Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) Sefter válasza hito (#8100) üzenetére


Sefter
veterán

mennyi volt ha nem vagyok túl indiszkrét?

Psn ID: sefter_hun

(#8102) hito válasza Sefter (#8101) üzenetére


hito
nagyúr

74eFt-ot fizettem érte. Nem egy mai gép, de arra amire kell egyszerűen nem találtam jobbat (biztos lett volna jobb, de az nem Vaio és nem Japán :) ). TT érdekelt volna még esetleg, de az itthon beszerezhetetlen, e-bayen is elég "jó" árban mennek még.

Nekem ez így (karcmentesen, 100%-os akksival, meg egy 25eFt-os eredeti bőrtokkal) megért ennyi pénzt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8103) littlemamba válasza hito (#8100) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Leld benne örömöd :-) Egyenlőre én sem tudok leszakadni a vaiokról ;-)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#8104) hito válasza littlemamba (#8103) üzenetére


hito
nagyúr

Nem is lehet, illetve lehet, de nem érdemes :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8105) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Az ügyes lányom ráöntötte az ICE teát a noti (PCG-71811M) tasztatúrájára és azóta összevissza működik.
A kérdésem az, hogy ki kell e cserélni a bill-t vagy ki tud száradni reggelre?
Ha csere akkor kb. mennyibe fáj a dolog?

Köszi
üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#8106) cz.istvan válasza Tigi (#8105) üzenetére


cz.istvan
tag

Tea is elég cukros igy nm hiszem hogy csak ugy simán kiszáradna. Jópár notit kellett már javitanom amire öntöttek vmit, ha nm ment rá sok akkr meguszod egy bill cserével. Egyébként uccso esélyként volt h csap alá tettem a bill-t, hajszáritoval kifujattam, miután megszáradt semmi baja nm volt.

(#8107) feribk válasza Tigi (#8105) üzenetére


feribk
aktív tag

az hogy sikerül? :)

Üzenetre illik válaszolni...

(#8108) Tigi válasza cz.istvan (#8106) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a választ. :R
Nehéz kicserélni a bill-t, kell hozzá szerviz?
Mennyibe kerülhet?

feribk: 14 éves lány, noti mellett nyitott ICE tea-s üveg, Skype-olás vadul. Soroljam még? :D

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#8109) Tigi


Tigi
őstag

Nem nagyon pörög a topic. :(

Beadtam szervizbe a gépet és mire hazaértem már kaptam is árajánlatot bill. cserére.
Kicsit leültem mikor összeadtam az összegeket és kijött a 28.200 Ft-os ár, és még be se vizsgálták.
Ez kicsit rablás nem?

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#8110) hito válasza Tigi (#8109) üzenetére


hito
nagyúr

Én meg most már azt mondom, hogy rohadjon meg az összes Sony!!!!!!!!!!!!!!!! :W

1hete szenvedek egy TZ37-es feldriverezésével, win7 alatt természetesen ha összeszarom magam sem mennek az FN gombok (kivéve hangerőállitás). Most visszatettem a Vistát, mert gyárilag azzal adták, legmerészebb rémálmaimban sem gondoltam volna, hogy ennek a driverezése sem megy.

Eleve mi az, hogy driverek menüpont alatt egy csomó dolognak csak update-je van, eredeti alkalmazás nincs!!!!!??? Amikor meg tenném fel, természetesen hiányolja az eredeti szoftvert amit update-elni kéne, de az NINCS! MI EZ???? :W

Nem egy, nem kettő notit drivereztem fel életemben, sokkal meg is izzadtam, de ilyen egy rohadt szemét támogatással sose találkoztam még mint a Sony-nál. Szégyen, szemét egy szar. Mégis hogy gondolják ezt? Egyszerűen nem lehet feldriverezni. Már ott tartok, hogy feladok egy hirdetést, 5eFt-ot adok a feldriverezésért. Vagy inkább eladom ezt a szart. Rég nem csalódtam ekkorát semmiben. Legjobb cuccok a Sony-k és egy ilyen dologgal kergetik az őrületbe az embert és felejtetik vele el egy életre a márkát :(((

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8111) Rainfreezer


Rainfreezer
csendes tag

Sziasztok!

