felhívtam őket, azt mondták, h csak a Sony rakhatja fel
www.hazvadaszok.hu
felhívtam őket, azt mondták, h csak a Sony rakhatja fel
www.hazvadaszok.hu
(#9152) Decepticon válasza SeniorTilla (#9150) üzenetére
Na látod, mégis érdemes ;-) Hiába na, a szekértelem :p
Manjaro Linux GNOME Community Edition
(#9153) Decepticon válasza Decepticon (#9152) üzenetére
Ha visszakapod a gépet, az első legyen a rescure cd, ha jót akarsz magadnak!
Azért a Sony fogja telepíteni, mert nem tudnak szériaszámot adni. A rejtett partíción lévő telepítő fájl nem szériaszámmal van védve, hanem hardverkulccsal. Gondolom, hogy a laptop vagy az alaplap szériaszámát olvassa be. Ezt csak ők tudják telepíteni. Ha a winyóval valami történik, akkor is hozzájuk kell fordulni, éppen ezért.
Tehát, nincs értelme a rejtett partíción lévő rendszer másolásának és dvd-re írásának, mert csak ehhez az egy laptophoz lehet használni.
Manjaro Linux GNOME Community Edition
Több ügyfelemnek sikerült már aktiváltatnia a microsofttal azt a windowst, amit ők raktak fel. Mindegy is, én nem értek hozzá, csak tegnap kezdtem
HP notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.
Nem tartom kizártnak, h igazad van, de akivel én beszéltem az elég gyorsan lerázott úgy, h közöltem vele honnan telefonálok. Mi azért elég komoly számú Micrsooft terméket értékesítünk....
www.hazvadaszok.hu
Megalakult a Vaio Corporation. Egyenlőre csak Japánban szándékoznak majd forgalmazni terméket, ott akarják megerősíteni a márkanevet és utána fognak visszatérni a nemzetközi porondra. Egyenlőre még nincs saját termékük, a Sony által tervezett VAIO Pro és VAIO Fit van a termékpalettán majd nemsokára bővül a VAIO Fit 15E-vel, Japánban.
Hát, akkor ezzel úgy jártunk, mint a Panasonic-kal... igaz, már régóta pletykálták.
Manjaro Linux GNOME Community Edition
Sziasztok!
Szeretném újrarakni a Win7-et a laptopomon (VPCEB2M1E). Azt szeretném kérdezni, hogy milyen sorrendbe kell feltelepíteni a drivereket, ha számít?
Ezekkel a driverekkel rendelkezem:
Kell hozzá még valami, vagy esetleg van valamiből frissebb?
Szia!
Itt picivel több van: Sony VAIO VPCEB2M1E/WI Windows 7 64 bits drivers
A sorrend:
BIOS/Driver/Firmware - ha ezeket még soha nem frissítetted
Application / Utility - akár a számozás sorrendje szerint
Preinstalled Drivers and Utilities - szintén mehet számozás szerint
Enjoy!
Manjaro Linux GNOME Community Edition
Huh hát itt tényleg több van! Lehet hülye kérdés, de mind kell?
(azért szeretnék új rendszert telepíteni mert elfogytam a C: meghajtón, sok lehet már a szemét, meg sajnos annó nem is csináltam túl nagy kapacitású partíciót (45GB), azt hittem az elég lesz)
[ Szerkesztve ]
Sziasztok!
Nos laptopot nézek, és nagyon bejött a sony vaio multiflip sorozat.
Nekem az egyetemre kellene(ezért is tetszik a toll), internet szövegszerkesztés, filmnézés, oktatóanyagok futatása, gyorsaság, strapabíróság, hordozhatóság, hosszú üzemidő nekem ezek lennének a szempontok.
(nem akarok vele játszani, elég erős vas vár otthon )
Szóval gondolkodtam laptop/tablet és megtetszett ez az átalakítható sorozat, meg hogy ultra book.
A 250K keretbe pont beleférne a SVF14N1E2E. De ebbe pentium proci? Ezzel mennyire lesz lassú?
Szóval arra kérném a szakértőket, hogy segítsenek, mennyire lesz lassú vagy erre elég? Lehet ezeket még utólag babrálni valahogy? Mennyire jó ez az átalakítható kategória vagy a szétszedhető? Vagy hadjam és nézzek egy rendes laptopot? Milyenek voltak a visszajelzések, meghibásodási ráta?
