Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9651) littlemamba válasza gabip222 (#9650) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Nos ezekhez viszont én már nagyon nő vagyok, sajnálom... :))

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9652) pc_seft


pc_seft
tag

sziasztok!

olyan problémával fordulnék hozzátok,a sony viao VGN-N21S tipusú lapim billje érdekesen műkodik.
hiba jelenség a követkző,néhány bill számokat ir betuk helyett.(uiojklmp,,,)

de erdekes modon fel is vannak tüntetve a billentyun a szamok ...

koszi a segitseget :R

(#9653) SeniorTilla válasza pc_seft (#9652) üzenetére


SeniorTilla
veterán

kapcsold ki a num lockot

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9654) pc_seft válasza SeniorTilla (#9653) üzenetére


pc_seft
tag

:R :R

meg ami hiba: fn+fenyero gomb nem mukodik,mintha nem reagalna ra..drivere gondoltam de minden fenn van..
win7 vn telepítve

(#9655) movax válasza pc_seft (#9654) üzenetére


movax
őstag

Próbált újratelepíteni a Hotkeys drivert.

(#9656) Stifler85


Stifler85
csendes tag

Sziasztok ez kb mennyit érhet Sony Vaio VGN-FZ18M

(#9657) pepetech válasza Stifler85 (#9656) üzenetére


pepetech
őstag

http://m.mobilarena.hu/tema/notebook_bearazas_3/hsz_1-200.html/

Itt tedd fel a kérdésed :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#9658) extasymajom


extasymajom
tag

Üdv mindenkinek.

Kellene egy kis help vagy infó ha tudtok.

Sony Vaio SVF152C29M fehér klaviatúrát keresek. Jó a bontott is, sajna az enyém behalt.
backlite nem lényeg

Ki tud ilyet?

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#9659) atlasz52


atlasz52
tag

A Sony laptopomat ,win 10 re ,frissitettem,az Edge böngésző nem játsza le a filmeket,a yuotobon.illetve csak a hangot a képet nem .
Köszönettel venném a segitséget,hátha járt már igy valaki.

LÁSZLÓ

(#9660) SeniorTilla válasza atlasz52 (#9659) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Inkább a windows topicban próbálkozz, ez windows hiba, nem a gépé.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9661) atlasz52 válasza SeniorTilla (#9660) üzenetére


atlasz52
tag

Köszi.Megpróbálom ott is.

LÁSZLÓ

(#9662) naksys


naksys
senior tag

Üdv

Z21xn gépen nem tudom a GeForce 9300mgs driverét feltenni win 10 alá.
Bármelyik drivert próbálom feltenni mindig az a hibaüzenet a kompatibilitási ellenőrzésnél, hogy nem található megfelelő vga. Experience sem találja, pedig Aida-ban látom a hardvert.

Mi lehet a baj?

(#9663) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok!

Van egy Sony - SVT1311M1E gépem.

Elvileg ebben van egy HDD meg talán egy SSD is, ami kártya alapú.

Szeretném rajta újra telepíteni a win7-et pendrive-ról, de amikor a merevlemezt kéne kiválasztani, egyet sem talál.

Mi lenne a megoldás? :R

üdv

(#9664) SeniorTilla válasza werszomjas (#9663) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Használd az ASSIST gombot, és a gyári recoveryt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9665) werszomjas válasza SeniorTilla (#9664) üzenetére


werszomjas
őstag

Az ugyanolyan tiszta telepitest csinál mintha format után tenném fel egy pendriverol a szűz wint?

üdv

(#9666) littlemamba válasza werszomjas (#9665) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Tiszta telepítést csinál, de felteszi driverek mellett a gyári programokat is.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9667) werszomjas


werszomjas
őstag

Köszi-köszi, holnap megnézem.

