Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) h1ght3chzor válasza doki026 (#8050) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

De innen ami van driver lista, win7, vista stb lenyitod, amelyik op rendszer neked van, és azok közül melyik, mert ilyen néven én nem látok egyet se sajnos.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8052) doki026 válasza h1ght3chzor (#8051) üzenetére


doki026
tag

naigen nekem is ez agondom hogy énsem találom fogalmansincs hogy honan lehetne ezt a driver leszedni

(#8053) h1ght3chzor válasza doki026 (#8052) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Esetleg ki tudnánk következtetni. Mire kell ez a driver, mert a neve nem sokat árul el.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8054) doki026 válasza h1ght3chzor (#8053) üzenetére


doki026
tag

fogalmam nincs hogy mihez van ez a driver de egy windows frisítés meg oldota a problémát :DD

(#8055) D.Va


D.Va
senior tag

Üdv!
Sürgős kérdésem lenne... Van egy új pink Win8-as VAIO nálam...
Elvileg F11-el lehet BIOS-ba belépni... DE nem lehet csak ha win 8-on belülről a SONY segédprogival ezt beállítom hogy újraindítás után jöjjön be a BIOS...
Ez meg is volt, be is állítottam az USB DVD-ről lefuttattam memtestet...
DEEEEE
Most nem tölt be az oprendszer mert MINDÍG lemezről bootol, és a BIOS-ba meg nem lép be SEHOGY!!!
Hiába nyomom bármelyik F1-F12 gombot akár CTRL akár FN-el együtt...
NEM HISZEM EL HOGY A SONY EKKORA GYÖKÉR hogy működő oprendszer kell a BIOS-ba belépéshez!!!!!!!!!! WTF???
Az elemet se vehetem ki mert 2 hetes a gép és gari ugrik ha szétbontom...

Van valakinek ötlete??

[ Szerkesztve ]

(#8056) genius5000 válasza D.Va (#8055) üzenetére


genius5000
tag

ASSIST gombbal kapcsold be.... (visszaolvasással meglett volna a megoldás :) )

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#8057) D.Va válasza genius5000 (#8056) üzenetére


D.Va
senior tag

Igen közben meglett... :D
Amúgy rákerestem itt a forumba de nem ASSIST hanem BIOS kulcsszóra keresve és úgy nem találtam választ...
Fene gondolta hogy kikapcsolt állapotba kell megnyomni azt a szutykot :F
A visszaolvasással egyébként nincs gondom de 8000 hsz az 8000 hsz.... :DDD

(#8058) csixy válasza csixy (#7993) üzenetére


csixy
addikt

Megnéztem az elérhető Sony Vaio szétszedési videókat. Holnap leszedem a VPCEH hátulját és megnézem a WIFI kártyát. Hátha csak valami kontakt hiba van , vagy hibás a kártya (ma kerítettem egy másikat az ócskapiacon). Kell-e valamire külön vigyázni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8059) csixy


csixy
addikt

Na ... scrotumon szúrom magam. :W
KIvettem a broadcom kártyát , betettem helyette egy atheros AR5B93 kártyát.
Összeraktam elindítottam a win8-at és lett Wifi , igaz a blootooth eltűnt. Nem baj , gondoltam . Nekem ugyse kell blootooth, biztos ez a kártya nem tudja. Örültem (!), de kár volt.
Ujraindítottam és ubuntut bootoltam be .NDISwrapperrel feltelepítettem az atheros kártyát.
Az NDISwrapper azt mondja, hogy minden O.K. A linux mégsem látja a kártyát.
Azóta windowsból sem működik a kártya, mostmár a hardveres kapcsolóval sem lehet még a WIfi ledet sem bekapcsolni a noti elején.
Mit csináljak :F
A BIOS huncutkodik?
Az UBIt simán letudom takarítani. Utána visszategyem a régi eredeti kártyát hátha .... :F

Segítsem már valaki kérem szépen !

u.i. még az USB-s TP-link TL-WN821N működik Win8-ban , de gyanítom, hogyha a linuxot beindítom , akkor utána a TP-link is partvonalon kívülre lesz téve.