Vagy próbáljak inkább kuprogatni egy kicsit tovább, egy eggyel nagyobbra a sorozatban?
Köszönöm a segítséget!
Ui.: ez lesz az első laptopom
Sziasztok!
SONY VAIO VPCW2M1E laptopra szeretnék windows xp rendszert telepíteni . Hogy varázsoljam rá?
win 7 van rajta de nagyon lassú
Nem erre: Sony Vaio VPCYB2M1E szeretnél?! Egyébként gyárilag Windows 7 32bit verzióval volt szállítva, kizárt, hogy lassú legyen. AMD E-350 Dual-Core processzorral és 4GiB memóriával van szerelve.
[ Szerkesztve ]
Manjaro Linux GNOME Community Edition
nem az a gép sajnos
ebben 2giga ram van.
Sony VAIO W Mini Notebook.
Az igényeidnek szinte bármi megfelel, ami képes a HD média megjelenítésére. A laptopokban utólag nem lehet processzort cserélni, mivel azok integrálva vannak az alaplapra. Tehát, ez a lapos bőven megfelel neked, ha valóban nem akarsz játszani.
ama112: Hiába teszel fel XP-t, fel fogod tenni az SP3 javító csomagot is és majdnem ugyan ott vagy. Azzal nem számolva, hogy óriási biztonsági kockázatot vállalsz és kicseszel másokkal is, ha a gépedet nem véded.
Akkor már inkább Linuxot-ot ajánlanék, az okos választással biztosan száguldozna rajta, mintha kicserélték volna. A döntés a tied... ha az utóbbi opció érdekel, akkor gyere át a Linux kezdőknek topikba és ott segítünk választani, telepíteni, megismerni... nem fáj...
[ Szerkesztve ]
Manjaro Linux GNOME Community Edition
Ha még nem nyúltál hozzá. Tegnap elfelejtettem idebökni, pedig fontos. Nem kell újrahúzni a rendszeredet, még véletlenül sem. Rendesen karban kell tartani. Az nem normális, hogy egy operációs rendszer a végtelenségig hízik. Ez a Windows baromsága, de megfelelő hozzáértéssel kordában lehet tartani. CSak tudni kell, hogy mihez kell nyúlni.
Nekem 5 évig futott a laptopomon Windows egyetlen újratelepítés nélkül és még elment volna ugyan ennyi ideig, ha nem váltok valami jobbra. Nagyjából havonta takarítottam a rendszer szemetét és így biztonságosabb volt a gépem - már amennyire egyáltalán lehet - gyorsabb és a foglalt területet is visszaszereztem.
Tehát, a karbantartás:
Felesleges fájlok törlése - angolul: temp:
C:\Documents and Settings\USERNAME\Local Settings\Temp
C:\WINDOWS\Temp
C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download
C:\Windows\Prefetch
Username a felhasználód neve
Lomtárat is érdemes kiüríteni (C:\RECYCLER), illetve a méretét csökkenteni: jobb-klikk a Lomtár ikonra Tulajdonságok, és csuszkával állítsd ~5%-ra.
A Windows frissítésekor keletkezett szemét fájlokat is törölhetjük:
C:\WINDOWS alatt az összes $-al kezdődő könyvtárt és tartalmukat törölhetjük. (Ezek rendszermappák, azaz az intézőben az Eszközök / Mappa beállításai alatt, a Nézet fülön a "A rendszermappák tartalmának megjelenítése" be kell, hogy pipálva legyen.
Internet Explorer cache:
Az Internet böngésző által tárolt (cache) fájlok össz. méretét is érdemes korlátozni:
Internet Explorer Eszközök menüpontja alatt, az Internet beállításoknál az Általános fülön (középen) a [Beállítások] gombra klikk és a Használható lemezterületek méretét állítsuk 100MB-ra, OK. Ezután a [Fájlok törlése] gombra klikk, OK (a törlés több percig is tarthat), OK.
Ezek azok a helyek a rendszerben, ahova jellemzően települnek a fertőzött dokumentumok. Ezek rendszeres törlése helyet takarít meg és magadnak is szívességet teszel vele. Ha ezeket törlöd, akár több GiB tárhelyet szerezhetsz vissza.
