Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9451) thotzoltan


thotzoltan
tag

Sony Vaio SVF152C29M vissza lett gyári beállításokra állítva,pár napig működött rendesen,aztán gondolt egyet,és nem akart betölteni...lehet azt a tipust külső lemezről újra telepíteni?

(#9452) ftt


ftt
tag

Halihó, tök új vagyok, eddig csak olvastam.

Szeretnék venni egy új 13"-as Sony ultrabookot, Pro-t, vagy Multi Flipet. De hol lehet még kapni...?
Széttúrtam a netet, de nem találok ... :W

Előre is köszi!

(#9453) szabonagyur válasza ftt (#9452) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sony befejezte EU-s pályafutását ne keresd nagyon. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9454) ftt válasza szabonagyur (#9453) üzenetére


ftt
tag

Igen, ezt tudom, valami raktár mélyén elfekvő utolsó darabra gondolnék ...

(#9455) szabonagyur válasza ftt (#9454) üzenetére


szabonagyur
félisten

És az mégis minek neked? Szervizelni kihez akarod vinni? Még ha van is szerviz szerinted nekik alkatrész honnan lesz vagy hova fordulsz majd supportér? A többi laptop gyártó is korlátozza a drivereit, de amennyire ismerem a márkát itt még durvábbak vannak. Megveszed majd a gépet mondjuk 2014-es driverrel és éld le életedet azzal. Nem kell neked szerintem ez a bizonytalanság, főleg ha üzleti gépet keresel (másik témából kiindulva).

Ja és munkéára ne ilyen flipflop otthonra való játékot keress.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9456) ftt válasza szabonagyur (#9455) üzenetére


ftt
tag

Valszeg Neked van igazad!

Annyi a háttér, hogy egy 5 éves Vaiom van, imádom.
Ezért szerettem volna még egyszer, utoljára, Sonyt ....

(#9457) szabonagyur válasza ftt (#9456) üzenetére


szabonagyur
félisten

Felőlem megveheted nem tartalak vissza csak süllyedő elsüllyedt hajóra felszállni nincs értelme.
Nem voltak rossz gépek összességében (kicsit szerintem túlárazott de akinek kellett megvette) de szerintem azért 400e amit rászánsz elég pénz ahhoz, hogy legyen normális gari mögötte még évekig.

(#9458) ftt: az lényegtelen de gondolom a cég azt is hozzáteszi, hogy ez a munkaeszköz ha hónapokig szervizben fog állni akkor is meg kell lennie a munkának. Ezért kéne NBD jellegű garis gép, ott nincsenek napok sem nagyon.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9458) ftt válasza szabonagyur (#9457) üzenetére


ftt
tag

(hál' Istennek a cég fizeti, nem én ... - soha nem adnék ennyit számítógépért)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9459) SeniorTilla válasza ftt (#9452) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Már sehol nem lehet kapni, vége.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9460) SeniorTilla válasza szabonagyur (#9455) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Sony nem süllyedő hajó, ezt roszul látod. Olvasd el a cikket, nézz utána. Gazdasági döntés volt a Vaio eladása, nem minőségi. A Sony Vaio-k a világ egyik legjobb laptopjai voltak minőségben és presztízsben egyaránt. Az egy dolog hogy te ezt nem tudod, de hülyeségeket ne írj ide az elfogult hozzáállásod miatt. Férevezetesz vele másokat.

A garanciális és egyéb altatrészellátás és szerviz továbbra is biztosítva van, ne higgyetek egy elfogult ember véleményének, aki sorozatosan marhaságokat ír a fórumba. Nem is értem miért van itt, Csak a HSZ-eket vadássza, érdemi és normálisan használható hozzászólásai nincsenek.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9461) szabonagyur válasza SeniorTilla (#9460) üzenetére


szabonagyur
félisten

A személyeskedést szerintem be kéne fejezned, nem szóltam hozzád, bár nem is tudom miért írnál mást amikor ezekkel üzletelsz, gondolom te nem vagy elfogult se a HP, se a Sony cuccokkal. ;)

Ja és amúgy már vártam megjelenésedet, de bocs, hogy rontom az üzletedet :R

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9462) SeniorTilla válasza szabonagyur (#9461) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem rontasz semmit, mert már nincs sony.

