Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) kox2


kox2
csendes tag

Sziasztok!
Tolja valaki VGN-FW21E-gyel rajtam kívül?
ÜDv

(#2902) littlemamba válasza kox2 (#2901) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szia, mihez kellene? FW41e/h-mal nem tudok segíteni?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#2903) kox2 válasza littlemamba (#2902) üzenetére


kox2
csendes tag

Szia!
A Bluray combo-m elég lassan ír dvd-t a 8x-os beállítással is csak 5,1 az írási átlag.

(#2904) LeeFH


LeeFH
csendes tag

Sziasztok!

Egy vaio VPCF11M1E-re szeretnék clean install-t, Windows Ultimate 7-el. Azt sejtem, hogy előtte ki kéne írnom a recovery DVD-ket, de azt már nem, hogy a friss windows-ra mik a legalapabb vaio-s kiegészítőszoftverek, amit célszerű lenne felrakni (egyedül a Vaio Care-ben vagyok többnyire biztos).

Ti már csináltatok hasonlót? Köszi előre is a tapasztalatokat! :R

(#2905) Sidius válasza littlemamba (#2899) üzenetére


Sidius
tag

Hát nem nagyon lehet infót találni róla sehol, de az a legvalószínűbb, hogy 1,5 fejenként, esetleg 2 Watt.

(#2906) Sidius válasza LeeFH (#2904) üzenetére


Sidius
tag

Ha csak a Vaio szoftverek a kérdésesek, akkor szerintem ezek:

- VAIO Care
- VAIO Control Center
- VAIO Event Service
- VAIO Original Function Settings
- VAIO Power Management
- VAIO Update 5
- VAIO Color Settings

Nekem ezek vannak fenn, ezek közül a legfontosabb az Event Service, meg a Power Management. Legyen jó sokáig az akksi :)

(#2907) LeeFH válasza Sidius (#2906) üzenetére


LeeFH
csendes tag

príma! köszi a gyors választ! még annyit, hogy a drivereket látni fogja a windows magától, vagy jobb ha azokat előtte lehúzom a support oldalról?

(#2908) Sidius válasza LeeFH (#2907) üzenetére


Sidius
tag

A legtöbb driver menni fog magától, de érdemes leszedni mindennek a sajátját. Bár mondjuk én most sokat szórakozgattam a recovery dvd-kkel és nagyon jó rajtuk a driver/szoftver telepítések. Egy listából kipipálod azt ami kell és már dobálja is fel, utana egy VAIO Update és máris naprakész vagy.

(#2909) VANESSZA1 válasza LeeFH (#2907) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Vannak olyan driverek, amik a Sony oldalán fent sincsenek.
Azért kell kimenteni az eredeti telepítésből.
Különben nem működnek olyanok mint:
Fn+ billentyűk...stb

(ahogy elkészítettem az E szériás eredetit , itt lentebb megtalálod..)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2910) littlemamba válasza kox2 (#2903) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szia, hát ebben nem tudok segíteni, mert általában 4x-sel írok... szóval fel sem tűnne, ha esetleg lassabb lenne a kelleténél.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#2911) -xXx-


-xXx-
tag

udv emberek,
vki tud velemenyt mondani errol a geprol ? nagyon tetszik, 5650-os kartya nem piskota, jo arban van es i3-as.
A kepeken ugy nez ki nincs kulon numpad, de viszont a leirasba ugy szerepel hogy van, googlebe megneztem egy par es kepet lass csodat, ugyanaz a model es megis van numpad. Akkor most vajon mi van ?! :F

Koszi elore is a segitseget! :)) :R

[ Szerkesztve ]

(#2912) LeeFH válasza VANESSZA1 (#2909) üzenetére


LeeFH
csendes tag

A recovery dvd-ket a rejtett partícióról írja ki, vagy a Windows jelenlegi állapotát veszi alapul? Csak mert törölgettem már ezt azt (vaio media plus, pmb, evernote és hasonlókat), és ahogy most olvaslak titeket, kezdek attól tartani, hogy ezáltal nem teljes értékű recovery csomagot készít majd el a gép. Ez ugye cáfolható? :)

köszi mindkettőtöknek!

