Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) zezoka válasza Sefter (#8150) üzenetére


zezoka
őstag

Köszi!

A típusszámra-driverekre meg rájöttem! :) A hátulján levő modellszám alapján mintha nem is létezne a laptop, de aztán észrevettem, h a kijelző jobb alsó sarkában van egy másik szám, ami alapján már létezik, és midnen driver megvan hozzá! :)

(#8152) danteshell válasza zezoka (#8149) üzenetére


danteshell
aktív tag

Nézz körbe a dél-amerikai esetleg ázsiai sony honlapokon is driver ügyben... amúgy én találkoztam már full utángyártott nem is létező típusszámú sony laptoppal is...

7447 óta folyamatosan...

(#8153) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!

Van egy kis 12 colos Sony netbookom (SVE1112M1EW), de gond van a wifijével. A gépet a MediaMarktba vettük kb. 5 hónapja, a kérdés az, hova kell visszavinnem szervizbe? A garipapíron a MM pecsétje van, egyéb címet, céget pedig nem találok sem a honlapon, sem a garipapíron. Segítenétek?

Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8154) danteshell válasza Veron (#8153) üzenetére


danteshell
aktív tag

www.sony.hu-n megtalálod a központi garis számukat, felhívod, ők pedig küldenek egy futárt érte... Csak ajánlani tudom, hogy minden adatodat mentsd le előtte, biztos ami biztos...

7447 óta folyamatosan...

(#8155) zezoka válasza danteshell (#8152) üzenetére


zezoka
őstag

8151.hsz! Köszi, megoldódott.

(#8156) Veron válasza danteshell (#8154) üzenetére


Veron
őstag

kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8157) Jackie001


Jackie001
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy van egy Vaio-m (SVE14A2M1EW), aminek a winje most újra lett rakva. Viszont a control center nem igazán működik jól, állandóan kiírja, hogy az aksim nincs benne jól, és ezért kikapcsolja a gépet. Ezért kénytelen voltam letiltani, de így a billentyűzet világításom nem tudom állítani!
Valaki esetleg egy jó ötlettel meg tudna lepni, hogy tudnám a bill világításom máshogy állítani?
Köszi

Jackie

(#8158) Flam válasza Jackie001 (#8157) üzenetére


Flam
aktív tag

Milyen win? gyári Sony-s vagy valami clean installt szerettél volna?

(#8159) Jackie001 válasza Flam (#8158) üzenetére


Jackie001
csendes tag

Nem gyári.

Jackie

(#8160) Flam válasza Jackie001 (#8159) üzenetére


Flam
aktív tag

Akkor ha utólag telepített nem gyári sony-s windows akkor a Sony driverek, stb telepítésének sorrendje nem mindegy.

http://prohardver.hu/tema/sony_vaio/hsz_7046-7046.html

[ Szerkesztve ]

(#8161) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Vaio Z-n melyik alkalmazással lehet állitani a környezeti fényérzékelőt, és melyikkel lehet kikapcsolni az automatikus fényerőállitást?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8162) hito válasza hito (#8161) üzenetére


hito
nagyúr

Megvan köszönöm! :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8163) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

VPCEB2M1E típusú laptopomban ATI Radeon HD 5470-es videokártya van. Ehhez van feltelepítve Ati Catalyst Control Center még a Vaio honlapjáról szedtem. Ahogy néztem elég régi verzió, 2010-es. Az (már egy ideje) AMD honlapján a legfrissebb verzió az 13.6 Beta. Azt fel tudom vajon telepíteni erre a laptopra? Meg az, hogy béta, nem probléma? Nincs valami frissebb, de biztosabb driver? :F

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#8164) Flam válasza acsati (#8163) üzenetére


Flam
aktív tag

hali,

Nincs vaios friss driver... visszább pár oldallal azt hiszem pont nekem is magyarázta valaki, hogy hogyan kell felrakni a drivert, őszintén szólva ha a programok/játékok nem igénylik az újat nem sok értelme van felrakni. Nem lett "smoothabb" a grafika, úgyhogy visszaraktam a gyárit.

(#8165) acsati válasza Flam (#8164) üzenetére


acsati
aktív tag

Hát pont egy játék miatt szeretnék frissíteni, de majd megkeresem azt a magyarázatot, megnézem mennyire macerás és hogy megéri-e. Köszi a választ! :)

(#8166) Tanbá-apó


Tanbá-apó
tag

Szia tesók! Nemsokára megérkezik az új Sony Vaio-m a T-től.
Jó döntés volt ez a típus? Egyelőre olvasom a soksok hszt, de érdekelne a véleményetek. Első Sonym, izgatottan várom a keddet... ;)

TMobile

Köszi a segítséget. ;)

iPhone 12 ProMax; Asus ROG Strix 3

(#8167) ocsesz válasza Tanbá-apó (#8166) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Szia!

