Hirdetés

2020. január 22., szerda

Gyorskeresés

(#8851) hito válasza SeniorTilla (#8850) üzenetére

hito
(nagyúr)

Pedig még meg is vannak szépen az oldalon a driverek win8-hoz és 8.1-hez is. Mind1, akkor letojom, nem fogok szevedni, egyébként is jobb a 7 ha nincs touchscreen :) De a válaszodból kiindulva, jövök én még kérdezni a win7 driverezéskor is :B Köszi!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8852) hito

hito
(nagyúr)

Miért nem enged néha visszaváltani Speed-ről Stamina-ra? Azt írja, hogy valamilyen program használja, ezért nem lehetséges. Egy játék sem megy. Valami beragadó program/szolgáltatás futhat a háttérben? Van ennek a kilövésére módszer, hogy ne kelljen újraindítani?

(#8853) DarkChild válasza hito (#8849) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

Szűz Win8.1 installal sajnos nem fogod tudni működésre bírni :(
Nekem VPCSE1 van, ami nagyjából ugyanaz a vas, egy egész napot szoptam vele és nem sikerült bebikázni a VGA drivert. Csak úgy fog működni, ha először felteszed a W7-et (a gyári installt), utána minden drivert (a VGA-t is) működőképesen beizzítasz alatta, majd utána feltolod a W8 update-et, majd utána a W8.1-et.
(Én mondjuk még Win8-on vagyok, pár hét múlva frissítek W8.1-re, remélem ugyanúgy menni fog minden, mint most a 8-as ápdéttel.)

(#8854) DarkChild válasza hito (#8852) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

A böngésző is használja a VGA-t, szóval ha fut mondjuk a Chrome / Firefox, akkor sem vált át a kapcsoló.

(#8855) hito válasza DarkChild (#8854) üzenetére

hito
(nagyúr)

Köszi a válaszokat! :) Közben váltottam win7-re. Végülis ha nincs touchscreen, akkor nem kell win8. Tegnap vettem hozzá egy alulra szerelhető lapakksit, ezzel wlan nélkül alacsony fényerőn 15óra az üzemidő :Y De még wlannal is és közepes fényerőn is elmegy 12órát. 19.900Ft volt akciósan a központ Sony szalonban (Bp., Kecskeméti utca), egyébként a listaára 45-50eFt. Ezt nem tudtam otthagyni.

(#8856) SeniorTilla válasza hito (#8855) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Jó áron volt az akksi, és tényleg nagyon sokat bír, de a gyakorlatban 15 órát azért nem tud. Feleségemnek van egy fehér vpcse13-asa i3-mal, két akksival, ő már másfél éve használja.

Ha esetleg valakinek a nagytestvér VPCSE15-öse vagy SVS15-öse van, és szeretne ilyen második akksit, nálam ettől olcsóban megkaphatja. Még 2db van raktáron, de már a gépeket nem gyártják, az utódmodellre pedig nem jó.

[ Szerkesztve ]

HP és LENOVO notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.

(#8857) DarkChild válasza SeniorTilla (#8856) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

Hmmm... gondolkodóba estem :D
(VPC-SE1E1E/S-em van, az ezüst 15 colos)
1-2 kérdés:
• Vadiúj / újszerű / használt?
• Mennyiért adod?
• Gari esetleg van rá?

Egyébként nekem inkább dokkolóra volna szükségem (VGP-PRS25), de ehhez a modellhez már szinte sehol nem találtam, itthon, ahol még kallódik 1-2 darab, azt is aranyáron (55-60e-ért hirdették), eBay-en pedig csak amcsi címről találtam... :U Ilyesmit nem tudsz véletlenül?

(#8858) hito válasza SeniorTilla (#8856) üzenetére

hito
(nagyúr)

Ha finomhangolom a rendszert, akkor annyit ír ki a win. De legyen csak 13-14óra, az is elég korrekt, és annyit biztos elmegy. :)

(#8859) applause válasza DarkChild (#8857) üzenetére

applause
(aktív tag)

Kérdéseidre a válasz engem is érdekel.

