Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9601) SeniorTilla válasza thotzoltan (#9599) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ne hallgass rá, butaságot írt, ki is töröltette az utána belőle kiböffent gyönyörű hozzászólásokat :C

Aki már látott win8-as notebookot az tudja, hogy nincs a kulcs kinyomtatva sehol. Egy sima win8 matrica van, és kész. Segédprogrammal lehet kiolvasni a kulcsot. Pl EZEKKEL a programokkal.

A BIOS-ban van tárolva, de ezt nem látod, nem a menü része :)

Esetleg próbáld meg rábízni olyanra az installt, aki jártasabb benne.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9602) thotzoltan válasza SeniorTilla (#9590) üzenetére


thotzoltan
tag

Feltettem az eredeti op renszert:Win8.0...kinyertem a BIOS-ból a kódot,ami utolag is lehetséges(Windows OEM product key..neosmart.net)
..gyakorlatilag szűz HDD-re is fel lehet telepíteni a jogtiszta ,aktiválható Windowst..:)
most már csak a Sony Vaio 152c29m 64 bites drivereit keresgélném,de még nem van meg! :(
valaki tudja,hol találok? Már órák óta a Google elött ülök,de nincs szerencsém,vagy vak vagyok?:(

Gondolom mindenki kezdte valahol,ennyit a jártasságról...anno az WP-t egyszer egész éjjel telepítettem,mire olyan lett,hogy nekem is tetszen,reggelre,ha álmomból is keltettek fel,ment..
nem vagyok egy számítógép guru,de eddig mindent sikerült kisebb nagyobb döccenőkkel negoldani..tudod az én korosztályom még nem laptoppal a hóna alatt született! Nekünka ZX spectrum,Comodor is nagy szám volt..

[ Szerkesztve ]

(#9603) SeniorTilla válasza thotzoltan (#9602) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez nem a gép hivatalos típusszáma. Keress rajta olyat, ami ITT megtalálható, és meglesz hozzá a driver is.

Pl ilyen egy rendes típusszám: SVF1521H1EW

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9604) thotzoltan válasza SeniorTilla (#9603) üzenetére


thotzoltan
tag

svf1521a1ew..ASSISt gomba csalta elő,de mindenhol az van,amit az elöbb írtam...c29m..miért?
akkor most keresgélek..köszönöm! :C

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9605) thotzoltan válasza #56995328 (#9596) üzenetére


thotzoltan
tag

sikerült?
Nem mindegy,hogy milyen program van az USB-én,amivel a bootot csinálod...BOOT
nekem is 3-4 programot végig kellettt próbálnom,mire felment..:P

[ Szerkesztve ]

(#9606) zandrs


zandrs
csendes tag

Sziasztok!
van egy VPCF11M1E Vaio-m
nagyon szeretem, csak az utóbbi időben igen belassult
kérdés: a 4g memóriát hogyan a legolcsóbb üzembiztosan bővíteni 8ra? vagy a win 10 megoldás lehet e erre a problémára?
(vagy csak simán gyaluljak le mindent s újra jó lesz)? :)
köszönöm ha írtok, s van tapasztalatotok!

(#9607) zandrs válasza SeniorTilla (#9601) üzenetére


zandrs
csendes tag

köszi az infót, akkor ezzel még várunk :)

(#9608) littlemamba válasza zandrs (#9606) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Memória bővítésnél - legjobb tudomásom szerint - nem kell feltétlenül újrahúzás. Meg kell nézni, hogy hány memóriahely van a gépedben és ami benne van az milyen fajta. Ha két helyen van 2-2 GB akkor legolcsóbban 6GB-re tudsz bővíteni, ha veszel egy ugyanolyan típusú 4 GB-t mint, amilyenek most vannak benne. Így lenne benne 4+2 GB.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9609) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Sógornőm kapott ajándékba egy használt Sony laptopot.
64 bit-es WIN8 Pro van rajta.
Arra kért, hogy frissítsem fel az op.rendszert, mert nagyon lassú.
Arra rájöttem, hogy az "Assist" gomb megnyomására előjön egy menü.
Ezen a menün belül hogyan kell azt megcsinálni, hogy az állítólagos rejtett állományból visszaállítsam alaphelyzetbe a WIN8.1-et?

