Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9551) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Idekerült hozzám egy Sony Vaio netbook SVE1111M1EP

Gyári állapotra visszaállítottam szépen, de a win7 frissítések letöltése közben beszólt a win, hogy lemezproblémát észlelt, azonnal mentsem az adatokat. Leállítottam a frissítést és telepítettem a HDS progit, ami szintén azt mondta, hogy azonnali meghibásodás várható, kondíció 0%-on volt. Ekkor lekapcsoltam gyorsban a gépet, remélem kibírja majd klónozásig

Hogyan megy ezeknél a gépeknél a háttértár cseréje? Láttam, hogy van egy 16...17 GB-os recovery partíció. Elegendő azt átklónozni majd az újra? Bármilyen winyó/SSD megfelelő lehet pótolni az eredetit?

Köszi a helpet előre is :R

read-only mode on the forum

(#9552) Plas


Plas
csendes tag

Sziasztok!

Van egy SVE1511a1ew típusú gépem. A kérdésem az lenne hogy szeretném bővíteni a memóriáját és milyen fajta ram kell bele? Jelenleg egy 4 gigás kingston ram van benne. És ebbe a gépbe lehet videokarit bővíteni?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#9553) SeniorTilla válasza Plas (#9552) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A memóriát célszerű ugyanolyannal bővíteni, mint ami benne van. A VGA nem cserélhető.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9554) Plas válasza SeniorTilla (#9553) üzenetére


Plas
csendes tag

Értem köszönöm a válaszod.

(#9555) T72Sergio


T72Sergio
újonc

Sziasztok,
Újonc vagyok, egy VPCEH1E1E gépről lenne szó, billentyű problémám van, de nem a szokásos.
Nálam épp fordítva vannak a dolgok, a funkció billentyűk működnek, csak az összes többi nem.
Úgy indult, hogy a fényerő funkció gombok nem működtek, csináltam egy rendszer visszaállítást, és működtek.
Következő bekapcsoláskor már a teljes billentyűzet nem működött, csak a funkció billentyűk.
Eszközkezelőben azt írja, hogy az eszköz megfelelően működik...
Próbáltam eszközkezelőből saját eredeti billentyű driver újra telepítéssel, de újra indítás után ugyanaz.
Próbáltam a billentyűzet eltávolítás és újraindítást, erre hiba képernyővel indított, hogy a Windows nem tud rendesen betölteni, persze a hibát nem találta meg.
Próbáltam a VAIO driver visszaállítással, de nem tudtam pontosan hogy melyik driver az...
Valami ötletet szeretnék...
Valahogy újraindult a gép, most a VAIO driverek közül kellene az amelyik a billentyűzetet vezérli, melyik az a sok közül?

Egyéb ötlet?

Előre is köszi!

(#9556) SeniorTilla válasza T72Sergio (#9555) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A billentyűzethez nem kell drivert installálnod, alapból működik minden gépen. Ha bootoláskor megy, pl. be tudsz lépni a biosba, akkor a billed jó.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9557) applause


applause
aktív tag

A Sony VAIO személyi számítógépek vonatkozásában folyamatban van a Windows 10-re való frissítést lehetővé tevő eljárás kidolgozása – a szükséges illesztőprogramok és szoftverek készítésével együtt* – a 2012 októbere után megjelent kompatibilis modellekhez (amelyek előtelepített Windows 8 vagy Windows 8.1 operációs rendszerrel kerültek forgalomba). Kérjük, vegye figyelembe, hogy a Sony jelenleg nem tervez sem frissítési eljárást, sem illesztőprogramokat és segédprogramokat biztosítani a régebbi modellekhez, amelyek Windows 7 rendszerrel vagy a Windows régebbi verzióival kerültek forgalomba.

Szóval az alig kicsivel több mint kétéves gépek levannnak ....

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#9558) szabonagyur válasza applause (#9557) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ebben mi lep meg? Más gyártó sem frissíti jobban...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9559) SeniorTilla válasza applause (#9557) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én személy szerint win7-est használok, és nem is akarok átállni 8-ra vagy 10-re. Semmiben sem jobbak, csak olyan funkciókkal bővültek, amire semmi szükségem nincs :) úgyhogy jók ezek a driverek így, ahogy vannak.