Nekünk is. van egy ilyen Sanyi vaioia rettenet. Párom szerettet volna egyet így az asus netbook cserélve lett erre.
Az se volt gyors de ez aztán igazán xar. A lényeg első indításkor minden féle semmi értelme segéd progi töltött be. Azon kívül hogy lassítja az amúgy sem gyors gépet még felesleges is. Szóval Gyári windows 7 töröl a recovery partíció is, új windows 7 fel driverek fel. minden ok csak épp a FN gombokhoz tartozó lehetőségek mint wifi ki-be stb nem működnek. Ja és a gép se lett gyorsabb látványosan.
Amúgy ez egy Vaio SVE11112M1EP 11, akár hány inches gép és természetesen Pink.
Szóval ha és itt a sonyval nem lettem előbbre ezért kérdezem a kedves fórum társakat. Ha lenne valakinek lemezre mentett windows 7 recovery lemeze, vagy csak csinálna nekem egy másolatot természetesen nem kérem ingyen annak nagyon szépen megköszönném.

Észre vétel:
Ha nem a gyári winfos kerül telepítésre akkor a gép kiírja a win betöltésekor (legalábbis nekem ezt csinálta) hogy az akkumulátor nem eredti és készenlétbe lőtte magát ha OK gombot nyomtam.
Megoldás:
amikor ez az ablak felugrik nem nyomunk OK gombot.
Futtatásba msconfig

az automatikusan induló programok közül az ISB Utility letilt. Újra indítás után a hiba jelenség megszűnik.
Ha valaki nem eredet win7-et akar felrakni (pl win8 nem tetszik alapon) azt loaderrel kell aktiválni. Sajnos jó esély lesz rá hogy a loader beleír a boot sectorba és többet nem tölti be az eredeti windows recoveryt. Ezt javaslom figyelmebe venni. (tapasztalatból jelzem)

Aki tud segíteni a windows 7 recovery lemez problémámba kérem írjon privátba)

06 harminc hat 6 hét 9 egy 1 kilenc

(#8112) h1ght3chzor válasza Rainfreezer (#8111) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Van egy bizonyos telepítési metódus amit nem szabad, hogy máshogy csinálj, mert tényleg nem fog működni pár dolog. Keress rá vmelyik hszben szépen le van írva lépésről lépésre, hogy milyen drivereket milyen sorrendben tel építsünk fel.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8113) danteshell válasza Rainfreezer (#8111) üzenetére


danteshell
aktív tag

ha win7-et akarsz a vaio-ra telepíteni a win8 helyett, alapból bukod az összes recovery partíciót... Csak akkor engedi a 7-est telepíteni, ha az összes gpt-s partíciót törlöd és utána mbr-re formázod a vinyót...
Azt a szenvedést, amit a garis szervízükkel átéltem nem kívánom senkinek... - nehéz egy sony call centeres f**fejjel megértetnem hogy nem ma kezdtem a számítástechnikát... persze utólag miután kiderült hogy nekem van igazam küldtek külön levelet meg elnézést kértek meg ajándék kisfaszom...

konklúzió: Ne vegyél sony laptopot, ha nem akarsz szenvedni...
Dell v. lenovo-t ajánlom, még a legújabb modelljeikhez is adnak xp-s drivereket is - ha te azzal akarod futtatni a gépet - és nem akarják lenyomni a torkodon a saját gagyi szoftvereiket...

7447 óta folyamatosan...

(#8114) Rainfreezer


Rainfreezer
csendes tag

nem akartam én win8-at. A gyári windows 7 lett cserélve a sajátomra. De igen előtte minden partíciót mínuszoltam. Minden évben lecserélem a notebookjainkat, mindig törlöm a gyári winfost és rakom fel azt amibe a gyártók nem raknak bele minden féle hogyan jelentkezzünkbe a facebookra segédprogramjaikat analfa béta felhasználóknak, de ilyet mint ami a sanyinál van ilyet még nem láttam.
most néztem utána a win8-ra való frissítésnek, hurrá 8000Ft-ből meglenne a DVD set, csak épp az is ellenőrzi a recovery partíció meglétét. Na de hogy a büdös életbe nem veszek többet sony lapost az tuti. Ha az asszonynak pink noti kell majd lefestem :P.
Köszi ennek a driver sorrend dolognak utánna nézek. addig is

06 harminc hat 6 hét 9 egy 1 kilenc

(#8115) h1ght3chzor válasza Rainfreezer (#8114) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Tessék.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8116) hito válasza h1ght3chzor (#8115) üzenetére


hito
nagyúr

Ez a sorrend igaz VGN-TZ37CN esetében is? Win7 alatt megcsináltam és csak a hangerő állítás működött utána (rendesen kiírta a képernyőre, hogy volume és ment a csík). Vista alatt sem működik, pedig eredetileg Vistával adták. Ráadásul Vistához egy csomó dolognak (pl. click to disk) csak update-je van, eredeti szoftver nincs, így az update sem működik értelemszerűen.

