Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) probizz válasza SeniorTilla (#8247) üzenetére


probizz
tag

A kezelőjében alapértelmezettre állítom (ilyenkor jó) és utána visszaállítja. Volt már újratelepítve a Skype.

[ Szerkesztve ]

(#8252) SeniorTilla válasza veector (#8250) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nincs benne második HDD, csak egy hely :) Gondolom az mSATA SSD mellé gondoltad berakni a slim HDD-t.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8253) SeniorTilla válasza probizz (#8251) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor szedd le az arcsoft progit

Engem az idegesít, hogy nem lehet tükrözni a képet, minden más baromságot meg be lehet állítani benne :(((

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8254) veector válasza SeniorTilla (#8252) üzenetére


veector
senior tag

Tudom :) és igen. Csak az átalakító ami kell hozzá embertelen áron hozható be Magyarországra.

(#8255) erween


erween
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Sony Vaio VGN-NR38S laptopom.
Használtan vette egy ismerősöm, win7-el.
Videó nézegetés közben sokszor lefagyott kékhalállal, mindig ugyanazzal a programmal:

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: d1
BCP1: 87AC4000
BCP2: 00000002
BCP3: 00000001
BCP4: 8EE4FB6A
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\090313-35802-01.dmp
C:\Users\Drazsé\AppData\Local\Temp\WER-122725-0.sysdata.xml

Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gondoltam valami driver gond, ezért felraktam win 7-et. Akkor szembesültem vele, hogy nincs videókártya driver hozzá, elvileg valamit módosítani kéne hozzá, ahogy olvasgattam külföldi fórumon. Addig el is jutottam, hogy a vidkarnak valami egyedi azonosítóját kimásoltam az eszközkezelőből, és valami INF fájlba kell belepakolni. Azzal a módosítással sem lett jó, mert telepítés után újraindításkor windows betöltés után, amikor jönne az asztal a képernyő fekete marad.
Utána olvasgattam a dolgoknak, ezeknél a laptopoknál elég sok kompatibilitási gond van, mivel a sony honlapján Vista driver van fent, Win 7-es driver meg nincs, így felraktam a Vista-t. Azután semmit sem módosítottam, csak letöltöttem a sony honlapjáról a Vista drivert, felraktam, majd ugyanaz, fekete képernyő betöltés után.
Csak úgy tudom a wint betölteni, ha csökkentett mód, aztán driver törlés.

Most így állok a dologgal, honnan tudok normális drivert letölteni? Már egy csomó időt eltöltöttem ezzel és semmi eredmény. Egy működő driver jó lenne, hogy tudjam használni a gépet.
Hardver gond lehet, vagy szoftver?
A Wint azért akartam felrakni, mert gondoltam kipróbálom, hogy kék halál lesz-e újra, de hát sajna nem tudtam még letesztelni.

(#8256) paler


paler
aktív tag

Mennyire ajánlott vételek a Sony laptopok ? Érdemes velük foglalkozni, vagy jobban megéri a többi "hagyományos" márkával foglalkozni inkább ? Stabilitás, strapabíróság, hardver és akku terén mennyire megbízhatóak ? A gyári támogatás mennyire stabil hozzájuk ? OP rendszer telepítése mennyire könnyű ezekre a gépekre ?

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#8257) SeniorTilla válasza paler (#8256) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Elég nagy tapasztalattal monfhatom, hogy jó gépek. Sokkal kisebb a meghibásodási arányuk, mint a HP gépeknek, pedig azok sem rosszak. Az akksik tartósak, sok komoly sony modellben lítium-plimer akku van, ami a legjobb. Egyszerű gépre egyszerű a telepítés, komoly vasra már bonyolultabb. Mint minden komoly notebook márkánál. Olyan kezdjen bele, aki ért is hozzá, vagy bízza szakemberre.

