Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8701) DragoX


DragoX
tag

Sziasztok! Van nekem egy Sony Vaio S notim, kb. 1 éve lett vásárolva a Media Markt-ban. a hónap végén lejár a garanciája. Azt szeretném kérdezni, hogy ilyenkor még van lehetőség a kiterjesztésre?

(#8702) Sefter válasza DragoX (#8701) üzenetére


Sefter
veterán

Szerintem csak vásárláskor...

Psn ID: sefter_hun

(#8703) thomasa


thomasa
senior tag

Sziasztok, VPCEB1S1E-hez keresek 5650 Ati drivert, valami újabbat, mint amivel kijött, mert eléggé elavult a 2010-es, és ami az amd.com-on van nem eszi meg. Ti hogy oldottátok meg? A sony oldalán sem találtam újabbat hozzá sajnos. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8704) milan0422 válasza thomasa (#8703) üzenetére


milan0422
csendes tag

Ez engem is érdekelne, próbálkoztam vele, de belefáradtam. Nálam sok médialejátszónál zöld a kép, elvileg ez is a driver frissítésével megjavulna.

"a rolling stone gathers no moss"

(#8705) thomasa válasza milan0422 (#8704) üzenetére


thomasa
senior tag

Egyenlőre egy ilyen leírást találtam, nem tudom, ez járható moddolás-e, valaki próbálta-e már:
http://goo.gl/Yil4vA
(Egy pdf fájlban van a leírás)

[ Szerkesztve ]

(#8706) Sefter válasza thomasa (#8703) üzenetére


Sefter
veterán

Sajnos a sony sz@rik a supportra, ezért nincs újabb hivatalos driver rá...
Vagy letúrod a gyári windows-t róla (mert akkor bármilyen drivert fel tudsz rakni ellenben pár funkció gomb nem működik) vagy beletörődsz...
Amit linkeltél próbáltam, de az is csak 1 évvel frissebb drivert enged felrakni, aminek az eredménye jobb teljesítmény hangosabb venti...

Psn ID: sefter_hun

(#8707) thesound válasza thomasa (#8703) üzenetére


thesound
őstag

[link]
[link]

ennyit tapasztalatom van, ez egy eb2z1e volt

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#8708) thomasa válasza Sefter (#8706) üzenetére


thomasa
senior tag

A gyári win7 helyett másikkal telepítve, engedné a drivert is frissíteni? Ez biztos?

[ Szerkesztve ]

(#8709) Sefter válasza thomasa (#8708) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, de nem szabad minden sony-s szoftvert feltenni...ebben sajnos nem tudok segíteni

Psn ID: sefter_hun

(#8710) thomasa válasza Sefter (#8709) üzenetére


thomasa
senior tag

Vagy a vga-val kell kezdeni :)

(#8711) Sefter válasza thomasa (#8710) üzenetére


Sefter
veterán

Nem jó, mert ha nem sorrendben teszed fel a gyári sony szoftvereket, akkor nem működnek..:(
Ki van ez találva, hogy ne menjen könnyen

Psn ID: sefter_hun

(#8712) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ismerosom vett egy Vaio notebook-ot.
Nem tudom a pontos tipusat, csak azt, hogy atom lassu. Valami Pentuim proci van benne.
Szeretnem kipucolni az elore telepitett progikat, amik nem szuksegesek.
Egy rakas VAIO-s progi van felteve neki, es egy rakas intel cucc. Nyilvan a drivereket nem akarom leszedni, de nem vagom ezeket a gyarto specifikus dolgokat, es nincs is elottem a gep.

Tudtok segiteni, hogy mit uninstallalhatok es mit nem?

Koszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8713) goom


goom
senior tag

Sziasztok, segítségeteket kérem.
Barátom VAIO laptopját (SVE1513) szeretném újratelepíteni. Most Windows 8 van rajta (ezzel kapta), ami helyett hetest szeretne. Az Assistant gomb megnyomása után beállítottam az "indítás adathordozóról (F11)" lehetőséget, ám a következő üzenetet kapom: "Operating system not found".
A telepítő DVD garantáltan jó, de kipróbáltam x86 és x64-es verziókat is; eredménytelenül. A BIOS-ban is hiába állítom át a boot-sorrendet: akkor sem hajlandó "látni" az optikai meghajtót (ami egyébként működik, kipróbáltam).
Vajon mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#8714) kristof83


