Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

(#9751) gears27

gears27
(aktív tag)

Sziasztok! Nagy segitségre lenne szükségem. Vásároltam egy sony vaio vgn tx3xp subnotit és a gyártói honlapon lévő driverek felpakolása után sincs pl: vga driver fent. Azaz az eszközkezelőben ? van. A rendszer xp. Esetleg tudna valaki okosat mondani, mert lassan 1 napja szenvedek és ki vagyok már. köszi a válaszokat előre is. :R

Seggsztézis

(#9752) doni11 válasza justaview (#9748) üzenetére

doni11
(tag)

VGN-TT11-et így csináltam:

Tiszta Win7 telepítés
A legújabb,legfrissebb Sony Illesztőprogramok telepítése
Win7 frissítések addig, amíg fel nem ajánlja a Win10-et.
Biztonsági mentés
Win10 telepítés

Minden működik,eszközkezelőben is minden OK!

:)

(#9753) Steven

Steven
(addikt)

Lenne olyan problémám ,hogy amióta win 10 van a laptopon random fagy a gép. Közel egy éve, nem sikerül megoldást találnom arra , hogy, ha mind a két vga aktiválva van benne ne fagyjon ki a desktop.
Azt hittem a win 10 javítások újabb driverek idővel meg oldják , hát nem így lett.

kövi a helyzet játszol vele stabil ,webezel vele, dolgozol vele stabil... ha ott hagyod 20 percre mozdulatlanul akkor simán kifagy.... én az energia takarékosságra gyanakszom... windows reinstall sem segített...

konfi i5 3320m és 7670m amd vga

legújabb intel driver és amd driver fent amúgy régiekkel is ezt csinálja.

valakinek bármi megoldás ami eszébe jut meg köszönném :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9754) SeniorTilla válasza Steven (#9753) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

A megoldás a win10 leszedése és visszatenni a régi windowst. A 10-es egy kalap sz*r, rengeteg baj van vele.

HP és LENOVO notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.

(#9755) Steven válasza SeniorTilla (#9754) üzenetére

Steven
(addikt)

http://prohardver.hu/tema/windows_9_kodnev_threshold/hsz_40908-40908.html

Úgy néz ki ez megoldotta kop kop kop... legalábbis pár órája még nem volt fagyás pedig direkt nem nyulok hozzá....

(#9756) SeniorTilla válasza Steven (#9755) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

A cím érvénytelen, ezt írja :)

HP és LENOVO notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.

(#9757) Ice&Lime

Ice&Lime
(veterán)

Sziasztok!

1-2 napja érdekesen megy a vinti a gépben. Mintha alapjáraton max. fordulatszámon tekerne. A cpu kihasználtság 1-4%, és alapjárat. Elromlott a venti?

Előre is köszi a segítséget!

(#9758) thesound

thesound
(őstag)

1. Melege van
2. Beragadt valalmi win szolgáltatás. Task Managerben, processes, show processes from all users, cpu használat alapján rendezni és ami gyanús, ott jobb egér és ugrás a szolgáltatásokra. Itt egyesével ki tudod lőnni a kijelölt szolgáltatásokat. Ha megszűnik a venti gyors pörgése, akkor az a sevice volt a ludas.

Hátha segít. Bár ahogy írod CPU terhelés nincs...

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#9759) Ice&Lime válasza thesound (#9758) üzenetére

Ice&Lime
(veterán)

Nincs beragadva semmi szolgáltatás, és alapjáraton megy 0-1%-on, sensorral figyelve meg 1-4% a cpu használat, nem ez a gond.

(#9760) thesound válasza Ice&Lime (#9759) üzenetére

thesound
(őstag)

Más ötletem nincs egyelőre. 🤔

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#9761) SeniorTilla válasza Steven (#9755) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Linkelj kérlek egy olyan oldalt, ahol el is lehet olvasni az infót, engem is érdekelne :)

(#9762) SeniorTilla válasza Ice&Lime (#9757) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Milyen meleg levegőt fúj ki?