(#9610) SeniorTilla válasza GEPESZ66 (#9609) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Menj be a karbantartásba, és ott a gyári állapotra visszaállítás. Ha magyar a menü akkor egyszerű, ha külföldi szólj, és megnézem lépésről-lépésre. A géptípusra és recovery-re rákeresve szerintem a neten is megtalálod.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9611) GEPESZ66 válasza SeniorTilla (#9610) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszi!
Magyar nyelvű.
Nem tudtam tovább nézegetni, mert a sógornőm elfelejtette elhozni a laptnp kábelét, s az akkunak meg már alacsony volt a töltöttségi szintje.
Majd hétvégén csinálom, ha megjön a kábel.

(#9612) Themes


Themes
aktív tag

Sziasztok. Újra raktam a win 7 et és nem akar valamiért az fn fényerő bill működni, illetve a hang pl működik de nem jelzi a képernyőn. Valami ötlet esetleg?

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#9613) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Ide került hozzám javításra egy Sony Vaio SVF1521A6EW.
Sajnos a billentyűzetből hiányzik egy pici kis műanyag alkatrész. És ez miatt nem lehet visszarakni egy betűt.,
Természetesen nem ingyen gondoltam, de ez miatt meg nem akartunk egy komplett billentyűt megvenni. Akinek van esetleg bontásban az szánjon már meg egy privivel, és megegyezünk rá.
Így néz ki a hiányzó alkatrész:

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#9614) madstunt


madstunt
addikt

Sziasztok
Sony Vaio VGN STD 1 és 2 tollat még mindig keresek :)
Van itt amúgy Duo 11 vagy 13 user ?

(#9615) spici


spici
tag

Üdv!
Van egy Sony Vaio VPC-F24M1E típusú laptopom és ki szeretném cserélni a wifi adapterét egy erősebb intelre ami már tudja a dual band technológiát, tapasztalataitok szerint ebbe cserélhető és befogadja-e az új hálózati kártyát?
Mert tudtommal több gyártó sem engedélyez az általa nem engedélyezett wifi adaptereket.
Erről lenne szó:

Intel 7260

Másik téma:
Hogyan tudom előhozni az ADVANCED BIOS beállításokat? Egyáltalán lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#9616) applause


applause
aktív tag

Raktam a gépbe a DVD helyére egy optibay-t SSD-vel. Hogy kell, vagy mit kell állítani a bios-on, hogy felismerje az SSD-t. A biosban nem látszik, az W10 azonban látja és kezeli is. Bootolni szeretnék róla, de amíg a bios nem látja addig nem lehetséges.
Mondjon valaki okosságot.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#9617) SeniorTilla válasza applause (#9616) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tedd be a HDD helyére, és a HDD-t tedd ki az optibay-be.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9618) Plas


Plas
csendes tag

Helló!
Érdeklődnék hogy egy ilyen: http://www.ijtdirect.co.uk/product_detail/13642/Sony-Vaio-SVE1511A1EW-15-5-Laptop-INTEL-PENTIUM-B970-2-30GHz-4GB-500GB-HDD-Win-7HP-White/
Mennyit érhet használtan? Német billentyűs, matricázott, refurbished. Minimális kopás van rajta. Akksija jó állapotú.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#9619) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

Windows 10-re való frissítés után nem működik a touch padom. VPCEB2Z1E

Valaki tudna rá megoldást?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#9620) applause válasza SeniorTilla (#9617) üzenetére


applause
aktív tag

Megcsináltam azt is, de a bios nem látja az eszközt. A w10 látja az eszközöket, aa bios nem, ígyy bootolni semk tudok.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#9621) applause válasza h1ght3chzor (#9619) üzenetére


applause
aktív tag

Drivert kellene megnézni, hátha nem rakta fel, vagy rosszat.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#9622) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

SVF152A29M típusról tud valaki egy specifikációt írni?

