Hirdetés

2019. december 7., szombat

Gyorskeresés

(#9851) SeniorTilla válasza deniss_ (#9847) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Ha ezt kiírja, akkor nem BIOS hiba. Én is azt javaslom, hogy USB 2 portba dugd a pendrive-t, vagy installáld fel DVD-ről. Az assist gombbal kapcsold be a gépet, ha azzal indítod, akkor megjelenik a boot menü, ott tudod kiválasztani a boot eszközt.

HP és LENOVO notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.

(#9852) movax válasza deniss_ (#9847) üzenetére

movax
(senior tag)

A minap éppen "Operating system Not found" üzenettel tagadta meg egy gép az együttműködést. A bűnös egy egyébként kifogástalanul működő pendrive volt, amiről nem akart bootolni a linux. Egy másik pendrive-val működött. Van úgy, hogy egy pendrive egyszer csak úgy dönt, hogy nem akar bootolni, nem ástam bele magam, hogy miért, de egyszer csak nem megy neki és kész.

(#9853) deniss_

deniss_
(újonc)

Köszi mindenkinek a segítséget... meg lett a "hiba" és usb lehetett csak mert nincs rajta 'más"... :R

biosban UEFI helyett Legacy mód... és megy....

[ Szerkesztve ]

(#9854) dSERiES

dSERiES
(senior tag)

bocs légyszi töröljéltek a hsz-t

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni.

(#9855) W201

W201
(újonc)

Sziasztok.

Adott egy Vaio VGN-FZ21M tipus,Win 10 telepitve. Az FN bill.funkciók nem működnek.Fényerő, stb.

Próbáltam drivert letölteni,de az összes európai honlapon nincs.Valaki tudna segíteni? Köszönöm.

(#9856) movax válasza W201 (#9855) üzenetére

movax
(senior tag)

Ahogy nézem, ez a modell kicsit régi, nincs rá win10-támogatás. Lehetne esetleg régebbi, win7 vagy akár vista-driverekkel próbálkozni, talán-talán.

(#9857) W201 válasza movax (#9856) üzenetére

W201
(újonc)

Sajnos winchester nélkül kaptam,próbáltam XP-vel,és win-7-e is,de semmi.
Van hasonló korú,IBM T60,DELL D630,ezekkel semmi probléma, csak a Sonyval.
Már sokat keresgéltem, a kevéske angol tudásommal olyat olvastam,hogy a Sonynál függetlenül
az OP rendszertől a BIOS-ban kell beállítani, de ehhez sem találtam semmi útmutatót.

(#9858) ph2012

ph2012
(senior tag)

Sony Vaio SVF 1532A1EW laptopom van. Vettem hozzá egy fülhallgatót, de túl erős a mély hangja. Kerestem a hang ekvalizert amiben lejjebb vehetném a mélyhangot, de csak egy ilyen hangkeverőt találtam: [link].

Létezik, hogy ennek a laptopnak olyan egyszerű hangkártya drivere van, amiben nincs ekvalizer, csak egy primitív hangerőszabályzó?

Köszi!

(#9859) movax válasza ph2012 (#9858) üzenetére

movax
(senior tag)

Létezik. A nagyokos Sony nagyjából minden driverbe belemászik, valszeg ez is áldozatul esett. Én sem szeretem, ez olyan MacOS-os arcoskodás, ez a "ne matass, mi majd megmondjuk, hogy mi a jó neked" filozófia.

Egyébként érdekes, amit írsz, nekem SVS-em van, de nincs gond a hanggal (leszámítva a katasztrofális beépített hangszórókat, soha nem használom). Ja és nálam sincs semmilyen egalizer.

[ Szerkesztve ]

(#9860) Mr.White

Mr.White
(senior tag)

Helló!

