Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9151) spyduck válasza SeniorTilla (#9150) üzenetére


spyduck
nagyúr

felhívtam őket, azt mondták, h csak a Sony rakhatja fel :))

(#9152) Fritz Teufel válasza SeniorTilla (#9150) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Na látod, mégis érdemes ;-) Hiába na, a szekértelem :p

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9153) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#9152) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ha visszakapod a gépet, az első legyen a rescure cd, ha jót akarsz magadnak!

Azért a Sony fogja telepíteni, mert nem tudnak szériaszámot adni. A rejtett partíción lévő telepítő fájl nem szériaszámmal van védve, hanem hardverkulccsal. Gondolom, hogy a laptop vagy az alaplap szériaszámát olvassa be. Ezt csak ők tudják telepíteni. Ha a winyóval valami történik, akkor is hozzájuk kell fordulni, éppen ezért.
Tehát, nincs értelme a rejtett partíción lévő rendszer másolásának és dvd-re írásának, mert csak ehhez az egy laptophoz lehet használni.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9154) SeniorTilla válasza spyduck (#9151) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Több ügyfelemnek sikerült már aktiváltatnia a microsofttal azt a windowst, amit ők raktak fel. Mindegy is, én nem értek hozzá, csak tegnap kezdtem ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9155) spyduck válasza SeniorTilla (#9154) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem tartom kizártnak, h igazad van, de akivel én beszéltem az elég gyorsan lerázott úgy, h közöltem vele honnan telefonálok. Mi azért elég komoly számú Micrsooft terméket értékesítünk....

(#9156) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Megalakult a Vaio Corporation. Egyenlőre csak Japánban szándékoznak majd forgalmazni terméket, ott akarják megerősíteni a márkanevet és utána fognak visszatérni a nemzetközi porondra. Egyenlőre még nincs saját termékük, a Sony által tervezett VAIO Pro és VAIO Fit van a termékpalettán majd nemsokára bővül a VAIO Fit 15E-vel, Japánban.

Hát, akkor ezzel úgy jártunk, mint a Panasonic-kal... igaz, már régóta pletykálták.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9157) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném újrarakni a Win7-et a laptopomon (VPCEB2M1E). Azt szeretném kérdezni, hogy milyen sorrendbe kell feltelepíteni a drivereket, ha számít?
Ezekkel a driverekkel rendelkezem:

Kell hozzá még valami, vagy esetleg van valamiből frissebb?

(#9158) Fritz Teufel válasza acsati (#9157) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szia!

Itt picivel több van: Sony VAIO VPCEB2M1E/WI Windows 7 64 bits drivers

A sorrend:
BIOS/Driver/Firmware - ha ezeket még soha nem frissítetted
Application / Utility - akár a számozás sorrendje szerint
Preinstalled Drivers and Utilities - szintén mehet számozás szerint

Enjoy! :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9159) acsati válasza Fritz Teufel (#9158) üzenetére


acsati
aktív tag

Huh hát itt tényleg több van! Lehet hülye kérdés, de mind kell?
(azért szeretnék új rendszert telepíteni mert elfogytam a C: meghajtón, sok lehet már a szemét, meg sajnos annó nem is csináltam túl nagy kapacitású partíciót (45GB), azt hittem az elég lesz)

[ Szerkesztve ]