Az oprendszer hozzá tud nyúlni ehhez az ákom-bákom szuperidióta BIOS-hoz?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8060) #50022144


#50022144
törölt tag

Keresek egy működésképtelen Vaio VGN-FW41ZJ tipusú laptopot.Pontosabban a kamera mögötti díszléc kellene,mert a kislányom az adventi gyertyával megolvasztotta.Ha van valakinek,vagy esetleg tudtok olyan oldalt ahol alkatrészeket lehet kapni légyszí írjatok.

(#8061) kzolisajnos


kzolisajnos
csendes tag

sziasztok. van egy VPCEJ vaiom win7-el. Egy csapasra megjelent egy anomalia az usb kornyeken, meghozza ha bedugom a toltot nem mukodik az usb. Foleg az eger miatt mergesito.
Kraft van benne es probaltam a gyokerhubokat torolni majd teljes aramtalanitas utan visszakapcsolni, pribaltam rendszervisszaallitast csinalni de nincs javulas. Jelenleg nem tudom ujrahuzni a rendszert szoval ez meg lehet egy mentsvar de addig is kivancsi lennek van e otletetek. koszi

(#8062) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék Sony Vaio (vpceb2m1e) laptopomban új winchestert venni. Azt szeretném megérdeklődni, hogy tudna-e valaki ajánlani winchestereket, esetleg webshopot? Meg milyen márkát érdemes venni? Mivel Sony termékről beszélünk, ebbe is valami "más" kell?

(#8063) DarkChild válasza acsati (#8062) üzenetére


DarkChild
senior tag

Nem más (vagyis sajátmárkás) vinyó van benne, hanem "hagyományos".
Az én S-szériásomban Toshiba vinyó volt, tavaly kicseréltem egy Samsung SSD-re. Simán működik benne (igaz, csak SATA2 módban).

(#8064) Flam válasza DarkChild (#8063) üzenetére


Flam
aktív tag

enyémben anno WD volt 1-2 hétig aztán gariba cserélték, raktak bele Toshibát, majd kicseréltem szintén Samsung SSD-re :)

(#8065) krokosztil válasza LordAxwell (#7999) üzenetére


krokosztil
csendes tag

üdv,

tavaly vettem én is egy sve111..... es gépet. Én win 7 el használom és sokkal jobb a gép, mint windows 8-al. A gyári sony-s cuccok közül aminek igazán látványos értelme volt letörölni, az a vai gate és a vaio fan control volt. ugyanis a gate törlése után sokkal gyorsabban bootolt, és fan control törlése után a venti zaja sokkal kisebb lett, optimálisabban szabályozza a ventit. Mellesleg windows 7 el az alvás és hibernálás gyorsabb ( sokkal gyorsabb az alvásból való visszatérés mint a gyári windows 8 as rapid wake up-al)ios
ééés az akksit sem ezsi meg annyira alvásban mint win8 al.

a biosba úgy tudsz belépni, ha teljesen kikapcsolt állapotban egyszer röviden megnyomod a bal felső sarokban az assist gombot.

onnan már fogod látni mi merre hány méter....

(#8066) cz.istvan


cz.istvan
tag

arra tudtok esetleg tippet adni hogyan tudnám a gyári telepitett win7et leghostolni az uj winyomra? vettem bele egy ssd-t, de nm akarok telepitgetni, lemásolnám 1 az 1be a gyári telepitést és meg lenne oldva minden bajom, legalább másolatom is lenne egy ghost fájlba, ha bármi történne.
Norton ghost 15el probálkozok, de bármelyik particiot leghostolja, kivéve a gyári windows, "c" meghajtoját. Vmi hibaüzenet kidob h ez a particio nm ghostolhato. probáltam külsőleg rákötni másik gépre ugyse sikerült.
Talán más ghost programmal sikerülthet??

(#8067) csixy válasza cz.istvan (#8066) üzenetére


csixy
addikt

1/
Ezt azért olvasd el előbb:
SSD tanulmány
, utána nézd meg az alignálást a gépeden.
2/
Mekkora az ssd és mekkora azaz állomány amit át akarsz az ssd-re pakolászni
A jelenlegi vinyódon nem csak a C: partíció van
Ha MBR partíciósámás akkor elöl van az MBR, utána egy 100megabájtos partíció , aztán a recovery partíció , aztán jön a C:\
Ha GPT partíciósémás (UEFI esetén) akkor azt nem tudom .... :(((
MBR partícióséma esetén tehát előbb a C:\ partíciót mondjuk EASEUS partíciómanagerrel meg kell annyira kissebbíteni (előre felé összezsugorítani) , hogy az egész etvasz majd mind ráférjen az SSD-re.