A butaságok ellen beszélek, amiket ide írogatsz már hónapok óta, notebookokkal és operációs rendszerekkel kapcsolatban.

Ha befejezed ezeket, akkor én is :) ez a deal.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9463) szabonagyur válasza SeniorTilla (#9462) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja persze én butaságokat beszélek, de amikor a 8670M vagy 840M vagy 720M kártyával rendelkező gépet te Gamer néven futtatod az meg igaz ugye, bár biztosan ezeket is én nem tudom jól ugye?
Inkább a saját dolgaidat tedd rendben mielőtt leállsz osztani az észt meg vádaskodsz ok nélkül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9464) SeniorTilla válasza szabonagyur (#9463) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nincs deal

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9465) lacka111


lacka111
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan probléma merült fel a Vaio VPC EB2Z1E típusú laptopommal, hogy nem mindig reagál pár billentyű. Ha csak simán írok vele akkor nincs nagy gond, viszont ha játszok, és sokat nyomom vagy sokáig rajta tartom az ujjam az "a" betűn, akkor egy idő után (kb 5 perc) és nem működik a gomb rendesen, valamikor észbe kap pár másodpercre de jobbára nem csinál inkább semmit.
Mi lehet a probléma? Észre vettem már azt is, hogy nem csak az "A" billentyűnél csinálja ezt, néha néha a felette lévő számsornál is a 3-4 billentyűt, illetve volt hogy nem tudtam hangerőt levenni, csak fel egy ideig, de ezek általában megjavultak mindig ha nem nyomkodtam egy jó félóráig a billentyűt.
Nem volt bele borítva semmi, óvva volt az egész gép minden külső hatástól!
Cserélnem kellene a billentyűt? Eddig bírta volna?

(#9466) Dj Faustus


Dj Faustus
csendes tag

Sziasztok, talán tudtok segíteni egy Sony Vaio laptoppal kapcsolatos telepítési ügyben.

A hibajelenség

Van nálam egy Sony Vaio PCG 21313M (VPCM13M1E) laptop, amin a rajta levő operációs rendszer (Windows 7 Starter) nem akar rendesen elindulni. Eljut a Windows logo-s bootképernyőig, és a folyamatjelző sáv - ami ciklikusan balról jobbra gördül - egyszer csak megáll.

Csökkentett módban eljut a classpnp.sys állományig, és tovább nem.

Első javítási kísérlet és sikertelen végkifejlet

Mivel a benne levő régi merevlemez (Western Digital Scorpio Blue, WD2500BEVT) kissé kattogó hangot hallatott (bár a kondíciója utólag a Hard Disk Sentinel szerint 100%-osnak mutatkozott!), ezért kivettem és kicseréltem egy másikra (Toshiba MQ01ABF050), a régi merevlemezen levő adatokat meg dd-vel egy-az-egyben átmásoltam az új meghajtóra. A trükk látszólag bevált: a régi merevlemezről az újra átrakott Windows elindul, működik, huzamosabb ideig - fél napig - tudtam használni.

Viszont pár indítás után újból előfordul a hiba: a Windows megakad a Windows logo-s bootképernyőnél; csökkentett módban meg a classpnp.sys-nél.

Második javítási kísérlet és érdekes tapasztalatok

Jó, akkor - szokásos módon - elő az USB 2.0-ás mobilracket, bele egy 250 GB-os SATA-s Samsung merevlemezt, rá egy 4 GB-os, NTFS-es, bootolható partícióra egy MSDN-ről beszerzett, 32 bites, magyar, Windows 7 Startert.
Viszont itt is az a gond telepítő elindul, viszont a Windows logo-s bootképernyőnél megint megakad - akár van a laptopban levő merevlemezen partíció, akár nem. A mobilrack más gépeknél működik.

Viszont! Ha kiveszem a laptopból a merevlemezt, és USB-ről bootolok, a telepítő a bootképernyőnél továbbmegy!
Sőt! Ha a Windows-telepítőt tartalmazó merevlemezt behelyezem a laptopba SATA-s merevlemezként, akkor is elindul szépen a telepítő!

Windows Memory Testet, Memtestet, Stresstestet végeztem (sőt memóriát is cseréltem) - nem talált problémát.