(#9160) Etammate


Etammate
újonc

Sziasztok!
Nos laptopot nézek, és nagyon bejött a sony vaio multiflip sorozat.
Nekem az egyetemre kellene(ezért is tetszik a toll), internet szövegszerkesztés, filmnézés, oktatóanyagok futatása, gyorsaság, strapabíróság, hordozhatóság, hosszú üzemidő nekem ezek lennének a szempontok.
(nem akarok vele játszani, elég erős vas vár otthon :)) )
Szóval gondolkodtam laptop/tablet és megtetszett ez az átalakítható sorozat, meg hogy ultra book.
A 250K keretbe pont beleférne a SVF14N1E2E. De ebbe pentium proci? Ezzel mennyire lesz lassú?
Szóval arra kérném a szakértőket, hogy segítsenek, mennyire lesz lassú vagy erre elég? Lehet ezeket még utólag babrálni valahogy? Mennyire jó ez az átalakítható kategória vagy a szétszedhető? Vagy hadjam és nézzek egy rendes laptopot? Milyenek voltak a visszajelzések, meghibásodási ráta?
Vagy próbáljak inkább kuprogatni egy kicsit tovább, egy eggyel nagyobbra a sorozatban?
Köszönöm a segítséget!
Ui.: ez lesz az első laptopom :)

(#9161) ama112


ama112
csendes tag

Sziasztok!
SONY VAIO VPCW2M1E laptopra szeretnék windows xp rendszert telepíteni . Hogy varázsoljam rá?

win 7 van rajta de nagyon lassú :(

(#9162) Fritz Teufel válasza ama112 (#9161) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem erre: Sony Vaio VPCYB2M1E szeretnél?! Egyébként gyárilag Windows 7 32bit verzióval volt szállítva, kizárt, hogy lassú legyen. AMD E-350 Dual-Core processzorral és 4GiB memóriával van szerelve.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9163) ama112 válasza Fritz Teufel (#9162) üzenetére


ama112
csendes tag

nem az a gép sajnos :(
ebben 2giga ram van.

Sony VAIO W Mini Notebook.

(#9164) Fritz Teufel válasza Etammate (#9160) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az igényeidnek szinte bármi megfelel, ami képes a HD média megjelenítésére. A laptopokban utólag nem lehet processzort cserélni, mivel azok integrálva vannak az alaplapra. Tehát, ez a lapos bőven megfelel neked, ha valóban nem akarsz játszani.

ama112: Hiába teszel fel XP-t, fel fogod tenni az SP3 javító csomagot is és majdnem ugyan ott vagy. Azzal nem számolva, hogy óriási biztonsági kockázatot vállalsz és kicseszel másokkal is, ha a gépedet nem véded.
Akkor már inkább Linuxot-ot ajánlanék, az okos választással biztosan száguldozna rajta, mintha kicserélték volna. A döntés a tied... ha az utóbbi opció érdekel, akkor gyere át a Linux kezdőknek topikba és ott segítünk választani, telepíteni, megismerni... nem fáj...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9165) Fritz Teufel válasza acsati (#9159) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ha még nem nyúltál hozzá. Tegnap elfelejtettem idebökni, pedig fontos. Nem kell újrahúzni a rendszeredet, még véletlenül sem. Rendesen karban kell tartani. Az nem normális, hogy egy operációs rendszer a végtelenségig hízik. Ez a Windows baromsága, de megfelelő hozzáértéssel kordában lehet tartani. CSak tudni kell, hogy mihez kell nyúlni.
Nekem 5 évig futott a laptopomon Windows egyetlen újratelepítés nélkül és még elment volna ugyan ennyi ideig, ha nem váltok valami jobbra. Nagyjából havonta takarítottam a rendszer szemetét és így biztonságosabb volt a gépem - már amennyire egyáltalán lehet - gyorsabb és a foglalt területet is visszaszereztem.

Tehát, a karbantartás:

Felesleges fájlok törlése - angolul: temp:
C:\Documents and Settings\USERNAME\Local Settings\Temp
C:\WINDOWS\Temp
C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download
C:\Windows\Prefetch

Username a felhasználód neve

Lomtárat is érdemes kiüríteni (C:\RECYCLER), illetve a méretét csökkenteni: jobb-klikk a Lomtár ikonra Tulajdonságok, és csuszkával állítsd ~5%-ra.