Egyébként ez nagy igazság: "konklúzió: Ne vegyél sony laptopot, ha nem akarsz szenvedni..."

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8117) h1ght3chzor válasza hito (#8116) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Szerintem bármilyen vaiod van, nekem is jó lett így! Windows update elengedhetetlen az biztos. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8118) hito válasza h1ght3chzor (#8117) üzenetére


hito
nagyúr

Windows update-et ráeresztettem win7-re és Vistára is. Olyan szinten lett lassú, hogy használhatatlan lett a gép. A szó szoros értelmében. Bármilyen parancsot adtam neki, fél percet gondolkozott mindenen. Megnyitott firefox böngészőben új cím beírása után 15mp-el reagált, számtalaszor eközben nem válaszol üzenetet kaptam, utána nagy nehezen fél perc után megnyitotta a kívánt ablakot. De igaz volt ez mindenre: kép, zene megnyitása, intézőben való mászkálás, stb. Utána friss telepítésnél letiltottam az updatet és win7 illetve Vista esetében is villám lett a gép. Ja még annyi, hogy win7 kb. (nem vicc) 48 órán keresztül cska frissített, nem tudtam használni a gépet olyan szinten fogta meg az update.

Szóval sajnos nem opció az update, mert utána használhatatlan rendszert kapok. Így akko tegyek le a megfelelő működésről?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8119) h1ght3chzor válasza hito (#8118) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nem tudom miért frissített addig... Teljesen új rendszernél is ilyen lassú a géped?
Miért nem a legfrisebb win7-et telepíted fel, amiben integrálva vannak a frissítések?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8120) hito válasza h1ght3chzor (#8119) üzenetére


hito
nagyúr

Nincs olyanom :( :)

Teljesen firss rendszer olyan mint a villám. Update után lesz használhatatlan win7 és Vista is.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8121) h1ght3chzor válasza hito (#8120) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Lehetséges, hogy nem mindent kellene frissítened amit felajánl, de sajnos ezt nem tudom neked megmondani, hogy mit nem kellene.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8122) hito válasza h1ght3chzor (#8121) üzenetére


hito
nagyúr

Eladás lesz ebből és egy életre elfelejtem a Sony-t. Pedig nagyon szerettem, de most olyan szinten tettek ezzel alám, hogy efelett nem tudok szemet hunyni :(((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8123) Flam válasza hito (#8122) üzenetére


Flam
aktív tag

szerintem a itt a fórumon mondhatom, hogy nekem sikerült belenyúlnom a legszarabb vaio-ba, de ilyen jellegű problémáim sosem voltak, függetlenül attól, hogy clean install-t csináltam vagy utána a gyári OS-t raktam vissza és tweakeltem.

FN gombokhoz valóban szükséges a megfelelő telepítési sorrend, hogy működjenek.

Mindenesetre én is lemondtam a Sonyról egy életre, vagy ha ne adj isten ismét ráfanyalodok, mindenképpen közép vagy felső kategóriát veszek belőle, mert az EB szériás belépő kategória (ára ellenére ennek számít) szerintem egy szar.

Sőt a Sonyhoz hozzátartozik az is, hogy kalap szar a driver és a többi "supportja", hihetetlen, hogy mennyire szarnak bele. Nekem 2010 óta nincs (gyári) frissítés a videokártyámhoz... Bár nem tudom, hogy a többi gyártónál jelenleg mi a helyzet és hogy működnek a driverezések, stb...

(#8124) csixy


csixy
addikt

Én a gyári win7-et túrtam le az összes csecsabecsákkal együtt meg a recovery partíciót és MBR.es formázást követttem el egy corei5-ös vpceh3l1-en és felkerült egy hivatalosan vásárolt win8-as duálbootban egy Ubuntuval . Mindketten kifogástalanul villámgyorsan működnek , köszönöm jól vannak. Csak a vin8 nem ismer meg még egy mittoménmilyen részezközt ,driver sehol sincs hozzá, de anélkül is tök jó. Csak a linux lőtte ki az inside h2o biosban a wifi kártyát , a biosban meg szinte semmi sem állítható és vért izzadtam mire rájöttem , hogy csalárd módon hogyan lehet visszakapcsolni a wiwfi kártyát a bios-ban.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8125) krokosztil válasza roPHka (#8093) üzenetére