Kérdésem: mi okozhatja ezt, és hogyan lehetne feltelepíteni a Windowst erre a gépre, hogy a sokadik bekapcsolás után ne "akadjon" meg a rendszerindulás?

Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm - elnézést ha egy kicsit hosszú voltam.

Kiegészítés
Ubuntu (pontosabban Lubuntu 14.04) sem indul el vele - az alábbi képen látható hibajelenséget okozza:
http://imagerz.com/QBVPDEtvAwMMUVNFEgVQ

(#9467) SeniorTilla válasza lacka111 (#9465) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Próbáld meg a billentyűsapka alatt lévő gumi buborékérintkező alatti részt kitakarítani, ott van a kontaktus. Ha kosz megy alá, előfordul az ilyesmi. Láttam már S szériánál ilyet, de ott csak billentyűzetcsere oldotta meg a problémát.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9468) Dj Faustus válasza Dj Faustus (#9466) üzenetére


Dj Faustus
csendes tag

Végül meglett a hiba: ha kivesszük az egyébként más gépben rendesen funkcionáló Mini-PCIe foglalatú wifi kártyát, a hiba megszűnik. Csere, vagy a laptop elején történő kikapcsolása nem segített.

(#9469) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!

Egy kollégámnak van egy Sony VAIO VGN-NR32Z típusú laptopja.
Alvó módba került a gép, majd újra használni akarták, de a kijelző sötét maradt.
Rátettem egy külső monitort, de azon sem látni semmit.
A gép elindul, mivel egy idő után a Skype bejelentkező hangja hallatszik..
Esetleg van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj, vagy lehet-e valamilyen módon külső megjelenítővel használni?

[ Szerkesztve ]

Steve

(#9470) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

Ma szert tettem egy VAIO SVT1312V1E gépre. Annyi van vele, hogy a zsanérja kicsit akad, nyekereg ha magam fele húzom.
Hogy lehet ezt kezelni? Lehet egy kis olajozás segítene?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#9471) movax válasza VIBO (#9470) üzenetére


movax
őstag

Szét kellene szedni, megnézni, esetleg megtisztítani azt a zsanért, ellenőrizni a csavarjait. Egy csepp olaj biztosan nem árt meg neki.

(#9472) SeniorTilla válasza movax (#9471) üzenetére


SeniorTilla
veterán

T-t nem olyan egyszerű szétszedni, ez nem egy hétköznapi notebook :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9473) VIBO válasza movax (#9471) üzenetére


VIBO
őstag

Mezei felhasználóként simán meg tudom tenni ezt szerinted? Esetleg hol találok leírást róla, hogy hogy kell szétszedni? :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#9474) SeniorTilla válasza VIBO (#9473) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én nem állnék neki a helyedben. Te is látod, milyen vékony, precízen összeszerelt gép. A pattintós részek biztos nehezen széteszedhetők, és az alu burkolat könnyen elhajlik...

Legyen itt egy kép róla:

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9475) VIBO válasza SeniorTilla (#9474) üzenetére


VIBO
őstag

Jah...néztem hígy nem feltétlenül 2 csavart kell kicsit meglazitanom :D akkor hagyom. Annyira nem veszélyes.

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#9476) movax válasza VIBO (#9475) üzenetére


movax
őstag

Nekem S15-ösöm van, hasonló konstrukció, gond nélkül szét lehet dobni, kis odafigyeléssel. Sőt, ahogy nézem a T-modellt, talán szét sem kell szedni, egy csepp műszerolajat éppen bele lehet vinni a borítás mellett. Ha viszont nem csak olajozni kell, hanem valami beszorult a zsanérba és azért nyikorog, akkor csak a szétszedés segít.

De ha szét is kell szedni: van egy rakás pici csavar, egy kis csavarhúzóval mindet ki, kiszedni az akkut, a hdd-t (vigyázni a szalagkábelre) és kész is van, a pattintós részek nem veszélyesek.

[ Szerkesztve ]

(#9477) SeniorTilla válasza movax (#9476) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az S 15 teljesen más konstrukció, ne keverjük a szezont a fazonnal.