A partíció mérete növelhető (ilyent is csináltam már) újratelepítés nélkül. Én ehhez a PartitionMagic alkalmazást használtam, koromnál fogva én még ezt ismertem és használtam több mint 10 évvel ezelőtt is. A második partíció méretének csökkentésével kell kezdeni. Vigyázz, nem lehet a csökkentés akkora, hogy foglalt adatterület is beleessen. Magyarul nem lehet kisebbre venni a partíciót, mint amennyi adat van rajta. Legrosszabb esetben: foglalt adatterület + 20% szabad terület maradjon. Ha 20%-nál kisebbre veszed, akkor nem fog lefutni a defragmentáló alkalmazás (ez az NTFS fájlrendszer már elavult korlátja). A partíciós tábla módosítása akár 1 óránál is hosszabb lehet, a tárolód méretétől függően. Ha ez kész, akkor most lesz egy partícionálatlan terület a rendszerpartíciód és a második partíció között. Ide kell kiterjeszteni az elsődleges partíciót. Ez valamivel gyorsabb lesz.
Hát, ennyi lenne és nem kell újrahúzni semmit...
Manjaro Linux GNOME Community Edition
Ó nagyon szépen köszönöm ezt a hosszú és tartalmas választ! Próbálkoztam amúgy a CCleaner nevű programmal ilyet csinálni, de az rendszerint csak ilyen 2-300 MB-okat szabadított fel. Akkor amint lesz egy kis időm, mindenképp megcsinálom amiket írtál, meg azt a partíció növelést is átgondolom, lehet érdemes.
Köszi szépen még egyszer!
Új Tagként, Üdvözlök Mindenkit!
Segítségkéréssel fordulok Hozzátok.
Vásároltam Vaio notit előtelepített WIN 8-cal, ami immáron frissült 8.1-re. Most bővítés gyanánt HDD-ről SSD-re szeretném költöztetni a dolgaim (rendszer és az egyedi recovery partíciók) HDD 1TB; SSD 240GB
Kérdésem tehát, Hogyan tudom mindezt úgy kivitelezni, hogy megmaradjon a jogtiszta rendszer és a Sony telepített egyéni programjai? Talán klónozással?
Nincs termékkulcs a gépen, sem máshol (vagy nem találom, nem tudom win8 esetében miként működik ez) így megmaradhat az aktivált rendszer?
Lapozom a fórumot de nem találok megoldást ilyesmire.
Köszönöm a segítséget előre is!
[ Szerkesztve ]
Szia!
Véleményem szerint, ha kiírod a recovery lemezeket, akkor a partíció tartalmát át tudod vinni másik meghajtóra. Ha eddig nem mentetted le a recovery partíciót, akkor mindenképpen érdemes megtenni.
BlackBerry Key2 & Sony Vaio Pro 13 & Dell P2414H
Így van, írd ki a recoveryt és arról telepítsd az ssd-t. Az EREDETI gyári állapot lesz rajta, win8.1 frissítés nélkül.
HP notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.
Egy kis plusz segítség: Merevlemez klónozás Macrium Reflect Free program használatával illetve Windows 7 költöztetése HDD-ről SSD-re - Klónozó és Backup-Restore alkalmazások tesztje
[ Szerkesztve ]
Manjaro Linux GNOME Community Edition
Köszönöm a korrekt választ, kipróbálom a lehetőségeket.
A klónozási folyamattal eddig még nem boldogultam. Folyamatosan hiányzó .dll fájlokat keres a rendszer így nem is bootol. Kaptam egy másik "acronis true image" nevű progit ami boot cd ként üzemel, de jó órás szüttyögés után is ugyanoda jutottam. Esetleg valami ötlet még?
hidd el, hogy a gyári recovery a legjobb megoldás
de majd rájössz néhány nap (hét) alatt te is
HP notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.
Megfogadom ezt most is, de butának érzem magam mert csináltam recoveryt 32gb-s pendrivera ami kb. 26gb lett de az meg nem bootol. Vagy valamit rosszul csinálok?! :/
Természetesen be van állítva a boot sorrend ahol az usb az első
biztosan, mert mennie kell
próbáld meg az assist gombbal indítani a gépet
és érdemes elolvasni a használati utasításban is az ide vontakozó részt
HP notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.
nem jöttem, itt voltam már azelőtt, hogy megvettem volna
Valóban Ő nem mondta, viszont a Sony-sok ezzel védekeztek
mondtam én
[ Szerkesztve ]
Most komolyan másfél hónapos hsz-re válaszolsz? Kit érdekel ez már ilyen sok idő elteltével?