Egyébként a 10-es update a régi rendszer alól megy, nem szűz telepítés. A legtöbb dolog működni fog vele, ha nem az összes.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9560) T72Sergio válasza SeniorTilla (#9556) üzenetére


T72Sergio
újonc

Köszi!

Közben angol fórumban találtam megoldást, hátha vkinek hasznos lesz:
1. kikapcs
2. akksi ki
3. táp kábel ki
4. 30 sec folyamatosan nyomni a bekapcs gombot
5. ez után bekapcs, és elvileg tádám, minden okés!

Nekem bejött! :DD

(#9561) SeniorTilla válasza T72Sergio (#9560) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tehát hard reset, ha jól értem :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9562) Lacess


Lacess
tag

Sziasztok!

Barátnőm Sony Vaio SVE14A2M1E gépével lenne két kissebb gondja.

Az egyik, hogy a gép akksija több nap állás után 0%-ra merül. A Vaio Care szerint az akksi állapota kiváló, bár új korában 6órát is elment, mostanság olyan 3,5-4órát. A kezdetektől be van kapcsolva a maximum 80%-ig történő töltés. De mint írtam a legfőbb gond az hogy hosszabb állás után lemerül csontra.

A második pedig a merevelemez idle-ben történő furcsa "kattogása". Lefuttattam a Vaio hardverdiagnosztikát a merevlemezre de minden teszt OK.

A gépen 8.1 van minden Vaio szoftver telepítve, nincsenek letilva vagy kikapcsolva a gyári szofverek vagy szolgáltatásaik.

A segítő válaszokat előre is köszönjük!

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#9563) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Vissza szeretném állítani a gépem eredeti állapotba. Recovery partíció már törölve lett, de a 4 DVD megvan.
Beteszem a gépbe, majd bejön a Recovery center, ahol kiválasztom hogy Restore C: drive.

Majd ez az üzenet fogad.

Mi a teendő ilyenkor? :F

(#9564) applause


applause
aktív tag

A windows 10-es frissítésről van-e már valakinek tapasztalata, nekem a Microsoft azt írja, hogy vizsgálják a gépet és értesítenek mikor telepíthetem.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#9565) Flam válasza applause (#9564) üzenetére


Flam
aktív tag

EB2Z1E/BQ win7re felraktam, nem volt időm nézegetni, de egyelőre tökéletesen működik.

(#9566) Steven


Steven
addikt

Felraktam a win 10 et egy bajom van hogy nincs rá vaio control ahol a fant (ventilátort)lehet vezérelni , ha rá akarom tenni a 8.1 et azt írja újabb verzió telepítve én viszont nem találom ... bármi ötlet?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9567) Steven válasza applause (#9564) üzenetére


Steven
addikt

igen , ha két vga-s a laptop akkor szopó nálam kb 4. jérte ment fel mire rá jöttem , hogy le kell tiltani .2 vga-t biosba mert nincs rá értelmes driver.

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9568) Flam válasza Steven (#9566) üzenetére


Flam
aktív tag

Vaio hivatalos kozlemeny ha jol tudom jelenleg meg az h varjunk a frissitessel...

Most sikerult leulni a gephez azota h fent van a w10.
Fn+hangero gombok/nemitas mukodik, a fenyero gombokra leveszi 25%ra barmit nyomok, viszont az akku ikonon harom kattintassal vissza lehet allitani stb engem ez nem zavar nem szoktam allitgatni amugy sem. Torrenteztem csak, mast meg nem probaltam. Amugy nekem gyorsabbnak tunik mint a win7.

(#9569) applause válasza Steven (#9567) üzenetére


applause
aktív tag

Akkor még várok, enyém is 2 vga-s. 8.1 alatt is szivtam vele, sohasem lett tökéletes.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#9570) Steven válasza applause (#9569) üzenetére


Steven
addikt

Hát a szomorú az , hogy most én egy vga val használom , de ahhoz is beta driver van, az is MS es mert az intel honlapján jelenleg NINCS driver . Nem akarom bántani az intelt de bekaphatják annyi pénzük van mint senki másnak és nem képesek egy drivert meg írni 10 re, bezzeg AMD nek már aznap volt drivere.... érdekes.