Köszönöm.

(#9623) h1ght3chzor válasza applause (#9621) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Kézzel is rásegítettem neki, de meg se nyikkan. :S

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#9624) morgulfz


morgulfz
tag

Sziasztok. Az asszonynak van egy Vaio SVE1111.... csajos netbookja. 1 hónapja használhatatlanul belassult. Nem garanciás de a szervízben azt mondták fizikailag semmi baja a gépnek. Próbáljak meg memóriát növelni benne és cseréljünk ssd re de ebben nem tudnak segíteni mivel már nem olyan az alkatrész háttér. Ebben lenne segítségre szükségem elsőre.
Másodiknak: ma már be sem jön a windows. Tudtok nekem valakit ajánlani aki értelmet verne ebbe a gépbe, hogy használható legyen? Elégge sürgős lenne. Előre is köszi

(#9625) SeniorTilla válasza morgulfz (#9624) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem első körben egy jó vírusirtás kellene nektek, a hardvert ráér később megbolygatni. Vagy egy teljes reinstall, recovery-ből meg lehet csinálni, ASSIST gombbal kell indítani a gépet.

Azt nem értem, a szervizben miért nem mondták ezt nektek...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9626) SeniorTilla válasza h1ght3chzor (#9623) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Touchpadhoz nem kell driver, alapból szokott menni. Ha van az eszközkezelőben ilyen eszköz, töröld és indítsd újra a gépet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9627) morgulfz válasza SeniorTilla (#9625) üzenetére


morgulfz
tag

A szervízben annyit mondtak, hogy próbáljak keresni olyan szakit aki a háttérben futó felesleges vackokat letiltja. Azáltal gyorsabb lehet a gép. De ha bekapcsolás után a VAIO feliratot követően nem történik semmi, akkor kit tudok vele csinálni?
A reinstallal eddig nem sok javulást értünk el.

[ Szerkesztve ]

(#9628) h1ght3chzor válasza SeniorTilla (#9626) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Letöröltem még a driverét is, aztán nem működött, és nem is jól ismerte fel, setup exe-t lefuttattam, most már vaio cuccnak jelöli, de nem is reagál semmire. :S

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#9629) SeniorTilla válasza morgulfz (#9627) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem vidd el másik szervizbe, ezek nem értenek hozzá.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9630) morgulfz


morgulfz
tag

Egyik gombra sem reagál olyat, hogy bármi érdemleges történjen. Tudsz ajánlani szervízt Budapesten? Vagy olyat aki esetleg fusiban megcsinálja. Úgy sem garanciás már.

(#9631) SeniorTilla válasza morgulfz (#9630) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sajnos nem

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9632) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok!

van egy 3 éves Sony Vaio SVT13 ultrabookom. Tegnap friss Win7 került rá (jogtiszta Home, van kulcsom).
Volt egy 32es pendrive-on visszaállítóm, de már nincs. Hogy tudok ilyet újra készíteni a még friss rendszerről?

Köszönöm!

I humbly and respectfully decline™

(#9633) SeniorTilla válasza Magnum_ (#9632) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A gyárit csak úgy tudod, ha még a gyári rendszer van rajta, vagy egy másik gépről megcsinálva. Ha szűz a windows, akkor csináj simán egy rendszermentést.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9634) Magnum_ válasza SeniorTilla (#9633) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszonom! Gyari win igen, es -elmeleteileg- megoldottam

I humbly and respectfully decline™

(#9635) #33846528


#33846528
törölt tag

Sziasztok!

Van egy VGN-FW 51JF típúsú gépem gyárilah windows 7-tel és szeretném megfelelően újratelepíteni rendes clean installként. Mi enneke a megfelelő menete? Milyen adatokat fog kérni tőlem a windows? Nem emlékszem, hogy akptam volna hozzá DVD-t, ennek hiányában mi a teendő?

Köszi előre is!

(#9636) movax válasza #33846528 (#9635) üzenetére


movax
őstag

Semmit nem fog kérni a Windows, ha gyárilag rajta volt a gépen. Feltéve, ha factory resetet csinálsz.

