Hirdetés

2020. január 28., kedd

Gyorskeresés

(#8751) DarkChild válasza Thuglife (#8750) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

Valószínűleg mindent :B
Korábban értekeztünk róla, hogyan kell feltelepíteni a cuccokat, hogy biztosan működjön minden.
Ha mindennel megvagy, a Futtatás (Win+R gombok ismét) ablakba írd be: services.msc, majd a listában nézd meg, hogy a VAIO Event Service fut-e (Status oszlopban szerepel-e "Running"). Ha nem, akkor jobb klikk rá és "Start". Ezzel együtt már működnie kell(ene) mindennek...

[ Szerkesztve ]

(#8752) Criton válasza DarkChild (#8338) üzenetére

Criton
(veterán)

itt a hibrid driver alatt pontosan mit értesz? bocsi, ehhez egy kicsit hülye vagyok...

(#8753) DarkChild válasza Criton (#8752) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

A korábbi SA/SB/SE1 modellekben két GPU volt: az Inteles HD Graphics és egy AMD Radeon chip, amelyek között a "Stamina" kapcsolóval lehetett váltogatni. Ehhez a megoldáshoz egy spéci driver pakkot csinált a Sony (ez lenne a "hibrid" driver), amely valami háttér mókolással egybekötve egyszerre teszi fel a két VGA-drivert.
Sajnos ha külön-külön kerülnek fel a driverek, akkor nem igazán hajlandó működni a Radeonos GPU, csak az Inteles :((

[ Szerkesztve ]

(#8754) Criton válasza DarkChild (#8753) üzenetére

Criton
(veterán)

Nekem nvidia a másodlagos, de ezt a váltási opciót nem nagyon találtam.

(#8755) SeniorTilla válasza Criton (#8754) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

persze mert neked nem ilyen géped van

HP és LENOVO notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.

(#8756) Criton válasza SeniorTilla (#8755) üzenetére

Criton
(veterán)

Megvettem a Windows7-et legálisan, mert a Windows8-hoz a mai napig nem tudok hozzászokni.
A drivereken kívül a Sony "marhaságait" ugye nem kötelező felrakni? Szóval engem nem zavar, ha nem működik az FN kombináció.

(#8757) oliwire

oliwire
(őstag)

Sziasztok! Erről mit gondoltok? [link]
Én sajnálnám, ha eladásra kerulne a sor. Gyönyörű laptopok készültek a Vaio brand alatt.

(#8758) Thuglife válasza DarkChild (#8751) üzenetére

Thuglife
(senior tag)

Köszi, de sajnos elég különböző driverek vannak, mint a Te gépeden, tök más néven.. Próbáltam, de nem jön össze... Kezdem feladni, kib@szom ezt a gépet és soha többet Sony!! :W
Ha esetleg ránéznél, hogy az én gépemhez tartozó drivereket milyen sorrendben kell feltenni és melyik ami mindenképp szükséges a vaio driverek közül, azt megköszönném. Lehet fogom és harmadszorra is újrateszem a gépet... (Visszasírom a Dell-t...) :(((

[ Szerkesztve ]

(#8759) n-tek

n-tek
(aktív tag)

Sziasztok!
Van egy Sony VPCEB3S1E laptopom és az a problémám lenne, hogy feltelepítettem a windows 8.1-et és nem működik a fényerőszabályozás. Pontosabban nem megfelelően működik. Windows vezérlőpultban beállítom a maxmimumra a fényerőt, így a képernyőn max lesz a fényerő, aztán ha megnyomom az FN+F6 kombinációt (fényerő növelése) akkor megjelenik a vízszintes állapotjelző, ahol látom a fényerősséget, ami maxon van de leviszi a fényerőt a minimumra. Ez a minimum a vezérlőpultban viszont látható. Ha meg e fényerő csökkentését nyomom akkor a sony-s skálán megy lefele a fényerő jelző állapota és a kijelző elkezd villogni. Ez mitől lehet, valaki tapasztalt már ilyet? Szerintem szoftver gond vagy user error és remélem, hogy nem gép hiba :)
Ezek telepítve sony weblapról: sfep, sharedlibrary, settings utility, vaio event service, vaio care, vaio control center, intel chipset driver. Rendszer windows 8.1 prof 64bit. Köszönöm
Üdv,
n-tek

Escape is Just the Begining

(#8760) Criton válasza n-tek (#8759) üzenetére

Criton
(veterán)

Windows 8.1 alatt nekem is elég sok érdekességet produkált a gép, visszatértem 8alá ott semmi probléma, de én pont az ilyenek miatt akarok windows 7-re visszaállni.