HP notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.
bocs nincs időm egész nap bújni a fórumokat
Amúgy meg igen. Szeretek válaszolni annak aki nekem is válaszol vagy reagál a hozzászólásomra
Üdv!
Adott egy Sony Vaio T (első szériás) ultrabook, amiben van 32 GB beépített ssd. Ez idáig Raid-ben volt összekötve a merevlemezzel és a gyorsítótár, cache funkcióját látta el.
Na mos nekem a Raid menöben sikerült törölnöm ezt és mind az ssd, mind a hdd non-raid ként futott. A legnagyobb probléma az, hogy azóta a Raid menüjét nem tudom behozni. A Ctrl+i-r nem csinál smmit hanemm betölti a Windowst.
Van valami ötletetek, hogy hogyan tudom visszanyerni a Raid menüjét, és hogyan tudom visszaállítani az SSD-t cache módba?
Nem akarlak elkeseríteni, fél évig próbálkoztam. Látszólag sikerült átvinnem a WIN8-at egy másik meghajtóra, de az első alkalommal mikor hozzá akart nyúlni a rendszer helyreállítóhoz többet nem tudtam elindítani a gépet.
Többször próbálkoztam de a vége az lett, hogy vettem egy WINDOWS oprendszert.
Azóta béke van és nyugalom, az idegeim kisimultak.
Nekem úgy tűnik, hogy csak a Sony tudja neked áttelepíteni az WIN8-at.
Viszont az áttelepítés költsége gyakorlatilag egy új licensz, de így gyorsabb.
(#9184) Decepticon válasza csipike3000 (#9183) üzenetére
Ez mondjuk aljas dolog, mert az előtelepített operációs rendszer nem a HDD-hez kötődik, hanem a laptophoz. Ennek ellenére a Sony hozzákötötte a HDD-hez is
Manjaro Linux GNOME Community Edition
(#9185) Decepticon válasza Decepticon (#9184) üzenetére
Nem az butaság! Utána olvastam, mindenkinek szokott sikerülni a klónozás. Egy valamit szoktak általában kihagyni, az alignálást. A nélkül nem fog menni.
Itt a lap alján vagy egy demonstrációs videó is.
Manjaro Linux GNOME Community Edition
(#9186) littlemamba válasza csipike3000 (#9183) üzenetére
Ugyan már! 2 azaz kettő sony laptopon is le tudtam menteni egyszerűen a recovery partíciót a beépített programmal úgy, hogy másik hdd-re gond nélkül fel tudjam telepíteni. (Nyilván magam is meglepődtem, hogy milyen egyszerűen ment, hiszen nő vagyok, nem ezzel kelem s fekszem)
A harmadik kezem alatt átmenő sony laptopnál már akadt egy kis problémám (ami egyébként a win 8 sajátosságaiból adótott) amikor külső programmal szerettem volna menteni... végül kiküszöböltem a win 8 gondom és lementettem a szokásos módon a partíciót. Igaz, azt még nem vittem át másik hdd-re, de biztos vagyok benne, hogy gond nélkül felmenne...
BlackBerry Key2 & Sony Vaio Pro 13 & Dell P2414H
(#9187) csipike3000 válasza littlemamba (#9186) üzenetére
Azt hiszem egy ilyen probléma megoldása elsősorban nem attól függ hogy valaki nő v. férfi.
Ilyen költözést számtalanszor megoldottam kezdve DOS -tól egészen Windows 7-ig.
A mostani helyzetbe beletört a bicskám. Nagyon sokat olvastam a problémáról az interneten. Úgy tűnik a Windows 8 esetében egy sokkal komplexebb védelem került a rendszerbe, egy része a gépben található flasht is érinti.
Természetesen lett volna megoldás csak drágább volt mint venni egy új win8 -at.
Ráadásul sokat szenvedtem az oprendszer upgradelésével is.
Windows 8 volt a gépben alapból, az ingyenes 8.1 upgrade csak egy frissítés telepítése után vált elérhetővé.
De ha telepítettem előtte egy másik meghajtó frissítést, akkor az upgrade nem lett jó, a visszavonás meg katasztrófába torkollott.
Ráadásul mikor úgy tűnt hogy most már minden ok a Grafikus meghajtó akadozott video lejátszás közben.
Szóval rengeteg idő ment rá. Mikor felraktam a külön vásárolt 8.1-et egycsapásra minden megjavult.
Különben a gép egy VAIO PRO 13.