Rokonom megkért hogy, nézzem meg Sony Vaio notebook-ját, mert egyszer csak gondolt egyet és se a touchpad, se a billentyűzet nem működött.Mindent megnéztem, driverek megfelelően voltak telepítve, FN+F1-re sem reagált, beragadó billentyűk ki-be kapcsolásával sem történt változás, szinte mindent megpróbáltam hogy működjön, de semmi.
Ami fura hogy az Assist megnyomásával a kezdőmenüben mind a touchpad mind a billentyűzet működik,Biosban is jó a billentyűzet, ergó valamilyen driver sz@rakodik, ezért telepítettem egy Win 10-et (Win 8.1 volt fenn), de ott is ugyanaz a hiba.
SVF1521S6EB tipusú Vaio, letöltöttem a chipset drivert, a touchpad drivert, de semmi nem változott. Nagy nehezen sikerült találnom egy Vaio care szoftvert, ahol elvileg variálni lehetne a bill+touchpad-ot, de nyilván ez a menüpont nem elérhető. :D
Ezeket is végigpróbáltam, de semmi.
Illetve Vaio control center-t sem találtam Win 10-re hogy ott esetleg tudjak valamit trükközni.

Esetleg van valami tippetek, volt e már valakinek hasonló problémája?

(#9861) Dobronics

Dobronics
(újonc)

Sziasztok!
Ahogy én jártam azt nem kívánom senkinek. Nekem SVF1532A1EW van. De az egyik nap a billentyűzetemnél a belépéskor a NumLk nem kapcsolt be és amikor a felső sorban lévő számok segítségével beléptem, akkor meg nem a Num Lk jelző folyamatosan jelzet de a számok nem reagáltak semmire. Az egész Windows rendszert újratelepítve már nem csak a számok, Num Lk nem reagált még néhány betű sem. Próbáltam illesztőprogram frissítéssel, teszteléssel stb... Most már nem tudom mit lehetne kezdeni vele. Valakinek esetleg tippje lenne? Vagy valami megoldás? Köszönöm előre is! :W

[ Szerkesztve ]

(#9862) Mr.White válasza Dobronics (#9861) üzenetére

Mr.White
(senior tag)

Szia, nekem sikerült megoldanom hosszas keresgélés és jópár újratelepítés után.Próbáld meg, hogy kiveszed az akksit majd visszateszed, nekem ez segített bármilyen furán is hangzik. :) GL

(#9863) tucsok.

tucsok.
(senior tag)

Sziasztok! A páromnak van egy szép Sony Vaio 14" SVF142C29M notija úgy érzem haldoklik, mivel bekapcsoláskor a képernyőt négy felé osztja és mind a négy részen látom a bejelentkező képernyőt. Ötlet, hogy mi lehet a baja és mit lehetne vele csinálni? Esetleg ez típushiba?

Köszönöm

"So say we all"

(#9864) Dobronics válasza Mr.White (#9862) üzenetére

Dobronics
(újonc)

Köszi! A Választ, de itt nem csak az újratelepítést 4-szer az akkut már nem is tudom összeszámolni hányszor kivettem. De köszike!

(#9865) movax válasza Dobronics (#9864) üzenetére

movax
(senior tag)

Nem tudom, hogyan állsz a szereléssel, de a helyedben én szétszedném a gépet és megnézném a billentyűzet lapos csatlakozóját, a drótokat megmozgatnám kicsit, kis tisztogatás, ez az.

De még ezelőtt kipróbálnám egy linux live-val, mondjuk Ubuntuval, pendrive-ról.

Sajnos esélyes, hogy megmakkant a bilentyűzet :(

[ Szerkesztve ]

(#9866) Ice&Lime válasza movax (#9865) üzenetére

Ice&Lime
(veterán)

Sziasztok!
Egy régebbi 2008-as sony vaio notebookról lenne szó.
Csak annyi a kérdésem, hogy van-e itt is olyan support, hogy lehetőség van sony gyári win7 telepítő lemezt kérni hogy küldjenek?

(#9867) movax válasza Ice&Lime (#9866) üzenetére

movax
(senior tag)

Elképzelhető, hogy tudsz vásárolni rendszermentő lemez(eke)t. Olyan 50 dollár körül van az ára, úgy emlékszem.

De ha nem, a géppel vásárolt win kucsa benne van a BIOS-ban, úgyhogy nem kellene gond legyen a telepítése. Csak arra vigyázz, hogy megfelelő verzió menjen fel (Home, Pro stb.) Ebben az esetben a drivereket egyenként kell levadászni és feltenni.

