Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) Criton válasza Dhampir (#8550) üzenetére


Criton
veterán

Nekem teljesen bejön a kijelző, tetszik nagyon. Szép képe van.

(#8552) Dhampir válasza Criton (#8551) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, hogy megosztottad tapasztalatodat! :R

Sajnálatos azonban, hogy az i3 procis konfiguráció csak fehér színben létezik. :(

[ Szerkesztve ]

(#8553) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!

segitsegeteket szeretnem kerni, adott lenne egy SVS15 sony vaio laptop, 2013 ev eleji modell. Idoszakosan elojon oly problema, hogy eldobalja az internetet. a wifi kapcsolat megmarad de felkijalto jelet tesz ki, s korlatozottkent jelenik meg.

mindaddig mig nem bontjuk a wifi kapcsolatot, s csatlakozunk ujra nem szunik meg. ezt kovetoen hibatlanul uzemel.

valakinek vmi otlet? mi a fenetol lehet? :U

markbellus.hu 

(#8554) SeniorTilla válasza TBMC (#8553) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Valami szoftveres gond. Installáld újra a wifi vezérlőt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8555) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!
Barátom gépén sajnos elbénázták a helyreállító partíciót, mentést sem csináltak. (feltettek egy win hetest) Szeretne visszatérni az eredeti Windows 8 rendszerre, de így ugye nem tud. Nagyon megköszönnénk, ha valaki tudna csinálni egy helyreállító lemezt a saját gépéről, feltöltené valamelyik felhőbe, hogy le tudjuk tölteni!
A gép típusa: SVE1512E6EW
Előre is köszi!!!

(#8556) milan0422


milan0422
csendes tag

Sziasztok!
3-4 éves vaion (egyik pillanatról a másikra) nem működnek a w, d, í billentyűk, tapasztalt valaki hasonlót, szoftveres vagy hardveres baja lehet?
Válaszokat előre is köszi.

"a rolling stone gathers no moss"

(#8557) SeniorTilla válasza milan0422 (#8556) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Valszeg hardveres, a billentyűk mátrixba vannak kötve, ezért ha megszakad egy ér, egyszerre több billentyű lesz rossz. Valszeg cserés, de előtte nézd meg a szalagkábelt, ami az alaplappal köti össze.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8558) SeniorTilla válasza Grande Ale (#8555) üzenetére


SeniorTilla
veterán

sztem így nem fog menni sem pendrive-on, sem dvd lemezeken sajnos

csak az eredeti adathordozóról, amire a recovery kiírta, lehet majd bootolni és feltenni a recoveryt

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8559) Grande Ale válasza SeniorTilla (#8558) üzenetére


Grande Ale
őstag

Valaki azt mondta, hogy lehet. Azért kipróbálnám.

(#8560) milan0422


milan0422
csendes tag

Szétszedtem megtakarítottam, megigazítottam de semmi változás.. Esetleg van ötleted hol lehetne 8e-nél olcsóbban kapni? Kiosztás mindegy, régiről átrakosgatom ami olyan.
Valószínűleg eltörött, játék közbe lehet túl erősen nyomtam, meg amúgy is öreg... :(
Köszi!

"a rolling stone gathers no moss"

(#8561) milan0422 válasza SeniorTilla (#8557) üzenetére


milan0422
csendes tag

Próbálkoztam ezekkel is, de előzőleg se segített amikor a touchpad gombjai romlottak el. Még most is nehezen érzékel, arra nem tudsz valami megoldást?

"a rolling stone gathers no moss"

(#8562) SeniorTilla válasza Grande Ale (#8559) üzenetére


SeniorTilla
veterán

majd szój már vissza, sikerült-e, érdekelne

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8563) SeniorTilla válasza milan0422 (#8561) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nem néztem meg a videót, nincs rá időm

a touchpadnak saját vezérlője van, amit nagyon finoman be lehet állítani, szerintem itt kellene a megoldást keresned

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8564) milan0422 válasza SeniorTilla (#8563) üzenetére


milan0422
csendes tag

Nem is érdemes, ugyanis nem mond semmi újdonságot.
Köszi a segítséged!

"a rolling stone gathers no moss"

(#8565) skiny83 válasza SeniorTilla (#8562) üzenetére


skiny83
aktív tag

Mennie kell, nemrég volt egy vevő, ő is vissza akart állni win8ra, de törölték a particiót. Egy ugyanolyan gépből kiírtuk neki dvdre. A probléma itt az, hogy hat dvdre fért rá a recovery partició.. ..ha olvassa valaki a kérést, nem biztos, hogy van lehetősége feltölteni 20+ gb-ot csak úgy ripsz-ropsz. :(

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#8566) Grande Ale válasza SeniorTilla (#8562) üzenetére


Grande Ale
őstag

Visszaszólnék, ha valaki feltöltené...

(#8567) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!

Mennyit érhet manapság egy 2010 szeptemberi (tehát 3 éves) VAIO VPC-EB2Z1E?

