Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) SeniorTilla válasza Criton (#8500) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Microsoft telefonos aktiválással próbáltad már? Win7-nél sem mindig ment a neten, de a telefonos ügyfszolgnál igen.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8502) Criton válasza SeniorTilla (#8501) üzenetére


Criton
veterán

Ott még nem próbáltam, nekik mit kell megadnom?

(#8503) SeniorTilla válasza Criton (#8502) üzenetére


SeniorTilla
veterán

majd megkérdezik :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8504) Tüzi válasza SeniorTilla (#8499) üzenetére

köszi!!!
kipróbáljuk :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8505) csoro


csoro
csendes tag

Akkor senkinek semmi ötlete hogy honnét lehetne letölteni hozzá a keresett drivereket ?? :Y

(#8506) SeniorTilla válasza csoro (#8505) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nagyon úgy tűnik :) csak vistához van

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8507) Criton


Criton
veterán

Ha dvdről akarok bootolni akkor biosban legacyt kell ugye beállitani és nem uefi?

(#8508) Criton válasza Criton (#8507) üzenetére


Criton
veterán

Csak azért kérdezem mert ha uefin marad, akkor nem akar dvdről bootolni.
Telepités után ezen kell választani vagy Windows7 esetében a legacy jó?

(#8509) Hawnin


Hawnin
tag

Üdv! Az ügyben fordulnék hozzátok hogy van egy olyan problémám hogy a VAIO care nem látja a cd meghajtómat pedig normálisan működik. Ezt akkor írja ki ha megpróbálok Recovery disket ki írni Képet csatolok. Kérdésem az lenne hogy mit tehetek ez ügyben ? illetve mi lehet a baja?
VPC Eb4z1e/BQ laptopról lenne szó!

[ Szerkesztve ]

(#8510) Criton


Criton
veterán

Vaio stuffokat érdemes felrakni?

(#8511) SeniorTilla válasza Hawnin (#8509) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tiltsd le a virtuális cd-meghajtókat, ha vannak.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8512) Hawnin válasza SeniorTilla (#8511) üzenetére


Hawnin
tag

Köszi ezzel működött! Egyébként windows 8.1 telepítését tervezem van esetleg valami amit muszáj tudnom? Elég jó vagyok windows-os dolgokban de sonynál sose lehet tudni :-)

(#8513) Criton válasza Hawnin (#8512) üzenetére


Criton
veterán

Én pont most váltok vissza, nekem a win8 nem igazán vált be :((

(#8514) Hawnin válasza Criton (#8513) üzenetére


Hawnin
tag

Hogy hogy? Amúgy win 7 es driverek működnek win 8 on ?

(#8515) szabolcs1016


szabolcs1016
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Sony Vaio VPCEB1S1E laptopom! Vettem bele egy Intel Core i7-820QM processzort, ami nem igazán akar együttműködni az ATI Mobility Radeon HD 5650-es videokártyával, mivel már az eredeti gyári VGA driver-t sem tudom rátelepíteni! :S

Valakinek ha esetleg van valami ötlete, vagy tanácsa, hogy mi lehet a gond akkor azt nagyon szépen megköszönném!

(#8516) Criton válasza Hawnin (#8514) üzenetére


Criton
veterán

Ha a notebookodhoz nincsen Win8 driver a sony oldalán, akkor nem nagyon fogod tudni használni a Windows8-at.

(#8517) Criton


Criton
veterán

McAfee Internet Security hogyan gyalulható le komplett a gépről?

(#8518) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sony Vaio SVP1321M2EB-n hogy lehetséges az, hogy HDMI-re nem adja ki a hangot bekapcsolás után sohasem (a hang mindig a gépen szól, a kép a külső monitoron rendben), hanem csak újraindítás után?

Amíg újra nem indítom, addig nincs is itt a Dell monitor:

Újraindítás után rendben van minden.
Kábel ki-be sem segít, semmi, csak az újraindítás.
Akkuról, hálózatról, mindenhogyan ez a helyzet, viszont régebben nem csinálta ezt, csak egy ideje. (régebben azt csinálta, hogy ott volt mindkét elem a hangnál a képen, csak nem a Dell volt az alapértelmezett, hanem a belső hang, akkor csak át kellett állítani. Egy ideje viszont ott sincs.)