kristof83
aktív tag

Sziasztok!
Nagyon vennék egy Vaio Tap 11 -es táblagépet, kiváltanám végre az iPad-Macbook kombót, mert semmi szükségem két gépre!
Az egyetlen dolog ami miatt még december eleje óta nem mertem megvenni az az, hogy nálunk csak az Intel Pentium 3560Y procival szerelt változatot lehet kapni. Ez a leggyengébb variáns, külföldön van core i3-as és core i5-ös procival gyártott Tap 11-es is. Egyáltalán nem ismerem ezt a procit!
Nem tudom mennyire lenne ez elég a gödülékeny használathoz?
Nem szeretném ha akadozna folyton a Win8.
Core i5-ös táblagépet már próbáltam, természetesen azon szépen futott minden.
Egyébként elég alap dolgokra használnám...netezés, hd filmezés, zenehallgatás-iphone szinkronizálás itunes-al, fotó rendszerezés-nézegetés
Köszönöm a segítséget!

(#8715) DrLecter80


DrLecter80
tag

nincs valakinek egy eladó JÓ állapotú SONY Vaio E1112M1E (SVE1112M1EP) Rózsaszín lapija ?
PM be jöhet ajánlat, ha van !

I'm BACK BABY! https://www.youtube.com/@DrLecter80

(#8716) skiny83 válasza kristof83 (#8714) üzenetére


skiny83
aktív tag

Volt alkalmam kipróbálni a TAP11-et, filmezés, netezés gördülékenyen megy, képeket nem rendezgettem, de ezek alap dolgok amiket írsz. Ezekkel nem lesz gondja. Win8nak amúgy is kisebb az erőforrás igénye. A magyar piacon meg azért van csak pentiumos mert olcsóbb. 265-ös végár azért elég borsos egy tabletért még akkor is ha az történetesen épp Sony.

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#8717) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Hazahoztam egy sony vaio pro 13-at, mondván, hogy megnézem mi lehet a baja. Amit tapasztaltam, hogy youtube-on full hd videók lejátszása közben akadozott,eltűnt a lejátszási sáv (nemtudtam kilépni a full screen-ből). Feltettem a firefox-ot (nem engedett gépelni a böngészősávba). Feltettem a chrome-ot youtube akadozott, nem töltött be, elment a net...stb. Egyébként ha nem internetezésre használtam a gépet, akkor nem panaszkodott, de amint böngészőt nyitottam rossz lett. Visszatettem a sony weblapján fellelhető drivereket (hátha a windows frissített valamit és ezért nem jó), maradt ugyan az a hiba. Itt már a wifi adapterre gyanakodtam, aztán fogtam és újratettem a rendszert win 8.1 enterpires-ra. De itt is elmegy a net.. korlátozott internetkapcsolat.Ami más gépen betölt fél perc alatt az itt bufferel még percek múlva is. Valamint a Chrome UI-ja valamiért rosszabb felbontású mint máshol, zavaróan csúnyább.
Volt már ilyen valakinek? A wifi adapter lenne a ludas? :(

Előre is köszi a válaszokat! :R

www.adatfalodesign.hu

(#8718) h1ght3chzor válasza adatfalo (#8717) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Kabelrol probaltad mar, vagy csak wifirol?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8719) adatfalo válasza h1ght3chzor (#8718) üzenetére


adatfalo
senior tag

Ebben az ultrabook-ban már nincs utp bemenet, így csak wifi maradt. Viszont megoldódott, legalábbis remélem. Win 8.1-nél a gyári drivereket visszaraktam (nem azt amit a windows felfrissíttett magának), és így úgy tűnik jó lett. Volt még egy köröm azzal, hogy a chrome-ban homályos, csúnyák voltak a betűk, ezt a chrome ikon>jobbklikk tulajdonságok>kompatibilitás>képernyő méretezésének letiltása nagy DPI-beállítás esetén megoldotta.
Amit leszűrtem, win 8 (amit a mediamarkt-ban adtak hozzá) szörnyű, kiforratlan, nincs hozzá épkézláb driver, win 8.1 már sokkal jobb, de remélhetőleg az idő előrehaladtával még azokon is csiszolnak.

www.adatfalodesign.hu

(#8720) h1ght3chzor válasza adatfalo (#8719) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ja bocsi, nem néztem a pontos típust. :) Sajnos igen, Windows 8 nem a legjobb foleg driverek tekintetében...

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8721) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Sziasztok , Van egy sony vaio fit15e-m minden faja... de a net valami tré... az Utorrent 31kbyteket produkál a skypenék késik a hangom a másik félszámára stb... pedig 25mb-s nettem van... mi az oka ?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8722) SeniorTilla válasza Micsurin (#8721) üzenetére


SeniorTilla
veterán

talán a rossz helyesírás miatt lehet :) sokat dolgozik a korrektor

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8723) skiny83 válasza Micsurin (#8721) üzenetére


skiny83
aktív tag

Szia!