A Windows frissítésekor keletkezett szemét fájlokat is törölhetjük:
C:\WINDOWS alatt az összes $-al kezdődő könyvtárt és tartalmukat törölhetjük. (Ezek rendszermappák, azaz az intézőben az Eszközök / Mappa beállításai alatt, a Nézet fülön a "A rendszermappák tartalmának megjelenítése" be kell, hogy pipálva legyen.

Internet Explorer cache:
Az Internet böngésző által tárolt (cache) fájlok össz. méretét is érdemes korlátozni:
Internet Explorer Eszközök menüpontja alatt, az Internet beállításoknál az Általános fülön (középen) a [Beállítások] gombra klikk és a Használható lemezterületek méretét állítsuk 100MB-ra, OK. Ezután a [Fájlok törlése] gombra klikk, OK (a törlés több percig is tarthat), OK.

Ezek azok a helyek a rendszerben, ahova jellemzően települnek a fertőzött dokumentumok. Ezek rendszeres törlése helyet takarít meg és magadnak is szívességet teszel vele. Ha ezeket törlöd, akár több GiB tárhelyet szerezhetsz vissza.

A partíció mérete növelhető (ilyent is csináltam már) újratelepítés nélkül. Én ehhez a PartitionMagic alkalmazást használtam, koromnál fogva én még ezt ismertem és használtam több mint 10 évvel ezelőtt is. A második partíció méretének csökkentésével kell kezdeni. Vigyázz, nem lehet a csökkentés akkora, hogy foglalt adatterület is beleessen. Magyarul nem lehet kisebbre venni a partíciót, mint amennyi adat van rajta. Legrosszabb esetben: foglalt adatterület + 20% szabad terület maradjon. Ha 20%-nál kisebbre veszed, akkor nem fog lefutni a defragmentáló alkalmazás (ez az NTFS fájlrendszer már elavult korlátja). A partíciós tábla módosítása akár 1 óránál is hosszabb lehet, a tárolód méretétől függően. Ha ez kész, akkor most lesz egy partícionálatlan terület a rendszerpartíciód és a második partíció között. Ide kell kiterjeszteni az elsődleges partíciót. Ez valamivel gyorsabb lesz.

Hát, ennyi lenne és nem kell újrahúzni semmit...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9166) acsati válasza Fritz Teufel (#9165) üzenetére


acsati
aktív tag

Ó nagyon szépen köszönöm ezt a hosszú és tartalmas választ! Próbálkoztam amúgy a CCleaner nevű programmal ilyet csinálni, de az rendszerint csak ilyen 2-300 MB-okat szabadított fel. Akkor amint lesz egy kis időm, mindenképp megcsinálom amiket írtál, meg azt a partíció növelést is átgondolom, lehet érdemes.
Köszi szépen még egyszer!

(#9167) m84


m84
újonc

Új Tagként, Üdvözlök Mindenkit!

Segítségkéréssel fordulok Hozzátok.
Vásároltam Vaio notit előtelepített WIN 8-cal, ami immáron frissült 8.1-re. Most bővítés gyanánt HDD-ről SSD-re szeretném költöztetni a dolgaim (rendszer és az egyedi recovery partíciók) HDD 1TB; SSD 240GB
Kérdésem tehát, Hogyan tudom mindezt úgy kivitelezni, hogy megmaradjon a jogtiszta rendszer és a Sony telepített egyéni programjai? Talán klónozással?
Nincs termékkulcs a gépen, sem máshol (vagy nem találom, nem tudom win8 esetében miként működik ez) így megmaradhat az aktivált rendszer?

Lapozom a fórumot de nem találok megoldást ilyesmire.

Köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#9168) littlemamba válasza m84 (#9167) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szia!

