Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8651) Flashrider86


Flashrider86
tag

Sziasztok !

A segítségetek kérném! Öcsém kapott karácsonya egy Sony Vaio SVF152A29M típusú gépet. Egyből dobta nekem,hogy neki ez a fos Win8 nem kell. Mondom ok,elbánok majd vele. Cd-ről indításnál,mindig elindult a telepítő eleje,amikor a starting windows van kiírva,ott mindig megfagyott...AKármilyen verzióval probáltam. Jó,ok csináltam usbre win7-et,és a windows 8 alol indítottam. Itt elindult eljutottam a telepítőig,particiók..Itt volt egy csomó,de nem nyúltam a gyári particiókhoz. Csak a nagy rendszer particióhoz nyúltam,sipákolt is,hogy nincs sorrendbe.Ok,ment tovább elkezdett telepíteni,de megint megfagyott. Kinyomtam,mert csontra fagyott. Most ott tartok,hogy visszaállítani,sem tudom a gyári win8-at,mert most Windows 7-et ír ki a visszaállításnál. Semmivel sem lehet javítani,se dvd-se usb-ről. Dvd-ről hiába bootolok,mindig kifagy....Mi a retk** fas** lehet csinálni...Ekkora egy köcsög gépet. Bár szeirntem ebből szervíz lesz...Van valami progi amiről betudok bootolni,és particiót csinálni,és törölni mindent.Ötletek? köszönöm !

ÜDv!

(#8652) Thuglife


Thuglife
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy SSD-t a laptopomba a jelenlegi lassú HDD helyett. Viszont semmi infót nem találtam, hogy sata2 vagy sata3-as SSD-t tudok beletenni? Illetve, hogy a 7mm vastag 2,5"-os az remélhetőleg elfér benne igaz? Bocs a hülye kérdésekért, csak biztosra akarok menni...
Köszi előre is!

(#8653) Sefter válasza Thuglife (#8652) üzenetére


Sefter
veterán

Bármilyet belerakhatsz, maximum nem használja ki a gyorsabb sebességet (sata2->sata3), visszafelé kompatibilis...

Psn ID: sefter_hun

(#8654) SeniorTilla válasza Sefter (#8653) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jaja. Nem is tudom, hol lehet még sata II-est venni :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8655) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Sony Vaio VGN-FW21Z-be senki nem tud videokártyát ajánlani?

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#8656) emese523


emese523
csendes tag

valaki letudná irni a specifikációját? sehol nem találom
sony vaio sve1511c5e

[ Szerkesztve ]

(#8657) Sefter válasza emese523 (#8656) üzenetére


Sefter
veterán

sony SVE1511C5E 15.5"
Intel® CoreTM i3-2370M, 2.4GHz
Genuine Windows® 7 Home Premium
500 GB Serial ATA (5400 rpm)
4 GB 1333 MHz DDR3-SDRAM
DVD disc drive
Intel® HD Graphics 3000
Office 2010 Starter
Battery life up to 4 hours

Psn ID: sefter_hun

(#8658) #82352896


#82352896
törölt tag

Sziasztok!
Laptopot szeretnék vásárolni ezért bátorkodtam ide írni hátha tudtok nekem valamit mondani erről a laptopról (gondolok itt olyanra h érdemes-e ezt a márkát választani,milyen tapasztalaitok vannak vele):

Sony Vaio SVF1521B1EW White W8 8GB

Processzor: Pentium 987 (1500)
Memória: 8192 (DDR3) MB
Merevlemez: 500 GB
Kijelző: 15.5ʺ HD (1366x768)
Videokártya: 1024 MB NVIDIA GF GT 740M
Operációs rendszer: Windows 8 64Bit HUN
Optikai meghajtó: DVDRW SM
Kategória: Első noteszgépem
Szín: fehér
Jótállás: 2 év
Bluetooth: 4.0
LAN: 10/100/1000
Akkumulátor: 2670 mAh
USB: 2x3.0.2x2.0
Wireless LAN: b/g/n 300mbps
Billentyűzet: magyar
Kártyaolvasó: SD card
Pozicionáló eszköz: Touch pad
Használt/Új: Új
Webkamera: van
HDMI: van
Numerikus billentyűzet: van

(#8659) #60628992


#60628992
törölt tag

Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Van egy Sony Vaio SVE1512E1EW tipusú laptomom. Alig volt használva ( hetente 1x , ráadásul nem is minden héten ). Tegnap este volt 1 éves. Tegnap este óta nem találja az operációs rendszert ( Operating system not found ). Hiába próbálom az assistance-t, akkor sem indul el. Rossz a Winchester? vagy valami más baja lehet. Kérlek segítsetek.
Mindenesetre furcsa, hogy szinte óra, percre pont egy év elteltével lesz hulla a gép.
Köszönettel: cemerico

(#8660) Sefter válasza #60628992 (#8659) üzenetére


Sefter
veterán

csináltál recovery lemezeket?