(#8761) SeniorTilla válasza Thuglife (#8758) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Szerezd be a gyári szoftver install packot, és azzal jó lesz. Vagy nagyon meg kell tanulni az installálást :)

Múltkor láttam egy defektet kapott suzuki swiftet. Az biztos, hogy soha nem veszek suzukit, még motort se, hiszen ez mind sz*r, defektet kapnak. Vagy csak szögbe hajtott a tulaj? Mindegy. Soha suzukit! Az elméleted nagyon jó. :C

[ Szerkesztve ]

HP és LENOVO notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.

(#8762) DarkChild válasza Thuglife (#8758) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

Ez nem nagyon különbözik az enyémtől. Az a lényeg, hogy az oldalon lévő driverekből azokat tedd fel, amelyek a "Preinstalled Drivers and Utilities" részben vannak, azokkal biztosan működnie kell mindennek (ami már a Win 7 / 8 / 8.1 részben van, azok csak frissítések, amelyeket már csak akkor szabad feltenni, ha a "preinstalled" cuccok fent vannak).
Ami feltétlen kell a működéshez, az az Intel Management Engine, a Chipset Driver, az SFEP Driver (ez a Firmware Extension Parser) és a Shared Library. Ezek alapvetőek, utána kell a Notebook Utilities, ez teszi fel a Control Centert is. Fontos, hogy miután ez utóbbit feltetted, akkor fog előjönni az akkuhibára figyelmeztető üzenet, szóval ilyenkor kell azt csinálni, amit korábban már leírtam :)
Fontos, hogy minden telepítés után indítsd újra a vasat!
Természetesen a többi driver is fog kelleni (audio, VGA, ethernet, USB3, WLAN), de a fentiek a legfontosabbak, hogy menjenek a funkciók. A VAIO Update, VAIO Care nem szükségesek. A Smart Network viszont felmehet.

És ha sikerült feltenni mindent és minden működik, szerintem klónozd le a vinyót, én is azt csináltam, miután sikerült mindent feltenni :D

(#8763) DarkChild válasza n-tek (#8759) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

Ismert hiba, hogy 8.1-re frissítés után az F5/F6 gombok furcsán kezdenek működni.
"Fn+F5/F6 does not work. Please use the Settings charm to change the brightness level."

(#8764) Thuglife válasza DarkChild (#8762) üzenetére

Thuglife
(senior tag)

:R :R

Még annyi, hogy szerinted tegyem újra a Win7-et vagy szedjem le a drivereket és tegyem fel a megfelelő sorrendben? Bár félek tőle, hogy nem fog működni így. A másik, hogy a windows drivereket és a videókártyát azt mindenképp a vaio driverek előtt kell feltenni, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#8765) DarkChild válasza Thuglife (#8764) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

Szerintem indíts full reinstallal, aztán tegyél fel még egyszer mindent.
A driverek (a VGA-t kivéve) menjenek fel még a Sony-s cuccok (Shared Library, Extension Parser) előtt, a VGA maradjon a végére és feltétlen a preinstalled VGA-t tedd fel és ha van a gépen Stamina kapcsoló, akkor legyen SPEED módban a VGA-telepítése alatt. (Van valami Graphics Driver Registry Patch is az oldalon - enyémhez ilyen nem volt, szal' nem tudom mi ez -, de sztem tedd fel azt is.)
Néhány hozzászólással ezelőtt írtam a VAIO Event Service-ről, azt feltétlen nézd meg, hogy fut-e. Hiába tettél fel mindent jól, ha az nem fut, továbbra sem fog menni semmi funkció gomb.

(#8766) Thuglife válasza DarkChild (#8765) üzenetére

Thuglife
(senior tag)

Lehet, hogy értetlen vagyok, de a VGA-t a win driverek között tegyem fel utoljára vagy a vaio drivereket követően?