Samsung Galaxy S8, Peugeot 307 1,4 16v 2004, Dell Latitude e6230

(#8860) hito

hito
(nagyúr)

Ma BIOS-ból letiltottam a DVD írót, mert 10-ből 7-szer azt írja ha ki akarom lőni, hogy nem lehet, mert más program használja. Intézők zárva, garantáltan semmi nem használja amit megnyitok, mégis ezt írja. Tipp esetleg, hogy ne BIOS-ből kelljen tiltani?

(#8861) ribarszki

ribarszki
(senior tag)

Kedves szakértő urak, segítséget szeretnék kérni:

Laptop vásárlás előtt állok, és már egészen jól körülnéztem a piacon. Az igényeim is viszonylag letisztultak. 15,6-os notebook kellene, FullHd IPS kijelzővel. Tömegben 2kg-körülire gondoltam, bár az esetek 90%-ban csak a lakásban lenne hurcolva, más estere Ipadet használok. Van egy középkategóriás MILC gépem, ezért lenne jó a színhelyes/fényerős IPS panel, illetve néha a PhotoShop bejön a képbe. Illetve az SSD, még ha nem is most, de idővel mindenképpen.

Aránylag sokat gépelek illetve adminisztrálok. Fontos lenne a megbízhatóság, a jó anyaghasználat, a biztos zsanérok! 4-5 évre szeretném venni, persze tudom gyártási hiba mindenhol van.

A Thinkpadokon és Latitude gépeket átnéztem, ott az IPS modellek horror árúak, így jutottam el eddig az ajánlatig és ezért vagyok itt a Sony topicban: Sony Vaio

Tetszik a súlya, a paraméterei, a magnézium váz, viszont külföldi tesztekben, felhasználói véleményekben elégé lehúzzák.. Mit tudtok mondani róla a fentiek ismeretében? Kinek van tapasztalata vele? Esetleg más alternatíva hasonló áron?

Tudom Tilla árulja, de megéri az árat? Nyugodtan jöhet privátban is!

Nagyon köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#8862) SeniorTilla válasza hito (#8860) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Valami csak használja, vagy úgy tesz, mintha. Nézd át mi fut. Meg kell annak lennie.

HP és LENOVO notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.

(#8863) hito válasza SeniorTilla (#8862) üzenetére

hito
(nagyúr)

Átnéztem, de a folyamatok és szolgáltatások nagy része nekem kínaiul van :( Nem tudok rájönni. Mind1, BIOS-ból tiltottam, ha meg kell legfeljebb újraindítom a gépet.

(#8864) ribarszki válasza ribarszki (#8861) üzenetére

ribarszki
(senior tag)

Látom nem pörög a topic.. A sok külföldi negatív vélemény miatt maradok a Dellnél. Köszönöm.

(#8865) SeniorTilla válasza ribarszki (#8864) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Te tudod, de az svs15ösök nagyon jó gépek. Nem tudom milyen negatív véleményt olvastál, de én már nagyon sokat eladtam ebből a típusból az utóbbi években, és nem volt velük probléma. Főleg grafikai vagy tervezési célokra vették őket, ettől sokkal drágább, full felszereltségű gépeket is (i7, 256ssd, stb). Többen vettek belőle második gépet is az első után. Meghibásodás gyakorlatilag nem volt. Itthon is használatban van egy SVS13, már másfél éve, tökéletesen működik.

Ha így látatlanban inkább a dellben bízol, akkor neked biztosan az való de én nem vennék dellt, mert sok rosszat olvastam róla a neten. :)

[ Szerkesztve ]

(#8866) h1ght3chzor válasza ribarszki (#8864) üzenetére

h1ght3chzor
(őstag)

Dell, és milyet Dell? Egy márkán belül is vannak jó, és rossz típusok, annyit tudok mondani, hogy az én vpc-eb2z1e laposom már 2,5 éve megvan, és a kijelzőt tökéletesen fogják a zsanérok még mindig, nem lötyög... Általános igazság, hogy minél drágábbat veszel annál jobb a minőség, ez anno 300k körüli gép volt.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8867) ribarszki válasza h1ght3chzor (#8866) üzenetére

ribarszki
(senior tag)

Ez a Dell Dell 7537, igazából már csak ez a Dell és az említett Sony játszik..