(a RAM fel lett duplázva 8GB-ra)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#8568) Sefter válasza szpali (#8567) üzenetére


Sefter
veterán

~80k

Psn ID: sefter_hun

(#8569) VANESSZA1 válasza szpali (#8567) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Sajnos mivel 3 éves, így már az aksija is szinte nulla, hacsaknem abszolút nem használtad.
A Sony laptopok, bár én anno nagyon megvoltam vele elégedve, nem egy megbízható, eladható gépek. Inkább design gépek, ezért használtan szinte senki se keresi, vagy nagyon kevesen.Mindezek, plusz az, hogy hogy néz ki jelenleg, mit produkál egy stressz teszten határozzák meg az árat. Nagy szerencse kell, hogy a kolléga által írt árat megkapd.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#8570) Dhampir válasza VANESSZA1 (#8569) üzenetére


Dhampir
félisten

Nagy szerencse kell, hogy a kolléga által írt árat megkapd.

Vagyis, ha egy hülyét sikerül találni hozzá. :DDD

(#8571) VANESSZA1 válasza Dhampir (#8570) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nem akartam ilyen kedves szavakkal...:))

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#8572) SeniorTilla válasza skiny83 (#8565) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Azt én is tudom, hogy megy, ha ott vannak a dvd-k. Azt nem tudom, hogy ha egy iso-t letöltesz és kiírod, az megy-e, elfogadja-e a gép.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8573) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Sonyra létezik a Fujitsu DeskUpdate driver letöltő alkalmazásához hasonló szoftver?

(#8574) szpali válasza Dhampir (#8570) üzenetére


szpali
addikt

köszi a válaszokat :DDD

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#8575) Dhampir válasza Dhampir (#8573) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem létezik. :(

(#8576) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok,

Ráférne egy kis gariztatás a Sony Vaio-mra.
Nemzetközi garancia van rá (mint mondjuk az Apple gépeire), vagy haza kell vinnem szervízelni (külföldön élek).

Köszi annak, aki megosztja a tapasztalatait ezzel kapcsolatban!

[ Szerkesztve ]

Androidő

(#8577) veector válasza woodpaul (#8576) üzenetére


veector
senior tag

Én csak tippelek, de szerintem nemzetközi. Nem tudom ezt hogy lehet megnézni.
Azért gondolom ezt, mert a szervizeltetés ígyis-úgyis Németországban zajlik, oda meg elviszi a futár. Szóval tippem szerint nem volna sok értelme ezt korlátozni. De SeniorTilla érzésem szerint jobban vágja a témát.

Közben egy negatív tapasztalat (nem is a Sonyval kapcsolatban, inkább a UPS-szel kapcsolatban):
Megrendeltem a garanciális szervizeltetést, mondtam, hogy csak szerdán leszek a megadott címen a héten. Ezt tökéletesen átadta a Sony képviselete a UPS-nek. Ma itthon maradtam, hogy átadhassam a cuccot, de semmi nem történt. Felhívtam pár perce a UPS-t, hogy no mifene van. Az van a rendszerben, hogy a futár itt járt negyed 6kor... Csöngő működik, telefon működik, biztos vagyok benne hogy nézegettem az adott időpont körül türelmetlenségemben az ablakot, mellesleg ezen a környéken jól meg lehet hallani ha közeledik bármilyen autó, nincs nagy forgalom alapból. Minden autózajra megnéztem az ablakot. De hogy egy UPS futár se volt itt, az is biztos. Mellesleg mi a fenének adtam meg akkor a telefonszámomat? De nem baj, telefonos hölgy újra elkérte a telefonszámomat, hogy többet ilyen ne történhessen, és hétfőn jönnek megint... Ami számításaim szerint azt jelenti, hogy 23-án jön vissza a laptop. A 18. helyett.

(#8578) Hawnin válasza szpali (#8567) üzenetére


Hawnin
tag

Hogy őszinte legyek én nem értek egyet előttem írók beárazásával már csak azért sem mert ha veszed a mai gépeket 170 alatt nem találsz jobbat mint a tiéd vagy pl az enyém

Szóval röviden tömören nem éri meg eladni 80 ért legalább 100 ~110 körül kéne kapni érte ha jó állapotban van.
kb úgy érné meg eladni

(#8579) Dhampir válasza Hawnin (#8578) üzenetére


Dhampir
félisten

Garancia nélkül örülhet, ha nyolcvanat ad valaki érte. Ám, ha akár többért is megvennék... Fel kell adni a hirdetést.

Egyébként itt található a notebook beárazás topic.

(#8580) SeniorTilla válasza Hawnin (#8578) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egy 3 éves gép már nem éri a felét sem, mint az új. Csak az elhasználódást, garanciahiányt kell nézni, és nem is beszéltem még az elavult, több generációval ezelőtti hardverről. Ha 80-at kap érte, akkor szerintem jól adta el.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8581) szpali válasza Dhampir (#8579) üzenetére


szpali
addikt

nahát!

hogy micsoda kis hasznos topikok vannak itt

köszi a linket :R

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#8582) Dhampir válasza szpali (#8581) üzenetére


Dhampir
félisten

Szívesen. Sajnálom, hogy hamarabb nem linkeltem be, azzal gyorsabban segítettem volna. :B

(#8583) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Aki tud ilyen SVE17-et magyar bill kiosztással, linkeljen máá :U

Thx!

