Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) benike123


benike123
tag

hello!

mai napon vásároltam egy SONY VAIO E Series SVE1512Z1EB tipusú laptopot, viszont csak egy német amazon-os számlát kaptam és az lenne a kérdésem hogy tényleg elég ennyi a garanciáztatáshoz??
valamint hogy hol lehet megnézni hogy meddig érvényes a garancia, hol lehet ezt kibővíteni és mi ennek a módja, ára?

ez van benne:
i7-3632QM
8GB DDR3
1TB HDD (1000Gb),
HD7650M 2Gb

német világítós bill. használtan pár hajszálkarccal.

tipp hogy miket nézzek meg nyomatékosabban, mik lehetnek a gyengepontjai, milyen hibák jellemzők?

előre is köszönöm a válaszokat, kérlek minnél részletesebb választ írjatok!
Üdv:Beni

(#8302) ryori


ryori
senior tag

Üdv azon gondolkodám hogy telekomtól elhozok egy sony vaio fit e14 es notebookot, megéri szerintetek? (Remélem pár fit tulaj/sonyguru benéz ide)
Amúgy a design,bill lámpa,kis méret tetszik, és az hogy sony valahogy bizalmat áraszt :D

(#8303) SeniorTilla válasza ryori (#8302) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Melyik proci van benne?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8304) ryori


ryori
senior tag

(#8303) SeniorTilla
987 es intel 1,50 . De linuxal használnám nem w8 al, arra elég lenne gondolom

[ Szerkesztve ]

(#8305) SeniorTilla válasza ryori (#8304) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Olvass vissza itt, van aki ilyet használt. Gyötrelmesen lassú, ezt a procit a sony nagyon elk*rta, hogy beletette. :) Ne vedd meg, szenvedni fogsz vele.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8306) Hawnin


Hawnin
tag

Üdv! Lenne egy olyan kérdésem hogy még a VAIO m garanciális de én szeretnék benne memóriát bővíteni azt otthon megtehetem magamnak garancia vesztés nélkül? Válaszokat előre is köszönöm!

(#8307) Sefter válasza Hawnin (#8306) üzenetére


Sefter
veterán

Meg

Psn ID: sefter_hun

(#8308) Hawnin válasza Sefter (#8307) üzenetére


Hawnin
tag

köszönöm

(#8309) Hawnin


Hawnin
tag

Üdv! ma egy olyan problémával fordulnék hozzáto hogy a notebookomba nvettem 2x 4gb 1600MHZ es ramot
ezelőtt 2x 2gb os volt benne. Miután beleraktam az új ramot a windows 7 64bit SP1 elindul de a windows logónál újra és újra indul nem tudok vele mit kezdeni javítás csökkentett mód semmi nem segít biosban feliseri a 8gb ot. A kérdésem a következő lenne. Mit csináljak ilyenkor? mindenképpen ujra kell raknom a windowst hogy jó legyen ? Válaszotokat köszönöm!
gép spec:
Vaio
HM55 chipset
i5-480m
HD5650
régi 2x2GB os ram Samsung vol 1333MHZ s
új ami a problémát okozza: Kingmax 2x 4GB 1600MHZ

(#8310) SeniorTilla válasza Hawnin (#8309) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sztem a ramokkal lesz a gond

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8311) Sefter válasza Hawnin (#8309) üzenetére


Sefter
veterán

rossz a ram (esetleg nem kompatibilis...)
milyet vettél?

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#8312) Hawnin válasza Sefter (#8311) üzenetére


Hawnin
tag

2x 4gb os Kingmax ramot a régi ramtól annyi a külömbsége hogy 1333 mhz helyett 1600 mhz s és 4 gb / darab

(#8313) dropopi


dropopi
aktív tag

Sziasztok!

Jó rég jártam már ebben a fórumban. Nemrég visszatértem a Vaio-hoz (volt már korábban több darabom is) mert legjobb tapasztalataim a Sony laptopokkal voltak, a többinél sokszor csalódtam.

A mostani billentyűzetvilágításos, és ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy van-e valami mód rá, hogy én tudjam vezérelni a világítást. Pl mikor nincs töltőn, lehet-e állandóra állítani a világítását?

Köszi!

(#8314) SeniorTilla válasza dropopi (#8313) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Milyen géped van?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8315) dropopi válasza SeniorTilla (#8314) üzenetére


dropopi
aktív tag

Igaz szerkesztési korlát lejárta után jutott eszembe, hogy a típust is odaírhattam volna, úgyhogy betettem "aláírásba".