Nekem is ilyenem van :)
Rosszat nem tudok róla mondani,megy mint a szél.
Amit változtattam:
+4Gb memória ment bele 5.000Ft
+Classic shell hogy ne a csempés felületet kelljen használnom és legyen start menü.
Játékok is simán mennek,Grid 2,CoD-ok,stb.
Egy jótanács,ha megjött a gép,regisztráld a sony honlapján.
A T-mobile 1 év garanciát ad,ha regisztrálsz kapsz még 1 évet rá.
Egyszóval nekem semmi gondom sincs vele és a win 8-al sem.
Ugyanúgy megy rajta minden mint win7-en.
Mondjuk és főleg netre használom+néha játék.

(#8168) Tanbá-apó válasza ocsesz (#8167) üzenetére


Tanbá-apó
tag

Köszi a választ, amint megkapom máris regizem a szoninál. ;)

A plusz memóriát hol intezted? A hangszórókrol hallottam jót is, rosszat is. Mekkora a belso hangszorók hangereje? Illetve a billentyűzetvilágítás e modellnél hiányzik ugye? Tetszik az a fícsör, ezt sajnálom... :( akksinál kell valamire figyelnem? És még egy, alapból particionálva van az 500 giga?

Köszi ujra. ;)

iPhone 12 ProMax; Asus ROG Strix 3

(#8169) ocsesz válasza Tanbá-apó (#8168) üzenetére


ocsesz
aktív tag

A memória miatt bemész bármelyik számtech boltba és bele is teszik.
A hangszóróról nem tudok érdemben nyilatkozni,szinte sosem használom.
Van egy creative 2.1 vagy ez vagy füles.
De sztem elég hangos alapból.
Sajnos nincs ebben világítása a billentyűzetnek,az más kategória.
Nincs partícionálva.
A rejtett partíciókat sem látni ugye csak 1-et látsz,456Gb..
Én inkább nem piszkáltam,ha adatmentés akkor külső vinyó,vagy pendrive.

(#8170) Tanbá-apó válasza ocsesz (#8169) üzenetére


Tanbá-apó
tag

Köszi a tanácsokat ;)

Figyu, egyelőre az akaszt ki, hogy nem tudom azt beállítani, hogy ne csak 80% legyen az akksi maximális töltése. Hol a szöszbe állítom ezt át????? :))))

iPhone 12 ProMax; Asus ROG Strix 3

(#8171) amerigo válasza Tanbá-apó (#8170) üzenetére


amerigo
aktív tag

Vaio Care->hibaelhárítás->Vaio Control Center
Itt tudod beállítani, hogy az aksit mennyire töltse max.

(#8172) Tanbá-apó válasza amerigo (#8171) üzenetére


Tanbá-apó
tag

köszi, meg nem találtam volna... :)))

érdemes az ajánlott 80%on hagyni szerintetek?

iPhone 12 ProMax; Asus ROG Strix 3

(#8173) toshiba300


toshiba300
tag

Sziasztok!
Van egy VPCCA4S1E/G gépem. Formázáskor lett törölve a recovery partició is. Windows telepítés után próbáltam a drivereket feltelepíteni (már többféle sorrendben is), de egyszerűen mindig van valami ami nem működik és fontos (vagy az akksi eredetiségével vacakol, vagy a videókártya nem működik rendesen, a hang akadozik stb.
Tudna valaki segíteni, hogy melyik drivereket, milyen sorrendbe telepítsem fel, hogy egy normálisan működő gépet kapjak? (3 napja ezzel szívok). Itt vannak a driverek... Ezt a sorrendet már próbáltam de nem jó (nincsenek pont ilyen nevű driverek, a hasonló nevű cuccokat feltettem a megadott lépésenként, de hiába.

(#8174) Moosz


Moosz
csendes tag

Sziasztok! Rendeltem két hete magamnak egy sony vaio SVE14A2M1E W-t, de eszméletlen lassú volt, egy sima jobb oldali egér klikken is gondolkozott. A bal alsó nyílra kattintva meg egyszer be is fagyott. Emellett még a vaio care ellenőrző csomó alkalmazáshibát írt meg hasonlók, így visszaküldtem a gépet, aminek visszakapom az árát. Szeretnék egy másik ugyanilyet rendelni, de nem tudom merjek e. Tapasztalatok valakinek? Köszi!

(#8175) Yasuni


Yasuni
csendes tag

szia aztok a közeljövőben szeretnék vásárolni egy sony Vaio SVE1712 laptopot vagy egy toshiba satellite p770-et

sony ról szeretném kikérni a véleményeteket :)

(#8176) Flam válasza Yasuni (#8175) üzenetére


Flam
aktív tag

alsó, középkategória fos, felső meg drága a többihez képest.