Psn ID: sefter_hun

(#8661) #60628992 válasza Sefter (#8660) üzenetére


#60628992
törölt tag

Sajnos valószínűleg nem csináltam.

(#8662) #60628992


#60628992
törölt tag

Most néztem a sony honlapján, hogy a vaio laptopokra 1+1 év garancia van. Vajon ha software-es a hiba, akkor is érvényesíthető a gari?

(#8663) Sefter válasza #60628992 (#8662) üzenetére


Sefter
veterán

garanciába nem fognak recovery dvd-ket adni...szoftveres gondra nincs gari

Psn ID: sefter_hun

(#8664) SeniorTilla válasza #82352896 (#8658) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A proci nagyon gyenge, ne vedd meg, meg fogod bánni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8665) Sefter válasza SeniorTilla (#8664) üzenetére


Sefter
veterán

attól függ mire akarja használni...netezni, irodai munkára elég

cemerico
3 lehetőséged van:
1 - fizetsz a sonynak a recovery lemezekér (azt hiszem ~50 euro)
2 - keresel valakit akinek ugyan ilyen gépe van és készít neked a működő gépéről
3 - lesz@rod a sony-t és telepítesz rá warez op.rendszert

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#8666) SeniorTilla válasza Sefter (#8665) üzenetére


SeniorTilla
veterán

próbáld ki előtte, idegesítően lassú ez a proci

nem sonyba való, hanem valami sokkal olcsóbb gépbe

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8667) Sefter válasza SeniorTilla (#8666) üzenetére


Sefter
veterán

celeron van a melós gépembe...(hp) mire megnyitok egy nagyobb doksit megiszom a kávémat.. :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#8668) PongiÁki


PongiÁki
csendes tag

Sziasztok,

van egy VAIO SVT1312V1ES notebookom, Windows 8.1-el. Már megvan majdnem egy éve, de eddig nem tűnt fel, hogy nem műkszik a mikrofonom. Csak most amikor Sykpeolásra akartam használni.

A tudomásomban lévő lehetőségeket átpróbáltam, de nem tudom működésre bírni a mikrofont.

- Driver újratelepítés (persze eredeti, legújabb verzió a Realtektől)
- Eszközkezelő ellenőrzés, hogy minden rendben van e.
- Eszközekezelőből hardver elemek törlése, majd újrafelismertetése, telepítése.
- Láthatatlan, inaktík, passzív, stb. elemek ellenőrzése.

Minden úgy néz ki, hogy szuper. Felismeri a mikrofont is a kamera mellett, még a beállítások is mennek. A kamera szuper, a hangszórók is szólnak, csak a mikrofon nem. :W

Arra gyanakszom, hogy valahol, valamilyen szoftver vagy leveszi a mirofon hangerejét, vagy fogalmam sincs.
Járt már valaki így, esetleg lenne valakinek ötlete, hol tudnék kutakodni, hogy végre működjön.

Ha másik USB-s kamerát bedugok a gépbe, amin mikrofon is van, az persze működik.

Várom az építő ötleteket. Kösz előre is.

(#8669) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Kolléganőm elvesztette a Sony Vaio netbook-jának garanciakönyvét, de a számla az edigital-tól még megvan. Utóbbiak nem adnak ki utólag garanciajegyet, de ettől függetlenül van rá esély, hogy javítsák a hivatalos szervizben?

Tipp: nem fogják bevenni garanciálisan, csak önköltségen.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8670) skiny83 válasza AxBattler (#8669) üzenetére


skiny83
aktív tag

Ha van még rá garancia nem lesz gond. Sonynál el és visszaállításos garancia van, tehát felhívod az ügyfélszolgálatot, bediktálod az adatokat és ők beazonosítják, aztán ha úgy alakul viszik/hozzák a notit. A gép serialja kelleni fog!