SVE1512P1E

(#8316) SeniorTilla válasza dropopi (#8315) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Vaio Care-ben nézz szét, de szerintem nem lehet. Feleségemnek S13-asa van automatikus fényerőszabályzással és bill. világítással, majd megnézem lehet-e.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8317) applause válasza dropopi (#8313) üzenetére


applause
aktív tag

Van-e gépen VAIO Control Center (vezérlőpultban kell megnézni). Azzal lehet beállítani. Igaz nekem VPCSE2F1E-m van.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#8318) koxkids


koxkids
őstag

Hali !

Egy Sony VPC-EB1E1E típusú notebookom van.
Szerintetek ez a keret beépíthető a ODD helyére?
HDD keret

Mivel ennek egyenes a külseje, valahogy összehozható az én típusom lekerekítettségével?

Válaszokat köszi! :)

(#8319) Sefter válasza koxkids (#8318) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, a tied elejét kell átrakni erre...

Psn ID: sefter_hun

(#8320) koxkids válasza Sefter (#8319) üzenetére


koxkids
őstag

Köszönöm :)

(#8321) taxy88 válasza taxy88 (#8294) üzenetére


taxy88
aktív tag

Senkinek sincs ilyen laposa?(vagy hasonló amiben broadcom wifi kártya van?)
Közben elküldtem a szervizbe és ma vissza is jött(majdnem 2 hét után). de nem észlelték 'állítólag' a hibát, csak akkor azt nem értem miért írták email-ben, hogy tudnak a hibáról és küldjem a szervizbe.Hmm ez már kezd nagyon frusztráló érzéseket kelteni.

(#8322) dutkair


dutkair
csendes tag

Üdv!

Lepucoltam a sony vaio sve1112m1ew laptopomról a gyári win8-at amit most vissza szeretnék hozni, de sehogy sem tudom előhozni a vaio recovery centert. Bootnál F10 nem működik, sem semmi más amit a leírásokban láttam. Megvan a gyári recovery partició, tehát elvileg vissza lehet hozni csak nem tudom hogyan....

Valaki esetleg tudne ebben segíteni?

Köszi!!!!

(#8323) SeniorTilla válasza dutkair (#8322) üzenetére


SeniorTilla
veterán

indítsd az assist gombbal, de ha lepucoltad, akkor 99% bukta a dolog, mert előtte ki kellett volna írni lemezekre vagy pendrive-ra

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8324) dutkair válasza SeniorTilla (#8323) üzenetére


dutkair
csendes tag

Assist után a menüben f10 et nyomva nem jön be semmilyen visszaállítás, csak elindul a windows.

A recovery partíció megvan, csak nem tudom, hogy hozzam elő...

(#8325) SeniorTilla válasza dutkair (#8324) üzenetére


SeniorTilla
veterán

sehogy, ez már bukta sajnos

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8326) #82189568


#82189568
törölt tag

Sziasztok!
Sony SE1E1E laptopom a gyári adatok szerint 6 óráig kéne bírnia stamina módban ( természetesen visszafogott és alacsony fényerő vel való használat mellett ), szinte biztos vagyok benne, hogy valami drivert nem tettem fel és azért borzalmasan alacsony a készenléti idő, mert jelenleg 2 óráig bírja 1 éves és nem volt nyúzva.

Tudnátok segíteni melyik driver lehet a felelős?!

köszi :)

(#8327) Sefter válasza #82189568 (#8326) üzenetére


Sefter
veterán

Szerintem akksi... :(
Nincs az a driver ami 2 órából 6-ot csinál..

Psn ID: sefter_hun

(#8328) SeniorTilla válasza #82189568 (#8326) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Csatlakozok az előttem szólóhoz. Valszeg akksi, de ha felteszed a gyári installt a recovery-ről, úgy meggyőződhetsz róla, mennyi lesz az üzemidő. A 2 óra nagyon kevés.

Milyen terhelésen megy a rendszered? %?

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8329) #82189568 válasza SeniorTilla (#8328) üzenetére


#82189568
törölt tag

20-25% on átlagban.

Történt egy olyan "baleset", hogy a recovery partíciót sikerült lenullázni.
Beszéltem a Sony Magyarországgal, azt mondták, hogy 60 euro -ért küldenek nekem egy gyári telepítőcsomagot ami tartalmazza a rejtett partíciót is.

Van ötletetek, hogy honnan tudnám ezt esetleg letölteni? Értelemszerűen a COA matrica megvan.