(#8868) DarkChild válasza ribarszki (#8861) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

Szerintem nyugodtan megveheted, nagyon jó kis gép. :K
(Kijelzőben pedig sokkal jobb, mint egy átlag DELL vas - azokból csak a "Premium" panelesek veszik fel a versenyt a Sony megjelenítőivel.)

(#8869) h1ght3chzor válasza ribarszki (#8867) üzenetére

h1ght3chzor
(őstag)

Ez a DELL nettóban több mint a másik amit linkeltél.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8870) ribarszki válasza h1ght3chzor (#8869) üzenetére

ribarszki
(senior tag)

Tudom, ezért is gondolkozok erősen. Több, de 3 év DELL garancia van rá, amit a Dell baromi rugalmasan intéz, szemben a Lenovoval (Ideapad), és a Sony szervízről is rossz véleménnyel voltak.

(#8871) SeniorTilla válasza ribarszki (#8870) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Sony szervizről rossz vélemény? Te mit és hol olvastál? A sonynak van a legkisebb meghibásodási aránya!!! Istenem, mennyire gáz, hogy emberek ennyire félre vannak tájékoztatva...

(#8872) ribarszki válasza SeniorTilla (#8871) üzenetére

ribarszki
(senior tag)

Nem írok nick neveket, de olyanok írták akik másik topicban már nagyon régen segítenek notebookok kiválasztásában. Bár ott az Asus, Acer, MSI alapból lehúzott kategória.. Konkrétan nem a meghibásodási arányról írtak, hanem a szervízhálózatról. Mi az igazság azt nem tudom, de azok után amit a Lenovo művel az Ideapadokkal (2-3 hónap!! várakozás) már nem csodálkozok semmin... Persze lehet ezek egy része Urban Legend, de akkor is..

[ Szerkesztve ]

(#8873) SeniorTilla válasza ribarszki (#8872) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

[moderálva]

Én ma délután láttam egy vevőmön, mit tesz a minőségi design, kivitelezés és az igényes IPS kijelző. A vevő - aki más gépet akart eredetileg venni - miután megnézte, azt a HP Spectre 15-öst választotta más HP-kal és egy Sony sve17-essel szemben. Pedig ezt a gépet egyik okostojás sem ajánlotta volna neki a fent nevezett topicban, mert nem árulják, és - ebben biztos vagyok - sosem láttak még ilyen gépet. Ahogy SVS15-öst sem. Kérdezd csak meg tőlük. ;]

[ Módosította: crey ]

(#8874) taxy88

taxy88
(aktív tag)

Sziasztok!

Van egy SVF1521v1eb laptop, amely a napokban frissítve lett win 8.1-re. Nos azóta a billentyűzet világítás folyamatosan megy.
Hogyan lehet ezt kikapcsolni / automatára állítani?

(#8885) crey

crey
(MODERÁTOR)

A topic témája Sony VAIO notebookok, nem pedig minden más ami szembe jön. Viszont az sem igazán tisztességes, hogy másokat a hátuk mögött "bérencezünk".

Személyeskedésektől és trollkodásoktól mentes további szép napot kívánok nektek.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#8887) SeniorTilla válasza taxy88 (#8874) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Próbáld meg az energiagazdálkodást átállítani a gyárilag szabályozottra. Mindjárt megnézem egy SVF1521C6EW-n, mi a win8 gyári beállítása, és visszajelzek.

(#8888) hito

hito
(nagyúr)

Ma gondoltam kímélem egy kicsit az akksit, hát megnyomtam az alján lévő kis rejtett gombot, ami elvileg az akkumulátort kapcsolja ki. Baromi sok ételme volt. Tényleg kikapcsolja, de utána 3-4mp-cel vissza is kapcsolja és megy tovább a töltés. Ez nem arra való, hogy ha tápról használom, akkor ne stresszelje az akksit, hanem ezzel ki lehessen iktatni? :U

(#8889) Micsurin válasza SeniorTilla (#8871) üzenetére

Micsurin
(veterán)

+1.... gyári hbás volt a hdd.m elfelejtetem írni az okozta a furcsaságokat 1 héten belül vitték , cserélték , hozták......