(#2913) VANESSZA1 válasza -xXx- (#2911) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem ez az E széria gyengébbik gépe.
Ha az akkor van Numpad.
nekem az erősebb változat van, és nagyon szuper.
Erröl itt olvashatsz.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2914) Sidius válasza LeeFH (#2912) üzenetére


Sidius
tag

Csak a sértetlen recovery partíciót írja ki egyszerűen, a jelenlegi Windows állapotát más (pl. norton backup) intézi amennyiben szükséged van rá!

(#2915) -xXx- válasza VANESSZA1 (#2913) üzenetére


-xXx-
tag

gyengebbik ? :D hat, hogyha valoban i3-as es 5650 van benne akkor nekem tokeletesen megfelel a gyengebbik. Akkor tehat azt mondod h vmi mas kepet raktak fel, mert az altalam valasztott gepbe lesz numpad? jol ertettem?

elolvastam a tesztet, tenyleg szuper gep !! :D

(#2916) LeeFH válasza Sidius (#2914) üzenetére


LeeFH
csendes tag

tökéletes, akkor bele is vágok! hála! :R

(#2917) Sidius válasza -xXx- (#2911) üzenetére


Sidius
tag

Tökéletes konfig! Mivel nekem i5-430 van és ugyanez a GPU, tudom, hogy tisztára GPU korlátos a gép, tehát az i3-as proci is tökéletesen megfelel, amennyiben nincs vmi különleges CPU igényes progid, amihez kéne. (Gondolom játékok is érdekelnének vmennyire, ha már 5650-et nézel, nekem az átlag terheltség játékok közben CPU 30-50% GPU 90-99%)

(#2918) -xXx- válasza Sidius (#2917) üzenetére


-xXx-
tag

kiraly :D kosz szepen a visszajelzest, remelem nem fogok csalodni, mert ugy nez ki, hogy ilyet fogok venni :) valoban beerem az i3-al es kozben jatszom is, de leginkabb starcraft 2-re kell, de azzal biztos nem lesz baj, szepen fog menni :))

(#2919) Sidius válasza -xXx- (#2918) üzenetére


Sidius
tag

Van hőmérséklet/kihasználtság/teljesítmény logom az összes mai játékról (unatkoztam) 1-2 órás (másodperces bontásban) jidővel, ha érdekel egy-két konkrét játékról adat szívesen küldök.

(#2920) -xXx- válasza Sidius (#2919) üzenetére


-xXx-
tag

:C :))
kuldjed at amid van, biztos lehetsz h ertekelni fogom nagyon :DD
Koszi szepen! ! !

(#2921) Sidius válasza -xXx- (#2920) üzenetére


Sidius
tag

Mailedre ment!

(#2922) fotel


fotel
aktív tag

Gondom akadt a vaio gate-tel. Akkor is "felül" van ha egy ablakot kiteszek teljes képernyőre, ez normális? Ilyenkor pl google chrome-ban nem is tudok tabokat váltani.

(#2923) Sidius válasza fotel (#2922) üzenetére


Sidius
tag

Settingsben display modot állítsd hidden-re, meg az rss-t kapcsold ki, különben az rss miatt visszatolja magát.

(#2924) fotel válasza Sidius (#2923) üzenetére


fotel
aktív tag

Ha hidden-re rakom akkor csak az xml-ben turkálva tudom visszahozni, kölünben sosem lesz látható.

<Behavior DefaultMode="0"/> (0-default, 1-hidden)

Egyébként ha

<Behavior DefaultMode="2"/> -t használsz, akkor mindig látható.

(#2925) fotel válasza Sidius (#2923) üzenetére


fotel
aktív tag

Közben rájöttem, azért nem volt jó, mert a startmenü-taskbar kombót én oldalra raktam.

Kár, szélesvásznon szívesebben rakom oldalra ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#2926) VANESSZA1 válasza -xXx- (#2915) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Az biztos, hogy az E szériában van Numpad. A VPCEB1s1E -ben 1000% !!