(#9868) Ice&Lime válasza movax (#9867) üzenetére

Ice&Lime
(veterán)

Köszi.
Még annyi kérdésem lenne, hogy service tag alapján valahol neten belehet keresni, hogy az adott típushoz milyen op.rendszer járt?

(#9869) Solar_Wind válasza thesound (#9842) üzenetére

Solar_Wind
(senior tag)

Hello, nekem ugyanez a gondom, ugyanez a típus, nekem videólejátszás közben szokott megfagyni 1-2 percre.

Én azon gondolkodtam, újrahúzom a Win7-et, csak nem nagyon vagyok jártas benne:)
Amikor kaptam a gépet, csináltam 4 CD-t, van egy Windows 7 helyreállító lemez, meg Sony Recovery Disk-ből 3 db. Melyiket kell használni?:)

Ja, és előtte le kell tölteni a sony support-ról a driver-eket?

Köszi a választ Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#9870) thesound válasza Solar_Wind (#9869) üzenetére

thesound
(őstag)

Nekem meglett a gond. A wifi modul szarakodik (a router okés). Mióta kábelen jön a net, azóta nem fagy. Viszont a BT néha elmegy. Úgy tudom a wifi/BT modul az egyben van, szóval ott nem stimmelhet valami. Nem tudom, hogy fizikai gond-e vagy csak a win kezeli rosszul ezeket a dolgokat xy frissítés miatt. Mivel így nem fagy, azóta használom asztaliként.

Az újratelepítéssel kapcsolatban, meg ha a vinyón megvan a gyári recovery partíció, akkor csak az assist gombbal indítsd el a gépet, ott meg restore és egyértelműek a lépések. A lemezes megoldás is gondolom ez lehet, hogy bekéri a dvd-t, ha nem látja a recovery partíciót.

Igen a drivereket szedd le (bár a vaio update szépen újrahúzta nekem sorban), meg nézz be a windows/driver mappába, ott is van pár eredeti telepítő.
Ellenben lelkileg készül fel, a win update szopás. Sokszor megakad nem megy tovább 1 nap után sem. (külön kell feltenni a 'beragad a win update' javítást és utána megy csak tovább)

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#9871) Solar_Wind válasza thesound (#9870) üzenetére

Solar_Wind
(senior tag)

Aha, az szuper. Nekem a bluetooth nincs bekapcsolva.

Na, a Win Update-tel csak a gond van, én már letiltottam a gépen, mert pörgette a procit folyamatosan 80%-on (svchost.exe), és bármit csináltam, nem javult meg, úgyhogy disable-ve lett, ami nyilván nem a legjobb megoldás, de azóta nincs procipörgetés.

A "Win update beragad" javítás hol található? :)

(#9872) thesound válasza Solar_Wind (#9871) üzenetére

thesound
(őstag)

Nekem ezek segítettek, ilyen sorrendben felrakva:

1. Windows6.1-KB3020369-x64.msu - service stack upadte (feltétele a 2-es pontnak)
2. windows6.1-kb3125574-v4-x64_2dafb1d203c8964239af3048b5dd4b1264cd93b9.msu - ez egy összegző win7 frissítés 2016 áprilisig
3. Windows6.1-KB3172605-x64.msu - ez pedig a win update fix

Ezek után nekem ment rendesen win update és nem pörgette a procit sem.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#9873) wyattthoearp

wyattthoearp
(aktív tag)

Sziasztok, egy windows telepítője nincs valakinek, amivel legálisan tudnék telepíteni egy oprendszert? Uefiből elvileg aktiválnia kellene magát, de a helyreállító partíció sincs meg rajta sajnos. Nekem egy link is elég lenne, ha letölthető valahol, tört oprendszert nem szeretnék ha már megvettem rá vásárláskor. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#9874) Eliot Anders válasza wyattthoearp (#9873) üzenetére

Eliot Anders
(aktív tag)

Ha már vásárláskor rajta volt a Win és az 8-as vagy annál frissebb, akkor benn van a biosban a kulcs. Nekem is töröltek róla előttem mindent, de egy programmal visszanyertem a kulcsot és egy letöltött Windows a saját kulcsommal a mai napig is tökéletesen fut rajta.