Miből gondolod, hogy a gépben van a hiba? Speedtestet csináltál? Más géppel minden szuper? Szerintem ez inkább router és vagy net probléma lesz.

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#8724) skiny83 válasza SeniorTilla (#8722) üzenetére


skiny83
aktív tag

:DD

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#8725) Micsurin válasza skiny83 (#8723) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi de már megoldatom :) az előre telepített mcafee szrok okozták(akadtak a tűz fallal és tiltották a netet -.- )... le is lettek rántva ... Ment fel a nod32....

szrk: de igen azért gondoltam mert 2 gép ezen kívül jó volt meg minden.....

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8726) karirulez


karirulez
csendes tag

Sziasztok, egy SONY VAIO VPCEB3S1E/BQ laptophoz keresek műanyag LCD hátlapod fekete színben, mert az enyémen a zsanér felett megrepedt. Ha valakinek van ilyen bontottban, kérem írjon nekem, tudok rá vevőt :) köszi

HaVe A NiCe DaY!

(#8727) karirulez válasza karirulez (#8726) üzenetére


karirulez
csendes tag

a fenti gép így is ismert: PCG-71211M

HaVe A NiCe DaY!

(#8728) DarkChild válasza SeniorTilla (#8722) üzenetére


DarkChild
senior tag

Bammeg', a legjobb "troll" jellegű hozzászólás a héten :C :C :C

(#8729) #33846528


#33846528
törölt tag

Sziasztok!

A megjelölt rész ma elkezdett mozogni, s furán áll benne a töltő. Mi történhetett? Hova érdemes vinni javításra?
Köszönöm előre is! (sony vaio vgn.fw51jf 2010)

[ Szerkesztve ]

(#8730) SeniorTilla válasza #33846528 (#8729) üzenetére


SeniorTilla
veterán

eltörhetett bent a csatlakozó

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8731) #50656512 válasza Micsurin (#8725) üzenetére


#50656512
törölt tag

Szia!
Ugyanez a gépem van,úgyanezzel a hibával.
Ha leszedem a McAffe cuccokat,akkor jó lesz?

(#8732) Micsurin válasza #50656512 (#8731) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Igen én leszedtem az összes mcafee-s szrt és raktam fel nod32 smart security-t és megoldódott...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8733) thomasa válasza Micsurin (#8732) üzenetére


thomasa
senior tag

Egyértelmű szoftver probléma.

[ Szerkesztve ]

(#8734) Micsurin


Micsurin
nagyúr

KÉSZ most lett elegem ebből a szrból... 5 napon belül 2.-jára csinálja meg :W :W :W :W :W

elérem kb a 150 gb elhasznált hdd memet... kövi winfos ápdét és ha elindítom akkor a winfos 8 as kék halál fogad.... majd még 1x-er aztán ön javítás -----> sikertelen......

most már megy a szervizbe , hogy kezdjenek vele vmit..... Mi okozza egyébként ezt ??? Ötlet ?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8735) h1ght3chzor válasza Micsurin (#8734) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Csinál elvileg dump file-t amit meg tudsz nyitni, vannak erre online dolgok, és abból hátha vmire jutsz, hogy mi lehet a hiba, ha jó hibaüzenetet kapsz, egyébként nem tudom mi okozza, vszínű driver probléma, de lehet hardware-s probléma is. Szeritem a vinyónak semmi köze hozzá, ha csak nem bad sectoros vagy ilyesmi.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8736) Micsurin válasza h1ght3chzor (#8735) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Oké kösz szépen , de driver alatt melyikre érted ? :U vagy bármelyik lehetne ? És ezt a szervizesek meg tudnák oldani mert ez így most használhatatlan... , hogy ahogy kb 150 gb nél vagyok (elhasznált hdd hely ) és winfos ápdét jön meghal az egész :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8737) Criton


Criton
veterán

Sziasztok,

ilyen gépem van windows 8.1-el, a problémám az lenne, hogy firefox alatt, ha megnyítok egy oldalt, akkor teljesen meghal a gép, ha betölti nagy nehezen, akkor meg akadozik a scroll firefox alatt, ie alatt is sajnos.
Van valami ötlet, hogy ez miért lehet?