Véleményem szerint, ha kiírod a recovery lemezeket, akkor a partíció tartalmát át tudod vinni másik meghajtóra. Ha eddig nem mentetted le a recovery partíciót, akkor mindenképpen érdemes megtenni.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9169) SeniorTilla válasza m84 (#9167) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Így van, írd ki a recoveryt és arról telepítsd az ssd-t. Az EREDETI gyári állapot lesz rajta, win8.1 frissítés nélkül.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9170) Fritz Teufel válasza m84 (#9167) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Egy kis plusz segítség: Merevlemez klónozás Macrium Reflect Free program használatával illetve Windows 7 költöztetése HDD-ről SSD-re - Klónozó és Backup-Restore alkalmazások tesztje

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9171) m84


m84
újonc

Köszönöm a korrekt választ, kipróbálom a lehetőségeket. :)

(#9172) m84


m84
újonc

A klónozási folyamattal eddig még nem boldogultam. Folyamatosan hiányzó .dll fájlokat keres a rendszer így nem is bootol. Kaptam egy másik "acronis true image" nevű progit ami boot cd ként üzemel, de jó órás szüttyögés után is ugyanoda jutottam. Esetleg valami ötlet még?

(#9173) SeniorTilla válasza m84 (#9172) üzenetére


SeniorTilla
veterán

hidd el, hogy a gyári recovery a legjobb megoldás :)

de majd rájössz néhány nap (hét) alatt te is ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9174) m84


m84
újonc

Megfogadom ezt most is, de butának érzem magam mert csináltam recoveryt 32gb-s pendrivera ami kb. 26gb lett de az meg nem bootol. Vagy valamit rosszul csinálok?! :) :/

(#9175) m84


m84
újonc

Természetesen be van állítva a boot sorrend ahol az usb az első

(#9176) SeniorTilla válasza m84 (#9174) üzenetére


SeniorTilla
veterán

biztosan, mert mennie kell

próbáld meg az assist gombbal indítani a gépet

és érdemes elolvasni a használati utasításban is az ide vontakozó részt ;)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9177) m84


m84
újonc

Akkor a hétvégén megpróbálom még, köszi :)

(#9178) Flam válasza Micsurin (#9076) üzenetére


Flam
aktív tag

nem jöttem, itt voltam már azelőtt, hogy megvettem volna :)
Valóban Ő nem mondta, viszont a Sony-sok ezzel védekeztek :)

(#9179) Flam válasza Micsurin (#9085) üzenetére


Flam
aktív tag

mondtam én ;)

[ Szerkesztve ]

(#9180) SeniorTilla válasza Flam (#9178) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Most komolyan másfél hónapos hsz-re válaszolsz? Kit érdekel ez már ilyen sok idő elteltével? ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9181) Flam válasza SeniorTilla (#9180) üzenetére


Flam
aktív tag

bocs nincs időm egész nap bújni a fórumokat ;)
Amúgy meg igen. Szeretek válaszolni annak aki nekem is válaszol vagy reagál a hozzászólásomra ;)

(#9182) zannor


zannor
tag

Üdv!

Adott egy Sony Vaio T (első szériás) ultrabook, amiben van 32 GB beépített ssd. Ez idáig Raid-ben volt összekötve a merevlemezzel és a gyorsítótár, cache funkcióját látta el.

Na mos nekem a Raid menöben sikerült törölnöm ezt és mind az ssd, mind a hdd non-raid ként futott. A legnagyobb probléma az, hogy azóta a Raid menüjét nem tudom behozni. A Ctrl+i-r nem csinál smmit hanemm betölti a Windowst.

Van valami ötletetek, hogy hogyan tudom visszanyerni a Raid menüjét, és hogyan tudom visszaállítani az SSD-t cache módba?

(#9183) csipike3000 válasza m84 (#9177) üzenetére


csipike3000
csendes tag

Nem akarlak elkeseríteni, fél évig próbálkoztam. Látszólag sikerült átvinnem a WIN8-at egy másik meghajtóra, de az első alkalommal mikor hozzá akart nyúlni a rendszer helyreállítóhoz többet nem tudtam elindítani a gépet.
Többször próbálkoztam de a vége az lett, hogy vettem egy WINDOWS oprendszert.
Azóta béke van és nyugalom, az idegeim kisimultak.
Nekem úgy tűnik, hogy csak a Sony tudja neked áttelepíteni az WIN8-at.
Viszont az áttelepítés költsége gyakorlatilag egy új licensz, de így gyorsabb.