(#9875) wyattthoearp válasza Eliot Anders (#9874) üzenetére

wyattthoearp
(aktív tag)

Win8 volt rajta, a hologramos címke megvan most is,de a termékkulcs ezek szerint csak digitálisan van tárolva. Megmondanád melyik progival tudom kinyerni a kulcsot belőle?

(#9876) movax válasza wyattthoearp (#9875) üzenetére

movax
(senior tag)

(#9877) wyattthoearp válasza movax (#9876) üzenetére

wyattthoearp
(aktív tag)

Nagyon köszönöm, sikerült feltelepítenem és aktiválnom a windowst!
A sony honlapjain sajnos az én modellem nem létezik, ezt nem is teljesen értem. Néhány driver még hiányzik a teljes boldogsághoz.
SVE14A2M1EW a típusom, de sehol sem találom a honlapon ezt az azonosítót.
Nincs valakinek ötlete erre?

(#9878) Eliot Anders válasza wyattthoearp (#9877) üzenetére

Eliot Anders
(aktív tag)

Ha ezek nem megfelelőek, akkor a Driver Genius programot nyugodt szívvel ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#9879) movax válasza wyattthoearp (#9877) üzenetére

movax
(senior tag)

Elképzelhető, hogy ha felteszed a Vaio Care-t, megtalálja a drivereket. Nem próbáltam, csak ötlet.

(#9880) Solar_Wind válasza thesound (#9872) üzenetére

Solar_Wind
(senior tag)

Nagyon köszi a tippeket, nagyon sokat segített. :R

Először azon szenvedtem, hogyan varázsolok SP1-et a gépre, aztán egyszer csak feltette az Update, mert addig nem volt böngészőm, így semmit nem tudtam letölteni. Ugye alapból az IE8 van rajta :) az egyetlen weblapot nem tud már megnyitni.
Ráfért már egy újrahúzás.

(#9881) kisbago válasza zseko (#6760) üzenetére

kisbago
(aktív tag)

sziasztok win 8.1 et raktam fel és ezt a drivert nem rakta fel! valaki tudna segíteni?

(#9882) zolee001 válasza kisbago (#9881) üzenetére

zolee001
(senior tag)

Sony Firmware Extension Parser Device
Ez szokott lenni, a sony oldalárol a géped tipusa szerint töltheted

zolee001

(#9883) kisbago válasza zolee001 (#9882) üzenetére

kisbago
(aktív tag)

az én típusomhoz nem találtam. :F lehet hogy erre nincs? Sony VAIO VPCEH1S1E

(#9884) zolee001 válasza kisbago (#9883) üzenetére

zolee001
(senior tag)

Igazad van, rég jártam a sony eu honlapján mert az vmi katasztrofa,na ezért is kerültem mindig az eu s sony dolgokat.
Keresd ki hogy mi a fene a te géped, az alján a matricán kell lennie olyannak hogy PCG kezdetü tipusszám,azzal probálkozz.
Amennyiben nem lenne akkor hardwareileg megegyezönek a driverei is jo

A device managerben "ismeretlen eszköz" a details fülön lenyitod a legördülö menüt és ilyet kell ,hogy láss a "hardware ids fül alatt: ACPI\VEN_SNY&DEV_5001

zolee001

(#9885) zolee001 válasza kisbago (#9883) üzenetére

zolee001
(senior tag)

Pl EZ
A notebook Control szekcioban

zolee001

(#9886) ph2012

ph2012
(senior tag)

Sony Vaio SVF1532A1EW laptopom van. Windows 10 1703-as frissítését ma letöltöttem. A frissítés elején ezt az üzenetet kaptam:

Ez mit jelent?

A frissítés megtörtént és eddig jól működik minden.

[ Szerkesztve ]

(#9887) dodopek

dodopek
(addikt)

Sziasztok!
A SVE1512E1EW notim W10 alatt két drivert nem tudott feltenni két drivert. A hardver azonosítók:
ACPI\VEN_SNY&DEV_5001
ACPI\SNYA008\4&47DBAD4&0

Van ötletetek, hogy mi lehet ez, és milyen drivert kellene feltenni?
Köszönöm!