U.i.: Köszönöm, hogy ilyen segítőkész vagy, minden tiszteletem a tied! :R

[ Szerkesztve ]

(#8767) DarkChild válasza Thuglife (#8766) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

No problem, lehet kicsit kuszán fogalmaztam :)
Tehát: a VGA-t az összes driver (audio, wlan, ethernet, memory card reader, usb3, bluetooth) után pakold fel, majd ezt követően jöhet a Sony Shared Library, a Firmware Extension Parser és leges-legvégül a Sony Notebook Utilities (ez teszi fel a Power Managementet és a Control Centert + a kamera driverét).
(Az akkuhiba üzenet ezután fog előjönni, de annak már akkor tudod az ellenszerét :) )

[ Szerkesztve ]

(#8768) n-tek válasza DarkChild (#8763) üzenetére

n-tek
(aktív tag)

Szia!
Köszönöm a tájékoztatást, az a kérdésem lenne, hogy erre az ismert hibára valamikor lesz-e valami megoldás? Vagy mindig vezérlőpultban energiagazdálkodáson belül kell matatnom? Vagy ismer-e valaki megbízható fényerőszabályzós appot?
Üdv,
n-tek

Escape is Just the Begining

(#8769) DarkChild válasza n-tek (#8768) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

Erre csak a Sony tudna válaszolni :)
Valószínűleg ha jön ki újabb Control Center, abban javítják (lehet, hogy azóta már jött is ki, nem néztem mostanában)...

(#8770) DarkChild

DarkChild
(senior tag)

Sajnos valóban búcsúzhatunk a SONY VAIO-któl :(
Sony selling off VAIO computer business

(#8771) SeniorTilla válasza DarkChild (#8770) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Nem kell aggódni, a tulajdonosváltás még nem azt jeletni, hogy be is fejezik a vaio termékcsoportot. Majd kiderül idővel, hogy mi lesz.

The deal is expected to be completed by the end of July, and JIP's new company will initially focus on selling VAIO-branded computers in Japan

Tehát nem kell megijedni, van még fél év, illetve utána is leszenk Vaio-k. Remélem nem csak Japánban.

(#8772) Micsurin

Micsurin
(veterán)

Tegnap reggel értesítetek , hogy elindították haza a drágaszágot... (fit 15e) , akkor az holnapra fog kb megérkezni ? Vagy majd jövő héten ?

"We're the patsies. The cover up. Don't forget... we're the bad guys." Floyd Lawton Xboxlive: Pummpe Nexus 9, Huawei P8 > Honor 8 > Huawei P20

(#8773) emvy válasza SeniorTilla (#8771) üzenetére

emvy
(nagyúr)

De mar nem terveznek uj Vaiokat a Sonyn belul, azt hiszem.

while (!sleep) sheep++;

(#8774) Micsurin válasza emvy (#8773) üzenetére

Micsurin
(veterán)

Most vagy te vagy én tudom rosszul.....

"We're the patsies. The cover up. Don't forget... we're the bad guys." Floyd Lawton Xboxlive: Pummpe Nexus 9, Huawei P8 > Honor 8 > Huawei P20

(#8775) emvy válasza Micsurin (#8774) üzenetére

emvy
(nagyúr)

Lehet, hogy en, nem vagyok biztos benne. Az Engadget irta:

The company says it's no longer designing and developing PC products, while manufacturing and sales will wrap up after the company's final VAIO range goes on sale globally

while (!sleep) sheep++;

(#8776) Micsurin válasza emvy (#8775) üzenetére

Micsurin
(veterán)

http://tech2.hu/sony_vaio_eladas-0634588

én tudtam rosszul.....

szrk: amúgy fasza , 2 hete vettem vaio-t de a gari már valami kis pöcs helyi cégnél lesz.....

[ Szerkesztve ]

(#8777) DarkChild

DarkChild
(senior tag)

Valamelyik cég (a Lenovo-t tartják befutónak) megveszi majd a JIP-től a VAIO brandet, aztán a saját márkaneve alatt gyártja majd tovább a Sony notijait. Szóval esélyesen a kissé sután hangzó Lenovo VAIO névvel kell majd megbarátkozzunk.
Aztán hogy milyen minőségűek lesznek azok a kütyük, majd idővel kiderül...
(Sajnos az új ThinkPad-ek sem olyanok már, mint anno az IBM idején voltak.)
A Sony meg az Xperia vonalon fogja fejlesztgetni a tableteket.
Remélem lesz majd Windowsos tabletjük is (valami olyasmi, mint a most még létező Vaio Tap 11), akkor nem sírnék annyira a notik után, mivel amúgy is egy olyan gépet akartam az S15 után okosítani :)

[ Szerkesztve ]

(#8778) Micsurin válasza DarkChild (#8777) üzenetére

Micsurin
(veterán)

Már megállapodtak egy helyi kis céggel... linkeltem a cikket....