Ezt figyu :DD
#9568) Flam :
Attól még , hogy a sony nem ajánlja aki ért hozzá fel tudja rakni mivel, mindenki egy helyről rendel ... csak meg kell találni a gyártók drivereit. Mindenhez van driver kivéve a vga az is az intel hibája.

Vaio control meg fent van állítólag mert a w8.1 es drivere mikor telepítem azt írja már fent van újabb, magyarul updaten leszedte. Van ventilátor vezérlés benne csak a hangosra van állítva, épp, hogy kap terhelést már egyből megy maxra a fordulat. Azért kerestem ,hogy közepesre levegyem ,de sehol nem találom:).

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9571) TaliGa válasza Flam (#9568) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Szia!
Ugyanolyan notink van, és én is felpattintottam a 10-et, nálam is minden havaj, kivéve, hogy a youtube videóknak csak chrome-ban van képe, minden máshol csak hang. Illetve a média-lejátszás nem megy, bsplayerrel se. Valszeg az ATI Mobility driver a ludas, mert előtte a sima Windows VGA driverrel minden ment - kivéve a játékok :) (az új driverrel tökéletesek). Te ezt, h oldottad meg, milyen VGA drivert tettél fel?

"So say we all"

(#9572) littlemamba válasza TaliGa (#9571) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Én is feltoltam a 10-est, nálam van kép a böngészőkben, de érdekes módon a jobb oldalát (a kép 40%-á) csíkozza, mint amikor kezd elmenni a kép, de persze nem megy el, de az ott ilyen csíkos, húzott (kivéve Chrome-ban, ott szép).

Egyébként minden szuper lenne, de a ram kezelés is elszállt kicsit, 4GB-nál 40%-ról indul...

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9573) TaliGa válasza littlemamba (#9572) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Én egy erősen belakott gyári Win7-re engedtem rá a cuccot, de a teljesítményben nem tapasztaltam semmi visszaesést. Tiszta telepítéssel lehet, h még jobb lenne, nem tudom... Mindenesetre (most már) elégedett vagyok, Youtube nem megy az Edge-ben, de ezzel együtt tudok élni, a VLC viszi a videókat, a többi meg rendben van. Sőt, a mobility driverrel azok a játékok is fagyás nélkül mennek, amik a Sony ezeréves drivereit már nem tolerálták.

"So say we all"

(#9574) littlemamba válasza TaliGa (#9573) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Nagyon gondolkodóba estem, hogy letoljam újra a vaio pro torkán a rendszert. Ez egy kicsit aggaszt, hogy magasról indul a ram. Teljesítményben visszaesésben nem érzékelem egyébként, de frusztráló, hogy pikk-pakk a 40%-os indulás elszáll 70%-ra.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9575) Steven válasza littlemamba (#9574) üzenetére


Steven
addikt

csak cashel az tök mindegy elő tőlti a progikat , hogy egyből induljon ezt hívják ram managmentnek... ha megnézed

task manager felhasználok ott van hogy kb mennyit használsz memet..

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9576) littlemamba válasza Steven (#9575) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Már épp csinálom újrahúást, most megy fel a 8.1. Remélem azért javul annyit, hogy együtt tudjak ezzel él:) plusz bízom a videós történet jobb megoldásában is. Nem szeretnék újabb napot a telepítéssel tölteni most már az a helyzet :-D

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9577) littlemamba válasza littlemamba (#9576) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Érdemes volt újrahíznom az egészet, szépen mindent úgy felrakva mint ahogy a nagykönyvben meg van írva, mert a ram kezelés teljesen normálisan működik most és a videó probléma is megoldódott külön mókolás nélkül :-)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9578) TaliGa válasza littlemamba (#9577) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Na ez jó hír, egyszer én is rászánom majd magam, csak rengeteg külső alkalmazást kéne újrahúzni, azoktól irtózom.

