Hirdetés

2020. január 22., szerda

Gyorskeresés

(#8351) SeniorTilla válasza h1ght3chzor (#8349) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Megnézem holnap aida-val, ha kiírja. Mi írja ki hitelesen, milyen sata van a gépben? Nekem itt vannak raktáron, nem tart sokból megnézni.

HP és LENOVO notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.

(#8352) Sefter válasza SeniorTilla (#8351) üzenetére

Sefter
(addikt)

Aida kiírja, de nem hiszem, hogy 2-esnél újabb lenne benne...

Psn ID: sefter_hun

(#8353) Jocky válasza h1ght3chzor (#8349) üzenetére

Jocky
(tag)

Senior Tilla kolléga már megígérte, hogy utána néz, el is küldtem a típust neki! :)

(#8354) SeniorTilla válasza Jocky (#8353) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Nagyon húzós napom volt ma, átteszem holnapra, bocs

HP és LENOVO notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.

(#8355) Jocky válasza SeniorTilla (#8354) üzenetére

Jocky
(tag)

Semmi gond! :)

(#8356) TBMC

TBMC
(addikt)

Sziasztok!

Segitsegeteket szeretnem kerni, vettem egy SVP1321M2EB tipusu vaio-t, oly kerdesem lenne, hogy fedel lehajtasakor alvo allapotba/inkabb hibernalasnak neveznem, lep a gepezet. Fedel nyitasakor viszont nem tortenik semmi, addig mig nem nyomom meg a power gombot s akkor kilep a hibernalasbol.

Az erdekesseg az, hogy vaio control centerben alvo allapot kezdemenyezes van beteve fedel lehajtasi muvelethez (es ez inkabb hibernalasnak tunik) illetve fedel nyitashoz alvo allapotbol valo kilepes van beteve funkcionak, s megse tortenik semmi.

Valaki tudna segiteni ez mi a fenetol lehet? - lehet alapbol nem tudja ezt a funkciot ez a gep, csak benne van a control centerbe a funkcio? - bar ezt ketlem :U

elore is halasan koszonon! :R

ELADÓ makulátlan 2018 high-end CTO 15" Macbook Pro i9 2,9ghz, 32gb RAM, 560X 4gb + AppleCare // markbellus.hu  2018 Ford Focus MK3 RS+ limited edition

(#8357) madstunt

madstunt
(addikt)

Sziasztok!
2 kerdesem lenne, mindketto kicsitt obskurusabb:
1: a Sony milyen hatokoru garanciat ad a keszulekeire ? Gondolom itthon legjob esetben is csak EU-n belul vasarolt keszulekek garancaialis ugyintezesevel foglalkoznak
2: Mennyibe szokot kerulni nagysagrendileg egy billetyuzetcsere egy ujabb vaio-nal

(#8358) TBMC válasza madstunt (#8357) üzenetére

TBMC
(addikt)

a 2. kerdesedre a valasz, Sony marka szervizben, 55.000ft lett volna egy SVS15ben, 2013 ev eleji modell.

:R

ELADÓ makulátlan 2018 high-end CTO 15" Macbook Pro i9 2,9ghz, 32gb RAM, 560X 4gb + AppleCare // markbellus.hu  2018 Ford Focus MK3 RS+ limited edition

(#8359) madstunt válasza TBMC (#8358) üzenetére

madstunt
(addikt)

THX, az meg mindig kevesebb mint amennyivel olcsobban tudnam behozatni :D

(#8360) TBMC válasza madstunt (#8359) üzenetére

TBMC
(addikt)

ez így igaz :)

illetve, korábbi gepem amit SeniorTilla ph társunkal hozattam, újba, garival. Itthon rákérdeztem, szartak a fejemre, mondván, ők csak magyar garanciás sony termékekkel foglalkoznak. sajnos kis hazánkban az emberek nem ismerik a fogalmat, miszerint world wide warranty vonatkozik a sony készülékekre. :( :U

[ Szerkesztve ]

(#8361) SeniorTilla válasza TBMC (#8360) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Igen, ezt mások is tapasztalták már sajnos, bár nem mindenki. Úgy tűnik, embertől függ, ki veszi fel a telefont. Ezért (is) kell olyan helyről venni a gépet, aki számlát ad, és intézi a garanciát, ha a kedves szervizes ügyfélszolgálatos munkatárs nem akarná. Bár nagyon kevés a meghibásodás a sonynál, (jóval kevesebb mint a HP-nál) de ha baj van, akkor baj van, és drága a javítás, alkatrész, stb. Én minden ügyfélnek intézem a javíttatást a szervizben, ha olyan választ kapnak, mint te. Ez itt a reklám helye ;]

(#8362) GIJoe

GIJoe
(őstag)

Kedves Sorstársak

Van itt a kezemben egy VAIO E1512T1E/SI
hogy a bánatba kell belépni a BIOS-ba.
Minden próbáltam F2,DEL,F10, asist gomb, semmi..