A t-nél a kijelző a test alá nyílik be, ezzel is megemelve a gép hátulját. Az s-nél a zsanér kiáll a gépből és középre tart mindkét oldalon, nem kifelé. "Néhányat" láttam már, feleségemnek is ilyen volt 1,5 évig, én magam eladtam több mint 100db S-t és vagy 50db T-t.

A zsanérhoz nem férsz hozzá egyik gépnél sem, max. a kezedet meg a műanyagot tudod összekenni az olajjal.

A zsanérba nem szorul be semmi, hanem megszorul a mechanika, rugós alátét, stb.

Ezért jók a fórumok, szegény kérdező most már végképp nem tudja, mit csináljon. Én azt javaslom, hogy arra hallgasson, aki hitelesebb ;]

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9478) VIBO válasza SeniorTilla (#9477) üzenetére


VIBO
őstag

Van ilyen hézag a zsanérnál. Ide csepp?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#9479) movax válasza SeniorTilla (#9477) üzenetére


movax
őstag

Ha már ott állsz fölötte a csavarhúzóval, akkor nem nagyon számít, hogy kissé más konstrukció. :)

És ha szorul a zsanér, akkor úgyis szét kell szedni. Ha van kedv, meg minimális kézügyesség, akkor otthon, ha nincs, akkor szerviz, ahol ugyanúgy szedik szét, mintha otthon történne. :)

(#9480) movax válasza VIBO (#9478) üzenetére


movax
őstag

Oda, a résbe egy csepp olaj. Esetleg WD40.

(#9481) SeniorTilla válasza VIBO (#9478) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A zsanér maga beljebb van, ez csak a tengelye. De megpróbálhatod wd40-nel, az bekúszik talán. Csak ne fújj sokat, mert még a kijelződ is olyan lesz belülről :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9482) VIBO válasza SeniorTilla (#9481) üzenetére


VIBO
őstag

Ok. Bepróbálom :R

Másik kérdés: a 128 gigás ssdn alapból 90 giga szabad hely van. És win8 elfoglal még 40-50 gigát. Hogy érdemes területet felszabadítani ?

[ Szerkesztve ]

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#9483) bartimre88


bartimre88
tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy winchester meghibásodása esetén, valahogy vissza tudnám kapni a saját kis OEM Win 7 telepítőmet? Vagy ilyenkor mi van, ha merevlemezt cseréltem?

Köszönöm!

Üdv., Imre

(#9484) littlemamba válasza bartimre88 (#9483) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szia! A lementett recovery lemezekről vissza tudod állítani a win 7-et.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9485) morzsa


morzsa
aktív tag

Sziasztok!

Jó pár éve vettem anyukámnak egy VGN-SZ370P gépet netezgetni. Most, hogy gazdasági totálkárosra fürdettem a Dellemet, elővettem a megörökölt gépet. Felmerült néhány kérdés:

- hogy jutok be a biosba? Nem ir ki semmit, az ismert gombok nem visznek be.
- létezik hozzá 2Gb-os memória? (A Dell 2x2Gb-ja nem kellett neki. Ezekért lehet valamit kapni?)
- a T7400 helyett elbirna a hütés egy T9400-at? (Vagy eladható egy bivalyerös T9400? Ott áll a Dellben.)
- a hdd csere tényleg csak a gép teljes szétcincálásával lehetséges?
- a cd olvasó helyett beleférhet a Dell dvd-rw?

Hol tudnék magyar billentyüzetet szerezni? Megőrjit ez a matricás, kislámpás megoldás a háttérvilágitásos betonkemény alapzatú Dell után.

Nem, most nem engedhetem meg magamnak még egy használt gép megvételét sem. :O

Köszönöm a segitséget.

(Hihetetlen meglepetésekkel szolgált a gép: még egy beépitett gsm foglalatot is találtam, sim kártyával együtt. Ezt hogy lehet (persze magyar simmel) beüzemelni?)

https://linktr.ee/wbteam21

(#9486) SeniorTilla válasza littlemamba (#9484) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Feltéve, ha megcsinálta még akkor, amikor működött a windows... :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9487) Fritz Teufel válasza bartimre88 (#9483) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ahogy fentebb írta tanult kollégám: a Recovery CD-ről bármikor vissza tudod állítani. Remélhetőleg szakszerűen és előrelátó módon üzemelted be a gépet újkorában és létrehoztad a recovery CD-t. Ellenkező esetben kénytelen leszel vásárolni másik ablakot vagy bele sem akarok gondolni, hogy hogyan szerzel... sajnos az OEM oprendszerrel az a bibi, hogy a merevlemezhez jár és nem a géphez.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9488) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok,