krokosztil
csendes tag

szia,

nekem is sve111-es sorozatú gépem van. Rengeteget szívtam vele és nekem is ezt mondta a szervíz, hogy nem nyúlnak hozzá ha nem eredeti oprendszert használok... Nekem a wifi és a bluetooth szarakodik.
De szereztem gyári win7es gépről egy teljes Ghostolt mentést... Szóval ha esetleg gebasz van és megtudod oldani szívesen odaadom és a szervíz sem vacakolhat ha baj van.(megjegyzem, hogy win7-el nem ment át az eredetiség vizsgálaton, viszont torrentes win8 al tökéletesen és azonnal érvényesítette magát automatikusan) Egyébként én vettem bele ssd-t mert elméletileg a garancia nem vész el ha bővíted, és értelemszerűen oprendszer újrarakás nélkül nehéz SSD-re költöztetni a windows-t. Am a gép windows 8-al sokkal jobb. Pl.: nekem alvásban lemerült az akku 5 óra alatt csutkára. Miután újraraktam win8 al és eltűnt a rengeteg gyári vaio-s szoftver utána sokkal használhatóbb lett a gép. Igaz a wifi és a bluetooth még mindig szarakodik, de mindenmás bajom megszűnt. Jah és sajnos a vaio support az egy rakat fos muszáj harcolni velük....
Ami még esetleg bezavarhat a login képernyőnél az a sony fostalicska RAPID WAKE progija. Semmit nem ér és semmivel sem tér vissza gyorsabban az alvásból de előszeretettel akad össze a windows-al. Ha van ilyen telepítve Neked érdemes megválni tőle. Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#8126) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Hopp közben megtaláltam a választ a kérdésemre :))

[ Szerkesztve ]

(#8127) beers


beers
addikt

Sziasztok!

Hozzám került egy SVE14A2M1EW, és szeretnének rá win7-et (a rajta lévő 8 nem tetszik a gazdájának)!
Esetleg valaki már szenvedett driver keresgéléssel?
Nem igazán találok hozzá....!
Előre is köszi!
:R

M&N

(#8128) danteshell válasza beers (#8127) üzenetére


danteshell
aktív tag

menj az amerikai oldalra - sony.com v. az ázsiaira, ott a support-electronics downloads részre, a keresőbe írd ezt: sve14a2 - majd nézd meg melyik hasonlít legjobban a tiedre (elvileg az eu-ban forgalmazott sony laptopokon is megtalálod az amerikai típus nevét is v. a dobozon v. a gépen valahol)
én így találtam drivert a magyar sve112m1ew-hez, ez amcsiban sve11125clw néven fut és van hozzá win7 x64 driver is...

7447 óta folyamatosan...

(#8129) danteshell válasza beers (#8127) üzenetére


danteshell
aktív tag

http://esupport.sony.com/LA/p/model-home.pl?mdl=SVE14A25CLW&LOC=3#/downloadTab ezt próbáld meg... fent be tudod állítani h. ne spanyol hanem angol legyen az oldal nyelve... üdv :)

7447 óta folyamatosan...

(#8130) Reac^


Reac^
őstag

Sziasztok!

Adott egy ismerősömnek egy vájú (vaio) sve14ag15m
gyárilag windows 8-al

namost ő megkért, hogy rakjak fel neki win7-et.

szívtam vele, mert bootolni nem akart se dvd-ről se usbről, gondoltam egyet müködő win8 alatt beraktam a lemezt. elindult a telepítő, szólt, hogy a korábbi windows mappát átnevezi és nem fog működni (nembaj előtte csináltam ghostot az egész winyóról)
aztán újraindult, folytatódott a telepítő, majd valamin kiakadt (szerencsére)
ESC gombra valami UEFI menüből végre betudtam jutni a bios-ba és legacy-ra állítottam a bootot, előrevettem az usb-t. booltam. minden szar particiót letöröltem. install végén:

azt mondja, hogy a telepítést nem tudja befejezni, mert nem kompatibilis ezzel a hardverrel.

Most hogyan tovább?

kösz :W :R

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#8131) Reac^ válasza Reac^ (#8130) üzenetére


Reac^
őstag

DVD lemezről felment érdekes...

pendrive-ról nem

most jöhet a driver-szívás

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#8132) beers válasza danteshell (#8129) üzenetére


beers
addikt

Köszi, apró lépésekben, de haladok....!