(#8177) Yasuni válasza Flam (#8176) üzenetére


Yasuni
csendes tag

vga ban erősebb a Vaio?

(#8178) bads1


bads1
aktív tag

Sziasztok,

VPCEB2M1E laposom van, újratelepítettem a Win-t, már minden drivert fölraktam kézzel illetve Win Update-tel, kivéve a hotkey drivert amivel tudom a fényerőt állítani.
Visszaolvastam és a Vaio Update tudja felrakni, leszedtem de mikor frissítéseket keresne nem talál egyet sem, pedig innen szedtem le. Mi lehet a nyomora? Miért nem talál semmit?

[ Szerkesztve ]

(#8179) lacko22 válasza bads1 (#8178) üzenetére


lacko22
aktív tag

[link]

Szia. Ezen a fenti linken le van írva win7 hez is hogy milyen sorrendbe kell telepíteni a Hotkey drivereket. Nekem ezzel működik.

(#8180) bads1 válasza lacko22 (#8179) üzenetére


bads1
aktív tag

Köszi :R
Hétvégén tudom megnézni.

(#8181) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Hali mindenki!
segítség kellene!
Vaio VPCYB3V1E/S gépre kellene nekem egy gyári image.
elszállt a vinyó, és nincsen recovery...az új hdd-re szeretném visszavarázsolni a gyári cuccokat.
előre is köszi, remélem van valamiféle megoldás.

(#8182) csabalna


csabalna
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam egy régebbi típusú sony vaio epc-1026d , nem tudom elindítani a biost, van pendrive on egy bootolható windows 7-em de így nem tudok semmit kezdeni vele.Esetleg meg lehet oldani bootolás nélkül is a telepítést?
Windows ce op rendszer van rajta alapból.

(#8183) csixy válasza csabalna (#8182) üzenetére


csixy
addikt

Próbáld meg úgy, hogy bedugod a pendrájvot és bootolás közben megnyomod az Esc billentyűt.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8184) dwelablack


dwelablack
tag

Sziasztok,

tudom, lerágott csont, korábban sokan kérdeztek ilyenről, de sajnos azok alapján sem kerültem közelebb a megoldáshoz:

egy kis 12-es vaio-ra (SVE1112M1EW) win7-et raktam (x64). Driverekkel kapcsolatban eléggé gyér amit találok a hivatalos oldalon.

Merre induljak? Van esetleg olyan gép, ami alternatív az ebben lévő hardverekkel, és esetleg van w7 driver hozzá?

Bármi ötletet szívesen veszek,

Köszi,
Üdv,
Gy.

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#8185) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Lehet butaságot kérdezek, akkor bocsássatok meg érte. :D
Azt szeretném megérdeklődni, hogy ezekbe a Sony Vaio lapotokba, lehet új alkatrészeket venni? Gondolok itt erősebb processzorra és videokártya cserére.

(#8186) Sefter válasza acsati (#8185) üzenetére


Sefter
veterán

Noti függő...

Psn ID: sefter_hun

(#8187) Renesanz


Renesanz
csendes tag

Sziasztok,
Az alábbi két gép közül van lehetőségem választani. Sajnos nem vagyok egy műszaki ember hogy miert érné meg az egyiket vagy éppen a másikat választani, így tőletek várom a segítséget. Mégegyszer, nincs lehetőségem válogatni, vagy másik típust választani, csak ez a két opció van. Esetleg ha rendelkezik vagy egyikkel vagy másikkal, terméktapasztalatokat is szivesen várok.

Előre is köszönöm! :) :R

Sony Vaio SVE1513K1EW
( Képernyő mérete [mm]: 15,5
Hard Drive: 750 GB SATA rev. 5400
USB csatlakozók: 3x 2,0 1x 3,0
Munka Wireless: WiFi 802.11 b / g / n Bluetooth v4.0 + HS
Natív felbontás: 1366 x 768
Memória: 4 GB
A / V csatlakozók: HDMI Fejhallgató kimenet Mikrofon bemenet kimenet D-Sub (VGA)
Grafikus kártya: AMD Radeon HD 7650M 1GB
Operációs rendszer: Windows 8
Processzor: Intel Core i3-3120M )

vagy

Sony Vaio SVF1521H1EW
( Képernyő méret [inch]: 15,5
Munka Wireless: WiFi 802.11 b / g / n Bluetooth v4.0 + HS
Natív felbontás: 1366 x 768
RAM: 4 GB
A / V csatlakozók: HDMI Fülhallgató kimenet Mikrofon bemenet
Merevlemez: 500 GB rev. 5400
USB csatlakozók: 2x 2,0 2x 3,0
Operációs rendszer: Windows 8 64-bit
Processzor: Intel Core i3-3227U
Grafikus kártya: NVIDIA GeForce GT 740m 1GB )

(#8188) littlemamba válasza Renesanz (#8187) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Milyen területekre szeretnéd használni? Mik a személyes elvárásaid? Mit helyeznél előtérbe ilyen szempontból? Viszonylag kis különbségek vannak közöttük így első blikkre. Leginkább azt tudnám mondani, hogy egyéni preferencia döntheti el, hogy ki mit ajánl, kinek mi a fontosabb...