SSD-t szeretnék venni a 3 éve vásárolt, Z-szériás Vaio-mba.
Ezt a modellt néztem ki: [link]

Elvileg ez nem mSata, tehát bízhatom-e abban, hogy egy-az-egyben be tudom tenni a régi HDD helyére? Optikai meghajtó nincs a többi gépemben sem, ezért szeretném a Sony-ban meghagyni.

Segítségeteket előre is köszönöm!

w.

Androidő

(#9489) SeniorTilla válasza Fritz Teufel (#9487) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az oem oprendszer nem a merevlemezhez jár, hanem a géphez. Ne keverd össze azzal, amikor csak egy hdd-t veszel azért, hogy a kiskaput kihasználva megvedd az olcsóbb oem windowst.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9490) bartimre88 válasza Fritz Teufel (#9487) üzenetére


bartimre88
tag

Sziasztok!

Sikerült felvennem a kapcsolatot, a Sony-val, tolmácsolom a levelüket, amiből kiderül a válasz, a kérdésemre.

Amennyiben újra szeretné telepíteni az eredeti operációs rendszert azt az Ön által készített helyreállító médim segítségével teheti meg.
Amennyiben nem készült ilyen helyreállító eszköz, abban az esetben, a helyreállító médiumot, esetlegesen szervizeltetést márkaszervizünknél igényelhet.
Szakszerviz neve: FixDirect Kft.
Tel.: 06 1 452 46 70

Üdv., Imre

(#9491) VIBO válasza bartimre88 (#9490) üzenetére


VIBO
őstag

Korrekt :K

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#9492) SeniorTilla válasza bartimre88 (#9490) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kézzel is simán feltelpítheted, a netről letöltöd a drivereket hozzá és kész.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9493) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Sziasztok,

az adataimnál szereplő Vaio-m van. Pár napja amikor HDMI-vel rákötöm a Full HD tv-t. Elkezdi eldobálni a képet. Mintha 1-1 másodpercre nem lenne kép. Változó időközönként.
Rákötök szintén HDMI-n egy monitort, 1680+1050-es felbontással, és semmi gondja.

Mi lehet a probléma?

:R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#9494) veector válasza VIBO (#9470) üzenetére


veector
senior tag

Ha még garanciális, akkor ezt javítják. Nekem is javították, onnan tudom :)

(#9495) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Van egy Sony Aivo SVE151g17m laptopunk.
Szeretném a gyárilag feltelepített Windows8.1 letörölni a pi*be hogy egy Win7 x64 felrakhassak helyére.
A gond hogy hiába zongorázom az F1/F2/DEL billentyűkön nem hozza be a BIOS, így nem tudom beállítani a BOOT-ot.

Tudnátok nekem segíteni?

ÁdiBá

(#9496) VIBO válasza ÁdiBá (#9495) üzenetére


VIBO
őstag

Assist gomb laptopon van?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#9497) ÁdiBá válasza VIBO (#9496) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szia. Igen.

ÁdiBá

(#9498) SeniorTilla válasza ÁdiBá (#9497) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor azzal indítsd el a gépet (gondolom VIBO is ezt akarta mondani). Tehát ne a bekapcs gombbal, hanem az assist-el. Ekkor bejön a boot menü, és beléphetsz a biosba, rendszer-helyreállításba, stb. Win7-hez a biost át kell állítani legacy módba uefi-ről.

Én kiírnám a helyedben a recoveryt, mielőtt törlöm a win8-at. Később ha újra akarod tenni, erről lehet a gyári rendszert telepíteni a legegyszerűbben, legálisan (pl. majd eladáskor).

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9499) VIBO válasza SeniorTilla (#9498) üzenetére


VIBO
őstag

Ezt akartam ;) de legalább nem nekem kell bepötyogni :P

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#9500) VIBO


VIBO
őstag

Mi az a szín profil amit itt említ?

ilyen ssd jó a gépbe?

[ Szerkesztve ]

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.