A gyári támogatás mennyire stabil hozzájuk ? - ez mit jelent? Nem tudom értelmezni a kérdést. A SONY az egyik legstabilabb márka, ha ez érdekel (nézd meg pl. a DELL-t, IBM/Lenovo-t, mi lett velük), de szerintem valami mást akartál kérdezni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8258) veector válasza paler (#8256) üzenetére


veector
senior tag

A gyári támogatás ha garanciára gondolsz nem egy Dell NBD szerű, de ahhoz képest, hogy Németországba viszik ki futárral a gépet összvissz 5 munkanap alatt megvan az egész szerviz (ebben benne van az el- és visszaszállítás napja is!). A support gyorsan válaszol munkaidőben (email).
Anyagminőségben és összeszerelésben eddig mindegyik Sony laptop amelyikkel találkoztam nagyon jó volt, de erről inkább te győződj meg egy olyan boltban ahol lehet nyomkodni szabadon őket (én nem akarlak rábeszélni semmire).

Vannak negatív dolgok is amik akkor jönnek elő, ha nem a gyári megoldást akarod mindenből használni:
pl ha visszaolvasol itt a fórumban az én laptopomban (T13) van egy második HDD-nek hely, amit csak egy kis átalakító segítségével lehet használatba venni. Ez a kis rohadék embertelen áron van. Gyártási költsége lehet kb 20 forint körül, amúgy meg örülj ha megkapod ötezerért. És nem túlzok.
Másik, hogy nem mindig jók a sony honlapján levő driverek. ezt az előtted levő kommentből is láthatod, meg az én esetemből is. Újratelepítettem a windowst hogy a sok vaio-s szeméttől megszabaduljak és beférkőzzön még egy debian is az SSD-re, de a Bluetooth driverrel csak szívtam. Long story short a megoldás az volt hogy legyalultam minden sony-s BT drivert csökkentett módban, és újraindítás után a Win talált magának jó drivert neten keresztül. Tanulság: csak ahhoz töltsd le a sony-s drivert, ami nem működik telepítés után egyből (ez így utólag tök logikus, csak legutoljára az XP-s korszakban volt laptopom, amikor ilyen automatikus letöltöde nem volt).

(#8259) SeniorTilla válasza veector (#8258) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát igen, a BT-hez már nagyon régóta nem kell driver :) ezért írtam azt az előbb, amit.

A kis csati ötezer forint? Hát ez aprópénz a HP envy 17, dv7, stb. második HDD beépítő keretéhez és kábeléhez képest. A kettő 18 ezer forint!!! Ezekkel tisztában kell lenni, mielőtt bővítésbe kezdesz. Ez nem az ötéves használtpiac.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8260) veector válasza SeniorTilla (#8259) üzenetére


veector
senior tag

Az az én helyzetemen nem javít hogy a HP-nál is kihasználják, hogy ami kell az kell.
De ilyen ez a gazdaság.

(#8261) paler


paler
aktív tag

Köszönöm a válaszodat, :R akkor ezek szerint eddig én voltam túlságosan távolságtartó a Sony laptopokkal. Én eddig a brand miatt túlárazott cuccnak gondoltam a Sonykat. De ezek szerint akkor minőség is párosul az ár és név mögött.

veector neked is köszönöm hogy vetted a fáradságot és válaszoltál nekem :R

A támogatáson a szervizen felül a driver támogatottságra és az on-line supportra gondoltam.

Erről a típusról "SONY VAIO VPCEH1L8E/B" esetleg valakinek van valami tapasztalata :F Esetleg valamilyen jelegű típushibáról tud valaki ?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#8262) veector válasza paler (#8261) üzenetére


veector
senior tag

Még egy kellemes meglepetés ért így hogy a szervízből visszaért a gép:
Mellékeltek egy kis Sony feliratú mikroszálas törlőkendőt, és egy bocsánatkérő levelet. (meg persze a hivatalos szervizes lapot)

[ Szerkesztve ]

(#8263) SeniorTilla válasza paler (#8261) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nagyon sokat eladtam ebből a típusból, nem volt velük gond. Ez a sony középkategóriás mainstream modellje, semmi extra, de jó minőségű a gép. A HP-khoz képest a billentyűzet feltűnően masszív.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8264) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok be lehet bootolni DVD ről? Sony Vaio SVF1521b1ew

[ Szerkesztve ]

(#8265) SeniorTilla válasza dunc (#8264) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ASSIST gomb

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8266) dunc válasza SeniorTilla (#8265) üzenetére


dunc
nagyúr

És ott? Hogy indítom DVD ről?