3/
Ezután , ha jó az alignálás (Win7 esetén elvileg jó lesz ), akkor mondjuk az SSD-t beleteszed egy USB-s házba és mondjuk egy egy UBUNTU linux live CD-ről bebootolva terminálból DD program segítségével már át tudod kopizni a vinyódat az SSD-re.
A DD-zéssel vigyázz arra , hogy honnan hova másolsz , mert a rossz irány letörli a vincseszteredet. :Y

Mindenesetre addig a vinyódat sértetlenül adatokkal együtt őrizd meg amíg meg nem győződsz arról , hogy a műtét sikerült.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8068) cz.istvan válasza csixy (#8067) üzenetére


cz.istvan
tag

köszi a segitséget. még be kell szereznem az emlitett programokat, de aztán neki is állok. amugy a sima telepitett win7 35gb, ezt kellene mjd kimentenem.
ami mimatt még fontos a kimentés, hogy a sony oldalon levő összes program feltelepitése után sem müködik egy csomo funkcio, ami a gyári win7el megy, mint pl a stamina/speed kapcsolo, a tapipad extra funkcioi, meg az fn+f* bill.-k se. a tipusa a gépemnek vpcsa4c5e.

(#8069) cz.istvan válasza csixy (#8067) üzenetére


cz.istvan
tag

o ahogy nézem easeus is simán tudja copy-zni a c particiot az ssdre. méretét 40gbra csökkentettem a particionak, igy türhető időn belül meg is csinálja

(#8070) csixy válasza cz.istvan (#8068) üzenetére


csixy
addikt

Szia!
Szerintem ne csak a C:\ partíciót másold, hanem egy az egyben az egész vinyót kellene a helyes működéshez.
A linux-live CD live módú bootolása után ha a Gparted progit indítod , akkor meg tudod nézni vele vinyókat ( általában a /dev/sda szokott lenni a gépben lévő vincseszter, de ez nem biztos,lehet sdb is , vagy akár sde) és a partíciószerkezetet, csak el ne rontsd vele a vinyódat , mert az alapvető funkciója ennek a programnak a partícinálás.
Szerintem a DD is működik alapból a live-linux CD-n.
DD
Én egy az egybe legyalultam a vinyómat és egy Win8-at és egy ubuntu linuxot telepítettem dualboottal.Most csak a gparted-képes példa kedvéért ígynéz ki a vinyóm:

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8071) csixy válasza cz.istvan (#8069) üzenetére


csixy
addikt

Nem tudom, hogy mire mész az easeusos másolással, majd meglátod, lehet , hogy a boottal gond lesz, meg úgy elvész a recovery partíciód.
Mindenesetre a dd-vel való vinyó másolás valahogy így nézne ki:
dd if=/dev/sdx of=/dev/sdy bs=4096
ahol x-et és y-t értelemszerűen a megfelelő karakterekkel le kell cserélni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8072) lada22


lada22
csendes tag

Sziasztok! Erre valakinek valami tipp?: http://m.prohardver.hu/tema/sony_vaio/hsz_8037-8037.html

(#8073) cz.istvan válasza csixy (#8071) üzenetére


cz.istvan
tag

yess, köszi a tippeket. easeus a király :-D rákötöttem a két winyot usbn a másik gépre, egy ora alatt leclonozta a teljes c-t a recoveryvel együtt. már csak a visszaállitási particiot kell törölnöm, és az se foglalja feleslegesen a helyet a pici 120as ssd-n

(#8074) csixy válasza cz.istvan (#8073) üzenetére


csixy
addikt

Lehet , hogy majd erre szükséged lesz.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8075) Flam válasza lada22 (#8072) üzenetére


Flam
aktív tag

szerviz. hátha ott fel tudják támasztani valami másik LCD panellel a winfosod.

(#8076) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!