"So say we all"

(#9579) littlemamba válasza TaliGa (#9578) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Nos igen, én sem vállaltam volna be, de szabadságon vagyok :-) Most egyelőre úgy látom, hogy nagyon megérte, cserébe tegnap kora este óra nem csinálok mást nagyon, viszont már látom a fényt az alagút végén ;) .

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9580) Flam válasza TaliGa (#9571) üzenetére


Flam
aktív tag

videókat nem szoktam nagyon nézni laptopon mert külső vinyóra rakom fel ahogy letöltöttem és dugom a tv-re.
Megnéztem én is a gyári windwos lejátszó crashel, akár csak a media player classic.
Chrome + youtube tökéletesen működik.
Játékok közül csak a diablo 3-ról tudok nyilatkozni, azzal játszom csak. Tökéletesen működik.

Mielőtt a windows 10 kijött az ati felrakott valami drivert nekem, már régóta az amd oldalról letöltött CCC-vel működik a gép, ugyanis a gyári vaio ati driver vagy 3-4 éves...

A beépített windows mediaplayer a zenét lejátszotta, azzal nem volt gond. Viszont most beültetted a bogarat a fülembe úgyhogy ha találok valami megoldást a videólejátszásra akkor jelzem. :)

(#9581) Flam válasza Flam (#9580) üzenetére


Flam
aktív tag

Jelentem most töltöttem le a VLC-t.
Tökéletesen lejátsza mkv,avi, mp4-et, illetve a a hozzátartozó felirat file-okat.

A gyári windows media player sem boldogul a file-okkal.
Lehet valami kodek gond lesz... passz. A lényeg, hogy vlc visz mindent (bármennyire is utálom).

[ Szerkesztve ]

(#9582) applause


applause
aktív tag

Jött valami frissítés a W8.1-re és a IE elkezdett fagyni. Meguntam és frissítettem w10-re. Minden zökkenő mentesen ment, működnek a programjaim. Hardveresen egy hiányt találtam, nem működik a stamina/speed kapcsoló. speed állásban van.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#9583) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali!

Tesómnak van egy VPCEB3S1E laptopja amit muszáj volt már újratenni mert még gyári rendszer van rajta és már teli van mindennel, szóval én nem ismerve a sonynak ezt vaios /most nagyon össze kell szednem magam nehogy csúnyát írjak :D/ gyönyörűségét nemes egyszerűséggel megcsináltam a kis win 7 telepítőmet legyalultam sajnos az összes partíciót, majd megcsinálva az újakat, feltelepítettem a rendszert...
Na körülbelül idáig zajlott simán a dolog illetve még ráengedtem winnek az összes frissítését, na ezután például van olyan driver amit nem találok illetve letöltöm azon a cymen de nem azt teszi fel vagy a neve más nemtudom, akkor van olyan amit nem tudok feltenni, az fn gombos fényerőállítás nem megy, az ati kártya telepítője nem indul el /látom a futó folyamatok közt de pár perc után meguntam hogy nem történik semmi se telepítőablak vagy valami/ stb stb
Szóval az lenne a kérdésem hogy valaki el tudná mondani mit és hogyan csináljak?
Pl sorrend tehát rendszer fel frissítések kellenek e driverek előtt, driverek milyen sorrendben stb, akkor vaios cuccok közül mi kell, és mi nem, akkor hogy honnan szedjem a drivereket, én eddig a sony hivatalos support oldaláról töltöttem de pl integrált grafikus kártya telepítőjét leszedem elkezdem a telepítést és vmi intel turbo nemtudomit tesz fel, vagy ez így jó?! Szóval kérlek ha tudtok segítsetek nekem, kezdem sajnálni már hogy hozzányúltam komolyan, esetleg ha van mód teljes gyári visszaállításra arra is vevő lnnék nemtudom hátha leeht lelni neten ilyen iso-t.

Előre is köszönöm a helpet!

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#9584) littlemamba válasza beloadjoker (#9583) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szia!