Köszönöm!

(#8330) Sefter válasza #82189568 (#8329) üzenetére


Sefter
veterán

Letölteni sehonnan, ha van valakinek ugyan ilyen gépe, az tud neked csinálni recovery dvd-t...

Psn ID: sefter_hun

(#8331) SeniorTilla válasza #82189568 (#8329) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A 20-25% átlag az nagyon sok.Nekem 5% körül mozog a CPU terhelése átlagos felhasználás alatt.

Letölteni nem lehet, csak egy másik VPCSE gépről megcsinálni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8332) applause


applause
aktív tag

Üdv.
Van-e a fórumban benfentes Sony Vaios.
Ha igen kérdésem lenne hozzá, hogy mikor frissítik a drivereket, alkalmazásokat W8.1-re. Az USA honlapon már van fent frissítés.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#8333) h1ght3chzor válasza applause (#8332) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Gondolom a kérdés akkor a magyar nyelvű fordításra irányul. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8334) applause válasza h1ght3chzor (#8333) üzenetére


applause
aktív tag

Nem.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#8335) h1ght3chzor válasza applause (#8334) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Usa honlapról nem tudod letölteni? Bocsi, de akkor nem értem a kérdésedet.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8336) applause válasza h1ght3chzor (#8335) üzenetére


applause
aktív tag

De le tudom, de utálom amikor a gyatra Sony support helyett nekem kell összeszedni a drivereket.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#8337) Sefter válasza applause (#8336) üzenetére


Sefter
veterán

Örülj, hogy legalább össze tudod...sok sony notihoz még szarabb=0 a support...
3 éves gépem van 3,5 éves driverekkel...

Psn ID: sefter_hun

(#8338) DarkChild


DarkChild
senior tag

Uhh, tegnap délután/este úgy felidegesített a VAIO-m, hogy muszáj leírnom a sztorit :W :DDD
Szóval, SE1 tulaj vagyok, amin gyárilag Win7 Home Premium volt. Tavaly a Win8 bevezető promóciójában megvettem az online frissítős változatot, upgradeltem, ment is simán minden az elmúlt egy évben. (A driverekkel sem volt gond, a Win8 szépen használta a Win7 drivereket.)

A tegnap fel akartam tenni a frissen megjelent Win 8.1-et, "szűz" installal... bárcsak ne próbálkoztam volna.

Kb. 12 órányi kínlódást követően most ott vagyok, hogy ismét Win7 van a vason, nem akartam a sok reboottal tovább gyötörni a gépet sem, meg magamat se, mert az már mindkettőnkre káros lett volna... Természetesen a Control Center volt a ludas - nem tudom ép ésszel felfogni, hogy a Sonynál miért nem tudják normálisan megírni azt az alkalmazást, hogy ne gyötörje halálba az újratelepítéssel foglalatoskodó személyt.

Szóval, ha valakinek SE1E1E gépe van és clean installon töri a fejét, leírom én is, hogy nekem milyen sorrend vált be a telepítés során, melynek következtében végre normálisan működik a Control Center és a gép összes funkciógombja (+a Battery Care) is működik.

1) A Win7 telepítése után minden drivert (audio, wifi, ethernet, bluetooth, kártyaolvasó) fel kell tenni, VGA-t még nem. Ezután reboot, de közvetlenül előtte a Stamina kapcsolót 'SPEED' módba kell váltani.
2) Az újraindulás után mehet fel a hibrid VGA driver, ezután ismét restart.
3) Mehet fel az Intel Chipset Driver és a Management Engine, ezután restart.
4) Most a Windows Update segítségével fel kell tenni minden frissítést, amit csak felajánl. Ha ez kész, lehet folytatni a Sony appokkal.
5) Jöhet a Sony Extension Parser, majd a Sony Shared Library és ismét restart.
6) Most jön a VAIO Power Management, majd újabb restart.
7) Reboot után végül jöhet a Control Center.
Egy utolsó rebootot követően (nagy eséllyel) minden működni fog rendesen. Nekem legalábbis így működik minden. A Sonynál meg sz*rjanak a fejlesztők farfekvéses sünt, hogy így megszívattak :DDD

(Ha valaki a Notebook Utilityt teszi fel utolsó lépésként, az felteszi az ISBMgr-t, amely valószínűleg 'hibás akku' hibaüzenetekkel fog támadni. Ha ez megtörténne, jobb klikk a tálcán, kiválasztani a "Feladatkezelőt" és a "Folyamatok" fülön jobb klikk az ISBMgr.exe alkalmazáson, majd "Feladat leállítása", így eltűnik a hibaüzenet. Persze ezután az automatikus indításból is el kell távolítani.)