(#9763) Ice&Lime válasza SeniorTilla (#9762) üzenetére

Ice&Lime
(veterán)

Kozepes meleget, es a fan teljesen tiszta.

(#9764) SeniorTilla válasza Ice&Lime (#9763) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Akkor lehet, hogy a hűtőcső kezd elomlani (lassan kimegy belőle a gáz). Mivel a proci magja meleg, ezért jár nagy fordulaton a ventilátor. A hűtőcső hibája miatt viszont nem tudja lehűteni.

(#9765) Ice&Lime válasza SeniorTilla (#9764) üzenetére

Ice&Lime
(veterán)

Lehet hogy ez a gond, de nem csak akkor szokott kimenni belole a gaz, ha serult a cso?

(#9766) SeniorTilla válasza Ice&Lime (#9765) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Előfordul külső sérülés nélkül is.

(#9767) Ice&Lime válasza SeniorTilla (#9766) üzenetére

Ice&Lime
(veterán)

Vagy esetleg a nagy melegtol?..
Akkor csak ugy derulne ki, ha lenne egy fan+hutocso csere.

(#9768) Ice&Lime

Ice&Lime
(veterán)

Egy uj problema lenne. Inditasnal a win nem toltodik mar be, ahelyett ezt irja ki: operating system not found.
A win telepito sem erzekeli egyaltalan az ssd-t.

(#9769) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#9768) üzenetére

Ice&Lime
(veterán)

A bios sem érzékeli az ssd-t.
Viszont érdekes, hogy az ssd-t kivéve, usb-s házon keresztül csatlakoztatva laptophoz úgy működik és hdsentinel szerint is rendben van.
Ilyenkor mi van? a sata kábel vagy csati a rossz a laptopban?

(#9770) Steven válasza SeniorTilla (#9761) üzenetére

Steven
(addikt)

ezt a moddolt drivert raktam fel

Ezzel már 2 napja nem fagy ki random, előtte minden vga drivert le pucoltam... forumba megtalálod mit módosítottak rajta

(#9771) hito válasza madstunt (#9614) üzenetére

hito
(nagyúr)

Akkor erre a friss kérdésre válaszolnék: most már van :DDD

Sziasztok!

Tegnap előtt vettem egy Duo 13-at. Régi nagy álmom volt. Duo 11-em már volt, de az előző chipset-es (HD4000-rel), ebben meg a jóval erősebb HD4400 van. Ezen kívül van benne LTE modem, ami a Duo 11-ből hiányzik (1000-ből egyben ha van) és az akksija is nagyon durván combos, és van touchpad is (Duo 11-ben optikai egér van, ami elég kényelmetlen).

Úgyhogy eddig várakozáson felül teljesít a szerzemény. :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9772) balzs12

balzs12
(tag)

Sziasztok!
Gyári rendszert szeretnék visszaállítani a laptopomon.. De sajnos az összes "ilyen" patríció törölve van .. Akitől vettem win7 rendszert rakott a vasra és kompletten leformázta a winchestert..
Honnan lehet leszedni a gyári rendszert és hogyan tudom úgy feltelepíteni ,hogy a recovery meg az egyéb ilyen partíciókat is vissza lehessen állítani.??
Nem értek ehhez a laptophoz még annyira ezért elnézést ha érthetetlenül fogalmazok.. :(

(#9773) Eliot Anders válasza balzs12 (#9772) üzenetére

Eliot Anders
(aktív tag)

Milyen rendszer volt rajta gyárilag? Win8?

(#9774) balzs12 válasza Eliot Anders (#9773) üzenetére

balzs12
(tag)

Hát akitől vettem azt mondta win8 volt rajta emlékezete szerint..
De van külömbség a win8 és a win7 gyári állapotba való telepítése között?

[ Szerkesztve ]

(#9775) Eliot Anders válasza balzs12 (#9774) üzenetére

Eliot Anders
(aktív tag)

Sajnos ebben nem tudok segíteni, a válaszokra vagyok kíváncsi én is, főleg, hogy Win 8 lehetett rajta. Így jártam én is az enyémmel de végül én tiszta telepítéssel feltettem a Windows 10-et. Előtte egy programmal megtaláltam az eredeti kulcsot a Biosban.