Itt a fórumban, ha rákeresel a sorrendszóra, akkor hasznos információkat tudsz kinyerni a driverek telepítési sorrendjéről, hiszen itt a fórumozó kollégák az évek során sok tapasztalatot osztottak meg.
Pl, de nem árt tanulmányoznod a többi hozzászólást is.

Alapvetően azt gondolom, hogy azért nem a sony-t kellene hibáztatnod, hogy egyrészt nem készítettetek recovery lemezeket, másrészt pedig nekiállsz úgy legyalulni egy gépet, hogy nem járod körbe előtte a témát.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9585) beloadjoker válasza littlemamba (#9584) üzenetére


beloadjoker
őstag

Köszi a segítséget, hát bevallom nekem is volt már dolgom mindennel, meg éjszaka már kicsit fáradt is voltam, hát mondjuk hogy nem a sony hibája, de azért ez a vaios cuccos nélkül nem megy egy csomó dolog ez elég érdekes, nekem a support sem tetszik nagyon /driverek/, és azt sem teljesen tiszta hogy ezeket miért nem tudták egy programba belegyúrni miért kell egy csomót feltenni ./és itt a vaios programokra gondolok nem a driverekre!/.. /ez a vas is jó régi már, még telepítés közben is nyög szinte az a i5 460m, ami azért fura mert egy kis p8600as x200 linuxal oda vissza veri sebességben természetesen abban nincs dedikált kártya, a ventilátor meg úgy pörög mintha 100%os kihasználtság lenne kb../
Persze az én hibám hogy azt hittem úgy gyorsan újra tudom húzni mint a legtöbb gépet, de mostmár okultam, szép lassan az elejétől kezdve megcsinálok majd mindent és megkeresem a helyes sorrendet is.
Viszont egy kérdésem még lenne, este keresem majd sorrendet mert most el kell mennem, viszont win install után ráengedhetem a win frissítéseit még driverek telepítése előtt?

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#9586) littlemamba válasza beloadjoker (#9585) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Személy szerint én először a drivereket tenném rendbe, utána engedném rá a frissítéseket, de talán jön valaki gyakorlottabb nálam, aki ebben állást tud foglalni.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9587) SeniorTilla válasza littlemamba (#9586) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igazad van, így kell.

Én nem akarok beleszólni, nagyon utálom, ha valaki nem tud helyesen írni :) ez a stílus nekem nem fekszik.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9588) applause válasza applause (#9582) üzenetére


applause
aktív tag

Csináltam tiszta telepítést, aktiválta. A többiről jobb nem beszélni, hiányoznak a vaio ficsörjei. Ezért visszament a 8.1 és újra frissítettem a 10-re, így jó. Tényleg várni kell arra hogy a Sony valamit kiadjon, hogy tisztán is fel lehessen telepíteni.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#9589) thotzoltan


thotzoltan
tag

sziasztok..összeomlott a gépem a windows 10 segítségével..:( svf152a29m Sony Vaio
nem tudja valaki,hogy milyen OEM Windows 8-at telepítenek ezekre a gépekre előre?
Illetve,hol lehet a telepítési Windows kódot megtalálni?

(#9590) SeniorTilla válasza thotzoltan (#9589) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Többek között ezért használok én még mindig Win7-est, és fogok is még sokáig ;]

A problémád nem egyedi. A win10 még nem kiforrott, nem is értem miért akarjátok feltenni (persze értem, ez az új, a faszaság, semmi szükség nincs rá, de azért nekem legyen már ilyenem, és ezt nyomja a média is, ti meg hallgattok rájuk becsülettel).

Persze frissítés előtt gondolom nem készült biztonsági másolat, vagy neadjisten recovery kit a gépről. Erre a rendszer saját maga felhívja időnként a figyelmedet, csak lustaságból nem csináljátok meg, illetve csak nagyon kevesen igen. Aztán meg amikor gebasz van, jön a pislogás.

Ettől függetlenül: ASSIST gombbal indítsd a gépet, ott lesz a recovery, nagyon remélheted, hogy ezt még nem romboltad szét. Erről újrateheted a rendszeredet gyári állapotba akár.