Van egy 3 hónapos Sony Vaio SVE111... típusú netbook E-450-es CPU-val stb. Egyrészt rohadtul pörög -gyári- Win8 alatt sima mezei böngészésnél, szövegszerkesztésnél is.
De mégsem ez a legidegesítőbb tulajdonsága, hanem a Wifi. Ha a hálózat 3-as jelerősség (5-ből), vagy az alatt van, akkor már nem tudja beölteni a lapokat. Csatlakozni ugyan tud, de nem tud kimenni netre, minden oldalbetöltés timeout-ol. Ha a jel 5-ösön van, akkor gond nélkül ki tud menni a világhálóra. Egy Atheros AR9485WB Wifi adapter van benne és mint említettem Win8 fut a gépen. Próbáltam frissíteni a drivert, de legújabb van fent. Leszedtem, felraktam a drivert, akkor sem történt semmi.
Tudnátok ebben segíteni? Nagyon idegesítő a probléma és a használatot is megkeseríti.

Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8077) imiapek


imiapek
csendes tag

Sziasztok!

Van itthon egy vgn-nr180 elhanyagolt állapotban, gondoltam feltámasztom egy új cpu-val, ssd-vel...

Gyári cpu: t5250 chipset: gm965 . T5750-ben gondolkozom, de mi lehet a max, amit elbír a legfrisebb bios-al?

Esetleg valakinek eu billentyűje elfekvőben?

(#8078) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy új winchestert, telepítettem rá új rendszert, meg drivereket, de az eszközkelőben mégis vannak sárga háromszögeim. Itt egy kép róla. Ugye írja azt a digitális aláírásos problémáját, az ellen mit tudok tenni? Meg az egyéb eszközöknél mi lehet ami hiányzik neki?

Másik problémám a Windows Defenderrel van. Nem tudom bekapcsolni, mert csak tölt tölt, de semmi nem történik.

Ötleteiteket, segítségeiteket köszönöm előre is!

(#8079) csixy válasza acsati (#8078) üzenetére


csixy
addikt

Frissítéseket tölti le?
Próbáld meg a swap file méretét növelni, mondjuk beállítasz fix méretet neki 2 , vagy 3 gigabájtot , előfordulhat , hogy akkor megoldódik a problémád.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8080) acsati válasza csixy (#8079) üzenetére


acsati
aktív tag

Valóban, ahogy nézem a frissítéseket sem tölti. Azt írja, hogy nem tud keresni frissítéseket, mert a szolgáltatás jelenleg nem fut. Mi lehet a bibi?
A swap fájl az a lapozófájl? Mert ott majdnem 5 gb van neki automatikusan.

(#8081) csixy


csixy
addikt

5gia? az nagyon sok.
Mennyi ram van abban a gépben? Nekem automatikusan 600megát foglalt a 2giga ramhoz. A 600 megát átírtam fixen 3072 megára , majd ujraindítottam és utána meggyógyult a frissítés is , meg a defender újítás is.
Aktiválva van?
Win8?
Media center is van hozzá? az be van aktiválva? Eseteleg azt is próbáld meg elindítani, mert lehet , hogy ezután fog meggyógyulni.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8082) acsati válasza csixy (#8081) üzenetére


acsati
aktív tag

4 GB ram van a gépben. Win 7 van, aktiválva is van, eredeti termékkulccsal, próbáltam a Windows Media Center indítás után sem jó se a frissítés, se a defender.
Amúgy ott a beállításoknál ez áll: Lapozófájlok teljes mérete az összes meghajtón: Min. megengedett 16 MB, Ajánlott 5925 MB, Jelenleg lefoglalt 3950 MB.
Ha egyénit akarok beállítani, ugye két értéket kér.

(#8083) csixy válasza acsati (#8082) üzenetére


csixy
addikt

Nem ! A két értéket írd be egyforma értékre és úgy fogadtasd el vele (alkalmaz ) !
Utána majd ujra kell indítani.
Ezután menj a frissítésbe és próbáld meg egyenként engedélyezni a frissítéseket, elsőként a valiiddation to.olt , ha van olyan és ha le]]]gális , vagy ha "kurblis " a so[[[ft@@@vered. Ha ez nem nyert , akkor elsőként az ártó softverek eltávolítása című ujítást próbáld letölteni.

Ha leggallis, akkor a frissítésnek működnie kell végül.

Ha nem eszi sehogy, akkor nézz utána a hibakódnak a neten.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8084) Veron válasza Veron (#8076) üzenetére


Veron
őstag

Valaki erre? Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8085) Flam válasza Veron (#8084) üzenetére


Flam
aktív tag

Hívd fel a supportot.