Én a gari miatt fosok... -_- 2 hetes a laposom...

(#8779) skiny83 válasza Micsurin (#8778) üzenetére

skiny83
(aktív tag)

Nem lesz gond a garival, vállalják a szervizhátteret az utolsó notira is.

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#8780) Micsurin válasza skiny83 (#8779) üzenetére

Micsurin
(veterán)

De a sony vállalja ? vagy a JIP vki ?

[ Szerkesztve ]

(#8781) skiny83 válasza Micsurin (#8780) üzenetére

skiny83
(aktív tag)

A sony!

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#8782) Micsurin válasza skiny83 (#8781) üzenetére

Micsurin
(veterán)

Rendben köszönöm :)

(#8783) applause

applause
(aktív tag)

Megbolondult a Vaiom. Eltünt belőle a WiFi kapcsolat. Az eszközkezelő látja, de úgy érzékeli, hogy ki van kapcsolva. Semmire sem reagál.
A megoldás, hátha jó lesz valakinek. Akksi ki kb 1 percre és jó lett.

Samsung Galaxy S8, Peugeot 307 1,4 16v 2004, Dell Latitude e6230

(#8784) Micsurin válasza applause (#8783) üzenetére

Micsurin
(veterán)

winfos 8 ad van ? ha igen ő okozza , vagy ha fent vannak a gyári mcafee szarok akkor azok is okozhatják !

(#8785) applause válasza Micsurin (#8784) üzenetére

applause
(aktív tag)

W8.1 van fent.

Samsung Galaxy S8, Peugeot 307 1,4 16v 2004, Dell Latitude e6230

(#8786) Micsurin válasza applause (#8785) üzenetére

Micsurin
(veterán)

Akkor érthető.... a 8 és 8.1 okoz néha furcsaságokat

(#8787) emvy válasza Micsurin (#8786) üzenetére

emvy
(nagyúr)

Termeszetesen semmi koze ehhez a W8.1-nek, ugyanugy kezeli a wifi eszkozoket, mint a W7. Ugy altalaban probalj rakeresni a Google-n..

while (!sleep) sheep++;

(#8788) SeniorTilla válasza emvy (#8787) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Nem teljesen. A win8 és 8.1 között is van különbség, hogyan kezelik a wifi hálózatokat, pl. a hálózat adatainak elfelejtése funkció már nincs benne a 8.1 menüjében.

(#8789) emvy válasza SeniorTilla (#8788) üzenetére

emvy
(nagyúr)

Eszkozszinten gondoltam, nem az UI-ra.

while (!sleep) sheep++;

(#8790) Micsurin válasza emvy (#8789) üzenetére

Micsurin
(veterán)

a 8.1 meg a 8 sok dolgot művel amit hivatalosan nem csinálnak , meg sok minden amihez " nincsen " közük ... ;)

(#8791) Thuglife válasza DarkChild (#8767) üzenetére

Thuglife
(senior tag)

Mindent a leírásod alapján csináltam, de semmi... Egyszerűen nem értem... Nem működik továbbra sem egy vaio program sem.... Tényleg nincs vmi driver pack ami megfelelő sorrendben mindent feltelepít?

(#8792) DarkChild válasza Thuglife (#8791) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

- Win7 x64-et tettél fel, 64 bites driverekkel?
- VAIO Event Service fut?

(Nem tudok ilyen driver pakkról, én is csak az ebben a fórumban és a nemzetközi fórumokban fellelhető leírásokból tájékozódtam...)