(#9776) hito

hito
(nagyúr)

Nem tudja véletlenül valaki, hogy win10 alatt miért csak egy energiagazdálkodási profil van? A gép Vaio Duo 13 és csak kiegyensúlyozott van. Se energiatakarékos, se teljesítménycentrikus nem jelenik meg, illetve nincs.

(#9777) SeniorTilla válasza hito (#9776) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Én tudom: a win 10 felejtős. Nyilván nem tudja kezelni rendesen a gép energiagazdálkodását.

Tudom, nem volt építő a válaszom, de rengeteg szívás van ezzel a kiforratlan oprendszerrel más gépeken is.

[ Szerkesztve ]

(#9778) hito válasza SeniorTilla (#9777) üzenetére

hito
(nagyúr)

Megoldás nincs rá? Gyártói oldalon chipset driver nincs is fenn hozzá. Lehet, hogy Intel oldaláról leszedek hozzá valamit, hátha az segít. Nem szeretnék visszatérni 8.1-re, és nem is fogok. Nem szeretem. Win10 bejön. Felület is jobban tetszik.

(#9779) movax

movax
(senior tag)

Két napja ápgrédeltem 10-esre win7-esről egy S15-ös Vaión (2012-es), eddig semmi gondom nincs vele, minden működik, energiagazdálkodás, Fn-funkciók, alvás, minden. Egyedül a tapipados háromujjas gesztusvezérlést hiányolom kicsit, de ezzel lehet élni.

(#9780) szakibá...

szakibá...
(senior tag)

HDD-t kellett cerélni, de nem tudok rá win-t telepíteni, mert se usb-ről, se optikairól nem hajlandó bootolni az Iso-t. Csak azt írja, hogy nincs oprendszer. A telepítők más gépeken működnek. Mit tegyek?

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#9781) amerigo válasza szakibá... (#9780) üzenetére

amerigo
(aktív tag)

Próbáld meg: bios-ban secure boot kikapcsol....

Ahol félelem, ott hazugság ...

(#9782) szakibá... válasza szakibá... (#9780) üzenetére

szakibá...
(senior tag)

Űgy néz ki, megoldódott. UEFI módban nem megy, csak Legacy-ban.

(#9783) doni11 válasza hito (#9778) üzenetére

doni11
(tag)

Nekem is nagyon bejön a Win10, sokkal gyorsabb mint eddig bármelyik op rendszer.és a régebbi Vaio-kon sem fagyogat. A felületet kicsit szokni kell,de megéri és nem utolsó sorban hivatalosan ingyééé van :D

[ Szerkesztve ]

(#9784) SeniorTilla válasza doni11 (#9783) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Semmi sincs ingyen, ez köztudott, a win10 sincs.

Ha tudnád, mi zajlik az alatt a háttérben, amíg te használod a win10-et, igencsak elcsodálkoznál...

(#9785) movax válasza SeniorTilla (#9784) üzenetére

movax
(senior tag)

Nem annyira durva a dolog, ha kicsit matatsz vele. A felhasználók nagy többsége persze nem matat.

(#9786) Eliot Anders válasza doni11 (#9783) üzenetére

Eliot Anders
(aktív tag)

Én is szeretem. Kicsit kigyomláltam a háttérben futó dolgokat és kész.

(#9787) SeniorTilla válasza Eliot Anders (#9786) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

És az automatikus frissítéseket hogy kapcsoltátok ki? :)

(#9788) movax válasza SeniorTilla (#9787) üzenetére

movax
(senior tag)

Átállítod Metered connectionra a netkapcsolatot, így nem tölti le automatikusan a frissítéseket.

(#9789) Eliot Anders válasza SeniorTilla (#9787) üzenetére

Eliot Anders
(aktív tag)

Sehogy de nem is zavar.