(#9888) zolee001 válasza dodopek (#9887) üzenetére

zolee001
(senior tag)

https://www.sony.hu/electronics/support/downloads/Z0001217
https://www.sony.hu/electronics/support/downloads/Z0005140

zolee001

(#9889) dodopek válasza zolee001 (#9888) üzenetére

dodopek
(addikt)

Köszönöm!

(#9890) Eliot Anders

Eliot Anders
(aktív tag)

Sziasztok!

SVF1521H1E típushoz tud esetleg valaki webkamera driver linket?
Mindent megtaláltam a gépemhez kivétel azt. Sajnos a régi tulaj törölte a gyári Wint és azóta nem tudom visszaállítani a kamerát.

Kellemes húsvéti ünnepet kívánok!

(#9891) ph2012

ph2012
(senior tag)

Sony Vaio SVF1532A1EW laptopom van. 2014-ben vettük, előtelepített Windows 8.1 operációs rendszerrel, amit Windows 10-re frissítettem. Mindennel meg vagyok elégedve csak egy dolog zavar. A Windows 10 indulásakor sokáig tart amíg a VAIO Care és a VAIO Update segédprogramok elindulnak.
Hadd kérdezzem meg, hogy mekkora probléma ha ezeket a programokat törlöm?

Köszönöm a választ!

(#9892) zolee001 válasza ph2012 (#9891) üzenetére

zolee001
(senior tag)

Semmi nem történik ha törlöd de pl a recoveryt hogyan inditod el ha szükség lenne rá?
Szerintem csak az automatikusan indulo programok közül vedd ki öket (Task Manager /Start Up) igy nem fog futni csak ha te inditod el

zolee001

(#9893) ph2012 válasza zolee001 (#9892) üzenetére

ph2012
(senior tag)

A Feladatkezelő -> Indításnál csak ennyit látok: [link].
A VAIO Care és a VAIO Update indítását nem látom. Hol tudnám letiltani ezeknek az indulását? Vagy ezeknek az indulását nem lehet letiltani?

(#9894) movax válasza ph2012 (#9893) üzenetére

movax
(senior tag)

A Task Schedulerben (Feladatütemező) van egy Sony Corporation fül, ott a Vaio Care és a Vaio Update alatt mindent leállíthatsz (a többit ne bántsd). Így nem indulnak el a rendszerindításnál. De végleg el is távolíthatod, nem lesz több update a Sony-tól.

Azt az Adobe-ot és a Javát is letilthatod onnan (a képen látom). A HP-t is (szkenner, ugye?) Meg a Media Check Tool-t is.

[ Szerkesztve ]

(#9895) ph2012 válasza zolee001 (#9892) üzenetére

ph2012
(senior tag)

Mire való a VAIO Care Recovery? Még soha nem használtam.

Köszi.

(#9896) movax válasza ph2012 (#9895) üzenetére

movax
(senior tag)

Azzal készíthetsz külső tárolóra rendszermentést, amiből aztán helyreállítja a gépet, ha lesántul. Esetedben 8.1-es rendszert készít.

(#9897) ph2012 válasza movax (#9894) üzenetére

ph2012
(senior tag)

Megtaláltam a Feladatütemezőben a VAIO Care és VAIO Update füleket. Itt a letiltást választottam. Így néz ki: [link].

Erre gondoltál?

Köszi a segítséget.

(#9898) movax válasza ph2012 (#9897) üzenetére

movax
(senior tag)

Igen, ez az.

(#9899) Eliot Anders

Eliot Anders
(aktív tag)

Újból telepítettem a Windowst és azóta nincs Bluetooth kapcsolóm a menüben. A Sony oldalán van több driver de nem tudom melyik lehet az ami nekem jó. Esetleg tud valaki segíteni?
Telepítés előtt volt és használtam is de nem emlékszem már, hogy azt külön telepítettem volna vagy a rendszerrel együtt állt fel.

A pontos típus. SVF 1521h1ew

(#9900) movax válasza Eliot Anders (#9899) üzenetére

movax
(senior tag)

Tedd fel a Vaio Smart Network nevű segédprogramot, a win7-est, innen. A bluetooth driver benne van a wifi-driver csomagjában, azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.