(#9184) Fritz Teufel válasza csipike3000 (#9183) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ez mondjuk aljas dolog, mert az előtelepített operációs rendszer nem a HDD-hez kötődik, hanem a laptophoz. Ennek ellenére a Sony hozzákötötte a HDD-hez is :F

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9185) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#9184) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem az butaság! Utána olvastam, mindenkinek szokott sikerülni a klónozás. Egy valamit szoktak általában kihagyni, az alignálást. A nélkül nem fog menni.

Itt a lap alján vagy egy demonstrációs videó is.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9186) littlemamba válasza csipike3000 (#9183) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Ugyan már! 2 azaz kettő sony laptopon is le tudtam menteni egyszerűen a recovery partíciót a beépített programmal úgy, hogy másik hdd-re gond nélkül fel tudjam telepíteni. (Nyilván magam is meglepődtem, hogy milyen egyszerűen ment, hiszen nő vagyok, nem ezzel kelem s fekszem)
A harmadik kezem alatt átmenő sony laptopnál már akadt egy kis problémám (ami egyébként a win 8 sajátosságaiból adótott) amikor külső programmal szerettem volna menteni... végül kiküszöböltem a win 8 gondom és lementettem a szokásos módon a partíciót. Igaz, azt még nem vittem át másik hdd-re, de biztos vagyok benne, hogy gond nélkül felmenne...

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9187) csipike3000 válasza littlemamba (#9186) üzenetére


csipike3000
csendes tag

Azt hiszem egy ilyen probléma megoldása elsősorban nem attól függ hogy valaki nő v. férfi.

Ilyen költözést számtalanszor megoldottam kezdve DOS -tól egészen Windows 7-ig.
A mostani helyzetbe beletört a bicskám. Nagyon sokat olvastam a problémáról az interneten. Úgy tűnik a Windows 8 esetében egy sokkal komplexebb védelem került a rendszerbe, egy része a gépben található flasht is érinti.
Természetesen lett volna megoldás csak drágább volt mint venni egy új win8 -at.
Ráadásul sokat szenvedtem az oprendszer upgradelésével is.
Windows 8 volt a gépben alapból, az ingyenes 8.1 upgrade csak egy frissítés telepítése után vált elérhetővé.
De ha telepítettem előtte egy másik meghajtó frissítést, akkor az upgrade nem lett jó, a visszavonás meg katasztrófába torkollott.
Ráadásul mikor úgy tűnt hogy most már minden ok a Grafikus meghajtó akadozott video lejátszás közben.
Szóval rengeteg idő ment rá. Mikor felraktam a külön vásárolt 8.1-et egycsapásra minden megjavult.
Különben a gép egy VAIO PRO 13.

[ Szerkesztve ]

(#9188) littlemamba válasza csipike3000 (#9187) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Természetesen elsősorban nem attól függ, hogy valaki nő vagy férfi, hogy hogyan tud valaki megoldani egy efféle problémát, ellenben jellemzően azért a férfiak gyakorlottabbak e téren.

Most én is egy Vaio Pro 13-on pötyögök, ezt is lementettem, de ezt még nem költöztettem másik hdd-re (vagyis ssd-re, mert ebbe már csak másik - nagyobb - ssd-t vennék max.)

Az áttelepítés után gyűlt meg a baj a 8.1-es uapdate-tel??