üdv

(#9668) szami777


szami777
addikt

Sziasztok,
egyik ismerősöm kért meg rá, hogy este menjek át hozzá és rakjam újra a laptopját.
Nem tudja milyen op rendszer van rajta és semmilyen telepítő cd sincs már hozzá. (lány, ezért nem lepődök meg ezen. :DDD ) . A típust megtalálta a laptopra írva: svf142c29m.
Ezt a típust se találtam a sony support oldalán viszont :( :(
Van egy sejtésem, hogy win8 lesz rajta, ezért viszek azt is, meg win7-et is.
Visszaolvasgattam azért itt, hogy mikre kell figyelni (pl. uefi-legacy), recoveryt sokan írták, de mivel az nem hiszem, hogy készült volna, manuálisan kell megcsinálni.
Ha mondjuk win7-et rakok pendrive-ról, akkor a formatálásnál nyugodtan formázhatom az összes partíciót, nem lehet belőle gondom? (persze minden adatot lementünk)
Win7-et már többször raktam fel gépekre, win8 annyira nem az én világom, nem tudom ilyenkor mire kell figyelni.
Előre is köszönök minden választ, nem vagyok annyira otthon a vaio-nál.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#9669) SeniorTilla válasza szami777 (#9668) üzenetére


SeniorTilla
veterán

1000+1-edszer is elmondom: ASSIST gombbal indítsd a gépet, és az eredeti gyári oprendszert teheted vissza rá.

Ez az infó 2 perces google böngészéssel is kikereshető. Tudom, hogy sokan nem szánnak rá ennyi időt (mármint a szakszerű tanácsadásra, ha már őket kérték meg), de mégiscsak szomorú, mert ide beírni ezt a kérdést kb. ugyanannyi volt :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9670) szami777 válasza SeniorTilla (#9669) üzenetére


szami777
addikt

Koszonom a valaszt.
Utana olvastam amennyi idom volt, az jott le hogy ezt a recoveryt akkor lehet csak csinalni ha elotte csinaltunk mentest lemezre az elején. Ezek szerint nem. Elnezest, nem volt vilagos.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#9671) movax válasza szami777 (#9670) üzenetére


movax
őstag

Ha volt rajta gyári windows és ha közben nem voltak buherálva a partíciók, akkor egy rejtett partíción ott van az eredeti factory állapotú oprendszer. Az Assist gombbal indítva a gépet be lehet lépni a recoverybe és onnan újrahúzni az egészet. Ehhez nem kell előzetesen készített recovery lemez.

Disk managementben (Jobbklikk a My Computerre, ott Manage, majd Disk management) megnézed, hogy van-e egy kb. 20 GB-os Recovery Partition nevű partíció (és egy másik, az OEM Partition). Ha igen, akkor azon van a gyári állapot.

[ Szerkesztve ]

(#9672) movax


movax
őstag

win10-re egyelőre nem kéne frissíteni a Vaiókat. Amennyi olvastam erről, valami baja mindegyik modellnek van vele.

Gyári infók itt.

(#9673) szami777 válasza movax (#9672) üzenetére


szami777
addikt

Koszonom a valaszt.
Assistbol megprobaltam de mind2 esetben hibat adott. Egyszer azt mondta le van zarva, a masik meg azt h nem erheto el a particio. Start menubol sikerult a recovery. Legalabbis eddig. Azt irja szamitogep alaphelyzetbe allitasa(58%)

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#9674) SeniorTilla válasza szami777 (#9670) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem, ez gyárilag rajta van a hdd-n, mindenféle mentés nélkül is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9675) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Windows 10-es driverekkel mi a helyzet?

Kaptam egy hivatkozást,ezt, de hiába választom ki a tipusomat, nem dob ki rá semmit.

Tudtok valamit?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#9676) movax válasza Hegyirabló (#9675) üzenetére


movax
őstag

Általában szívás van valamelyik részével a gépnek win10-alatt. Trükközni kell, régi driverekkel, pl. a tapipadéval, átlaguser nem képes rá. Ráadásul eredetileg win7-es gépeket nem is támogat már a Sony, ami baromság. Mondjuk aki a jelenlegi állapotában frissít win10-re, főleg egy korábban jól működő, jogtiszta windowsról, az elég meggondolatlan.

