Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9401) Fritz Teufel válasza rapiddani (#9400) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

NOTEBOOK beárazás

Boldog Karácsonyt!

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9402) #12430592


#12430592
törölt tag

Sziasztok!
Adódott egy kis problémám, aminek a megoldása úgy tűnik, hogy túlmutat rajtam.
Rosszalkodott a Win8.1, ezért gondoltam újrarakom a FIT15E típusú gépemen a rendszert. Utánaolvastam (win8-cal véve, feltolva 8.1-re nincs kulcs stb.) és minden rendben is van, a telepítés jól sikerült. Jobb mint új korában. Viszont az eszközkezelőben van egy "tétel" amihez nem tudok drivert varázsolni: Ismeretlen eszköz (Intel(R) HM76 Express lapkakészlet, LPC-vezérlő - 1E59).
Találkozott már valaki ilyennel? Intel oldalát, sony support oldalát már végigjártam, idegen ajkú fórumokon javasolt metódus nem működik....kicsit zavar a sárga felkiáltójel...
Ha valaki találkozott már hasonlóval, szívesen venném ha megosztaná a tapasztalatait.
Köszönöm előre is!

(#9403) gears27


gears27
aktív tag

sziasztok! ehez a tipushoz hol találok müködö drivereket?
sony vaio pcg 31311m. Gyártói honlapon kerestem de nem nagyon találtam..

[ Szerkesztve ]

Seggsztézis

(#9404) littlemamba válasza gears27 (#9403) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Hello, itt esetleg? Ha jól látom ez mindenképpen Y szériás lesz.

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#9405) gears27 válasza littlemamba (#9404) üzenetére


gears27
aktív tag

köszi a választ, egyébbként pasz. megpróbálom ezt :)

Seggsztézis

(#9406) montyx


montyx
aktív tag

Sziasztok, boldog új évet mindenkinek!

Kellene egy kis segítség.

Egy profi SONY laptop szervízes ismerőse nincs véletlenül valakinek? Van egy SONY laptop, és szeretném róla kideríteni, hogy lehet e bele emberi áron valahogy életet lehelni. Sajnos nem tölti az aksit a laptop, mert le lett öntve.
A laptop típus:
SONY Vaio vpcsb1v9e

Szeretnék bele életet lehelni, mert marha jó harcolni, és úgyis linux megy rá.

Ha valaki megszánna egy kapcsolattal, akkor nagyon hálás lennék.
Köszönöm

Aláírás

(#9407) Fritz Teufel válasza montyx (#9406) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szia!

Szerintem bármelyik Sony szervizbe bemehetsz vele, én most hiába ajánlanék neked egy fehérvári vagy nyíregyházi jóembert. Egyébként így látatlanban mondom neked, hogy több mint valószínű az alaplap csere. Ez gyakorlatilag egy másik notebook árának felelne meg. És akkor nem beszéltünk még az esetleges egyéb cserélendő alkatrészekről. Jobban jársz, ha eladod alkatrésznek vagy alkatrészenként és veszel egy másikat használtan.

Persze, egy próbát előtte megér és beszélni egy szervizessel, hátha tényleg megoldható olcsóbban mint egy használt cuccos.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9408) SeniorTilla válasza montyx (#9406) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha csak a tápáramkör ment tönkre, az elég könnyen javítható elektronikai szinten is javító szervizben (megbízhatót én sem tudok ajánlani). Attól is fúgg, mivel lett leöntve. Ha savas folyadék (kóla, sör, kávé, gyümölcslé, stb.) akkor necces, mert akár hetek múlva is elromolhat a lapon valami más, a sav lassú maró hatása miatt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9409) montyx válasza SeniorTilla (#9408) üzenetére


montyx
aktív tag

tudom, ezért keresek szakembert, hátha menthető, mert a Sony olyan árat mondott, ami nem emberi

Aláírás

(#9410) Fritz Teufel válasza montyx (#9409) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ez: Alaplapszerviz talán megér egy próbát. Úgy látom, hogy Sony-val kapcsolatban is van tapasztalatuk.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9411) gears27


gears27
aktív tag

sziasztok! sony vaio pcg 31311m gépezetemben nagyon úgy tünik, hogy megadta magát a winyó. megtudja esetleg valaki mondani, hogy milyen való ebbe? :U

Seggsztézis

(#9412) haladó


haladó
tag

Sziasztok!