[ Szerkesztve ]
(#9188) littlemamba válasza csipike3000 (#9187) üzenetére
Természetesen elsősorban nem attól függ, hogy valaki nő vagy férfi, hogy hogyan tud valaki megoldani egy efféle problémát, ellenben jellemzően azért a férfiak gyakorlottabbak e téren.
Most én is egy Vaio Pro 13-on pötyögök, ezt is lementettem, de ezt még nem költöztettem másik hdd-re (vagyis ssd-re, mert ebbe már csak másik - nagyobb - ssd-t vennék max.)
Az áttelepítés után gyűlt meg a baj a 8.1-es uapdate-tel??
Mint említettem nekem is akadt egy kis gondom, amikor megvettem a pro 13-at: azt gondoltam hogy kivételesen nem első dolgom lesz lementeni a recovery partíciót, hanem csak 2. User error, nem volt jó ötlet. Miután minden frissítést feltettem, felment a 8-ra a 8.1 meg az update meg minden, azonban nem volt az igazi rendszer. Nem volt konkrétan problémám, csak az az érzés, hogy nem úgy fut a rendszer ahogy kellene. Úgy voltam vele, hogy sebaj, kezdjük elölről, visszaállítom gyári állapotra. Akkor jöttek a a baj, mert windowsból indítva hibára futott, assistal indítva pedig nem engedte win 8-ra visszatenni, folyamatosan csak a 8.1-t kínálgatta. Kiírni akkor a recovery partíciót nem tudtam, sehonnan nem engedte. Pendrivera kiírta valamit, de az használhatatlan volt. Külső programmal sem jutottam sehová. Elolvastam mindent amit erről találtam a neten, angol és német fórumokat is. Ahol teljesen beparáztattak, mert tényként kezelték, hogy a win 8.1-nél már úgy működik, hogy amint felment a 8.1 így járt a user, nem fogja tudni visszaállítani gyárira. Már azt fontolgattam, hogy ha már ekkora ökör voltam, hogy nem írtam ki azonnal a mentést dvd-re, akkor vagy vehetek én is egy dobozos wint vagy rendelek a sonytól recovery lemezeket. Végül sikerült "simán" visszaállítani assisttal (egy ponton figyelmen kívül kellett hagyni, amit látok), s ki is tudtam írni utána a partíciót is, utána mindent telepítettem szépen így azóta is smooth a rendszer
Egyébként, elhiszem, hogy sokat foglalkoztál a dologgal, s ezúton elnézést is kérek, ha támadó érzetet keltett előző üzenetem, nem állt szándékomban megbántani!
BlackBerry Key2 & Sony Vaio Pro 13 & Dell P2414H
(#9189) csipike3000 válasza littlemamba (#9188) üzenetére
Egy percig sem éreztem megbántva magam.
Ha visszarakom az eredeti 128GB SSD-t, simán vissza lehet állítani a gyári állapotot.
Miután elkezdtem felköltözni a gépre kiderült hogy a 128 túl kevés, így raktam bele egy 480-as Crucialt.
Próbáltam eredeti gyári állapotban és 8.1-re upgredelve is költöztetni. Kínosan ügyeltem hogy minden partició 1-1 ben átkerüljön. A rendszer működött is 2 hétig, de akkor valamiért be kellet lépnem a recoveri-be.
Ezután már nem sikerült még egyszer elindítani.
Ezt kb 2 szer játszottam el, utána úgy gondoltam használni szeretném a gépet nem küzdeni vele.
(#9190) littlemamba válasza csipike3000 (#9189) üzenetére
Rendben, ezt örömmel olvasom :-)
Egyébként eleinte nekem is kevés volt a 128, de 1-2 hónap után megszoktam, hogy nincs minden rajta. Ami viszont igazán kell az mind kéznél persze, de a sokkal átgondoltabb struktúra kialakításával ma már "bőségesen" elférek. Jellemzően 25-45 GB szabad hellyel mozgok.Egy előnye biztosan van, gyakrabban mentem ki a dolgaim.
Visszatérve az eredeti témához: amikor kiírtad a recovery partíciót belső programmal mentetted le, vagy külsővel végül?
BlackBerry Key2 & Sony Vaio Pro 13 & Dell P2414H
Remek példa ez az eset arra, hogy egy egyszerű, ingyenes dolgot hogyan lehet drágává és bonyolulttá tenni
[ Szerkesztve ]
HP notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.