Angol supporton is kell nézelődni, az a biztos, fentebb linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#9677) Hegyirabló válasza movax (#9676) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Én mondjuk simán feltettem a 8.1-es drivereket, úgy néz ki működik is.

Aquila non captat muscas.

(#9678) littlemamba válasza Hegyirabló (#9677) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Nekem is simán és rendben működik 8.1 driverekkel augusztus óta a win 10. De nyilván ebből azért nem vonnék le konzekvenciákat, hogy mindenkinek menni fog.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9679) pepetech válasza littlemamba (#9678) üzenetére


pepetech
őstag

Nekem a vaio tap 11 wifis billentyűzete rosszalkodott win 10 alatt. Minden indítás után újra kellett párosítanom.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#9680) hossszú


hossszú
őstag

Sziasztok!
VPCF121FX notiba mekkora hdd-t lehet rakni, a gyári ötszázas kezd szűkös lenni.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#9681) movax


movax
őstag

Amekkorát akarsz, nincs ilyen megkötés.

(#9682) madstunt


madstunt
addikt

Movie Studio Platinum 12-t próbálta valaki, hogy win10 alatt rendesen működik-e ?

(#9683) #44845568


#44845568
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy Vaio vpceb1e1e darab (ati mobility radeon hd 5470, 512MB). Éppen játszottam, amikor a win10 a háttérben frissített ( ami mellesleg ki volt kapcsolva), mikor is, a képernyő beakadt, majd különböző színekben váltotta egymást kb 10 másodpercenként, majd VIDEO_TDR_FAILURE(atikmpaq.sys) kékhalál. Újraindítás, winboot közben szintén. Újraindítás, Vaio logo, majd újraindított magától, de képernyőn már semmi. Külső monitorra dugtam, de winbootnál, ugyanúgy kékhalál volt. Ezután, tiszta win7 telepítés (mindvégig csak külső monitoron tudtam), majd chipset, ccc driver mindenféle verziójá, de semmi. Külsű monitoron működik, ha a windows szabványos grafikus kártyának ismeri fel, de de ha ati drivert teszek fel, jön a kékhalál.
Amiket próbáltam.
- rendszerellenőrzés, adia, semmi probléma. Kivéve a grafikus kártyát. Felismeri, de nem támogatott.
- memóriaellenőrzés manuálisan
- hdd, egyéb hardwarek fizikai, szoftveres ellenőrzése
- bios alaphelyzet, cmos
- vga, cpu tisztítás, újrapasztázás
- atikmpaq.sy_ kibontása

Lényegében mindent kipróbáltam, de hibát a vga-n kivűl nem találtam. Csak monitorral és a windows féle illesztőprogrammal működik. Tehát valószínű behalt (vagy mégsem?). A kérdésem az lenne, hogy a reballozás megoldaná a problémat? Volt valakinek hasonló tapsztalata vagy ért ilyen szinten hozzá?

A választ előre is köszönöm!

(#9684) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Sony Vaio SVF1421e2e típusú laptopra szeretnék windows 8.1-t telepíteni. A probléma, hogy nem találom a liszensz matricát a gépen. Feltelepült a windows de nem engedi aktiválni mert rossz a termék kulcs. Mit lehet ilyenkor tenni?

Köszönöm

(#9685) movax válasza tototos (#9684) üzenetére


movax
őstag

Vagyis nem oem windows 8.1 volt rajta gyárilag? Mert akkor nem kérne semmit. Ha viszont win7-es volt rajta, akkor annak a kulcsával nem lehet semmi mást aktiválni.

(#9686) tototos válasza movax (#9685) üzenetére


tototos
őstag

A gépen van windows 8 matrica, szóval gondolom az volt rajta eredetileg. Nekem már win7-el hozták és gondoltam felrakom gyári rendszert, de nem sikerült.

(#9687) movax válasza tototos (#9686) üzenetére


movax
őstag

Akkor ezt a cikket neked írták. :)

(#9688) tototos válasza movax (#9687) üzenetére


tototos
őstag

Köszi a probléma hogy nem tudom kiolvasni a product key-t a gépből :( Úgy látom szerezni kell valahonnan egy windows 8 telepítőt.