Van 1 vgn-fw21e notim.

Intel Core 2 Duo @2.26ghz
4 giga ddr2 800mhz
ATI Mobility Radeon HD 3470 256mb

Szeretném erősebb vga-ra cserélni a mostanit, és erre várnék néhány javaslatot, h mit is kéne beletenni, mit bír el a proci.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9413) veector


veector
senior tag

Szeretett Vaio T13-asom billentyűzetének S gombja alá valami kosz került, ezért rohadt nehezen működik.
Mi a legkevésbé destruktív módja a tisztításnak?

(#9414) SeniorTilla válasza veector (#9413) üzenetére


SeniorTilla
veterán

pattintsd le a billentyűsapkát, alatta van az érintkező

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9415) veector válasza SeniorTilla (#9414) üzenetére


veector
senior tag

:R Eleinte attól féltem hogy nem lehet majd visszarakni, de sikerült.

(#9416) zeaiter


zeaiter
csendes tag

Sziasztok!

Van egy vadi új SONY Vaio VGP-BPSC24 pót akkumulátorom eladó sorban (10eFt-ért).
Ha valakit érdekel, privátban érdeklődhet! :)

(#9417) karirulez


karirulez
csendes tag

VPCEB3S1E-hez vannak Win8.1 driver-ek? Ha igen, hol találom? Win7 Ultimate SP1 x64 alatt bármilyen ATI drivert teszek fel, állandóan kékhalálozik, friss telepítés után is :W
Gondoltam teszek fel 8.1-et, de nem találtam hozzá drivereket a Sony honlapon :(

HaVe A NiCe DaY!

(#9418) Fritz Teufel válasza karirulez (#9417) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Esetleg próbálkozz innen:

Drivers for notebook Sony VPCEB3S1E

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9419) gears27


gears27
aktív tag

Sziasztok. Egy elèg furcsa problèmával fordulok hozzátok.sony vaio subnotim filmek lejátszása alatt megakad. Aztán gondol egyet ès megy tovább. Gondoltam elöször, hogy winyo gond ezèrt tettem bele egy újat. A mostani winyoval is ua helyzet. Probáltam más felbontásu filmeket illetve több lejátszo progit is de mindel ugyan ezt produkálja. Memoria tesztet is futtattam hibát nem jelzet. Esetleg ötlet valakinek? Válaszokat előre is köszönöm.Ui: driverek rendben vannak.

Seggsztézis

(#9420) SeniorTilla válasza gears27 (#9419) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Pedig VGA driver lesz az :) illetve lehet még hűtésprobléma is, ha elkezd túlmelegedni, a rendszer visszavált kisebb teljesítményre.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9421) gears27 válasza SeniorTilla (#9420) üzenetére


gears27
aktív tag

Eszközkezelőben nincs felkiáltó jel sehol. Illetve kiirja, hogy ati radeon hd 630. Aida folyamatosan 60 fokn körüli höt mutat kb mindenre. De viszont èrdekes játèk, net illetve pl youtube közben sem akad. Csak ès kizárolag filmezès közben.

Seggsztézis

(#9422) SeniorTilla válasza gears27 (#9421) üzenetére


SeniorTilla
veterán

installáld fel rendesen a vga-kat, először az integráltat, utána a dedikáltat, ha kettő van

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9423) gears27


gears27
aktív tag

Ami èrdekessèg, hogy pendrájvról játszva a filmet nem akad...

Seggsztézis

(#9424) #78413824


#78413824
törölt tag

Sziasztok!