(#8267) SeniorTilla válasza dunc (#8266) üzenetére


SeniorTilla
veterán

indítsd az assist-al a gépet, és rá fogsz jönni, mert kiírja

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8268) dunc válasza SeniorTilla (#8267) üzenetére


dunc
nagyúr

Megtörtént, de az opciók közül csak visszaállitás, bios stb van, nem tudok windows telepítőt bebootoltatni! Amugy ami waiot vettem hulladék kategoria! Lassú mint a tetű stb! Egyedül a kinézete tetszik, és a sok szemét amit rátelepitt a win8, hát az katasztrofa!

(#8269) SeniorTilla válasza dunc (#8268) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Intel® Pentium® 987 processzor (383. helyen van a notebookcheck-en)

1,5GHz

ne várj tőle sokat

Az SVE1511, SVE1512 modellekben még legalább a B970, B980 (173. helyen van a notebookchecken) volt a belépő processzor 2,3 és 2,4 GHz-en. Ezek az általános feladatokra jók, nap-mint-nap adok el belőle, ez a mainstream modell, mert 120 ezerért megéri.

Sajnos a tiédben visszafelé fejlődött a technika, megkaptál egy ultra gagyi lassú processzort. Nem nézted meg vásárlás előtt, hogy mi a teljesítménye? Csodát egy ilyen low-end CPU-tól ne várj. :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8270) SeniorTilla válasza Kalandor (#8245) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Megérkezett az SVZ13-as. Ultrabrutál gyors a raid0 SSD-kkel (2x256GB). A gyári win7 prof (ami tele van automatán elinduló programokkal és egy ultralassú vírusírtóval) teljesen kikapcsolt állapotból 15mp alatt áll fel, ekkor már bármire kattintasz, azonnal indul. Indul, berobban! :)

A kijelzőt minden felbontásra be lehet állítani a windowsban simán, 800x600-tól 1920x1080-ig 12 lépésben, és át is vált rá.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8271) dunc válasza SeniorTilla (#8269) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem saját, de egy kinlodás, a sony szégyene!

[ Szerkesztve ]

(#8272) SeniorTilla válasza dunc (#8271) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Annyi pénzért amenniyért adják, én tuti nem venném meg. A gép maga egyébként jó minőségű, de hogy tehették bele ezt a procit... persze kell az olcsóság, ez ma a legmenőbb, és a júzer úgysem tudja, menniyre lassú :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8273) Hawnin


Hawnin
tag

Üdv!
Én egy SONY VAIO eb4z1e/BQ tulajdonosa vagyok és mostanában elő állt egy olyan hiba hogy be csíkozódik a kép ernyőm jobbik esetben/ rosszabbik esetben szét esik a képernyő és meghal az egész gép /internetezés alatt is/ és hogy szerintetek mi lehet a probléma? Szerintem hardveres a gond. illetve szerintetek meg lehet e oldani hogy be cseréltessem ezt a notit egy újra sony ék által?

(#8274) SeniorTilla válasza Hawnin (#8273) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Lehet kábelhiba is. Hajtogasd meg ilyenkor a kijelzőt, nézd meg változik-e a jelenség.