(#8363) GIJoe válasza GIJoe (#8362) üzenetére

GIJoe
(őstag)

megoldottam, shutdown, assint gomb beindul, és F2...

(#8364) TBMC

TBMC
(addikt)

sziasztok ismét:)

adott lenne egy SVP1321M2EB Vaio, minden hibátlanul s megfelelően futott, mindaddig míg tegnap el nem kezdett hisztizni a vaio updater, hogy telepitsek kb 500 meganyi frissitest a periferiakhoz, illetve sony programokhoz. Töltött le uj firmwaret, touch kezelőt (synaptics), vaio care, updater, egyéb frissítéseket. Restart után tapasztaltam először, hogy a touch pad en lévő koppintás nem érzékel, csak a touch pad közepén kb 2cm x 2cm részen. Minden más működik, kivéve a koppintás. Programba hiába állítgatok bármit, nem javul meg a problémám, illesztő progit is újratettem semmit nem változik.

Viszont: ha nincs fent a synaptics progi, akkor teljes egészében használható a touch pad koppintásra, mint az korábban is (de ugye így nem működik megfelelően s sok extra funkcióról kell lemondanom amit a progi magában hordoz)

valakinek ötlet esetleg? :U :F

(#8365) SeniorTilla válasza TBMC (#8364) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

ne fáradj állandóan a buherálással, csak a problémát csinálod magadnak :)

Ha jól működik a rendszered, nem kell frissíteni semmit.

(#8366) TBMC válasza SeniorTilla (#8365) üzenetére

TBMC
(addikt)

de minden indítás után feldobálja a buzi frissítéseket. :(

(#8367) SeniorTilla válasza TBMC (#8366) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Tiltsd le a frissítést, és többé nem fogja feldobálni.

(#8368) Uzi74

Uzi74
(senior tag)

Öregedő Sony Vaio VPCEB1Z1E gépemben i5-430M proci, fullhd képernyő, 8GB RAM, 256GB SSD szolgál.
problémáim:
-mintha jóval hangosabb lenne mint régen komolyabb terhelésnél (régen sem volt halk)
-sokszor fut egyszerre netbeans, eclipe, esetleg 1-2 VM - lassulás és out of memory üzenetek is előfordulnak néha

Kapható volt a gép I7-es procival is, ezek forrasztott procik vagy felhasználó által cserélhetőek? Talán enyhítene a teljesítménygondjaimon. RAM max 8GB, ott nincs már hova lépni.
A hűtésen lehet valahogy javítani?

Van újabb vaio amit ajánlanátok? 16GB ram, 4 magos proc (a két magos I7 haswell U-k nem tudom elegek lennének-e), SSD, jó felbontás (1600x, inkább fullhd) - ideális 14 inch lenne.

(#8369) SeniorTilla válasza Uzi74 (#8368) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

1, takarítsd ki a gép hűtésének szellőzőnyílásait

2, a processzor átpasztázása is sokat segíthet a dolgon

3, ha out of memory van, talán nincs elég virtuális memória beállítva. Állítsd nagyobbra vagy automatikus méretre. Az SSD miatt ezt elég körültekintően kell elvégezni, SSD fórumokon találsz hozzá ötleteket

A procik általában minden gépben cserélhetők, 99% hogy a tiédben is. A rendes takarításhoz vagy pasztázáshoz úgyis szét kell szedni, akkor biztosra kiderül majd.

Az i7 upgrade-nél gondolj arra, hogy a 4 magosnak magasabb a TDP-je, ezért gond lehet a hűtéssel, mert nagyobb hőt ad le a proci. Lehet, hogy a hűtése is más ezért, tehát ezzel légy óvatos.

13,3-as méretben 1600x900 vagy fullhd felbontással az S sorozatot vagy a Z-t ajánlom. Ezek is vannak gyárilag i7-tel.