Mint említettem nekem is akadt egy kis gondom, amikor megvettem a pro 13-at: azt gondoltam hogy kivételesen nem első dolgom lesz lementeni a recovery partíciót, hanem csak 2. User error, nem volt jó ötlet. Miután minden frissítést feltettem, felment a 8-ra a 8.1 meg az update meg minden, azonban nem volt az igazi rendszer. Nem volt konkrétan problémám, csak az az érzés, hogy nem úgy fut a rendszer ahogy kellene. Úgy voltam vele, hogy sebaj, kezdjük elölről, visszaállítom gyári állapotra. Akkor jöttek a a baj, mert windowsból indítva hibára futott, assistal indítva pedig nem engedte win 8-ra visszatenni, folyamatosan csak a 8.1-t kínálgatta. Kiírni akkor a recovery partíciót nem tudtam, sehonnan nem engedte. Pendrivera kiírta valamit, de az használhatatlan volt. Külső programmal sem jutottam sehová. Elolvastam mindent amit erről találtam a neten, angol és német fórumokat is. Ahol teljesen beparáztattak, mert tényként kezelték, hogy a win 8.1-nél már úgy működik, hogy amint felment a 8.1 így járt a user, nem fogja tudni visszaállítani gyárira. Már azt fontolgattam, hogy ha már ekkora ökör voltam, hogy nem írtam ki azonnal a mentést dvd-re, akkor vagy vehetek én is egy dobozos wint vagy rendelek a sonytól recovery lemezeket. Végül sikerült "simán" visszaállítani assisttal (egy ponton figyelmen kívül kellett hagyni, amit látok), s ki is tudtam írni utána a partíciót is, utána mindent telepítettem szépen így azóta is smooth a rendszer ;)

Egyébként, elhiszem, hogy sokat foglalkoztál a dologgal, s ezúton elnézést is kérek, ha támadó érzetet keltett előző üzenetem, nem állt szándékomban megbántani! ;)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9189) csipike3000 válasza littlemamba (#9188) üzenetére


csipike3000
csendes tag

Egy percig sem éreztem megbántva magam.
Ha visszarakom az eredeti 128GB SSD-t, simán vissza lehet állítani a gyári állapotot.
Miután elkezdtem felköltözni a gépre kiderült hogy a 128 túl kevés, így raktam bele egy 480-as Crucialt.
Próbáltam eredeti gyári állapotban és 8.1-re upgredelve is költöztetni. Kínosan ügyeltem hogy minden partició 1-1 ben átkerüljön. A rendszer működött is 2 hétig, de akkor valamiért be kellet lépnem a recoveri-be.
Ezután már nem sikerült még egyszer elindítani.
Ezt kb 2 szer játszottam el, utána úgy gondoltam használni szeretném a gépet nem küzdeni vele.

(#9190) littlemamba válasza csipike3000 (#9189) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Rendben, ezt örömmel olvasom :-)

Egyébként eleinte nekem is kevés volt a 128, de 1-2 hónap után megszoktam, hogy nincs minden rajta. Ami viszont igazán kell az mind kéznél persze, de a sokkal átgondoltabb struktúra kialakításával ma már "bőségesen" elférek. Jellemzően 25-45 GB szabad hellyel mozgok.Egy előnye biztosan van, gyakrabban mentem ki a dolgaim.

Visszatérve az eredeti témához: amikor kiírtad a recovery partíciót belső programmal mentetted le, vagy külsővel végül?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9191) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Remek példa ez az eset arra, hogy egy egyszerű, ingyenes dolgot hogyan lehet drágává és bonyolulttá tenni ;]

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9192) Fritz Teufel válasza SeniorTilla (#9191) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Mi itt az ingyenes :F A Windows ára benne van a laptop árában, az ki van fizetve. Egy speciális kontraktus, melyben a vásárolt operációs rendszer csak az adott laptopon (alaplaphoz kötve) futtatható, arra lett kiadva/eladva. A bonyolulttá tétel pedig a Microsoft-ot próbálná védeni. Mi több, az ő szempontjukból ezen felül plusz haszonnal is járhat, hiszen azért is lehet extra lóvét bezsebelni. Már, amennyiben el akarsz térni az alap csomagtól. Ők is pénzből élnek ;-)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9193) SeniorTilla válasza Fritz Teufel (#9192) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A recovery kiírása ingyenes, kisördög! :) köze nincs a windowshoz.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9194) Danubius L

Sziasztok,

van olyan fórumtárs aki Sony Vaio P második szériás gépet birtokol? Köszönöm.

www.danubiuslaptop.hu

(#9195) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok!