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2927) -xXx- válasza VANESSZA1 (#2926) üzenetére


-xXx-
tag

rendben, koszi szepen :R

(#2928) VANESSZA1 válasza -xXx- (#2927) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Itt a példa rá

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2929) Tonyo válasza VANESSZA1 (#2926) üzenetére


Tonyo
őstag

Működik ebben a modellben a vizszintes és függöleges scrollozás a tochpadon? Ja és akinek van ilyen írjon pár sort arról, hogy milyen a hűtése, mennyire melegszik mennyire hangos netezés, játék közben. Köszi

(#2930) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Azt honnan lehet megtudni, hogy hány wattosak a hangszóróim?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#2931) xedos válasza littlemamba (#2930) üzenetére


xedos
addikt

Szétszeded és megnézed mi van ráírva :DD

Amúgy ki a francot érdekel?
El kell olvasni a noti specifikációját. Általában bele írják... 1-2W lehet.

(#2932) VANESSZA1 válasza Tonyo (#2929) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Müködik, és nagyon csendes alapból, és játék közben is.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2933) Tonyo válasza VANESSZA1 (#2932) üzenetére


Tonyo
őstag

A kijelzője ledes? Neten az áll de prospektusban azt írják nem az..

(#2934) fotel válasza Tonyo (#2929) üzenetére


fotel
aktív tag

Akinek synaptics toucpad-je van annak még akár a multi-touch is mehet.

(#2935) Tonyo válasza fotel (#2934) üzenetére


Tonyo
őstag

Milyen az a synaptics touchpad? Ezen a vaion az van? :U

(#2936) 90Quiet


90Quiet
tag

Üdv Srácok!
Ezt a laptopot néztem ki magamnak az elkövetkezendő kolis évekre, és mivel nekem ez az igen drága kategóriába tartozik, nem szeretnék mellényúlni.
http://www.soncity.hu/?site=101&termek=1101
Egy angol kommentelőtől azt olvastam, hogy az ebbe a cuccba épített "Vaio Display" minősége eléggé kritikán aluli az árához képest, nagyon elmarad a "Vaio Display Premium" mögött.
Van ezzel kapcsolatban valamelyikőtöknek tapasztalata? Gyakran végzek grafikai munkákat, így ez az infó eléggé elrettentően hangzik.. :U
Egyébként minden egyéb tapasztalat érdekel az F szériával kapcsolatban, ha valaki szívesen megosztaná :B
Köszönöm!

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

(#2937) littlemamba válasza xedos (#2931) üzenetére


littlemamba
aktív tag

"Szétszeded és megnézed mi van ráírva" ----> nem szeretném szétszedni...ezért kérdeztem. Gondoltam softweresen is utána lehet járni.
"Amúgy ki a francot érdekel?" ----> Nyilván engem, ha már megkérdeztem.
"El kell olvasni a noti specifikációját" ----> Elolvastam, de mivel nem találkoztam ezzel az információval, így bátorkodtam megkérdezni, hátha mást is érdekel és már utánajárt, vagy pedig megtudom, hogy hol tudok utána nézni....

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#2938) littlemamba válasza 90Quiet (#2936) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szia,ha beírod a részletes keresőbe, hogy F11M, akkor tudsz erről a gépről olvasgatni, tárgyaltak a kijelzőről is.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#2939) LeeFH válasza 90Quiet (#2936) üzenetére


LeeFH
csendes tag

Szia!

Egy hete vagyok tulajdonosa az említett gépnek, ezért még frissek a tapasztalataim, sajnos ennyi idő alatt nem lehet teljesen kiismerni a masinát.

Ami a kijelzőt illeti, többnyire igazat kell adnom az angol kommentelőnek. Sajnos kicsi az a betekintési szög, amikor a képernyőn levő összes pixelt optimális színben látni. Oldalról nézve a képernyőt még minden stimmel, viszont fentről, vagy alulról nézve elég gyorsan átfordulnak a színek. Ettől függetlenül kritikán alulinak nem nevezném. Erős közepes, habár az 1080p pedig grafikai munkához kifejezetten pozitívum.

Ezeken a betekintési szögeken gyorsan túltettem magam. Ami leginkább zavaró lehet ebben a gépben az a ventillátor menetzaja. Jelen pillanatban nem hallatszik semmi, de mihelyt megnyitok egy picivel is erőforrásigényesebb alkalmazást (photoshop, játékok, stb), rögtön felpörög, ami nem is baj, az viszont már igen, hogy érzésem szerint nagyon hangos. Lehet, hogy csak wu2 kell neki, bár mondom, alig egy hetes gépről van szó.

Ezt a két problémát leszámítva nagyon jó masináról van szó, nagyon gyors és kényelmes, csak mondom, a hangja ne legyen ekkora.