(#8370) Uzi74 válasza SeniorTilla (#8369) üzenetére

Uzi74
(senior tag)

Virtuális memória fix 0-ra volt állítva, köszönöm a tippet, teljesen elfeledkeztem róla. Talán nem is annyira kevés nekem a 8GB, majd kiderül...
Akkor először nekiesek a takarításnak, a szóbajövő CPU-k annyira nem olcsóak eBay-en, ha találok jó áron 720qm-et lehet kipróbálom, mielőtt végleg upgrade-re adnám a fejem.

(#8371) h1ght3chzor válasza Uzi74 (#8370) üzenetére

h1ght3chzor
(őstag)

Előtte húznám a procit, aztán ha kevés lenne, max utána vennék, elég jól lehet őket (i5) tuningolni.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8372) SeniorTilla válasza h1ght3chzor (#8371) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Milyen programot javasolsz hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#8373) h1ght3chzor válasza SeniorTilla (#8372) üzenetére

h1ght3chzor
(őstag)

Procit nem programból hanem biosbol kell húzni, sajnos pontosan nem tudom megmondani hogyan kell neked, de van itt fórum vhol ott biztos segítenek pontosan meddig húzható, stb.

(#8374) SeniorTilla válasza h1ght3chzor (#8373) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Pont ezért kérdeztem :)

nem lehet húzni szerintem, én még sosem láttam az eddigi notebookos pályafutásom alatt.

Tehát ez nem megoldás.

(#8375) h1ght3chzor válasza SeniorTilla (#8374) üzenetére

h1ght3chzor
(őstag)

Minden processzort lehet húzni, vmelyiket kevésbé, illetve fesz emelés nélkül is vannak határok.
Nézz szét a fórumon, van olyan topic, ahol segítenek a cpu tuningban.

(#8376) SeniorTilla válasza h1ght3chzor (#8375) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

jaja, csak nem a notebookban :)

(#8377) angelus7ster

angelus7ster
(csendes tag)

Sziasztok!

Vásároltam én is egy Vaio t13 touch (svt1312v1e) -ot.
Felpakoltam rá a win7 -et ,de sajnos az Ethernet -hez nem találok működő drivert...
Valakinek sikerült már működésre bírnia win7 alatt?

Köszi a segítséget!

Angelus

(#8378) SeniorTilla válasza angelus7ster (#8377) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Persze, keress a sony oldalon svt1311-hez való drivert. Ugyanaz a hardver, de win7-tel (érintőképernyő nélkül)

(#8379) angelus7ster válasza SeniorTilla (#8378) üzenetére

angelus7ster
(csendes tag)

Köszi! Egyből jó is lett :D

(#8380) dante3

dante3
(őstag)

Sziasztok!
Nálam van egy kollégám notija /sony vaio vpceb2m1e/ win reinstall céljából! Akadt egy problámám, hiába rakom fel az intel inf. drivert, az eszközkezelőben egy "intel hm55 lpc interface controller"-re ismeretlen eszközt ír! Mit kellene feltelepítenem, és honnan töltsem le? Sony oldalán nem találtam! :R

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#8381) Uzi74 válasza Uzi74 (#8370) üzenetére

Uzi74
(senior tag)

Megcsináltam a takarítást és a régi cementszerű paszta cseréjét - 15-20 fokkal hűsebb lett a rendszer, zajszint is jelentősen csökkent persze. Köszönöm a tippeket mégegyszer, nem gondoltam volna, hogy így meg tud keményedni a paszta pár év alatt....

(#8382) Gaba Baba

Gaba Baba
(csendes tag)

Srácok, tudnátok segíteni abban, hogy a recovery partíciót hogy tudom dvd-re kiírni? Win 8 van a gépen!
Köszönöm előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#8383) SeniorTilla válasza Gaba Baba (#8382) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

vaiocare-rel

(#8384) Gaba Baba válasza SeniorTilla (#8383) üzenetére

Gaba Baba
(csendes tag)

És ez mi is? Bocsi, de fél órája van meg a gép és még nem tudok igazán semmit, de le szeretném menteni a recoveryt, mert én agybajt kapok a Win 8-tól és Win 7-et akarok rátenni! :)

(#8385) SeniorTilla válasza Gaba Baba (#8384) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

VaioCare program. Ezen belül van magyar leírás is, olvasd el, leírnak benne mindent. Recovery-t keresd

(#8386) Gaba Baba válasza SeniorTilla (#8385) üzenetére

Gaba Baba
(csendes tag)

Közben már megtaláltam, de azért köszönöm a segítséged! :) :R

(#8387) Gaba Baba válasza SeniorTilla (#8385) üzenetére

Gaba Baba
(csendes tag)