(#9689) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam egy SVF1521H1EW típusszámú gépet, amin gyárilag Windows 8 volt telepítve. Viszont azt törölték és Windows 7 lett feltelepítve. Vissza tudom nyerni valahogy a Windows 8 product keyt? Szeretném azt feltenni legálisan.

(#9690) tototos válasza Eliot Anders (#9689) üzenetére


tototos
őstag

Nekem nem sikerült :( Ki tudtam nyerni az id-t, de se windows 8 se windows 8.1 nem fogadta el. Pedig windows 8 matrica van a gépen.

(#9691) movax


movax
őstag

A gyárilag win8-cal szállított gépekben OEM-aktiválás van, ami a BIOS-ba van beleépítve. Evileg semmit nem kellene kérnie, mivel a települő rendszer kiolvassa, ami neki kell.

Ha jól tudom, valami saját Sony-cuccal kell upgradelni az oprendszert, különben nem veszi be a kulcsot.

Infók, főleg a kommentekben.

(#9692) Eliot Anders válasza tototos (#9690) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

ProduKey-jel sikerült kinyernem és telepítettem az OEM Win 8-at(telepítéskor kérte a kulcsot) és frissítettem 10-re. Sikeresen aktiválta is. :)

(#9693) sztefan


sztefan
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni egy VAIO SVE1512C6EW laptop újra telepítéséhez.
A gyári visszaállítást szeretném elkerülni, mivel Német win8 van rajta. (egyszer már végig zongoráztam amikor garanciás volt)
Magyar win8.1-est szeretnék telepíteni, megvan a sony support driver, szoftver letöltések, de nem értem a telepítési sorrendet, amit itt visszaolvasva találtam az nem egyezik a letölthető elnevezésekkel.
Illetve melyek azok a VAIO szoftverek amik feltétlenül kellenek a mindennapos működéshez?
Aki érti kérem írja le ezt a telepítési sorrendet. A particiok még a gyári állapotban vannak.

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#9694) SeniorTilla válasza sztefan (#9693) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tedd vissza a gyári win-t és állítsd át magyarra. Mi sem egyszerűbb.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9695) sztefan válasza SeniorTilla (#9694) üzenetére


sztefan
csendes tag

Szia!
Mint írtam is ezt egyszer már végigzongoráztam, egyrészt nem lett teljesen magyar, utána jöhet a frissítés 8.1-re, ott van az eltávolíthatatlan vírusirtó.
Biztos egyszerűbb?

(#9696) SeniorTilla válasza sztefan (#9695) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Teljesen magyar lesz. Olyan nincs, hogy eltávolíthatatlan vírusírtó :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9697) McBalu


McBalu
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy Sony VAIO SVE14A2M1EB típusú laptopom. Szeretném lecserélni a benne lévő HDD-t SSD-re. Arra lennék kiváncsi, hogy kell-e valami további alkatrész a beszereléshez, vagy ha kiveszem a HDD-t patentul belepasszol az SSD is? Annyit tudok hogy SATA-s vinyó, de konkrétabbat nagyon nem. :)

Meg esetleg ha valaki ugyanígy gondolta ugyanilyen géppel, és nem szeretné megőrizni az eredeti f*s windowst, ami olyan lassú hogy élvezhetetlen, attól megkérdezhetném, hogy a drivereket honnan szedi? Mert nem nagyon találok gyártói honlapon, főleg pont ilyen típusú laptopra.

Előre is köszönöm: Balu

(#9698) littlemamba válasza McBalu (#9697) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Hello!

Driverek itt.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9699) sztefan válasza littlemamba (#9698) üzenetére


sztefan
csendes tag

Szia!
Megtennéd, hogy leírnád a telepítési sorrendet, illetve melyik Vaio szoftvert kötelező, melyiket nem?
Köszönöm.

(#9700) McBalu válasza littlemamba (#9698) üzenetére


McBalu
csendes tag

Köszönöm a gyors választ :) remélem működni fog minden

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.