(#8086) acsati válasza csixy (#8083) üzenetére


acsati
aktív tag

Hát nem akar sehogy sem jó lenni :F Már nyomtam telepítő lemezről egy javítást, de a végén kiírta, hogy nem sikerült, ezért visszaállította a régi rendszert... Nem tudom mi tévő legyek, nem akarok emiatt új rendszert telepíteni.

(#8087) csixy válasza acsati (#8086) üzenetére


csixy
addikt

A win8-nak (gondolom, hogy ez van neked , mert említetted a Defendert) van egy olyan funkciója, hogy fel tudja ujítani magát gyári szűz állapotra. Lépj be az adminisztrátor (rendszergazda) fiókba ! Told az egered a jobb alsó , vagy felső sarokba és a megjelenő menűben addig bóklássz amíg meg nem találod ezt a lehetőséget. Hátha meggyógyítja magát. Többet most nem tudok segíteni , mert itt most a melóban nincs WIN8-as gép.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8088) acsati válasza csixy (#8087) üzenetére


acsati
aktív tag

Nem, Win 7-ről van szó, de említettem már korábban is. Win 8-at nem merek rakni :D Meg nem is tetszik, meg ehhez van kulcsom :)

(#8089) csixy


csixy
addikt

akkor nem tudom

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8090) cz.istvan válasza krokosztil (#8065) üzenetére


cz.istvan
tag

Többen irtátok h letöröltétek a vaio fan control programot, tényleg halkabb lett utána gép??? gondoltam rá h én is letörlöm, de a gyári oldalon nincs fent ez a program, tehát ha törlöm nem fogom tudni csak ugy visszatelepiteni.

meg van még egy kérdésem, hátha tudjátok. ha töltőn van a gép akkr folyamatosan világit a bill, sötétbe egy idő után zavaro, ha olvasnák és nm kapcsol ki, deeee ha akksirol megy akkr szépen pár mp után elsőtétedik.
Tudjátok esetleg melyik program vezérli??

-időközbe meg is lett: vaio control centerbe állitható

[ Szerkesztve ]

(#8091) krokosztil válasza cz.istvan (#8090) üzenetére


krokosztil
csendes tag

szia,

én wn7 és win8 alatt is határozottan jobb venti szabályozást tapasztaltam az én vaiomnál... persze nekem apu-s van ( amit egyébként sose veszek mert hülyén melegszik:D) ha inteles a géped akkor nem tudom hogy ugyaúgy járnál-e mint én. nekem valszínű azért jobb így mert az apu-ba alapból be van építve a szabályozás és a fan control csak túl biztosítja az egész rendszert.... kvázi pörgeti a ventit, ész nélkül:D

üdv krokosztil

(#8092) cz.istvan válasza krokosztil (#8091) üzenetére


cz.istvan
tag

nekem sa szériás van i5el, de ha még bekapcsolom hozzá a 6630as atit akkr az asszony kimenekül a szobábol :-D. még a földszinten is hallani ha játék fut a gépen, azért ez kéész. igaz amiota ssd van benne, kicsit türhetőbb.
Ha meglenne a fan control szoftvere, simán le is törölném, azt legfeljebb visszarakom, de igy még merágom, mindenesetre köszi a választ!

(#8093) roPHka


roPHka
senior tag

Sziasztok.

Lehet nem pont ez a legmegfelelőbb topik a kérdésemre, de perpillanat tanácstalan vagyok egy -talán egyszerűnek tűnő- dologban.
Adott egy Sony Vaio subnoti, tavaly októberi vásárlású, előtelepített jogtiszta Win7-el (sajna).
Win7 login rész 10 bekapcsolásnál 8 alkalommal nem jelenik meg. Win7 betölt, egérkurzor előjön, de fekete marad a képernyő, majd egy kb 5 perc múlva úgymond elszundizik a gép, aztán ha megmozdítom az egeret értelemszerűen a kis egérmutató megint megjelenik de a login részt nem tölti már be. Ilyenkor kikapcs és újra bekapcs addig amíg be nem jön rendesen a log in ablak, ha bejön, ismétlem 10 alkalomból kb 2x, akkor windowsba természetesen be lehet lépni és teljesen jól lehet használni a gépet, nincs baja.
Visszaküldtem gariba, ők is visszadobták teszt okéval, meg arra hivatkozva hogy windows jelszó nélkül nem tudtak mit kezdeni vele.
Igazából nem tudom hogy ez csak szoftveres hiba-e vagy sem, én a windowsra gyanakszom hogy egy kalap szar az egész úgy ahogy van, mert mióta megvásárolta párom azóta csinálja ezt a gép, pedig mindig teljesen szabályszerűen volt leállítva a noti, illetve driverek is fent vannak rajta rendesen, továbbá alig van rajta szoftver, tehát túl sok hulladék sincs rajta hogy esetlegesen bármi bekavarjon, de persze előfordulhat.
HDD HD Sentinel szerint rendben, memóriadiag teljesen jól lefut, ezekkel sincs gond.
Ha nem tölti be a windowst van hogy az operációs rendszer javítását kérjük, de volt már hogy lefutott egymás után ötször és ugyanazt csinálja ezek után is a rendszer betöltésekor.
A kérdés az, csak mert azt mondták garinál, hogy ha letúrom a windowst és felteszek egy másikat akkor a garancia érvényét veszti. Azt a Windowst kellene újra tenni ami elvileg megvan valamelyik partición, de mocskos módon sehol sem találom. Esetleg van valamilyen speckó billentyűkombináció amivel boot-olás közben előtudom hozni azt a funkciót, hogy újratelepítsem a windowst?