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#8671) AxBattler válasza skiny83 (#8670) üzenetére


AxBattler
félisten

Közben utánaérdeklődtünk a Westend-es Sony üzletben, és ott azt mondták, hogy a garanciafüzet mindenképpen kellene.

A serial-t itt is az akku alatt találjuk?
Én nem találtam meg, hogy melyik szervizből jönnének ki átvenni a gépet...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8672) veector válasza AxBattler (#8671) üzenetére


veector
senior tag

S/N feliratot kell keresni. Nálam (SVT1312V1ES) ez a gép hátulján van egy matricán.
Serialon kívül semmi se kell a garanciáztatáshoz, csak hogy legyen még rajta gari (legalábbis nekem nem kellett)

(#8668) PongiÁki
Azt próbáld meg, hogy tálcán a hangerő ikonra jobbklikk, felvevőeszközök, mikrofon -> jobbklikk -> tulajdonságok -> jelszintek fül -> mikrofon: 100, OKézd le
Ezután Hangrögzítő, és próbálj felvenni valamit. Játszd vissza és ha zúgás van csak, akkor gond lehet, ha jó akkor jó, ha néma akkor esetleg érdemes lenne kipróbálni egy ubuntu live cd-vel hogy ott esetleg működik-e.

(#8673) AxBattler válasza veector (#8672) üzenetére


AxBattler
félisten

Tudnád linkelni a szervizt, ahova Te vitted a Sony Vaio-dat?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8674) veector válasza AxBattler (#8673) üzenetére


veector
senior tag

Sony support
Egy kis levelezés után kiküldik érte a futárt. Németországban (UPS szerint) megjavítják, és küldik is vissza). Az egész max 5 munkanap. Itthon nincs hivatalos szerviz, de ez se rossz szerintem :D

(#8675) AxBattler válasza veector (#8674) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm, közvetlen mail-t nem találtam, csak a Fixdirect-et adta meg, mint VAIO-szervizközpontot.
Rájuk gondoltál?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8676) veector válasza AxBattler (#8675) üzenetére


veector
senior tag

Egyelőre nem találom hogy hol írtam nekik pedig nem régen volt.
A fixdirect az hivatalos szerviz, de nem foglalkoznak garanciális javítással.
Szerintem írj emailt ide: customersupport.hu@eu.sony.com

Online javítási igény
(Nem elérhető VAIO vagy Tablet esetén)

vagy rossz helyen keresgélek, vagy december elején ez még nem így volt

(#8677) Criton válasza Dhampir (#8625) üzenetére


Criton
veterán

4ből4 ugyan annál a típusnál ami nekem is van, megvan a hiba, kétlem, hogy akkor cserélnék ha mindegyiknél ugyan az a "hiba"...

(#8678) Mimura


Mimura
csendes tag

Sziasztok. Utazáshoz nézegettem laptopot és most láttam egy sony vaio p gépet 50e ft.
Van valami tapasztalatotok erről a gépről? Érdemes számításba venni?

(#8679) Sefter válasza Mimura (#8678) üzenetére


Sefter
veterán

Pontos típus?

Psn ID: sefter_hun

(#8680) Mimura válasza Sefter (#8679) üzenetére


Mimura
csendes tag

sony vaio vgn-p11z

(#8681) Sefter válasza Mimura (#8680) üzenetére


Sefter
veterán

Ez netbook ?
Garis még? Adatai alapján elég gyengus...mire kell?

Psn ID: sefter_hun

(#8682) Mimura válasza Sefter (#8681) üzenetére


Mimura
csendes tag

Úgy tudom 8" Sokat ülök kocsiban és közben netezni és filmetnézni. Komoly dolgokra nem kell.
Szerintem már nem garanciás.

(#8683) Sefter válasza Mimura (#8682) üzenetére


Sefter
veterán

Szerintem drága... Gyenge proci kevés memória, ha windows-t akarsz rá lassú lesz. Valami dual core-osat keress és linuxot vagy xp- tegyél rá (azok nem zabálják a ramot)

Psn ID: sefter_hun

(#8684) Mimura válasza Sefter (#8683) üzenetére


Mimura
csendes tag

Rendben,köszönöm a segítséget!