(#8519) h1ght3chzor válasza Kalandor (#8518) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ha bemész ugyan ide a hangokba, akkor látod, hogy ott van a dell? Lehet, hogy magától nem rakja be alapértelmezett eszköznek, és neked kéne. Újraindítás után meg vszínű azért működik, mert folyamatosan be van dugva a hdmi.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8520) Kalandor válasza h1ght3chzor (#8519) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt nem értem :) A Hangok fülön a Windows hangok (prüttyögés, ting-tang, paing, stb :) ) vannak, nem eszközök.

A Dell, ha méltóztatik megjelenni, akkor magától az alapértelmezett, be sem kell állítani (és ez látszik is, ott a zöld pipa a képen).
De az a gond, hogy nem jelenik meg :(

(#8521) h1ght3chzor válasza Kalandor (#8520) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Erre a lejátszásra gondoltam bocsi...

Tehát ugyan ezt látod-e csak éppen fordítva? Azaz az alapértelmezett az alsó, a felső meg csak ott van?

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8522) Kalandor válasza h1ght3chzor (#8521) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Amíg újra nem indítom, addig nincs is itt a Dell monitor:

Ezt hogy írjam le máshogy? Újraindítás előtt a Dell nincs ott, csak a "Speaker" van ott.

[ Szerkesztve ]

(#8523) h1ght3chzor válasza Kalandor (#8522) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Jobb egérgomb leválasztott eszközök megjelenítése? Akkor sem látod?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8524) Kalandor válasza h1ght3chzor (#8523) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az alapból be van pipálva, de akkor sem.

Csak ha újraindítom a gépet, akkor jelenik meg.

(#8525) h1ght3chzor válasza Kalandor (#8524) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Letiltott/leválasztott eszközöknél sincs, akkor fogalmam sincs. :(

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8526) Kalandor válasza h1ght3chzor (#8525) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ez az, hogy nekem sem.
Nem látja az elindított gép, csak ha újra van indítva.

(#8527) milan0422 válasza Criton (#8517) üzenetére


milan0422
csendes tag

Vezérlőpult- porgramokból kiszedted már?

"a rolling stone gathers no moss"

(#8528) Jocky


Jocky
tag

Sata 3 van a gépben hála Istennek! :C

(#8529) atlasz52


atlasz52
tag

Dvd helyére érdemes berakni azt a keretet ,ami a kivett dvd iróból ,usb és irót varázsol.
Ez kb 7500 ft ba kerül a tipusICY BOX IB-AC642

LÁSZLÓ

(#8530) milan0422 válasza Jocky (#8528) üzenetére


milan0422
csendes tag

Grat! :R
Mivel érted ezt el?

"a rolling stone gathers no moss"

(#8531) Jocky válasza milan0422 (#8530) üzenetére


Jocky
tag

OCZ Vector SSD 128 GB-os.

(#8532) Jocky válasza atlasz52 (#8529) üzenetére


Jocky
tag

Szerintem érdemes. Nekem is ez van benne és tökéletesen passzol. Még az előlap is amit leszedsz a dvd íróról! És 7500-ért még egy külső tokot is kapsz az íródhoz ami szintén tökéletesen passzol és működik is rendesen nálam. De 4500-ért láttam csak keretet a HDD helyére.

(#8533) milan0422 válasza milan0422 (#8530) üzenetére


milan0422
csendes tag

Én örülök ha a 200at elérem :D

[ Szerkesztve ]

"a rolling stone gathers no moss"

(#8534) Jocky válasza milan0422 (#8533) üzenetére


Jocky
tag

5 mp a boot idő bejelentkezéssel együtt Win 8-on, mert automatára van állítva a bejelentkezés. :)