M&N

(#8133) genius5000 válasza Reac^ (#8131) üzenetére


genius5000
tag

Jártam így én is.

a megoldás: a pendriveot FAT32-be kell formázni, NTFS-ről nem ment fel... FAT32-ről egy másik WIN 8 at tettem fel egy sony gépre, aminél kb. én is így jártam.

(ne kérdezd miért nem volt jó neki az NTFS.... :W )

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#8134) beers


beers
addikt

Sajnos 3 napi gyötrelmes küzdelem után még mindig nem 100%-os a gép.....!
Intel(R) HM76 Express Chipset LPC Controller - 1E59 ismeretlen eszköz
ACPI\SNY5001
ezt a drivert sehol nem találom, pedig már párat kipróbáltam....
A ventillátor kib...ott hangos mikor elindul!
Egy valamit azonban megtanultam a 3 nap alatt, vaio-t soha......

[ Szerkesztve ]

M&N

(#8135) cz.istvan válasza beers (#8134) üzenetére


cz.istvan
tag

Háát jah, más márkáknál szinte mindig azt szoktam h gyári win egyből le, fel egy sima, mivel megvan neten a hozzávalo összes driver, a gép csak gyorsabb lehet.
Vaionál ez nm feltétlen a legjobb 5let. Inkább a gyári winről minden felesleges progit törölni, csinálni egy ghostot rola, oszt jonapot...
Vaiohoz drivereket beszerezni nem egyszerű, pláne h az ujabb op rendszerek szinte sosincsenek támogatva. Legrosszabb amikor egy xar vistás vaiora kér vki win7et.

(#8136) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!

Barátom gépén sajnos elbénázták a helyreállító partíciót, mentést sem csináltak. (feltettek egy win hetest) Szeretne visszatérni az eredeti Windows 8 rendszerre, de így ugye nem tud. Nagyon megköszönnénk, ha valaki tudna küldeni egy helyreállító lemezt a saját gépéről, előre utalással kifizetné, vagy megbeszélnénk, hogy hogyan.
A gép típusa: SVE1512E6EW

Előre is köszi!!!

(#8137) norbikaa válasza Grande Ale (#8136) üzenetére


norbikaa
csendes tag

Nem tudom, hogy erre van-e mód. De nem kaptatok hozzá telepítési kódot? Mert ha igen, akkor innen-onnan összeszeditek a Win8-at és azzal a kulccsal telepítitek a rendszert. Ha más nem akkor fel kell hívni az ügyfélszolgálatot és megkérdezitek, hogy mi volt a kód.

[ Szerkesztve ]

(#8138) norbikaa


norbikaa
csendes tag

Sziasztok!

Most került hozzám egy Sony Vaio PCG-3F1M laptop és az a problémám, hogy amikor kapcsolnám be, akkor semmi történés sincs. Zöld led felvillan (hogy bekapcsoltam) DVD olvasó is pörög egyet, de nincs kép. Vincsesztert próbáltam ellenőrizni, de SSD van benne így nem tudom, hogy "felpörög"-e csak a HDD LED-re tudok támaszkodni, de az nem világít, nem villog.

Tippek? Valaki találkozott már ilyennel? Lehetséges, hogy bios probléma van? Hardveresen lehet valahogy bios resetet csinálni?

Ja és egyik napról a másikra jött ez a jelenség.

(#8139) norbikaa válasza norbikaa (#8138) üzenetére


norbikaa
csendes tag

Tévedtem. A laptop típusa: Sony Vaio VGN-FW31ZJ

(#8140) Grande Ale válasza norbikaa (#8137) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nincs kód, beégetett licenc van. Másik win nyolcat nem aktiválta, próbáltam.

(#8141) atlasz52 válasza beers (#8134) üzenetére


atlasz52
tag

Nekem is egy i5 ös sonym vaiom van.
Mielőtt más oprendszert cserélünk meg kell nézni,hogy létezik e hozzá driver.
Ha nincs akkor ajánlatos a régit visszarakni,mert valami nem fog müködni rajta.
SSD ét ha belerakunk elfogadja a szerviz is garanciába,ha nem a billentyüzet alatt van,ez garanciavesztéssel jár.
Sok ssd hez jár klónozó szoftver is,ilyenkor kb egy óra alatt a régi op rendszer,átmásolható az ssd re.
Minden tipushoz lehet kapni visszaállitó lemezt,a szervizen keresztül ,igaz nem olcsó.