(#8685) #50656512


#50656512
törölt tag

Sziasztok!
1,5 hete vettem a MediaMarktba egy Vaiot.
Frissitettem win 8.1-re,na azóta a wifi belassult.
Csináltam egy tesztet a 30Mbit-ből csak kb. 1MBit-el
működik.
Mi lehet az oka?Kerestem wifi drivert,de nem találok.
Gép típusa:svf1521aew

(#8686) Criton válasza #50656512 (#8685) üzenetére


Criton
veterán

ugyan ez a típus, hasonló probléma volt nekem is, felraktam a windows7-et, azóta semmi problémám nincs

(#8687) Mancsy válasza Criton (#8686) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

A Windows 8.1-hez új driverek kellenek (ami furcsa, elvégre elvileg ez csak egy frissítés), és valamiért némelyekkel gondok vannak (nem működő mikrofonok, nem töltő USB portok, stb.). Én ezért nem is annyira szorgalmaztam frissíteni rá :)

(#8688) SeniorTilla válasza Mancsy (#8687) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A 8.1 egy frissítésnek álcázott új windows kiadás. Aki nem hiszi, járjon utána. Azért van így, hogy a mezei emberek elhiggyék, hogy a win8 nem is olyan rossz, mint amennyire megbukott, és amiért tömegek álltak át az apple-hez. PARASZTVAKÍTÁS már megint az egész. ;]

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8689) #50656512 válasza Criton (#8686) üzenetére


#50656512
törölt tag

Előző gépemen win 7 ment,soha nem volt vele problémám.
Például ma teljesen jól müködik,tegnap meg szar volt.
Mintha ingadozna egyszer 100%,egyszer 10%-on megy.
Tehát a megoldás akkor a 7-es?

(#8690) #33846528 válasza #50656512 (#8689) üzenetére


#33846528
törölt tag

Nekem meggyőződésem, hogy a win 7-et valahonnan lopta a Microsoft, mert elképesztően jól működik nálam lassan 4 éve. Abban viszont biztos vagyok, hogy a következő sem lesz. 8/8.1, akkor inkább osx.

(#8691) Mancsy válasza #33846528 (#8690) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

Nálam a 8-cal sincs gond, 2 gépen is van, az egyik a Sony notebook.

(#8692) Criton válasza #33846528 (#8690) üzenetére


Criton
veterán

OSX-et valahogy ezekre a Vaio gépekre lehet egyébként rakni ? Mert egy Mac gép nem olcsó :(

[ Szerkesztve ]

(#8693) #33846528 válasza Criton (#8692) üzenetére


#33846528
törölt tag

szerintem nem lehet.

ahogy nézegetem az árakat, olyan óriási differencia nincs az ultrabook vaiok és a macbook airek között...
nem tudom megérteni, hogy miért kell az érintőképernyő egy ultrabook esetében.

(#8694) AxBattler válasza veector (#8676) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi a választ!

Végül a support válaszleveléből kiderült, hogy csak rendszerprobléma, és a rejtett partícióról újrarakta magát az OS, bár a mentett adatok elvesztek.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8695) Criton válasza #33846528 (#8693) üzenetére


Criton
veterán

ez alapján valaki már tett fel, reméltem, hogy itt is próbálta már valaki :U

(#8696) Sefter válasza Criton (#8695) üzenetére


Sefter
veterán

Ha megy az angol, akkor ITT olvasgass...

Psn ID: sefter_hun

(#8697) Criton válasza Sefter (#8696) üzenetére


Criton
veterán

Megy az angol nem probléma, köszönöm, átolvasom. De akkor itt senki nem próbálta?

(#8698) Sefter válasza Criton (#8697) üzenetére


Sefter
veterán

Én próbáltam egyszer EB sorozatra, de feladtam... Fagyott.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#8699) Criton válasza Sefter (#8698) üzenetére


Criton
veterán

Hát ha fagy akkor lehet lehet inkább nem próbálkozom meg vele, akkor marad a sima win8 vagy a win7.
Legrosszabb esetben beruházok valamikor egy macbookra....

(#8700) Sefter válasza Criton (#8699) üzenetére


Sefter
veterán

Nálam az volt, hogy telepítés után az első indításkor csak töltött-töltött, de soha nem indult el az osx:(

Psn ID: sefter_hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.