Ha nem megy, próbálj meg feltenni egy oem win8-at, azt a verziót, amivel vetted a gépet. A kódot - még mielőtt összeomlott e rendszer - kiolvashattad volna egy apró segédprogrammal, a win8 key-el. Most már utólag nem tudom, hogy lehet. Valamivel biztosan, mert elvileg a biosban van tárolva, de ha itt erre nem kapsz választ, kérdezz rá a windows topicban.

Tanulság: a microsoft soha nem az ügyfelekért volt, nem is lesz, most sem. A 10-es már arról szól, hogy még jobban kontrollálják a rendszeredet, és hozzáférjenek az adataidhoz. Mág a frissítéseket sem lehet letiltaniPersze a marketing megvan hozzá, sőt: INGYENES!!! AKCIÓS!!! Namost gondoljátok, hogy egy ilyen cég, mint a microsoft, ad valamit neked kis júzernek ingyen? Vagy bárki másnak? Ugyan már, ezt nem szabad elhinni. Ott csak a profit a lényeg, és az, hogyan lehet ezt kiszedni a vevőkből. Bocs, de ez kijött belőlem :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9591) viewdetails válasza thotzoltan (#9589) üzenetére


viewdetails
addikt

Próbáld megnézni az akku alatt, rajta van az oprendszer verzió is.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#9592) SeniorTilla válasza viewdetails (#9591) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Win8-nál már nincs kulcs oem rendszereknél, évek óta, amióta megjelent. Azt hittem ezt már mindenki tudja...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9596) #56995328


#56995328
törölt tag

Sziasztok!
Van egy Sony Vaio laptopom
Model SVE151J13M

Használtan vettem és egy Win 8 volt rajta de sikerült leformázni...

Win 7-et akartam rátenni Usb-n és cd- is de nem telepíti...USB-t nem ismeri fel pedig ISO file-ban van feltéve rá a win 7 és win 8 és win 10is...
aztán próbáltam egy eredeti Win 7-et feltenni de azt elinditja a telepitést majd megakad 10másodperc után..

Másik laptopomon az összes telepítő elindult de ezen egyik sem..

Tudtok tippet adni mi lehet a gond?

Assistant gombot használtam a sony menüjéből is próbáltam inditani a rendszereket, és beállitottam elsődleges bootnak a cd-t és usb-t is mégsem bootol...

Kicsit már felidegesített :)) :)) :)) :O

Aki jártas Sony Vaioban Please segítsen mivel lehet rátenni egy oprendszert?
Van valami gyári cd-je ami nekem nincs és esetleg az segitene?

(#9597) thotzoltan válasza SeniorTilla (#9590) üzenetére


thotzoltan
tag

már elötte is sokat sz@r@kodott a gép..a napot is elátkoztam,hogy megvettük ezt a Sony vaiot..van egy Dell gépem,azzal nincsenek ilyen gondok..de ez meg a feleségemé..
nincs sehol utalás az OÉM Win 8.0-ra..:(
igy jártam!? :(

(#9598) thotzoltan válasza SeniorTilla (#9592) üzenetére


thotzoltan
tag

Akkor már csak egy OÉM Windows 8.0 kellene hozzá? :P

(#9599) thotzoltan válasza viewdetails (#9591) üzenetére


thotzoltan
tag

ott én semmit nem láttam..
[L:/dl/upc/2015-08/292097_img_4417.jpg](IMG:/dl/upc/2015-08/292097_img_4417.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2015-08/292097_img_4418.jpg](IMG:/dl/upc/2015-08/292097_img_4418.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2015-08/292097_img_4419.jpg](IMG:/dl/upc/2015-08/292097_img_4419.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2015-08/292097_img_4420.jpg](IMG:/dl/upc/2015-08/292097_img_4420.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L]sem a Bios-ban.sem az aksi alatt..:(

(#9600) #16614400


#16614400
törölt tag

Sziasztok,

A Sony oldalán tegnap kiadták a kompatibilitási információkat (Vaio vs. Win10)
http://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/81933
Ennek ellenére azt javasolják, hogy novemberig ne upgradeljen senki, mert nem garantálnak semmit.

Üdv

Róbert

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.