(#8339) SeniorTilla válasza DarkChild (#8338) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Köszönjük a részletes útmutatót :) sok munkád van benne.

Annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy én mindig a chipset driverrel kezdem, hiszen ez a legalacsonyabb hardver a többihez képest, és utána jöhet a vga, hangkártya, stb-stb.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8340) DarkChild válasza SeniorTilla (#8339) üzenetére


DarkChild
senior tag

Hmmm, igazad lehet. ;)
Mondjuk a chipset driverrel volt is kis gondom még legutoljára is, mert a Sony honlapján túl régi volt és az SSD nem volt hajlandó 100%-on működni (a HD Sentinel szerint a TRIM nem ment), szóval a legvégén még azt is frissítenem kellett.
Amúgy alapvetően ebből a leírásból indultam ki: http://esupport.sony.com/US/perl/support-info.pl?info_id=507

Viszont a hétvégi kálváriám után Norton Ghosttal nyomtam egy full backupot a rendszermeghajtóról, így ha bármi gond van, onnan fogom visszaállítani a rendszert, még egyszer ilyen szívást nem vállalok be :DDD

(#8341) Jocky


Jocky
tag

Srácok, én is most akarok venni egy Vaio-t olyan 200 kötül és a dvd író helyére tennék egy SSD-t. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes Sata 3-ast venni? Úgy tudom, csak Sata 2-es csatlakozó van bennük a dvd-nél és a HDD-nél is!

(#8342) h1ght3chzor válasza Jocky (#8341) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ha a notiban sata2 van, értelemszerűen nem fogja tudni a sata3 sebesseget. Szerintem nem tudsz venni újonnan sata2-t es sztem felesleges is, mert később jól jöhet.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8343) Jocky válasza h1ght3chzor (#8342) üzenetére


Jocky
tag

És azt meg lehet nézni valahol, hogy Sata 2 vagy Sata 3 a notiban a csatlakozó? Mert ilyen adatokat nem találok sehol!

(#8344) SeniorTilla válasza Jocky (#8343) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Milyen gépet akarsz venni? Úgy egyszerűbb lenne a válasz :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8345) h1ght3chzor válasza SeniorTilla (#8344) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Egyebkent igen, függ a típustól is, viszont azt nem tudom, hogy a DVD író Sata csatlakozojanak a sebességet ki lehet-e deríteni, de talán valahol irjak, mert nem biztos, hogy megegyezik a hdd Sata csatlakozojaval.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8346) Jocky válasza h1ght3chzor (#8345) üzenetére


Jocky
tag

Én úgy gondoltam, hogy az SSD-t a gyári HDD helyére teszem, a HDD-t meg a DVD író helyére, mert annak elég lenne a Sata 2 is!

(#8347) #23056928


#23056928
törölt tag

Sziasztok!
Sűrgős segítségre lenne szükségem.
Sony Vaio gépen húgom véletlenül megnyomta az "Assist" gombot. Bejött a menü meg minden. Aztán ezzel a lendülettel gyorsan ki is kapcsolta, 5 másodpercig nyomva a fő power gombot. Mikor bekapcsoltam a power gombbal, nem a windows 7 tölt be, ahogy szokott, hanem felajánlja, hogy válasszak régiót, meg órabeállítást és egy tök új felhasználó fiókot. De én nem akarok ilyeneket, szeretném a rendes windows-t betölteni, ahogy eddig is a régi dolgaimmal. Mit tegyek?
Köszi előre!

(#8348) applause válasza Jocky (#8346) üzenetére


applause
aktív tag

Én úgy tudom a vaio-ban csak sata 2 van engedélyezve a biosban. Hiába tudja a chipset a 3-ast, azt kikapcsolták. Legalább is az enyémben így van. (megj.: korábbi biosában engedélyezve volt, de ütközött valamivel). A csatlakozók tekintetében szerintem egyforma a 2-3-as. Én 120GB SSD-t használok a HDD helyett és sata 2 mellett tudja a maximális sebességét az SSD-nek.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#8349) h1ght3chzor válasza Jocky (#8346) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ja értem. Kellene tudnunk egy pontos típust es akkor tudnánk vmi pontosabban mondani. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8350) SeniorTilla válasza #23056928 (#8347) üzenetére


SeniorTilla
veterán

válaszd a windows elindítása menüpontot

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.