(#8535) Hawnin


Hawnin
tag

Hali! Gondoltam megosztom veletek hogy egy régi EB szériás vaion hogy működik a win 8.1
Miután felraktam win 8.1 et elég gyors lett a gép ezt követően kezdtem el telepítgetni a sony-ba épített softvereit. Volt olyan softver amit nem igazán akart engedni felrakni de ha átállítottam a tulajdonságok menü pont alatt azt hogy win 7 kompatibilitási módba fusson feltelepült. Ezzel a módszerrel majdnem mindent sikerült feltelepítenem kivéve az olyan drivereket amiknek nem volt telepítő exe je. Azt úgy lehet megoldani hogy az eszközkezelőben ha láttok sárga kérdőjelet akkor kiválasztjátok hogy az illesztőprogram keresése és a gépen keresitek meg ott ahova leszedtétek ÉS kicsomagoltátok az illesztőprogramot majd szépen a gép ott megtalálja magának és felrakja.
Miután mindent felraktam a Vaio ra azután egy kicsit belassúlt a boot idő, ezt a régi driverek okozták az automatikus indulásukkal főleg az Audio, és az intel rapid tárolási technológia. Azonban ha pl audiót kilövöd majdnem ugyan olyan gyors a bootolas nekem jelenleg 10~15 sec a boot idő és tökéletesen fut minden. A vaio beépített programok jól működnek habár a trsoubleshooting menüpontnál nem listázza ki az összes hardvert, ez az egyetlen hiba amit találtam. Minden más tökéletesen működik nekem.!

A gép pontos adatai. I5-480m 6 GB DDR3 1333MHZ ram, HD5650 Videókártya!

(#8536) adrian4444


adrian4444
csendes tag

sziasztok volna egy kérdésem hát valaki járt már így ? van egy Vaio VPCCW1S1E 14" laptopom és olyant csinál ha az aksi ( Sony VGP-BPS13/Q ) benne van akkor fel ugrik egy ablak valami Caution és ha meg nyomom az OK-t akkor bemegy alvó állapotba , ha bekapcsolom a gépet akkor mutatja a töltést kb. 2 max 3 másodpercig és meg áll ha ki húzom a töltő kábelt és visszadugom akkor megint ezt azt csinálja hogy 2-3 másodperc a töltés jelzés , ezek a műveletek közt megy a töltöttségi szint is felfele %-ban de csak ha így szórakozom ha nem húzom ki és be a töltőt vagy nem indítom újra a gépet akkor a % változatlan . Mi ilyenkor a teendő vagy mi a baj ? javítható vagy csere ? Az AIDA szerint 50% elhasználódása van az aksinak . Segítségeteket és tanácsotokat előre is köszi szépen.

(#8537) SeniorTilla válasza adrian4444 (#8536) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem kuka az akksi, inkább ne kísérletezz vele, nehogy kinyírd a töltőáramkört is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8538) bsanya


bsanya
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a Sony Vaio VPCW12S1E típusú netbookomnál van-e lehetőség a "gyorsításra", gondolok itt másik processzor, nagyobb memória beszerelésére?
Milyen értéket képvisel ez a gép manapság? (esetleg lecserélném, ehhez kellene az összeg)

Köszi
Sanya

Xiaomi Mi 11i

(#8539) Auriol


Auriol
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Vaio SVE15131FEW most fél éves minden jó minden pazar csak sajnos a kislányom lerántotta ki volt kapcsolva + be volt csukva puha tokban még is úgy esett hogy a jobb hátulján kapott a zsanérnál meg eláll a borítás.Működik hibátlanul szerencsére csak nyűszög nyitáskor....
Fel vettem a kapcsolatot a Sonyval ők egy Pesti szervizhez küldtek ahol készségesen mondták a telefonon hogy írjak emailt hogy mi történt és tudnak mondani egy kb alkatrész+szerviz költséget.
Na ezt már hétfő óta várom...
Valaki járt esetleg már így?
Megmaradhat a garancia ha a sony szervize javítja?(még 1.5év)
Lehet borítást vagy házat cserélni ezeken vagy éljek együtt a nyiszogással??
Jó hogy van ez a fórum és köszi a válaszokat előre is... :R

(#8540) h1ght3chzor válasza Auriol (#8539) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Érdemes újra telefonálni szerintem, illetve készülj fel, hogy elég borsos ára lesz vszínűleg. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8541) SeniorTilla válasza Auriol (#8539) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha leesett a gép, akkor a garancia is ugrott sajnos, ez nyilvánvaló. Fizikai sérülésnél megszűnik a garancia.