Van egy kis ptoblémám. Sony vaio svs1311e3w laptopom recovery disc-je meghibasodott egesz pontosan a 4. Most nincs win a gépemen es nem is tudom a hiba miatt vissza rakni. Valaki legyszi segitsen. Szerviz azt mondja kuldjem el hozzajuk de mar nem garis es nincs kedvem egy vagyont fizetni... még garis volt a nyaron mikor elkuldtem rendszeres "kék halál" problemaval meg elromlott az usb olvaso meg a cd-t nem adta ki csak ha fejre allitottam :D ja meg hianyzik a kerdojel billentyum a javitasokat meg csinaltak de a billentyure azt mondtak 85ezer ft!!! Bolondok... jo ez igy is... :D Na a lényeg h most nincs win a picikén es én nem tudom megcsinalni. Ha van valakinek nekem megfelelo recovery-je amit oda adna nekem azt nagyon meg koszonnem vagy ha van más lehetoseg és valaki szfvar kornyeki megcsinalna nekem az is jo!

Köszi :)

(#9425) #78413824


#78413824
törölt tag

Bocsi egy e kimaradt...SVS1311E3EW :)

(#9426) SeniorTilla válasza #78413824 (#9425) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem maradt ki :)

Ha nincs meg a recovery, te is fel tudod installálni a winodwst magadnak, ezért nem kell szervizbe vinned.

ui: ha kitöröd az egyik billentyűt, az nyilván nem garanciális probléma

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9427) #78413824 válasza SeniorTilla (#9426) üzenetére


#78413824
törölt tag

Igen ez számomra is egyértelmű volt h nem fogják gariba megcsiáalni de azért 85ezer? A gép nem ér annyit... De nem is ez a lényeg el vagyok kérdőjel nélkül is :) H tudom recovery nélkul ujra rakni? Nem igazan ertek hozzá és nem akarom elcseszni... :/

(#9428) SeniorTilla válasza #78413824 (#9427) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor bízd ré egy szakemberre, inkább ő installálja fel. Bill-t biztos lehet kapni ebayen olcsóbban is, bontott gépből.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9429) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Ismertek külföldi (amerikai, angol) nagy fórumokat, mint pl. a prohardver is, ahol szintén van sok-sok topik, laptopokkal kapcsolatban?
Nem sikerül a VAIO-mat rendbe hozni még a Recovery-vel sem... :( Egyszerűen már nincs ötletem, itt sem tudtak segíteni nekem korábban.

(#9430) SeniorTilla válasza acsati (#9429) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha ennyire nem megy házilag, lehet hogy szakemberhez kellene fordulnod...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9431) movax válasza #78413824 (#9424) üzenetére


movax
őstag

Billentyűt rendelhetsz innen:

[link]

4-5 dollár darabja, minden van.

Ha megvan a rejtett rendszerpartíció, akkor könnyen visszaállíthatod a wint. Bootoláskor nyomj alt+F10-et.

Recoveryt mástól nem ajánlatos, mert nem talál a gépedre.

[ Szerkesztve ]

(#9432) acsati válasza SeniorTilla (#9430) üzenetére


acsati
aktív tag

Ma írok a Sony-nak, múltkor is kaptam választ, hátha tudnak segíteni.

(#9433) acsati válasza SeniorTilla (#9430) üzenetére


acsati
aktív tag

Amúgy ilyen problémába ütközök, pedig a gyári, rendszer visszaállító lemezekkel csinálnám a helyreállítást.

(#9434) petrasgabor


petrasgabor
csendes tag

Sziasztok!
Nem nagyon sikerül belépnem egy SVE14A1S1EP boot menüjébe. F1,2,3....Del, ASSIST gombokkal nem megy. Akkor nyomom, amikor VAIO, de ő inkább elindítja a win8-at.
Tudna valaki segíteni?

(#9435) SeniorTilla válasza petrasgabor (#9434) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ASSIST gomb, ezzel indítsd a gépet, és utána lépj be a boot menübe

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9436) acsati


acsati
aktív tag

Gondolom már nem sok aktív tag van ebben a topikban, de azért megkérdezem, hátha:

Rendelkezik valaki VPCEB2M1E típusú VAIO-val?