Esetleg valakinek valami ötlet, hogy milyen hiba lehet? Továbbá ezekszerint ha felteszek egy bármilyen oldalról leszedett Windowst és beregisztrálom a gép alján lévő regisztrációs kóddal, a garancia érvényét veszíti? Mi a szar ez a hülyeség? Garancia amúgy sem szoftverre vonatkozik hanem hardverre, de ezekszerint csak úgy érvényes ha az előtelepített oprendszer rajta van a gépen?

(#8094) hito válasza roPHka (#8093) üzenetére


hito
nagyúr

"azt mondták garinál, hogy ha letúrom a windowst és felteszek egy másikat akkor a garancia érvényét veszti."

Szerintem ez egy baromság. Olyan OS-t teszel fel amilyet akarsz, ezt nem szabhatja meg a gyártó. Akkor ha teszel rá egy ubuntut ugrik a gari? Menjenek már...

Nyugodtan tegyél fel bárhonnan egy gépnek megfelelő windows verziót, driverezd fel és nézd meg, hogy csinálja-e a hőbörgést úgy is.
Egyébként nem lehet valami energia gazdálkodási beállítás? Mi a pontos típus?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8095) roPHka válasza hito (#8094) üzenetére


roPHka
senior tag

Az energiagazdálkodási beállításokat nem néztem...
Pontos típusa sve1111m1ep

(#8096) hito válasza roPHka (#8095) üzenetére


hito
nagyúr

BIOS-ban is érdemes megnézni ezeket a beállításokat. Tud érdekes dolgokat művelni emiatt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8097) roPHka válasza hito (#8096) üzenetére


roPHka
senior tag

Hát ebben a biosban aztán nem sok mindent lehet állítani a dátumon és órán kívül :D

(#8098) hito válasza roPHka (#8097) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor azt próbáld meg, hátha :DDD Viccet félretéve, ezen kívül (mármint energia gazdálkodás és BIOS beállítások, amik nincsenek) nincs más ötletem, mint egy sima win7-et ráhúzni és feldriverezni. Még esetleg a windows 7 topicban dobd fel a labdát, ott elég sok az okos és hamar jön válasz. Az eredeti kérdés copy-paste oda.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8099) applause válasza roPHka (#8093) üzenetére


applause
aktív tag

Kikapcsolt állapotban, az ASSIST gombbal lehet ujratelepíteni.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#8100) hito


hito
nagyúr

Na két napja vettem egy rohangálós kis Vaio-t. Eredetileg egy Z11-et néztem ki 256GB SSD-vel, i5-tel, GT 330M-mel 180eFt-ért, de nem volt túl szép állapotban, úgyhogy otthagytam.

Helyette vettem egy kis 11.1-es TZ37-et. Egész jól felszerelt. U7600 (Core 2 Duo) van benne, ujjlenyomatolvasó, meg valami 3G modem is. A rettenet 1.8-as Toshiba merevlemez helyére vettem bele egy 64GB-os SSD-t, úgyhogy így már elég pörgős.

Ráadásul karcmentes, olyan mint az új és még eredeti Vao bőrtokot is kaptam hozzá. Akksi 100%-os, elmegy 5-7órát, és az egész gép 1.19kg beépített DVD íróval :C

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.