Ettől függetlenül valszeg csak a backpanel pattant szét, illetve a csavarjai törhettek el. Vidd be egy notebook szervizbe, 10e körül megcsinálják ragasztással.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8542) Auriol


Auriol
csendes tag

Köszi szépen!
h1ght3chzor :
Igen már elsőre mondták hogy ha Sony akkor nem lesz olcsó , a telefonal várok még lehet a bővitett lakásbiztosításom segít majd a költségekben.
Senior Tilla:
A Sonynál azt mondták hogy rögzítik a bejelentésem és majd a jövőben bekérik a szervizük munkalapját (ezért is csináltassam ott a gépet mert ez a ő megbízott szervizük)és az alapján tájékozódnak ha adódna valami....
Más:
Amúgy meg nem értem Ausztriában minden ami legalább 5 colos képet ad mindenféle biztosítást köttetnek veled persze vicc pénzért ha valami történne :F
Én meg vettem ezt a gépet a telekomtól júniusban és meg sem kérdeztek hogy akarok e valami ilyesmit pedig biza lett volna haszna ...na de már mindegy is :W :W

(#8543) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

"Terra incognita" vagyis ismeretlen föld számomra a Sony laptopcsaládja.

Mi a véleményetek a SONY VAIO SVF1521V1E-ről?

Sajnos csak Li-ion akkumulátora van és ha jól tudom, nem cserélhető.

Ehelyett tudnátok akár perfektebb VAIO-t ajánlani ebben az árkategóriában?

(#8544) taxy88 válasza Dhampir (#8543) üzenetére


taxy88
aktív tag

Szia!

Nekem pont ilyenem van. Az akkumulátora cserélhető.Ami egyébként a kis méretéhez képest elég jól bírja.
A wifi direrrel a kezdetekben gond volt, de időközben több frissítéssel megoldották már. Illetve küldtek hozzá egy usb nano wifi vevőt is.Szerencsére nincs már rá szükség.
Nagyon gyors, csendes és kényelmes.

(#8545) SeniorTilla válasza Dhampir (#8543) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az F sorozat a belépő szint. Nem rossz gépek, de nem is extrásak. Ha igazán jót akarsz, nézd meg az S sorozatot IPS kijelzővel.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8546) Dhampir válasza taxy88 (#8544) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a véleményt! :R

(#8545) SeniorTilla

Valóban, IPS-panellel jobb lenne. :) Megnézem az általad javasolt szériát. :R

(#8547) Criton


Criton
veterán

ti a sony gyári alkalmazásait tiszta rendszer esetében fel szoktátok rakni? gondolok itt a vaio update meg ilyenekre...

(#8543) Dhampir : az F sorozattal nincs egyébként olyan nagy baj, nekem igaz i3-as proci van benne, de nem érzem a hátrányát, játékoknál sem. Igaz és vettem bele 8GB memóriát ami max lehet és bőven elég mindenre, napi használat szinten meg egy SSD-t. A DVD-t sajnos nem tudom lecserélni, mert elég sok minden van nekem DVD-n ami miatt kell.

[ Szerkesztve ]

(#8548) KKK-007


KKK-007
tag

Sziasztok.
Van egy Sony Vaio-m amit külföldön vásároltam és most meghirdettem. Külföldön még 2015 márciusáig van rajta garancia. Lehet-e itthon ezt érvényesíteni, ha esetleg egyszer valamilyen baja lesz? Vagy esélytelen?

(#8549) skiny83 válasza KKK-007 (#8548) üzenetére


skiny83
aktív tag

Legjobb tudomásom szerint még tudod érvényesíteni. Ezért tudják egyes cégek a szürkén behozott, felmatricázott billentyűzetes gépeket garival árulni. De a sony tableteket pl csak az adott országban lehet.

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#8550) Dhampir válasza Criton (#8547) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, az i3 szerintem is bőven elég.

A kijelző valamivel jobb az átlagnál vagy csak fakó színekkel szolgál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.