(#9437) SeniorTilla válasza acsati (#9436) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kár többször megkérdezned, az előbb már leírtam a megoldást. Egy fórum nem fog segíteni, ha nem értesz hozzá. De legalább életben tartod a többszörös beírásaiddal. ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9438) acsati válasza SeniorTilla (#9437) üzenetére


acsati
aktív tag

Én most csak azt kérdeztem, hogy a topikot olvasók közül, rendelkezik-e valaki ilyen típusúval.
De köszönöm a sokatmondó válaszodat. :)
Üdv.

(#9439) SeniorTilla válasza acsati (#9438) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Gondolom mit szeretnél, de hiába, nem fogod tudni a másik recoveryről sem visszatenni. Korábban már írták ezt is. Installáld fel kézzel.

Ha többször felteszed a kérdést, akkor sem. Ha cinikus vagy, akkor meg főleg nem.

Az én gépem hibátlan, a tiéd rossz, úgyhogy én nevetek ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9440) acsati válasza SeniorTilla (#9439) üzenetére


acsati
aktív tag

Sikerült...
Annyit csináltam másképp az eddigi próbálkozásaimtól, hogy most telepítés előtt benyomtam a Wifi-t valamint telepítés közben nem írtam be a termékkulcsot csak utána. Aztán most nem kért semmiféle digitális aláírást, mindent hiba nélkül felrakott, működik a Windows Update is, szóval siker.
Nagyon remélem, hogy az én gépem sem rossz.

(#9441) SeniorTilla válasza acsati (#9440) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Termékkulcsot OEM ACT rendszernél nem is kell beírni, a wifinek semmi köze hozzá

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9442) acsati válasza SeniorTilla (#9441) üzenetére


acsati
aktív tag

Most akkor már ezt is tudom. De akkor jó darabig, remélem nem kell új rendszert telepítenem, figyelem-karbantartom majd.

(#9443) rlaci89


rlaci89
csendes tag

Sziasztok! van egy VPCEH1S1E vaiom és olyat csinál, hogy fölnyitom a kijelzőt derékszög közelébe nekiáll össze vissza 1-1 pixel színes helyett fehéren villogni de ahogy láttam nem mindig ugyan az...
Kb. 2 éve vettem garancia az meddig van rajta?
Köszönöm.

(#9444) SeniorTilla válasza rlaci89 (#9443) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Addig van gari, ami a számlán vagy garanciajegyen szerepel.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9445) thotzoltan


thotzoltan
tag

Sziasztok!
Kaptunk egy Sony Vaio SVF152C29M Laptopot,de olyan vírusos,hogy hiába takarítottuk át az Avastal,nem lett sokkal jobb..szeretném újra telepíteni,de az ASSIST amikor odajutok,hogy javítás,vagy frissítés,azt irja,hogy zárolt,nincs jogosultságom hozzá..mit lehet tenni?
esetleg WINDOWS 7-et lehet rá tenni?Most előtelepített 8 van rajta..

(#9446) csixy válasza thotzoltan (#9445) üzenetére


csixy
addikt

A rendszervédelem menüből próbáld meg egy régebbi dátumú mentésre visszaállítani a rendszert.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#9447) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

FN + F5/F6 (fényerő) állító gombok nem akarnak működni egy Vaio VPCEH1E1E-n. Mit kellene csinálnom, hogy működésre bírjam? A hangerő állítás fura módon megy.

Friss W7 64 bit Pro ment fel, azért aktuális a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#9448) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!

Egy ősrégi (kb 7-9 éves) Vistás Sony Vaio laptoppal olyan probléma merült fel, hogy a munkahelyi, nem publikus (rejtett) wi-fi-t sehogy sem tudom belőni rajta. A látható wi-fi-t simán be tudtam rajta állítani. Mi lehet a baj és hogyan lehetne a leggyorsabban megoldani?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#9449) thotzoltan válasza csixy (#9446) üzenetére


thotzoltan
tag

Vezérlőpult -helyreállítás lett a megoldás..:)
szép napot!

(#9450) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Adott egy ilyen sony vaio pcg 31311m laptop, szeretném újra telepíteni a gyári windows 7-et, tiszta telepítést szeretnék, hogy tudom megtenni?

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.