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#8189) Renesanz válasza littlemamba (#8188) üzenetére


Renesanz
csendes tag

Elsősorban hétköznapi használatra lenne, de emellett gyakran használok CAD programokat. Multimédia része sem utolsó mivel gyakorta néze HD filmeket, játszani nem igen szoktam, talan majd most :)) Összefoglalva a tartósabb, minőségibb kivitelezést szeretném választani.

(#8190) littlemamba válasza Renesanz (#8189) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szia, én nem vagyok nagy szaki, de...
Sony Vaio SVE1513K1EW mellett nagyjából a magasabb processzor órajel szól és a nagyobb HDD kapacitás.

Sony Vaio SVF1521H1E esetében nekem dupla videókárya a szimpatikus, én is olyat használok,amiben lehet váltani, ezt valaki vagy szereti vagy nem (én igen), vagy kihasználja vagy nem. Szóval ez számodra is erős érv lehetne, akár mellette is.

Minőségre szerintem hasonlóak, őszintén szólva nem kelt prémium hatást egyik burkolata sem.
Különbségek: HDD kapacitás, videó kártya, néhány csatlakozó, processzor, súly, webkamera.

Mivel ez a fórum eléggé kihalt, javasolnám, hogy kérdezd meg a "Milyen notebookot vegyek" fórumban is, ott a srácok tényleg értenek hozzá és jobban tudnak majd segíteni, mint én.

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#8191) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

A PCG-21313M típust mennyi rammal lehet bővíteni, illetve mekkora Mhz-s RAM megy bele, jelenleg egy ddr2 800s van benne ha jól láttam.

Egy ilyet szeretnék bele venni -LINK Ez megfelelne?

Előre is köszönöm

(#8192) Sefter válasza Romeo619 (#8191) üzenetére


Sefter
veterán

Ha csak az új 2gb-os ramot használnád akkor mennie kell...

Psn ID: sefter_hun

(#8193) Romeo619 válasza Sefter (#8192) üzenetére


Romeo619
senior tag

Igen azt láttam, hogy egy hely van benne csak azt nem tudom, hogy a 4 gigát is bevenné-e...

(#8194) veector


veector
senior tag

Helló!

Van egy Sony Vaio T13 notebookom (az érintős - SVT1312V1ES) és van ennek egy második merevlemez helye amihez kell egy bizonyos átalakító. Azt kitaláltam hogy ez az átalakító A1888408A névre hallgat, viszont horror áron találom csak.

Valaki nem tud olcsóbb forrást? (ha 10-15$-ból megvan szállítással már az is jobb mint ezek a 20 font - 30 eurós ajánlatok)

Köszi
veector

(#8195) veector


veector
senior tag

Akkor egy könnyebbet :D :
Jelenleg a BIOSba belépni vagy adathordozóról bootolni úgy lehet, hogy kikapcsolt állapotban megnyomom az Assist gombot és előjön a Vaio Care Rescue menü. Ez hol tárolódik? Az SSDn vagy vmi flash lapkán az alaplapon? Ha gyalulni szeretném a rendszer SSD-t akkor megszívnám?

Üdv
veector

(#8196) veector


veector
senior tag

Valaki tud segíteni?
A második kérdés fontosabb lenne.
Köszi

(#8197) Sefter válasza veector (#8194) üzenetére


Sefter
veterán

10 font
Nem hiszem, hogy a Bios-ba csak az assist gomb vezet..:)

Psn ID: sefter_hun

(#8198) littlemamba válasza Sefter (#8197) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Eddig nem mertem megszólalni, azt gondoltam én értelmezek valami félre...hiszen assist gomb előtt is vezetett már út a BIOSba..

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#8199) veector válasza Sefter (#8197) üzenetére


veector
senior tag

This listing was ended by the seller because the item is no longer available.

Mindenhogy próbáltam a BIOSba bejutni, a dokumentációt is olvastam.
Van egy olyan érzésem hogy az Assist gomb megnyomásakor feljövő GUI maga az UEFI felülete. Szóval abban nem tudok kárt tenni.

Így néz ki (csak magyarabb):

[ Szerkesztve ]

(#8200) littlemamba válasza veector (#8199) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Simán F2-vel nem lép be a biosba? (időben megnyomva, bekapcsolt állapotban)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.