(#9790) doni11 válasza SeniorTilla (#9784) üzenetére

doni11
(tag)

Most komolyan mi zajlik a háttérben :F

Az biztos, hogy én tőlem egy lyukas garast sem kértek és hivatalosan feltelepült.
Az tény, hogy 1 évig mindenkinek ingyenes abban az esetben,ha előtte hivatalos Win 7-8 volt a gépén és élt a lehetőséggel. (Aug.1 volt a végső határidő)

(#9791) SeniorTilla válasza doni11 (#9790) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Pontosan így van ahogy mondod. Ezért nem ingyenes, mert már vettél előtte egy windowst, így csak a frissítés ingyenes, a win10 nem. A háttérben zajló adatküldésekről, felhasználói szokások monitorozásáról, adatgyűjtésről, tevékenység figyelésről, a tudtod és beavatkozási lehetőséged nélküli frissítésekről (aminek a 90%-ára semmi szükség, csak azért vannak, hogy a korábban írtakat megvalósítsák) sokat lehet olvasni a neten az ezzel a témával foglalkozó cikkekben, fórumokon.

(#9792) doni11 válasza SeniorTilla (#9791) üzenetére

doni11
(tag)

Ez a háttérben zajló adatgyűjtés a win10-ben elég gusztustalan,de ha nagyon akarják a Win7-en is megoldják ugyanezt,ahogy a telefonoknál, a Smart TV-nél, nyomtatónál,már az autóknál is stb..stb... ami net-re kapcsolódik szinte minden. Sajnos ezzel egyre jobban együtt kell élni.

(#9793) SeniorTilla válasza doni11 (#9792) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

A win10 kifejezetten erre megy, ezért volt ingyen frissíthető, semmi másért. Bedobták a mézes madzagot, a sokaság meg ráharapott. ;]

(#9794) Des1gnR

Des1gnR
(őstag)

Sziasztok!

Egy Sony Vaio SVF152A29M-re lehetséges bármilyen hackintosh rendszert telepíteni?
Egy alkalmi munkához kellene egy olyan program használatához ami csak osx-re létezik és nem megy virtuális gépen sajnos a hangkártya miatt.

A tejes dobozra, miért nem oda írják hogy meddig jó, ahova oda írják, hogy hova írják hogy meddig jó!?

(#9795) Plas

Plas
(csendes tag)

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy egy törött kijelzős SVE1511A1EW (Intel B970 2.30GHz, 4GB DDR3, 500GB HDD) körülbelül mennyit érhet? és van olyan bolt ahol foglalkoznak hibás gépek felvásárlásával?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#9796) A`rpi

A`rpi
(addikt)

Üdvözletem!

Remote Keyboard version 1.0.1.03020

Fentebbi alkalmazást megtenné nekem egy vállalkozó szellemű VAIO tulaj:
-felinstallálja,
-bezippelve elküldi a programot?

Szeretném kipróbálni ezt az alkalmazást,
de sajnos nincsen Sony VAIO lapotopom.

Köszönöm a segítséget előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#9797) szakibá...

szakibá...
(senior tag)

Arra szeretnék választ kapni, hogy hogyan tudnám visszaállítani a billentyűk eredeti funkcióit (pl. hangerő állítás, némítás), amik HDD csere és Win10 telepítés miatt megszűntek?

(#9798) A`rpi válasza szakibá... (#9797) üzenetére

A`rpi
(addikt)

Gyártó oldalára látogass el, keresd ki típus alapján a meghajtó programokat.

Quick Launch Buttons vagy ehhez hasonló alkalmazás telepítése után újra fognak működni többek között a média vezérlő gombok is.

(#9799) D!esel

D!esel
(csendes tag)

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy van egy Sony vaio fit 15e laptopom, es olyan kérdésem lenne hogy Sony hivatalos oldalán nem találom hogy ebbe a notiba mennyi a max memória ami bele lehet tenni.

Ha esetleg valaki tudja azt megköszönném.

(#9800) SeniorTilla válasza D!esel (#9799) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Procitól függ, de általában max. 16GB

Ha csak egy foglalat van benne, akkor max. 8GB

Ha alaplapra forrasztott, akkor annyi, amennyivel vetted

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.