Becseréltetni újra? Hogyan? Erre én is kíváncsi lennék. :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8275) Hawnin válasza SeniorTilla (#8274) üzenetére


Hawnin
tag

Sajnos nem kábel hiba mert teljesen meghal a gép semmire se reagál lefagy és szétesik a kép alaplap csere már volt rajta előző szervíznél, én VGA ra tippelek. Am arra gondoltam hogy el lehet e azt nálluk érni hogy noti értékbe kapjak ilyen kupont amit le vásárolhatok sony nál régen volt ilyenre példa de annak már pár éve volt

(#8276) dunc válasza SeniorTilla (#8272) üzenetére


dunc
nagyúr

Mennyivel lenne mozgékonyabb egy I3 3120 al ? :))

(#8277) SeniorTilla válasza dunc (#8276) üzenetére


SeniorTilla
veterán

sokkal :)

néz meg a procik teljesítményét ITT

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8278) HaND21


HaND21
csendes tag

Hali
Van egy Sony Vaio VGN-P31ZK netbookom. Eddig, mióta meg van szépen muzsikált, a fater rendszeresen használta, de 1x csak nem tudta bekapcsolni. A rendszer egyszerűen nem indult el....
Újratelepítettem (1 pendrive segítségével).. így viszont mindent le takarítottam róla :/ az XMB (Xross Media Bar) eltűn, és mivel nem minden illesztő programot tudtam felrakni egyes funkció gombok sem működnek.
Az lenne a kérdésem h ezeket vissza lehet rá valahogy varázsolni, vagy ezen már csak a szervíz segíthet ?
A válaszokat előre is köszönöm !

(#8279) SeniorTilla válasza HaND21 (#8278) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Megvan hozzá a recovery?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8280) HaND21 válasza SeniorTilla (#8279) üzenetére


HaND21
csendes tag

Volt egy 10 gigás partíció ami a telepítésnél törlődött...szerintem akkor ez volt az :/
Úgy hogy nincs....

[ Szerkesztve ]

(#8281) SeniorTilla válasza HaND21 (#8280) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor már nem. Kézzel kell telepítened mindent, de jobb ha rábízod egy szakemberre, ha nem megy.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8282) HaND21 válasza SeniorTilla (#8281) üzenetére


HaND21
csendes tag

Lehet valahonnan ilyen Xross Media Bar telepítőt szerezni ?

(#8283) kcs73


kcs73
aktív tag

Sziasztok!
Menyit érhet ez a masina most?
[link]

:R

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#8284) #34920192


#34920192
törölt tag

Sziasztok!

Van egy kis Y sorozatú VAIO laptopom. Tavaly vírusos lett. Természetesen buta fejjel letöröltem mindent a vinyóról, még a recovery részt is. KB 2 hétig tartott újratelepíteni, de nem tökéletes a nem hozzá való WIN7-el.

A kérdésem az lenne, hogy van e valakinek Telepítő DVD-je az alábbi géphez: VPCYB2M1E/S.EE2 (YB2M1E-S/AE350/4GB/320/11.6/WH/A63S)

A másik kérdésem pedig a következő, hogy hogyan kell leszedni egy épp VAIO-ról a rendszert, hogy telepíthető legyen egy ásik gépen?

Köszönöm a segítséget!!!

(#8285) SeniorTilla válasza #34920192 (#8284) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A VaioCare-en belül lehet kiírni a lemezeket. A recovery/restore pontot keresd, vagy valami hasonlót. Géptől függően fogadja el a másik gépben készített recoveryt, általában a hasonló típust elfogadja.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8286) vasi89


vasi89
addikt

Üdv!

Vásároltam 1 Sony Vaio VPCSA3J1E típusú gépet. Mivel a gyári win7 igen lassúcska illetve tele van számomra fölöleges programokkal így egy tiszta win7et telepítettem rá. Na most az lenne a gondom, hogy sem a funkciógombok nem működnek sem a stamina mód illetve a Smart network sem indul el és a control centerben sem látja a világító billentyűzetet. Ezekre a gondokra tud nekem valaki valamiféle segítséget nyútani?

(#8287) SeniorTilla válasza vasi89 (#8286) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Megcsináltad a recovery-t, amit mondtam? Azaz a helyreállító lemezek kiírását?

Ha nem, akkor kézzel kell telepítened a smart networkot, és a többi hiányzó drivert/segédprogramot.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8288) vasi89 válasza SeniorTilla (#8287) üzenetére


vasi89
addikt

Az eredeti gyári HDD-hez nem nyúltam hozzá így lényegében az jó recoverynek nem? visszaállítást a vaio care programmal csináljam?

