nálunk Nyíregyen is lesz egy-kettő, ahogy látom a programok között, az első az május 1-én kezdődik, ha jól emlékszem, és cseh sörök lesznek... Kíváncsi vagyok, milyen lesz. Az, hogy így leszűkítik a kört, azt kellene, hogy jelentse, hogy cseh sörökből ugyanolyan széles lesz a választék, mint máskor, a nemzetközi söröket felvonultató fesztiválok esetén. De erre azért nem vennék mérget...

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#7491) koxx válasza adster (#7490) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sokszor elkövettem azt a hibát, hogy ugyanazokat kóstoltam meg mint otthon :) De idén máshogy lesz, összekapom magam aztán 6-7 félét megnézek.

(#7492) looser válasza koxx (#7488) üzenetére


looser
addikt

Remek hír! :D

Nagyon kíváncsi lennék az eddig megismert belga sörcsaládok egyéb tagjaira, pld. a belga Arany Ászokéra ;-) Apropó, úgy februárban jártunk ezen a helyen, ha hétfő-kedd megy az ember, akkor korlátlan a fogyasztás 3500 Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7493) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ezt most találtam, még a Tactical Nuclear Penguin-t is odaveri, 41% abv. ;]

(#7494) Kergeboci


Kergeboci
tag

Ünnepnapra a mai menü:

Előételnek fogj egy nagy pohárnyi, bronz színű csapolt Anderson Valley Hop Ottin' IPA, megbolondítva egy üveg fenyőgyanta illatot eregető BrewDog Hardcore IPA-val. Főételnek nagy üvegből a harapnivalón sűrű, mangós édeskés ízen utazó gyantás komlós utóízű Port Brewing Mongo IPA kerül terítékre. Desszertként az ünnepi hangulatot árasztó, észbontóra komlózott Sierra Nevada Celebration Ale koronázza meg e napi menüt. :DD

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#7495) looser válasza Kergeboci (#7494) üzenetére


looser
addikt

A nemjóját! Érzel még ízeket? :-))
Apropó, az első kettő összeöntve? :-D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7496) Kergeboci válasza looser (#7495) üzenetére


Kergeboci
tag

Dehogy összeöntve :) Nem szentségtelenítenék meg ilyen nedűket.

Amúgy okosan az előétel - ebéd között tartottam/tok egy kis kaja szünetet :)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#7497) Jhonny06 válasza Kergeboci (#7494) üzenetére


Jhonny06
veterán

Jaj de rossz volt ezt most olvasni, már ezer éve nem ittam semmi normálisat. :DDD Pont zárva voltak előző héten, amikor mentem volna..

(#7498) NoLF válasza Jhonny06 (#7493) üzenetére


NoLF
addikt

viszont közel sem olyan finom, mint a pingvin.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#7499) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ezer év után; Gergő szerint 'díszes társaság'. :) A Mongo-t behűtöttem, iszonyatos hiányzott már egy jó IPA.

(#7500) Kergeboci válasza Jhonny06 (#7499) üzenetére


Kergeboci
tag

Szuper csapat :)) Shark, Mongo, Sierra három nagy kedvencem.

Az én szülinapom is folytatódik. Csapra felkerült az Anderson Valley IPA mellé az új főzésű Freaky Wheaty Grabanc IPA is!

Ez a tavalyi főzdefeszt egyik legzseniálisabb itókája volt, remélem legalább annyira jóra sikeredett :)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.