[ Szerkesztve ]

(#9637) littlemamba válasza movax (#9636) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Azért egy recovery disces mentés nem ártana neki előtte...

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9638) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek van egy SVE111 típusú netbookja, és néhány billentyű (jellemzően a jobb oldalon) nem működik. Elvileg nem dőlt bele semmi, én nem hinném hogy szoftveres baj lenne, inkább hardveres. Más is találkozott már ilyennel? Tudtok ajánlani valamilyen forrást, ahonnan beszerezhető lenne egy teljes billentyűzet (ebay-en néztem, ott német/angol van 10.000 körül, illetve magyar 20.000 körül). A másik probléma egy esztétikai baj, le lett ejtve a gép és a jobb zsanérnál kitört egy darab a felső burkolatból, ahol az állapotjelző ledek vannak. Szintén keresnék ilyen burkolat elemet, neten csak alsót találtam, elvétve láttam bontott felső elemet, de a színe nem passzolt.

Köszi minden tanácsot.

(#9639) pepetech


pepetech
őstag

Sziasztok! Érdeklődés szempontjából érdekelne , hogy egy sony vaio tap 11 / i7, 500gb ssd, 4gb ram, hd4400 vga milyen áron mozoghat használt piacon? Gyári win 8.1 probrajta billentyűzettel, tollal, tokkal. Illetve a töltőjéhez tartozik egy wirelles router is.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#9640) madstunt válasza pepetech (#9639) üzenetére


madstunt
addikt

ha esetleg külön túl akarsz adni a tollon, szólj :)

(#9641) pepetech válasza madstunt (#9640) üzenetére


pepetech
őstag

Külön nem akarok mert szoktam használni ágyba fekve jó szolgálatott tesz nekem :).

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#9642) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam egy SVF1521H1EW típusszámú gépet, az első tulaj a Windows 8-at lecseréltette Win 7-re,mert nem tetszett neki az új felület.Kérdésem az, hogy hogyan tudhatom meg, hogy rejtett partíción esetleg még fenn van-e az eredeti Win 8?
Szeretném helyre állítani a Windows 8-at.

(#9643) SeniorTilla válasza Eliot Anders (#9642) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ASSIST gombbal indítsd és kiderül

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9644) Eliot Anders válasza SeniorTilla (#9643) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Sajnos nincs. Már örültem mikor láttam a menüt de a Win 7 indul azzal is.

(#9645) SeniorTilla válasza Eliot Anders (#9644) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Minden sony gépen van assist gomb :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9646) Eliot Anders válasza SeniorTilla (#9645) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Annyira hülye nem vagyok a témához. :DDD Win 8 nincs rajta ;)

(#9647) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!

Van egy Vaio VGN Z21XN típusú gépem.
Szeretnék tőle megválni, szerintetek mennyit lehet érte kérni?

(#9648) gabip222


gabip222
csendes tag

Helló!
Van egy sony vaio laptop
típusa: VPCEB2Z1E/BQ
Intel Core i5-430M 2,26 GHz
ATI Mobility Radeon HD 5650
15,5" / 1366 x 768
4GB memória
500GB HDD
Blu-ray Disc kombinált meghajtó

Minden különösebb előjel nélkül az esti
kikapcsolás után reggel nem indult be .
A power gomb megnyomása után a led
világit a vinyó felpörög de a képernyön
nem indul semmi (külső monitorra kötve
sincs kép)
Kérdés: Mi lehet a hiba ?

gabip222

(#9649) littlemamba válasza gabip222 (#9648) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Pl.: meghalhatott a videókártya vagy valami elfröccsent az alaplapon...

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9650) gabip222 válasza littlemamba (#9649) üzenetére


gabip222
csendes tag

Ezek szerint "Reball"vagy "reflow" megoldhatja a problémát?
Melyiket céget ajánlanád? Az F27-re gondoltam ???Gondolom ott ki tudják mérni
mi a hiba? Egy bevizsgálást megér!
Ha mégis alaplap mennyit érhet vinyó nélkül?

gabip222

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.