Már írja is! :) 3 Duplarétegű Verba kell neki! :/ Még egy utolsó kezdő kérdés! :) Boot menüt és a Bios-t hogy tudom előcsalni? :F Tudom nektek ezek egyszerű dolgok, de én csak egy órája csatlakoztam a csapathoz és nagyon kezdő vagyok még Vaio téren! :) típusa: SVE1713M1EB

[ Szerkesztve ]

(#8388) Bazijoe73

Bazijoe73
(aktív tag)

Sziasztok VGN-NW20SF gépemre raktam Windows 8.1-et de az FN billentyűkből csak a hang funkciók müködnek. Probáltam felrakni az SFEP Drivert de mivel az eszközkezelőben semmi felnem ismert dolog nincs így nem tudom mit kéne fel frissítenem. Vagy milyen megoldást javasoltok?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#8389) Grande Ale

Grande Ale
(őstag)

Üdv!
Kérlek segítsetek, ha tudtok!
VPCEB2M1E laptopomra feltettem a Windows 8.1-et. Azóta sötét a webkamera. A kios zöld led világít, eszközkezelőben ott van, de nem működik. Van erre valami megoldás?
Előre is köszi!

Galaxy S10+

(#8390) SeniorTilla válasza Gaba Baba (#8387) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

ASSIST gombbal kell indítani a gépet

(#8391) Grande Ale

Grande Ale
(őstag)

Megnézné valaki, hogy mi lehet ez az ismeretlen eszköz? Sehogy sem jövök rá...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S10+

(#8392) SeniorTilla válasza Grande Ale (#8391) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Ezt csak te tudod megnézni, mi nem :)

(#8393) Grande Ale válasza SeniorTilla (#8392) üzenetére

Grande Ale
(őstag)

Persze, rosszul fogalmaztam. Arra gondoltam, ha valakinek ilyen gépe van, mint az enyém,(fentebb írtam), és még az eredeti rendszer van rajta. Driver genius sem ír semmit, hogy mi lehet ez, hogyan tudnék rájönni?

Galaxy S10+

(#8394) SeniorTilla válasza Grande Ale (#8393) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

1, próbáld meg frissíteni a driverüket úgy, hogy a neten is keressen

2, windows update is szokott segíteni

3, ha egyik sem, akkor nézd meg, mit nem telepítettél fel a gyári driverekből (pl. chipset, gyorsgombok, stb.)

(#8395) Grande Ale válasza SeniorTilla (#8394) üzenetére

Grande Ale
(őstag)

Próbáltam, semmi... Win 8.1-et tettem fel, csak a chipsetdrivert meg a videókártyát, mást nem. A Sonynál csak win 7 driverek vannak...

Galaxy S10+

(#8396) SeniorTilla válasza Grande Ale (#8395) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

próbáld meg levadászni valahonnan azokat, amiket említettem

pl. gyorsgombok

[ Szerkesztve ]

(#8397) Criton

Criton
(veterán)

Sziasztok! Van egy Vaio Fit 15e notebookom Windows8al. A kérdésem az lenne,hogy garancia vesztés nélkül lehet-e a hddt vagy a memóriát cserélni? Windows7 felrakható-e?Ha csinálok egy tiszta telepítést 8.1el akkor a windowst hogyan tudom aktiválni? A product keyt nem találom sehol sem :( Tiszta win8.1 alatt milyen drivereket illetve szoftvereket érdemes felrakni? Az előretelepített az ingyenes cuccokkal nem nagyon jön be,gondolom érdemes egy clean install...

(#8398) SeniorTilla válasza Criton (#8397) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

1, igen lehet
2, recovery kiírása
3, oem windowsod van, nem kell kulcs, a biosban van, de csak az eredeti verzióval működik

(#8399) Criton válasza Gaba Baba (#8382) üzenetére

Criton
(veterán)

Ez engem is érdekel...de én sajnos meg arra sem jottem ra hol.latom ezt...

SeniorTilla: eredeti alatt mit értesz? Ami a notebookon van vagy ami a microsoftról mondjuk letölthető?

[ Szerkesztve ]

(#8400) knapci válasza Criton (#8399) üzenetére

knapci
(tag)

Hello ha a gyári hdd-t hagyod a gépben akkor a win8 nem fogja engedni hogy uninstalláld!Azaz szerintem nem fog menni az újratelepitése csak frissiteni tudod..Legalábbis Án sony-val így jártam!!
Ha teszel bele másik hdd-t akkor pedig ugrik az eredeti win8-ad..
Ha tévedek akkor bocsánat :R

Unatkozók kíméljenek!

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.