(#9192) Decepticon válasza SeniorTilla (#9191) üzenetére
Mi itt az ingyenes A Windows ára benne van a laptop árában, az ki van fizetve. Egy speciális kontraktus, melyben a vásárolt operációs rendszer csak az adott laptopon (alaplaphoz kötve) futtatható, arra lett kiadva/eladva. A bonyolulttá tétel pedig a Microsoft-ot próbálná védeni. Mi több, az ő szempontjukból ezen felül plusz haszonnal is járhat, hiszen azért is lehet extra lóvét bezsebelni. Már, amennyiben el akarsz térni az alap csomagtól. Ők is pénzből élnek ;-)
Manjaro Linux GNOME Community Edition
(#9193) SeniorTilla válasza Decepticon (#9192) üzenetére
A recovery kiírása ingyenes, kisördög! köze nincs a windowshoz.
HP notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.
Sziasztok,
van olyan fórumtárs aki Sony Vaio P második szériás gépet birtokol? Köszönöm.
Sziasztok!
Memóriát szerettem volna bővíteni a gépemben (vpcf11m1e/h)
Alapból 4gb van benne.(2x2gb) Én vettem bele 2x 4gb-ot mert elvileg 8gb-ig bővíthető! Azon kívül hogy semmi gyorsulást nem vettem észre,a gép is csak 3-4-et tud használni! Látja,de azt írja 8gb telepített és 3,23 használható. Az új ramok 1333mhz-esek a régiek 1066 azt hiszem.Ez lehet probléma,vagy csak vmi beállítás kérdése az egész? Olvastam valahol hogy a procim nem támogatja az 1333-at (core i5 520M 2,40Ghz)de nem tudom igaz-e,a boltban viszont direkt ehhez a típushoz kértem! Tudtok segíteni?
Üdv!
64 bites a windows?
Gondolom nem. ITT a leírás.
[ Szerkesztve ]
HP notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.
Persze hogy 64bit! Gyári windows van rajta!
Szia!
Azt tudni kell, hogy az alaplap, érthető okokból, nem képes egyszerre két frekvenciát kezelni. Most hirtelen nem néztem utána, hogy az alaplapod támogatja-e az 1333MHz-es memória modulokat, de ez igazából irreleváns. Ha a foglalatba illeszkedik, akkor úgy is az elérhető legmagasabb frekvencián fog üzemelni, beállítás nélkül.
Az operációs rendszer: ha a rendszered 32Bit-es és nyilván az, akkor az 4GB-ig képes a memória modulok kezelésére. Ez a 32Bit-es rendszere sajátossága. A 4GB-nál nagyobb modulok kezeléséhez 64Bit-es operációs rendszerre van szükség.
Egyébként ne várj valami látványos megtáltosodást, azt nem a megduplázott memóriamennyiség hozná el (processzor csere, ami egy laptopon igen körülményes lenne, ha egyáltalán lehetséges). Az azonban biztos, hogy több megnyitott alkalmazás mellett is marad a gyorsaság, ez összefügg az elérhető memóriakapacitással, esetleg hibernálás után gyorsabban áll fel a rendszer. Többre én nem számítanék.
Én 32Bit-es cseréltem 64Bit-esre és nem volt szinte semmi látszatja. Talán annyi, hogy tényleg több alkalmazást tudtam nyitva tartani, mert nem fogta vissza a rendszert úgy mint előtte.
Akkor az első rész törölve...
[ Szerkesztve ]
Manjaro Linux GNOME Community Edition
Köszi a választ! Akkor úgy néz ki semmi értelme nem volt hogy megvettem az újakat
Ha nem nyüstölöd gépedet napi szinten, mondjuk dolgozol nagy adatbázisokkal, vagy mint én egyes esetekben 30-40 tab van nyitva a browser-ben, akkor kár volt érte.
Egy lehetőséged van látványosabb sebesség elérésére, ha SSD-t teszel a laptopba. A memória árából ki is jött volna egy kisebb
Én ezt úgy tettem volna meg (ha megérte volna), hogy kiveszem a teljesen felesleges Blue-Ray olvasót és a helyére egy optibay-t dobok. Abba meg belepattintok egy óccó 64GB-os SSD-t és azt teszem primary-ra. Oda felpattintom a rendszert és a régi vinyóra dobom a /home-ot (D partíció mondjuk). Máris száguldás lenne
Manjaro Linux GNOME Community Edition