Memóriát szerettem volna bővíteni a gépemben (vpcf11m1e/h)
Alapból 4gb van benne.(2x2gb) Én vettem bele 2x 4gb-ot mert elvileg 8gb-ig bővíthető! Azon kívül hogy semmi gyorsulást nem vettem észre,a gép is csak 3-4-et tud használni! Látja,de azt írja 8gb telepített és 3,23 használható. Az új ramok 1333mhz-esek a régiek 1066 azt hiszem.Ez lehet probléma,vagy csak vmi beállítás kérdése az egész? Olvastam valahol hogy a procim nem támogatja az 1333-at (core i5 520M 2,40Ghz)de nem tudom igaz-e,a boltban viszont direkt ehhez a típushoz kértem! Tudtok segíteni?
Üdv!

(#9196) SeniorTilla válasza rossitibi (#9195) üzenetére


SeniorTilla
veterán

64 bites a windows?

Gondolom nem. ITT a leírás.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9197) rossitibi


rossitibi
tag

Persze hogy 64bit! Gyári windows van rajta!

(#9198) Fritz Teufel válasza rossitibi (#9195) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szia!

Azt tudni kell, hogy az alaplap, érthető okokból, nem képes egyszerre két frekvenciát kezelni. Most hirtelen nem néztem utána, hogy az alaplapod támogatja-e az 1333MHz-es memória modulokat, de ez igazából irreleváns. Ha a foglalatba illeszkedik, akkor úgy is az elérhető legmagasabb frekvencián fog üzemelni, beállítás nélkül.
Az operációs rendszer: ha a rendszered 32Bit-es és nyilván az, akkor az 4GB-ig képes a memória modulok kezelésére. Ez a 32Bit-es rendszere sajátossága. A 4GB-nál nagyobb modulok kezeléséhez 64Bit-es operációs rendszerre van szükség.

Egyébként ne várj valami látványos megtáltosodást, azt nem a megduplázott memóriamennyiség hozná el (processzor csere, ami egy laptopon igen körülményes lenne, ha egyáltalán lehetséges). Az azonban biztos, hogy több megnyitott alkalmazás mellett is marad a gyorsaság, ez összefügg az elérhető memóriakapacitással, esetleg hibernálás után gyorsabban áll fel a rendszer. Többre én nem számítanék.
Én 32Bit-es cseréltem 64Bit-esre és nem volt szinte semmi látszatja. Talán annyi, hogy tényleg több alkalmazást tudtam nyitva tartani, mert nem fogta vissza a rendszert úgy mint előtte.

Akkor az első rész törölve... :)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9199) rossitibi válasza Fritz Teufel (#9198) üzenetére


rossitibi
tag

Köszi a választ! Akkor úgy néz ki semmi értelme nem volt hogy megvettem az újakat :(

(#9200) Fritz Teufel válasza rossitibi (#9199) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ha nem nyüstölöd gépedet napi szinten, mondjuk dolgozol nagy adatbázisokkal, vagy mint én egyes esetekben 30-40 tab van nyitva a browser-ben, akkor kár volt érte.
Egy lehetőséged van látványosabb sebesség elérésére, ha SSD-t teszel a laptopba. A memória árából ki is jött volna egy kisebb :)
Én ezt úgy tettem volna meg (ha megérte volna), hogy kiveszem a teljesen felesleges Blue-Ray olvasót és a helyére egy optibay-t dobok. Abba meg belepattintok egy óccó 64GB-os SSD-t és azt teszem primary-ra. Oda felpattintom a rendszert és a régi vinyóra dobom a /home-ot (D partíció mondjuk). Máris száguldás lenne :C

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.