(#8738) h1ght3chzor válasza Micsurin (#8736) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Hát fogalmam sincs, bármilyen driver lehet, ha windows update tényleg elrontja, illetve ha mást felmásolsz 150gbnál és túlléped, akár 200-ig is (nem tudom mekkora a vinyód mérete) akkor nem okoz ilyen problémát? Ha garanciás, akkor visszavinném, az semmibe nem kerül, csak sok időbe. :S

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8739) DarkChild válasza Criton (#8737) üzenetére


DarkChild
senior tag

Anno én Win7 alatt tapasztaltam hasonlót, hogy a Firefox az ablak átméretezése közben kiütötte a gépet. Szóval szerintem valami Firefox specifikus bug lehet...
(Egy ideje már Chrome-ot használok helyette :DDD )

(#8740) Criton válasza DarkChild (#8739) üzenetére


Criton
veterán

És tényleg, köszi, ami eddig Firefox alatt akadozva ment, az Chrome alatt smooth... semmi lag...

(#8741) Thuglife


Thuglife
senior tag

Sziasztok! SSD beszerzése miatt újra tettem a laptopomon a win7-et, a vas egy VPCSB1V9E_B . Az a kérdésem, hogy anélkül, hogy feltenném rá a (számomra) felesleges VAIO drivereket, lehet-e vhogy a fényerőt változtatni a gépen, mert per pill nem működik a gombja? De ha azt mondjátok, hogy érdemes feltenni ezeket a drivereket akkor feldobom rá, csak eddig nem láttam értelmét.
Előre is köszi a jó tanácsokat!

(#8742) DarkChild válasza Thuglife (#8741) üzenetére


DarkChild
senior tag

A Futtatás ablakba ("Win + R" gombok) írd be: mblctr
A megjelenő ablakban elvileg lehet módosítani a fényerőt, de ha inaktív az a lehetőség, akkor biztosan kell a driver hozzá. Amúgy még az akkukímélő szolgáltatás miatt sem árt, ha fent vannak a VAIO driverek (már ha gyakran használod 230V-ról a kütyüt).

(#8743) Micsurin válasza h1ght3chzor (#8738) üzenetére


Micsurin
nagyúr

akármennyit használhatok de 150 felett a kövi update megöli a win-t (pedig win update és eredeti , előre telepített winfos 8 ) na mind1 már ma jött az ups futár megy a sony-hoz sajna megy ki a csehekhez mert a vaio fit 15e-t Mo. nem szervizelik :U max 5 nap és kapom vissza....

szrk: amúgy 1 terrás a hdd

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8744) SeniorTilla válasza Thuglife (#8741) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A driverek és vezérlőprogramok mindeképpen kellenek, nem csak a fényerő miatt, hanem ahogy előzőleg is írták, a többi, pl. energiagazdálkodási funkciók miatt is.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8745) Thuglife válasza SeniorTilla (#8744) üzenetére


Thuglife
senior tag

Közben én is rájöttem h amiatt kellenek a vaio driverek, viszont ha feltelepítem őket akkor kb két perceként felugrik egy CAUTION ablak, hogy nem érzékeli a telepet és hibernálja magát. Hibernálás után ismét felugrik ez az ablak. Nem értem ezt miért csinálja, de mondom csak a vaio drivereknél.

(#8746) DarkChild válasza Thuglife (#8745) üzenetére


DarkChild
senior tag

Megoldás: itt és itt.
Ha mégis nyomná az akkuhiba üzenetet, jobb klikk a tálcán, majd "Feladatkezelő / Task manager" és a futó programok listájában meg kell keresni az ISBMgr.exe-t, majd jobb klikk rá és "Folyamat leállítása / End task". Akkor eltűnik a hibaüzenet.

[ Szerkesztve ]

(#8747) hito


hito
nagyúr

Üdv!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy milért csinálhatja ezt a smart network rádió kapcsoló?

Hiába telepítem újra, nem lesz jó. A gond csak az, hogy így nem tudom használni a beépített HSDPA modemet, mert csak akkor tudom telepíteni ha előtte gyári inaktív állapotból aktív állapotba helyzem a smart network kapcsoló segítségével.

Előre is köszi a válaszokat, tippeket! Ja, a gép egy VGN-P25G.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8748) Thuglife válasza DarkChild (#8746) üzenetére


Thuglife
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Így már nem jelenik meg a hibaüzenet! Sajnos minden vaio driver feltelepítése után sem működnek az Fn-es gyorsgombok és az akkumulátor kímélő program sem... Pedig fent van a Vaio Care is.

(#8749) hito válasza hito (#8747) üzenetére


hito
nagyúr

Megoldva.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8750) Thuglife válasza Thuglife (#8748) üzenetére


Thuglife
senior tag

Ez az én problémám, feltelepítek minden vaio progit és az akkukímélés nem jelenik meg, meg egy csomó más kiegészítő program sem. Mit csinálok rosszul?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.