LÁSZLÓ

(#8142) Zolee.Ha válasza Tiger89 (#7970) üzenetére


Zolee.Ha
tag

Nincsen telepitve a hangvezérlőd. Elvileg Realtek HD audio...

Üdv: Zoli

(#8143) kasamaki


kasamaki
csendes tag

Sziasztok, segitseget kérek. Sony VAIO vgn-ar61s gépemhez keresek friss, mukodo nvidia drivert. Sajnos az nvidia oldalrol letoltott nem indul el, a sony honlapjarol letoltott verzio pedig mar kb. 5 eves, es ezzel a verzioval Windows 8 alatt a Hdmi port nem viszi at a kepet lcd-tv-re. Felismeri a tv-t, de fekete a kep. Vista és 7-es alatt meg mukodott. Viszont ez utobbi ket op.rendszerrel lassabb volt a gep, mint 8-as alatt. Valami otlet, hogy hogyan lehetne feltelepiteni a hivatalos nvidia drivert? Mert ugye a Vaio csak a sajat maga altal kiadott drivert engedi felrakni. Elore is koszi a segitseget.

(#8144) Sefter válasza kasamaki (#8143) üzenetére


Sefter
veterán

Sajnos a sonynál konkrétan belesz@rnak a frissítésekbe és csak azt tudod a gyári win-jükre telepíteni amit a sony oldalán találsz...Egy megoldás van, ha nem a gyári wint-teszed fel...akkor viszont a driver telepítések sorrendjére érdemes figyelni, mert esetlegesen nem működnek a funkció billentyűk..

Psn ID: sefter_hun

(#8145) kasamaki válasza Sefter (#8144) üzenetére


kasamaki
csendes tag

koszi a valaszt. Annyira a funkcio bill-ek nem erdekelnek, inkabb a hdmi. Egyebkent mindegyik op. rendszer alatt mukodott, csak a megvasarolt 8-as alatt nem. na mind1, tobbet NO VAIO! (pedig amugy nem rossz)

(#8146) atlasz52 válasza kasamaki (#8143) üzenetére


atlasz52
tag

Ez azt jelenti,hogy nem írták még meg a win8 rendszerhez a drivert.Csak a vistához.Lehet ,hogy nem is írják ehez a tipushoz.

[ Szerkesztve ]

LÁSZLÓ

(#8147) marilllyo


marilllyo
veterán

Sziasztok!

Én is driver problémával szenvedek!...i5 meg hd5650 van a vaiomba....a legutolsó driver hozzá 2010-es....és van 1-2 újabb játék ami már kéri az új catalystet...plusz az új catalystben van 1-2 olyan beállítás ami számomra fontos.
Léteznek moddolt driverek hozzá....én is találtam anno egyet így egy 12.3mas CCC-t fel tudtam rakni ami nagyjából szépen is duruzsolt....csak sajnos elvesztettem a drivert a netes linkek meg már halottak:(

Bárkinek bármi ötlete?
[link]

itt egy link ahol vannak leírások hogy hogyan is kellene felszenvedni az újabb ATI drivereket....sajnos nagyon élő linket a feltöltöttek közül nem találtam....

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#8148) marilllyo


marilllyo
veterán

[link]

Bocsánat ez a jó link

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#8149) zezoka


zezoka
őstag

Sziasztok! Asszony lecserélte jó régi laptopját egy kevésbé régire.

Lényeg: Lett nekiegy Sony Vaio Pcg-7dgp.

Nem vagyok egy elveszett ember a számítástechnikában, de semmit sem találok hozzá! Mintha nem is létezne, csak hibásakat tudnék megvenni ebay-en. Semmi driverem nincs, és nem találok! Egyedül a Wifi driver volt a wincsin, azt fel is raktam, de csak a drivert, a programot egyenlőre nem.

Xp-s, XP matrica rajta van, de ha egy letöltött XP telepítőt adok neki, akkor a matricán levő számmal hibát ír. De azt itt visszaolvasva láttam (bár az Win 7-re vonatkozott), h az ilyen csak tökéletesen ugyanazzal a verzióval műxik, igaz?

Tud nekem valaki segíteni?
Köszi!

(#8150) Sefter válasza zezoka (#8149) üzenetére


Sefter
veterán

Sajnos sony-éknál ez van :(
Csak ha pont ugyan azt a verziót teszed fel (ebben nem vagyok biztos, de lehet még a sony által felpakolt "szemeteket" is tartalmaznia kell) akkor van esélyed "legalizálni" a letöltött windows-t.

Psn ID: sefter_hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.