Egyébként telepítettem minden drivert/segédprogramot de a smart network feltelepül viszont nem indul. Az FN gombok továbbra sem működödnek pedig már mindent feltelepítettem amit találtam a géphez itt.

[ Szerkesztve ]

(#8289) SeniorTilla válasza vasi89 (#8288) üzenetére


SeniorTilla
veterán

EZEKET mindet?

Ha nem változtattál a partíciós szerkezetén, akkor még kiírható róla a recovery. Ezt javaslom megtenni :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8290) vasi89 válasza SeniorTilla (#8289) üzenetére


vasi89
addikt

Nem változtattam semmin. Ami win7hez ajánlott volt az szerintem minden fent van.

(#8291) vasi89 válasza vasi89 (#8290) üzenetére


vasi89
addikt

Külső házba rakva a gyári hddt a care latja a rajta levő programokat de hiába jelölöm ki a számomra szükségeseket továbbra sem jók a fent említett funkciók. A ér övére DVD pedig nem azt állítana vissza amit gyárilag rá raktak? Mert akkor ugyan ott vagyok :(

(#8292) saiyajin


saiyajin
senior tag

Sziasztok! Egy Vaio SVE1112M1EW gépről letörölnék pár gyárilag telepített programot, amik szerintem feleslegesek (játék, próba verziós vírusirtó, stb.). Viszont a Sony-s programok közül nem tudom mi az, ami hasznos és vétek lenne törölni, és mi az, ami eltávolítható. Tudtok segíteni? Ezek lennének azok:

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#8293) probizz


probizz
tag

Uninstall-áltam az Arcsoft webkamera szoftverét, de nem lett jó a képe. Probléma leírása. A webkamera képe szürke és elmosott. Manuálisan visszaállítható normálisra (alapértelmezett értékekre), ilyenkor jó, de ahogy bezárom a beállítás részt (Skype-ban próbáltam most), rögtön visszavált szürkére. Skype újratelepítés és teljes rendszer újratelepítés is volt már.

1. Hogyan tudom újratelepíteni az Arcsoft-ot (a Sony weblapján nem érhető el a terméktámogatásnál). A Vaio Update sem ajánlja fel.
2. Milyen megoldás lehet még erre?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8294) taxy88


taxy88
aktív tag

Van itt valaki, akinek van Vaio Fit-e sorozatú laptopja?
Lenne egy ilyen probléma: [link]
Egy hónapja vettem, és sajnos én is küzdök vele.
Másnak működik rendesen?

(#8295) vasi89 válasza saiyajin (#8292) üzenetére


vasi89
addikt

Én is ezzel a gonddal küzdöttem de én újratelepítettem az egészet és csak a Vaio Care van fenn a listádban szereplő programok közül.

(#8296) saiyajin válasza vasi89 (#8295) üzenetére


saiyajin
senior tag

Rendben, köszi! Akkor a nagy részétől megszabadulok, ami tuti nem kellhet. Ami majd marad szerintem nem sok vízet zavar.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#8297) thesound


thesound
őstag

Sd kártyáról bootol az eb2z1e?

Vagy úgy általában lehet memóriakártyáról bootolni pl linux-ot? (tudom a pendrive játszik...)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#8298) SeniorTilla válasza thesound (#8297) üzenetére


SeniorTilla
veterán

sd kártyáról nem

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8299) thesound válasza SeniorTilla (#8298) üzenetére


thesound
őstag

thx

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#8300) knapci


knapci
tag

Sziasztok,adott egy Sony Vaio SVE151G13M laptop,eredeti win8-at adtak hozzá,és a sony oldalán is csak win8 driverek vannak hozzá!
Szóval aki tudja honnan tölthetném le a win7 drivereket hozzá az segítsen!
"tavaly valahonnét le tudtam tölteni a drivereket de már nem létezik az az oldal :("

Előre is köszi..

Unatkozók kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.