"We're the patsies. The cover up. Don't forget... we're the bad guys." Floyd Lawton Xboxlive: Pummpe Nexus 9, Huawei P8 > Honor 8 > Huawei P20

(#8890) SeniorTilla válasza hito (#8888) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

A második akksira gondolsz? Ott egy lock gomb van, ami azt akadályozza meg, hogy véletlenül kiejtsd az akksit. Kikapcsolóról nem tudok.

De egyébként nem stresszeli tápról, mert lekapcsol teljes töltöttségnél. A Li-Po akkunak egyébként sincs memória-effektusa, nem árt neki a rá-rá töltés.

(#8891) SeniorTilla válasza Micsurin (#8889) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Na ugye :)

Jó azért, hogy végre már csak a valódi témát érintő kérdések és válaszok maradtak bent. ;)

(#8892) hito válasza SeniorTilla (#8890) üzenetére

hito
(nagyúr)

Nem, nem arra gondolok, hanem az alján a gépnek van egy pici lyuk, amibe kb. egy széthajtogatott gémkapocs fér bele, vgy egy tű. Ha benyúlsz az említett vékony tárgyak valamelyikével, találsz ott egy kis gombot, amit megnyomva lekapcsolja a rendszer az akksit.

16.oldal, 4-es jelzés. ;)

(#8893) Micsurin válasza hito (#8892) üzenetére

Micsurin
(veterán)

Az a reszet gomb... legalábbis nekem hasonló van a fit15e-en...... Bocsi az írás képért okos droidról írtam :DDD

"We're the patsies. The cover up. Don't forget... we're the bad guys." Floyd Lawton Xboxlive: Pummpe Nexus 9, Huawei P8 > Honor 8 > Huawei P20

(#8894) SeniorTilla válasza Micsurin (#8893) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Igen, szerintem is. Azért van az SVS-en, mert alapból nem lehet kivenni az akksit, csak ha a két csavart kicsavarod és leveszed a panelt. Néha előfordulhat, hogy teljesen resetelni kell a gépet - tényleg csak néha, feleségemét még másfél év alatt nem kellett egyszer sem - és egyszerűbb ezzel a reset gombbal, mint szétszedni és kivenni az akksit. Gondolom...

(#8895) hito

hito
(nagyúr)

Én meg azt hittem, hogy okosan megoldották, hogy ki lehessen kapcsolni az akksit ha táprúl közlekedik a gép :D :(

(#8896) SeniorTilla válasza hito (#8895) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Nem kell kikapcsolnod, mert a töltőáramkör automatikusan kikapcsol, ha 100% az akksi. Nézd csak meg, azt írja ,teljesen feltöltve, és már nem megy tovább a töltés.

(#8897) hito válasza SeniorTilla (#8896) üzenetére

hito
(nagyúr)

Értem, köszi! Csak attól féltem, hogy esetleg nem tesz jót, ha folyton megy az akksi miközben hálózatról használom és 100%-ra van töltve.

(#8898) SeniorTilla válasza hito (#8897) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Nem jelent gondot. Viszont érdemes időnként lemerítened addig, amíg a gép ki nem kapcsol. Mindkettőt. Ezután töltsd fel őket, ne maradjanak lemerülve, mert a polimer akksikat a teljes lemerülés tudja kinyírni. A teljes lemerülés nem az, amikor a gép lekapcsol, hanem ha lemerülve hagyod sokáig.

(#8899) hito válasza SeniorTilla (#8898) üzenetére

hito
(nagyúr)

Ok! A gép akksiját heti 5-7x biztos töltöm és merítem, de akkor a másik akksit is járatni fogom :K

(#8900) Micsurin

Micsurin
(veterán)

Szoftveresen tudom a fit15e-m klavi világitásának a szinét változtatni ??? (noobságból kérdeztem tuti nem :( )

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.