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#8584) SeniorTilla válasza Stalker-2572 (#8583) üzenetére


SeniorTilla
veterán

jó vicc :)

vagy komoly volt?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8585) Stalker-2572 válasza SeniorTilla (#8584) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Sose tudod meg ;]

All Black...

(#8586) SeniorTilla válasza Stalker-2572 (#8585) üzenetére


SeniorTilla
veterán

már most is tudom

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8587) Dhampir válasza Stalker-2572 (#8583) üzenetére


Dhampir
félisten

Rania 3M billentyűzet bevonat nem lenne jó?

(#8588) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

áá, már rájöttem h inkább ez kell nekem

nem tudsz te semmit :P

All Black...

(#8590) BAPTI


BAPTI
csendes tag

Sziasztok!
Akadt egy érdekes problémám. Van a kezem ügyében egy Sony Vaio Sve14a2m1eb típusú notebook, és nagyon halk a hangja, pedig minden driver fel van rendesen téve. Próbáltam, a hivatalos Sony driverekkel, a Windows által felrakottakkal, illetve a Driverpack Soullution (DRP13-R399) által felrakottakkal is, de mindenhol ugyan az a probléma van. A Windows-ban mindenhol maximumon van a hang, így elképzelésem sincs mi lehet a probléma.
Csináltam egy videót, ahol összehasonlítóm a Probookommal a hangját ugyan azon a videónál, ez itt elérhető.
Mindkét gépen Windows 8.1 64 bites rendszer van.

(#8593) SeniorTilla válasza Dhampir (#8587) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hagyd, fél éve kínlódik vele, most sem fog venni semmit :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8594) Dhampir válasza SeniorTilla (#8593) üzenetére


Dhampir
félisten

Lassan én is így vagyok a beszerzéssel. :B

A gép burkolatának néha ki kellene bírnia a meleget kereső, a gépre felsunnyogó egyébként aranyos cicát is, aki alig várja, hogy az ember kitegye a lábát a "hőforrás" mellől. :D

Nem tudom, hogy az átlagos Sony Vaio ezt elviselné-e. :(

(#8595) SeniorTilla válasza Dhampir (#8594) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Érdekes szempont... :)

Szerintem ne erre a használatra keress gépet, hanem a cicát vedd rá, hogy ne másszon fel rá.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8596) Hawnin válasza Dhampir (#8594) üzenetére


Hawnin
tag

Egy érdekes szempontot szeretnék megosztani veled :D
Ha esetleg a karcolásoktól félsz vegyél egy olyan átlátszó tapadó fóliát amit az ablak üvegekre szoktak használni +1 réteg ként én is azt használok vaio-m tetején teljesen átlátszó szóval szinte észre se elhet venni és karcolásoknak meg külső behatásoknak szépen ellenáll már vagy 2 éve van rajta és nem mászott le róla :D
Ha karcolásoktól félsz ez tökéletes megoldás rá.

Anno én ezt praktikerbe vettem valami Átlátszó Tapéta néven fut.ablak üvegre való :D

(#8597) Jocky


Jocky
tag

Srácok, azt mivel tudom megnézni, hogy a ram-ok dálban mennek-e? Tudom, hogy van valami progi rá, de nem ugrik be a neve!

(#8598) SeniorTilla válasza Jocky (#8597) üzenetére


SeniorTilla
veterán

pl. aida

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8599) Dhampir válasza SeniorTilla (#8595) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak télen probléma ez bekapcsolt, meleg gép esetében (imádja a meleget) és akkor történik a helyfoglalás, amikor elhagyom a helyiséget. Hiába zavarom el, legközelebb ugyanott találom. :)

A japánok nem tudom hogyan birkóznak meg ezzel a problémával. Utána fogok nézni.

(#8596) Hawnin

Nem szokta összekarcolni a tárgyakat. :N
E tekintetben lemeózva.

(#8600) d34f


d34f
csendes tag

Sziasztok,

Nem tudom, hogy off topic-e a kérdésem, de nagyon remélem tudtok segíteni.
Egy Sony VAIO SVE15... laptophoz szeretnék laptophűtőt vásárolni ajándékba. A laptop így néz ki:
http://iway.hu/products/47625Notebook___Sony_VAIO.jpg

A tulajdonos hölgy, ezért a design is fontos (értsd: számára mindennél fontosabb), a laptop fehér színű, így a laptophűtő színe is csak (nagyrészt) fehér lehet...

Egyelőre csak ezt a Belkint találtam, ami külsőre jó lehet:

Valakinek van esetleg tapasztalata ezzel a típussal kapcsolatban? Zajszint, hány fokkal tudja lejjebb vinni a laptop hőmérsékletét, stb. Bármilyen infót köszönök!

Tudnátok javasolni alternatívákat? :F Jelent esetben a design (fehér szín) az elsőrendű...

Előre is köszönöm! :R

Üdv,
dE4f

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.