[ Szerkesztve ]

(#2940) fotel válasza Tonyo (#2935) üzenetére


fotel
aktív tag

Az eszközkezelőből kiderül. Azaz valaki akinek olyan notebookja van amit kinéztél segíthet.

(#2941) 90Quiet válasza LeeFH (#2939) üzenetére


90Quiet
tag

Köszönöm, hogy megosztottad az eddigi tapasztalataid velem, úgy érzem, hogy mindenképp egy élő találkozás/fogdosás lesz a módja annak , hogy eldöntsem megfelel-e számomra a gép kijelzője.
Esetleg ebben te, vagy valamelyikőtök tudna tippet adni, hogy melyik Budapesti Sony boltban van lehetőség Vaio laptopok kipróbálására? (netán kifejezetten ezzel a típussal kapcsolatban: VPCF11M1E/H )

Jah és még egy kérdés jutott az eszembe LeeFH!
Az F széria erősebb modelljébe, a feketébe youtube-on úgy láttam, hogy billentyűzet világítást is szereltek, bár erről egyetlen specifikációkat leíró oldalon sem olvastam azelőtt. Szóval azt kérdezném, hogy ez a billentyűzet világítás a szóban forgó kisebb modellbe is bekerült e?

Köszönöm a választ :R

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

(#2942) Cyrin


Cyrin
addikt

Én tapogattam ezt a szörnyet, elég nagy tepsi, nincs benne világítás, és a képernyő tényleg elég gyorsan elszíneződik, főleg vertikális irányban...

(#2943) LeeFH válasza 90Quiet (#2941) üzenetére


LeeFH
csendes tag

A billentyűzet-világítás csak az F széria amerikai kiadásaiba van beszerelve, ha minden igaz. EU modellekből ezt kihagyták.

én még április végén, a Saturnban botlottam bele a Vaio felhozatalba, volt ott F11M1E és F11Z1E egyaránt.

(#2944) cwn válasza 90Quiet (#2936) üzenetére


cwn
tag

nekem aw seria van ami 18.4 colos, a szinek tenyleg hamar atfordulnak, de meg lehet talalni a normalis szoget , minden helyzetben be kell allitani, teny hogy lehetne jobb , de annyira nem veszes, maga a kep nagyon franko , de 3d-zni ugse erdemes vele, mert rohej lassu, a photoshopozas az megy esetleg
viszont ami szamomra kiba idegesito az a 2 ora alatt lemerulo akkumulator , emiatt applet vennek ha nem lenne olyan rohadt draga, mert az birja 7 oraig is

(#2945) fotel válasza cwn (#2944) üzenetére


fotel
aktív tag

Jó azért egy 18-as notitól ne várj el 7 órát. Sonyból is találsz olyat, ami kibír 5-6 órát a standard aksival.

(#2946) berger05


berger05
csendes tag

Sziasztok!

Meglett végre a Sony laptopom (Sony VAIO EB1S0E/WI ), és minden jó, de van egy problémám, amire talán ti tudtok megoldást. Angliában vagyok és itt is vettem, azért lehet furcsa a típus. :)
Wifi-n keresztül szeretnék csatlakozni a netre, és a gép látja is a hálózatot, viszont nem tud felkapcsolódni.
A gépen előre telepített Win 7 Home premium van, amivel együtt adták.
Volt már- e valakinek ilyen problémája, és ha igen mi lehet a megoldás rá?

Köszi

(#2947) Tonyo válasza berger05 (#2946) üzenetére


Tonyo
őstag

Neked nem cicereg/sipol mikor lehuzod a toltorol?

(#2948) Cyrin


Cyrin
addikt

(#2949) littlemamba válasza Cyrin (#2948) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Jól hangzik ;)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#2950) Gergő0908


Gergő0908
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek.
Kinéztem pár laptopot,de nem tudom hogy melyikkel járnék a legjobban.Mindegyik 200ezer Ft-ba kerül ezért kérdezem.
Íme a laptopok:Toshiba Satellite C650-107
HP Pavilion DV6-2140EH
Sony Vaio EB1J8(!)
HP Pavilion dv6-2010EH

Legalább 3-4 évre szeretnék beruházni...ezért számít a megbízhatóság és az ár-tudás arány...

Segítséget előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.