(#8793) DarkChild válasza Micsurin (#8778) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

A garival nem lesz gond, a még kapható cuccokhoz a Sony biztosítja a supportot.
Amúgy egy befektetési alap vette meg a brandet, szerintem nem lesz sokáig náluk, mivel egyáltalán nem vág a profiljukba a laptop biznisz, valószínűleg továbbadják majd, vagy ha látják, hogy nagyon nem megy a bolt, felszámolják. (A Sony nevet nem használhatják, így meglehet, hogy csak simán a "VAIO" lesz a márkanév.)
Na majd meglátjuk, én is csak spekulálok, de így már akkora jövőt sem jósolnék a VAIO brandnek, mintha a Sonynál maradt volna. Eddig is valami 2% körüli részesedése volt a piacon, ezután meg még kevesebb lesz... :(

(#8794) Mancsy

Mancsy
(tag)

Meg szeretnék osztani egy érdekességet.
Mint sok más embernél, nálam is előfordult az az idegesítő hiba, hogy a space egy része (nálam a jobb felső sarok) totál érzéketlen volt. Sokszor azt hittem szétverem, de ezért nem akartam visszavinni, 3 hét volt leirtani az előretelepített szemetet, meg felrakni a frissítéseket, gondoltam majd megszokom.
Annyira nem, úgyhogy kíváncsiságból lekaptam a gombot a helyéről. Húha. Sehogy nem bírtam visszatenni elsőre. Végül találtam egy hasonló videót, ez alapján sikerült visszatenni jól. Csodák csodájára a space jobb felső sarka is érzékeli most már, ha lenyomom. Mi a fene?

(#8795) Thuglife válasza DarkChild (#8792) üzenetére

Thuglife
(senior tag)

Event Service fut, x64-es Ultimate Win7 van fent és azokat a drivereket tettem fel amiket linkeltél.

(#8796) DarkChild válasza Thuglife (#8795) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

Akkor viszont nincs több ötletem :(
Max annyi, hogy próbálj meg szerezni ahhoz a modellhez egy gyári recovery lemezt... valakinek csak van :B

(#8797) Micsurin

Micsurin
(veterán)

Vissza jött a gépem.... valahogy egy 2004-es biost kellet rajta lecserélni és egy HDD csere lett.... Szektor hibás volt a vinyo , pont ahogy gondoltam :C

(#8798) Micsurin

Micsurin
(veterán)

Amugy csak nekem jelenek meg a hajszál karcok a gépházon ?(ez a matt fekete nagyon kényes ) :O (laptop táskában hordom figyelek rá , és mégis egy rakat helyen vannak nagyon pici csak adott szögből látható karcok )

(#8799) Micsurin

Micsurin
(veterán)

rendben most lett elegem... az eredeti sony rongyal letörlöm a port erre egy hósszu karistolás szerü karc lett.... amiota visszajött a gépem a szervízből azóta folyamatosan karcolodik.... feltudom őket hívni és kifejezni valahogy a rosszalásomat ???????

(#8800) Gyurepszt

Gyurepszt
(csendes tag)

Sziasztok!

4 éve VAIO-m van. Most már 3 hónapja halogatom a cserét és nem is gondolkoztam másban, csak a VAIO-ban. Ki is néztem a multi-flip típust, de valami nekem bűzlött a körül. December elejére ígérték még november első napjaiban. Majd december elején, december végére... és így tovább-tovább. Majd január végén csörög a telefon, hogy megérkezett az első 5 darab Magyarországra, küldhetik-e tovább házhoz.

Milyen szerencse, hogy nem ugrottam bele az üzletbe. Kiderült, hogy a hivatalos oldalon beígért laptop nem is az amit itthon forgalmazni fognak. (már kijavították a leírást a honlapjukon, de hát akkor is átvertek..) a 15.6 colos modellt néztem ki, amibe ígértek első/hátsó kamerát, num-padot és az érintőképernyőhöz tartozó tollat is... gondolom sejtitek, mind kimaradt az importált modellekből. Meg is lennék a hátsó kamera és toll nélkül, de azért veszek ilyen nagy gépet, hogy ott virítson a számbillentyűzet oldalt.

Dühösen felkerekedtem és körülnéztem, milyen más típusú laptopok vannak a piacon, amik felérnek egy VAIO-hoz. Nem jutottam előrébb...

Helyette megtaláltam itt azt, hogy a SONY eladja a VAIO brandet. Most mondjam azt, hogy gyönyörű előszele volt ez a kis történet amit leírtam?!

Segítsetek már nekem VAIO szeretők és nem szeretők, hogy milyen laptop-márkában bízhatók meg a VAIO-szerelem után? Mert nyilvánvalóvá vált magamban, hogy nem fogok beruházni egy multiflip pc-re, ami nem is felelt volna meg teljesen az elvárásaimnak.

Köszönöm!

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.